S.V. „Holten'' met 28 elftallen in de nieuwe competitie Opening modern pluim veebedrij f in Geesteren De Passat: Kom naar ons voor deze Europese première. louwtrekkers vormden ere-haag Iedere zaterdagmiddag draaien alle molens Na Nederlandse Rosé nu ook Nederlandse sherry op de markt in Kinderdijk In juli en augustus EN ZOON Blauw Wit Een deep-pitstal In Raalte zes hobby's Kamp Nieuw weekendarrangement streek V.V.Y. R0BA AUTOMOBIELBEDRIJF B.V. Embcunk umji tmAowt/A owv hem gaai NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK AQUARIUM Te koop: PEUGEOT 404 1964 Tel. 05483-2470 Nuchtere stierkalveren W V-F ietsprestatie- tocht duurzame consumptie artikel Verhuizingen transporten Fa. H. Muller en Zn. Wegens vakantie GESLOTEN Fa G. J. Aaftin1' FORD 20M bjr. 1967 3 HECTARE GRAS TE KOOP: SLABOONTJES Bergmanstr. 3 Herenkapsalon Fa. W. DRENT TE KOOP GEVRAAGD: „DE PANNE" Fiets meest verkochte SMIDSPLEIN Prijs vanaf f 11.240,- (incl. BTW af Leusden, vrijblijver 1Een rondgang om dit markante ontwerp van de jonge Italiaanse meester in vormgeving:Giugiaro. 2.Wegliggingstest. De voorwiel aandrijving, veer/asconstructie en uitgebalanceerde verhoudingen waarborgen zijwind-ongevoelig heid en een ongekende greep op 't wegdek onder alle omstandig heden. 3. Berekening van zijn zuinig heid. Hij haalt wel 11 km uitl liter benzine. En per 15.000 km heeft hij genoeg aan 1 service-beur.t. Wij bieden u het volgende boeiende programma: 4. „Excursie" door het interieur om te meten hoe breed drie breed- geschouderde'n het hebben op de achterbank. Om de 77standen van de fauteuil te proberen. Om de kofferruimte van bijna 500 liter op te meten, en om al het comfort te ondergaan. 5. Acceleratie- en snelheidstest. In deTS bijvoorbeeld van 0-100 in 12,5sec.en'ntopvanl70. 6. Veiligheids-uiteen zetting overz'n compac te carrosserie met stijf compartiment voor de inzittenden die vóór en achter beveiligd zijn door schokabsorberende kreukel- zones. 7. Bezichtiging van zijn keuzemo gelijkheden. 4- en 2-deurs uitvoe ring. 85-75-60 DIN PK.1500-1300cc. 8. Bespreking van de voordelen van de Passat. Die in veilige han den van de VW-organisatie ligt. Kom voor de Passat. Da's pas autorijden. in U-IUU in Holterstraat 85 - Rijssen - telef. 05480 - 2861 Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9. Tel. 05483 - 14 69. TELEFOON 1615 TE KOOP: (60 x 35 x 35 cm.) met tafel G. W. BRINKS Schepenenstraat 18, HOLTEN voor de mestert) H. J. BERENDSEN Markelo Tel. 05731—344 HORLOGERIE OPTIEK Telefoon 05483-2418 Nu de vakanties zo langzamerhand weer achter de rug zijn, zal bin nenkort op de voetbalvelden de bal weer gaan rollen. Het komende sei zoen zal de S.V. „Holten" met niet minder dan 28 elftallen de compe titie ingaan n.l. 10 senioren elftallen. 10 junioren- en 8 pupillen teams. Afgelopen maandag heeft de eerste bespreking plaats met de selectiespe lers. Nieuwe aanwinsten zijn o.a. J. van Pluuren, S. Krikke, de Vries en B. Gierman waarvan enkele reeds in oefenwedstrijden zich hebben waar gemaakt. Als trainer zal ook dit jaar weer de heer G. Faneker uit Henge lo fungeren terwijl H. Jalving als leider zal optreden en Luuk Schipper als grensrechter. De trainingen zijn als volgt: A.-se lectie Dinsdags van 20.15 tot 21.25 u. en vrijdags eveneens van 20.15- 21.15 u. Voor de B-selectie is dit dezelfde •vonden van 1920 u. Over de training van de lagere elftallen za! de komende week een beslissing worden genomen. Er is reeds een druk bezet oefenprogramma vastge steld Zondag 29 juli: R.K.S.V. I—Holten I 14.30 u. R.K.S.V. 2—Holten 2 19.00 u. Woensdag 8 aug.: Holten 1—O.Z.C. 1 19.00 u. Holten 2O.Z.C. 2 19.00 u. Vrijdag 10 aug. Nijverdal I—Holten I 19.00 u. Zaterdag 11 aug. Holten IDen Ham I 19 u. Zondag 19 aug. Toernooi Haarle 2e elftal. Holten 2Den Ham 2 19.00 u. Donderdag 18 aug. Holten 2Wese- pe 1 19.00 u. Holten 3Wesepe 2 19.00 u. Zondag 12 aug. Hooiplukkers toer nooi in Lochem Holten I. Zondag 26 aug. Toernooi Lochem Holten I. Zondag 2 sept. Begin competitie le elftal. Zondag 9 sept. Begin competitie afd. Twente. De indeling van de 4e klasse B KNVB is als volgt: Enter, Hector. G.F.C., B.W.O., A.T.C., Holten, Reu- tum, Wilhelminaschool, Lap, Unis- son, N.E.O. en Wierden. A.s. zondag zullen Holten 1 en 2 deelnemen aan een nederlaag toer nooi van R.K.S.V. te Rijssen. Ande re verenigingen die deelnemen zijn o.a. Lap (Almelo) en Heracles 2. TRAINING A en B JUNIOREN: Aanvang van de training woensdag 1 augustus. Voor tijden e.*~d. zie kast je bij Kledinghuis Beltman. Zaterdag 4 augusuts Blauw Wit 1— Lemele 1 15.30 u. Woensdag 8 aug. Toernooi Nijverdal (Afvalsysteem). S.D.O.L. IBlauw Wit I 18.30 u. (2 x 45 min.). Woensdag 15 augustus Toernooi Nij verdal (indien niet uitgeschakeld). Aanvang: 18.30 u. Zaterdag 18 augustus Blauw Wit 1 18.30 u. Zaterdag 25 augustus Blauw Wit— D.O.S. '37 2 14.30 u. Donderdag 30 augustus Omhoog I Blauw Wit I 18.45 u. Zaterdag 8 september: Start com petitie. Vorige week is door de korpschef van de gemeentepolitie te Nijverdal de naam getrokken van diegeen wel ke de nieuwe fiets gewonnen heeft. De gelukkige winnares is mevrouw van Straten-Ronhaar, Smidsweg 44 te Nijverdal. Ook van onze kant wen sen wij mevrouw van Starten van har te geluk, en wensen haar nog veel genoeglijke fietsuurtjes. De produktie van eieren is de laat ste, jaren;-mede gezien de marktsi tuatie, meer en. meer gaan plaatsvin den op de gespecialiseerde bedryven. In 1968 vond 21 procent van de totale produktie plaats op bedrijven met meer dan 5.000 dieren. In 1972 be droeg het prsduktie-aandeel, vallen de onder deze categorie, reeds ruim 55 procent. Nieuwe toepassingen op het gebied van voeding, huisvesting en verzorging hebben hier mede toe bijgedragen. Door de grotere eenheden per be drijf zijn echter ook facetten als mi lieuverontreiniging en mestoverschot ten een belangrijke rol gaan spelen. Langdurig onderzoek op eigen proefbedrijven van Hendrix' Voeders heeft er toe geleid, dat de moderne pluimveehouder thans kan beschik ken over een zogenaamde deep-pit stal, waarbij genoemde facetten met betrekking tot het milieu nagenoeg zijn opgelost. Tevens is het mogelijk door dit systeem een lagere kostprijs per kg eieren te realiseren. Een dergelijk projéct zal geopend worden op-het -bedrijfivan Öe heer G. Geerdink te Geesteren op: maandag 30 juli a.s. Het programma voor deze dag is als volgt: 13.45 uur: Aankomst op het bedrijf van de heer G. Geerdink, Runder voort 2, Geesteren gem. Tubbergen. 14.00 - 15.00 uur: Bezichtiging van de deep-pitstal o phet bedrijf van de heer Geerdink. 15.00 - 16,00 uur: Bespreking van het deep-pitsysteem door ir. J. Lange- veld, hoofd legsector Hendrix' Voe ders. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het is interessant te weten, dat tot nu toe slechts 5 van deze deep-pit- projecten in Nederland zijn gereali seerd nl. 2 in de provincie Limburg (in Oirlo en Middelaar) en 3 in de provincie Gelderland (in Groesbeek, Nieuw-Wehl en Winterswijk). Een dergelijk modern project be tekent ongetwijfeld een waardevolle bijdrage aan de ontwikkeling van de legpluimveesector in Twente. In het stadhuis van Almelo haag toen het bruidspaar het trad Allard Wansinlc vrijdag- stadhuis verliet. De bruidegom middag in het huwelijk met behoorde enkele jaren geleden Ineke Lijster uit Almelo. Acht tot de oprichters van de club, leden van de Holtense Touwwaarvan hij actief lid en secre- trekkersvereniging Onze Kracht taris is. Is Achteruit vormden een ere- KAMPEN, 19 juli. Eind vorig jaar kwam Siebrand in Kampen met een Nederlandse rosé op de markt. Het was voor het eerst in de geschiede nis van de wyn, die toch een eer biedwaardige traditie heeft, dat in een land dat zich niet kan verheugen op het bezit van malse wijngaarden een rosé op de markt kwam die niet van druiven maar van zuiver Neder lands fruit was bereid. De vraag in ons eigen land en daarbuiten naar de Rosé de Fruits is in acht maanden tijd zo snel toege nomen dat uitbreiding van het toch al omvangrijke Siebrand-bedrijf nood zakelijk was. Men is momenteel druk bezig met het in gereedheid brengen van een nieuwe pershal met de modernste machines die thans voorhanden zijn, die begin september a.s. in bedrijf zal worden gesteld om de vraag naar dit bijzondere produkt te kunnen bij benen. Deze uitbreiding vergt een in- v.esteripg .van ruim .1 miljoen gulden. Nederlandse sherry Die investering was niet alleen no dig voor het persen van fruit voor de Rosé de Fruits maar ook voor de Nederlandse sherry die Siebrand be gin augustus op de vaderlandse markt zal introduceren. Direkteur Jan W. Siebrand heeft één jaar gewerkt aan het „sherry-pro- jekt" en wel om zeer duidelijke re denen. Als inkoper van buitenlandse wijnen zag hij onder meer de prij zen van sherry uitermate snel stijgen. Dit betekent voor veel mensen een harde klap, vooral als men weet dal van alle West-europese landen juist in ons land het meeste sherry wordt gedronken. Eén jaar research Het leek aanvankelijk een welhaast onmogelijke taak om van Nederlands fruit een goede sherry te maken. Na een jaar van doorlopend uitproberen van verschillende coupages is Sie brand er in geslaagd een sherry te produceren die volgens Jan W. Sie brand, een der direkteuren van dit progressieve bedrijf, vele malen be ter is dan de sherry die nu gemid deld door de vele liefhebbers van deze drank in ons land wordt ge kocht. Zoals ook het geval was met de Ro sé de Fruits, zijn er tal van proe- verijen georganiseerd met binnen- en buitenlandse wijnkenners vak mensen die echt wel de ene sherry van de andere weten te onderschei den. Hun reakties waren unaniem ui termate positief. Dit jaar nog 500.000 flessen Ned. sherry Volgens de Warenwet moet op al le wijn die niet uit druiven is ge perst het woord „vruchtenwijn" wor den vermeld, hetgeen in dit geval een prettige bijkomstigheid is. In Span je heeft de sherry een alcoholpercen tage van 15 pet, terwijl in ons land dat percentage volgens de wet op 18 pet. moet worden gebracht. Dat laatste geldt niet voor „vruchten wijn". Siebrand houdt echter de Ne derlandse sherry wel op het Spaan se alcohol percentage, hetgeen vol gens de kenners een aanmerkelijk vollere smaak tot gevolg heeft. Wanneer men nu weet dat er binnen kort minstens zes a zeven gulden voor de goedkoopste fles sherry zal moeten worden neergeteld, dan is het duidelijk, dat de Nederlandse sherry een uitstekende kans maakt. Daarbij komt nog dat volgens deskundigen de sherry prijzen voorlopig nog we] verder zullen stijgen. De Palos Creamix, zoals de „medi um-dry"-sherry van Siebrand heet, wordt geïntroduceerd tegen een prijs van f 2,95 en komt begin augustus op de Nederlandse markt. Men verwacht dit jaar nog minstens een afzet van 500.000 flessen te halen. Wie de sher ry van vaderlandse bodem heeft ge proefd zal zich daar allerminst over verbazen. De fiets Js Ja ons land waarschijn?- lijk het meest verkochte duurzame consumptie-artikel. Dat mag wor den afgeleid uit de verkoopcijfers. In 1972 werden in Nederland bijna 1,1 miljoen fietsen verkocht en dat was voor het zevende jaar in suk- sessie e.en nieuw rekord. De hausse begon in 1967 toen voor het eerst meer dan 600.000 fietsen een koper vonden. Vorig jaar kocht iedere dertiende Nederlander een nieuwe fiets. Opmerkelijk hierbij is dat het aantal fietsenfabrieken in ons land sterk is teruggelopen; van tweeën twintig in 1960 tot negen in het afge lopen jaar. terwijl ook het aantal fietsenhandelaren opvallend vermin derde. Het aandeel van de Nederland se merken op de binnenlandse markt bedroeg vorig jaar 62,2 pet terwijl de export van Nedlerlandse fietsen van 71.000 in 1971 steeg tot ruim 165.000 in 1972. Het is de verwach ting dat ook dit jaar weer een groot aantal fietsen in Nederland worden verkocht. Voor vakkundige Kerkplein 3 - Holten Telefoon 05483—1300 Agentschap Van Gend en Loos VAN MAANDAG 30 JULI T.M. MAANDAG 13 AUG. TE KOOP: GRASMACHINE GASKACHEL (aardgas) 1250 cal. (maat 46) GASKACHEL MET GASPOT Borkeld 5 of Gaardenstraat 45 Holten Te koop: z.g.o.h. kleur wit, zacht prijsje Gravenstraat 2, Rijssen voor hooien of kuilen Briefjes inleveren voor of op 31 juli bij H. JANSEN Poggebelt 17, Heeten Schilderijen, kabinetten, klokken, kasten, enz. enz. Alles van goud, zilver, Koper en tin Borkeld 46a - Holten eeuwse watermolens, die het overtol lige water uit de polders van de Ne- derwaard en Overwaard weg pleeg den te malen. Hun taak is thans overgenomen door elektrische gema len, doch zij blijven bedrijfsklaar om in geval van nood weer in dienst te kunnen worden gesteld. Het is een bijzonder schouwspel tijdens de mo lendagen alle wieken met een vlucht van 28 meter te zien draaien. Dit voor elke recreant en toerist interes sante evenement kan de VVV-molen- commissie Kinderdijk organiseren dank zij de medewerking van instan ties als de Neder- en Overwaard en de Prov. Waterstaat en vele perso nen die betrokken zijn bij de daad werkelijke uitvoering van de mo lendagen. Ter bestrijding van de kosten wordt een entree geheven ten bedrage van f 1,25 per persoon. Kinderen beneden 18 jaar f 0,75. Groepen van tenminste 20 personen ontvangen reduktie. Tijdens het zomerseizoen wordt ook op de andere werkdagen de gelegen heid geboden de tweede molen van de Nederwaard te bezichtigen. Dage lijks is het eveneens mogelijk per rondvaartboot een half uur durend tochtje over een boezem te maken. Het molencomplex Kinderdijk is per lijnbus van de „Twee Provinci ën" gemakkelijk bereikbaar. Vertrek vanuit Dordrecht-Beverwijcksplein ie dere tien minuten over het hele uur, of een minuut later vanaf de halte rechts van het Station C.S. naast het benzinestation Chevron. Na drie kwartier bereikt men dan Kinderdijk via Papendrecht en Alblasserdam. Vanaf Rotterdam C.S. kan men Kin derdijk bereiken met de lijnbus rich ting Ridderkerk Alblasserdam Kinderdijk Schoonhoven Via- nen Utrecht. De tocht naar Kin derdijk duurt vijftig minuten. Ook vanuit Utrecht is het mogelijk per bus Kinderdijk te bereiken, doch dan wordt eerst na een overigens in teressante rit van zes kwartier dit doel bereikt. De Twee Provinciën bus vertrekt vanaf het Station C.S. West om 40 minuten over ieder uur. De genen die per eigen vervoer willen komen dienen bij Alblasserdam de autoweg te verlaten om vervolgens over de dijkweg naar Kinderdijk te rijden. Tijdens de molendagen wordt geadviseerd vooral tijdig te parkeren. Let hierbij op aanwijzingen van de rijkspolitie die alles doet om opstop pingen te voorkomen. Bij het molen complex is slechts zeer beperkte par keerruimte beschikbaar, zodat deze zeer snel „vol" is. De Streek VVV Overijsselse Heu velrug en Salland is bijzonder ver heugd in samenwerking met Hotel de Zwaan te Raalte een nieuw weekendarrangement op de markt te kunnen brengen voor het najaar 1973 en voorjaar 1974. Het is steeds een cyclus van 6 cre atieve weekenden voor mensen die nog niet handvaardig zijn, maar die wel graag iets met hun handen wil len doen. Via televisie, krant en tijdschrift worden veel mensen steeds maar weer gewezen op het aangename van zelf iets te kunnen maken, maar veel mensen hebben in hun eigen om geving geen gelegenheid om ook maar iets te leren. Voor die mensen moet zo'n weekendje knutselen in Salland een uitkomst zijn. Gekozen kan worden uit de volgende moge lijkheden: Emailleren, kleien, pop pen maken, schilderen en tekenen, wandkleden maken en timmeren. Bij emailleren wordt u bijvoorbeeld ge leerd uw eigen sieraden te maken, terwijl bij kleien u dit onuitputtelijke materiaal leert bewerken. Bij poppen maken zal u spoedig duidelijk zijn, dat dit voor heren ook interessant is. Bij schilderen en tekenen wordt u geleerd met verf en kleuren iets an ders te kunnen bereiken dan het be kende huisjes, boompje beestje. Voor wandkleden maken is er een speciale techniek nodig die u snel wordt bijgebracht, terwijl bij timme ren zal blijken dat dit iets anders is dan twee planken met spijkers tegen elkaar te slaan. De weekenden duren van vrijdags avonds na het diner tot zondags avonds na het diner dus twee dagen volledig pension. Zaterdags bent u de gehele dag met uw hobby bezig ter wijl u van de Streek VVV voor zon dags tips krijgt om de omgeving te bekijken. De kosten van dit arrangement zijn f 69.50 per persoon exclusief de ma teriaalkosten (maximaal f 7.50 p.p.) en inclusief een annulerings-reis- en bagageverzekering en een uur kege len in het Hotel. Wanneer u hier over meer wilt weten, kunt u de fol der over dit arrangement aanvragen bij de Streek VVV, Overijsselse heuvelrug en Salland, Marktstraat 19, Raalte, Tel. 05720-2343 om uiteindelijk voor een prik in Raalte een hobby tik te krijgen. DORDRECHT - Het unieke molcnge- bied te Kinderdijk in de Alblasser- waard zal nog extra de aandacht trekken tydens de z.g. molendagen die in juli en augustus worden geor ganiseerd. Op de zaterdagmiddagen in genoemde zomermaanden worden de zeventien molens die hier byeen staan van 13.30 tot 17.30 u. wind en weder dienende in werking ge steld. De bezoekers zullen dan kun nen wandelen over de andere afge sloten molenkaden, molens kunnen bezichtigen cn per pontje overvaren van de Neder- naar de Overwaard. Alle molens van Kinderdijk zijn 18e

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 4