Bernard Bentert (Rijssen) winnaar auto-rally-cross GS akkoord met verkoop slachthuis Zeskamp op 5 september Burgemeester opende negentiende Braderie Vriendelijk verzoek aan onze abonne s Programma Interkerkelijk recreatiewerk in de tent op De Borkeld Weekenddienst en ONZE AGENDA Jonge duif Joh. Paalman eerste Kerkdiensten Gevonden-V erl oren Duiven gelost in Bergerac Avonden van bezinning Mooie successen Adjudant Kruit met pensioen Openbare kennisgeving Parkeerverbod Molenbeltervveg Burgerlijke Stand Ballonwedstrijd Programm aboek j e „25 - Juliana Regina - 25" Zitting commissie woonruimtezaken Ook dames leverden felle strijd HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,— per half jaar14,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad 26ste jaargang - no. 30 Vrijdag 27 juli 1973 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot maan dagmorgen 8.00 u. dokter W. R. van Couwelaar, Holterenkstraal 18, tel. 2750. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg. Neerdorp 1, Hol ten. telef. 05483-2356. Ambulancevervoer Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgcbouw, Gaardenstraat 33, G. J. Kraay, tel. 05483-2299. Tandartsen H. Hansman, Gro. Maatweg 36, Wierden, tel. 0549,6-1765. Voor spoed gevallen 67 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 910 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Be'. !man-Aanstoot). Maatschappelijk werk Elke werkdag van 910.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Maandagavond 78 u. Dierenartsen W. C. Wa roelink. Churchillstraat 107. tel. 2004 Brandmelding Overdag tel. 1352 ;.t - bureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. KQ£>- pen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter. Harmsel). Wachtdienst. Slachthuis T.e.m. zondag 29 juli C. Meinderts- ma, tel. 2190. Maandag 30 juli t.e.m. zóndag 5 augustus B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangif te van gestorven dieren op zaterdag van 911 u. slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 28 juli t.e.m. vrijdag 3 au gustus: Elektra: J. Kolkman. Gaar denstraat 13. tel. 1368. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793. Vrijdag 27 juli Laatste Braderiedag 1973. plm. 21.00 u. Jennekesmarkt rond de Dorps toren. Zaterdag 28 juli 19.30 u. Dansen in de tent in „Kalf- stermansweide". Muziek ,,De Splin ters" (Zie adv.). Zondag 29 juli 19.30 u. Dansen in Bar-Dancing „Boo- d;e"' te Bathmen (zie adv.). 20.00 u. Interkerkelijke bezinnings- samenkornst in do tent in „Kalf- stermansweide". Spr. hulppred. H. A. Braune van Goor (zie bericht). Maandag 30 juli t.m. 6 aug. 6 aug. Vishandel Jan Reinaardus wegens vakantie gesloten (zie dav.). Maandag 30 juli t.e.m. maandag 13 aug. Fa. G. .1. Aaftink, Smidsplein we gens vakantie gesloten. (Zie adv.). 5-19 augustus. Zomeractie Internationale Hulpver lening (Studie en andere hulp aan Papoea vluchtelingen in Australisch Nieuw Guinea). Dinsdag 14 augustus. 20.00 u. Jaarlijkse Feestavond School- kring Dijkerhoek in zaal ..Het Bon te Paard". Woensdag 15 augustus. School- en Volksfeest in Dijkerhoek. De Markelose en Holtense leden van de Postduivenhoudersvereniging .,SneI le Wieken" namen met jonge dui ven deel aan de wedvlucht vanaf Reusel. Aantal duiven 115 stuks. Af stand 135 kilometer. De vlucht had een traag verloop. 1. Joh. Paalman, Holten, 2. G. J. Schuiterd, 3. en 7. M. Pullen. Mar- kelo, 4. G. J. Bc-kkernens, Holten, 5 Joh. Jansen, Holten. 6 .T. Schol te in 't Hof. Markelo. 8. en 10. G. J. Hassink, Markelo. 9. H. Voorman, Markelo. Vertrokken: Mej. B. Klein Nagel- voort naar Apeldoorn. H. de Ma re naar Amersfoort. Mevr. G. de Jong-Elands naar Deventer. M. J. de Wit en gez. naar Valburg. Mevr. J. G. Heinemann-Halfwerk naar Zuid-Afrika. W. P. M. Ra- belink naar Raalte. .^D. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. hulpprediker A. Schellevis. Extra -•ollecte ,,Nes Ammin". Kinderoppas new. Admiraal, Jansje Boode en Uie Markvoort. Na de 2e dienst kof- iedrinken met de gasten in gebouw ..Irene". 3EREF. KERK: 8.30—10.00 en 3.00 u. ds. F. de Jonge van Nijkerk. In alle diensten is de ene collecte voor de zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen kerkbouw". Tijdens de 2e dienst kinderoppas in gebouw „Re- hoboth" (ïïerma Kolkman en Ma rijke Scholman). Na de 2e dienst „koffie uurtje" met de vakantiegas ten in gebouw „Rehoboth". 20.00 u. Interkerkelijke Bezinnings- samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". Spr. eerw. hr. H. A. Braune, hulpprediker Herv. Gem. te Goor. R.K. KERK: 8.30 en 9.45 u. Heilige Missen in gebouw „Irene" Bosch- kampsstraat. DIJKERHOEK: 9.30 u. prof. dr. H. Oberman uit Tübingen (Did). Extra collecte „Nes Ammin" OKKENBROEK: 2.00 u. Bevestiging door ds. Verdonk van Oegstgeest en intrede van kand. M. de Heer. Ex tra collecte voor de Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: R.K. KERK: za terdagavond 7.00 u. en zondag 8 en 10 u. 'aierdag 28 juli: 19.30 u. Instuif, iondag 29 juli: 10.00 u. Kampdienst. Vlaandag 30 juli: 10.00 - 12.00 u. Kindermorgen: 14.30 u. Spelen voor he* hele gezin. o.a. balspelen. >insdag 31 juli: 10.00 - 12.00 u. KindermorgenVoorbereiding voor püppenkasteel voor de middag. 14.30 u. Poppenkastvoorstelling. Daarna volleybal voor ouderen. Woensdag 1 augustus: 10.00 - 12.00 u. Kindermorgen, onderdag 2 augustus: 10.00 - 12.00 u. Kindermorgen. 21.30 u. Dropping Inschrijven vanaf 21.00 u. .Tijdag 3 augustus: Geen Kindermorgen maar indien mogelijk een Pick-nick ergens in het bos. De pick-nick begint om 11.00 u. 19.30 u. Heksentoer. De Rijssenaar Bernard Bentert is woensdagavond winnaar gewor den van de auto-rallycross die door de Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" voor de vierde achtereenvolgend keer in het kader van het VVV-vakantiepogramma en de Braden week werd gehouden op een braakliggend terrein in het Kolcom plex b ij het slachthuis. Evenals voorgaande jaren is het weer een schitterend geslaagd eve nement geworden waarbij de plm. 3000 bezoekers wat spanning en sen satie betreft weer ruimschoots aan hun trekken zijn gekomen. In enke le manches sloegen een paar wa gens over de kop en zelfs kwam een VW na een salto mortale boven op een andere VW terecht. Een en kele maal dreigde een wagen in brand te raken, maar doordat de Holtense vrijwillige brandweer er on middellijk bij was werd dit voorko" men. Ongevallen kwamen niet voor- Fr namen aan de cross 16 dames deel die misschien iets minder sne waren en niet de risico's namen ai de heren maar ook zij demonstreer den verbluffende staaltjes van stuur- en rijkunst en ze zorgden voor een enerverende finale. De organisatie van de cross was uitstekend verzorgd. Het evenement werd bijgewoond door Braderiekonin gin Hendrika Teeselink die aan de winnaars een boeket bloemen of freerde. Er werden door zakenmen sen en particulieren een groot aan tal premies beschikbaar gesteld. Voor alle dames en heren die in de finale starten waren mooie bekers beschikbaar die door de voorzitter van de M.A.C. ,,De Holterberg" de hr. D. J. Schooien in het clubhuis café „De Biester" werden uitgereikt. Voorzitter Schooien sprak een woord van dank tot het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van het terrein (waarschijnlijk voor de laat ste keer want ter plaatse zullen een school en een gymnastieklokaal wor den gebouwd) de politie, de EHBO, de brandweer, commentator Jan Nik- kels en verder tot allen die aan h-et welslagen van het evenement mede werking verleenden. De uitslag: DAMES: 1. Marjanne Franken, En schede, 2. Mevr. Rikie Pekkeriet, Hol ten, 3. Riet Volkerink, Holten, 4. Me vrouw Mary Lensink, Heeten. HEREN: 1. Bernard Bentert, Rijs sen, 2. J. Meinders, Rijssen, 3. H. Slettenhaar, Bathmen, 3. Jannes ten Berge, Rijssen, 5. E. Pinkert, Bath men. 6. J. Schuitert. Holten, 7. Jan Arfman, Epe, 8. Johan Arfman, Haar- le, 9. Henk Wesseldijk, Bathmen. üe VW 1600 van Huisken in de „clinch" met de BMW van Lensink uit Heeten. Ook dit liev aoed af en de BMW werd met vereende krachten weer op zijn „pootjes" gezet Wilt u bij verhuizing of adreswijziging uw juiste adres opge ven aan het onderstaande adres: Adm. Holtens Nieuwsblad, Gaardenstraat 17, Holten of telefonisch 05483 - 1533, tussen 18 en 19 uur. Indien mogelijk gaarne tien dagen voor uw verhuizing. Mogen wij op uw medewerking rekenen? De Administratie. Gevonden: Klein hondje grijs gevlekt, sleutel van een FIAT, Bankbiljet, bos- sleutels (2 huissleutels no. 8 en 40 en een platte sleutel), herenhorloge met datum, geruit boodschappen- karretje, klein hondje, kleur zwart wit. VERLOREN Herc-nhorloge met een zwart leren bandje, merk Omega, zweefvliegtuig, spanlengte 1.10 meter, damesporte- monnaie, inh. 60 gulden, zilveren ket tinkje en huissleutel, badtas met badkaart en bosbessen, gouden trouw ring met parel inscr. GE 12-4-71, Oranje zeil jack en dressuurboekje lyer pony's, grijs jasje met gekleurd bontje; gouden schakelarmband met naamplaatje Serge en Ambor, zilve ren kettinkje met sterrenbeeld RAM fototoestel, merk Meihai, met riem, gouden kinderarmbandje met 8 steen tjes, zilveren bedelarmbandje, gou den armbandje. De oude duiven van de Holtense en Markelose leden v. d. postduivenhou- dex-svereniging „Snelle Wieken" wer den zaterdag gelost in Bergerac (Frankrijk). Afstand: 935 kilometer. Aantal duiven 30. 1. Joh. Jansen, 2. 4 en 6. G. J. Has sink, 3. G. J. Schuiterd, 5. F. Hen- driksen, 7. M. Pullen, 8 .en 9 .H. Dijkjans. Onder het motto „Twee avonden* van bezinning" worden ook dit jaar weer interkerkelijke samenkomsten gehouden in de grote tent in „Kalf stermansweide". In de zondagavond gehouden eerste samenloomst, die door plm. 600 belangstellenden werd bezocht, sprak ds. B. J. W. Schelhaas van Enter over het onderwerp „Gaat God ook met vakantie". Aan deze avond verleende 't Hervormd Kerk koor onder directie van Jan Op den Dries uit Nijverdal medewerking. De samenzang werd op electronisch orgel begeleid door Wim Jansen te Holten. De leiding van de avond be rustte bij de heer A. J. Nijkamp. In de bijeenkomst van zondagavond 29 juli spreekt hulpprediker H. A. Braune te Goor over het onderwerp „Geloven in deze tijd". Aan deze sa menkomst die om 8.00 u begint zal medewerking verleend wor den door de Holtense Muziekvereni ging ..H.M.V." Ria Hogeslag werd met „Bac carat" op een sterk bezet concours- hippique te Hardenberg eerste bij het MZ springen (handicap) en 3e in de L-dresuur. Ook Mieke Krekel behaalde met „Penny" een der de prijs in de dressuur klasse L. Op 31 augustus zal adjudant E. Kruit, groepscommandant van de rijkspolitie in Holten, afscheid ne men van het korps. Hij gaat dan met pensioen. Adjudant Kruit kwam op i mei 1964 naar Holten. Hij werd in Vlagtwedde (Groningen) geboren en was eerst werkzaam in de landbouw. Op 22-jarige leeftijd kwam de heer Kruit bij de marechaussee in Zuid hom. Hij verwisselde deze Groning se plaats in 1938 met Nieuw-Amster- dam, kwam in 1940 in Winschoten, en later in dat jaar in De Wijk bij Meppel. Na de oorlog, toen veel leden van de marechaussee naar de rijkspolitie overstapten, kwam de hr. Kruit bij de rijkspolitie in Wilder- vank. Hier bleef hij van 1 december 1947 tot 1964 toen hij adjudant werd bij de rijkspolitie in Holten. Ged. Staten van Overijssel heb ben in hun vergadering van woensdagmiddag het besluit van de Raad van Holten, geno men in de vergadering van 28 juni j.l., het slachthuis voor 3 miljoen gulden te verkopen aan U-vlees B.V. te Holten, goedge keurd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 3 juli 1973, nr. 717 in het algemeen belang van het verkeer is besloten door plaatsing van borden model 49 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeers tekens in het gedeelte van de Molen- belterweg, gelegen tussen de Konin- ginnelaan en de Sparrenweg aan één zijde, te weten de westzijde het par keren te verbieden. Het besluit van 3 juli 1973, nr. 717 is in afschrift gezonden aan de hoofd- :ngenieur-directeur van de Rijkswa- Tstaat van Overijssel, aan Gedepu- erde Staten van Overijssel, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B. aan de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A. C. en aan de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging K.N.M. V. Van het besluit kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet worden gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten. 27 juli 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenberg, secretaris. De commissie op wiens schouders de zware taak rust van het organi seren van de zeskamp op 5 september heeft een forse stap in de goede richting gedaan doordat men in het dorp en de verschillende buurt schappen personen bereid heeft gevonden om als coach te fungeren. De heren, die de ploegen gaan coachen zijn: G. Dammink, Diessen- piasstraat 19. tel. 2442, ploeg Holten-Zuid; G. Soer, Noordenbergstraat 18. ploeg Holten-Noord; H. Slijkhuis. Espelo 31. tel.'05725-245, ploeg Es- pelo; J. Markvoort, Roudaalterweg *29, tel. 05731-295, ploeg Beuseberg; T. Lukkien. Borkeldweg, tel. 1660, ploeg Look-BorkeldDick Jansen. Dijkerhoek 16. tel. 1583., ploeg Dijkerhoek. De spelers gunnen zich op gewen al naar gelang hun wijk bij een van bovenstaande personen. Opgave graag zo spoedig mogelijk zodat de coaches de ploegen kunnen samenstellen. De ploegen zullen bestaan uit 8 dames (plus 2 reserves) en 8 heren (plus 2 reserves), In verband met de vakanties zullen de spelen die min of meer in het teken zullen staan van het zEveren regeringsjubileum van koningin Juliana niet eerder dan 1 augustus bekend worden gemaakt. De zes kamp zal worden gehouden op het sportpark Meermanskamp. Geboren: Hendrik Frederik zv F. Wichers en H. W. Krijgsman (Geb. te Deventer). Overleden: J. Griesse-van der Plaats, 74 jr- BEVOLKING. Ingekomen: Mevr. H. Udinga-Steu- nenberg van Wierden. J. Meijer van Wierden. Mevr. E. Espéldoorn- Watermulder van Wierden. Mevr. A. J. van Voorthuizen-Mulder van Voorschoten. Mevr- H. Bijkerk- Peursum van Zaandam. Mej. B. A. Haverslag van Almelo. Mej. L. G. Niebroek van Haarlem. W. Alberts en gez. van Deventer. Mej. G. ten Hove van Rijssen. J. H.' Sassen van Vlagtwedde. G. Zeijlstra van Stad Delden. Op „Kalfstermansweide" werden woensdagmiddag door een groot aan tal kinderen (en ouderen) plm. 1000 ballonnetjes opgelaten die bijna alle maal snel tot grote hoogte stegen. De balionnetjes droegen als op schrift „O.A.D.-reizen. Extra goed. Holten". Voor deze ballonwedstrijd zijn door de Braderiecornmissie geldprijzen be schikbaar gesteld voor de grootste af standen. Jongelui, die de aan de bal lon bevestigde label terug krijgen moeten deze inleveren bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14. In Holtens Nieuwsblad van 13 juli j.l. werd een en ander medegedeeld over een eventueel huis aan huis te verspreiden programmaboekje in ver band met de feestelijkheden op 5 sep tember a.s. Er zijn 25 advertenties ontvangen, zodat de druk- en mate riaalkosten momenteel nog niet ge dekt zijn. Tot 4 augustus wordt er op nieuw gelegenheid gegeven de ge wenste tekst te zenden aan B. H. Brouwer, Rörikstraat 1, alhier. De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend dat de eerstvolgende zitting der commis sie in verband met de naderende va kanties niet op dinsdag 7 augustus a.s. maar op dinsdag. 14 augustus 1973 zal worden gehouden. Holten, 27 juli 1973. De voorzitter voornoemd, G. Weijl. Burgemeester mr. W. H. Enk laar heeft dinsdagmiddag om half drie de Braderie geopend, die deze zomer voor de 19e ach- 1f>-een volgende maal in de Dorpskern wordt georgani seerd door de Braderiecommis sie. De officiële opening had plaats op het punt waar de Kerkstraat uitkomt in de Oran jestraat waar vele honderden waaronder zeer vele vakantie gangers waren samenge stroomd om getuige te zijn van het doorknippen van het lint door de maandagavond tot Bra deriekoningin gekozen Hendrika Teeselink, die de schaar werd In de schietsalon van Manus Hendriksen (voor de 19e keer in Holten op de braderieschoot Braderiekoningin Hendrika de eerste de beste keer in dé roos. aangeboden door de 8-jarige Henriëtte Vorkink uit de H. J. Wansinkstraat. Door de voorzitter van de Braderie commissie de heer J. Wiggers wer den bloemen aangeboden aan de Bra deriekoningin en hij sprak een woord van welkom tot burgemeester En klaar, de beide wethouders de h.h. J. Rietberg en W. ten Berge, waarn. gem. secretaris de heer H. de Blaauw en het erelid van de Braderiecom missie de heer D. J. Wansink. De heer Wiggers sprak tevens een woord van dank tot het gemeentebe stuur voor de medewerking die bij het organiseren van de Braderie werd verleend, tot het personeel van het G.E.B. en tot. de fa. Krekel en Zn., te Holten voor het beschik baar stellen van een z.g. schaftwa- gen voor het onderbrengen van de ge luidsapparatuur. Dank aan de Commissie Burgemeester mr. Enklaar dankte in een korte toespraak de Braderie commissie voor het ieder jaar maar weer organiseren van dit evenemnt, waarbij men zelfs bereid is om ïnet z'n zessen een vrij groot persoonlijk financieel risico te aanvaarden. Voor Na de officiële opening maak te de Braderiekoningin een kor te wandeling over het braderie terrein. Zij maakte kennis met de verschillende exploitanten en ontving een groot aantal mooie cadeaus. de vakantiegasten is de Braderie een gewaardeerde en leuke afwisseling en zij zijn dan ook alle dagen op het feest aanwezig. De Braderie mag gezien worden als een onderdeel van het VVV-werk zo besloot mr. Enklaar die met bijzonder groot genoegen voldeed aan het verzoek om het fes tijn te openen. Kondgang Na de officiële opening maakte de Braderiekoningin in gezelschap van B. en W. en enkele leden van de Braderiecommissie een rondgang over het braderieterrein waarbij haar door de verschillende standhou ders een groot aantal prachtige ca deaus werd aangeboden. Het was dé éérste middag al gezellig druk op de Braderie en de verschillende ex ploitanten deden reeds goede zaken.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1