Zondagsdiensten UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Afscheid zesde klas van Dorpsschool Goede start recreatiewerk KERKDIENSTEN Alle kinderen een zwemdiploma V.V.Y.-vakantieprogramma ONZE AGENDA Slachthuis verkocht aan U- Vlees B.V. Invoerkeurlonen nog eens onder de loupe Verkoop perceel industrieterrein aan Vaesen - Sehoemaker en Co. M.A.C. „De Holterberg" organiseert oriën teringsritten Gevonden - Verloren Burgerlijke Stand HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 juli 1973 26ste jaargang - no. 27 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 -1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,— per half jaar, 14,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Maandag 2 t.m. vrijdag 12 juli tand arts H. F. Steunenberg afwezig, zie adv.) Zaterdag 19. juni .tot. .en met 14 juli firma J. Lammers wegen vakan tie gesloten. Zondag 8 juli 14 uur: öriëritëringsrit MAC De Hol- terberg, vanaf clubhuis café Diester", Stationsstr. (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing ,,Boode" te Bathmen (zie adv.) Woensdag 11 juli 19 uur: Vakantie oriënteringsrit MAC' De Holterberg. Start vanaf café ,,De Bi ester" (zie adv. en ber.) Maandag 16 t.m. 28 juli Bloemenmagazijn Vincent wegens vakantie' 'gesloten. Dinsdag 17 juli 20 uur: Hervatting repetities Her vormd. Kerkkoor. Donderdag 19 juli 20 uur: Orgelconcert door Piet van Eg mond in de' Nèd.-hërV.' kerk.' Dinsdag 24 t.e.m. vrijdag 27 juli Braderie in de dorpskern. Woensdag 25 juli 7 uur vm:Uitwisseling metde afd. Schagen der Holl. Mij. van Land bouw door de leden van de afd. der OLM en Plattelandsvrouwen. Ver trek vanaf gebouw Irene. 19 uur: Autocross van de MAC „De Holterberg" tijdens de Braderie op het terrein bij het slachthuis in 't Kolcomplex. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e maandagmorgen 8 u. W. R. van Cou- welaar, Holterenkstraat 18, tel. 2750 Wijkverpleging Zuster P. T. v.d. Zwaag, Groene Kruisgebouw Markelo. Prinses Irene- straat 7, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer A. Müller, tel. 1320 b.g.g. J. Aan stoot, tel. 1338. Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Maandagavond: 7-8 u. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw G. J. Kraay, 2299. Tandartsen H. Scheffer, Pr. Julianapl. 12, Goor. Tel. 05470-2500. (Voor spoedgevallen 6-7 u. namiddag). Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438. (b.g.g. tel.' 179.9 mevr. J. Beld'man-Aanstoot). Dierenartsen W. W. Wamelink, Churchillstraat 107. tel. 2004. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 8 juli J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Maan dag 9 t.eim. zondag 15 juli A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 0-11 u. aan het slachthuis, tel 1318. Storingsdienst Zaterdag 7 t.e.m. vrijdag 13 juli: Elektra: H.-He-ijink.- Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstra'at 2, tel. 1793. Brandmelding Overdag: telef. 1352 (politiebureau). *s Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). Met pijn in het hart bij de een wat meer dan bij de ander hebben de raadsleden in de donderdagavond van de vorige week 'gehouden raadsvergadering besloten het gemeentelijk slachthuis voor drie miljoen te verkopen aan U-VLEES B.V. te Holten. De heer J- H. Bossehers (CHU) vondt het ergens jammer dat het met dit prachtige bedrijf zo gelopen is dat het nu noodgedwongen verkocht moest worden. Hij vertolkte hiermee de gevoelens van alle raadsleden en het college van B. en W. De werkgelegenheid heeft door de verkoop wel een „deukje" gekregen (er komen enke le mensen zonder werk) en dit wordt door alle raadsleden ten zeer ste betreurd. Voor het overgrote dee-1 heeft het college inmiddels reeds pas send andere werk gevonden en zo zei mr. Ênklaar B. en W. zullen hun uiterste best doen om ook voor de vier of vijf man een passende werk kring te vinden. De heer Wiggers (AR) herinnerde aan de bespreking die enkele weken geleden plaats had tussen de leden van de raad en het gemeentelijk slachthuispersoneel. Er dreigde op dat moment ontslag voor tien men sen en dit aantal is nu reeds terug gebracht tot 4 a 5. Hopelijk slagen B. en W. er in om ook voor deze men sen passende arbeid te vinden. Dat het met het slachthuis zo gelopen is is jammer maar dat het voor Hol ten behouden is gebleven is in ver band met de werkgelegenheid van groot belang en daar kan men niet anders dan blij om zijn. Er waren overigens nog wel enke le puntjes van ondergeschikt be lang vergeleken bij de verkoop die de aandacht vroegen, Het raadslid H. Rietberg (CHU) was niet gerust op het voortbestaan van dc- noodslachtplaats, die nu voor vijf jaar gegarandeerd is. De heer En klaar stelde hem gerust door te zeg gen dat de kopers hun bedrijf niet kunnen uitoefenen zonder dat er een noodslachtplaats aanwezig is. en dat- hij daarom de kans dat de nood- slachtplaats zou verdwijnen niet aan wezig achtte. „De noodslachtplaats zal er altijd moeten blijven, zolang er vee geslacht wordt". Keuringsdienst Door het verdwijnen van het slacht huis wordt het voor de gemeente Holten noodzakelijk een vleeskeu ringsdienst op te richten en over de behuizing van deze dienst werden ook een paar woorden gewisseld. Het college stelde zich voor in onderling overleg met de kopers af te spreken welk gedeelte van de huidige gebou wen voor' de keuringsdienst gebruikt zullen gaan worden. De gemeente moet die ruimte dan huren. „Het is een zaak van goed vertrouwen", al dus de heer' Enklaar. De PvdA-man J. v.d. Harst vond dit maar een „po ver" antwoord. Een zaak die nauw samenhangt met de vleeskeuring zijn de tarieven die voor die keuring betaald moeten worden. Die tarieven moesten ook opnieuw worden bekeken, na de ver koop van het slachthuis. Het college wilde de tarieven onge wijzigd laten, dat wil zeggen, hand haven op het peil van 1 januari 1973, maar daar had de meerderheid van de raad toch wel grote moeite mee. Onder aanvoering van het raadslid A. J. Nijkamp (AR) werd de aanval ingezet op dit voorstel dat naar zijn mening onredelijk was omdat hier door bedrijven die invoer-keurlonen moeten betalen een, in verhouding, veel te hoge prijs betalen voor de diensten. In januari waren deze in voerkeurlonen met honderd procent verhoogd (van 3 naar 6 ct) naar zijn zeggen en de firma's hebben dat wil len betalen voor één jaar om zo mee te helpen de verliezen te dekken van het slachthuis. „Nu de situatie ver andert door de verkoop, moet ook die verhouding opnieuw worden beke ken", aldus de heer Nijkamp. De gehele raad voelde hier wel voor en na verwoede pogingen van burgemeester Enklaar om duidelijk te maken dat het niet anders kon (het is een belasting en we zitten al in tijdnood, ik ben aan het einde van mijn latijn) en na een schorsing voor fractieberaad, kwam uit de bus dat de raar accoord ging met het voor stel (A, J. Nijkamp stemde tegen). Wel werd er de voorwaarde aan verbonden dat voor 1 oktober deze zaak nogeens met de betrokkenen zou worden besproken. Dat dit tot nu toe nog niet gebeurd was prikte vooral het raadslid D. J. Wansink (Gem. Bel.) en burgemeester Enklaar gaf ronduit toe dat het college hier een steek had laten vallen. Verkoop grond De raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. om voor f 676.375.00 3.86.50 hectare grond te verkopen in 't bestemmingsplan „De Haar" aan de B.V. Vaesen-Schoema- ker en Co., Kunststof emballage te Hol' ten. De verkoop geschiedt tegen een voorlopige prijs (f 17.50 per m2) of zoveel meer of minder als te zijner tijd door de raad zal worden vastge steld en door Ged. Staten zal worden goedgekeurd. Als waarnemend hoofd van de o.l. Dorpsschool werd met ingang van 1 augustus a.s. (inplaats van de heer G. J. van 't Holt die benoemd werd tot hoofd van de nieuwe openbare school in ,,De Haar") aangewezen de heer H. Arendshorst, onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool. Aan de Stichting Sportbelangen Holten werd overeenkomstig het con cept besluit voor het jaar 1973 garan tie verleend voor de betaling van rente en aflossing van een geldlening groot f 220.000,ten behoeve van de verdere aanleg van het Sportvelden complex „Meermanskamp". Het slachthuis van Holten is verkocht aan U-vlees. Ook het terrein dat men in optie heeft is bij de koop betrokken- Meester van 't Holt kwam nog even op het podium in de hal van de Dorps school voor de vakantie begon, om zich tot de leerlingen te richten i.v.m. zijn vertrek naar de Haarschool. Het schoolgebouw zal op 16 september klaar moeten zijn, maar de school start direct al na de zomervakantie en wel met 4 klassen, waarvan 2 wor den ondergebracht in de Dorpsschool en 2 in Irene, tot de nieuwe K-B-school aan de Koningin Wilhelminastraat kan worden betrokken. Klas 6B' offreerde de scheidende on derwijzer een vierkleurenpotlood en klas 4B bood hem een aktentas aan. Namens alle kinderen, personeel en oudercommissie gaf Anna Gerritsma een prachtige verrekijker met een geestig speechje. Wat later op de mid dag gingen personeel en oudercom missie afscheid nemen van de heer en mevrouw van 't Holt in hotel Vos- Veel ouders van de leerlingen der beide zesde klassen van de o.l. Dorpsschool waren op donderdagmiddag 28 juni in de koele schoolbal aanwezig om getuige te zijn van een afscheid, waarbij ze nauw betrokken waren. Hun kinderen zouden weldra voorgoed de school verlaten en daarmee een belangrijke periode afsluiten. Personeel en ouder commissie hadden hiervoor een bijeenkomst georganiseerd- De eerste week van het recreatiewerk van de Interkerkelijke Recreatiecommissie in de tent aan de Borkeldweg is heel goed verlopen. Men heeft wel wat extra zware concurrentie gehad van het zwembad „Twenhaarsveld" maar vooral 's morgens en 's avonds was de belangstelling goed tot zeer goed. Het douanespel in.het bos was voor velen te vens een welkome trimavond zo aan het begin van de vakantie. Ook de picknick trok veel belangstelling van jong en oud. Er waren heel veel ouders aanwezig om hun kinderen uit te zwaaien en weer welkom te heten. Het team bestond en za] ook in de ko mende week bestaan uit: Ineke Kolkman, Tineke Remmelts, Rob Schouten en Herman Agterhoek met als jeugdhuipen Thea Hommes, Marjan Mientjes en Margriet Hijweege- Het programma voor de week van 7 tot en met 13 juli ziet er als volgt uit ZATERDAG 7 juli: 19.30 uur; Talentenjacht: Kom rustig binnenwippen om te zien wat u kunt. Graag tijdig opge ven bij de tent. ZONDAG 8 juli: 10.00 uur; Kampdienst daarna gezamenlijk koffie of ranja drinken. MAANDAG 9 juli: Maandag t.e.m. vrijdag KIN DERMORGEN van 10.00-12.00 uur voor kinderen van 4 tem. 12 jaar f 0.25 p.p. 21.00 uur; Dierengeluidspel. 15 jaar en ouder f 0.50 p.p., DINSDAG 10 juli: 10.00 uur; KINDERMORGEN met waarschijnlijk een bezoek aan de boerderij. 15 00 uur; Levend Ganzebord voor iedereen f 0.50 p.p. WOENSDAG 11, juli: 15.00 uur; VOSSEJACHT in het dorp voor iedereen f 0.50 p.p. DONDERDAG 12 juli: 22.00 uur; DROPPING (Inschrijving vanaf half tien). VRIJDAG 13 juli: 19.00 uur; BONTE AVOND met dieren-verkiezing. lam pion op tocht en KAMPVUUR, Voor een groot aantal kinderen die momenteel Het jeugdteam van de Interkerkelijke Recreatie- in Holten met vakantie zijn ivas het woensdag commissie o.l.v. Herman Agterhoek uit Nieuw een heerlijke, fijne dag. Ze werden met grote wa- Heeten zorgde voor em vlot verloop van het gens (met een echte tractor er-voor) naar ergens geheel, ver in het bos gebracht om te picknicken. De M.A.C. „De Holterberg" orga niseert zondagmiddag een oriënte- ringsrit voor auto's, motoren en brommers, door de mooiste contrei en van Holten. Deze rit heeft een lengte van plm. 47 km en is eenvou dig van opzet, zodat 't net iets is voor de vele zomergasten, welke hier mo menteel vertoeven, en niet zo bedre ven zijn in deze sport. De start is om 14.00 uur bij het clubhuis, café „De Biester" in de Stationsstraat bij het station N.S. Woensdagavond 11 juli organiseert de M.A.C. „De Holterberg" een Va- kantie-Oriënteringsrit rond Holten over een afstand van plm. 36 kilo meter. Start om 19.00 u. bij „De Bies ter". Er zal bij deze rit 'n eenvou dig eigen reglement gehanteerd wor den. Het gaat deze keer niet zo di rect om route opdrachten maar er zullen de deelnemers op verschillen de punten vragen gesteld- worden over de roue en dingen die zo onder het rijden min of meer bijzonder op vielen. Ook voor de vele vakantie gasten e.en heel leuke rit en een ge legenheid om Holten en z'n prach tige omgeving nog beter te leren ken nen. GEVONDEN: gouden hanger met sterrenbeeld, gymn. schoenen, pols horloge (heren), stalen hondekam. VERLOREN: Lees- en zonnebril in etui; diverse portemonnees metinh. diverse sleutels aan ring, 1 hond, tekkel, groen legerjack, Ierse setter j (teef), fietsmand, dameshorloge m.- blauw-wit bandje. I De voorzitter der oudercommissie, de heer H. J. Arfman, opende het samenzijn met enige hartelijke woor den, waarna hij de heer B. H. Brou wer, het schoolhoofd, de gelegenheid bood de leerlingen voor het laatst toe te spreken. Deze wees hen er op, dat het oude vertrouwde weldra ver leden tijd is en het onbekende nieu we straks wordt betreden. Natuurlijk voelen wij wel weemoed in ons hart als we er aan denken, dat we sommigen van jullie misschien niet meer terugzien, doordat onze wegen elkaar niet meer kruisen, doch de blijdschap dat jullie 'n nieu we taak mogen beginnen, is groter dan de weemoed, aldus spreker. Onze beste wensen vergezellen jul lie en mochten wij jullie vroeg of laat van dienst kunnen zijn, kom dan gerust hulp vragen. Wil je wat bereiken, doe dan wat je leraar je opdraagt en aanraadt! Laat ontspanning en spel niet steeds vóórgaan, maar maakt tijdig je huiswerk. Doorzetters bereiken veel, slappelingen weinig. Wie de les in school met aandacht volgt, kent die haast voor de helft! Vroeg of laat zul je een beroep moeten kiezen. Dat kost de een weinig, maar de ander veel moeite. Denk er aan dat geld verdienen niet. het belangrijkste is bij je keuze. De levensvreugde, de arbeidsvreugde is van groot belang, Denk er over na, hoe je de opdracht van Godswege kunt ontdekken en uit voeren. Wat wil Hij, dat je van je leven zult maken? Houd ook je ou derlijk huis in ere. Het kan je een steun zijn in je leven. Gooi niet weg, wat je daar leerde en in je opnam. De levenswijsheid'van het voorge slacht is zo dikwijls een bron met Goddelijke kracht. En in moeilijke uren kan het ouderlijk huis vaak een schuilplaats zijn! De heer Brouwer dankte alle schei dende leerlingen namens het perso neel voor hun vriendschap. Velen hebben met. nauwgezetheid en ver antwoordelijkheidsgevoel hun op drachten hier verricht. Jullie alleen, aldus spreker, hebben evenals de overige leerlingen allen een klasse foto ten geschenke gekregen. De kosten werden bestreden uit de oud- papierkas. Dat inzamelen doen we al 20 jaren. Reken dat we 80 ton per jaar afleve ren, dan betekent dit, dat door onze acties 32.000 grote bomen zijn ge spaard! Niet alle kinderen waren zeer actief, maar vele wel! Om even een paar actieve inzame laars te noemen. In het afgelopen schooljaar bracht René voor f 22,20 oudpapier mee, Marja voor f 37,75, Jan voor f 48,20. Verder ontvingen we via Gerda f 52,76, Henk f 56,05, Egbert f71,90, Hans f 158,18 en Ma rieke f 160,43!!! En als ik van deze laatste twee optel wat ze in hun schooljaren inbrachten, dan wordt dat respectievelijk f 741,04 en f 736,40 Hulde! GESCHENKEN Herman Deijk bood nu namens alle zesde klassers een „medicijnkastje' aan voor schoolgebruik met een toe- NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. hulppred. den Arend uit Wilp. Extra collecte voor Plaatselijk Jeugdwerk. Kinderoppas: mevr. Wiersma, Jan- ny Rensen en Meineke Schellevis. Na de 2e dienst koffiedrinken met de vakantiegasten in gebouw „Irene". GER. KERK: 8.30, 10.00 en 19.15 u. d-s. Groenewegen van Oenkerk. In al le diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen kerkbouw". Tijdens de 2e dienst „koffie uurtje" met de vakan tiegasten in gebouw „Rehoboth" (mevr. Rietman-Beldman, mevr. Van Zeijts-Kruissink, Henriëtte Nijkamp en Gerrie Aanstoot). R.K. KERK: 8.3 u. en 9.45 u. Hei lige Missen in gebouw Irene. Bosch- kampsstraat. DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte Plaatselijk Jeugd werk. OKKENBROEK: 9.30 u. ds. de Roo van Raalte. NIEUW HEETEN: R.K. KERK: za terdagavond 19.00 u. Zondag 8 en 10 Geboren; jan Hendrik, zv M. Waan- ders en B. J. Schippers. Frederik J"an zv F. J. I-laan en A. Paalman. Abrahamine Cornelia, dv J. C. Bogaard en M. van der Burg. Martijn Reinier, zv R. Fransen en M. Kers. Overleden; H. Willems, oud 83 jr. Getrouwd: J. van der Linde, 26 jr Holten en J. Mekkelholt, 23 jr., Hol ten. BEVOLKING. Ingekomen: P. Dijkstra en gez. van Leeuwarden. A. J. Alberts en gez. van Gorssel. Wed. J. W. Klein Onstenk-Steenblik van Hengelo. H. J. Paalman en gez. van Wierden. J. J. Muijderman van Deventer. J. Heiting en gez. van Groningen. R.. R. Pleister en gez. van Deven ter Mej. D. J. Kolkman van Leeuwarden, spraakje, waarin hij de wens uit sprak, dat het kastje nooit gebruikt zou worden! De heer Arfman gaf alle kinderen nu een prismaboekje, dat ze zelf hadden mogen kiezen uit een ver langlijstje. Aan de top stonden het Nederlands woordenboek en „Zo leer je tekenen". Verder waren „Hersen gymnastiek" en het „Spreekwoorden boek" ook nogal in trek. Deze boekjes waren bedoeld als een ge schenk van de oudercommissie bij het verlaten van de school, tevens ont ving elke zesde klasser een getuig schrift me,t daarop het schoolwapen in kleurendruk. De kinderen presen teerden de ouders op kersenbonbons en rookartikelen. Zij zelf kregen een flesje sinas met nog een sappige si naasappel. school gingen dit jaar: Diana Aattink, Gonny Alberts, Bert Bal- tes, Jan Beltman, Inge v.d. Berg Michel Boersma, Henk Bos, MarianI ne Brands, Hans en Paul Brugge- man, Anton Bulsink, Jhr. Harry v, Coeverden, Herman Deijk, Marlies Dissevelt, Petra ter Doest, Jaqueli- ne van Dijk, Alberta Dollekamp, Henk Ebrecht, Bert Fransen, Marij ke Germeraad, Hans van Geenhui zen, Erik Gervedink Nijhuis, Thea ten Have, Hendriëtte v.d. Heijden, Pieter Keestra, Willemien Keizer Bennie Kolkman, Bennie Krikkink, Mieke Kromdijk, René Leppink, Johan Nijland, Ger- dien Ophof, Willie Paalman, Jan Riemersma, Wim Slijkhuis, Jennie Stevens, Bianca Schrijver, Egbert Ve neklaas, Joke Tuitert, Jolanda Vos, Gerrit Wesseldijk, Marietje Wegsta- pel, Marja Willems en Jan Bert Wis- sink. De keuze van hen viel op de Bos- bouwschool, de Huishoudschool, de Scholengemeenschap, de Technische School en het Voorbereidend We tenschappelijk Onderwijs. Nadat zij met een handdruk en dankwoorden over genoten onderwijs afscheid hadden genomen, was een punt gezet achter de helft van hun jonge leven totnutoe! Veel herinneringen zullen blijven. Zes jaren waren ze, onder het aanle ren van gepaste en nuttige kundighe den, opgevoed tot alle christelijke en maatschappelijke deugden. De .deur werd achter hen gesloten maar een andere zal elders opengaan! Onder auspiciën van de K.N.Z.B. behaalden de volgende Dijkerlioekse kin deren in het mooie zwembad „Looërmark" een zwemdiploma. Voor diploma A slaagden: Willie Ebrecht, Ria Haverslag, Gerda Meuleman Anja Sluiter, Anke Rensen, Thea Markvoort, Henk Stevens, Gerrit Aanstoot Freddie Beltman, Herman Smale, Henk Haverslag en Gerrit Rensen Het diploma B werd behaald door: Yvonne Feddema, Thea Luggenhorst Jan Beunk, Johan Rechterschot, Rini Ulfman en Wilco Stevens. Door dit prachtige resultaat zijn thans alle leerlingen van de hoogste klassen van de o.l.s. in Djjkei'hoek in het bezit van een zwemdiploma. ZATERDAG 7 JULI: Prestatie-fietstocht vanuit Holten-Nijverdal. Vrije fietstocht, dus de ge hele dag. Inschrijven vanaf 6 juli voor jong en oud, inschrijven VVV-kan- toren. Deelname f 0,50 p.p. Elke deelnemer moet stempels halen (ver plicht aantal). Onder de deelnemers wordt een dames'heren of kinder fiets verloot. Zondag 8 JULI: Oriënteringsrit voor auto's, motoren en bromfietsen. Start vanaf 14.00 uur bij clubhuis „De Biester" bij het station N.S. MAANDAG 9 JULI: Bezichtiging manege Beltman, Markeloseweg 8, van 1416 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Tevens is er een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis, DINSDAG 10 JULI: Bezichtiging kaasboerderij van de fam. Cats. U krijgt uitle^ en een proefje (geen bereiding te zien). Adres: Buurtschap Beuseblrg* oude weg Holten-Laren blijven volgen, steeds doorrijden tot bij het bord' kaas boerderij. Kosten f 1,- p.p., kinderen f 0,50. Aanvang 14,30 uur, gaarne op tijd aanwezig. WOENSDAG 11 JULI: Fietstocht met bezoek aan een boerenherberg, boordevol met antiek Vertrek 9 uur vanaf het WV-kantoor. Kosten f 1,- D.p. excl. koffie TwlC 8-S ,r0ndleidmg in het Pïuimveebedrijf Barvelink, Postweg Boikeld 80 te Holten. U ziet de ontwikkeling van kuiken tot de produktié van eieren. Er wordt een vrije gift gevraagd. Aanvang 14 15, en 16 uur Groepen op aanvraag. vo°r aut0's, motoren en brommers. Start vanaf 19.00 uur teikAchï Blester" b« h« station Ned. Spoorwegen. Een zeer te voren a V°°r vakantie-gasten. Opgave bij de start. Niet DONDERDAG 12 JULI: Ochtendwandeling „„der het motto: .Zwerven door de Holterberg" Vertrek 6 uur vanaf WV-kantoor. Deelname f 1.25 p.p inei koffie dfze wSAS tOCht aangeboto- O»*-™ '«Plicht, kooie Bezichtiging kaasboerderij, zie opgave dinsdag, zelfde tijd en plaats. VRIJDAG 13 JULI: Bo?'20DÏtheè'3VUr-r0"dleidmB mel aatmirfflm in het museum Piet De heer Bos is een gezellig causeur en vertelt U veel nvPr fauna van de Holterberg. Ligging Toeristenwee Warenmarkt aan de Kerkstraat (centrum dorp) van 14-18 uur aangegeven. Voor dagprogramma kantoor VVV t™-N,jve?die"pSenatka?tiC aen3 hS" DieUWe "aristische fietspad Hol- toor 4 huur en rTOtes verkrijgbaar aan het VVV-kan-

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1