Toeristisch fietspad officieel in gebruik genomen Twee gewonden Slachthuis voor 3 miljoen verkocht Welkom namens de kerken van Holten Normen algemene Bijstandswet Kerkdiensten Zondagsdiensten BELEDIGEND Dries Willems won de „SnorrewincT-T rophee Een persoonlijk woord K. H. Vos wethouder van Deventer Sport voor Sport op de RONO Zaterdag 7 juli: fietsprestatietocht Veemarkt te Rijssen GESLAAGD Jeugdfotowedstrijd „Schepen op de plaat" Officiële publicatie Be j aardencentrum overgenomen Burgerlijke Stand Openbare kennisgeving Parkeerverbod gedeelten Larenseweg Gevonden - verloren Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) NIEUWSBLAD Vrijdag 29 juni 1973 26ste jaargang - no. 26 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1350 Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Het heeft nogal wat inspanning gekost maar de officiële ingebruik name van het 11 kilometer lange toeristische fietspad over de Holter en Nijverdalse berg (overal in het land bekend als de Heu velrug tussen Holten en Nijverdal) is toch geheel volgens plan verlopen en toen burgemeester mr. W. H. Enklaar als eerste het Beukenlaantje „indook" lag hij zelfs een minuut of tien voor op het schema. De eerste 6 kilometers waren door een aantal venijnige klimmetjes een stuk zwaarder dan deze etappe en vooral de.klim plm. 500 meter voor het punt waar plm. 20 minuten werd gerust eii dé dorstige kelen weiden gelaafd stapten verschillende „cou reurs" af omdat ze „leeg" waren. De rustpauze en het frisdrankje had blijkbaar alle peddelaars goed gedaan en zeker ook mr. Enklaar want hij ging van meet af op kop en hand haafde z'n positie tot aan de finish bij het N.S. station. Ontvangst Hellendoorn's burgemeester mr. F. R. Crommelin ontving de plm. 60 nodigden in het bezoekerscentrum van het Staatsbosbeheer op de Noel- selerberg. Hij sprak een kort woord van welkomen en dankte alléén die hebben meegewerkt aan de aanleg van dit fietspad. Het initiatief tot de aanleg werd indertijd genomen door oud-houtvester de hr. ir. van Maar- ren die wegens verblijf in het buiten land zeer tot z'n spijt niet bij de in gebruikname aanwezig kan zijn. Na de ontvangst wandelde het gezelschap naar het begin van het pad aan de Bonteweg waar burgemeester En klaar en z'n Hellendoornse collega Het RONO-sportprogramma „Sport vooj- Sport" brengt a.s. weekend zo wel op zaterdag als zondag versla gen van de internationale roeiwed- strijden om de koninklijke Holland beker. Verder wordt op beide dagen aan dacht besteed aan zeilen en wielren nen. Op zaterdag 30 juni tussen 19.45 en 20.00 uur bevat het programma een verslag van de Nederlandse studen tenkampioenschappen atletiek in Pa pendal. Zondag 1 juli tussen 18.30 en 19.15 uur komt er een reportage van de Grand Prix in Francorchamps; ver der wordt aandacht geschonken aan de motorcross in Venray, kaatsen en paardesport. Zaterdag 29 juni t.e.m. 14 juli Fij-ma J. Lammers wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zondag 1 juli 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 2 juli 20.00 uur: Vergadering autocross deelnemers van de MAC „De Hol- terberg" in clubhuis, café „De Bies- ter" (zie adv.). Donderdag 5 juli Laatste dag voor opgave deelname aan de uilwisseling met de afdeling Schagen (N.H.) door de leden van de afdeling der OLM en afdelingen Ned. Bond Plattelandsvi-ouwen. Woensdag 25 juli 7.00 uur v.m.: Uitwisseling met de afdeling Schagen der H.M. v. Land bouw door de leden van de afd. der OLM en Plattelandsvrouwen. Ver trek vanaf het gebouw Irene. 19.00 uur: Auto-cross van de MAC „De Holterberg" tijdens de Brade rie op het terrein bij het Slacht huis in het Kolnomplex. de toegangspoort met het opschrift „Van plan tot daad" openden om daarna samen de paal met het beken de vierkante bordje „Fietspad" in de grond te zetten. De officiële opening had hiermee plaats gehad en meteen besteeg het gezelschap bestaande uit de colleges van B. en W., een groot aantal raads leden uit de beide gemeenten, de burgemeester van Delden de heer Rademakers en zijn collega mr. Maaldrink van Wierden, vertegen woordigers van het Staatsbosbeheer, ,de korpschef van de Hellendoornse politie J. v.d. Landen, opper Meijer van de Rijkspolitie te Holten én de heer H.- J. Zandbergen, provinciaal recreatieconsulent de „stalen roe- sen" voor de tocht naar Holten een rit die voor de een wat makkelijker ging dan voor de ander. Verschillende deelnemers moesten al vrij gauw es „uit het zadel" en bij een aantal van hen bleek ai heel snel dat men de fiets de laa'tste jaren niet of maar heel weinig gebruikt had. Burgemees ter Crommelin deed veel kopwerk met aan z'n wiel mr. Enklaar die plm. 500 meter voor het punt van even uitblazen moest afhaken. Al met al was het een heerlijke rit door een aan natuurschoon zeer rijk gebied. In hotel „Miiller" Burgemeester Enklaar hield na dat hij 't. gezelschap op Holtens grond- Ter gelegenheid van de ope ning van het Toeristisch fiets pad organiseren de VVV's Hel- lendoom'Nijverdal en Holten op zaterdag 7 juli een fiets tocht via het nieuwe toeristi sche fietspad. U kunt hieraan deelnemen tus sen 's morgens 8.30 uur en 18.- De deelname is vrij voor jong en oud. Deelname formulieren en routebeschrijving bij de VVV's Nijverdal Holten kosten f 0.50 p.p. Elke deelnemer moet stempels halen en/of opdrachten vervul len. Onder de deelnemers wordt naar keuze een dames'heren of kinderfiets verloot- Een zeer leuke tocht en wij verwachten U op 7 juli. Aanvoer: runderen 12. varkens 212. Totaal 224 Prijzen per stuk: 12 melk- en kalfkoeien f 1550.tpt f 1800.—; 212 biggen f 115.— tot f 122.—. Algemeen overzicht: Varkenshandel matig. Nauwelijks prijshoudend. Koeien handel matig. Prijzen staande. Op de Larenscweg had zaterdag middag ter hoogte van de fa. Pief- fers een ongeluk plaats waarbij 2 personen vrij ernstig werden gewond. Het ongeluk ontstond doordat dc automobilist W. G. W. te Amersfoort in botsing kwam met een trilwals van het Aannemings- en Wegen bouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zoon te Holten welke wals door personeel van genoemde firma gebruikt werd i.v.m de verbreding van de Larenseweg en_ het aanleggen van rtottoirs. De wals maakte door de botsing met de auto een slag om z'n a swaarbij de heer P. v.d. Berg uit Nijverdal, werkzaam bij Krekel BV tegen de grond werd gesmakt evenals de 17-jarige buurtbe woner S. W. Gjaltema die toevallig ter plaatse was. Van der Berg liep een hersenschud ding op en hij klaagde over pijn in zijn nek en in de rug. Gjaltema werd na onderzoek door dokter J. F. Sijtsema per ambulanceauto naar het Sint Geertruidenziekenhuis te Deven ter vervoerd waar men constateer de dat de rechterheup was gebroken. Aan de auto van de heer W. ontstond flinke schade. Door de Rijkspolitie werd procesverbaal opgemaakt. gebied hartelijk welkom had geheten in hotel „Muller" een korte toe spraak waarbij hij herinnerde aan de opening van de z.g. „autoweg" over de Holterberg (1920) en de opening van de toeristenweg in 1960. Nu is deze fietsroute geopend, die in harmo nie en goede samenwerking tussen de beide gemeenten tot stand is geko men. Namens het Staatsbosbeheer voerde ir. C. J. de Lange het woord. Hij vond het 'n spijtige ontwikkeling dat de toeristenweg eigenlijk te druk en daardoor te gevaarlijk voor de fiet sers was geworden. Volgens hem had men nu niet meer, zoals 13 jaar ge leden een weg dwars door „een na tuurgebied van dit formaat gelegd, dat in ons Ind zeer schaars is". Men voelt bij Staatsbosbeheer momenteel veel meer voor wegen rond een na tuurgebied. De heer de. Lange hoop te dat men in de toekomst de moed kan opbrengen om eventueel iets aan de bestaande situatie te veran deren. Hij was erg enthousiast dat op initiatief van zijn voorganger de hr. ir. van Maanen in feite dit fietspad tot stand is gekomen. Wegens het bereiken van de 70 jarige leeftijd heb ik met in gang van 1 juli a.s. mijn correspondentschap van het Dagblad van het Oosten. Deventer Dagblad Tubantia en de Twentsche Courant neergelegd. Men kan zich voor deze nieuwsgaring wenden tot de heer J. Wiggers, Kolweg 14, telefoon 1356. Tot 1 januari '74 blijf ik nog verbonden aan Holtens Nieuws blad. Ik maak van deze gelegenheid gaarne gebruik om allen zeer hartelijk te bedanken voor de grote belangstelling mij betoond tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst en voor de vele geschenken in de vorm van bloe men, fruit en dranken. W. Beijers, hoofdredacteur. In de donderdagavond gehouden raadsvergadei'ing ging de raad, na dat B. en W. op enkele vragen nog een toelichting had gegeven, zonder hoofdelijke stemming accoord met het voorstel van B. en W. om het gemeentelijk slachthuis in het Kol- complex voor drie miljoen gulden te verkopen aan U-Vlees B.V .te Holten Nijeveen. In deze prijs is inbegrepen 'n bedrag a f 175.000 als aandeei van koopster in de tekorten van de ex ploitatie van het slachthuisbedrijf over de jaren 1971 en 1972 en f 350.000, zijnde vijftig percent van de gekapitaliseerde waarde der af- vloeiingskosten personeel. Door de directie van U-Vlees zal een gedeelte van het bedrijf worden door verkocht aan C. Hogeslag B.V. te Holten. De verkoop omvat het gehé le- fabrieksterrein tér grootte van plm. 14060 m2 met de daarop en daarin aanwezige fabrieksgebouwen (inclu sief installaties) alsmede een aan grenzend perceel industrieterrein, dat destijds aan koopster in optie is ge geven. Ook ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om aan Vaes- sen-Schoemaker en Co., kunststof- emballege BV te Holten voor 676.375 Mej. G. Lensink te Holten, ambte naar ter secretarie. der gemeente De venter, slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Archiefverzoring I. Op het te Deventer gehouden exa men behaalde mej. D. Wijlhuizen, Dijkerhoek 100 het diploma „Bejaar den helpster". Na de opening van de raadsverga dering op donderdagavond heeft de voorzitter burgemeester mr. W. H. Enklaar alvorens de agenda van de vergadering in behandeling te ne men n.a.v. een „Ingezonden stuk" in het Deventer Dagblad van de pre dikanten ds. C. C. Addink en P. Lug- tigheid in een korte verklaring uiting van het college van B. en W. over de inhoud daarvan met name omdat het college daarin werd beschuldigd, dat het de raad met drogredenen had voorgelicht en dat de raad een be sluit nemende beschuldigd werd van brutaal egoïsme. Dit stuk is voor het college en de raad zo beledigend, dat wij er met grote verontwaardi ging kennis van hebben genomen. Het stuk is te minderwaardig om er lang bij stü te staan. Wij menen, dat de scribenten zich alleen zelf be ledigen. Wij zijn bereid kritiek op ons beleid te aanvaarden maar wil aan vaarden onder geen voorwaar de dat aan onze integriteit en goede trouw wordt getwijfeld. Wij ontzeggen niemand het recht om z'n mening te zeggen maar niemand heeft het recht om te beledigen. Uw raad en wij hebben dat niet verdiend De heer Meerman verklaarde naar aanleiding van de. verklaring van mr. Enklaar, dat hij geen bezwaar had tegen het „Ingezonden stuk" van de beide predikanten maar zo reageer de de burgemeester daar gaat het niet om maar de raad waartoe ook u behoort, is op een grove manier be ledigd. gulden een perceel industrieterrein ter grootte van 3.86.50 ha te verko pen in het bestemmingsplan (De Haar). De verordening op de heffing en invordering van rechten voor het keuren van slachtdieren en van vlees werd eveneens aangenomen. De heer A. J. Nijkamp kon met de voorgestelde tarieven niet akkoord gaan en hij stemde tegen. Jongeren in de leeftijd van 11 tot en met 18 jaar worden uitgenodL tot deelname aan een fotowedstrijd met als titel „Schepen op de plaat" Het thema omvat in de ruimste zin van het woord alle onderwer pen en situaties, die met de zee scheepvaart, binnenvaart, visserij en dergelijke te maken hebben. Het onderwerp „watersport" maakt géén deel uit van het wedstrijdthema. De wedstrijd, die de belangstelling van de jeugd voor het wel en wee van de Nederlandse maritieme be drijvigheid wil bevorderen, wordt ge organiseerd door de Stichting voor Maritieme Jeugdvoorlichting Nevas te Rotterdam, in samenwerking met de Stichting Aamteurfotografie te Amsterdam. De wedstrijd loopt tot en met 30 september a.s. Er zijn aantrekkelijke prijzen mee te winnen zoals cruises naar de Bahama's, Lon den en Torquay, retourpassages naar Engeland, bezoeken aan de Konin klijke Marine in Den Helder, exkur- sies met marineschepen, kustreizen met vrachtschepen, bezoeken aan tankers, tochten met reddingsboten en maritieme boekwerken. De volledige „spelregels" van de ze fotowedstrijd kunnen per brief kaart of telefonisch worden aange vraagd bij de Stichting voor Mari tieme Jeugdvoorlichting Nevas Park haven 101 Rotterdam, telefoon (010)- De raad van de gemeente heeft met algemene stemmen de heer K. H. Vos benoemd tot wethouder als opvolger van wethouder W. H. A. Vrielink (de heer K. H. Vos is ge zamenlijk door de KVP en de Protes tants Christelijke Groepering als kan didaat naar voren geschoven). De heer Vrielink (KVP) zal namelijk per 1 september a.s. zijn funktie als wet houder van sociale zaken en volks huisvesting om gezondheidsredenen neerleggen. Ook zal hij zijn raadsze- tel opgeven. De heer K. H. Vos is voorzitter van de Protestants Christelijke Groepering in de raad. Hij is lid van de CHU, secretaris van de Statenkring De venter en lid van de begeleidings commissie ten dienste van het ge westelijk bestuur Overijssel. K. H. Vos werd op 22 april 1930 in het Friese Aengwirden geboren. In 1948 begon hij als leerling-journalist bij het Nieuwsblad van het Noorden in Groningen. Als raadsverslaggever en sportredacteur is hij in clienst ge weest bij het in 1951 opgeheven Nieuwsblad van Friesland. Daarna kwam hij bij Kluwers Couranten Be drijf als sport- en regioredakteur. La ter werd hij chef stadsredaktie en tenslotte hoofd van de regionale re- dakties, tevens waarnemend hoofd- redakteur. Bij het aanvaarden van zijn wet- houdrsschap zal de heer K. H. Vos zijn funktie als chef-redakteur neer leggen. De heer Vos is altijd een grote be wonderaar van Holten geweest en van haar fraaie omgeving en mocht hier gaarne vertoeven. Ook dit jaar heeft de Interkerkelijke Recreatiecommissie weer 'n grote tent geplaatst op de Borkeld. Er zullen van zaterdag 30 juni tot en met zondag 12 augustus allerlei activiteiten worden georga niseerd, zoals een kindermorgen op elke weekdag, uitgezonderd zaterdag, speurtochten, droppings, toneel, Twentse koffietafel, enz. Op zondag is er een kampdienst. In deze tent werkt een team ent housiaste, jonge mensen, die zich helemaal willen inzetten om de vakantiegangers te helpen hun vakantie zo aangenaam mogelijk door te brengen. Natuurlijk kan dit werk alleen slagen als vakantieganger en Hol- tenaar, die tent eens binnenlopen, ter kennismaking, voor een praatje, om mee te doen of zo maar eens te kijken. Het parool is dan ook: „Welkom namens de Kerken van Holten". Het programma voor de komen de week, die de hele week de naam van „Stadsweek" draagt, ziet er als volgt uit: Zaterdag 30 juni: 19.30 u.i Instuif, volleybal; tevens een goede moge lijkheid cm kennis te maken met de tent en met de teamleden. Zondag 1 JULI, 10.00 u.: Kamp dienst. Koffie en ranja na. Voor ie dereen een leuke gelegenheid om (weer) eens met elkaar kennis te maken. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 u.: Kindermorgen voor kinderen van 4-12 jabr. dermorgen voor kinderen van 4-12 jr. Maandagmiddag, 15.00 u.: Speur tocht voor jong en oud, groot klein, kortom voor iedereen. Zet de speurneus op en komt allen. Dinsdagavond 21.00-23.00 u.: Doua- nespel vanaf 15 jaar. Woensdag: Geen Kindermorgen om 10,00 u., maar 11 00 u.: Picknick. Vervoer op boerenwagens. Het gaat lekker de bos in. 's Avonds: 22.00 u.: Dropping: Kin deren alleen onder geleide van ande ren of ouders. Inschrijving: 21.30 u. Donderdag, 's middags: Gecostu- meerde Sportmiddag. Iedereen kan zich zo gek verkleden als hij of zij wil. Ook een mooie gelegenheid voor de ouders. Vrijdag 19.30 u.: Fancy Fair. Wijzigingen kunnen altijd aange bracht worden, bijvoorbeeld bij slecht weer. Als dit het geval is wordt het in ieder geval aangekondigd aan de kioks bij de tent. De kiosk is elke dag (maandag tot en met vrijdag) geopend van 9.30- 10.30 uur en van 13.00-13.30 uur voor het lenen van boeken, het kopen tijdschriften en kranten of zo maar even binnen te wippen voor een praatje of voor wat informatie. De leiding van deze week berust bij Herman Agterhoek, die al tal van ja ren aan dit werk leiding heeft gege ven. De normen voor periodieke bijstand ingevolge de Algemene Bijstandswet zyn ingaande 1 juli 1973 door het college van burgemeester en wethouders nader vastgesteld als volgt: alleenstaande f 90,75; voor een kostwinner zonder kinderen f 129,65; idem met 1 kind f 132,20; idem met 2 kinderen f 134,75; idem met 3 kinderen f 137,30; idem met 4 kinderen f 137,30; idem met 5 kinderen f 139,30; idem met 6 kin deren f 139,30; idem met 7 kinderen of meer f 141,40. Bovenstaande basisnormen dienen te worden vermeerderd met de wettelijke kinderbijslagen, premie ziekenfonds en de woninghuur c.q. de kosten van ei gen woning te worden verminderd indien één der echtgenoten ontbreekt, met f 19,45 per week. Alleenstaande die niet zelfstandig een huishouding voert woonkosten inbegre pen f 107,80; thuiswoneneden: a. jonger dan 18 jaar f 40,85; b. van 18 t'm 20 jaar f 60,50. Volledigheidshalve wordt nog medegedeeld, dat exemplaren van de richtlij nen ter inzage liggen op de afdeling sociale zaken. Voorts zijn aldaar de richtlijnen verkrijgbaar tegen de prijs van f 6,- per stel. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Ned. Herv. kerk: 8.30 u. en 10.15 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte: Pastoraat buitenland. Oppasdienst: mevr. Bannink Betsie Westerik en Gerrie ten Brake. 10.00 u. Jonge- rendienst in „Irene". Geref. kerk: 8.30-10.00 en 19.15 u. ds. Groenewegen van Oenkerk. In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw'. Oppas dienst in gebouw „Rehoboth" tijdens de dienst van 10.00 u. (mevr. Van Engbrink en mevr. Haan). RK. KERK: 8.30 en 9.45 u. Heilige Missen in gebouw „Irene" Bosch- kampsstraat. DIJKERHOEK9.30 u. ds. A. v.d. Lee, em. pred. te Nijverdal. Extra collecte: Pastoraat buitenland. OKKENBROEK: 9.30 u. ds. Dijk van Wesepe. Extra collecte Pasto- raalwerk buitenland. NIEUW HEETEN: R.K. kerk: terdagavond 19.00 u. zondag 8 en Het bejaardencentrum „Diessen- plas" is na le oplevering door het Stichtingsbestuur van de hoofdaanne mer Paul te Apeldoorn overgenomen. De eerste oplevering is met ingang van 1 juli a.s. waardoor het gebouw in gebruik genomen kan worden. De eersge bewoners worden ma: dag 2 juli verwacht en over plm. „bevolkt" zijn. De officiële opening zal medio okto ber a.s. plaats hebben. HOLTEN Geboren: Hendrika Johanna d.v. J. Klein Teeselink en H. J. Stem. Roelof z.v. R. Veld huis en E. Fokkens. Johanna Al- bertha Maria d.v. J. J. H. Hobert en J. A. J. Kamphuis. Marcelinus Bernardus z.v. B. M. Gerritsen en M. van der Veer. Gehuwd: W. H. Sletterink, oud 26 jr., Olst en M. C. Kromdijk oud 21 jr., Holten. H. Velten, oud 27 jr., Wierden en L. Blaak, oud 24 jr., Hol ten. J. Aanstoot, oud 22 jr., Hol ten en H. Leriselink, oud 20 jr., Bath men. J. W. Waanders, oud 26 jr., Goor en G. Wansink, oud 24 jr., Hol ten. Overleden: A. Grobben-Koopman, oud 60 jr. H. M. Kramer, oud 3 jr. (overled. te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: mevr. A. C. J. Bran- don-Bijvoet van Zeist. mej. J. M. R. H. ter Stege van Emmen. W. H. Sletterink van Olst. A. Vukkink van Culemborg. J. A. Schuchard en gez. van Amsterdam. K. de Lange en gez. van Rotterdam. E. P. Colee en gez. van Deventer. G. Schouten en gez. van Amster dam. Mevr. M. Hahlen-Heij en gez. van Deventer. J, P. Bruins- ma en gez. van Amsterdam. R. G. Stein en gez. van Deventer. Mej. A. M. van der Wijngaart van Voorst. Vertrokken: Mevr. L. Velten-Blaak naar Wierden. - J. Aanstoot naar De venter. Mevr. G. Waanders-Wan- sink naar Markelo. Mevr. J. M. van Schooten-Meijerink naar Raalte. M. D. Landeweerd naar IJssel- muiden. Door de eigenaar van de manege „Snorrewind" de heer Joh. Brons voort werden zaterdagmiddag onder linge wedstrijden georganiseerd voor ruiters die aan deze manege lessen en paardenbezitters die hun viervoe ter hier in pension hebben. Er werd gereden om de ..Snorrewind" wis selbeker uitgeloofd voor het hoogste aantal punten in het totaalklasse ment (dressuur en springen). Verder waren er nog verschillende bekers en medailles te winnen. De prachtige wisselbokaal werd gewon- nendoor de Holtense ruiter Dries Willems. Hij werd met „Karl Robin" 2e in de L-dressuur en le (ex eq.) bij het L-Springen. De prestaties werden beoordeeld door de heer K. Pettinga te Holten die ook het parcours bouwde. Ringmeester dressuur was de heer F, Admiraal te Markelo terwijl als zodanig bij hel springen fungeerde de heer J. Weij- ers te Haarlo (Eibergen). Aan het eind van de zeer geslaagde en spor tieve wedstrijden gaf de heer K. Pet tinga met „Normando" een demon stratie springen en Paul Steunenberg gaf een demonstratie dressuur met „Beyaard'L De prijzen werden za terdagavond tijdens een feestavond uitgereikt door de heer Joh. Brons voort. De uitslagen: DRESSUUR L: 1. Mej. M. Menalda van Schouwenburg met „Lady O'Ha- ra", 2. Dries Willems met ..Karl Robin", 3. J. Selhorst met „Dandy S". DRESSUUR B: 1. Anneke Menalda van Schouwenburg met „King", 2. mevr. A. Eyken met „Chandy", Rikus Bronsvoort met „King". SPRINGEN L: 1. e.e. Dries Wil lems met „Karl Robin" 100 p., 1. Ve ra Steunenberg met „Carlimero" 100 p., 1. Joke Breukink met „San dra" 100 p., 2. H. P. Menalda van Schouwenburg met „Lady O'Hara" 90 p., 3. J. Selhorst met „Dandy S" 80 punten. SPRINGEN B: 1. H. Werkman met „Toska", 2. R. Eyken met „Amor", 3. H. Lubberdink met „Silvermoon". SPRINGEN B (pony's) 1. Rikus Brons voort met King" 100 p. 2. Anneke Menalda v. Schouwenburg met „King" 86 p., 3. e.e. Anton Müller met „King" 72 p., e.e. Lia Uitslag met „Aprice" 72 p. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 26 juni 1973. nr. 652 in het algemeen belang van het verkeer is besloten de navolgende gedeelten van de Larenseweg: 1. Westzijde: het gedeelte gelegen tussen de aansluiting op de Dorps straat en de Haarstraat; 2. Oostzijde: a. het gedeelte ge legen tussen de aansluiting op de Dorpsstraat en het perceel Larenseweg 6 (G. W. Goorman); b. het gedeelte gelegen tussen de aansluitingen van de Kerk straat en de Schoolstraat, het parkeren te verbieden door plaatsing van borden, model 49 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens. Het besluit van 26 juni 1973, nr. 652 is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat van Overijssel, aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, aan de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B. aan de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel club KNAC en aan de Koninklijke Nederlandsnhe Motorrijdersvereniging KNMV. Van het besluit kan door iedere belanghebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openba re kennisgeving. Het adres van beroep moet wor den gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Burgemeester en wethouders van Holten, Holten, 29 juni 1973. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 u. J. H. A. Bruins, Molenbelterw. 15, tel. 1280. Wijkverpleging Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw. Holten Gaardenstraat 33, tel. 05483-1436. Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 1338 b.g.g A Mül ler tel. 1320. Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het -Groene Kruisgebouw, Gaardenstr. Maandagavond: 7-8 u. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdag middag en donderdagochtend in 't Groene Kruisgebouw, G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen J. v.d. Enk, burg. v.d. Bergplein 33, Wierden, tel. 05496-1634. (Voor spoedgevallen 6-7 u. nam.). Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 (b.g.g. tel. 1799 mevr. J. Beldman-Aanstoot). Dierenartsen W. C. Wamelink Churchillstraat 107 tel. 2004. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 1 juli C. Dijkstra, Schoolstraat 5. tel. 1833. Maandag 2 t.e.m. zondag 8 juli: J. Hof, Sche penenstraat 16, tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst ELEKTRA: 30 juni-6 juli: J. Kolk man, Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS: H. J. Kolkman, Diessenplas- straat 32, tel. 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Gevonden: blauwe parkiet, Iichtbl. Corduroy jasje, korte zwarte gum- mijas met gereedschap bromfiets, bankbiljet a f 5,beige damesvest, papagaai, huissleutel, zwarte dames- portemonnaie met inh. o.a. 151 noor- se kronen, l knirps in zwart etui. Verloren: brilmontuur met zonne glazen erop, bril in bruin etui, grij ze bromfietssleutel v. Zündapp, bruin plastic tas, rode kinderportemonnaie inh. f 5,bankbiljet van f 25,zes rode schimmelkanaries, kort kinder jasje, blauw gevoerd, geldig rijbe wijs.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1