mvwNNiaarS" ECUf] G. J. Langenbarg als voorzitter gekozen Aan de bevolking van Holten Holterberg voor een dag Ukkenbos Softdrugs en harddrugs even ge va a Lrlijk WAAR GAAN WL HEEN? elektra loodgieter c.v. radio en t.v. dakdekkers Adverteerders! bedieningsvakmensen Jaarvergadering „Het Groene Kruis >jueqjeedsspuoq ®P f!Q Burgerlijke Stand Plattelandsvrouwen luisterden naar gevaar verdovende middelen Prachtige opbrengst Lompen voor H.M.V. Uitstapje Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek anmnilfijimP VOUWDEUREN Meijerink's CITROEN GS OPROEPING tot bijwoning van de ALGEMENE LEDENVERGADERING SOS Wilt u van plaatsing verzekerd zijn, geef dan vroegtijdig (liefst vóór woensdag- middags) op. Er kan dan alle zorg aan uw opdracht worden besteed. Vrijdag 25 mei 1973 5 In de dinsdagavond in dorpshotel 'Holterman' gehouden Algemene Ledenvergadering van de vereniging 'Het Groene Kruis', heeft de tweede voorzitter de heer G. J. Langenbarg in zijn openingswoord stil gestaan bij het afscheid van dokter C. H. Rietdijk die inmiddels is vertrokken naar Eindhoven. Bij zijn afscheid van het bestuur, de wijkverpleegsters en de collega's werd hem hartelijk dank gebracht voor het vele en belangrijke werk dat eerst als bestuurslid-advi seur en de laatste acht jaar als voorzitter werd verricht. In de periode dat dokter Rietdijk voorzitter is geweest is het aan tal wijkverpleegkundigen met een uitgebreid en had tevens ver bouw en uitbreiding plaats van het gebouw in de Gaardenstraat. In de loop der jaren hebben zich de activiteiten in het wijkgebouw zodanig uitgebreid dat de benaming wijkgebouw niet meer ge rechtvaardigd is en het beter zou zijn te spreken van een Medisch Maatschappelijk Centrum. ADVERTENTIE Grotere eenheden Wij zo zei voorzitter Langenbarg verheugen ons over deze ontwikke ling omdat de leden daardoor een betere service kan worden geboden. Evenals op vrijwel alle terreinen van het maatschappelijk leven doen zich ook in de kruiswereld belangrijke ontwikkelingen voor. De drie provin ciale kruisverenigingen hebben zich uitgesproken voor een integratie van de bestaande verenigingen tot een or ganisatie. Bij de nieuwe organistorische op bouw gaan de gedachten uit naar di stricten waarvan de grenzen zoveel mogelijk samenvallen met het ver zorgingsgebied van de ziekenhuizen, omdat 't tevens in de bedoeling ligt een z.g. gesloten circuit te verkrij gen tussen de zorg in- en buiten de ziekenhuizen. Als zo'n gesloten circuit zou kunnen gaan werken zou dat wellicht tot belangrijke besparingen van de las ten van ziekenhuisverpleging kun nen leiden omdat dit zou kunnen be tekenen dat in voorkomende geval len de duur van de ziekenhuisopna me kan worden bekort en de verple ging thuis kan worden voortgezet. Bij de vorming van grotere eenneden ligt het in de bedoeling om op elke 10 wijkverpleegkundigen een hoofd- wijkverpleegster aan te stellen. In het komende najaar zullen de ge zamenlijke provinciale verenigin gen met een nader voorstel over de ze schaalvergroting komen en zullen beslissingen hierover worden ge vraagd. Uiteraard zal t.z.t. ook de mering van de leden worden gevraagd. Het bestuur heeft zich in principe posi tief uitgesproken over de voorgeno men plannen al rijzen er nog wel en kele vragen met betrekking tot. de- definitieve organisatorische opzet. Een ingrijpende reorganisatie is uiteraard geen zaak van vandaag op morgen, hoewel de tijd wel begint te dringen. De overheid subsidieert het kruiswei-k jaarlijks met vele mil joenen en stimuleert via subsidiere gelingen de totstandkoming van gro tere eenheden. Het is prettiger tijdig zelf de nodi ge maatregelen te treffen en .daar bij zelf eert'vinger irt-d^'pap-'tbheb-: ben dan-dwingende-^regelingen te moeten navolgen. Al met al redèn te over ons m te stellen op grotere eenheden, al zal dat gepaard moeten gaan met beper king of verlies van eigen bevoegdbe den zo besloot dc heer Langenbarg die een woord van dank sprak tot de heer en mevr. Meerman, tot öe in casseerders van de contributie die tevens hun best deden om nieuwe le den te winnen en tot de wijkver pleegsters die de doelstellingen van de vereniging in de praktijk tot uit voering moeten brengen. Zij zijn het visitekaartje van de vereniging. Ook de secretaresse mevr. J. Wig- mgers-Aanstoot bracht in haar jaar verslag de wijkverpleegsters M. ter Borg, J. E. Duncan en H. Strijker dank voor hun arbeid in het belang van de patiënten en de gezondheids zorg. Er werden door de zusters 3298 verpleegbezoeken afgelegd, waarvan 2256 dagelijkse en 655 we kelijkse bezoeken. Het ledental liep in het afgelopen jaar als gevolg van een vrij stevige contributie verho ging in 1971 iets terug. Op 31 dec. j.l. waren er 1798 leden en 243 inwo nende leden (op 1 jan. 1972 resp. 1818 en 237). Mevr. Wiggers bracht in haar jaar verslag tevens dank aan de concier ge de heer H. Meerman en zijn echt genote voor de wijze waarop beide hun taak vervullen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de h.h. G. W. Kna pen, H. Rozendom en M. Tromop, terwijl inplaats van dokter Rietdijk als bestuurslid 2e voorzitter werd gekozen dokter J. F. Sijtsema. In de onlangs gehouden bestuursvergade ring werd de 2de voorzitter de heer G. J. Langenbarg als voorzitter ge kozen. Uit het financieel overzicht van de penningmeester de heer H, J. Ool- bekkink bleek dat het nogal moeite had gekost om de touwtjes aan el kaar te krijgen. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. Beijers en Brandwijk had boeken en bescheiden in orde bevonden weshal ve werd de penningmeester onder dank vxoor het vele en belangrijke werk decharge verleend. eojAjas 0piajqa6i!n - 0zuo ueA j s#* >jinjq06 J00LU y\ee\u I PJ33P"BJe6a6 ufjujjai-sisqeüeA ui usieds Geboren: Vivian Claudine dv H. M. J. Ebbing en M. M. M. Harsveldt. Heintje Gerarda Boukje. dv J. van Wilsum en T. B. de Boer. te Deventer. Ondertrouwd: A. J. Kevelam 24 jr. jaar, Holten en D. J. Ulfman, >23 jaar. Holten. J. Aanstoot, 22 jr. Holten en H. Lenselink 20 jr. Bath- men. Getrouwd: D. A. Slaman, 20 jaar, Heemskerk en A. M. Beltman. 21 jr. Haarlem. A. Schippers, 33 jaar Holten en E. Waanders. 32 jaar, Apeldoorn. BEVOLKING Ingekomen: D. R. Zarfdjian en gez. van Bathmen. E. A, Visser er gez. van Hoogeveen. J. E Steen bakker Morilijon Loijsen en gez. De Wijk. I,. Rozeboom en gez. van Ede. W. Schooleman en gez. van Deventer. A. Hondelink en gez. van Portugal. H Louws van Al melo, J. F. M. J. Akkerman en gez. van Lochem. P. F. de Laat en gez. van Nijmegen. B. J. Toorman en gez. van Diepenveen. T. Doornink van Gorssel. J. Koster en gez. Deventer. Vertrokken: Mevr. M. H. van der Vegt-Nijland naar Diepenveen. Me W. F. Getkate naar Losser. H. G W. Eman en gez. naar Dordrecht. Het Rode Kruis is niet alleen een instelling tot leniging van de nood van mensen en volken, dichtbij en veraf, het is ook een begrip gewor den dat niet meer valt weg te den ken in onze samenleving. Het werk dat door het Rode Kruis gedaan wordt bestaat al lang niet meer alleen uit taken in gebieden waar oorlog gevoerd wordt. De vre destaak van het Rode Kruis wordt steeds meer uitgebreid en bestaat o.a uit: hulp bij rampen hulp bij hongersnoden verzamelen van bloed, door de bloedtransfusiedienst. hoornvliestransplantatie trombosedienst welfare werk voor zieken en in validen en bejaarden lektuurvoorziening boottochten met de nieuwe Hen ry Dunant, voor zieken en inva liden vakantiehuizen voor invaliden. Het zou geen kunst zijn nog een aan tal taken op te noemen die allemaal door het Rode Kruis vervuld werden. Daarom heeft het Rode Kruis uw hulp nodig. Uw geld maakt al deze Woensdagmorgen gingen de kinde ren van de eerste en tweede klas van ,.de Scha!cel "0P ?eis .naac .-hoifc;; Ukken-- bós. Ze vertrokken in groepjes van 10 van het.a BettkenlaanSfë* fep naar het rijk waar de kabouters le ven 'en werken. Daar het „Ukken- bos" ver weg is had één kabouter reeds in alle vroegte gezorgd dat de juiste weg er heen door middel van blauwe papieren strookjes was aan gegeven. De kinderen beleefden verschillende vreemde zaken op hun pad. Zo moes ten ze ei-gens de eekhoorn helpen met het zoeken en voorzichtig vervoeren van denappels. Elders ontmoetten ze zo waar niemand minder dan Pipo de clown, die midden in het bos aan het blikjes lopen was. Maar op een gegeven moment was het. dan zo ver. Een bordje vertelde de zoekers dat a.-Eê"seind'elijk>'1 n "«heP'?,^ezoc5ite Ukken? bos het rijk van de kabouters •«fcsft'iffi'&BahgkfifrfcK Het dlturde niet lang of de eerste kabouter kwam hun al tegemoet. De kinderen waren toe vallig mooi op tijd daar de kabouter koning zijn kroon kwijt was. Natuur lijk wilden de kinderen graag helpen zoeken. Het vinden van de kroon werd beloond met een tractatie. Hierna gingen de kinderen verder door het bos naar de dagcamping waar een uitgebreide picknick wacht te. Daarna begon de kinderzeskamp. Iedere groep kreeg 10 minuten voor een bepaald spel om vervolgens over te gaan naar een ander spel. Er werd met heel veel plezieixen enthou siasme poppenwas opgehangen, wa ter overgebracht in bekertjes op een presenteerblaadje, knikkers overge bracht op een dessert lepel, met een bal cola flesjes omgekegeld enz Tegen 3 uur begon de reis terug naar huis. Vijf tractors met platte wagens er achter stonden klaar om de kinderen die uitgedost waren met mooie papieren mutsen, die tus sen de bedrijven door waren gemaakt in optocht naar de Schoolstraat te brengen, waar verscheidene moeders en vaders stonden om de feestgan gers op te wachten. Mede gehol pen dóör het prachtige weer was de ze alternatieve schoolreis een gewel dig succes. Dinsdag 22 mei hield de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen weer haar laatste bijeenkomst van dit seizoen. Na haar openingswoord deed de pre sidente, mevr. Kroon-Pasman, enke le mededelingen o.a. dat de puzzel- tocht is gepland op 23 juni a.s. Ook werd er medewerking gevraagd van de dames voor de feestelijkhe den van 5 september. Er was een tentoonstelling van cursus mogelijk heden die bij de aanwezigen bijzon der in de smaak viel. Hierna was het woord aan de spre ker van deze avond, dr. K. F. Gun nink, arts te Rotterdam. De heer Gunnink sprak deze avond over het gevaar van verdovende middelen. Spreker wees er vooral op dat ieder soort, druggebruik gevaarlijk is en blijvend letsel kan veroorzaken, zo wel lichamelijk als geestelijk. Er is dan ook helemaal geen ver- sdh'il tussen hard-drugs en soft-drugs wat door een buitenstaander zo vaak wordt aangenomen. Na het betoog van dr. Gunnink was er gelegenheid om vragen te stellen, waar dan ook dankbaar gebruik van werd gemaakt. Tot slot dankte de presidente dr. G'Unnimk voor de leerzame avond en wenste allen wel thuds. De ten bate van het Nederlandse Astmafonds gehouden collecte heeft f 2512,70 opgebracht. Het plaatselijk comité zegt allen die hebben meege werkt hartelijk dank. Door een tekort aan vrachtauto's is de lompen-inzameling in de buiten gebieden niet geheel volgens plan verlopen. In de buurtschappen waar ze bleven staan, zal direct na Pinksteren worden ingezameld. Mil zaken mogelijk. Hoeveel te meer als bevolking van Holten aan uw Ro de Kruis geeft, zoveel te meer kan ook de afdeling Holten meehelpen aan de vervulling van de taken. Van zaterdag 26 mei tot zaterdag 9 juni a.s. wordt de grote landelijke inzameling gehouden. Wij hopen dat u royaal zult willen geven. In de periode van 26 mei tot 9 juni zullen de collectezak jes bij u worden opgehaald door onze medewerkers (s ters Wilt u het gevulde zakje klaarleg gen, dan behoeven de collectanten zc weinig mogelijk te wachten. Wij danken u bij voorbaat hartelijk voor uw gift. Namens het bestuur van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis, A. H. van Pijpen, voorzitter, F. H. Kuiper, penningmeester Op dinsdag 22 mei j.l. zijn bijna al le leden van de Hervormde Vrouwen groep „Door éénheid verbonden Dijkerhoek 's morgens om 7.15 uur bevoorrecht door stralend zomerweer vertrokken voor hun jaarlijks uit stapje wat ons deze keer buiten on ze landsgrenzen bracht n.l. naar Duitsland. Nadat allen in Dijkerhoek waren ingestapt en we in Holten onze pre sidente mevr. Schellevis hadden „op gepikt" ging het richting duitse grens die we bij „De Popp'e" achter Olden- zaal passeerden. Om plm. 9 uur- ikwamen smaken. Daarna werd het' slot Bent- heim bezichtigd. De vlag wapperde hoog in top ten teken dat de eigenaar aanwezig was. Prachtig waren de vergezichten. Vanuit Bëntheim zijn wc per tou ring-car door de prachtige natuurrij ke omgeving naar Ibbenbühren gereden waar we de Rodelbahn, speeltuin e.d. hebben bezocht, wftar- na we onze lunch hebben veroberd. Verder ging hel weer via prachti ge vergezichten richting Tecklenburg. Hier aangekomen zijn we uit de bus gestapt en hebben te voet het mooie stadje en de omgeving bekeken even als het openluchttheater. Toen allen hun plaats in de bus weer hadden ingenomen ging het richting Munster waar we gelegen heid kregen om nog het één of an der in te kopen. Om ruim half zes zijn we vanuit Munster vertrokken om ons vader land weer op te zoeken waar we na dat we de grens weer waren gepas seerd in het „Kleine Zwaantje" in De Lutte de warme maaltijd veel eer aan deden. Begunstigd door prachtig zomerweer kunnen we terug zien op een zeer ge slaagde dag. De heer Kraan heeft woens dag z'n uitgebreide en gemoder niseerde drogisterij-parfumerie feestelijk heropend. Namens de buurtbewoners wer den de gelukwensen en bloemen aangeboden door de heer Dieks Roelofs die in het vroeger in dit pand gevestigde bedrijf van de fa. Muller meer dan 50 jaar werkzaam is geweest. Links op de foto de heer en mevrouw Kraan met hun dochtertje. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. dinsdag 29 mei aanvang 20 u. Concert uitgaande van 't Ov. Philharmonisch Orkest. EDB Theater Smedenstraat tel. 13615. do. 24, vrij. 25, za. 26, zo. 27 mei Ver los ons niet van het kwaad 18 jr. Vrij. 25, za. 26 nvst. ma. 28, di. 29 20 u. Man en vrouw in bed 18 jr. za. 26 zo. 27 mei Jerry in zeven slo ten tegelijk a.l. Aanvangstijden: dagel. 20 u. vrij. 21- 23.30 u. zo. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14- 16-18.30-21 u. ma. di. 20 u. Man en vrouw in bed. CINEMA. Lange Bisschopstraat tel. 11100 Donderdag 24 t.m. dinsdag 29 mei. Turks Fruit 7e week 18 jr.; vrijdag, zaterdag 26 mei nvst. The Scalphunters 18 jr; zaterdag 26, zondag 27 mei matinee. Lachfestival a.l. Aanvangstijden; dagelijks 20 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14-16-18.45-21.15 uur. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 24 t.m. dinsdag 29 mei El Cid 14 jr. zondag" 27 mei matinee: Robin Hood van Sherwood forest al. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. zo. 14-20 u. Wegens lengte der voorstel ling gewijzigde prijzen. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. tot. 18 juni August Fock van Cope- naal aquai-ellen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zó. gesloten GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. tot 9 juni Paul Whistier schilderijen gemengde technieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vr. 14-18 en 19-21 u. zo gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11, Epse tel. 21815. voorjaarstentoonstelling Nieuwe aan winsten impressionisten, schilders, grafici enz. Openingstijden: di. t.m. za. 10-18 u. zo. 14-17 u. Overzichtstentoonstelling Walstraat 20. tot 31 mei Beeldende kunst in De venter èn regio.. Openingstijden: di. t.m. vrij. 14-17 en 19-21 u. za. zo. 14-17 u. TE KOOP TAUNUS 12M 500,— Borkeld 82, Holten KLEIN VELDERMAN Deskundig advies Snelle s.ervice Kolweg 76 Telefoon 1332 Nu voordelige in voorraad voor f 35.95 Kleuren: wit, transparant, mahonie, eiken. Schildersbedrijf Waardenborchstr. 8 Holten, tel. 1790 COMFORT bj. augustus 1971 Telefoon 05483 - 2461 der Coöperatieve Raiffeisenbank „Holten", op dinsdag 12 juni 1973, te 20.00 uur, in hotel Holterman te Holten PUNTEN VAN BEHANDELING: 1 Opening en notulen. 2. Statutenwijziging. 3. Wijziging huishoudelijk reglement. 4. Machtiging tot het doen verlijden van de notariële akte van statutenwijziging. 5. Rondvraag en sluiting. De tekst van de voorgestelde wijzigingen in de statuten en in het huishoude lijk reglement ligt ten kantore van de bank ter inzage van de leden tot na afloop van de vergadering. Holten, 25 mei 1973. Namens het bestuur: G. J. Rietberg, voorzitter. H. J. Robers, secretaris. Speciaalzaak in Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HANDWERKHUIS Larenseweg 26 Telefoon 1981 Dit voorjaar draagt U natuurlijk ook zo'n effen, licht getint blazerpak. Daar kunt U naar hartelust allerlei overhemden en dassen bij dragen. KLEDINGHUI9 SPECIAAL ZAAK VOOR HEREN EN JONGENS In verband met de uitbreiding van onze afdeling polyaethyieenverpakkingen vragen wij: 3-pioegendienst die opgeleid wallen worden tot het bedienen van onze sealmachines. Wij bieden u: goede beloning O 4 weken vakantietoeslag 4 weken vakantie per jaar 4 O reiskostenvergoeding gratis werkkleding schoon werk voor het verkrijgen van woonruimte zullen wij gaarne bemiddelen Voor nadere inlichtingen kunt u zich dagelijks tussen 08.00 en 17.00 uur wenden tot ons bedrijf, afdeling Personeelszaken. Verpakkingsindustrie STEMPHER C.V. Morsweg 13 - Telefoon 05480 - 3168 Rijssen TROG-ART, Hofstraat 2. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30 u vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29. Epe tel. 05780-4053 Kunstmarkt. ATHENEUM BIBLIOTHEEK. Kloos ter 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jaar aanwinsten van de Stads- of Athena eum Bibl. Openingstijden: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18-20.30 uur. MUSEUM DE WAAG, Brink telef- 14556. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr, 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. Diverse activiteiten inlicht, mevr. Voorbij of mej. Peeters tel- 21411. WEEKEND ROOSTER VAN TAND ARTSEN 26-27 mei H. Jansen, Tand heelkundig Centrum, Achter de Mu ren 9 tel. 19133. ISALA-volleybalvereniging 27 mei Intermix toernooi. PLANTSOEN 26 mei Deventer Jeugd raad Papenstr. 24 tel. 72121. Plant- (ingang Singel) 14 u. DE DEVENTER REN- EN TOER- VERENIGING. 26 mei Wielerronde van Deventer Parcours Rielerenk. aanvang 11.00 u. 26 mei Aspiranten-liefhebbers-ama- teurs-jeugdronde van 8-13 jr. 9.30 u. HANZETOERNOOI van Daventria. Complez Keizerslanden openingswed strijden, vrij. 25 mei aanvang 18.15 en 19.30 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. donderdag 24 mei aanv. 20 u. (zij- ingang) Vooruitgang Waarheen? Lezing Rozekruisers Genootschap ALMELO VAROSSIEAU; Do. t.m. za. ma. t.m. WO: Ben ik dan abnormaal 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. 2.30 uur, za. 23.15 u ma. t.m. wo. 2.30 en 8 uur. Do. t.m zo: In Opdracht van de ma rine, 14 jr Aanvangstijden: do. vr. 8 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zon: De Rauwe leerschool 14 jr. Aanvangstijden: Zo. 2.30 uur. PALACE: Do. t.m. wo: Turks Fruit 18 jr. Aanvangstijden: Do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 en 6.45 en 9.15 uur, za. 6.45 en 9.15 u. zo. 2 en 4.15 en 6.45 en 9.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5