HOLTEN I naar S.D.O.L-toernooi J aarvergadering ZVV „BI.-Wit '66 Rijkswaterstaat gaat de E-8 in Holten overdragen Sport- en speldag ZVV „Blauw Wit uitstekend geslaagd Blijdschap over de benoeming van de heer G. J. van 't Holt Groot ponyconcours op Hemelvaartsdag Wedvlucht vanaf S'lroombeek Drie koeien door bliksem gedood Uitslagen Schaakclub Henk Mekenkamp en Gerrit Jan Stam cupwinnaars Blauw Wit-pupillen wonnen Blauw Wit naar Wielden Prachtig succes Duivensport Uitslagen en standen bedrijfsvoetbal Zondag beslissing „Tarzan-cup" SV Holten afdeling jeugd Kerkelijke verkiezing Vrijdag 18 mei 1973 3 Terwijl het nauwelijks onweerde wer den maandagmiddag om plm. 3.00 uur drie koeien aan de Espelodijk door de bliksem getroffen en op slag gedood. De eigenaar van de koeien de landbouwer G.H. Luggenhorst, Es- pelo 75 is tegen schade door hemel vuur verzekerd. De drie dieren ston den toen ze getroffen werden bij de melkmachine. De postduivenvereniging ,,De Berg- vliegers" nam met 202 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Stroombeek, afstand 213 km. De duiven werden gelost om 7.20 uur. Aankomst eerste duif van Joh. Veldhuis 10.55.13 u. Laatste duif 11 18.36 uur. De uitslag van de eerste tien duiven was als volgt: 1 en 10 Joh. Veldhuis. 2. H. J. Aaflink, 3. en 6. A. ten Dam II, 4. A. (en Dam I. 5. H. van Beek, 7. Jan Paalman, 8 M. Lodeweges en 9. G. Steunenberg. Ter afsluiting van het seizoen werd er door de jeugdcommissie van de ZVV „Blauw Wit '66" zaterdag onder ideale weersomstandighe den op het Sportpark „Meermanskamp" voor de junioren en pu pillen de jaarlijkse Sport- en speldag georganiseerd. Plm. 150 jon gens (junioren B, C, D en pupillen El, 2, 3, 4 en 5) hebben met groot enthousiasme en met totale inzet gestreden om de hoogste eer en de bekers die er te winnen waren. Het ochtendprogramma bestond uit de onderdelen dribbelen, ingooien, plaatsproef, hinder nisbaan. jongleren met de bal en penalty schieten (3 x) en een marathon die niet meetelde in het totaalklassement. De deelnemers waren in leeftijds groepen ingedeeld en voor het be rekenen van de prijzen (Cupwinnaars) werd met de leeftijd rekening gehou den. De beste prestaties op de verschillen de onderdelen werden geleverd door A penalty schieten pupillen El Aanstoot (3 treffers)Kees van Dijk (3 treffers); È22: F. Abma (2 treffers); E2: F. Abma (2 treffers); E3: E. Aanstoot en Henk Mekenkamp (2 treffers) E4; Hans Stam - (3 tref fers); Eric Mondeel (2 treffers). E5: Bij E5 ging het wat minder goed. J. Abbink, G. Abma, Seino Hoekjen, A. Meijerink, R. Meijerink, E. de Vries en Robby Stam schoten elk een keer raak. M. Potman (3 treffers). Junioren Dl: Wim Stam (2 treffers). Junioren CI: Gerard Schalk (3 tref fers) H. J. Bolink, Eddy van Dijk, Wim Rietberg, Jan Kampman, Al bert Kolkman, Berend Willem Veld huis en H. Dasselaar schoten alle maal 2 keer raak. Junioren C2: Dirk Jan Schuppert (3 treffers); Nico Beldman (2 treffers). Junioren BI: Bij de juno's BI bracht niemand het tol de volle buit van 60 punten (20 punten per doelpunt), Ger rit Jan Paalman, Bennie Aanstoot en Gerard Aanstoot schoten elk 2 keer raak. Door de junioren werden op de doel man van Blauw Wit I Frans van Gen nep in totaal 138 schoten afgevuurd waarvan 50 doeltreffend. De pupillen die in totaal 231 penal ty's namen lieten de doelman van de junioren BI Gerrit Paalman 54 keer kansloos. DRIBBELEN (Pupillen EI) 1 John Vogely 29 sec. Arie Bronsvoort, Kees van Dijk en Henk Stam 30 sec. INGOOIEN (3 ballen)1 Henk Stam (46 m.) G. J. Kolkman (44 m.) G. Aanstoot (38 m.). ZUIVER PLAATSEN: 1 Dick Beid- man (65 p.) 2 G. Stam 60 p. A Brons voort en P. Dasselaar 45 p. HINDERNISBAAN: 1 G. Aanstoot 13 sec. 2 H. Paalman 13 sec. 3 Dick Beid- man 14 sec. 4 H. J. Stam 14 sec. JONGLEREN MET DE BAL: 1 G. Aanstoot 2 H. Paalman, 3 Kees van Dijk. Totaal over zes spelen: 1 G. Aan stoot 312 p. 2 Dick Beldman 281 p. 3 Kees van Dijk 273 p. 4 H. Paalman 269 p. 5 P. Dasselaar 257 p. 6 G. Stam 246 p.; 7 Gerrit Schalk 241 p. Pupillen E2. Dribbelen 1 H. Beeftink 14 sec. 2 D. Stam 15 sec. 3 Wim Riet- men en F. Abma 16 sec. INGOOIEN: Wim Rietman, E. En ter en F. Abma 24 meter. Zuiver plaatsen: 1 D. Koopman 45 p. F. Abma en D. Stam 30 p. H. Kamp man 25 p. HINDERNISBAAN: 1 H. Brinks 2 H. Kampman 3. Henk Steunenberg 4 H. Beeftink. JONGLEREN 1 F. Abma 2 W. Riet man, 3 H. Beeftink 4 II. Kampman. Totaal over zes spelen: 1 F. Abma 252 p. 2 H. Beeftink 209 p. 3 H. Kamp man 201 p. 4 D. Stam 186 p. PUPILLEN E3: Dribbelen: 1. H. Dij- kink, 2 H. Hoekjen 3 G. Rutgers 4. E. Aanstoot. Ingooien: 1 R. v.d. Voet 2 t.e.m. 5 H. Dijkink, E. Aanstoot, G. Rutgers en N. van Spronsen. Zuiver plaatsen: Henk Mekenkamp 2. Wim Stam 3 J. Beldman. Hindernisbaan: 1 G. Rutgers 2 Henk Mekenkamp 3 H. Dijkink. JONGLEREN: 1 André Schuppert 2. Harry Hoekjen 3 G. Rutgers 4 R. Verveda. Totaal over zes spelen: 1 Henk Me kenkamp 276 p. 2 G. Rutgers 229 p. 3 E. Aanstoot en N. van Spronsen beide 221 p. PUPILLEN E4; Dribbelen: 1. Eric Mondeel, 2 H. Kolkman, 3 D. Jansen, 4 Hans Stam. INGOOIEN: 1 M. R-ensen, 2 H. Kolk man, 3 Jan KI. Nagelvoort, 4 Johan Paalman. Zuiver plaatsen: 1 Eric Mondeel, 2. Wilco Stam, 2 Johan Stam, 4 M. Jansen. HINDERNISBAAN: 1 D. Jansen 2. G. Bolink, 3 H. Thalen, 4 R. Enter, 5 Johan Stam. JONGLEREN: 1 D. Jansen, 2 Hans Stam, 3 Wilco Stam, 4 Eric Mon deel. Totaal over zes spelen: 1 Eric Mon deel 242 p. 2 D. Jansen 219 p. 3 M. Rensen 216 p. 4 Joh. Stam 213 p. PUPILLEN E5: Dribbelen: 1 Harry Bolink, 2 Henk Westerik, 3 J. Vrug teveen. Ingooien: 1 B.en Nijland, 2 G. Meije rink 3 J. W. Nijenhuis, 4 G. Abma. Zuiver plaatsen: 1 Henk Westerik, 2 René Kolkman 3 G. Abma, 4 J. W. Nijenhuis. Hindernisbaan: 1 Harry Bolink 2 J. Vrugteveen, 3 R. Meijerink 4 Harrie Kolkman. Jongleren; 1 Ben Nijland, 2 G. Abma, 3 Henk Westerik, 4 G. Meijerink. Totaal over zes spelen: 1 Henk Wes terik 216 p.; 2 G. Abma 197 p. 3 G. Meijerink 183 p. 4 J. Vrugteveen 179 p.; 5 R. Meijerink 169 p. 6 Harrie Bolink 164 p. Junioren Cl: Dribbelen A. J. Stam 2 E. van Dijk 3 J. Jansen, 4 A. Kolk man, 5 G. W. Schalk. Ingooien: 1 J. Jansen 2 G. J. Stam, 3 G. W. Schalk, 4 A. Kolkman, 5 W. Rietberg. Zuiver plaatsen: 1 G. J. Stam. 2. G. W. Schalk 3 H. J. Bolink, W. Ren- sen, Dick Schipper, A. J. Stam, J. Kampman en H. Dasselaar. Hindernisbaan: 1. J. Kampman, 2 H Dasselaar 3 O. Riemersma, 4 G. J. Stam, 5 A. J. Stam. Jongleren: 1 H. J. Bolink, 2 G. J. Stam. 3 A. Kolkman, 4G. W. Schalk, 5 J. Jansen. Totaal over zes spelen: 1 G. J. Stam, 345 p. 2 G. W. Schalk 338 p.; 1 Kolk man 299 p. 4 E. van Dijk 285 p. 5 Henk Bolink 284 6 J. Janssen 283 p. Junioren CII: Dribbelen: 1 J. Paal man 2 Nico Beldman 3 Derk Jan Schuppert. Ingooien: 1 Dirk Jan Schuppert 2. H. Landeweerd 3 A. van Spronsen. Zuiver plaatsen; 1 Dirk Jan Schup pert, 2 Nico Beldman, 3 J. Paal man. Hindernisbaan: 1 J. Dijkink 2 J. Paal man 3 Nico Beldman 4 A. van Spron sen. Jongleren: 1 J. Paalman 2 Dirk Jan Schuppert, 3 G. W. Aanstoot. Totaal over zes spelen: 1 Dirk Jan Schuppert 340 p. 2 Nico Beldman p. 3 J. Paalman 268 p. Junioren D: Dribbelen: 1 Co Schup pert 2 Wilco Schipper 3 M. Potman, 4 G. Bronsvoort. Schipper. 3 Co Schuppert, 4 J. Hof stede, 5 G. Bronsvoort. Zuiver plaatsen: 1. H. Aanstoot Casper Schuppert, 3 Jan Stam, 4. Jan Hoekjen. Hindernisbaan: 1 H. Aanstoot, 2 Wil co Schipper, 3 Teun Schuppert. Jongleren: 1 Wilco Schipper, 2 Teun Schuppert, 3 Co Schuppert, 4"M. Pot man. Totaal over zes spelen; 1 M. Potman 303 p. 2 H. Aanstoot 282 p. 3 Wilco Schipper 279 p. 4 Co Schuppert 271 p. 5 Teun Schuppert 264 p. Junioren BI Dribbelen: 1 Wim KI. Nagelvoort 2. G. J. Paalman 3 M. J. Koopman, 4 B. J. Aanstoot. Ingooien: 1 Wim KI. Nagel voort, 2. Richard Beldman 3 G. J. Stam, 4 G. J. Paalman. Zuiver plaatsen: 1 G. J. Stam, 2 Ri chard Beldman 3 G. J. Paalman 4 B. J. Aanstoot. Hindernisbaan: 1 G. J. Paalman 2 B. J. Aanstoot, 3G. J. Stam, 4 H. Meijerink. Jongleren: 1 G. J. Paalman 2 W. KL Nagelvoort 3 Richard Beldman, 4 H. Meijering. Totaal over zes spelen: 1 G. J. Paal man 348 p. 2 B. J. Aanstoot 314 p. 3 G. J. Stam 313p. R. Beldman 311 VELDLOOP: Pupillen El en E2 1 ke: rond het speelveld (plm. 300 m.). 1 Gerard Aanstoot en poedelprijs Pe ter Dasselaar. Pupillen E3, 4 en 5: (afstand als vo ren:) 1 Herman Dijkink en poedel prijs voor Harry Kolkman. Junioren D( afstand als voren) 1 Wil co Schipper en poedelprijs voor Jan Hoekjen. Junioren Cl en C2 (afstand plm. m.). 1 Eddie van Dijk en poedelprijs voor Bennie Aanstoot. Door omrekening van de punten Vorige week vrijdag eindige ook voor het jongste elftal van Blauw Wit de competitie. E5 speelde tegen RKSV E 3 een goed partijtje. Voor al in de eerste helft werd er met succes gespeeld. Door doelpunten van Bennie Nijland en Bert Nijland en Gerard Abma werd een veilige voorsprong opgebouwd. Bovendien hielpen de tegenstanders een handje door in eigen doel te scoren. E 5 heeft na de winter uitstekende resul taten behaald. Dit werd vast en ze ker mogelijk door de geregelde, goe de trainingsopkomst. Blauw Wit I speelt een toernooi in .Wierden. Vertrek om 10.30 u. Blauw Wit D gaat ook naar dat toernooi, maar vertrekt al om 7.45 u. Henk Hekenkamp van de Bor- keld leverde bij de pupillen de beste prestaties en bij de junio ren was de cup voor Gerrit Jan Stam uit de Bessinkpasstraat. waarbij de leeftijdsgroep bepalend was werd bij de pupillen Henk Me kenkamp winnaar van de „Pupcup", bij de junioren werd winnaar Gerrit J. Stam en hij kreeg de „Junbokaal". Voorzitter Wim Schalk reikte de be kers uit. Voor de drie hoogst geplaat sten van elke groep was er een gouden, zilveren en bronzen medaille te winnen en alle deelnemers en me dewerkers aan de uitstekend geslaag de Sport- en speldag ontvingen een vaantje in de clubkleuren met op druk „Blauw Wit-Sport en Spel" 1973 De heer Wiersma sprak een woord van dank tot het bestuur van de SV „Holten voor de service die deze dag het Ontmoetingscentrum werd ver leend, hij dankte verder z'n mede jeugdcommissieleden en de leiders van da junioren en pupillen, de auto bezitters di.e het afgelopen seizoen meer dan eens hun auto beschikbaar stelden voor het vervoer van de Blauw Wit jeugd en hij offreerde Al- Jard van Bruggen die de geluidsinstal latie verzorgde 'n geschenk in cou vert. De heer J. Wiggers, bestuurslid van „Blauw-Wit" sprak 'n harteljik woord van dank tot de voorzitter van de Jeugdcommissie de heer Wiersma, die enorm veel voorbereidend werk verrichte. Hem werden bloemen aan geboden. MIDDAGPROGRAMMA 's Middags werd een voetbaltoernooi gespeeld in 3 pouls elk van vier teams. Elk team had voor deze mi'd^ dag de naam gekozen van bekende Nederlandse of buitenlandse clubs of van bekende spelers uit de vader landse ere-divisie. Er werd sportief en met een totale inzet gespeeld. De leiding van de verschillende wed strijden was bij Dick Beldman, Jap Thalen. Wim Beldman, J. ten Zijthoff. en Henk Aanstoot jr. in goede han den. Uitslagen (Pupillen). Poule AKrolle- tjes-Haantjes 0-2; Krolletjes-Stuytjes 1-2; Haantjes-Stuytjes 1-2; Haantjes- Stuytjes 1-1. Swartjes-Cruyffies 0-0; Treyteltjes— Cruyffies 4-0. Finale: HaantjesTreyteltjes 1-0. Junioren: Ajax-Tw.ente 3-1; Borussia Real Madrid 0-2; AjaxBorussia 5-0; Twente-Real Madrid 0-0; Borussia Twente 2-1; Ajax—Real Madrid 0-0. Eindstand: Ajax 3-5; Real 3-3; Bo russia 3-2; Twente 3-1. Al met al een uitstekend geslaagde sport en speldag waarvoor 's middags van de zijde van de ouders flinke be langstelling bestond. F. FlanluaF. Akkerman 1-0; J. KarkdijkH. Jansen 1-0; H. Nijerees M. Jansen 1-0; D. v. d. KnaapJ. ten Velde 1-0; H. JansenE.Mol 0-1; H. IJ. J. StukkerJ. Harmers 1-0; J. ten KampeA. J. C. Brands 0-1; E. MolJ. W. Middelink o-l; E. Mondeel H. van Beek 0-1; A. J. C. Brands W. G. Blitz 0-1; H. van BeekW. Dis- sevelt 0-1; E. MondeelJ. H. ten Kampe G.J SnippertJ. Har mers 1-0; E. MolH. Nijerees 1-0; F. AkkermanJ. ten Velde. Maandag a.s. is er ter afsluiting van de competitie een ledenvergade ring in het Ontmoetingscentrum. Aanvang: half acht. Alle leden wor den verzocht op tijd aanwezig te zijn. Na de vergadering zal de avond ge vuld worden met „gongschaken" (een soort snelschaken). De bedoeling is dat iedereen een kleinprijsje mee brengt zodat elke deelnemer iets kan winnen. Tot maandagavond. Op de te 's Hertogenbosch gehou den Internationale Hondententoonstel ling behaalde mevr. Nieuwenhuizen - Laan, Holterberg, met haar Hova- ward" Dorlévan de Witteberk" de kampioenschapsprijs met aantekening „beste van het ras". Spoedig na het bekend worden van de benoeming tot hoofd van de te bouwen nieuwe openbare school in de Haar, kwamen vele collega's en vrienden 's avonds nog naar de Kol om de heer en mevrouw Van 't Holt geluk te wensen. De volgende dag was de kamer overladen met bloemen. Dinsdagmor gen hadden personeel en leerlingen de hal van de Dorpsschool met vlag gen versierd en feliciteerde het schoolhoofd, de heer Brouwer, zijn collega namens alle kinderen. In het bijzonder wenste hij de leerlingen uit de Haar geluk met deze benoeming omdat zij meester Van 't Holt al kennen en vol vertrouwen met hem mee kunnen gaan, als het tijdstip van de afsplitsing zal zijn aangebro ken. De hoer Van 't Holt is in 1941 geboren te Stad-Hardenberg en volg de zijn onderwijzersopleiding aan de Rijkskweekschool te Coevorden, In 1963 werd hij benoemd als vast- aangesteld onderwijzer aan de Dorps school, waar hij ervaring opdeed in de klassen 3, 4, 5 en 6, hetgeen hem uitstekend te pas zal komen in zijn nieuwe functie. Na het vertrek van de heer J- S. Molewijk werd hij be noemd tot waarnemend hoofd. De problemen van het hoofdschap leerde hij op deze wijze kennen. Hij vertegenwoordigde het onderwijzend personeel in de oudercommissie en werkte nauw samen met de heer Brouwer. De verzorging van de schoolkrant, waarvan kortgeleden het 50ste num mer verscheen, was hem toever trouwd. Buiten de schooltaak was hij jarenlang leider van de Verkenners van de Waerdenborchgroep en thans verzorgt hij het secretariaat van het Stichtingsbestuur. De heer 'en mevrouw Van 't Holt hebben 2 dochtertjes, Anja en Sonja, die respectievelijk 7 en 4 jaren oud zijn. Het ligt in de bedoeling om in de Haar te gaan wonen te zijner tijd. Direct na zijn benoeming wordt hij reeds geconfronteerd met het bouw plan, het kiezen van meubilair, het aanschaffen van leermiddelen en al les wat daarmee verband houdt. Voorwaar geen sinecure! Een leer plan moet tijdig gereed zijn en per soneel moet worden aangetrokken. Hoewel het benoemen daarvan een zaak van b. en w. is, zal het hoofd advies behoren uit te brengen. De postduivenvereniging „Snelle Wieken" te Markelo, nam met haar Holtense leden met 147 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Chimay, af stand 286 km. De duiven werden ge lost om 8.00 uur. De eerste tien uit slagen waren als volgt: 1 G. J. Bekkernens, Holten, 11.19.41 u. 2 G. J. Schuiterd, Holten 11.21.15 u. 3 G. J. Hassink, Markelo, 11.25.47 u. 4 K. Voortman, Markelo, 11.25.49 u. 5 G. J. Hassink, Markelo, 11.26.46 u. 6 G. J. Schuiterd, Holten, 11.25.59 u. 7 G. J. Hassink, Markelo, 11.28.01 u. 8 Joh. Paalman, Holten, 11.28.12 u., 9 G. J. Hassink, Markelo, 11.28.20 u. en 10 G. J. Schuiterd, Holten, 11.28.55 u. De Holtenaar, G. J. Bek kernens, won hiermee de hoofdprijs, namelijk een dames- of herenrijwiel naar keuze. A.s. zondag neemt Holten deel aan een voetbaltoernooi voor standaard elftallen, dat wordt georgani seerd door S.D.O.L. te Luttenberg. Het programma luidt als volgt: 1 uur Holten - Lemelerveld. 11.20 uur Holten - Ommen, 13.20 uur Mariën- - heem - Holten, 15.20 uur Holten - IJs- selboys. Elke-wedstrijd 'duurt 2 x 20 minu ten, zonder rust. In de andere pou le spelen de verenigingen Raalte Haarle - Nijverdal en Nieuw-Heeten. Het vertrek is om 9.15 uur vanaf Smidsbeld en de spelers gaan met personenwagens naar Luttenberg. Twee jaar geleden heeft Holten ook aan een dergelijk toernooi deelgeno men en behaalde toen in haar pou le de le prijs, een prachtige beker. De volgende spelers zijn hiervoor uit genodigd: G. Soer - G. Paal man VUKO—MU/VS en CO II 4-0 CobercoUniversal I 2-1 Goko—A. Müller 3-4 UdemaVS en Co 5-1 Universal 1Coberco 3-0 Universal IVS en Co I 5-3 Groep A; Universal I 6 4 0 1 10 27- 5 (kampioen) Udema 6 3 1 2 7 17-16 Coberco 5 1 1 3 3 4-13 VS en Co I 5 1 0 3 2 12-18 Groep B: HAC (kamp.) 6 4 2 0 10 26-19 VUKO 6 3 0 2 6 23- 9 MU/VS en Co II 6 0 4 2 4 10-17 Universal II 6 0 2 4 2 8-32 Groep C: ENCKOOF 4 4 0 0 8 39- 3 (kampioen) A. Müller 3 1 0 2 2 5-18 Goko 3 0 0 3 0 5-28 Vrijdagavond (25 mei) wordt de competitie 1973 besloten met twee wedstrijden. In groep A zal het zeker nog spannend worden want zowel voor Coberco als VS en Co I dreigt nog het degradatiespook. Beide wed strijden beginnen om kwart voor ze ven. Na afloop zal de prijsuitreiking plaats hebben in het Ontmoetings centrum en zullen de kampioenen worden gehuldigd. In het Ontmoetingscentrum werd donderdagavond van de vorige week de jaarvergadering gehouden van de ZVV „Blauw Wit". In zijn openings woord stond voorzitter Wim Schalk stil bij de snelle groei in het seizoen 1972-73. Het aantal leden steeg van 180 tot 212. Een hartelijk woord van dank sprak de voorzitter tot trainer Sikkenga aan wie het voor een belangrijk deel te danken is dat het eerste in de mid denmoot eindigde. Een groot ver schil bij het vorige seizoen toen men op de onderste plaats eindigde met grote achterstand op Denekamp dat voorlaatste was. Het afgelopen seizoen was wat de sportiviteit betreft weer een goed seizoen. Slechts 1 van de Blauw Wit ters kreeg een officiële waarschu wing. De heer Welink gaf als voorzitter van de elftalcommissie een uitvoe rig overzicht en hij wees hierbij op de prettige samenwerking tussen de trainer, spelers, wedstrijd-secretaris Dick Beldman, bestuur en leiders van de diverse elftallen. Het volgende seizoen zal de commis sie met twee leden worden uitge breid. Bij de bestuursver kiezing werden inplaats van de h.h. W. Schalk en J. Wiggers, die beide wegens drukke werkzaamheden be dankten, gekozen de heren D. Beld man Jr. en G. Schöppers terwijl te vens nog als bestuursleden werden gekozen de h.h. G. J. Klein Nagel voort en G. Welink. Voor het vele en belangrijke werk, dat door de h.h. Schalk en Wiggers (beide behoorden tot de oprichters) werd gedaan werd hun door trainer Sikkenga en secr. Renger G. Veld huis hartelijk dank gezegd. Hun zal t.z.t. een geschenk worden aangebo den. De heer Schalk zal als junioren- leider en de heer Wiggers zal als eindredacteur van „De Blauw Wit ter" aan de club verbonden blijven. Uit het financieel overzicht van pen ningmeester Johan Stam bleek dat 1972 voor de club een goed jaar is geweest. Na de pauze gaf de heer H. Wiers ma, voorzitter van de Jeugdcommis sie een uitgebreid overzicht over de werkzaamheden en de behaalde re sultaten die tot tevredenheid stem men. Ilij dankte de jeugdtrainers en de lei ders voor het vele werk en sprak ver der een woord van dank tot de auto bezitters die in het afgelopen seizoen soms meermalen hun auto beschik baar stelden voor het vervoer van de jeugd bij uitwedstrijden. Na de rondvraag sprak voor zitter Schalk een slotwoord. Het deed hem veel genoegen als voorzitter af scheid te mogen nemen van een club die het goed gaat, waar een prettige sportieve sfeer heerst. W. Dikkers - D. Dikkers - S. Meins- ma -H. Hoefman - W. Nijenhuis - W. Kaizer - D. Pasop - G. Oolbek- kink - A. Reijlink - W. Reijlink - W. Schooten - M. Brands - Joh. Ve- neklaas - B. Knapen - H. Kalfster- man - B. Aanstoot. A.s. dinsdag 27 mei om 7 uur 's avonds SRglen twee elftallen van. Hol ten tegen elkaar een oefenwedstrijd, waarin tevens enige nieuwe spelers zullen uitkomen. Voor de nacompetitie van de lage re elftallen van de sv Holten wor den zondagmorgen de laatste wed strijden gespeeld. De beide leidende elftallen Holten 4 en Holten 5 komen dan in een beslissend duel tegen el kaar uit, met als inzet de fel begeer de Tarzan-cup. Er is vaak bijzonder fel gestreden om deze beker en de instelling van deze nacompetitie heeft zijn nut wel be wezen. Verrassend was de team geest van het zevende elftal dat ook ongeslagen bleef maar met drie ver- liespunten toch tekort kwam voor de eindstrijd. Holten 9, de kampioenen, bleken na de enerverende beslissingswedstrij den tegen WW 7 een toch wat ver moeide indruk te maken. Zij bezet ten met vijf verliespunten de vierde plaats. Het vijfde elftal is sterk fa voriet voor de cup, ook al doordat het ingelaste wedstrijdregelement bij een gelijkspel het vijfde elftal tot winnaar verklaart, door een beter doelgemiddelde. Zondagmiddag om streeks 12 uur zal de heer H. J. Schutte de winnaars de formidabele cup uitreiken in het Ontmoetingscen trum. 27 mei: Selectie E gaat naar Hector toernooi (Vertrek 9.00 uur vanaf Meermanskamp' 9 juni: Onze gasten uit Zilk (Hille- gom) spelen om 13.30 uur tegen E 1 en E 2 (Meermanskamp). 13 juni: Vergadering van de Jeugd commissie. Belangrijk! Reorganisa tie, begroting, toernooi, nieuw seizoen enz. enz. juni: Kegelavond jeugdleiders en trainers. Organisatie: Wim Klein Voi der man. 18 aug.: Ons eigen A-juniorentoer- ■*nooi 25 aug.: A 1, C 1 en E' 1 gaan naar het Jeugdtoernooi van.G.F.C. 26 aug.: A 2 en B nemen deel aan het toernooi in Lochem. Volgend seizoen hebben we 36 jeugd leiders nodig. Het afgelopen seizoen waren we met 26 leiders volledig be zet. Wie meldt zich aan? Bijna 250 pupillen en junioren wachten vol spanning op 10 extra jeugdleiders. Het afgelopen seizoen is door uitste kende samenwerkir^ vlekkeloos ver lopen. Ter voorziening in de door aftreden ontstane vacatures en uitbreiding van het aantal leden is door de ker- keraad der Geref. Kerk de volgende voordracht opgesteld A. J. Nijkamp, Boschkampstraat, J. Beldman, Rörikstraat, A. Kolk man Laren (G.), A. Groot Enzerink, Waardenborchstraat, G. Stam, Bor- keld 10, J. Veldhuis, Raalterweg, J. Kolkman, Haarstraat, G. Stam, Look 61. M. Tangerman, Verzetstraat 14. Aftredend zijn de ouderlingen D. Beldman, E. H. Hulsman, Hm. Lan deweerd en G. Kolkman. Voor het verkiezen van 2 diakenen: H. J. Aanstoot, Borkeld 93, J. Schok- kin, Holterbroek 84, J. Schuppert, Larenseweg, W. Verveda, Indu striestraat 1. Aftredend zijn de diakenen A. Dij kink en G. J. Ekkelkamp. De stem ming zal zondag 27 mei, direct na de morgendienst plaats hebben in het gebouw „Rehoboth". De Bergruiterponyclub organiseert op Hemelvaartsdag (donderdag a.s.) een groot ponyconcours in de weide bij de boerderij van de heer Robers aan de Pastoriestraat. Er hebben voor deelname aan dit concours een groot aantal verenigingen uit Twente en Salland ingeschreven en zo'n plm. 160 jongelui zullen met him kleine en soms wel eens heel eigenwijze viervoetertjes aan de verschillende wedstrijden deelnemen. De Bergruiter-ponyclub die plm. 2I/z jaar geleden werd opgericht heeft ook in dit voorjaar op verschillende concoursen weer prachtige successen behaald en zal in eigen huis ongetwijfeld weer tot goede prestaties komen. Wanneer het weer meewerkt zal er zeker weer een zeer grote belangstelling voor dit evenement botaan. Het concours zal om half drie worden geopend door burgemeester mr. W. H. Enklaar. HOLTEN". Rijkswaterstaat draagt, zoals bekend, de oude E-8 aan de gemeente Holten over, voor wat betreft het gedeelte dat door he1 dorp loopt. Die overdracht gebeurt in perfecte staat", wat wil zeggen, dat het rijk het weggedeelte voor ziet van een nieuwe slijtlaag. Een deel van de Dorpsstraat is al onder handen genomen en als veilige snel heid geven borden een snelheid aan van dertig kilometer. Het grint op de weg mitrailleert wel de onderkanten van de personen en vrachtwagens, maar dat is van voorbijgaande aard. Bij de Holterberg wordt het ver keer omgelegd over de oude Deven ter-Jeuriinks weg, die weer uitkomt op de oude E-8. Binnenkort begint rijkswaterstaat ook met de aanleg van een parallelweg vanaf de Bor- keldweg naar de Rijssensestraat. De nieuwe weg loopt dan langs de an dere kant van de Waardenborch. Het werk werd uitgevoerd door het wegenbouwbedrijf J. Kreke v.h. t« Holten

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3