FAMILIE- 5 september zal in Holten luisterrijk gevierd worden Soepeler regeling auteursrechten zilveren regeringsjubileum H.M. de Koningin geschiedenis SMAKELIJK ETEN Gebr. Z0ETBR00D Discobal Hoe kan men hooibroei voorkomen? WAAR GAAN WE HEEN? Superfruit g.o.h. Volkswagen verhuizingen VVV Holten Zonwering Markt Rijssen Orgellessen volgens nieuw systeem bij Volkers Nij verdal SNIJMAISTEELT OP CONTRACT Koolzaad bloeit neer als een pronkjewail in golden raand" KELANCA TRAININGSPAKKEN Goede sportkleding BOS Herenkapsalon Fa. W. DRENT EN ZOON WONING TE KO0F GEVRAAGD Nuchtere stierkalveren Te koop: G. KUYPERS „Slootsmid" SLAATJE SLAATJE elektro c.v. radio en t.v. dakdekkers MEISJE Öafé „De Wippert" transporten Meijerink's Meijerink's SCHILDER- en Vrydag 18 mei 1973 5 Het comité dat is samengesteld om de festiviteiten op 5 september a.s. voor te bereiden is nu voltallig en heeft reeds verschillende activi teiten ontplooid. Verschillende sub commissies hebben reeds vergaderd en zullen voor zaterdag 19 mei met voorstellen komen. Dinsdag a.s. zal dan het voltallige comité weer bij el kaar komen om de plannen te coör dineren waarna de verdere uitwer king zal kunnen geschieden. Het enthousiasme van vele plaats genoten begint nu reeds te komen. Het bestuur is buitengewoon blij met de medewerking die van alle kanten worden verkregen. De verschillende commissies zullen zich zelf uitbrei den met die mensen die nodig zullen zijn om zo effectief mogelijk te kun nen werken. Men streeft er naar om ttedereen er bij te betrekken. De buurtschappen zullen hierbij ook zeker niet worden vergeten. Ook hier zijn verschillende contactadres sen gevonden. SAMENSTELLING BESTUUR: Het bestuur is als volgt samenge steld: Mr. W. H. Enklaar, ere-voorzitter; H. Ch. Vogely, voozritter; mevrouw M. G. Eggink-ten Velde, secretares se; mevr. D. Veldhuis-Assink, 2de secretaresse: mej. A. P. Re'ith zorgt voor pers en propaganda; H. A. Rechtersdhot, le penningmeester; G. Overvelde, 2e penningmeester. De commissies worden door de vol gende personen vertegenwoordigd: Kleuter- en basisonderwijs: H. Wilps- haar; Jeugd voortgezet ondeiwijs en werkende jongeren: D. Luggenhorst en W. van Beek; Volwassenen: E. J. Kers en G. J. Nikkers; Bejaarden: mevr. M. Bulsink-v. d. Pluim en F. Groenewoudt; Optocht: H. J. Koop man en G. J. Aaftink; Activering straatversiering: H. Ebrecht; Orga nisatie van een tentoonstelling: Js. Schuppert en A. Westerik; Uitgave feestprogramma: B. H. Brouwer; Commissie die zdl zorgen voor een passend beg*in en slot. van de dag: A. A. J. Akkermans. De Motorclub alhier heeft ook reeds haar medewerking toegezegd bij de organisatie van een fietspuzzel- tocht of iets dergelijks. Tevens heeft het bestuur van deze club een gel delijke bijdrage toegezegd. Geldinzameling voor het feeste op 5 september. Het dagelijks bestuur vergaderde dinsdagavond j.l. met een aantal ge nodigden, d'ie bijstand zullen verle nen bij thet organiseren van plannen om gelden bijeen te brengen om di verse activiteiten te financieren voor het grote feest op 5 september. Het was duidelijk, dat er zo spoe dig mogelijk een huis-aan-huiscollec- te moest worden georganiseerd, om dat niets kan worden ondernomen zonder dat bekend is hoeveel men kan besleden om de onkosten van de feestelijkheden te bestrijden. Boven dien staat spoedig de zomervakantie voor de deur en kan er weinig in de maand juli worden geregeld. Daar komt bij, dat er met sommige perso nen al vroeg afspraken moeten wor den gemaakt. Dan bestaat er ook nog een collecterooster, waarmee moet worden gerekend. Dit alles overwegend werd de volgende week gekozen om te collecteren. Daarvoor zijn 150 a 200 collectanten nodig, die men nog deze week hoopt te werven. Het gaat daarbij om zeer kleine wij ken. Er zal met intekenlijsten wor den gewerkt, voorzien van het stem pel van de gemeente Holten, gedu rende de week van 21 tot en met 26 mei. Van de opbrengst van deze col lecte wordt verantwoording afgelegd door m'iddel van een publikatie in Holtens Nieuwsblad. Van het werk der commissie en de vele subcommissies wordt natuurlijk heel wat verwacht. Maar als men een groots opgezet feest verwacht, moet er ook heel wat op tafel komen. Denk alleen eens aan zo'n 1100 leer lingen van de basisscholen en 409 kleuters van de kleuterscholen in de gemeenteEen hele lag activitei ten voor jong e oud, dat vergt iets! De onkosten zijn slechts bij benade ring te schatten. Voor een algemeen feest als men zich voorstelt, is toch wel f 5.- per gezin nodig en het co mité vraagt dan ook gemiddeld dit bedrag te geven. De een ïets meer en de ander misschien wat minder. Met kleinigheden kan zo'n feest be slist niet worden opgezet. En willen degenen, die gevraagd worden mee te helpen bij de inzameling, een po sitief antwoord geven, zo enigszins mogelijk? Een paar mensen kunnen deze taak niet uitvoeren, er moeten honderden bij betrokken worden. Dan wordt het ook een feest van de hele gemeenschap en dat is de bedoeling. Samen werken en samen feest vie ren! Er zijn misverstanden gerezen rond het voorstel van het Bureau voor Mu- ziekauteursrecht BUMA aan de ge meentebesturen, om 1 procent van de subsidies aan comités (die op 5 sep tember aanstaande het zilveren jubi leum van H. M. de Koningin muzi kaal zullen opluisteren) voor auteurs rechten af te staan. Naar aanleiding hiervan deelt de di rectie van het BUMA mee, dat het geenszins de bedoeling is d-m.v. de 1 procent-regeling en buiten de reeds met muziekverbruikers afgesloten jaarcontracten om, extra muziekau- teursrechten te verkrijgen. Het voorstel aan de gemeentebestu ren was juist bedoeld om de organi serende comités te ontlasten van be talingen van auteursrechten op een later dat wil zeggen voor hen fi nancieel ongunsitig tijdstip en hen tevens in staat te stellen zonder ex tra vergoedingen onbeperkt muziek te gebruiken. Behalve dit financiële voordeel bete kent de door het BUMA voorgestelde Meermalen is mij-de vraag; yoQr--...-daan doordat een ieder zich door de gelegd, wat er zoal moet worden ge daan om te kunnen komen tot de sa menstelling van een familieregister. In het nu volgende wil ik zelf amateur zijnde proberen daarop een antwoord te geven. Het verdient aanbeveling eerst eens na te gaan bij de familie of reeds iemand bezig is (geweest) met het uitzoeken van een stamboom. Wanneer dat namelijk het geval is, behoeft geen onnodig werk te wor den gedaan. De verkregen resultaten kunnen dan een goede basis vormen voor het beschrijven van andere of nieuwe takken. Mocht de familie geen inlichtingen kunnen geven, dan informere men bij het centraal bureau voor genea logie, Nassaulaan 18 te 's-Gravenha- ge, of men brenge een bezoek aan de documentatiedienst van de Neder landse genealogische vereniging, ge vestigd in het voormalige Burger Weeshuis, Cattenhagestraat 8a te Naaiden, en geopend elke zaterdag van 11 tot 16 uur. Ook het daar aan wezige genealogische repertorium van jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn eveneens te raadplegen in de gro te stadsbibliotheken kan aanwijzin gen geven. Daaruit blijkt bijv., dat leden van het adellijke geslacht Van Coeverden gebruik kunnen maken van de stamreeks in Nederland's adelsboek van 1919. de genealogie in de Heraldische bibliotheek 1888 en het maandblad ..De Nederlandse Leeuw" van 1935. Komt men evenwel tot de conclu sie. dat er nog geen onderzoek om trent een voorgeslacht is ingesteld, dan worden thuis alle beschikbare papieren, voorzover van belang, ver zameld en geordend. Dat kunnen bijv. zijn: trouwboekjes en de vroe ger tn gebruik zijnde trouwbrieven, aankondigingen (zowel algemeen at; persoonlijk gericht) van geboorte, hu welijk en overlijden, uittreksels uit de registers van burgerlijke stand en bevolking, reispapieren, rijbewijzen, of andere legitimatiepapieren, brie ven, bidprentjes, aantekenen uit huis bijbels, huurovereenkomsten, con tracten van koop en verkoop, testa menten, enz., enz., enz. Na de ordening van de papiercha- os kan de familie nog eens worden geraadpleegd ter verkrijging van een aantal ontbrekende gegevens. Uit er varing weet ik dat succes alsdan niet is uitgesloten. Komt iemand tot de slotsom, dat de sprong moet worden gewaagd, dan is het goed te weten, dat in Den Haag het algemeen rijksarchief is gevestigd, terwijl elke provinciehoofd stad een rijksarchiefdepot kent. Dat van Overijssel is gevestigd op de Sas- senpoorl te Zwolle met dependance in de Diezerstraat. Van de registers van geboorten, van huwelijken en echtscheidingen, en van overlijden wordt een dubbel of met machtiging van de minister van justitie een afschrift gehouden. De dubbelen of afschriften, alsmede het register van huwelijksaangiften en daf van toestemmingen tot het hu welijk, worden na de jaarlijkse af sluiting, uiterlijk in de maand maart daaropvolgende, overgebracht naar de griffie van de rechtbank. Hetzelf de gescheidt met de bijlagen van de registers en met de gechriften van huwelijksafkondiging. De griffier van de rechtbank bewaart, de naar de griffie overgebrachte registers en be scheiden, terwijl de ambtenaar van de burgerlijke stand belast is met de bewaring van de in het: gemeente archief blijvende registers. In het: Overijsselse depot zijn vol gens mijn gegevens aanwezig de door de griffies der rechtbanken over gebrachte registers van de burger lijke stand van 1811 t.e.m. 1902 met de daarbij behorende bijlagen. De re gisters van de burgerlijke stand zijn openbaar. Aan deze regel wordt vol- ambtejiaar van de burgerlijke stand afschriften en uittreksels uit de re gisters kan doen afgeven, doch ver eist niet dat de registex-s door een ieder mogen worden ingezien. Een afschrift van een akte kost f 5,een uittreksel f 2,50. Om meer dan één reden kan ech ter beter het desbetreffende rijksar chiefdepot met een bezoek worden vereerd. 1. Daar kan gratis inzage worden verkregen van de registers en de bij lagen. De bij de registers behoren de bescheiden de bijlagen ge ven veelal welkome aanvullingen op de aktien. Kopieën worden vex-strekt tegen betaling van 'n daarvoor vast gesteld tarief, dat niet aan de hoge kant is. 2. Wanneer een onderzoek niet tot één gemeente beperkt blijkt, kunnen bij het rijksarchief ook de registexs met bijlagen van andex-e ge meenten in dezelfde provincie wor den ingezien. 3. In de rijksarchiefdepots hebben ook de kerkelijke doop-, trouw- en begraafboeken, alsmede- de schepen trouwboeken (tx-ouwboeken van het gericht) een plaats gekregen. Deze boeken noemt men de retroacta van de burgerlijke stand. Een beschrijving van de sub 3 ge noemde acta door de heer F. M. Hendriks is in 1952 uitgegeven. Daanxit blijkt o.m., dat van Holten aanwezig zijn: doopinschrijvingen van 23 mei 1706 tot 23 december 1764 1 januaxh 1764 tot 26 jupi 1791 5 juli 1791 tot 28 mei 1811. ti'ouwinschrijvingen van 9 mei 1706 tot 28 januari 1770 7 januari 1770 tot 24 juli 1791 23 juli 1791 tot 9 augustus 1795 (onder) trouwboek gex-icht van 27 juli 1795 tot 17 april 1811. Uit dit overzicht kan worden gecon cludeerd, dat 'n onderzoek, voor wat Holten betreft, zich in elk geval kan uitstrekken over 1973 minus 1706 is 267 jaar. Maar daarmee zijn de mo gelijkheden nog niet uitgeput. Immers ook de trouwinschrijvingen van Hol ten zijn vanaf 1706 aanwezig, d.w.z. daarin worden de namen genoemd van gehuwden, die in het algemeen rond 1680 zijn geboren. Het- in Zwol le beinxstende register van overlede nen in Holten loopt van 30 decem ber 1799 tot 13 november 1811. Aan gezien de meeste akten hiervan zijn doorgehaald, biedt dit register voor de speurders maar weinig houvast. Wanneer nu dit alles is doorgeno men wordt het tijd om andere bron nen aan te boren. Dat zijn er te veel om op te noemen. Daarom volsta ik met er slechts enkele te vermel den, zoals de burger- en poortex*- boeken, rechterlijke archieven (de oudste generaties van de familie Dik- kers bijv. blijken uit 'n notariële ak te d.d. 15 december 1615, behorend tot hel rechterlijk archief van Hol ten), het register van de paai'den. varkens, schapen en bijen, archieven van marken (het archief der marke van Holten is in Zwolle onderge- bracht), gemeenten en water-schap pen, de publikaties van de vereni ging voor Overijssels regt en geschie denis etc. Als men langer niet nasporingen bezig is, ontdekt men steeds meer bronnen. Gaandeweg krijgt men daarvoor een fijne neus. Het werk vraagt veel geduld en dus veel tijd. Boeddha zei reeds, dat een groot mens is hij, die het sterkst is in het uitoefenen van geduld. Kunt u het geduld niet opbrengen, maar hebt t er wel geld voor over om in het be zit te komen van een stamboom stelt u zich dan bijv. eens in verbin ding met het histox-isch-genealogisch en heraldisch archief, Parklaan 21 te Zeist. Of zegt u met Abraham Lin coln: ,,Ik weet niet wie mijn grootva der was; het interesseert me veel meer wat zijn kleinzoon zal zijn."? HILVERSUM W. OTTEN. regeling een belangrijke vereenvoudi ging van de administratieve afwikke ling voor alle betrokken partijen. In dit verband wijst het. BUMA er ver der nog op dat de gebruikelijke wijze van inning der auteursrechten voor organiserende comités financieel na deliger is. Afhankelijk van het aan tal muziekuitvoeringen kunnen beta lingen achteraf per uitvoering enige honderden guldens hoger zijn. Het BUMA zal binnenkort alle ge meentebesturen verzoeken om in dien zij op het voorstel betreffende de 1 procent-regeling niet kunnen in gaan de ox-ganiserende comités er via het gemeentelijk vergunningstel sel op te attenderen, dat ook compo nisten, tekstdichters enz., voor het gebruik van hun produkten een ver goeding toekomt. Zoals bekend behartigt het BUMA de financiële belangen van muziekau- teurs in binnen- en buitenland. Aangevoerd: runderen 75, varkens 215, schapen 149, totaal 439. Prijzen per stuk: 51 pinken van f 1400 tot f 1700, 215 biggen van f 110 tot f 118, ooien van f 250 tot f 360, lammeren van f 105 tot f 145. Algemeen overzicht: handel zeer vlug. Prijzen op hoog niveau. De bananen worden in de handel wel eens vtroetelkinde rengenoemd. Deze naam heb ben ze te danken aan het feit. dat ze al op de bananenplanta ges met de uiterste zorg worden behandeld om beurse plekken te voorkomen. Wanneer ze van de bananenplant gekapt worden hangi de kapper de bananen- trossen aan een kabelbaan, die zo gebouwd is dat de trossen Volkers Muziek in Nij verdal is voor 2 jaar geleden van start gegaan met een geheel nieuw volgens Amerikaans systeem ontwikkeld orgellesprogram ma. Basis van dit systeem is: geen saaie en eindelose theorie, maar di- rekt al zelf spelen-vlotte prettige me lodietjes. De theorie wordt niet ver- waarloosd maar is ingebouwd. Dat is juist het unieke. Doordat men direkt resultaat hoort, houdt dit systeem de interesse vast. Ook verschillende cursisten uit Holten gaan enthousiast elke week naar de orgelschool van Volkers Muziek, om daar onderricht te krijgen in hun muzikale hobby. Zoals in de advertentie vermeld staat houdt Volkers Muziek op woensdag avond en zaterdagmiddag (volgende week) een voorlichting over deze les sen. Wel is het zaak om vooraf even een toegangskaart te vragen. Rest nog te vermelden, dat deze les sen zowel voor kinderen als volwas senen zijn. In aansluiting op gemaakte afspra ken tijdens de gehouden vergaderin gen met belanghebbenden omtrent de contractteelt van snijmais deelt de commissie mee dat thans z.g. „model-contracten" verkrijgbaar zijn bij een der commissie leden. Tevens kunt u zich opgeven voor het vast stellen van de opbrengst van de te telen mais op contract voor a.s. herfst. In principe zijn er twee mogelijkhe den zoals op de vergadering is be sproken. 1. Via bemonstering van de inge kuilde snijmais door het bedrijfs- laboratorium van Grond- en ge- wasonderzoek te Oosterbeek, met daarbij vaststelling van het aan tal M3 kuilmais door een deskun dige. 2. Op stam laten taxeren van het gewas door een te benoemen commissie incl. deskundige. U kunt zelf kiezen voor welk sy steem u zich wilt opgeven. Teler en koper moeten dit natuurlijk samen eens zijn. Alle opgaven graag voor 1 juni a.s. De commissieleden, H. J. Robers, Pastoriestr. D. Aanstoot, Beuseberg 65, B. Rensen, Espelo 47, M. Rietberg, Beuseberg 80. Binnenkort staat de hooioogst weer voor de deur. Het is bekend, dat de produktie per bedx-ijf steeds toeneemt, maar dat het aantal arbeidskrachten voor het winnen van nxwvoer minder wordt. De in ons klimaat zo spaarzame goe de hooidagen, geven dikwijls grote problemen. Met zo weinig mogelijk werk is het thans mechanisch mogelijk, snel hooi te drogen van beste kwaliteit. Bij het maaien is het vochtgehalte van het gras vaak 80 procent of ho ger, daarna wordt het geleidelijk ge- droogd tot 17 procent is bereikt. Mechanisch hooidrogen door middel van ventilatie is handig, veilig en men is niet afhankelijk van de zon, tex-wijl enorm veel werk wordt be spaard, is men ook zeker van een op timale kwaliteit en conditie van het hooi. De zon laat maar al te dikwijls ver stek gaan, het is dan ook een ware uitkomst, dat doormiddel van hooi- ventilatie zo'n goed resultaat kan worden bereikt. Er zijn vele mogelijkheden: door EMI bijv. worden 10 typen ring- en contraroterende hooiventilatoren op de markt gebracht die allen ILR ge keurd zijn. Niet alleen behoudt zijn voedings waarde maar ook het gevaarlijke hooibroei wordt voorkomen. Iedereen weet welke gevolgen hooi broei kan veroorzaken. Dat hooibroei in ons land nog maar al te dikwijls voorkomt is voldoende bekend, de schade hierdoor ontstaan kan enorm groot zijn. Daarom is ons advies: Neem tijdig maatregelen en laat U vooral over hooiventilatie deskundig voorlichten! Ook hier geldt ..VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN". DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. ,11500. zo. 20, ma. 21, di. 22 mei aanv. 20 u. One-Man-Show Toon Hei-mans. E.D.B. THEATER, Smeden straat tel. 13615. donderdag 17 t.m. woensdag 23 mei niet voor de poesen van Fons Rade makers 18 jr- vrijdag 18, zat. 19 mei nvst. Fran kenstein 1970 18 jr. za. 19 zo. 20 wo. 23 mei matinee: De vlam en de pijl a l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. i4-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 17 t.m. woensdag 23 mei Turks fruit 6e week 18 jaar; vrijdag 18, zaterdag 19 mei nvst. Mos quito Squadron 18 jr; za. 19 zo. 20 woensdag 23 mei mati nee: De Witte a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14- 16-18.45-21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR, Brink tel 18662. donderdag 17 t.m. woensdag 23 mei. Sex in kantoortijd 18 jr.; zondag 20 mei; matinee: De verlief de otter a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. tot 21 mei Rein van der Voorde olie verfschilderijen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vr. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GOETIEK DE ROZ1JNENKORF, As- senstraat 4 lel. 11848 tot 9 juni Paul Whistier schilderijen gemengde technieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vr. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsvveg 9- 11, Epse tel. 21815. voorjaarstentoonstelling nieuwe aan winsten. impressionisten, schildei's, grafici enz. Openingstijden: di. t.m. 10-18 u. zo. 14- 17 u. Ovei'zicht'stentoonstelling Walstx-aat 20. tot 21 mei Beeldende kunst in Deven ter en regio. Openingstijden: di. t.m. za. 10-17 u. zo. 11-17 u. vrij. 19-21 u. zondag 20 mei 14-17 u. Pablo van Moorst en compagnon-gitaarduo TROG-ART, Hofstraat 2 Teun de Haan, tekeningen en grafisch werk. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30 vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u. GALERIE FERMATE, Ileerderweg 29. Epe tel. 05780-4053 Kunstmarkt. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 e 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556, Antieke fietsen, zil ver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12,30 en 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 Gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3 tel. 16512. Keuze uit \l jaar aanwinsten der Stads- of Albe- naeum bibliotheek. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18- 20.30 u. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. diverse activiteiten inlichtingen mevr Voorbij of mej. Peters tel. 21411. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN 19-20 mei B. Puskailer Achter de Mu ren (Zandpoort) 9 tel. 19133, ALMELO VAROSSIEAU; do. t.m. wo: Pox-no Mania 18 jr.; Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 en 8 uur; za, 6.45 en 9 uur; zon: 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zat: Het wijfjesdier 18 jr. Aanvangstijden: za. 23.15 u. Zo: Commandoraid 14 jr. Aanvangstijden: zo. 2.30 uur. PALACE: Do. t.m. wo: Turks fx*uit 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo.: 2.30 en 6.45 en 9.15 uur, za. 6.45 en 9.15 u. zo. 2 en 4.15 en 6.45 en 9,15 niet tegen elkaar kunnen slaan. Na een strenge kwaliteitscon trole worden ze in een water bad gedaan, gewogen, van een Chiquita-zegel voorzien en ten slotte verpakt in stevige kar tonnen dozen. Ook tijdens het transport van Amerika naar Europa vindt er voortdurend controle plaats om zeker te zijn dat de kwaliteit blijft gehand haafd. De Nederlandse bana- nenrijper en -verkoper zorgen er op hun beurt weer voor dat u de bananen egaal geel in ó,e winkel aantreft. Als de fruittelers in Californië VS, hun zin krijgen, zullen zij binnen af zienbare tijd met supergroot fruit op de markt kunnen komen. Tegen fruit van formaat bestaat in principe natuurlijk geen enkel bezwaar, ware het niet dat deze extra omvang al leen te danken zou zijn aan een ver groot watergehalte. Welke Ameri kaanse huisvrouw is bereid water te kopen tegen de prijs van bijvoor beeld kersen? Het groeieffect wordt bereikt door de planten te bespuiten met een was achtige emulsie die verdamping van water door de bladeren tegen gaat. Als dit op het juiste moment ge beurt, kan daardoor het gewicht en het formaat van de vruchten behoor lijk toenemen. Bij olijven ligt de toe name tussen 2 en 9 pet., bij kersen kan deze zelfs tot 15 pet. gaan. Voor onze lezers en lezeressen, die vorig jaar zo intens genoten hebben van de door ons beschre ven route door het Groninger Westerkw artier, kunnen we vermelden, dat de velden de ko mende weken weer „te pronk" staan. Zowel in het Oldambt (rond Winschoten), het Hoge- land in het noorden als het Wes terkwartier onder Zoutkamp) zijn dit jaar zeer veel hectares met koolzaad gezaaid. levert betere prestaties! Spoftkleding voor verschillende takken van sport: VOETBAL VOLLEYBAL GYMNASTIEK ZWEMMEN TENNIS hiervan hebben wij de hele kollektie o.a. rackets, schoenen, ballen, dames- en herentenniskleding. SPECIALITEIT: KLEDINGHUIS SPECIAAL ZAAK VOOR HEREN EN JONGENS IN 'T CENTRUM Speciaalzaak in Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere - v» handwerken i HANDWERKHUIS Larenseweg 26 Telefoon 1981 Radio Schoneveld Haarstraat 44 TELEFOON 1615 Particulier vraagt in of in de omgeving van Holten vrijstaande woning met tuin. Brieven onder nummer 518 bureau Holtens Nieuwsblad, Gaardenstraat 17, Holten. voor de mesterij. H. J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05713 - 34 Te koop: (Kever 1300) bj. 1967 1250,—. Canadastraat 107 - Holten Telefoon 05483-2636 Hogedrukspuiten Sproeispuiten in de hef Gazonmaaiers Motormaaiers Ladewagens Mestwagens Silovorken Achterladers Trommelschudders Cirkelhooiers Snelhooiers Kunstmeststrooiers Mexigmesttanks Maaibajken Cyclo's Tractoren van 700,— tot 7.000,— LAREN (GLD.) Telefoon 05738 - 227 Heerlijke verse voorjaarsgroente zo uit de tuin Asperges, hagelwitte bloemkool, sla, andijvie worteltjes boordjes enz. enz. Extra zaterdagaanbieding: Bakje hagelwitte champions 1/4 kilo 1.10 Bakje prima aardbeien 1,35 Elf flinke zoet sinaasappels1.93 Twee flinke komkommers 1.10 VOLOP ALLE SOORTEN HANDAPPELS Extra weekaanbieding: Maandag, een zak gesneden witte kool 0.45 Dinsdag, 1y2 kilo spinazie 1.10 Woensdag, l1/» kilo andijvie1.10 Donderdag. een kilo geschrapte worteltjes0.59 Vrijdag, een kilo bananen 0.89 STATIONSSTRAAT 11 TEL. 1216 KLEIN VELDERMAN Deskundig advies Snelle service Kolweg 76 Telefoon 1332 VOOR WINKEL OF HUISHOUDING GERVEDINK NIJHUIS Dorpsstraat 43 - Tel. 1480 Te koop aangeboden: twee in goede staat verkerende BUTAGAS KACHELS Te bevragen bij: P. Lugtigheid, Pastoriestraat 44 Telefoon 1284. Opbrengst: bestemd voor „STILLE HULP" (weet u nog wel: van de dienst met Mej. H. Kohlbrugge) Aanvang 14.00 uur ZATERDAGAVOND DISCOBAR Voor vakkuneftj?* en Fa. H. Muller en Zn. Kerkplein 3 - Holten Telefoon 05483- 1300, Agentschap Van Gend en Loos Op het kantoor verkrijgbaar: en vele andere uitgaven. Nieuwe spoorboekje f 2.50 Nieuwe streekkaart f 3,50 Herdruk voetspoorkaart f 1.75 Diverse logieslijsten f 1. Fietsstickers f 0.25 Kaart ANWB f4,75 Hotelboekje van Nederland f 2.75 En vele andere uitgaven. Steeds tot uw dienst. Informatiekantoor VVV DECOSOL Uni Nieuw ROLGORDIJN in het Combipak. BALASTORE ZONGORDIJN ALUMI STORE ZONWERING met 10 jaar garantie. Vraagt vrijblijvend prijsopgave bij: Schildersbedrijf Waardenborchstraat 8 Holten Telefoon 05483 - 1790 Schildersbedrijf voor al uw BEHANGWERK Waardenborchstraat 8 Holten Telefoon 05483 - 1790 Te koop: g.o.h. Volkswagen 1600 Fastback 1969/1970 LANGENBAKG Oude Diepenveenseweg 9 Telefoon 05483 - 1327

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5