MVVI "V oor een piek gezondheid plezier en Blauw Wit won van Dinie ter Harmsei eerste in Enschede De derde klassen naar Urk en Emmeioord Vierde Liassen bezochten Utrecht De vijfde klas naar hoofdstad Sciioolreis van Kolkleutersdiool Dorpsschool-leerlingen dag op waren een reis De luchtige somerkatoentjes van 73 Jaarlijks reisje van de P lattelandsvrouwen ESPELO TRIM-DAG OP ZATERDAG, 26 MEI A.S. Uitslagen Bedrijfsvoetbal Programma Bedrijfsvoetbal Standen Bedrijfsvoetbal RKSV E4-Holten E6 Programma voor 19 mei DE BERGVLIEGERS VLOGEN WEER SNELLE VLUCHT VANAF NAMEN DAMESVOETBAL Marie Bl-Bl. Wit comb. B/C Haarle E3 - BI Wit E2 2-3 SDOL E5 - BI. Wi t E4 1-3 SDOL E6 - BI. Wit E5 2-0 Programma voor vrijdag 18 mei Sparen mei variabele-termijn bij de bondsspaarbank Vrijdag 18 mei 1973 3 Weg met de slappe spieren Al le experts zyn het er over eens en dc nuchtere feiten wijzen het uit: Wij zyn een bewegingsarm volk, wij eten teveel, gebruiken onze spieren %e wei nig, voelen ons vaak een beetje moe en niet fit. Voor een gulden, een piek kunt u daar iets aan doen. Op 26 mei 1973 organiseren de Ko ninklijke Nederlandse Athletiek Unie, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, de Nederlandse Culturele Sportbond en de Koninklyke Nederlandse Zwem- bond als vervolg op de TRIM-wandel- dag een aantal TRIM-activiteiten, ge coördineerd door de Nederlandse Sport Federatie. U kunt op 26 mei hardlopen, fietsen of zwemmen op ruim 400 plaatsen in Nederland. De sportbonden staan met ruim 5.000 mensen klaar om de te slappe spieren en de te dikke buik jes te lijf te gaan. Doe iets aan uw conditie en begin er mee op 26 mei. De Nederlandse Sport Federatie laat de laatste jaren geen middel on beproefd de bevolking te doordringen van het feit, dat het huidige leefpa troon funest is voor de gezondheid. Dat hebben na de actie van de wan delsportbonden ook erkende wedstrijd bonden als de KNAU en de KNZB begrepen. Met de Watervrienden van de NCS en de NRTU hebben zij het initiatief genomen om de Nederlan der meer te laten bewegen. De georganiseerde sportwereld ziet steeds meer in dat zij naast de zorg voor de top- en de wedstrijdsport een taak heeft in de recreatiesport;, het Trimmen. Steeds duidelijker besef fen de sportverenigingen en de bon den dat zij wat moeten doen voor de mensen die prestaties niet zo belang rijk vinden, maar wel willen spelen, sporten, bewegen en daarbij een stuk plezier en ontspanning vinden. Op 26 mei kunt u op ruim 400 plaat sen in Nederland in actie komen. Niet minder dan 250 zwembaden lig gen te wachten om u op te vangen voor een lage toegangsprijs van f 1,-. De KNAU heeft niet minder dan 100 startplaatsen, waar u kunt beginnen iaan 2ik of 5 km. hardlopen in uw ei gen tempo, terwijl er een 60-tal par- coursen zijn uitgezet voor een fiets tocht over 30 km. In Holten in het verwarmde zwembad, „Twenhaars- veld" trim-zwemmen. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de geweldige medewerking van die gemeenten die zwembaden en per soneel ter beschikking hebben ge steld, dankzij de inzet van duizenden vrijwilligers die de zwembaden, loop- en fietsparcoursen bemannen. Dat alles om u een plezierige dag te bezorgen. Maar alle inspanningen die zij zich getroosten zijn niet vol doende. U moet zelf het belang van een goede conditie inzien en er voor al veel plezier in hebben om drempel naar fit zijn te overschrij den. Wat kiest u? Om het keuzepakket wat groter U maken zijn er dit jaar drie mogelijk heden: zwemmen, hardlopen en fiet sen: ZWEMMEN „Iedere Nederlander zwemmer", dat is het devies van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond. Voor vele jon geren betekent dit wedstrijdzwemmen waterpolo, schoonspringen en kunst- zwemmen. Van u wordt geen Olym pische prestatie verwacht. De KNZB heeft in samenwerking met de Wa tervrienden van de NCS een pro gramma ontwikkeld, waarbij "het er niet toe doet of men al dan niet lid Udema 1Coberco 2-2; A. Müller Enckoop 0-11; VS en Co 1Universal 1 1-3; MU/VS en Co 2—Universal 2 1-1; HAC—MU/VS en Co 2 2-2; Ude- manUniversal 1 1-3; EnckoopGo- ko 19-1; CobercoUniversal 1 2-1; Universal 2HAC 0-5. Vrijdag 18 mei VukoMU/VS en Co 2 18.45 uur; zaterdag 19 mei Goko A. Müller 10.00; Udema 1VS en Co 1 10.00; Maandag 21 mei Universal 1 Coberco 18.45; Dinsdag 22 mei Uni versal 2Vuko 18.45; Donderdag 24 mei Universal 1VS en Co 1 18.45; Vrijdag 25 mei VS en Co 1Coberco 18.45; Goko—A. Müller 18.45. Vrijdag na afloop van de wedstrijden, prijsuitreiking in ontmoetingscentrum „Meermanskamp". Groep A Universal 1 4 3 1 6 14- 5 Udema Coberco VS -en Co 1 Groep B HAC VUKO MU/VS en Co 2 Universal 2 Groep C Enckoop A. Müller GOKO is van een zwemvereniging. Het trim- zwemmen op 26 mei is een gevarieer de en speelse manier om de mensen aan te sporen tot een intensievere lichaamsbeweging. De Koninklijke Nederlandse Zwem bond en de Nederlandse Culturele Sportbond dagen dan ook iedere Ne derlander uit op zaterdag 26 mei 1973 tussen 10.00 en 12.30 uur een Trim-programma af te werken in een der vele beschikbaar gestelde zwem baden. Maak er gezamenlijk met het gehele gezin, vrienden en kennissen een wa re zwem-happening van, waar het plezier van afstraalt. Voor de lange afstandzwemmers onder u is er een 500 meter, niet in een keer, maar met rustperioden, want jagen en jachten doet u maar op een ander moment. Is die afstand u teveel, neem dan een 200 meter en toets daarbij uw vaardigheid door het over winnen van een paar eenvoudige hin dernissen. Heeft u bijvoorbeeld wel eens uw handdoek droog overge zwommen over een afstand van pak weg 50 meter? Toegegeven het komt niet alle dagen voor, maar test u zelf. Deelnemen kost een gulden, ter be strijding van de onkosten en tot steun van de zwemverenigingen. U krijgt ervoor terug een portie beweging en een bad vol blijheid en wellicht een brok inspiratie om straks verder te werken aan uw conditie. De zwem bond en de verenigingen reiken u de mogelijkheden aan. U begint op mei. In de zwembaden kunt u alle bijzonderheden vernemen over de po pulaire afstandsproef, zodat u elke week op eigen gelegenheid iets aan uw conditie kunt doen. Kijk in de krant waar u moet zijn, bel anders de KNZB, tel. 030-315321, de NCS, tel. 020-130570' of de NSF, tel. 070-632963. HARDLOPEN Lopen, werpen en springen zijn be- wegings- en prestatievormen zo oud als de mensheid zelve. Sterke longen en benen waren nodig om aan het zo begeerde voedsel te komen, thans behoort een korte spring naar de tram reeds tot de uitzonderingen. En tochbewegen hoort bij het leven. Al zitten wij op schuimrubber kussens en laten ons voortbewegen op lucht- gevulde wielen, het is van het groot ste belang dat u in conditie blijft. Ook de Koninklijke NedexTandse Ath letiek Unie heeft dat begrepen. On der het motto „Een gezonde ziel in een gezond lichaam" en de erkenning dat de toenemende bewegingsarmoe de en toenemende spanningen in de arbeidssfeer nadelig zijn voor de li- In de eerste helft pakte Holten E6 de zaken stevig aan maar de voorhoede wist de kansen nog niet in een doel punt om te zetten. In de tweede helft hetzelfde beeld, een aanvallend Hol ten E6. Ongeveer acht minuten voor het _einde kwam na een schitterende voorbereiding het enige doelpunt. Zo werd de eindstand 1-0 voor Holten E6. Wanneer er a.s. zaterdag zo ook gevoetbald wordt tegen Nijverdal E5 dan zitten er zeker winstkansen in. ehamelijke en geestelijke conditie van de mens organiseert de KNAU op 26 mei 1973 een Trim-loop van 2Vt of 5 km. Een Trim-loop die een appèl doet op een van de natuurlijkste bewe gingsvormen van de mens. Geen wed strijd wie de snelste is, maar een test voor uw lichaam. De bedoeling is dat u zich op een van de startplaat sen meldt, een gulden neertelt en in uw eigen tempo (rusten mag) in een fijn stuk natuur hardloopt. Het is goed voor uw body en het schenkt veel voldoening, vooral wanneer u het regelmatig gaat doen. Meldt u bij een startplaats, loop mee en weet u niet waar bel dan de KNAU, tel. 030-319546, 's avonds 01720 -73097 of de NSF tel. 070-632963. FIETSEN De tijd dat iedere Nederlander op de fiets zat is voorbij. Dat is jammer, want wanneer je door de bossen, over de zandpaden, die ons land schap rijk is fietst, onderga je vaak een sensatie. De stilte van het bos met alleen het gefluit van de vogels overvalt je. Je hoort geen ronkende motoren, je snuift weer wat frisse lucht op en geniet met volle teugen van de natuur. En terwijl je de na tuur ontdekt is je lichaam in bewe ging. Je merkt het niet en toch wer ken die lang vergeten spieren op vol le toeren. Ineens wordt er in deze welvaartsstaat van snelle auto's, vliegtuigen en treinen aan de fiets een nieuwe functie toegevoegd. Daarom daagt de Nederlandse Rij wiel Toer Unie u uit de fiets te pak ken en dertig kilometer in uw eigen tempo te rijden. Hebt u de smaak te De posttduivenvereniging ,,De Berg- vliegers" nam met 196 duiven deel aan de delvlucht vanaf Maastricht afstand 168 km. De duiven werden gelost om 7.30 u. Aankomst eerste duif van Jan Paalman, Look. 9.21.17 u. laatste duif 9.38.49. De uitslag was 1. Jan Paalman, Look, 2 en 3, J. Aaftink- 4 en 5 A. ten Dam, I, 6 en 10 G. Veldhuis, 8 en 9. II. van Beek en 7 A. ten Dam II. De postduivenvereniging „Snelle Wie ken" te Markelo,. nam, met haar Holtense leden, deel aan de wed vlucht vanaf namen, afstand 225 km. De 144 duiven werden met zuid-wes ten wind geslost om 7.30 uur. De vlucht had een zeer snel verloop. De uitslag van de eerste tien aankomen de vogels was als volgt: 1. H. Voort man, Markelo 9.50.37 u. 2 A. van Doornspeet, Markelo 9.52.04 u. 3 F. Hendriksen, Markelo 9.57.40 u. 4. G. J. Schuiterd. Holten 9.58.10 u. 5 Joh. Janssen, Markelo 9.59.21 u 6 G. J. Schuiterd, Holten 9.59.39 u. 7 Joh. Janssen Markelo 10.00. 28 8 H. Voortman, Markelo 10.00.55 u. 9 G. J. Schuiterd. Holten 10.01.15 u. en 10. H. Pullen, Markelo 10.01.58 u. pakken, ga dan door, binnen een maand voelt u zich een ander mens. Daarom pak de fiets en trap een paar uurtjes. Het is beter dan ach terover geleund in een luie stoel te zitten. Wilt u inlichtingen bel dan de NRTU tel. 01790-8305 of de NSF, tel. 070- 632963. Üw trim-speld ligt klaar. ouders, perso- gingen de kinde- Uitgezwaaid door neel en leerlingen, ren van de eerste en tweede klassen van de Dorpsschool maandag met twee bussen van de O.A.D. op weg naar Arnhem, hun schoolreisdoel. Kinderen en begeleiders verheugden zich op een fijne dag. Dit was dan ook al gauw te merken. Uit volle borst werd het schoollied ingezet en daarop volgde een heel repertoire van vrolijke liedjes. De chauffeur ge noot van zijn vrolijk groepje en stel de zich al gauw voor als Ome Ge rard. Dit was niet aan dove mans mansoren gezegd en hij was dan al gauw opgenomen in het gezel lige groepje. Ondanks het gespetter van de regen op de ruiten, waren de humeurtjes vrolijk gestemd. Al gauw stopten de chauffeurs voor Burgers Dierenpark. Vrolijk verwelkomden de papegaaien de nieuwelingen met hun geschetter. Wat een prachtige kleuren hadden hun veren! In groep jes ging het langs de hokken en kooi en. Vol belangstelling werd er ge keken en gevraagd. De giraffen en Holten 10.15 i E6Nijverdal E5 Op het nieuwe sportpark zal zon dagmiddag een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen de kampioen van Gelderland ,,PUCK" uit Deventer, waarin de Holter dames T. Ongena- Haan en G. Kalfsterman meespelen, en de kampioen van afd. Zwolle. De wedstrijd begint om half elf. Komt u ook eens kijken naar deze zeer teressante wedstrijd? 4 112 3 12-15 4-10 8- 8 26-19 1 12- 9 1 10-13 l 8-25 1 39- 3 1-15 2-24 Blauw Wit I (met slechts 3 spelers uit het eerste) heeft in. een vriend schappelijke wedstrijd in Marie met 2-1 gewonnen van MVV'69. Trainer Sikkenga had voor deze wedstrijd 5 junioren BI „ingezet" die 't stuk v stuk goed deden maar in de persoon lijke duels nog de nodige hardheid misten. Het samenspel liep niet al tijd even vlekkeloos maar dit is be grijpelijk in een wedstrijd met veel nieuwe gezichten. Als team had men totaal geen ervaring. Men „be greep" elkaar vaak niet en hierdoor gingen nogal wat kansen verloren. Na plm. uur spelen schoot Ap Jan sen de eerste treffer onhoudbaar in en dit werd ook de ruststand. Na de thee liep het bij Blauw Wit aanmer kelijk beter en na tien minuten schoot Henk Aanstoot sr. uit een zuivere lange pass van Bert Schipper ineens keihard in (2-0) en enkele ogenblikken later kreeg Aanstoot een droomkans om op 3-0 te komen, doch hij schoot van enkele meters voor doel de bal juist in de handen van de keeper. In de 75ste minuut kregen de gasthe ren een vrije schop toegewezen die door Harmsen voor plm, 10 meter keihard werd ingeknald. De laatste tien minuten kwam de in middels verstei'kte MVV verdediging onder zeer zware druk te staan, Jan Rietberg schoot tegen de paal, een harde lage schuiver van Richard Beldman ging juist naast en een inzet Zaterdag 5 mei ging de jeugd van „Hatric" naar d,e sportvelden van de t.h. twente om deel te nemen aan de baan-wedstrijden. Dinie ter Harmsel die buiten mededinging meedeed om dat ze nog te jong was, werd hier le op de 1000 m. meisjes-pupillen B. in een tijd van 4 min. 15.8 sec. De prestatie van Danny Beyer bij het echt op. Danny wierp 32 m. Ook de balwerpen jongens pupillen A viel 80 m. jongens D was een onderdeel waar een „Hatric" atleet het goed deed. Hief was het Jan Masselink die zich via de series in de B-finale wist te lopen en als tijd 12.6 sec. noteer de. Zaterdag 19 mei gingen de pupillen D naar Epe om daar mee te doen aan de prestatieloop over 3 km. Ook hier viel de prestatie van Dinie ter Harm se] weer op. Ze finishte als 4e en won daarmee de 4e prijs in de tijd van 19 min. 30 sec. Verder vielen' de prestaties van Gerd Masselink en Hendry Markvoort toch ook wel op. Ze liepen de 3000 meter resp. in 19 min. 45 sec. en 20 min. 55 sec. Zaterdag 12 mei gingen de andere jeugdige atleten naar dé baanwed- strijden in Apeldoorn waar de eerste wedstrijd werd gehouden van een competitie van 4 wedstrijden. Hier leverden de atleten ook zeer redelijke prestaties. De meesten wisten zich te klasseren voor een bronzen medaille. Uitslagen; Jongens D. Jan Masselink, 80 m. 12.7 sec. hoogspringen 1.10 m. kogelstten 5.75 r, Erik Schippers 80 m. 12.4 sec., hoogspringen, kogel stoten 4.90 m. Jongens pupillen A: Nico Ax\fman 60 m. 9.9 sec. verspringen 3.30 m., bal- werpen 29 m.; Eddie Willemink 10.5 sec. verspringen 2.85 m.; balwerpen 18 m.; Dinant Schippei-s 60 m. 10.0 sec. verspringen 3.44 m.; balwerpen 16 m.; Danny Beijer 10.5 sec. verspr gen 3.02 m.; balwerpen 23 m.; René Schaap 60 m. 10.3 sec.; verspringen 3.02 m.; balwerpen 21 m. uit een hoekschop (4 in de laatste mi nuten) werd door de linksachter op de doellijn gestopt.. Bij Blauw Wit stond BI doelman Gerrit Paalman onder de lat. Hi. deed zeer goed werk bij harde scho ten van de midvoor en voorkwam door op tijd uit z'n kooi te komen doelpunten. Een aantal Blauw Wit junioren speel de tegen MVV BI. Duidelijk bleek dat het team van Blauw Wit uit spe lers van verschillende elftallen was gevormd. Op het kleine veld kon men elkaar moeilijk vinden. De achterhoede kreeg overigens weinig moeilijk werk op te knappen. Aart van Spronsen kon, na een grote blunder van de rechtsachter van MVV met een strak schot, stand op 1-0 bi'engen. In de tweede helft bleven de aanvallen te weinig vaart en verrassing houden. Alleen uit een vrije trap van zeker 25 meter door Wim Klein Nagelvoort kon zege veilig gesteld worden. Eind stand 2-0 in het voordeel van Blauw Wit. Aardig wat doelpunten in een rede lijke wedstrijd. Een enthousiast BI. Wit wist vlot tot 3-0 uit te lopen. Toch werd het in de eindfase nog spannend omdat HaaxTe na 2 doelpunten ge maakt te hebben bleef aandringen. Alweer een overwinning voor E4! Een goedé afsluiting van de competitie 72-73. Door regelmatige training, goe de inzet en bereidheid om elkaar te helpen kunnen de nodige puntjes in' de wacht, gekeept wo-d^n Voor E5 werd het deze keer toch wel een teleurstelling. Na de prima resultaten van de vorige wedstrij den, leek een gelijk spel toch moge lijk. Jammer genoeg moesten enkele spelers van E5 verstek laten gaan. Vrijdag 18 mei speelt Blauw Wit E5 de laatste competitie wedstrijd tegen "T-r.qv E3 om 18 30 u. Programma voor vrijdag 18 mei Blauw Wit E5—RKSV E3 om 18.30 u. olifanten waren favoriet. De langnek ken en dikhuiden hadden zo hun eigen manier om in het gevlei van de kin deren te komen. Maar er was nog veel te zien en verder ging het langs de prachtige ijsberen, bisons, struis vogels, kamelen en natuurlijk niet te vergeten: de apen. Wat een belang stelling kregen die! Sommige kinderen hadden pinda's meegenomen. Die werden gretig op gepeuzeld door deze grapjassen. Wat hadden de kinderen 'n plezier! Maar er stond nog meer op het program ma. Ome Gerard en zijn collega waren weer blij allen terug te zien en hup, daar gingen de kinderen de bus in op weg naar de boot. Dat werd haas ten! De boot vertrok om twaalf uur. Het „reisje op de Rijn" was een on gekend genot: In de Westerbouwing werd iets gedronken en toen dui kelden de kinderen de speeltuin in! Iedereen kon zich heex'lijk uitleven! Ondertussen kon ook een ritje worden gemaakt met een wagentje, in de mooie omgeving. Onderweg stopte het karretje, want de zwaan, die het trok moest haar ei kwijt, (volgens één yan de kinderen zou dat wel „iiut de knalpiepe komrn'n). Later op de dag kreeg Apeldoorn nog een bezoek. Dit Viel letterlijk' (^—fi guurlijk in het water door de regen. Ondanks dat trok men toch nog even de bossen in om twee jufs, die zich verstopt hadden, te zoeken. Toen was het Ook tijd om de reis terug ver der te vervolgen. Om vijf over half zes stopten de bussen voor de school te Holten waar veel moeders hun kin deren opzochten! Onder leiding van juf v. Feggelen, juf v. Ittersum. mevr Dhert, mevr. Baltus, mevr. Vincent, mevr. Müller, mevr. Ebrecht, mevr. v.d. Stouw, mevr. Willems en mevr. Lammers, hebben ruim honderd kin deren een gezellige dag gehad. Om vijf over half negen vond het vertrek vanaf de Dorpsschool plaats. Schitterend weer, uitbundige stem ming en zin in avontuur zorgden voor een verlangend uitzien naar de dingen, die komen gingen. De gi'oep, die zo opgewekt in debus zat, be stond uit 45 kinderen, ze gingen onuer leiding van mevr. Lammers, mevr. Ophof en de heren Lammers (jawel, de echtgenoot),, Oplaat en Van der Weijden. Het eerste punt van aan komst was Urk, waar mensen in 1de- derdx-acht werden gezien. Er werd paling aangevoerd en verkocht op de visafslag. Na Urk volgde Emmei oord, waar de hele groep een 65 m hoge watertoren beklom. Het vol gende programmapunt vermeldde Giethoorn. Eerst werd er gespeeld op een grote speelweide. Bovendien werd er wat gedronken. Henk Chris- tophersen viel in een ondiepe sloot, Gelukkig kon hij zijn natte broek ver wisselen met 'n dx-oge, dankzij mevr. Achterkamp, die haar dochter een i'eservebroek had meegegeven. Edwin Boersma bleek goed te kun nen keepen. Na het spelen volgde een rondvaart door „Hollands Venetië" per motorpunter. Deze -duurde ca. één uur. Tegen drieën startte de bus en vertrok men naar „De Elf Pro vinciën in Hellendoórn. De kinderen kregen limonade en ze konden gra tis in alle attracties. Er was tijd te kort. Sommige kinderen klaagden er over dat ze hun geld nog niet op had den!. Om vijf uur kregen ze nog een zakje patat en toen ging het naar Holten, waar het gezelschap wegens omstandigheden 25 minuten na de geplande tijd arriveerde. TJES VAN 1973 TTI Als wij vroeger spraken van katoen tjes, ging het over de allersimpelste stoffen-met-patroontjes, waarvoor je niet gauw warm liep (hoewel ze wei nig kostten). We beseften niet, dat van diezelfde katoenvezel waaruit de eenvoudige bonte stoffen worden ge maakt ook zeer fraaie en dure ma terialen worden gemaakt, ook zeex fraaie en dure materialen worden ge weven. Corduroy, velours, fluweel en batist zijn daar voorbeelden van. Te genwoordig weten wij daar, door be tere voorlichting en de grotere be langstelling voor kleding, veel meer van. Het natuurprodukt katoen is de laatste jaren sterk op de voorgrond gekomen. Ook deze zomer vinden wij weer veel puur katoenen kleding in de winkels, ook in het wat „geklede genre". De grote vraag die iedere modema ker bezig houdt is of de jurk het van de broek zal gaan winnen. Er bestaat nog geen zekerheid, maar wel zijn er deze zomer weer meer jurken te zien dan in vorige jaren. Veel mo dellen hebben iets klassieks: we zien de bekende chemisier of hemdjurk weer alsof die niet is weggeweest. Ook het „kostschool"-jurkje kwam terug al zal het voor de jongeren wel helemaal nieuw lijken. Maar daar naast zijn er ook echte nieuwtjes zo als de gebreide katoenen jurk, ge maakt van garens met fantasie ef- fekten en in veel kleuren. Hoewel zachte pastelkleuren zijn voorspeld, blijven frisse kleuren 't deze zomer nog helemaal doen. Juist in katoen komen deze fraai uit omdat juist de katoenvezel zich schitterend laat ver ven. (Wasmiddelen met „witmakers" zijn dan taboe). Als de mode het voor het zeggen heeft, zal het deze zomer veel gaan regenen, nu de eertijds afgezworen regenjas plotseling weer tevoorschijn komt. Er zijn katoenen gabardines voor ge bruik, maar ook „gecoate" en „ge lakte" jasjes komen opdagen. De coating (een plastic laagje) op de katoenen stoffen is dikwijls micropo reus; hierdoor behoudt de katoen zijn ventilerende eigenschappen. De vochtige lucht kan dan ontwijken en het klamme gevoel zal u dan niet op breken. Zo staat ook in de textiel de techniek niet stil en blijft men altijd bezig mode aan comfort te paren. Dat die niet altijd samen gaan weten wij uit eigen ondervinding. Gelukkig treft men dan in puur katoen een goe de, want de draageigenschappen van deze oudste der bekende vezels zijn in dat opzicht onovertroffen. ADVERTENTIE gegarandeerd J^oed maak meer gebruik LjaJT] van onze uitgebreide service V/ Klokslag acht was iedereen aanwe zig om samen met. mevr. Kleunbu- rink, mevr. Ulfman, en de heren Aan stoot, Van 't Holte en Pak, als bege leiders een vrolijk nagewijfd door de oudex-s de reis naar Utrecht te aan vaarden. Over de E8 bereikte men al snel de px-ovincie Utrecht en kort daarna de stad zelf. Indrukwekkend was de Domtox-en tussen de om liggende huizen. Enkelen wex-den al duizelig bij de aanblik er van. Na dat men boven, bij uitzonderlijk mooi helder weer genoten had van prach tige Vergezichten daalden de kinde ren de honderden treden af om de reis voort te zetten naar Austelitz. Een luid gejuich weex'klonk, toen ze de speeltuin in de gaten kregen. Som migen kregen niet genoeg van zweef molen of botsauto's. Het volgende doel gold het Safaripark bij Arnhem. Geboeid reed men langs giraffen, leeuwen en struisvogels. Ja,, zelfs een enkele maal stak een giraffe zijn lange tong door het raamptje: „Gaan we er nu al uit?" hoorde je toen de uitgang in het zicht kwam. Langs Teriet, waar nog leuk gespeeld werd op de hei, ging het naar Apeldoorn met z'n Julianatoren. Hier konden de kinderen zich in de vele attracties uitleven en smullen van een zakje frites. Duidelijk vermoeid, maar te vreden, keerden ze schoolwaarts om daar om precies zeven uur te arri veren, volgens de afgesproken tijd!. Uitgewuifd döor vele ouders ver trok klas 5 om 7.30 u. naar Amstex-- dam. Als extra begeleiding gingen mee de dames Gx-ooteboer en Rede- ker, ter assistentie van de heer Arendshorst. Het eerste reisdoel was onze nationa le luchthaven Schiphol. Daar de kin deren tevoren een werkstukje had den gemaakt over de te bezoeken punten, herkenden ze de typen vlieg tuigen soms al in de lucht de gewel dige Jumbo Jets, de reusachtige DC 10. de DC 8 of 9. Het was een prach tig gezicht de zilveren vogels te zien landen en opstijgen. Het Rijksmuseum was nu aan de beurt. Daar wei'den hoofdzakelijk de werken van Rembrandt bekeken. In drukwekkend vonden de kinderen de Nachtwacht, maar ook de andere schilderijen o.a. Titus, Rembrandts moed.er en het Joods bruidje von den de meeste kinderen prachtig. Wat is Amsterdam zonder zijn grach ten? Een boottocht hoorde er dus bij: Begunstigd door schitterend weer had men een goed gezicht op de oude herenhuizen met hun trap-, hals sen vertelde de gids interessant over oud Amsterdam. Omdat er nog tijd over was, wan delde de groep over het- Damrak naar het Nationale Monument met de hip pies, de Bijenkox-f en de Dam met het Koninklijk Paleis. Daar werden de talloze duiven gevoerd en zong men van „Alle duiven op* de Dam". Chauffeur Krekel wachtte hier het gezelschap op en bracht het naar het Muiderslot, ieder jaar opnieuw het hoogtepunt van de reis. Is het niet geweldig te verblijven in de gevangenkamer van Floris V, de Ridderzaal, de vertrekken waar P. C. Hooft met zijn Muiderkring bijeen kwam De kinderen genoten van de verha len van de gids. Als laatste was de Julianatoren, het pretpax-k in Apel doorn aan de beurt. Daar werden de laatste centen opgemaakt en nergens vloog de tijd zo snel voorbij, 's Avon om 7.30 uur was deze fijne school reis weer voox-bij. Voor haar: Een stevige waterafsto tende katoen is gebruikt voor deze prachtige blouson met dubbele elas tieken banden in taille en manchet. Een modieus kledingstuk in weer en wind. Voor hem: Een ,,Baseball-jack" van geruwde katoen met kontrastkleurigt gebreide boorden. De gekleurde bie zen in de naden geven het geheel een extra sportief uiterlijk. De jurk, duidelijk wat meer geliefd deze zomer. Hier twee overhemden van 100 pet. katoen. Het gebloemde jurkje van Dennet Barry met inge- stikte plooitjes in het voorpand en een rugceintuurtje; lange bloezende mou wen maken het extra feestelijk. Het verpleegsters" jurkje van Da niel Hechteris doorknoopbaar en heeft een rimpelrok, borstzakken ei\ een rugplooi. Vorige week vrjjdag ging de Kol- kleuterschool op schoolreis. Op het laatste moment werd het reisdoel veranderd, dit was noodzakelijk door 't slechte weer. Maar gelukkig kwam vrijdag toch de zon nog door en ver trokken we met drie bussen via de E-8 naar Arnhem's dierenpark. Daarna gingen we naar het safari park. Hier genoten de kleuters van de verschillende dieren. Eerst al van de struisvogels, die tegen de ruiten tikten en net als de giraffen gretig naar de broodjes hapten, die de kin- dei-en in de hand hadden. Jammer voor deze dieren dat er glas tussen zat, maar ja, ze krijgen hun eigen eten en mogen niet gevoederd wor den. Ook de leeuwen waren erg ak- tief, omdat de voederauto met vlees stopte. De leeuwen sprongen zelfs bo ven op de auto, dit ontlokte menige kreet van onze kleuters. Na het safaripark gingen we „boot- waarts" en na enige minuten wach ten kwam de boot in zicht. De kin deren stonden te springen' van ple zier je gaat tenslotte niet iedere da* met zo'n grote boot. Het werd een fij ne plezierige reis met muziek var een accordeon. Op de klanken var „Tita-tovenaar" en „Mijn naam ii haas" kwamen we bij de Westerbou wing aan. Daar stond tot groot ver maak een reuzen zwaan te wachtel om iedereen naar de speeltuin t< brengen. Deze speeltuin vonden wi echter te vol en daarom te onover zichtelijk en besloten om na de limo nade weer in de bus te gaan en ee: andere speeltuin op te zoeken. Di werd de speeltuin in Teuge. Doll pret want een speeltuin is ondenk baar bij een schoolreis. Daar ging het laatste fluitsignaal, no een flesje limonade, ieder kind ee cadeautje en iedereen in de bus o weg naar Holten. Vlak bij schoc rrxochten alle kinderen wegkruipe onder de bank en zo zagen de talrii ke ouders lege bussen bij school kc men. Wat een plezier-en wat een glun derende gezichtjes toen iedereen wee overeind kwam. Deze gezichtjes spraken voor ziel de schoolreis was zeer geslaagd. met al een heerlijke dag! Begunstigd door mooi weer maak ten de Plattelandsvrouwen van Espe- lo dinsdag 15 mei hun jaarlijkse uit stapje. Om 7 uur was het instappexx bij de school vervolgens reed de bus door de Heihuizen, waar nog enige dames werden „opgepik1" en verder Holten richting Arnhem en Nijme gen. Om half 10 werd in Velden koffie gedronken, en daarna werd de reis in zuidelijke richting voortgezet. Want net als vorig jaar was het maar voor enkele leden bekend waar het naar toe ging, doch zo geleide lijk aan werd het duidelijk dat Lim burg het einddoel was. Dus ging het richting Maastricht en was er ver volgens in Beek om plm. 11 uur weer gelegenheid om iets te gebruiken. Van daaruit passeerden we Gulpe maar het was niet Gulpen uitstapp< nee het ging verder in de richtix Vaals, en het drielanden punt, wa: ook een poosje halt gehouden wet Van hieruit ging het op Valkenhui aan. en kon een ieder genieten va het mooie Limburgse landschap. Ver der was er toen gelegenheid om a gemeentegrotten van Valkenburg e bezichtigen, en daarna tijd om e winkelen. Toen een ieder daarvn oxn half 5 terugkeerde stond er en diner klaar in hotel, Terminus n Valkenburg 'dat iedereen zich bet liet smaken. Daarna werd de terug tocht aanvaard, en kwamen de di mes wel moe maar zeer voldaan, om kwart over 10 in Espelo aan.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3