Naaiden en Holten eindigden gelijk RAADSVERGADERING Kerkdiensten .De Zeeuwse gouvernante1 trok flinke belangstelling Zaterdag 26 mei nationale Trimdag O.CH-ers kregen gouden insigne Eén fractie van ARP, CHU en KVP in de gewestraad Deventer WEEKEND- 4e KNF.-topconcours marswedstrijden Uitstapje bejaardensoos ONZE AGENDA Zesde Godelympisehe Spelen dese keer mei plm 400 deelnemers 1 Gevon den-V erloren TIEN JAAR BEJAARDEN. SOCIëTEIT Burgerlijke Stand NIEUWSBLA 25ste jaargang - No. 20 Vrijdag 18 mei 1973 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per halj jaar. 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad "Vrydag 18 mei 18-21 uur: Inzamelen van lompen voor HMV in de buurtschappen. Na- inzameling in het dorp. Zaterdag 1.9 mei 9-17 uur: Sport- en speldag zater dagvoetbalvereniging Blauw Wit '66 op Meermanskamp. 19 uur: Discobar in café De Wip- pert (zie adv.) Zondag 20 mei 10.30 uur: Damesvoetbal op Meer manskamp (zie bericht). 14 uur: Discobal in café De Wip- pert (zie adv.) Maandag 21 mei 19.30 uur: Openbare raadsvexgade- ring ten gemeentehuize (zie agenda). 20 uur: Algemene vergadering der Coöp. Raiffeisenbank in hotel Hol- terman. Dinsdag 22 mei 7.15 uur: Vertrek Herv. Vrouwen groep Dijkerhoek voor jaarlijks uit stapje. 20 uur: Jaarvergadering Groene Kruis in hotel Holterman (zie adv.) 20 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen afd. Dijkerhoek met echt genoten in café Het Bonte Paard. Lezing dr. Gunning uit Rotterdam over 't onderwerp „Verdovende mid delen". Donderdag 24 mei 19.30 uur: Feestelijke bijeenkomst t.g.v. het lOrjarig bestaan van de Bejaardensociëteit in gehouw Irene. 10 uur: Feestelijke héropening Par fumerie-Schoonheidssalon Wedda (zie adv.) 13.30 uur: Excursie Plattelands vrouwen Dijkerhoek naar kaasboer derij Cats. Vertrek vanaf café 't Bonte Paard. Zaterdag 26 mei Topconcours voor drumbands en tamboerkorpsen op het sportpark Meermanskamp (zie bericht en adv.) 10-12.30 uur: Trim-zwémmen in het verwarmde zwembad Twenhaarsveld (zie bericht en adv.) Nationale trimdag (zie bericht at letiek- en trimclub Hatric) Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) Groot ponyconcours Bergruiteetjes In de weide bij Robers aan de Pasto riestraat. Maandag 4 juni 20 uur: Laatste ruil a vond voor zo mervakantie van de Holtense Post zegelclub HPC in hotel Vosman. Donderdag 7 juni Reisje OLM. Convocatie wordt de leden toegezonden. *9-9 In de op donderdagavond 10 mei gehouden buitengewone ledenverga dering van toneelclub OCH heeft vice-voorzitter-regïseur, de heer W. ten Berge, voorzitter Jan Oosterkamp namens de vereniging een zilveren Zeeuwse dasspeld aangeboden en hem tevens dank gebracht voor het vele en belangrijke werk dat hij 25 jaar als voorzitter heeft gedaan. Voorzitter Oosterkamp speldde daarna de heren E. Koopman en J. Krikkink het gouden OCH-isigne op. Beide heren zijn sinds de oprichting in het najaar van 1945 lid en met voorzitter Oosterkamp, die reeds eer der het gouden insigne kreeg, heeft de vereniging thans drie leden die deze onderscheiding dragen. In de buitengewone vergadering werd een geschenk aangeboden aan de dames Meinsma-Kooy, Nijerees- Jonker, Wierbes-Koopman, Aaltink- Kevelam en aan de heren W. ten Berge, J. Holterman, J. Konijnen berg en L. Meinsma. Zij speelden reeds 15 jaar in OCH en hiervoor werd hen door de heer Oosterkamp hartelijk dan gebracht. Jan Krikkink, Ep Koopman en voorzitter Jan Oosterkamp. Vrijdaig werden door de Scholengemeenschap Holten voor de zesde keer de Godelympisehe Spelen georganiseerd. Dit sporttoernooi dat zes jaar geleden op initiatief van de Scholengemeenschap Go delinde te Naarden van start ging en als jaarlijks terugkerend eve nement bij toerbeurt wordt gehouden door de Scholengemeen schappen te Diever, Leek, Naarden en Holten biedt de leerlingen een groot aantal mogelijkheden hun school te vertegenwoordigen. De onderdelen waarop zij om de hoogste eer strijden zijn: zwem men, voetbal, handbal, volleybal, softbal, tennis, tafeltennis, scha ken, dammen en cross. In totaal namen plm. 400 jongens en meisjes aan de verschillende wed strijden deel. Doordat de gehele dag kon worden beschikt over de prach tige accommodatie van het portpark „Meermanskamp" van de Stich ting Sportbelangen „Holten", het ge- meentetlijk zwembad „Twenhaars veld" en de beide gymnastieklokalen kon het omvangrijke programma ge heel volgens schema worden afge werkt en had de dag een vlot ver loop. De hoofdorganisatoren de heren F. Paule en T. Lukkien werden geas sisteerd door zeer velen o.a. door de gehele lerarenstaf. De uitslagen van de voorgaande jaren stonden er borg voor dat het een open strijd zou wor den en dat op alle onderdelen de pun ten voor het eindklassement moeilijk te verdienen zouden zijn. Bij het laat ste onderdeel van het prograrnrpa. de cross, was het verschil in punten tussen de vier deelnemende scholen zo gering dat nog van alles mogelijk De uitslagen volgt: aren tenslotte als De uitslagen waren in punten ver deeld, als volgt: c CC Q P pnt pnt pnt pnt Zwemmen 1 2 3 4 Softbal (meisjes 3 3 1 3 Voetbal 3 2 4 1 Volleybal (meisjes 3 lVi Vh 4 Atletiek 1 3 2 4 Schaken/dammen Vit 4 3 Vit Tennis/tafeltennis 1 2 4 3 Softbal (jongens) 1 2 4 3 Handbal 3 4 1 2 Volleybal (jongens) 3 1 2 4 Gem. Cross 3 1 4 2 Totaal 24'/ï 26'/ï 29 V: 29 Vs De prachtige grote wisselbokaal voor de winnende school werd door Holten als goede gastheer aan Naar den gegund. Al met al mede door de gunstige weersomstandigheden, een zeer geslaagde dag waarop de organi- satoen en de Holtense Scholenge meenschap tevreden en voldaan mo gen terugzien. HOLTEN De chisten-democra- tische leden (ARP, CHU, KVP) van de gewestraad Deventer, aangewe zen door de gemeenteraden van Bathmen, Deventer, Diepenveen, Gorssel, Holten, Olst en Raalte, be sloten woensdagavond op een verga dering in café „Koerkamp" te Let- tele één fractie te vormen binnen de raad. In deze en in vorige besprekingen van de christen-democratische raads leden uit Salland en Gorssel stond de vraag centraal of de vorming van gemeentelijke of politieke fracites nagestreefd dient te worden. De raadsleden wezen de vorming van gemeentelijke fracties af, omdat zij dit in strijd achten met de bedoeling, die bij de vorming van de gewestraad Deventer voorop staan. De gewestraad Deventer werd ge vormd op grond van de overweging, „dat de samenhang van het door de gemeenten bestreken gebied het wen selijk maakt tot een algemene samen werking te geraken ten doel hebben de het bevorderen van een gemeen schappelijke visie ter bestudering van hun gemeenten op een evenwichtige ontwikkeling van het gezamenlijk ge bied, het bevorderen van de coördina tie van de belangen v. d. gemeenten gewesten en andere samenwerkings verbanden omtrent gemeenschappelij ke belangen", zoals het in de gemeen schappelijke regeling heet. Naar de geest van de gemeenschap pelijke regeling is het volgens de Sal- landse christen-democratische ge westraadsleden voorshands niet wen selijk de vorming van gemeentelijke fracties na te streven. Het gaat bin nen het gewest immers om het stre ven van voor de streek belangrijke aangelegenheden. Uiteraard wordt in het beraad binnen de gewestraad ook het individuele gemeentelijke be lang gewogen, maar het streekbe- lang dient naar de mening van de christen-democratische gewestraads leden uiteindelijk te prevaleren. Gezien de politieke achtergrond van de gewestraadsleden werd het als lo gisch ervaren, dat de gewestraadsle den zich in politieke fracties vereni gen. De burgemeester van Raalte drs W. M. Zuidwijk en wethouder W. H. A. Vrielink van Deventer, die over eenkomstig de bepalingen van de ge meenschappelijke regeling deel uit maken van het dagelijks bestuur van het gewest en ingeschreven zijn als leden van de KVP, werden uitgeno digd tot het fractieberaad toe te tre den. Het vorige jaar won Naarden (28'/s) (28) de prachtige bokaal. Holten won met een half puntje meer dan Leek de Godelympisehe in '68, '69, a '70 en '71 en kwam in 1970 definitief in het bezit van de eerste Godelympi sehe .trophee. Na de zeer geslaagde prijzen uitgereikt door sportdag de heer F. werden in Paule, die het Ontmoetingscentrum op Meermanskampde hierbij geassisteerd werd door de heer Lukkien. De eerste vergadering van de fractie beperkte zich in hoofdzaak tot een aantal huishoudelijke aange legenheden. Tot voorzitter van de fractie werd gekozen de heer B. W. Reimert te Raalte, tot vice-voorzit- ter ir. S. B. Braaksma te Deventer, tot 2e vice-voorzitter wethouder. J. Rietberg te Holten, tot secretaris de heer D. van Seventer te Gorssel en tot 2e secretaris mevr. J, M. H. Ven- neman-Vlaskamp te Olst. De fractie zal beurtelings in'de aan het gewest deelnemende gemeenten vergaderen. In de eerste ronde zal niet slechts gespróken worden over de bij de gewestraad aanhangige za ken, maar zal tevens de problematiek van de ontvangende gemeente bij de niet uit deze gemeente afkomstige gewestraadsleden worden ingeleid. Het werd van groot belang geacht dat men globaal kennis draagt van wat zich in de diverse gemeenten afspeelt. Een spelmoment uit „De Zeeuwse gouvernante", v.l.n.r. dokter Willems, huisknecht Jo- han en hippie Rolf. Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 u. t.e.m. maandagmorgen 8 u. dr. J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15 telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Boodschappen gaarne voor 9 uur bij de eigen huisarts. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw. Gaardenstraat 29, G. J. Kraay, tel. 2299. Wijkverpleging Zaterdag en zondag zr. M. ter Borg, Neerdorp 1, Holten tel. 05483-2356. Ambulancevervoer A. Muller, tel. 1320 b.g.g. J. Aan stoot tel. 1338. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 's Maandagsavonds van 7-8 u. Tandartsen Zaterdag 19 en zondag 20 mei H. Hansman, Grote Maatweg 36. Wier den tel. 05496-1765 (voor spoedgeval len 6-7 u. nam.). Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. K: jff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr- J. Beldman-Aanstoot) Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr- 2 tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 20 mei J. Hof, Sche penenstraat 16 tel. 1697. Maandag 21 mei t.m. zondag 27 mei H. J. Mo- leman, Lageweg 13 tel. 1974. Aangifte gestorven dier-en op zater dag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 19 t.m. vrijdag 25 mei: Electra: H.J. Wansink, Look 13 tel. 2071; Gas: H. J. Kolkman, Diessen- plasstraat 32 tel. 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Gevonden: 1 postduif met ring, kin derjack m. capuchon, damesporte- monn. z. inhoud, 1 bankbiljet, witte fietspomp blauwe hoofddoek, arm band, 1 zomer-damesschoen, leren tas, inh. kleding enz., tasje met sleu tels. Verloren: zw. tas inh. boodschap pen en portemonn. m. inhoud, 1 zwar te portemonn. m. inhoud, sleutelbos, 2 herenportemonn. m. inhoud, zwar te bouvier, groene regenbroek, zwar te poedel, rood kinderlaarsje, porte monn. inh. o.a. huissleutels, bonte pet. De raad komi maandag 21 mei des avonds om half acht ter behandeling van een 11 punten tellende agenda in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen van de vergadering van 17 april 1973. 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van: a. een bouwterrein aan de heer A. Hofhuis te Diepenveen b. een strookje grond aan de h Rullmann, Fazanten- w eg 24. c. het postkantoor met dienst woning aan het Staatsbedrijf der PTT. 4. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van de bestemmings plannen voor een gedeelte dorp Holten (garage Schuppert) en de Beuseberg. 5. Voorstel tot het wijzigen van een raadsbesluit tot het garande ren van rente en aflossing van een hypothecaire geldlening. 6. Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht voor het uitvoeren van straatwerk aan de fa. J. W. Klein Horstman en Zn. te Holten. 7. Voorstel tot vaststelling van een extra-vergoeding ingevolge atr. 103 der Lager-Onderwijswet 1920 t.b.v. het bijzonder basisonder wijs. 8. Voorstel tot het voorlopig vast stellen van de kosten van het openbaar kleuteronderwijs over 1970 en de overschrijding over het tijdvak 1966 t.e.m. 1970. 9. Voorste] tot het benoemen van een hoofd aan de openbare school voor basisonderwijs in de Haar. 10 Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor 1973 (crcdieten t.b.v. boeken fonds aankoopleermiddelen Kol- school aanleg groenvoorziening plan „De Haar", uitbreiding elec- triciteitsbedrijf. 11 Beantwoording van eventueel in gekomen schriftelijke vragen. Op het sportcomplex Meermans kamp zal zaterdag 26 mei a.s. het jaarlijks Topconcours Marswckstrij- den van de Kon. Ned. Federatie (KNF) worden gehouden. Aan dit concours kan alleen worden deelge nomen door die verenigingen die in 1972 een eerste prijs met lof hebben behaald. Het is voor de eerste keer dat een topconcours in Overijssel wordt ge houden en een eer voor Holten dat hier de allerbeste orkesten en bands uit heel het land komen musiceren. Aan het Topconcours (aanvang 11 uur) nemen deel: DERDE DIVISIE: Tamboerkorps „Notfit Gedacht" te Almkerk; Tamboerkorps „De Valke nieren" te Valkenswaard. TWEEDE DIVISIE: Tamboerkorps „Phileutonia" te Hel mond; Tamboerkorps „Euphonia" te Goes. Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink (Viering H. Avond maal). 10 u. Jongerendienst in gebouw „Ire ne". Oppas: mevr. Koopman, Mien- tje Stegeman en Lenie Schellevis. GEREF. KERK: 9.30 en 3 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. KERK; 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstr.) DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. P. Lug- tigheid (Viering H. Avondmaal). OKKENBROEK: 9.30 u. ds. Scha kel van Gorssel. NIEUW HEETEN: R.K. kerk: zater dagavond 7 u. zondagmorgen 9 en 10 Voor de opvoering van het blijspel ..De Zeeuwse Gouvernante", zater dagavond in gebouw „Ilehoboth", door de Holtense Toneelvereniging „C.O.C." bestond een flinke belang stelling. Dit spel in drie bedrijven door mevr. J. Hemmink-Kamp liet zien hoe een 40-jarige gouvernante Yvonne van Laar (Janny Rietman-Jansen) binnen 2 maanden van een zuurpruim An dreas de Bron (Diederik Bosschers) een kerel maakt die het leven weer helemaal van de zonnige kant gaat bekijken. Voordat het echter zover was 1 deden zich tal van komische toestan- I den voor die de zaal deden daveren j van de lach. De rol van huisknecht werd schitte rend vertolkt door Eric Zandvliet. Hij verstond de kunst om de bezoekers kostelijk te vermaken zonder ook maar een woord te zeggen. De meest komische scene was die, toen het onweer losbarste en de huis knecht Johan er heilig van overtuigd- was, dat z'n laatste uur geslagen had. Hij gebruikte voor zijn gedach- tengang maar het voorbeeld van zijn grootvader en grootmoeder wiens tandent ook in een onweersbui „de geest" gaf wat een scheiding tenge volge had. Typerend was het. optreden van het kamermeisje Kitty (Hennie Lande- weerd). Zij had een betrekkelijk klei ne rol, maar door haar persoonlijke inbreng en fantasie kwam die bij zonder goed uit de verf, o.a. in de scene met de beide hippies. Dit mag ook gezegd worden van Hil- de de dochter van de gouvernante (Jannie Klein Nagelvoort) en van Eve lien, de zuster van meneer de Bron (Riki Bosschers). De enige die een beetje op de achter grond terecht kwam door de gang van zaken was huisarts dokter Willems (Diederik Kruimelaar) die het toch nog tot een happy end bracht met Evelien. De beide hippies Rolf (Johan Rietman) en Donald (Henk Aanstoot) zorgden voor veel hilari teit niet in het minst door hun won derlijke costuums etc. Ook chauffeur Piet (Jan Willem Ma- nenschijn) vertolkte z'n rol goed en had vele malen o.a. in de scene „glaasje op" de lachers op z'n hand. De plm. 200 bezoekers waren gul met applaus en ze brachten de tone listen. aan het slot een welverdien de ovatie. De regie had Eric Zand vliet en voor de juiste grime zorgde kapper Drent. Op maandag 21 mei neemt „C.O.C." deel aan een toneel wedstrijd in de Twentse Schouwburg in Enschede. We wensen hun gaar ne succes. EERSTE DIVISIE: „Echo der Kempen" te Berkeyk; „Sub Umbra" te Meerveldhoven; „Sint Caecilia" te Millingen a. d. Rijn; „Volt" te Tilburg: „Enka Har monie" te Anrhem; „Harmonie v.h. EFC" te Ede; „Excelsior" Hars kamp; „KNA", Lunteren; „OBK" Otterlo. ERE-DI VISIE: „Euphenia" - Goos; „Ons Genoegen" - Millingen a. d. Rijn; „Arti et Ami- cit'ia" - Oirschot; Vriezenveense Harmonie - Vriezenveen; „De Een dracht" - Wezep. AFDELING SHOWKORPSEN: ,,The Rhythm Stars" te Sneek. De atletiek- en trimclub „Hatric" Holten organiseert op zaterdag 26 mei een 20 km. wegwedstrijd voor K.N.A.U.-atleten. Aanvang 2 uur. Verder organiseert „Hatric" 'n Pres tatieloop over 10 en 20 km. voor ie- deeen boven de 16 jaa, stat 5 a 10 minuten na de wedstrijd voor de KNAU-leden. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt, binnen de lemiet van één uur voor de 10 km. en 2 uur voor de 20 km. ontvangt een herinneringslintje. Hett parcours is gelegen in het Ha terbroek, start en finish zijn in „De Haar"straat bij 't WV-kantoor. Ver dere inlichtingen worden verstrekt door de VVV te Holten F. J. Kramer Schoutenstraat 9, Holten en door de Altiekvereniging in uw woonplaats. De bejaardensociëteit zal haar twee de lustrum vieren op donderdag 24 mei a.s. De toneelclub OCH zal op voeren het blijspel „Madame de Boe rin". Alle leden van de „Soos" en geregelde bezoekers worden 's avonds om half acht in „Irene" verwacht. HOLTEN Geboren: Maria Diana d.v. A. Jan sen en A. J. van der Wal. Gerrit Willem z.v. D. ten Dam en D. van Schooten. Taffy Benjamin z.v. B. J. M. van Doom en C. A. E. van Zutphen (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. Smit, Rijssen en J. Kruimelaar, Holten. Gehuwd: H. A. J. van der Vegt, oud 31 jaar, Raalte en M. H. Nijland oud 28 jaar. Holten. A. Heinemann oud 30 jaar, Frankfort en J. G. Half- werk, oud 19 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: Mevr. M. Diele-Hage- man van Amsterdam. W. R. van Couwelaar en gez. van Scherpenzeel. H. J. Nieuwenhuis van Voorst. L. de Vrijer en gez. van Steenwijk. F. W ter Keurs van Rijswijk. Vertrokken: J. Cohen en gez. naar Gorssel. A. L. T. M. van der Heij den naar N.o. Polder. C. M. Teu- nissen en gez. naar Markelo. De bejaarden van de Bejaardenso- cieteit Holten maakten donderdag van de vorige week hun jaarlijks uit stapje met als einddoel Amsterdam. Het was voor de bejaarden die dag vroeg op staan, want om kwart over acht vertrok de OAD bus vanaf het gebouw „Irene". Via de prachtige E8 werd in een ruk doorgereden naar Amersfoort waar in het Berghotel koffie werd gedronken. Na dit gezellige koffieuurtje werd] die reis voortgezet langs het paleis Soest- dijk en langs kasteel „Drakenstein" van Prinses Beatrix en Prins Claus waar juist de wacht werd afgelost. In Hilversum werd langs de prach tige studio's van de VPRO en de KRO gereden en via de Koentunnel arri veerde het gezelschap in Amsterdam Noord waar in het restaurant „Dirk van den Broek" de tafel gedekt was. Na het diner was er even gelegen heid om te winkelen, waarna door de IJ-tunnel naar de Dam werd gere den waar werd uitgestapt voor de rondvaai-t door grachten en havens. Alhoewel de boot op het wat ruwe water van het IJ wat „danste" was het toch een schitterende tocht en een senstatie om zo dicht langs de zee kastelen te varen. Op de thuisreis werd nog „aange legd" bij de „Gooise Boer" in Bus- sum. De presidente van de Bejaar densoos mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel sprak hier een woord van dank tot chauffeur-reisleider Krekel, 't Was even over achten toen het ge zelschap zingend Holten binnenreed, 't Was al met al voor de bejaarden een heel fijne dag.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1