Sport- en speldag „Blauw Wit '66 Resultaten „Blauw pupillen Wit" Y aardigheidsproeven turners en turnsters ■lP®8 Holten door nederlaag tegen DYY uitgebekerd Dag van de verpleging De Rietvoorn55 stelde programma vast Geslaagde M.A.C. „De voorjaarsrit Holterberg55 Van het Dr. Yan erf der kerk den Heuvel volgt prof. Yerkuyl op als voorzitter I.C.C.O. ■SHIR WAAR GAAN WE HEEN? VLUCHT HASSELT HAD SNEL VERLOOP Wedvlucht Roermond Activiteiten zwemclub „T wenhaarsveld" Blauw Wit E3 - SDOL E3 1-3 Blauw Wit E4 - Holten E5 2-0 Blauw Wit E5 - Sp.cl. Lemele E3 0-0 Uilslagen bedrijfsvoetbal Holten E6 - Lemele E2 3-3 Programma Blauw Wit jeugd voor zaterdag 1'2 mei Sc Rijssen E4 - Holten E6 1-1 R4auw Wit E4 - Holten E5 2-0 LOMPEN AKTIE HOLTENSE MUZIEK VERENIGING 12 mei voor de tiende maal: Lammeren- en schapenmarkt Rijssen in In Semardag groot chr. ziekenhuis- project gereed Vrijdag 11 mei 1973 3 Het bestuur van de ZVV Blauw Wit '68" organiseert evenals het vo rige jaar aan het eind van de voet balcompetitie in samenwerking met de Jeugdcommissie en de leiders van de verschillende teams op zaterdag 19 mei op het sportpark „Meermans kamp" voor alle junioren en pupil len een „Sport- en Speldag". Ook de jongelui die zich de laatste weken als lid van „Blauw Wit" lieten in schrijven kunnen aan de verschillen de spelen en wedstrijden deelnemen. De hele morgen is vanaf 9.15 uur beschikbaar voor het leveren van individuele prestaties: 1. dribbelen, 2. ingooien, 3. plaatsproef, 4. hinder- nisbaan, 5. jongleren, 6. Alle junioren en pupillen „doen' individueel een aantal „spelen", die rechtstreeks of zijdelings met voet ballen te maken hebben. Bij elk spel zijn er 'n aantal punten te verdie nen. De beste van alle junioren komt in ■aanmerking voor de „Junbok" (Ju niorenbokaal) en de beste pupil krijgt de prachtige „Pupcup". 's Middags zal er van 13.15 tot 16.50 uur gevoetbald worden. De pupillen spelen een halve competitie in 2 pou les van 3 teams. Duur van de wed strijden 2 keer 10 minuten. De namen van de ploegen zijn deze keer afgeleid van een zestal zeer be kende voetbalsterren. Poule A: Krolletjes, Haantjes en Stuytjes. De postduivenvereniging „Snelle Wieken" te Markelo nam zondag met haar Holtense leden deel aan de wed vlucht vanaf Hasselt (België). Er wa ren 141 duiven ingekorfd, die om 8.30 uur werden gelost. De vlucht over 167 km had een heel snel verloop. Bin nen 10 minuten waren alle prijzen verdiend, terwijl er zo goed als geen verliezen waren. De uitslag van de eerste tien van de 28 deelnemers was als volgt: 1 H. Voortman, Mar kelo 9.04.48 u., 2 G. J. Schuiterd, Holten, 9.07.05 u„ 3 G. J. Hassink, Markelo, 9.07.15' u., 4 H. Pullen, Markelo 9.07.38 u, 5 H.Dijkjans, Mar kelo 9.07.44 u, G. J. Schuiterd, Hol ten, 9.07.47 u., 7 H. Voortman, Mar kelo, 9.08.55 u, 8 A. van Doornsp.eet, Markelo, 9.08.55 u, 9 H. Dijkjans, Markelo, 9.09.05 u en 10 G. Bekker» nens, Holten, 9.09.33 u. De duiven van de P.V. „De Berg- vlïegers" werden gelost in Roermond. Tijd: 7.30 u. afstand 123 km. Aantal duiven: 194. Eerste duif binnen: 8. u. 57. Laatste duif binnen- 9 u. 22. Het was een snelle,vlucht met ster ke Z.W. wind. .Uitslag: 1 en 6. A. ten Dam, 2 Ïongman-Meester, 3. J. Aaftink. 4., 8. en 10. Joh. Veldhuis, 5. Kruime laar, 7. G. Veldhuis, 9. H. van Beek. Poule B: Swartjes, Treyteltjes en Cruyffies. De junioren spelen 2 keer 15 minu ten. Het wedstrijdschema luidt: 13.30 uur Ajax-Twente; 14.00 uur Bo- russia-Real Madrid; 14.40 uur Ajax- Borussia; 15.10 uur Twente-Teal Ma drid; 15.50 uur Borussia-Twente; 16.20 uur Ajax-Real Madrid. Wanneer het weer meewerkt zal het zeker voor de Blauw Wit-jeugd weer een heel fijne dag worden. Zwemclub Twenhaarsveld heeft haar zomertraining op maandag- en woensdagavond weer Ihervat. De opkomst van de leden is dankzij het verwarmde water groot. Op 26 mei a.s. neemt de zwemclub deel aan een recreatieve vijfkamp te Neede. Door circa 50 leden zal de eer van zwembad Twenhaarsveld verdedigd worden. Tevens wordt op 26 mei a.s. de lan delijke trimdag van de N.S.F. gehou den, zoals op radio en t.v. bekend is gemaakt. De organisatie voor Holten is in han den van zwemclub Twenhaarsveld. Vanaf 10.00 uur 's morgens is een ka der van de zwemclub aanwezig voor instructies en aanwijzingen. Nadere mededelingen omtrent deze trimactie worden gepubliceerd in het Holtens Nieuwsblad van 18 mei In de laatste wedstrijd van het sei zoen is Blauw Wit E3 er niet in ge slaagd de puntjes thuis te houden. Aangemoedigd door een grote groep supporters zette Blauw Wit alles op de aanval. Toch nam SDOL een 1-0 voorsprong in de eerste helft door een hoog schot, waar de keeper moeilijk bij kon. SDOL verdeelde het spel beter over het veld. Daardoor kwamen er openingen, waaruit in de tweede helft een 2-0 voorsprong resulteerde. Het pleit voor de jongens van Blauw Wit, dat ze de moed niet lieten zakken maar aan een offensief begonnen. Er kwamen mogelijkheden; Harrie Hoek- jen slaagde er tenslotte in met een ver schot de keeper te verrassen. Blauw Wit ging door, maar ver waarloosde de verdediging. Daardoor kon een SDOL speler na een rush over het halve veld de wedstrijd be slissen: 3-1. Al met al jongens en lei ders van E3: jullie hebben een uit stekend seizoen achter de rug. Bra vo! Er is tegenwoordig bijna wekelijks een duel tussen een Holten-team en een elftal van Blauw Wit. De wed strijden verlopen met wisselend suc ces. Deze keer trok Blauw Wit E4 aan het langste eind. De jongens gingen er van het begin af fel tegenaan. Vooral het spel van de jeugdige Gerrit Bolink was knap. Erik" Mondeel- en Jan- Klein Nagel- voorfc zorgden vqpr ^de doelpunten. Overigens moét gezegd worden, dat HÖlten E5 wel kansen heeft gehad, maar een attente keeper Hans Stam was er steeds als de kippen bij en met succes. Donderdagavond en vrijdagavond (3 en 4 mei) hield de sportvereniging ,Bat.o' voor haar gymnastiekafdeling „Vaardigheidsproeven". De proeven worden gehouden om het peil van de turners en turnsters op te voeren. Al le deelnemers ontvingen een diplo ma, waarop de resultaten vermeld tonden. Per groep werd voor de beste pres tatie een medaille uitgereikt, terwijl voor de beste totaalprestatie voor de diverse afd. meisjes-dames en voor de diverse afd. jongens een wisselbeker beschikbaar was gesteld. Tevens ontvingen zij 'n heri'nnerings- standaard. Er werd met heel veel animo geturnd onder het kritisch oog van deskundige juryleden. De algehe le leiding was in handen van de hoofdleider van de gym. afd. de heer P. v.d. Berg uit Raalte. UITSLAGEN: Velderman 37.2 p., woensdag 6.15- Maandag 6.15-7.15 u. meisjes Annet Annet Klein Velderman in ac tie op de brug. Zij leverde in haar groep de beste prestatie. 7.15 u. jongens Richard Vixseboxse 38.2 p., woensdag 7.15-8.15 u. meis jes Ans Müller 39.6 p., woensdag 8.15-9.30 u. dames mevr. E. Lamping Meinsma 38.4 p. Donderdag 5.00-5.45 u. meisjes Her- ma Bos 36.8 p., donderdag 5.45-6.30 u. meisjes Agnes Poppe 41 p.. don derdag 6.30-7.30 u. meisjes Petra van Iperen 42.9 p., donderdag 7.30-8.30 u. meisjes Linda Kamperman 42 p. Vrijdag 6.30-7.30 u. jongens Renee Leppink 40.6 p., vrijdag 7.30-8.30 u. jongens Wim Meijer 40.4 p., 8.30-9.30 u. meisjes Janny Wansink 39 p. Zaterdag 10.15-11.15 u. meisjes Ber- narda Wissink 38 p. De Wisselbeker werd bij de meisjes dames gewonnen door Petra van Ipe ren en bij de jongens door Wim Meij- Blauw Wit speelde alweer een wed strijd tegen een van de naaste con currenten. Sp. Lemele zowel als BI. Wit probeerden aanvallend te spelen. De achterhoedes wisten, soms met kunst- en vliegwerk, doelpunten te voorkomen. In de tweede helft kreeg Blauw Wit de beste kansen, vooral uit de strakke voorzetten van rechts buiten Gerard Abma. Twee keer wist de Lemele-doelman met zijn been de bal op het laatste moment te ke- CobercoVS en Co I 0-4, VUKO UNIVERSAL 2 5-3, A. MULLER— ENCKOOP 1-4, MU-VS en Co 2—VU KO 0-5, H.A.C —UNIVERSAL 2 11-1 COBERCO—UDEMA I 0-3, H.A.C.- VUKO 3-1, UNIVERSAL 2—MU-VS en Co 3-3. Programma: vrijdag 11 mei UDE MA I—COBERCO. Zaterdag 12 mei: 10.00 u. A. Muller- Enckoop, 10.00 u. VS en Co IUni versal I, 14.00 u. MU-VS en Co 2— Universal 2. Maandag 14 mei: Universal 2Vu- ko, HAC—MU-VS en Co 2. Dinsdag 15 mei: Udema IUniver sal 1, EnckoopGoko. Donderdag 17 mei: Universal 2 H.A.C. Vrijdag 18 mei: Vuko—MU-VS en Co 2, CobercoUniversal 1 Zaterdag 19 mei GokoA. Müller '10.00 u.), Udema I—VS en Co 1 (10.00 u.). Indien geen aanvangstijd wordt ge noemd beginnen de wedstrijden 's avonds om kwart voor zeven. Holten E6 speelde bijzonder geinspi- reerd. In tegenstelling tot vorige week. toen 't (ook tegen Lemele E2) een slappe vertoning was. In de eer ste minuut was het dan ook al raak. G. H. Bannink gaf een goede voor zet, waardoor J. Wansink hard kon inknallen. J. Wansink blesseerde hierbij zijn knie zodanig, dat hij tot grote teleurstelling van het elfttal het veld moest verlaten. De overige doelpunten in volgorde gescoord 1-1, 2 1, 2-2 voor de rust, 2-3 en 3-3 na rust. A.lle tegendoelpunten kwamen tot stand, doordat de achterhoede en middenveld van Holten ver keerd stonden opgesteld, bij het ne men van de corners van de tegenpar tij. In overleg met de trainer moet hier verandeing in komen. J.l. zondag heeft Holten in Duiven een 2-0 nederlaag geleden tegen DVV en is hiermede voor de halve finales in District Oost uitgeschakeld. Holten had voor de rust de sterke wind mee en de harde wind deed veel afbreuk aan het spel. De spelers had den grote moeilijkheden om zuivere passes te geven en er werd boven dien veel te weinig op doel geschoten. Na 3 minuten kreeg Anton Reijlink een goede kans uit een hoekschop van Bert Knapen, doch 't schot vloog vlak langs de buitenkant van de paal. Pal hierop kreeg de midvoor van de gastheren een dot van een kans, toen stopper Schooten zich verkeek op een hoge bal, doch het schot ging over het doel. Sietze Meinsma schoot na een goede aanval even later over de lat, hetgeen Oolbekkink na een kwartier spelen -overkwam, door de bal te hoog te schoppen. 5 Minuten kroop Holten door 't oog van de naald, toen cfe mntenspel-val misluk ten en de midvoor alleen op Deijk af ging, maar zijn schot ging gelukkig naast het doel. De mooiste kans kreeg A. Reijlink na ca. een half uur spelen, doch zijn harde schot werd MVV BI—Blauw Wit comb. BC 13 u. vertrek 12.15 u. PUPILLEN: Haarle E3Blauw Wit E2 11 u. vertrek 10.30 u.; SDOL E5— Blauw Wit E4 11 u. vertrek 10.15 u.; SDOL E6Blauw Wit E5 10 u. ver- O KINDERCOMMUNIE. Prof. dr. K. Strijd in Militia Christi: „In de discussie over de kindercommunie, dat wil zeggen of er in de hervorm de kerk kinderen al dan niet mogen worden toegelaten tot het Heilig Avondmaal horen we regelmatig dat avondmaal en belijdenis onverbreke lijk samenhangen. Maar wanneer door een christenstaatsman als Biesheuvel gezegd wordt dat Neder land indien nodig ermee instemt als eerste een kernwapen in te zetten, men bedenke wat dat concreet bete kent, wanneer op deze wijze het christelijk belijden openlijk wordt aangetast dan blijft elke verwijzing naar een werkelijk christelijk belij den uit. Het lijkt er veel op dat wij wanneer wij van de vaak uitvoerige discussies over de kindercommunie in de hervormde kerk kennis nemen en van al het uitvoerige zwijgen over bepaalde zaken die onze politie ke houding als christen in deze we reld betreffen, de mug uitziften, maar de kameel doorzwelgen (Mat- theus 23 24). We raken in heftige beroering als het gaat om kinde- ren aan het avondmaal maar het schijnt ons niet tff deren dat hele be volkingen worden uitgeroeid door wereld te veranderen". door de keeper met een mooie duik tot hoekschop verwerkt. De ruststand bleef dan ook 0-0. Na rust kreeg D.V.V. de wind mee, doch in het eerste gedeelte kreeg Holten enige goede kansen zoals Veneklaas, die al leen voor de keeper verscheen, maar zijn schot door de doelman tot hoek schop zag verwerkt. Holten tracht te de gastheren in de buitenspel-val te laten lopen, doch 't klopte in de achterhoede niet altijd, zoals 5 min. voor afloop, toen rechtsbuiting Sta ring van D.V. alleen voor Deijk ver scheen en de bal boven in de touwen joeg (1-0). Enkele minuten later werd er een mooie 1-2 combinatie uitgevoerd en hierdoor kreeg invaller Hagen van D.V.V. een vrije kans en hij had geen moeite de score te verhogen tot 2-0. Het was een verdiende overwinning van D.V.V.. die megr strijdlust aan de dag legde en het spel veel meer over de vleugels liep-lopen. DIEPENHEIM. Bezicht. tuinen kasteel Warmelo, elke di. en do. mid dag tot sept. om 14 u. krt. bij VVV, Haaksbcrgerstr. 26. GOOR. Vrije wandeling Landgoed Weldam routes 1 a 2 u.aangegeven met gekleurde paaltjes. HAAKSBERGEN. - Wandelen op ei gen gelegenh. aangeg. met VVV- schildjes. vertr. v.a. Veddersbrug en v.a. de Watermolen. Duur l'/s a 2 u. In de nacht van vrijdag op zaterdag passeerde de befaamde tulpenrally de gemeente Holten. Op de toeristenweg was een klassementsproef ingelast, waarvoor veel belangstelling bestond. Enige dui zenden verwisselden hun bed met een staanplaats langs de route. Holten E6 bestaat uit 19 spelers. Hoe is het dan mogelijk om er 11 zo op te stellen, dat ze toch alle 19 in één wedstrijd spelen. Dit is alleen moge lijk bij Holten E6. De spelers verle nen de leiders bij dit zware karwei altijd de volste medewerking en wel zonder mokkeren. Had Holtens jong ste pupillen een op elkaar ingespeeld elftal, dan stonden ze nu bovenaan. Dit is woensdagavond gebleken er werd weliswaar gelijk gespeeld 1 1 (doelpunt door G. H. Bannink), maar het betere spel kwam toch weer van Holtense zijde. In deze wedstrijd, waarin onze jon gens duidelijk de mindere waren, was het na een kwartier spelen 1-0 voor Blauw Wit. In de tweede helft viel al snel het 2e doelpunt, waarmee de strijd was beslist in het voordeel van Blauw Wit. Programma voor zaterdag 12-5-'73. RKSV E3HOLTEN E6 aanvang 11.00 uur, vertrek 10.30. De Holtense Muziekvereniging HMV houdt vrijdagavond 18 mei vanaf plm. zes uur in de verschillende buurtschappen de jaarlijkse lom peninzameling. Verschillende zakenmensen hebben voor deze inzameling weer een vracht- of bestelauto beschikbaar ge steld zodat de actie wat dat betreft vlot kan verlopen. Een van de' vrachtauto's zal worden „ingezet" voor een na-inzameling in het doi-p. Het zal zeer op prijs worden gesteld als de lompen even in een dichtgebonden plasticzak worden ge stopt. De opbrengst is lestend voor aankoop van nieuwe instrumen ten en uniformen o.a. voor een aan tal jeugdlieden dat onlangs het „over stapje" maakten naar het „grote or kest". Aangezien de schooljeugd re gelmatig oud papier ophaalt zal dit niet worden ingezameld. In vele landen wordt de 12e mei de geboortedag van Florence Nigh tingale aangemerkt als de '„Dag van de Verpleging." Het is gebruike lijk dat op die dag extra aandacht wordt besteed aan een bepaald fa cet in de gezondheidszorg. In Ne derland is als motto voor 1973 geko zen: „Mensen met mensen in de Gezondheidszorg'Ziekenhuizen andere instanties op het gebied van de gezondheidszorg zullen dit jaar al voor de tiende maal weer aan dacht schenken aan dit gebeuren. De Commissie Voorlichting en Pu bliciteit, uitgaande van de Federatie van Verenigingen, die de verpleging en andere onderdelen van de gezond heidszorg bevorderen, voert bij de ze gelegenheid een grote actie, o.a. door het op grote schaal verspreiden van voorlichtingsfolders (in 1972 een kwart miljoen) en propagandama teriaal t.g.v. deze dag (in de vorm van raambiljetten, auto-stickers, sluitzegels enz.) en 't uitschrijven van 'n kleurenwedstrijd (30.000 kleur- tekeningen) voor de schooljeugd. Dit jaar zal zij tevens aan alle oplei dingsinrichtingen voor verpleegkun dige en ziekenverzorgende beroepen en de bejaardentehuizen 'n affiche In de maandagavond in hotel „Hol- terman" onder voorzitterschap van de heer J. Wijnnobel gehou den jaarvergadering van de Hengel sportvereniging „De Rietvoorn" wer den voor wedstrijden de volgende da ta vastgesteld; Woensdag 13 juni in de Bolksbeek Lochemseweg) zondag 12 augustus Twentekanaal (bij Lochem), zondag 9 september in het Overijs sels kanaal bij Heeten. Er werden mededelingen gedaan over het vissen in de kolk bij Cats, die voor zes jaar werd gehuurd van het Deventer Gasthuis. Er zal door twintig leden van de vereniging op worden gelet dat al leen vissers rond de kolk verblijven, die in het bezit zijn van de nodige vergunningen. Wanneer dit niet ge beurd loopt men de kans dat het een „recreatiepark" wordt. In overleg met deskundigen zal vis in deze grote kolk worden uitgezet. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren H. Hen- driksen (Markelo) en J. A. Oolbek kink. Blijkens het jaarverslag van secre taris H. G. Landeweerd telde de ver eniging op 31 december j.l. 243 le den. Financieel was 1972, zo bleek uit het overzicht van penningmeester Oolbekkink, een goed jaar. De boe ken werden afgesloten met een ba tig saldo van f 314,97. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren J. Aaftink en G. v.d. Stouw, had boeken en beschei den in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie 1973 werden benoemd de heren Aaftink en Joh. van Geenhuizen. De contributie werd als volgt vast gesteld: leden f 10.plus f 5,50 Schipbeek- kaart (was f 5, damesleden f 3,50 plus f 5,50; aspirant leden en A.O.W.-ers f 3,50 plus f 5,50; jeugdleden f 2,50 plus f 5,50. Maandag 28 en dinsdag 29 mei is er van half acht tot negen uur in ho tel Holterman gelegenheid voor het afhalen van de ledenkaarten en ver gunningen. Hel vorige seizoen bedroeg de con tributie f 15.inclusief de Schipbeek kadekaart. Leden die deze kaart niet wensen betalen (omdat ze toch niet in de Schipbeek gaan vissen) nu al leen het tientje ledengeld. doen toekomen, dat zal worden bege leid door 'n vijftal enquêtevragen die kunnen dienen om discussies op gang te brengen. Voor nadere informatie wende men zich tot genoemde commissie, Prinsengracht 474, Amsterdam, tel. 020-242744. Met niet minder dan 59 auto's en 1 motor werd zondag deelgenomen aan de eerste oriënteringsrit in dit sei zoen van de MAC „De Holterberg"- Vanaf het clubhuis, café „De Bies- ter" in de Stationsstraat, ging de rit van plm. 40 km, via de Borkeld en de Beuseberg door andere delen van de gemeente om tenslotte weer te ein digen bij café „De Biester". Het werd een leuke rit, die gemakkelijk leek, maar waarin de kneepjes goed verborgen waren. Slechts twee deel nemers hebben haar echter niet uit- Maandag 14 mei aanstaande wordt er in Rijssen, naast de gewone vee- en goederenmarkt, een grote lamme ren en schapenmarkt gehouden. De ze markt zal plaatsvinden op de vee markt, ingang Oosterhofweg. Het is de eerste maal, dat er in Rijssen in het voorjaar een dergelijke markt wordt gehouden. De jaarlijkse schapenmarkt in het najaar, in het kader van de fokveedag van het Te xelse Schapenstamboek, is altijd een groot succes. Gelet op de vele gun stige reacties van schapenexporteurs en schapenhandelaren, waaronder ook de Coveco, belooft ook deze markt een succes te worden. De gereden en wel door motorpech. De rit was uitgezet door de heren A. Schuppert en Wim Klein Velderman. In het clubhuis heeft voorzitter D. J. Schooien, met een toepasselijk woord, de prijzen uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan de uitzetters en de controleurs. De heer Schooien deelde nog mede, dat de volgende rit op zondag 3 juni zal worden ge houden. De prijswinnaars waren: 1 H. J. ten Velde, Holten 131 strp., 2 A. A. Eg- gink, Holten, 133 strp., 3 L. Roelvink, Deventer, 139 strp., 4 H. J. Oolbek kink, Holten, 309 strp., 5 G. Nijen- huis Colmschate, 365 strp., 6 me vrouw Egbers, Holten. 365 strp.. 7 W. Wevers, Holten. 366 strp., 8 A. Langenberg, Eist. 386 strp., 9 B. J. Oplaat, Holten, 423 strp. De poedelprijs werd toegekend aan de heer J. Schippers uit Deventer, die 1090 strafpunten op zijn naam wist te brengen. markt zal onder andere zeer geschikt zijn voor de aankoop van weidelam- meren en. exportschapen. 's Morgens om 9 uur vindt de offi ciële opening plaats door één der le den van het college van burgemees ter en wethouders. Aanvoer van scha pen en lammeren is mogelijk vanaf 7 uur- Er zullen speciaal verkeers maatregelen worden getroffen, zodat de aanvoer zo onbelemmerd moge lijk kan geschieden. Bij de aanvoer zal intensief worden gecontroleerd op rotkreupel. Als attractie voor het publiek zal er een demonstratie schapenscheren worden gegeven. Dr. A. H. van den Heuvel, secreta ris van de hervormde kerk, heeft in de vergadering van 14 mei 1973 het voorzitterschap van ICCO, de Inter kerkelijke coördiantie commissie ont wikkelingsprojecten, op zich geno men. Hij volgt prof. dr. J. Verkuyl op, die sinds de oprichting van I.C.C.O. in 1965 voorzitt.er is geweest. Prof. Ver kuyl achtte langzamerhand de tijd gekomen de voorzittershamer aan 'n ander over te dragen. Ook in het vi- ce-voorzitterschap komt 'n wisseling. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. donderdag 10 mei aanvang 20 u. Rou te A radio-opname uitgaande van de TROS-gratis toegang; vrijdag 11 mei aanvang 20 u. Die Zir- Munster. zaterdag 12 mei aanvang 20 u. YMCA singers m.m.v. Otto Sterman, Ted de Braak, Mieke Bos. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 10 t.m. woensdag 16 mei, De apen grijpen de macht 14 jr.; vrijdag 11 zaterdag 12 mei nvst. En gelen van de straat 18 jaar; za. 12, zo. 13, wo. 16 mei matinee: Jailhouse rock a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u.wo. 14-20 u. CINERVTA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 10 t.m. woensdag 16 mei, Turks fruit 5e week 18 jaar; vrijdag 11, zaterdag 12 mei nvst. Rat ten in de secret-service 18 jaar; za. 12, zo. 13, wo. 16 mei matinee: wilde zwanen a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14- 16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 10 t.m. woensdag 16 mei De vier vuisten van de duivel a.l. zondag 12 mei: matinee: Achilles a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENB. LEESZAAL. Brink tel. 13506 tot 21 mei Rein van der Voorde olie verfschilderijen. Openingstijden: dagel. 14-18„u. vrij- 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. Tot 9 juni Paul Whistier schilderijen gemengde technieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11, Epse tel. 21815. Voorjaarstentoonstelling nieuwe aan winsten, 'impressionisten, schilders, grafici enz. Openingstijden di. t.m. za. 10-18 u. zo. 14-17 u. Overzichtstentoonstelling. Walstraat 20. tot 21 mei Beeldende kunst in Deventer en regio; Openingstijden: di. t.m. za. 10-17 zo. 11-17 vrij. 19-21 u. vrijdag 11 mei 19-21 u. Albert Mol zond. 13 mei 14-17 u. De ganzenhoed ster wijk 16 kindertoneel. TROG-ART, Hofstr. 2 Teun de Haan tekeningen en grafisch werk. Openingstijden dagelijks 13.30-17.30 u. vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053 Kunstmarkt. Weverij De Ploeg n.v. Bergstraat 51- 53 Sjoerd Bakker kleurenertsen. Tot 16 mei dagel. 9-12.30, 13.30-17.30 u. zaterd. gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink telef. 14556. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink tel. 14556 Gesloten. MUSEUM voor mechanisch speelgoed Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ATHENEUM BIBLIOTH., Kloos ter 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jaar aan winsten van de Stads- of Athenaeum- bibliotheek. Openingstijden: ma. t.m. vrij 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18-20.30 u. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. diverse activiteiten inlichtin gen mevr. Voorby of mej. Peeters, tel. 21411. Wijkgebouw aan de Vlotenlaan 14-17 u. 2 mei Arno Ruilbeurs. TRIMGROEP Lochem tel. 05730-3301 05730-1947 Bosloop van 5-7 en 10 km. Weekendrooster van tandartsen 12-13 mei G. H. Schreuder, Brink 91 tel. 15257. ALMELO VAROSSIEAUdo. t.m. wo. Fritz the cat 18 jaar: Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 en 8 uur, za. 6.45 en 9 u.; zo. 4.45, 6.45 en 9 uur. Zat.: Sex en geweld in de oertijd 18 jr. Aanvangstijden: zat. 23.15 u. Zon: Nishko, zoon van het opperhoofd, 14 jaar: Aanvangstijden: zo. 2.30 uur. PALACE: Do. t.m. wo: Ik ben een nimfomane 18 jr. Aanvangstijden: do. vr ma. di. 2.30, 6.45 en 9 uur. za. 6.45 en 9 uur. zo. 4.30, 6.45 en 9 uur. wo. 6.45 en 9 uur. Zo. wo.: Wie het laatst lacht a.l. Aanvangstijden: zo. 2.15 u. wo. 2.30 uur. De heer L. C. van Dalen, tweede voorzitter van het Christelijk Natio naal Vakverbond, wordt opgevolgd voor drs. J. de Koning, Tweede Ka merlid voor de ARP. I.C.C.O. is opgericht door de geza menlijke zendings- en werelddiako- naatsorganisaties van de Nederland se kerken, de protestantse vakbewe ging en enkele vrouwenorganisaties. ICCO is een van de drie bemiddelen de instanties tussen particuliere or ganisaties in Nederland en de neder- landse regering op het gebied van medefinanciering voor projecten in ontwikkelingslanden. De andere twee zijn: het Centraal bemiddelingsburo voor ontwikkelingsprojecten (Cebe- mo) met r.k. achtergrond, en de NOVIB. De Nederlandse regering heeft voor het jaar 1973 een bedrag van f 46 miljoen op de begroting gezet voor medefinanciering van projecten in Azië, Afrika en Latijns-Amerika. Met dit bedrag worden projecten door de Nederlandse overheid mede on dersteund, die door particuliere, niet- commerciële organisaties, via bij— voorbeel I.C.C.O. worden ingebracht. Een der voorwaarden is dat de aan vrager moet kunnen aantonen dat hij voor tenminste 25 procent van de kosten zelf verantwoordelijk is. In 't afgelopen jaar steunde I.C.C.O. met behulp van de Nederlandse re gering meer dan 120 projecten in 35 ontwikkelingslanden in Azië, Afri ka e Latijns-Amerika (Hervormd Persbureau). Zaterdag 5 mei werd in Semarang het grootste ziekenhuisproject in ge bruik genomen dat met steun van Ne derlandse kerken (via de eerste in 1968 gehouden actie „Kom over de brug" en met medefinanciering van de Nederlandse regering (via ICCO) in Indonesië is gebouwd. Het gaat hier om de protestantse kraamkliniek annex gezondheidscentrum „Pantl Wilasa" (huis van erbarmen). Het ziekenhuisproejet heeft bijna f 4 miljoen gekost. „Kom over de brug I" droeg f 800.000 bij. De Neder landse regering steunde via de Inter kerkelijke coördinatie commissie ont wikkelingsprojecten (I.C.C.O.) het project met een bedrag van f 2,4 miljoen. Het project werd voor medefinan ciering door de Nederlandse regering erkend omdat in het ziekenhuiscom plex tevens een opleiding voor Indo nesische vroedvrouwen is inge bouwd. Vroedvrouwen vervullen in Indonesië naast hun eigenlijke werk een uiterst belangrijke rol op het ge bied van gezondheidszorg, hygiëne en voedingsadviezen. De Nederlandse arts dokter A. Hoo- gerwerf, uitgezonden door de gere formeerde zending in Baarn, heeft vanaf 1968 de bouw voor het grootste deel geleid en begeleid. Dokter Hoo- gerwerf keert binnenkort weer naar Nederland terug. (Hervormd Persbureau).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3