Rijfsense LTS huldigde metseikampioenen 5 september-comité opgericht Inbraak Plechtige herdenking van gevallenen Openbare vergadering van de Stichting Sociaal en Cuitureelwerk Bus en rail WEEKEND- Britse onderscheiding voor burgemeester Enklaar ONZE AGENDA Burgerlijke Stand Zwaar gewond bij auto-ongeluk Verloren - Gevonden De Zeeuwse Gouvernante Met brommer tegen auto Officiële publikatie Spreekuur burgemeester Topconcours KNF HOLTENS NIEUWSBLA Vrijdag 11 mei 1973 25ste jaargang - No. 20 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) ementsprijs 7,per half jaar14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 12 mei Vanaf 11.30 uur Schildersbedrijf Stuk- ker en Zn gesloten (zie adv.). 14-i7 uur: Inleveren vakentiebonnen bij W. Harmelink, Gaardenstraat 49 (zie adv.). 14-17 uur: Inname vakantiezegelboek- jes Bouw- en Schildersbedrijf bij P. F. van Doorn, Rietmolenstraat 4 (zie adv.). Inzameling van lompen ten bate van Het Trefpunt te Espelo. 20.00 uur: Discobar café ,,De Wip- pert". 20.00 uur: Toneeluitvoering door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" (zie adv. en bericht). Zondag 13 mei 14.00 uur: Discobal café ,,De Wip per!". Maandag 14 mei 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel Vosman" (ze gels afhalen). Dinsdag 15 mei Uitstapje Plattelandsvrouwen. Ver trek vanaf O.A.D. 8.30 uur. Indien nodig bellen no. 1203. Donderdag 17 mei 19.45 uur: Ledenvergadering ZW „Blauw Wit" in Ontmoetingscen trum Meermanskamp". Vrijdag 18 mei 18-21 uur: Inzamelen van lompen in de buurtschappen voor HMV (zie adv. en bericht). Maandag 21 mei 20.00 uur: Algemene vergadering der Coöp. Raiff2isenbank in hotel „Holterman". Dinsdag 22 mei 20.00 uur: Jaarvergadering. Groene Kruis" in hotel Holterman". 20.00 uur: Bijeenkomst Plattelands vrouwen Dijkerhoek met echtgeno ten in 't Bonte Paard. Dr. Gun- nink uit Rotterdam spreekt over Verdovende middelen". Donderdag 24 mei Feestelijke bijeenkomst t.g.v. 10-jarig bestaan van Bejaardensociëteit in gebouw „Irene". Zaterdag 26 mei Trim-zwemmen in zwembad „Twen- haarsveld". Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) Groot Ponyconcours Bergruitertjes in de weide bij Robers aan de Pasto riestraat. NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. ds. P, Lugtigheid. Extra collecte: In wendige Zending. Oppasdienst: mevr. De Blaauw, Mini Meesterberends en Betty Paalman. GEREF. KERK: 9.30 u. ds. H. van Twillert, 3.00 u. ds. B. J. Schelhaas van Enter (Jeugddienst m.m.v. „The New Valley Singers" van Nijverdal. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. Hulppred. A. Schellevis. Extra collecte inwendige Zending. OKKENBROEK. Ds. J. R. Meijer van Olst, Extra collecte voor het Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN. R.K. Kerk: zater dagavond 7 uur, zondagmorgen 9 en 10 uur. Ondertrouwd: H. G. Harleman, 24 jr. Olst en A. M. Nijland, 23 jr Holten. W. H. Sletterink 26 jr, Olst en M. C. Kromdijk 21 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: W. de Klijne en gez. van Enschede. J. Stienstra en gez. van Amsterdam. M. Hamstra en gez van 's Gravenhage; G. J. Grootewal en gez. van Deventer: H. T. J. Nun- nink en gez. van Deventer; A. A. van Lieburg en gez. v. Renkum; E. Dole- ber en gez. van AmsterdamMevr. A. G. H. N'ieuwenhuis-Bruin v. Gors- sel; E. H. Brussen en gez. van N.O. Polder; G. H. J, Siemelink en gez. van Deventer; Mej. T. Umeoka van Haarlemmermeer. Na een stille tocht vanuit het dorps centrum van de oudstrüders, de oud- Indiëstrijders en leden van de Bin nenlandse strijdkrachten, waarbij het voltallige gemeentebestuur, de plaatselijke predikanten en een klein aantal burgers zich hadden aangeslo ten, had bij het monument der geval lenen aan de Molenbelterweg de her denking plaats van de gesneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Bij het monument had zich een vry groot aantal ingezetenen, waaronder de fa milieleden van de gevallen, verzaT meld. Voor de tocht zelf vanuit de Kerk straat, bestond helaas weer minder belangstelling dan het vorige jaar. Burgemeester mr. W. H. Enklaar las aan het begin van de herdenking voordat een minuut stilte in acht werd genomen uit Van Randwijks: „Bericht aan de levenden": ,,In de ze gewesten zijn vrede en vrijheid groot geworden. Zij zijn de vruchten van geestelijke zuiverheid, eerlijk denken, naastenliefde en geloof. Be denk, dat hetgeen gisteren bedx-eigd werd, heden en morgen opnieuw in gevaar kan verkeren. Bescherm het en wees waakzaam. Zolang mogen de paden die naar de stilte van onze doden lfeiden begaanbaar blijven voor allen die zich willen bezinnen op de waarde van vrijheid en gerechti; heid. Daai'toe helpe ons God Met begeleiding van de Holtense Muziekvereniging werden hierna ge zongen de verzen 1, 2 en 3 van het bekende gezang „Wilt u heden nu treden voor God, den Here". Ds. P. Lugtigheid, Herv. predikant, las hierna Psalm 77 en hield een kor te toespraak over het 20ste vers „Uw weg was in de zee. Uw pad, in de grote wateren zodat Uw voetspo ren niet werden gekend". Zondag 13 mei a.s. zal er in de Geref. kei'k een jeugddienst worden gehouden waarin zal voorgaan ds. B. J. Schelhaas, geref. pred. te Enter. Het thema zal gaan rond-Jakobus 2 en Romeinen 14 welk bijbelgedeelte handelt over onze .andere broeder' en de naastenliefde. Aan de dienst die om 3.00 uur begint za] medewerking worden verleend door de van radio en t.v. bekende „The New Valley Singers" uit Nijver dal. Ds. Lugtigheid zei ondermeer „Bezig zijn met herdenken, is bezig zijn met geschiedenis, is bezig zijn met ontdekken; Wat is er al niet mo gelijk. Wanneer we voor dit stuk verleden staan levend of niet dan worden we, indien recht beleefd zelf een stukje, en komen tot de rech te bescheidenheid, van de daad, dat deel van een geheel willen zijn. Wie werkelijk herdenkt kan niet anders dan tot deze conclusie komen: Wie van de machten en demonen van .toen niet meer weten wil want zo zegt men, dat is oud en verouderd wil en kan ook niet weten van de de monen en machten van het heden. Wie de geestelijke moed niet kan op brengen en de geestelijke bescheiden heid niet opbrengen zich te verdiepen in de wereldwijde verbondenheid van alle mensen, die niet hecht maar vol gaten is. We zullen aangetrok ken, door het aanbod van Gods nieu we toekomst, bereid moeten zijn ons in te zetten, bereid de toekomst niet te maken maar te ontvangen, in de Op de Beusebergei-weg heeft vrij dagavond ter hoogte van de boerde rij van Klein Teeselink „Erve De Fluiter" een verkeersongeluk plaats gehad, waarbij de heer H. Vorkink (51) uit Holten zeer ernstig werd ge wond. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Een broer van Vor kink, die plm. 100 meter achter hem reed zag hoe de zo goed als nieuwe auto plotseling begon te slingeren en via een greppeltje in de tuin van de boerderij terecht kwam. De auto sloeg over de kop. Vorkink, die hierbij ernstig werd gewond (ge- broken rugwervel) werd per ambu lancewagen naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, nadat eerst in het ziekenhuis in Deventer een onder zoek had plaatsgehad. 1 bont gekleurde pet. 1 bruine port. inh. f 20,- en huissleutel- GEVONDEN: 1 postduif met i*ing. 1 beige kleurig kindei'jack met capu chon (nylon voering), 1 bijbel-psal menbundel in etui, 1 damesportemon- naie met kraaltjes, 1 bankbiljet van f 10.-. RIJSSEN Dat een goed vakman in deze tijd nog steeds wordt gewaar deerd bleek in Rijssen. Diverse leerlingen van de lagere technische dag- en avondschool hul digden enkele leerlingen de zich op landelijk niveau hadden onderschei den in het metselen. De school won voor de derde achtereenvolgende maal de wissclprys, de zilveren trof fel, die nu definitief in het bezit van de Ryssensc school is gekomen. Oud-burgemeester en voorzitter van tiet schoolbestuur, de heer C. B. J. Landweer, had veel bewondering voor de prestatie van de leerlingen „Het betekent toch wel iets als je van 120 scholen de beste bent", be toogde hij. Gerrit Jan Schippers uit Nijverdal Op de foto van links naar rechts de drie klasse-metselaars, de voorzitter van het schoolbestuur de heer C. B. J. Landweer en de directeur de heer P. T. de Ridder. behaalde bij de nationale wedstrijden in Utrecht de eerste prijs. Johan Kamphuis uit üiter behaalde een zeer verdienstelijke tweede plaats. Beide leerlingen kregen van de school een persoonlijk cadeau. De part-time leerlingen dongen mee naar de prijzen in de afdeling metselen op de Beroepen Manifesta tie, eveneens in Utrecht gehouden. Ook bij deze wedstrijden toonden de pupillen v.d. leraren M. Biezemaat en H. Rohaan zich de sterksten. Dirk Jan Holtstege uit Markelo werd eer ste en Gerrit Jan Klein Spenkelink uit Zuna legde beslag op de *veede plaats. Namens de Nederlandse Baksteen Unie en de plaatselijke aannemers bood directeur P. T. de Ridder ge schenken aan. Ook de beide leraren werden in de hulde betrokken. Burgemeester G. J. Smit vond het zeer belangrijk om in de huidige rijk geschakeerde samenleving een goed vak te leren. „Deze jongens kunnen letterlijk en figuurlijk bouwen aan de toekomst", aldus de burgemees ter. Ook hij bracht geschenken mee. Tot slot was er een grote taart voor alle leerlingen. rechte bescheidenheid van de ge hoorzaamheid, aldus ds. Lugtigheid. Onder de tonen van koraalmuziek van „HMV" werden door burgemees ter Enklaar en door de oud-strijders G. J. ter Maat en E. Voordes kran sen gelegd namens het gemeentebe stuur en namens alle oud-strijders en de B.S. Oud-sergeant G. v.d. Bos, die de leiding had bij de plechtig heid, noemde de namen van de ge vallen kameraden. De sobere, maar plechtige herden king werd besloten met het zingen van de twee bekende coupletten van het Wilhelmus. Op initiatief van de plaatselijke oranjeverenigingen en het gemeente bestuur was maandagavond j.l. een aantal ingezetenen van Holten uitge nodigd om zitting te nemen in een comité dat de feestelijkheden op 5 se tember ter gelegenheid van het 25-ja- rig regeringsjubileum van H. M. Ko ningin Juliana, zal gaan organise ren. Deze bijeenkomst werd geopend door burgemeester Enklaar. Als al gemeen voorzitter werd benoemd de voorzitter van één der oranjever enigingen de heer H. Ch. Vogely. Mevr Eggink-ten Velde zal het algemeen secretariaat verzorgen. Voorts zal in het dagelijks bestuur van het comi té zitting hebben mevr. Veldhuis-As- sink en mej. A. P. Reith. Er zal nog gezocht worden naar iemand die de financiën wil gaan beheren. Voorts werden op deze bijeen komst een aantal commissies inge steld die bepaalde activiteiten vooi hun rekening nemen. Het is de be doeling dat deze commissies, die hier Onder auspiciën van de Geref. Jeugd Centrale te Holten zal a.s. zaterdag 12 mei in Gebouw „Reho- both" door de toneelvereniging COC het blijspel „De Zeeuwse Gouvernan te" van mevr. Hemmink-Kamp wor den opgevoerd. De premiere van dit spel vond enke le weken geleden reeds in Vorden plaats met bijzonder veel sukses. Wij hopen, dat vele Holtenaren van de gelegenheid gebruik zullen ma ken dit aantrekkelijke blijspel te gaan zien. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit blad en naar de aanplakbiljetten. en daar nog zullen worden uitgebreid, gaan denken over de mogelijkheden, die er zullen zijn. De financiële commissie zal in de loop van de maand juni in een huis aan huis collecte een beroep doen op de burgerij voor een bijdrage. Zo gauw de verschillende commissies ge vormd zullen zijn, zullen de na men in ons blad worden gepubliceerd. Waarschijnlijk in de nacht van zon dag op maandag werd ingebroken in het Ontmoetingscentrum van de S.V. „Holten" op het Sportpark „Meer manskamp". Alles wat aan rookartikelen „voor handen" was werd meegenomen en dit waren onder andere plm. 200 pakjes sigaretten. De inbrekers forceerden met een schroevendraaier een slot. Op het kruispunt Hoffesstraat-Pan- nenbakkersstraat kwam J. H. S. uit de A. J. Goldsteinstraat in botsing met de auto van J. H. A. uit de Ko- zakkenstraat. De botsing was een gevolg .van het weigeren van de rem van de Zun- dapp. Berijder S. raakte licht ge wond, z'n brommer liep nogal wat schade op. Van de Volkswagen werd de voor bumper ingedeukt. In zaal Vosman hield de stichting Sociaal en Cultureel werk te Holten haar jaarlijkse openbare vergadering. In zijn openings woord heette de voorzitter de heer K. van Bruggen de aanwezigen welkom en dankte hen daarbij voor de belangstelling die men heeft voor het werk van de stichting. Er is in het afgelopen jaar veel werk verricht. Met veel plezier hebben de bestuursleden werkt en mede tot stand gebracht wat er nu zoal gebeurt. Dat dit allemaal kon gebeuren was wel vooral te danken aan de prettige wijze waarop de adviseurs, teweten de heer Van Pijpen, die helaas wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, en de heer Duimel, de mede werker van het Salco, een landelijke organisatie waar de stichting bij is aangesloten, steeds aan de bestuursleden de weg wezen. „Dit heeft er dan ook mede toe geleid dat wij voor subsidie in aanmer king kwamen", aldus de voorzitter. daar behoefte aan heeft en nieuwe ideeën heeft, dit aan hem kenbaar zal maken. Iedere dag tussen 2 en 3 uur is hij in het Kolnus te bereiken. Hierna vertelde de voorzitter over het wei-k dat door de stichting beurd. Uit dit verslag bleek dat het geheel een groeiende zaak is. Zelfs i: er voor de peuterspeelzaal reeds een wachtlijst. Peuters van 2V2 jaar tot 4 jaar kunnen daar een morgen in de week terecht. Iedere moigen is daar een vaste medewerkster met een moeder aanwezig. Twee morgens in de week is in Dij kerhoek een kleuterspeelzaal, zolang er voor de Dijkerhoekse kinderen nog geen mogelijkheid voor het bezoeken van een kleuterschool aanwezig is. Het jongeren Advies Centrum o.l.v. het bestuurslid de heer Groenewoudt heeft met verschillende jeugverenigin- gen in Holten prettige contacten. Het is hier in de eerste plaats de bedoe ling om deze gi-oepen van advies te dienen en eventueel de weg te wij zen in hun eigen oi'ganisaties. Uit het financieel verslag van de heer Reilink bleek dat de stichting het afgelopen jaar kon afsluiten met een positief saldo van f 7295.96 De voorzitter merkte hier echter bij cp dat dit wel een mooi bedrag is. maar dat dit geld ook hoog nodig was om de eerste stoot op te vangen van de uitgaven die zouden volgen uit de benoeming van Herman -Kampman. Er moesten nu verschillende aan schaffingen worden gedaan. Zo moest er een schrijfmachine en sten cilmachine worden aangeschaft. Christien Kouwenberg gaf ?en ver slag van 't werk wat voor de school gaande jeugd in de vakanties is ge daan. Na de pauze kregen de aanwe zigen de gelegenheid om op - of aan merkingen te maken. Hieruit bleek dat er nogal een be hoefte staat om de mogelijkheid te openen voor volwassenen om creatief bezig te zijn. Herman Kamp man vond dit zeer goed haalbaar en was zeer blij met dit initiatief. On der de aanwezigen bleek al 'n groep je mensen te zijn die zich daar al di rect voor wilden opgeven. De foto hobbyclub zal nu ook spoedig gaan starten. Ook hiervoor kon men zich opgeven. Van een inwoonster uit de Haar was In het afgelopen jaar zijn er veel gesprekken gevoerd. In de eerste plaats met de inspectie van het nisterie van C.R.M. en daarnaast met vertegenwoordigers van het ge meentebestuur. De contacten met B. en W. waren altijd heel positief. De medewerking die de stichting van de plaatselijke overheid krijgt steeds buitengewoon groot. Hieruit blijkt het vertrouwen dat men in de stichting heeft, aldus de heer van Broggen. Ten aanzien van het contact tussen de stichting cn de sociëteit „De Schu- re" blijkt vaak nog een misverstand te bestaan. Het is beslist niet zo dat de stichting is opgericht voor deze jongerengroep. De stichting beoogt al hel jongerenwerk te begeleiden in dien daar behoefte aan bestaat. Toen de stichting reeds draaide bleek dat de Schure in erge nare om standigheden verkeerde i.v.m. de huisvesting. Hier heeft de gemeen te toen via de stichting de helpende hand geboden. Nu is momenteel de boei'derij Stevens in de Beuseberg door de gemeente aangekocht en aan de stichting verhuurd. De deel van deze boerderij wordt op het ogenblik door de jongelui zelf met medewerking van de dienst ge meentewerken voor het werk van de- deze groep gereed gemaakt. Het voorhuis zal dan vrij komen voor al het andere werk dat door de stich ting wordt gedaan of nog zal worden begonnen. 1 mei was de vei*heugende datum, waarop de functionaris de heer Her man Kampman in dienst kon treden. De heer Kampman stelde zich aan de aanwezigen voor en vertelde hoe hij op dit ogenblik bezig is zich in te wer ken. Hij probeert door zo veel mo gelijk mensen te bezoeken en te spre ken een zo goed mogelijk beeld te krijgen van de Holtense bevolking en van de taken die er in het komende seizoen voor hem liggen. Hij denkt dan voor de vakanties éen werkplan aan 't bestuur te kunnen voorleggen. De heer Kampman legde er nogmaals de nadruk op dat de stichting er voor de bevolking is. „Niet wij maken een blauwdruk voor het werk dat we gaan doen, maar dat moet groeien uit wat de mensen uit Holten zelf wil len." Hij hoopte dat iedereen die De nieuw benoemde leider voor Sociaal en Cultureel Werk de heer Herman Kampman (staande) is gisteravond door de voorzitter de heer Kees van Bruggen voorgesteld aan de Stichting. het verzoek gekomen of de stichting ook iets kan gaan doen voor licha melijk gehandicapten. Dit ligt, aldus de voorzitter zeker ook op het ter rein van de stichting. De heer Kamp man wil dit gaarne gaan onderzoe ken. Hij wees er op dat er ook nog een belangrijke taak kan liggen voor de geestelijk gehandicapte kinderen. Alhoewel het aantal aanwezigen niet meeviel was deze vergadering een zeer nuttige bijeenkomst, waar een goede informatie werd gegeven door een stichtingsbestuur dat er blijk van gaf heel enthousisast met deze din gen bezig te zijn. De Burgemeester van Holten maakt bekend dat het gebruikelijke spreek uur op maandag 14 mei niet 's mor gens maar 's middags zal worden ge houden van 3 tot 5 uur. Holten. 11 mei 1973 De burgemeester voornoemd W. H. Enklaar. In Nederland zyn 2500 plaatsen per bus met het landelijk railnet van NS verbonden. Vanaf 7 mei 1973 is bij alle sta tionsloketten en verkoopkiosken van AKO en Bruna een handzaam boek je te koop tegen een prijs van f 1, waarin een schat aan informatie is te vinden over de reismogelijkheden per openbaar vervoer vanaf spoor wegstations naar ca. 2500 plaatsen, dorpen en buurtschappen in Neder land. Tevens zijn daarin de vertrek tijden opgenomen van de autobussen van de verschillende aansluitstations en afzonderlijk zijn de laatste ver bindingen van de dag vanaf de aan- bestemmingen vermeld. Met de vakantie in het vooruitzicht mag u de kans niet missen om zo'n boekje in handen te krijgen; de po pulaire prijs maakt dit altijd moge lijk; de oplage is echter beperkt wacht dus niet te lang". Op zaterdag 26 mei zal in Holten op het sportpark „Meermanskamp" het jaarlijks Topconcours van de Kon. Nederlandse Federatie van Har monie en Fanfaregezelschappen wor den gehouden, waaraan door totaal 19 drumbands en tamboercorpsen uit het gehele land zal worden deelgeno men. Aan een topconcours mag alleen wor den deelgenomen door de gezel schappen die in 1972 op een concours een eerste prijs met lof van de jury hebben behaald. Artsen. Zaterdagmorgen vanaf 9 uur t.e.m. maandagmorgen 8 uur dr. J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50 tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9,00 uur bij de eigen huisarts. WIJKVERPLEGING W'ükverpleging. Zaterdag en zon dag zuster P T. v.d. Zwaag, Groene Kruisgebouw, Markelo, Prinses Ire- nestr. 7, tel. 05476-1285. AMBULANCEVERVOER Ambulancevervoer: A. Muller telef. 1320 b.g.g. J. Aanstoot tel. 1338. Maatschappelijk Werk Maatschappelijk werk: Elke werkdag van 9-10.30 uur in het Groene Kruis gebouw, Gaardenstr. 's Maandags avonds van 7-8 uur. TANDARTSEN Tandartsen: Zaterdag 12 en zondag 13 mei A. Hoekstra, Scherpenzeelse weg 8, Goor tel. 05470-3355 (Voor spoedgevallen 6-7 u. nam.). GEZINSVERZORGING Gezinsverzorging: Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438 b.g.g tel. 1799 (mevr. Beldman-Aanstoot). DIERENARTSEN Dierenartsen: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107 tel. 2004. Wachtdienst slachthuis Wachtdienst slachthuis: T.e.m. zon dag 13 mei C. Dijkstra, Schoolstr. tel. 1833. Maandag 14 t...m. zondag 20 mei J. Hof, Schepenenstraat 16 tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slacht huis tel. 1318. STORINGSDIENST Storingsdienst: Zaterdag 2 t.m. vrij dag 18 mei: Electra: H. Heijink Kol- weg 44 tel. 2124, Gas: J. Bossehers, Beuseberg 54, tel. 1945. BRANDMELDING Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Po litiebureau). 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Burgemeester mr. W. H, Enk laar is sinds woensdagmiddag 9 mei 1973 commandeur in de or de van het Britse Imperium. De eerste burger van onze gemeen te kreeg deze hoge Engelse on derscheiding uit handen van de Britse ambassadeur John. Bar nes. Sinds 1946 heeft mr. Enk laar zich ingezet voor het Oor- logs gravencomité, waarvan hij in 1969 voorzitter werd. Mr. Enklaar dankte na de in ontvangstneming van de onder scheiding, daarbij de uitspraak van wijlen koningin Wilhelmi- na citerend „Wie ben ik, dat ik dit doen mag, eraan toevoegend „Wie zijn wij dat wij mogen to nen wat in de harten van het Nederlandse volk leeft als dank voor onze bevrijding". Mr. Enklaar zag zichzelf en me vrouw Blom-De Recht (direc trice van het Oorlogsgravenco- mité die werd benoemd tot of ficier in de orde van het Britse Imperium) als vertegenwoordi gers van alle Nederlanders die het werk van de oorlogsgraven ter harte gaat. Aan de uitrei king in de woning van de am bassadeur Barnes was woens dagmorgen een bijeenkomst van het Common Wealth Oorlogs- gravencomité in de ridderzaal voorafgegaan. Ook mevrouw Enklaar was bij de uitreiking aanwezig.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1