Motorcross op de „Zuurberg trok plm. 6000 bezoekers RESULTATEN JEUGD SY „HOLTEN" Inbraak Raads vergadering Palmpasen-optocht Chr. Oranjevereniging koos nieuwe bestuursleden Dames volleybalteam Bato I stelde teleur Rikus Lubbers winnaar bij de zij spanners Pechvogel ZONDAG: HOLTEN- NIJVERDAL Geert Jansen winnaar van de 11de Zilveren Molen loop Programma jeugd SV „Holten" Nijverdal 2 - Holten 3 1-3 Holten 5-GFC 5 5-2 Holten 6 - Holten 91-3 Haarle 8 - Holten 7 Programma zondag 15 april ONZE AGENDA Enter Vooruit Dl- Bl. Wit Dl 3-3 Programma BI. Wit-jeugd BATO 1 - Caraco 5 TOUWTREKKERS WONNEN Blauw Wit BI verdiende zege (3-2) Vrydag 13 april 1973 De Lochemse motocrosser Rikus Lubbers ging evenals het vorig jaar als eerste over de finish in de wedstrijd voor senioren-zij spannen. Hij vormde met z'n „man in de bak" Bart Notten even eens uit Lochem, een team dat bijna van kop af de strijd beheerste. In de eerste manche was Jan ten Thije met passagier van Heek uit Sint Isidorushoeve het snelst weg voor Lubbers en broer Dirkx, maar in de derde ronde had Lubbers zich reeds aan de kop genes teld en met de regelmaat van de klok bouwde hij een voorsprong op die bij de finish meer dan 30 seconden bedroeg. Winnaar Rikus Lubbers met bakkenist" Bart Notten. Broer Dirkx ging in de vijfde ron de onderuit en dit kostte hem 'n aan tal kostbare seconden en terugvallen naar de zesde plaats. De caféhou der uit Valkenswaard bekend als een taaie doorzetter en vechter kwam terug, wist zich nog weer op te wer ken tot de. 2e plaats .maar..moest tenslotte toch nog genoegen nemen met de 4e plaats. In dé" Se* manche élóof ten Thije°v)eër als eerste de „pijp" in maar na een ronde had Lubbers hem reeds te pak ken en hij reed hierna een bekeken race en hij werd met een voorsprong van 20 seconden als eerste afgevlagd. In de strijd om het Nederlands kam pioenschap heeft Lubbers nu met 60 punten de leiding overgenomen van Ten Thije (48 punten) en broer Dirkx (48 punten). Dick Müller met in het. bakje zn. August kreeg in beide man ches pech en staakte de strijd. Jan Bak met passagier André God schalk wist zich in de eerste manche goed te handhaven en kwam vel schillende ronden met de sub-top aoor. Hij finishte op de 26e plaats Bij de 250 cc junioren leek Bennie Wilken uit Nieuw Schoonebeek regel recht op de zege aan te gaan. In zijn serie lag hij van start af met een op kop en ook in de finale wist hij zich tien ronden op kop te handhaven. Helaas in de allerlaatste ronde liet z'n Maico het afweten Herman Slot op Husqvarna en Gorrit Leunk fi nishten in de serie rem. op de vijf de en 20ste plaats maar moesten in de finale wegens pech staken. Bij de junioren 500 cc was Tonny Vink uit Dorst (Nd. Brabant) een klasse apart. Hij won beide manches. Johan Boosink (Bico) uit Markelo) deed er op z'n Maico alles aan om Tonny bij te houden maar het lukte niet. Na de door de M.A.C. „De Holterberg" prima georganiseerde wedstrijd reik te voorzitter D. J. Schooien aan de drie winnaars bloemen uit en sprak de heer J. Nikkelsdie via de ge luidsinstallatie een reportage gaf een woord van dank tot de politie, de EHBO, de brandweer en de grondeigenaren. Zijspannen (senioren- en internationalen) 1. Rikus Lubbers-jbart Notten, Lo chum op Yamaha-Wasp. 2. Jan ten Thije-H. van Heek, Isidorushoeve op Norton-EML. 3. Broer Dirkx-Th. Verhoeven, Valkenswaard op Norton- Wasp. 4. Wil van der Laan-H. Vonk, Ter Aar op Norton. 5. Cor de Bigge- laar-D. Steenbergen, Made op Yama ha-Wasp. 6. H. Hilderink-F. te Vre- gelaar, Haaksbergen op Norton-Wasp. 7. Paul van Heugten-J. Jansen, Amer foort op Norton-Wasp. 8. Fons van Heugten-G, Vermont, Stoutenburg op Norton. 9. B. Snijders-R. van Summe ren, Breda op Hedlund-Waps. 10. J. van der Mee-H. v. Goch, Schijndel op Triumph-Wasp. 11. P. v.d. Laan-P. Baak, Ter Aar op Norton-Wasp. 12. Ton v. Heugten-J. Wery, Amersfoort op Weslake. 13. J. Kostèr-Chr. Grins- wis, Zwijndrecht op Norton. 14. H. Verstegen-P. Smetsers, Schayk op Norton-Wasp. 15. A. Ridderhof-J. Koning, Hengelo (G.) op Norton- Wasp. 16. D. van Hoevelaken-W. Ver- weij, Nieuwerkerk a.d. IJssel op Weslake. 17. R. v. Gastel-D. Groten horst, Eindhoven op Triumph-Wasp. 18. F. Polman-H. Houting, Groessen op Triumph. 19. J. Heuvelmans-R. Mensink, Valkenswaard op Weslake- Wasp. 20. W. v.d. Linden-H. Hen driks, Vlierden op Norton-Wsp. 21. A. van Schooten-D. van Schotten, Noord- wijk op Triumph. 22. J. Schelfhorst- J. Boer, Almelo op Maico-Wasp, 23. J. Kruizinga-B. Rapis, Gouda op Ya maha. 24. A. van Katwijk-W. Struyk, Rotterdam op Yamaha-Wasp. 25. D. Gijsbersen-J. Brouwer, Doorn op Norton. 26. J. Bak-André Godschalk, Holten. 27. H. Lammertink-R. Lam- mertink, Rijssen op B.M.W. 28. M. Haas-W. Schimmel, Voorburg op E.M.L. Junioren 250 cc I. Harm Wemmenhove, Zuidwolde (Dr.) op Husqvarna. 2. Hans Nekkers, Hellendoorn op Maico. 3. Herman Noorman, Exloo (Dr.) op Bultaco. 4. Derk Jan Lesman, Overschild op Mai co. 5. Harm Homan, Bakkeveen op Maico. 6. Jan Wemmenhove, Hooge- veen op Husqvarna. 7. Jaap Lanting, Klazienaveen (Dr.) op K.T.M. 8. Ge rard van Dijk, Dedemsvaart op Husq varna. 9. Henk Sterken, Nieuw Leu- sen op C.Z. 10. Jan Moesker, Hoo- gersmilde (Dr.) op Husqvarna. 11. Ben Besling, Marum (Gr.) op Maico. 12. Harry Koops, Norg (Dr.) op Bul- cato. 13. Ben Hogelink, Barger Com- pascuum (Dr.) op Maico. 14. Henk Hamhuis, Ommen op Husqvarna. 15. Jan Ellens, Groningen op Yamaha. 16 Ben Bouwhuis, Haarle op Maico. 17. Roelof Koops, Assen op Husqvarna. 18. Jan Koning, Wolvega op Husq varna. 19. Gerard Wemmenhove, Zuidwolde (Dr.) op Husqvarna. 20. Jan Dorenbos. Borger (Dr.) op Bul- jüco. 21. Wim Steegink. Deventer op Bultaco. 22. Bert Diever. Boy (Fr.) op Husqvarna. 23. Gert Beumer, As sen op Maico. 24. Gerrit Nekkers, Hel lendoorn op Bultaco. Junioren 500 cc 1. Tonnie Vink, Dorst (Nd,-Br.) op Husqvarna. 2. Johan Roosink, Mar kelo op Maico. 3. Frank van Edel, Gouda op Metisse. 4. Fred Veenman, Amstelveen op Husqvarna. 5. Fred Hoeymakers, Horst (Limb.) oo Maï- Onze plaatsgenoten spelen a.s. zon dag hun laatste thuiswedstrijd in de ze competitie tegen rode lantaarndra ger Nijverdal. De Nijverdallers staan, met nog twee wedstrijden te spelen, maar liefst vier punten achter op Unisson, zodat zij bij een gelijkspel degraderen naar de afd. Twenthe. Gezien dus de precaire positie zullen zij alles op alles zetten om de beide winstpunten in de wacht te slepen, zodat het nog best een span nende en boeiende wedstrijd kan worden. De selectie van Holten is als volgt: J. Deijk, G. Brands, W. Dik kers, G. Paalman, W. Nijenhuis, H. Hoefman, G. Oolbekkink, G. Soer, S. Meinsma, W. Kaiser, Joh. Veneklaas, A. Reylink, B. Knapen en D. Pasop. Geert Jansen van de atletiekvereni ging „A.A.C." Amsterdam heeft za terdag 7 april in Leiden de Zilveren Molenloop over een afstand van 20 km. gewonnen in een tijd van 1 uur 1 min en 7.4 sec. Hiermee heeft hij 'n nieuw Nederlands record gevestigd en een nieuw uur record van 19.601 meter. Johan Kijne die vorig jaar in Holten le werd op de 20 km. werd 2e in 'n tijd van 1,03.42. Aan deze zil veren molenloop deden plm. 290 lo pers mee, waarvan 275 de eindstreep „Hatric" Holten, die de volgende haalden. Waaronder 4 ateleten van plaatsen en tijden behaalden. 61e Frits Kramer 1.13.55; 100e Henry Wolterink 1.16.31; 102e Jan Wolterink 1.16.56; 125e Jan van Pijkeren 1.19.05. Maico. 7. Marien Koek, Edam op C.Z. 8. Arie Vermeulen, Bergam bacht op Maico. 9. Jan v.d. Jagt, Leimuiden op Bultaco. 10. Wim An ker, Stolwijk oo Husqvarna. 11. Theo Luyten. HoenshrnMt op C.Z. 12. Sjaak Lauf. Sieb^^-wa'd (Limb.) op Ya maha 13 Haaker, Badhoe- ved^,-r> 14. Piet van Aalst. Was'- varna. 15. Gijs Ha mers. -•'ik op Suzuki. 16. Cle- nrm- *T-"fnagel, Schoonhoven op Hu"" varna. 17. George Gerritsen, Badhoevedorp op Husqyarna. 18. Cor Garrtisen, Vijfhuizen (NH) op Husq varna. 19. Frans van Wijck, Ensche de op B.S.A. 20. Jan Aelmans. Spau- beek (Limb.) op Husqvarna. 21. Frits van Loenen, Soesterberg op Gree- ves. 22 Jos van Bunschot, Amster dam op B.S.A. 23. Wim van Aalst, Waalwijk op C.Z. 24. Jacques Mui- co. 6. Ben Heman, Amsterdam op ders, Maastricht óp Maico. Broer Dirkx met in zijn kielzogde gebroeders Van Schooten Bennie Wilken uit Nieuw Schoonebeek hier nog in volle actie moest de strijd wegens pech staken. Holten BI - De Zweef BI Het is ook de mensen uit Nijverdal niet gelukt de jongens van BI te doen struikelen. Toch hebben ze de kansen ervoor wel gehad. Bij d,e Rood Zwar ten is het duidelijk merkbaar, dat het spel voor hen eigenlijk al gespeeld is. Het enige risico wat er nog inzat, was een nederlaag lijden. Toen het bij de rust 2-0 was, leek er geen kou meer aan de lucht. Dit viel in de tweed helft bijzonder tegen, want de jongens van de Zweef bleven voor een beter resultaat vechten. Verder dan één doelpunt kwamen ze niet. Hierdoor bereikte het BI team dat, wat men op het programma had n.l. ongesla gen kampioen en voor Hendrie Brons voort het 100e doelpunt in zijn Rood Zwarte voetbalperiode. Jongens ga zo door en laat ook het volgende seizoen weer zien, dat er met de Holten jeugd terdege rekening gehouden moet worden. Holten C2 - SDOL C2 Holten C2 speelde een goede wed strijd en had geen moeite met SDOL C2. Het elftal speelde zo superieur, dat het een spel van ,,kat en muis" werd. Jongens, ga zo door, dan kun nen we over enkele weken de kam- pioensvlag hijsen. Holten C3 - ON C4 Holten C3 speelde een uitstekende wedstrijd tegen ON C4. Na 5 minuten spelen was het al 1-0 voor Holten C3. Holten C3 bleef doorgaan en in de achterhoede van ON werden fouten gemaakt en zo werd het 2-0. Vlak voor de rust werd 't nog 3-0. Na de pauze had Holten C3 de wedstrijd volkomen onder .controle en zo werd de eindstand 7-1 in het voordeel van Holten C3. Volgende week heeft Hol- ten C3 weer een moeilijke tegenstan der n.m. Excelsior C4, maar als Hol ten C3 weer zo goed voetbalt als te gen ON C4 dan zit er vast een kleine overwinning in. Holten El - Enter El In deze wedstrijd toonde Holten El weer de inzet, die zij in de laatste wedstrijden reeds heeft laten zien. Holten El speelde zeer aanvallend, maar dit resulteer "e nog niet in een doelpunt. Bij een tegenaanval van Enter El werd de bal slecht wegge werkt en dit resulteerde in een 1-0 voorsprong voor Enter El. Holten El liet het er nie tbij zitten en dit resul teerde in de gelijkmaker. Zo werd het tenslotte een gelijk spel tegen koplo per Enter El, een goed resultaat. SV,.Holten". Holten Cl-PH Cl aanvang 3.15 uur. SVVN C2-Holten C2 aanvang 3.00 uui vertrek 2.15 uur. Holten C3-Excelsior C4 aanvang 2.00 Blauw Wit Dl-Holten Dl aanvang 2.00 uur. Enter V. El-Holten El aanvang 2.00 uur vertrek 1.15 uur. Nijverdal E2-IIolten E2 aanvang 11.00 uur vertrek 10.30 uur. Holten E3-Excelsior E5 abnvang 10.00 uur. Excelsior E6-Holten E4 aanvang 11.00 uur vertrek 10.30 uur. MVV E2-Holten E5 aanvang 9.30 uur vertrek 8.45 uur. SOS E4-Holten E5 aanvang 11.00 uur. Nijverdal E5-Holten E6 aanavng 11.00 uur vertrek 10.30 uur. Al, BI en B2 zijn vrij. Er wordt nog eens duidelijk op gewe zen, dat de fietsen in de fietsenstal ling moeten staan en niet voor de hekken van de ingang van het sport- veldencomnlex. Een zeer goed spelend Holten 3 heeft zich in Nijverdal veilig weten te stel len door een fraaie zege op de reser ves van Nijverdal, Wie had gedacht dat Nijverdal de zaken stevig zou aanpakken had het volkomen mis. Nijverdal liet zich volkomen door Holten 3 verrassen. Een Holten- elftal dat liefst met 5 invallers speel de was nog zoveel sterker dat Nijver dal alle hoop liet varen op een goed einde-resultaat. De doelpunten-machine was goed op dreef en liet met de regelmaat van de klok een doelpunt registreren. To tale eindstand dus 1-3. Zondag naar P.H. 5 dat uit 18 wed strijden 12 punten heeft vergaard. Zo spelend als zondag tegen Nijverdal, dan zijn er wis en waarachtig winst kansen. Een aan zelfoverschatting lijdend GFC 5 heeft zondag jl. de ware kracht van Holten 5 ondervonden. Naar Holten gekomen met de ge dachte de laatste hinderpaal voor het kampioenschap „eventjes-" te nemen, bleek al zeer snel dat met dit Holten 5 niet te spotten valt. Het initiatief was vanaf het begin voor Holten 5, dat in de eerste minu ten gevaarlijke aanvallen opbouwde. GFC 5 nam echter tot ieders verras sing de leiding, 0-1. Holten 5 kwam di rect terug, doordat H. Deijk een te recht toegekende strafschop feilloos benutte. Holten 5 drong daarna sterk aan en het was N. ten Veen, die uit een voorzet van H. v.d. Pluym koel bloedig scoorde. Na de rust een sterk aanvallend GFC 5, die met. treiterend voetbal en ge niepige trucs de Holten 5-verdedi- ging trachtte te intimideren en zo uit z'n verband te rukken. Verder dan de gelijkmaker kwamen ze niet waarna Holten 5 het spel tot zich trok en de oudjes van het kastje naar de muur lieten lopen. Binnen 10 minuten scoorden achter eenvolgens N. ten Veen, H. v. d. Pluym en R. Paalman. Bij het laatste fluitsignaal beseften de GFC-spelers eindelijk, dat een complete ploeg had gezegevierd over een s+el individueel goede, doch als eenheid waardeloze voetballers. Een Holten 6 dat Holten 9 geen stro breed in de weg heeft gelegd, ook al mede door het feit, dat mocht Holten 9 kampioen worden, Holten 6 het recht op promotie heeft naar de 4e klasse. Dus waar maken wij ons toch druk om, zo werd er geredeneerd. Ook Holten 9 voelde met Holten 6 de zelfde gedachte. Wel werd door Hol ten 6 nog de leiding genomen door een zeer fraai doelpunt, maar even later stonden de partijen al weer op gelijke hoogte door een strafschop welke Holten 6 al vele malen op een zeer twijfelachtige manier tegenkreeg dit seizoen maar ja de soort is tegen woordig hard. Na dit doelpunt was Holten 6 er wel mee akkoord gegaan om Holten 9 te laten winnen. Jammer nog steeds van deze scheidsrechter lijke dwalingen. Holen 7 speelde in Haarle niet zo'n goede wedstrijd. Vooral door gebrek aan inzet kon Haarle snel uitlopen tot 2-0. Toch wisten de Holtenarén nog even terug te komen door een doelpunt van Henk Nikkels. Vlak voor rust stond het echter al weer 3-1. 10 Minuten na rust werd 't zelfs 4-1. Toen kwam er een sterk kwartiertje voor de Holtenaren. Er volgden twee doelpunten door G. Hofman en A. Ulfman. Echter doordat Van Lies vlak voor het einde een ingeschoten bal nog van richting veranderde en in het eigen doel plaatste, werd het nog 5-3 voor Haarle. Wil Holten 7 in de onderlinge A-com petitie op een goede plaats eindigen zal het heel wat meer inzet moeten tonen. GFC 2Holten 2, aanvang 10 uur, vertrek per auto om 9.15 uur vanaf Smidsbeld; P.H. 5Holten 3, aanvang 10 uur, %'ertrek per auto om 9.15 uur vanaf Smidsbeld. Beslissingswedstrijd WW 8-Holten 9 aanvang 10 uur. Terrein Enter. Vertrek per auto om 9 uur vanaf ca fé Jansen. In de woensdagavond gehouden jaarvergadering van de Chr. Oranje vereniging werden als nieuwe be stuursleden gekozen de heren G. W Barvelink, E. Stam, H. Nijkamp. Schuppert en H. J. Aaltink. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heren G. Veltkamp, G. Meijerman, B. Meijer en E. Jansen. Blijkens het jaarverslag van de se cretaris de heer G. J. Westerik heeft de vereniging momenteel 217 leden Uit het financieel verslag van de se cretaris de heer G. J. Westerik heeft de vereniging momenteel 217 leden. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester de heer H. Meijer bleek dat de inkomsten en uitgaven over het afgelopen jaar resp. bedroegen f 1539.95 en f 1286.85. De commissie voor kascontrole bestond uit de hrn J. Schuppert en J Wiggers had boeken en bescheiden in orde bevonden. VRIJDAG 13 APRIL 18.0020.00 uur Inzameling van lom pen door „H.M.V." (Zie adv. en be richt) ZATERDAG 14 APRIL 14.30 uur Palmpasen-optocht (Zie be richt) 11.0019.00 uur Audi autoshow bij autobedrijf Pots, Larenseweg 19.30 uur Jaarfeest C.J.V. „De Bou wers" in gebouw „Irene" 20.00 uur Bingo-avond voor leden en introducees van Tennisclub, Hockey club en Badmintonclub in feestzaal „Vosman" ZONDAG 15 APRIL Dansen in Bar-Dancing 19.30 i: „Boode' te Bathmen (Zie adv.) MAANDAG 16 APRIL 19.30 uur Zeer belangrijke ledenver gadering Holtense Handelsvereniging in hotel „Holterman" DINSDAG 17 APRIL 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize DONDERDAG 19 APRIL 19.45 uur Paaswijding Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene" VRIJDAG 20 APRIL 20.00 uur Feestavond S.V. „Holten in zaal „Amicitia" (zie bericht) DINSDAG 24 APRIL 20.00 uur Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth" DONDERDAG 26 APRIL 18.45 uur Vertrek Chr. Plattelands vrouwen vanaf gebouw „Rehoboth' voor bezoek aan het klooster „Sion' Een pittige partij voetbal werd za terdagmiddag gespeeld tussen de EV Dl en Blauw Wit Dl junioren. De Blauwwitters moesten alles geven om tot een goed resultaat te komen. Na met 2-0 te hebben achtergestaan kwamen ze voortreffelijk terug brachten de stand op 2-2. Na rust kwamen de Enternaren al spoedig op 3-2. Ook nu weer zagen de Blauwwit- jes kans gelijk te komen (3-3). Dit was ook de eindstand toen de scheids rechter affloot. De doelpuntenmakers waren Teun Schuppert, Wilco Schip per en Geert Schippert. A.s. zaterdag spelen de D-junioren tegen D-junioren van de SV Holten. Een plaatselijke derby dus! Wij wensen beide ploegen veel succes. Blauw Wit B is vrij. Blauw Wit Cl Excelsior C2 3.15 uur; De Zweef C4 Blauw Wit C2 2 uur vertrek 1.15 uui Blauw Wit DHolten D 2 uur; Sp. Rijssen ElBlauw Wit El 2 uur ver trek 1.15 uur; Sp. Rijssen E3Blauw Wit E2 10.15 uur vertrek 9.45 uur: Blauw Wit E3 en E4 zijn vrij; Sp. Rijssen E4Blauw Wit E5 9.30 uur vertrek 9-uur; RKSV E3—Blauw Wit E5 11 uur (2 wedstrijden). Blauw Wit E3Vesos E3 11.00 uur. Jarenlang heeft mej. Bertha Wol- ters, met een aantal mensen samen de Palmpaasoptocht georganiseerd. Heel veel werk heeft zij ervoor ver zet. Wij zijn haar daarvoor erg dank baar, en ook de mensen die met haar de organisatie verzorgden. Doordat mej. Wolters de organisa- gtie niet meer aandurfde vanwege haar leeftijd heeft de stichting voor Sociaal Cultureel werk de organisatie van haar overgenomen, omdat wij menen dat deze folklore in Holten niet verloren mag gaan. Het leven verzakelijkt toch al snel genoeg, en het genoegen dat de kinderen aan de optocht beleven zouden wij niet graag missen. De Palmpaasoptocht gaat dit jaar dus wel door, en we hopen nog heel veel jaren. A.s. zaterdagmiddag vanaf half twee kunt u met uw kinderen komen naar Kalfstermansweide om de palmpaas te laten keuren. Er zullen een aantal prijzen beschik baar zijn voor de meest originele en goed verzorgde palmpaas. Om kwart voor drie zal er dan een Het BATO-team, dat twee weken geleden nog ongeslagen aan de top van de ranglijst stond moet nu haar koppositie met LEVO II delen. Vorige week, 2 maart werd van deze ploeg verloren, en maandagavond moesten de Holtense dames tegen 't team van SVVN weer een puntje prijs geven. Waarschijnlijk was de Holtense ploeg nog niet over haar verlies tegen LE VO II heen. want ook tegen SVVN werd beneden kunnen gespeeld. De eerste set werd verloren, vooral in het achterveld werd door de da mes slecht gespeeld. In de tweede set werd revanche genomen. Ook de derde set kwam met een klein puntenverschil op naam van de BATO-ploeg. In de vierde set die nu de beslissing moest brengen, waren de Holtense dames duidelijk de mindere. SVVN nam een verdiend punt mee naar huis. De wedstrijd van volgende week zal de beslissing moeten brengen. Winnen BATO én LEVO volgende week beide, dan zal een beslissings wedstrijd gespeeld moeten worden. Setstanden: 15-13, 13-15, 14-16, 15-10. Het op de tweede plaats van de ranglijst staande herenteam van BA- lO speelde maandagavond tegen Ca raco 4 een slechte wedstrijd. De Holtense ploeg vatte de wedstrijd niet erg serieus op, en er werd on nauwkeurig gespeeld. De eerste set kwam op naam van Caraco. Er werd aan BATO zijde geen enkele inzet getoond. In de optocht zijn, voorafgegaan dooi de muziek van HMV. Wilt u zorgen dat u niet al te laat bent???? AANWIJZINGEN Omdat de Palmpaas een folkloris tisch gebruik is en het er om gaat dat dit zo goed mogelijk bewaard wordt geven we hieronder nog enkele aan wijzingen voor het maken ervan. Het gaat om: Een jonge dennentak- 5 stram in de kop. Het moet een afgeschilde tak zijn. Deze wordt versierd met papier knipsels een kunstbloemen, bijv Kleine roosjes Op de toppen 5 zwaantjes, brood vogeltjes met een krentenoog, en een rad (een krakeling heet dat). Deze omgeeft de takken. De haarvlecht die wordt voorge steld door de broodkrans herinnert aan overoude haaroffers. De palmpaas is eigenlijk een ver kleinde meiboom, een vruchtbaar heidssymbool. De vogel en de eieren symboliseren het nieuwe leven, dat met de len te begint. De zwaan is de vogel die de godin Frigga uitbeeldt. We hopen dat de palmpaasoptocht ook dit jaar een succes wordt, en dat kan met uw medewerking. Het bestuur, van de Stichting Sociaal Cultureel werk te Holten. tweede set bouwde Caraco een 10-0 voorsprong op. Nu bleek echter dat de Holtense ploeg toch nog wel goed spelen kan. De voorsprong werd ingehaald, en de set werd door 't BATO-team gewon nen. De Holtense heren schenen er zin in te krijgen, want ook de derde set werd door hun gewonnen. In de vierde set werd er door de BATO- ploeg weer veel minder gespeeld. Het Caraco team dat nu op kwam zetten wist deze set verdiend te winnen. Zodoende moesten de beide ploegen de punten delen. Met nog één wedstrijd voor de boeg wisten de BATO heren hun positie niet te versterken. Hopelijk wordt de volgende week gespeelde wedstrijd door de Holtense ploeg gewonnen, zo dat zij hun tweede positie kunnen handhaven. Setstanden: 13-15; 15-11; 15-9; 12-15. Als leden van de controlecommissie 1973 werden benoemd de heren J. Schuppert en G. J. Vrugteveen. Op koninginnedag zal 's morgens met de leerlingen van de beide andere basisscholen in het dorp een aubade worden gebracht aan B en W waarna gezamenlijk feest zal worden gevierd in een van de plaatselijke zalen. Na de rondvraag werd de zeer matig bezochte vergadering door de voorzitter de heer H. Ch. Vogely met dankgebed beëindigd. Woensdagavond is tijdens afwezig heid van de familie B ingebroken in hun woning in de Vixseboxsestr. 31. De familie ontdekte de inbraak pas donderdagmorgen en constateerde dat plm. honderdvijftig gulden uit een geldkistje was gehaald. Rond het huis was geen enkel spoor van inbraak te vindqn. Verzekering dekt de scha de. De raad komt dinsdagavond om 19.30 uur ter behandeling van de vol gende agenda ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. 1) Notulen van de vergadering van 12 maart 1973. 2) a) Ingekomen stukken b) Mededelingen. 3) Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de heer Mr. J. Hulshoff, alhier. 4) Voorstel tot verhoging van hu ren van verschillende gemeente woningen. 5) Voorstel tot aanwijzing van le den en plaatsvervangende leden van de gewestraad. 6) Voorstel inzake beroepschrift van de heer A. J. Bekkernens Look 6, tegen het besluit van burgemees ter en wethouder van 25 janu ari '73 tot 't weigeren van onthef fing van het verbod tot verkoop van sterke drank. 7) Voorstel to' het instellen van een commissie ad hoe ter voorberei ding van een brandbeveiligings verordening. 8) Voorstel tot het opnemen in het plan van scholen 1976 t.em. 1978 van een atheneum aan de open bare scholengemeenschap, alhier. 9) Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de gemeente- en bedrijfs- rekeningen over 1968 en 1969. 10) Voorstel tot het wijzigen van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor.'73 (krediet t.b.v. onderzoek behoefte sportv rzieningen, ver betering Kerkhofsweg, parkeerter reintje Dijkerhoek, Badmeesters- post zwembad, verlichting kleed hokjes aankoop trekkertje met frees uitbreiding electriciteitsnet en aankoop auto G.E.B. 11) Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. Op zondag 8 april vond in Eiber gen het eerste touwtrektoemooi van de 720 kg., 560 en jeugdklasse plaats, mee tellend voor de zomercompetitie. Deze wedstrijd was georganiseerd door de t.t. v „Eibergen". De ploeg uit Holten was ingedeeld in de 720 kg C. poule, en ze bestond uit de heren: E. Struik, H. Klasses, B. J. Reijlink, J. ten Dam, H. W. Lubbersen. G. Boode, W. Rietberg en D. J. A. Podt, ploegleider E. Haver slag. De OKIA ploeg toonde grote vecht lust en deze werd daardoor ook be loond met een grote overwinning in de C-poule, ze presteerden 't om van alle ploegen te winnen. Dit waren Noordijk, Enter. Buurse en EHTC. De uitslag 1 Holten met 12 punt. 2 Noordijk met 7 punt. 3 Enter met 5 punt. 4 EHTC met 4 punt. 5 Buurse met 2 punt. Het eerstvolgend toernooi in de 720 kg. 5.60 kg. en jeugdklasse vindt plaats op zondagmiddag 22 april in MEDDO. Aanvang 1.30 uur. De Blauw Wit junioren BI hebben in de thuiswedstrijd tegen SOS BI hun kans om op de 2e plaats te eindigen verstevigd. De gasten uit Hellendoorn die de 2e plaats bezetten hebben er alles aan ge daan om zich te handhaven maar ze waren niet opgewassen tegen de Blauw Witte junioren die technisch beter en ook sneller waren. Alle drie doelpunten (2 voor en 1 na de rust) werden gescoord door Jan Verveda. FOTOGRAFIE. In het tijdschrift Antiek lazen we: Na de bekendma king van de uitvinding van de da- guerrotypie (voorloopster van de fo tografie) reisden spoedig enkele Ne derlanders naar Parijs om de kunst af te kijken. De eerste Nederlander was vermoedelijk Christiaan Port man (1799-1867). Van de daguerroty- pen die hij uit Parijs meebracht ge loofde het publiek niet dat hij ze zelf had gemaakt. Maar toen hij in 1839 afdrukken van enkele bekende Am sterdamse gebouwen ging exposeren moest men hem wel geloven. Ze zijn helaas verloren gegaan. Baron Van Heeckeren van Ruurlo was de tweede Nederlander die de kunst van het fotograferen bij Daguerre zelf geleerd moet hebben. Ook zijn werk is -verloren gegaan in de tweede wereldoorlog. Alleen van de derde, Eduard Asser (1809-1894), bestaan nog daguerrotypen. Portret ten van familieleden en kennissen. Zoals bijv. het portet van zijn doch tertje Charlotte, geboren in 1836. Het is niet onmogelijk dat dit de oudste „photographie" is die ons land be zit. Het is een „foto" waar men nu nog met plezier naar kijkt. Het wer ken van de „fotograaf" uit die tijd had iets van een alchimist, een dui velskunstenaar, als men zag wat voor materiaal en laboratoriumkunsten er aan te pas kwamen. Ook voor de „slachtoffers" was het geen pretje: ze moesten veel geduld hebben want het belichten duurde vijftien tot der tig seconden.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3