Dorpsschool hield een feestelijke ouderavond Kerkdiensten 134 kinderen ..op de planken Gezamelijke ouderavond openbare kleuterscholen ANWB afd. vergaderde Overijssel in Holten Start van de finale junioren 250 cc Lompen voor Moedercursus Muziek en voordrachtjes Burgerlijke Stand W eekend-dienst PRIJZEN VOOR PAASVUREN Officiële opening Meermanskamp' Gevonden - Verloren FEESTAVOND SV „HOLTEN" MOOIE OPBRENGST Officiële publicatie SPREEKUUR BURGEMEESTER OPENBARE KENNISGEVING UITLOTING OBLIGATIE LENING OPHALEN HUISVUIL VERVALDAG BELASTING HOLTENS NIEUWSBLAD 25ste jaargang No. 16 Vrijdag 13 april 1973 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483- 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar. 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vele ouders waren vorige week vrijdag naar het gebouw Irene" gekomen om een feestelijke ouderavond van de o.l. Dorpsschool bij te wonen. Feestelijk, omdat 134 kinderen op de planken zouden ko men, van de laagste tot en met de hoogste klassen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer H. J. Arfman, heette om half acht de aanwezigen welkom en na een korte 9peech ging 't gordijn open. Spelende en zingende kinderen, die iets voorstelden en uitbeeld den, natuurlijk ook kabouters en feeën, koningen en hovelingen. Een schimmenspel, mensen uit vreemde landen, soldaten, school kinderen, moedertjes, een boer en een boerin, een ziekenauto, die met loeiende sirene en zwaailicht over het toneel cirkelde De bruto-opbrengst van de verlo ting bedroeg f 498 Dit ter dekking van gemaakte onkosten. Donderdag middag hadden de niet-spelers onder de leerlingen en de kinderen van de Tuinstraatkleuterschool en die van de dependance in de Haar de gene rale repetitie bijgewoond. Om half elf kon de voorzitter zijn dankwoor den spreken, die onderstreept wer den dóór het aanbieden van fruit manden aan het onderwijzend perso neel. hetgeen de heer Brouwer, hoofd van de school, inspireerde tot een dankwoord en de zaal tot een spontaan applaus. Hier volgt een beknopt verslag van de inhoud der stukjes met de namen der spelers. Klas IA De avond werd geopend door klas la. Een aantal kinderen (Anja Broek, Henk Oudenampsen, Ype Sijt- sema, Selma van Geerestein, r Aaftink en Jeanet Nijland) vertelde ■wat ze al op de grote school geleerd hadden en waarom dat gebeurde. Een leerlinge (Diana Vincent) wilde omroepster bij de NOS worden, wat uitgebeeld werd door Gerda MülLer Een ander wilde brandweerman wor den. Johan Koopman speelde deze rol. Een derde leerling wilde zo knap worden als Kees Stoop, die uitge beeld werd door Joop Vincent. Ten slotte kwam er een jongen mét oud papier, die graag ridder wilde wor den (Gerd Masselink). Daarna ging de bel en de kinderen gingen naar huis. Klas 1B Klas 1B voerde een toneelstukje op: „De prinses, die verdrietig was". Een prinsesje (Marti Barvelink) krijgt als ze klein is een ketting, die haar geluk zal brengen van de fee (Erna Vincent). Op zekere dag ontfutselt een raaf (Dennis Klunder) haar de ketting in ruil voor een hoed, waar .je heel knap van wordt. De hoed wil echter niet meer van haar h' Cd en de prin ses wordt dan zo verdrietig, dat de koning en de koningin (Rik-Jan Slot man en Gerti Tulier) een beloning uitloven voor diegene, die de ketting terugbrengt. ,,Jan de Bakker" (Jan-Herman ten Velde) gelukt het tenslotte de raai te vinden, die het gelukkig niet zo kwaad bedoeld had, want hij wilde de ketting hebben voor zijn dochtertje (Mjrgot Kramer), dat ziek was. Verdere medespelers waren nog: Ineke Leeftink (vertelster. tevens dorpsvrouwtje), Marcel van der Heij den (Otto), Carolien van Loenen (hof dame), Maarten Kroonenburg en Jan Traanmm fa'lbei heraut). Klas 2A De titel van het hierna volgende stuk was: ,,Op zoek naar geluk' In het schemerige bos stonden paddestoelen Rik. (Jack.v Pronk) en Rak, (Christa Slag) met hun vriend jes paddestoelen (Jokke Lammers en Rinca Nijenhuis) te soezen ir ochtend-zon. Els (Gea Dijkerman) en Petra (Wilma ter Beest) waren reeds vroeg op pad gegaan om het geluk te zoeken. De paddestoelen, die hen graag wilden helpen, dachten na lang gepraat, dat een mooi wit schelp je toch zeker het geluk moest zijn. Dolblij wilden ze terugkeren naar huis. Onderweg echter kwamen ze gesprek met twee haasjes, Hip (Hen- nie Jalving) en Hup (Diederick ter Harmsel), die hen uitlachten en telden dat het geluk toch wel iets an ders was. Zij gaven Petra en Els een gouden bloem, 't Schelpje werd weg gegooid. Hip en Hup ging n daarna spelen met hun vriendjes, (de haasjes Ria Vos en Joke Lammers). De hout hakkers (Bertus Roclvink en Jan Tuitert) ontmoetten de kinderen en lachten hen uit om deze malle bloem Wat het geluk was wisten de houthak kers echter niet. Wel een oud vrouw- kerk: 10.(10 uu: ;n 15.00 uur ds. C. ds. P Ned. I-Ierv Lugtigheid dink. In beide diensten bevestiging nieuwe lidmaten. Extra collecte plaatselijk jeugdwerk Oppasdienst mevr. Van Ieperen, Ajie Markvoort en Hanny Baltus. Goede Vrijdag: 10.00 uur ds. C. C. Addink en 19.00 uur ds P. Lugtig heid. In beide diensten Viering Hei lig Avondmaal. Geref. kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. H. van Twillert (Viering Heilig Avond maal) 3.00 uur ds. II. van Twillert (Nabe trachting). In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tij dens de dienst van 10.30 uur oppas dienst in gebouw ..Rehoboth" (Tonny Hulsman en Willy Beldman). Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. R. A. Hoogkamp. Collecte voor de dia conie. R.K. Kerk: 8 30 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK: Zondag 15 april: geen dienst. Goede Vrijdag 10.00 uur ds. P. Lugtigheid. Viering Heilig Avondmaal. OKKENBROEK: 9.00 uur ds. W. C. C. Polhuijs van Colmschate. Beves tiging nieuwe lidmaten. Goede Vrijdag: 19.30 u. ds. D. Zink stok van Deventer, Bed. H. Avond maal. NIEUW J-IEETEN. R.K. Kerk za terdag 7.00 uur zondagmorgen 9 en 10 uur. tje, dat hen ook in het bos tegen kwam. (Ina Bosschers) „Geluk", zei ze, „hebben jullie altijd in je. Het is lief zijn voor elkaar." Daarmee was de gehele zaal het eens. Het „lief zijn voor elkaar" werd spon taan met de spelei-s meegezongen. De pauze tussen de verschillende to neelstukjes wei-den gevuld met mu ziek en voordrachtjes van klas lib en Illb. Als eerste kwam op het podi um Karin Willemsen, die een paar liedjes op de fluit ten gehore bracht. Een hele prestatie, als je nog niet zolang les hebt en dan je tril lende vingers op de blokfluit rustij moet houden, om de goede toon te pakken te krijgen, terwijl er zoveel mensen zitten te luisteren. Erwin Heeregrave was de verteller „Een grapje", een versje waarin drie dwergen een knoop in een reuzeneus legden. Tanja Hess kwam voor het voetlicht met: „De kip van boer Van Baaien", een leuk gedichtje over een eigenwijze kip. Barbara Boode, kleed als duizendpoot, vertelde in het gedichtje: „Van een duizendpoot' voor welke problemen een duizend poot", voor welke problemen een duf zendpootmoeder komt te staan, zoonlief in de sloot is gevallen. Tenslotte kwam Ellen IJspeerd (met een raket in m'n buik van de kriebels) voor het voetlicht en vertelde het versje: „De houtwurm". Alle vijf hebben ze het ondanks de opmerking „ik kan het niet" en „ik durf het niet", uitstekend afgebracht. Klas 3A Klas 3A voerde het toneelstukje van een Bijl" op. De •verteller (Erik Lammers) gaf het publiek een kor te inleiding. In een huiskamer zaten een moeder (Marloes Wille) en haar dochter Marianne Paalman) koffie te drinken. Er werd aangeklopt en moeder zag tot haar ontsteltenis dat er drie sol daten voor de d.eur stonden. De rollen van de soldaten werden gespeeld door Johan Brinks, Jan Ophof en Gerrit Paalman. De vrouwen voelden niets voor de soldaten gastvrijheid te verlenen. Eerst verstopten ze zich en t'oen dit mislukte, probeerden ze te doen of ze doof waren. Hun doofheid bleek wel mee te vallen toen Gerrit Paalman plotseling een harde klap op de tafel gaf. Kortom alle pogin gen van de vrouwen om de soldaten kwijt te raken, mislukten. Toen de soldaten eten verlangden, weigerden de vrouwen mee te werken. De stoe re kerels gingen toen zelf soep koken. Zij gebruikten als hot een bijl (wel scherp). De vrouwen kregen steeds meer plezier in het gehele gebeu ren. Na het zingen van een lied door de soldaten en de vrouwen, was de soep klaar. Gezamenlijk_ werd er geten. Goedkeurende woorden werden gesproken. De soldaten stapten volgens op met de mededeling dat 'f bot (de bijl) door de vrouwen mocht worden behouden. De mannen liepen Ondertrouwd: H. Louws, Aln en H. E. WissiHk, Holten. Getrouwd: E. Maats, 31 jaar. Delft en M. Meijer, 29 jaar, Duitsland. Overleden: H. J. Jansen, 79 jaar overled. te Hoornaar. A. Holter- man-Achterkamp 87 jaar overled. te Raalte. BEVOLKING Ingekomen: D. J. Mondeel en van Haarlem. B. van den Berg en gez. van '§-Gravenhage. HOLTEN Artsen: Zaterdagmorgen vanaf 9 uur t.e.m. maandagmorgen 8 uur C. H. Rietdijk, Molenbelterw. 15 tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur "bij ei gen huisarts. Wijkverpleging: Zaterdag en zondag zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- geb. Holten, Gaardenstr. 33 telef. 05483-1436. Ambulancevervoer: J. Aanstoot tel. 1338 (b.g.g. A. Muller tel. 1320). Maatschappelijk werk. Elke werkdag van 9-10.30 uur in het Groene Kruis gebouw, Gaardenstr. 's Maandags avonds 7 tot 8 uur. Tandartsen: Zaterdag 14 en zondag 15 april E. A. Witkop, Wierdensc- straat 118. Rijssen tel. 05480-2260 (Voor spoedgevallen 6-7 uur nam.) Dierenartsen: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107 tel. 2004. Gezinsverzorging: Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. Beldman-Aanstoot) Wachtdienst slachthuis. T.e.m. zon dag 15 april A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Maandag 16 t.e.m. zon dag 22 april C. Meindertsma, Berg- manstr, 12 tel. 2190. Aangifte gestor ven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst. Zaterdag 14 t.m. vrij dag 20 april: Electra: H. Heijink Kol- weg 44 tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof Voorsboersstr. 2 tel. 1793. Brandmelding: Overdag tel. 1352 (Po litiebureau). 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knopen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). lachende weg. De beide vrouwen vroe gen zich verbaasd af, waarom zij zo lachten. Zij hadden kennelijk niet in de gaten dat een bijl niet licht in een lekker bot verandert. Klas 4A Nadat Ronnie de Geus aangekondigd heeft, dat klas 4a het toneelstukje „Ruime Keus" zal opvoeren, bevin den we ons in een schoenenzaak, waar de winkeljuffrouw (Jar.net Gervedink Nijhuis) haar klanten (Ien- ke Hofman, Gonda Bosselaar, Desi- ree Dieksen en Ruth ter Haar) wel ke letterlijk de winkel binnen^ rold zijn, verschillende schoenen pro beert te verkopen. Onderwijl valt een vervelend jonge tje (Erik Knapen), die eerst voor hond en later voor kat speelt, de ver koopster lastig. De „dametjes" kun nen echter niet uit de verscheiden heid van schoenen een keuze doen en besluiten, verontwaardigd en eens gezind, de winkel te verlaten. De verkoopster krijgt hierop een hevi ge woede uitbarsting en wijst de klan ten nu resoluut de deur. Aangezien deze klemt, valt iedereen bij het openrukken over elkaar en heeft het spel een zeer rumoerig slot. Klas 4B en 6B Gea Roelvink kondigde het program ma van 4B6B aan. Voor het doek openging voor het toneelstuk „De Droom", declameerde Ineke Brink man (4B) een lentegedicht. Herman Deijk (6B) is de jongen die tijdens het leren van een aardrijks kundeles boven zijn atlas in slaap valt. In zijn droom verschijnt de go din van de aardrijkskunde (Gerdien Kleinburink 6B) die Herman naar Arabië brengt, waar hij verwikkeld wordt in een geval van diefstal van de juwelen van de sultansvrouwen (Marlies Dissevelt, Gerdien Ophof, Petra ter Doest 6B). De sultan (Jan Beltman 6B) looft een zak met. goudstukken uit aan diegenen die de dief te pakken krijgt. Als de dieven (Egbert Veneklaas, Hans Brugge- man 6B) weer eens hun slag slaan en de juwelen in een put verstoppen, worden ze gezien door Dalida. een arm weesmeisje (Hedie Redeker 6B). Deze roept de hulp in van Her man en als zij hulp gaat halen, wordt Herman door de paleiswach ter (Hans v .Geenhuizen 6B) gear resteerd en voor de rechter (Jan Bert Wissink 6B) geleid. Gelukkig lost Dalida het misverstand c worden dé dieven door de omstan ders (Ansje Bulsink, Marti Schneider, Teun Hofman en Ronnie Lardinois 4B) gegrepen. De godin verschijnt en brengt Herman terug. Tot slot declameerde Gertjan van Aefst (4B) het gedicht „De Leeuw" van De Schoolmeester. Klas 5 Na de pauze kondigde Rinus Ulfman klas 5 aan, die het schimmenspel „Klein Duimpje" opvoerde. De vertel ster (Anna Gerritsma) leidde het stuk in: Vader (Henk Steven Klein burink) en moeder (Mariëtte Koop man) hebben het moeilijk en willen hun kinderen in het bos achterlaten. Klein Duimpje (Wilco v.d. Noort) hoort dit en vertelt het aan de ande re kinderen (Heidi ter Lage, Edwin Stegehuis en Wim van Oyen). Na een tweede poging van de ouders moeten de kinderen in het' bos achterblijven want. Klein Duimpje strooide brood kruimels. De kinderen komen dan bij het huis van de reus (Ronald Schmets)maar het oude vrouwtje (Diantha Bergsma) helpt hen. Als de reus in het bos slaapt, pakt Klein Duimpje de zevenmijls laarzen en vlucht met broers en zusjes naar huis, waar de ouders hen blij op wachten. Dan komt de boodschapper van de koning (Martin Terlage) met het be richt dat allen op het paleis van de koning (Jan Kees Germeraad) moe ten komen. De koning is blij, dat het land verlost is van de boze reus (want, die is van kwaadheid gestor ven) en hij beloont Klein Duimpje. De schimmen, uitgeknipt door de kin deren van de klas. werden op het doek voortbewogen door Rob Boode en Gerard Panman Klas 6A Klas 6a kwam voor het voetlicht met „Nog net op tijd". De hoofdrol werd vertolkt door Bert Baltes. die in zijn slaap het kunstgebit meende hebben doorgeslikt. Hij kreunde van wege de buikpijn en Jennie Stevens zijn echteenoië zochr tevergeefs onder de kussens en tussen de lakens. Dok Klas lb presenteerde zich kostelijk uitgedost op de ouder avond van de Dorpsschool. ter Jan Riemersma kwam en hij oor deelde onmiddellijk vervoer naar De venter noodzakelijk. De ziekenauto reed weldra over het toneel met zwaailicht en loeiende claxon. Erik Jansen, Johan Nijland en Harry van Coeverden zorgden voor bediening van de wagen. In het ziekenhuis reed zuster Henriëtte de patiënt naar de kamer van de chirurg. Bert Wierbos. Baltes' buik werd ingezeept en ge schoren. Daarna kreeg hij een spuit je en lag weldra bewegingloos op de operatietafel. De chirurg, omring door de zusters Henriëtte, Inge, Marijke en Mieke, wil juist met de vaste hand vel van van vel en vlees van vlees splijten, toen zuster Jacqueline binnenkwam met de mededeling: „Niet opereren telefoon van mevrouw Baltes het gebit lag onder het ledikant!" Het gordijn ging dicht... de zaal brulde! De korte scènes werden toegelicht door Willemien Keizer, Erik Gerve dink Nijhuis, Marieke Wegstapel, Bianca Schrijver, Henk Ebrecht en Wim Slijkhuis, terwijl Bennie Krik- kink enkele slotopmerkingen plaatste. Tot slot zongen de kinderen van 6A en 6B een paar liedjes: „Lente in Sal- land" en „Thuis in het. dorp". Woensdagavond 4 april kwamen ve le ouders van kleuters, die de kleu terschool aan de Tuinstraat en haar dependance in „De Haar" bezoeken, in de hal van de Dorpsschool bijeen. Deze plaats was noodzakelijk, daar in 't gebouw van de kleuterschool aan de Tuinstraat geen ruimte is om zoveel ouders te ontvangen. Voor 't eerst dus geen ouderavond in eigen school, maai; dit zal tevens ook de laatste zijK, daar de kleuter school in „De Haar" weldra een zelfstandige school zal worden. De voorzitster van de oudercom missie heette de genodigden en alle ouders van harte welkom, en wen ste een ieder een gezellige avond toe. Enige weken geleden werd via een brief aan alle ouders bekend gemaakt dat mevr. J. Traanman-Bijma de ou dercommissie zou verlaten en dat me vrouw H. Köhler-Ki'üner bereid was gevonden haar plaats in te nemen. Van de kant van de ouders werd géén tegenkandidaat gesteld. Mevr. H. Köhler-Krüner liet via een brief weten, dat zij tot haar spijt niet aanwezig kon zijn en dankte een ieder voor het in haar gestelde ver trouwen. Voor men verder ging kreeg de heer G. S. E. Vegter voorzitter van VOO afdeling Holten gelegenheid om Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de drie groot ste paasvuren die in en rond Holten worden „gebouwd" flinke geldprijzen beschikbaar worden gesteld. De jongelui die met slepen reeds en kele weken druk bezig zijn moeten bedenken dat „grootste" iets heel an ders is dan „hoogste" De prijzen zullen worden toegekend aan die groepen die het meeste hout en ander brandbaar materiaa1 bij elkaar heb ben gebracht. Wel is er ook deze keer weer een extra prijs beschikbaar voor het mooiste paasvuur. Wanneer men wil meeaingen naar een der prijzen (hoofdprijs minstens f 60.-) moet men dit opgeven voor za terdag 21 april bij secretaris van de VVV „Holtens Belang" de heer J. Wiggers. Kolweg 14, tel 1356. De plaats waar de „boakens" staan moet dan tevens opgegeven worden. over de Vereniging voor Openb. Onderwijs. Hierna kreeg de heer M. Post uit Holten 't woord. Samen met enkele collegae sprak hij over de creatieve ontwikkeling van het kind", waarbij hij vele tekeningen liet zien. Hiermee werd bedoeld, dat kinde ren zo jong mogelijk moeten leren spelen met verantwoord speelgoed en leren creatief bezig te zijn. Dit mag niet ophouden, wanneer ze naar de basisschool gaan. Het is zelfs een noodzaak, dat ze de gelegenheid hebben en krijgen om hiermee door te kunnen gaan om tot een volledige ontplooiing van hun persoonlijkheid te komen. Hij heeft geleerd zich op welke wijze dan ook te kunnen uiten. Eenmaal volwassen zal hij dan beter opgewassen zijn tegen de spanningen in de maatschappij. Aan 't eind van de avond bedankte de voorzitter de heer M. Post en zijn collegae voor wat zij deze avond ge boden hadden. De avond werd besloten met de jaar lijkse verloting. Hiervoor hadden ve len zich ingespannen door een groot aantal aantrekkelijke prijzen beschik baar te stellen. In de maandagavond in hotel „Hol- terman" gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van de Stich ting Sportbelangen Holten werd be sloten het sportpark „Meermans kamp" officieel te openen op zaterdag 25 augustus. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om op zaterdag 18 au gustus te openen doch i.v.m. een ju- niorentoernooi van de S.V. „Holten" moest de opening een week worden uitgesteld. Gevonden: rode das, 1 pr. leren da meshandschoenen zwart, zwarte he- renparaplue. Verloren: groene kinderportemonnee met inhoud; prisma herenhorloge; indus herenhorloge; herenportemon nee met inhoud; 1 motorhelm met 1 pr. handschoenen. De Holtense Muziekvereniging ,,HMV" houdt vrijdagavond 13 apri] (hedenavond) in het dorp tussen plm. 6.30 en 20.30 uur de jaarlijkse inzame ling van lompen. Nog niet alle huisvrouwen zijn klaar met de schoonmaak ('t zat met het weer nu niet bepaald mee) maar ve len van hen hebben het „werk" af en willen de lompen die evenals voor gaande jaren weer bestemd zijn voor ,,'t meziek" graag kwijt- De supporters, drammers - muzikan ten worden vrijdagavond om uiterlijk kwart voor zes verwacht op het ter rein bij de Coöp. Aan- en Verkoopver eniging „Trio" aan de Stationsstraat waar de grote actie om 6.15 uur zal starten. Men zou de mannen en jongens een heel groot plezier kunnen doen door de lompen „gezakt" aan te bieden. Men kan dan vlot opschieten' zodat dezelfde avond nog de lompen afge leverd kunnen worden aan een Hen- Het zal geen cursus zijn van luisteren gelose firma. Aangezien de schooljeugd regelmatig oud papier ophaalt zal dit niet wor den ingezameld. Uitgaande van het Groene Kruis, begint 2 mei een cursus voor aan staande moeders. Onder leiding van mevr. Zr. E. Rietman, districtsver- pleegkundige voor de kinderhygiëne, kan men samen die zaken bespreken, die in de belangstelling staan, wan neer men de eerste baby verwacht. Het zal geen cursus zijn van luisteren maar meer om samen van gedachten te wisselen. De duur van de cursus is 5 midda gen en én avond, aanvang 2.30 uur, kosten 5 gulden. Gaarne opgave voor 25 april bij een van de wijkverpleegkundigen Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. tel. 1436 liefst tussen 1 uur en 2.30 uur. Zie advertentie. Op vrijdag 20 april a.s. zal de jaar lijkse feestavond van de SC Holten plaats vinden in zaal Amicitia, aan vang 20 uur. De avond zal gehouden worden in de vorm van een kien- dansavond en is toegankelijk voor alle leden. Alle senioren-spelers zul len nog door de leiders van hun elf tal benaderd worden en de andere leden zullen schriftelijk een uitnodi ging ontvangen. We hopen dat deze avond evenals vorige jaren, een enorm succes zal worden. Medewer king zullen verlenen de Almelose scfaeidsrechtersvereniging en het Satumus Kwartet uit Holten. Het bestuur. De Emmabloemcollecte die in de week van 19 tot 24 maart werd ge houden heeft f 1744,55 opgebracht. Het comité zegt allen die gaven har telijk dank. De Burgemeester van Holten maakt bekend dat aanvragen om pas poorten en toeristenkaarten-B ten minste 14 dagen voor de datum van gebruik ter secretarie ingediend moe ten worden. In verband met de vele aanvragen die ter provinciale griffie binnenkomen is het niet mogelijk de verzoeken om paspoorten en toeris tenkaarten-B binnen een kortere ter mijn af te werken. Belanghebbenden worden daarom verzocht aan voren staande termijn van 14 dagen stipt de hand te houden. Bij aanvragen die te laat worden ingediend dient men ernstig rekening te houden met de mogelijkheid dat het paspoort of de toeristenkaart niet tijdig aanwezig is. De legeskosten voor een paspoort bedragen thans f 37,50 en een toeris tenkaart f 22,50. De burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij op maandag 16 april a.s. spreekuur zal houden van 15 tot 17 uur in plaats van 's morgens. HOLTEN, 13 april 1973. De burgemeester voornoemd, W .H. ENKLAAR. Burgemeester en wethouders 'van Holten maken bekend, dat het Ko ninklijk Besluit van 12 februari 1973, nummer 18, houdende onttrekking aan het openbaar verkeer van de vol gende gedeelten van de op de rijks weg Holten-Markelc aansluitende we gen, gerekend uit de kant van de hoofdrijbaan van de rijksweg, te we ten: 1 de Borkeldswcg (weg nr. 149 van de Wegenlegger) aan de noordoost zijde over een lengte van 51 me ter; de Landuwerweg (weg nr. 151 van de Wegenleggèr) aan de noord oostzijde over een lengte van 20 meter; 3 de Pannenweg (weg nr. 162 van de Wegenlegger) aan de noordoost zijde over een lengte van 23 me ter; 4 de Bosch weg (weg nr. 183 van de Wegenlegger) aan de zuidwestzij de over een lengte van 14 meter, vanaf 17 april 1973, gedurende ver tien dagen, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Holten, 11 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis dat in een op 17 april 1973 te 14.00 u. te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 2 obligaties van de per 1 mei 1952 gesloten obligatielening, groot f 60.000,—. Holten, 11 april 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langen1-arg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de komende feestdagen het ophalen van het huisvuil als volgt is gewijzigd route vrijdag, 20 april (Goede Vrij dag) wordt donderdag. 19 april a.s. route maandag, 23 april (2e Paasdag) wordt dinsdag, 24 april a.s. route maandag, 30 april (Koningin nedag) wordt dinsdag, 1 mei a.s. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbar, secretaris. Op 31 maart 1973 dienden de aan slagen in de Hondenbelasting 1973 te zijn voldaan. Denkt u er aan, dat een aanmaning f 2.kost en een dwangbevel mini maal f 2,50. i Holten vond vrijdagavond de jaarvergadering plaats van de afde ling Overijssel van de ANWB. De bij eenkomst weid gepresideerd door ir. H. van de Linde van Sprankhui zen. lid van het. Dagelijks Bestuur an de bond. Staande heeft de ver gadering de heer H. J van Balen, de kortelings overleden oud-hoofddirec teur van de ANWB herdacht, waar- ia de voorzitter een globaal over zicht gaf van de recente ontwikkr- ling. Ondanks een duidelijk teruglopende conjunctuur is er bij de ANWB toch nog sprake geweest van een toena me van het ledental, even"1'; bij de wegenwacht, namelijk met. 72.000, re spectievelijk 74.000 leden. Deze duidelijke samenhang tussen bond en gemotoriseerd verkeer ont lokte de heer Van der Linde van Sprankhuizen de opmerking, dat de ANWB desondanks niet kan worden aangemerkt als een typische wegge bruikers-organisatie. Reeds omwille van de belangen van recreatie en toerisme weegt het. natuurbehoud bij de bond zeer zwaar. Vandaar een genuanceerd standpunt ten aanzien van het openbaar ver voer, dat met name tijdens de jong ste serie Verkeerstechnische Leer gangen nog eens heel duidelijk is be klemtoond. Nadat de vergadering twee nieuw benoemde consuls in haar midden had verwelkomd, t.w. de heer J. Wolthuis te Beerze. ruiterconsul, en de heer J. de Widt, kampeerconsul in algemene dienst te Zwolle, moest zij constateren dat de wegens zijn 25- jarig consulaat te huldigen dr. P J. J. Versluys te Den Hulst door ambt bezigheden verhinderd was. De dok ter was namelijk ijlings te hulp ge roepen bij een bevalling. Nadat de Afdelingsconsul, mr. W. H. Enklaar, zijn jaarverslag had uitge bracht, volgde een levendige discus sie. Opmerkelijk was de suggestie om de wind-watermolens hun oor spronkelijke functie te hergeven door ze in te schakelen bij de waterreini ging. Door een voortdurende toe voeging van zuurstof aan het. afval water, kan het biologisch reinigings proces aanzienlijk worden versneld. Het: behoud van onze molens, zou daaraan een belangrijke nieuwe im puls kunnen ontlenen. Het verslag van de Motorcross op de Zuurberg vindt V op pagina 3.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1