UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Weekenddienst Kerkdiensten mild voor de Emmabloem-collecte Aktie voor aanvulling uniformen voor de muziekvereniging HMY Op den Dries 12,5 jaar dirigent Dokter Sijtsema sprak voor de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen Fokverenigingen vergaderden JAARFEEST gereformeerde jeugdclubs ONZE AGENDA Eiken aan Manenschjnsweg blijven staan Verzoek Firma Lammers commissie „R.O." Stroomprijs iets omhoog. op tafel bij Gevonden - verloren Burgerlijke Stand GESLAAGD Bezichtiging kanxer Bejaardencentrum Jeugdbijeenkomst Onderwijzeres benoemd JAARLIJKSE LOMPEN-AKTIE VAN HMV BEJAARDEN- SOCIëTEIT ,Soli Deo Gloria1 zingt in Goor HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 16 maart 1972 25ste jaargang - no. 11 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 -1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 'Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, f 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 16 maart 19.30 uur: GROTE VERWERPING t.b.v. landelijke C. J.V. in „Irene' (zie bericht) Zaterdag 17 maart 10-12 uur en van 2-4 uur: bezichtiging- kamer Bejaardencentrum „Diessen- plas" (zie bericht). Veldloop I-Ioltense Atletiek en Trim- club „Hatric" rond sportcomplex „Meermanskamp". Zondag 18 maart 2.00 uurs Disco-bal in café „De Wip- pert". 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen. (zie advertentie). Maandag 19 maart 20.00 uur: Gespreksavond Hervormd- Gereformeerde jongeren in gebouw „Irene". Onderwerp: „de hel". Maandag 19 t.e.m, zaterdag 24 maart „Emmabloem-collecte" (zie bericht en advertentie). Dinsdag 20 maart 20.00 uur: Alg. ledenverg. Ned. Rode Kruis :afd. Holten in Hotel Vosman. 20.00 uur: Voorlichtingsavond con tractteelt snijmais in café „Kalf- sterman" (zlie bericht). Woensdag 21 maart 10.45 uur:-Fondue cursus Chr. Plat telandsvrouwen. 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië". Donderdag 22 maart 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten CHU in de hal van „De Scha kel". Excursie Herv. Vrouwengroep Hol ten naar de Damesbeurs te En schede. Vertrek: 12.30 uur. Maandag 26 maart 19.45 uur: Jaarvergadering-Ouder avond Chr. Kleuterschool in „De Schakel". 19.45 uur: Jaarvergadering O.L.M. in café „Kalfsterman". Spreker de heer Viehoff, watergraaf Zuive ringschap West-Overijssel. Onder werp „.Functie, taak en werkwijze van het zuiveringschap". Woensdag 28 maart 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten van de Chr. Boeren- en Tuin ders Bond (CBTB) in gebouw „Re- hoboth". Donderdag 29 maart 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Reho- both" (vergadering 22 maart gaat niet door). Vrijdag 30 maart 19.30 uur: Jaax-feest C.J.V. „De Tref fers" en de „Lenteklokjes" in „Trefpunt" te Espelo. 19.30 uur Afscheid van mej. Wol- ters, onderwijzeres aan de o.l. Kol- school in gebouw Irene. Het was voor de raad behalve voor wethouder W. ten Berge e nde heer L. Kaan (PvdA), die zich in de vergadering van 13 februari tegen kappen hadden verklaard wat moeilijk te verteren dat geen beroep mogelijk is tegen het besluit van Gede puteerde Staten. De oude eiken langs de Manenschijnsweg moet men laten staan. De heer D. J. Wansink (Gem.Bel.) vond het overdreven te zeggen dat het een groot aantal meer dan honderd jaar oude.eiken bètrof. Hij nam de moeite om ze even te tellen en het zijn er precies geteld 26 die voor de bijl moeten. Langs de andere kant van de verharde weg kunnen de eiken blijven staan en zodoende blijft er nog een laantje. Hij zou in beroep willen gaan bij de Kroon, maar dit kunt u niet, zo liet mr. Enklaar hem weten, aangezien de zaak niet eens tot de competentie van de raad behoort. Uiteindelijk is het een kwestie tussen de ruilverkavelingscommis sie en Gedeputeerde Staten. Het verzoek van de raad vastgelegd in een brief kreeg niet de gevraagde instemming van G.S. Enkele leden van dit college hebben onlangs met de hoofdingenieur-di recteur van Rijkswaterstaat ter plaatse een onderzoek ingesteld waar na Ged. Staten een kapverbod heb ben opgelegd. De heer Nijkamp (AR) herinnerde er aan dat de Standsor ganisaties (CBTB en OLM) in een schrijven aan G.S. hadden verzocht om de bomenrij aan de westkant te kappen dit met het oog op landbouw belangen en de verkeersveiligheid. Gaat men in Zwolle voorbij aan de belangen van onze agrariërs? Zij moeten tenslotte ook medezeggen schap kunnen uitoefenen. De heer E. van Schooten (B.P.) ging nog verder door te stellen dat „Gedeputeerde Staten meer belang hechten aan een boom dan aan een mensenleven". Felle reactie Burgemeester Enklaar's reactie was fel. Het landbouwbelang zo hij is bij het college van Ged. Staten in even goede handen als het natuur- belang. De brief van G.S. hebben wij u ter kennisname voorgelegd en meer kunt u er ook niet aan doen. U kunt dat betreuren, ik moet pro testeren tegen de manier waarop de raad meent G.S. te lijf te moeten gaan. G.S. hebben het accent anders In de week van 19 t.e.m. 24 maart wordt in onze gemeente weer de jaarlijkse Emmabloemcollecte ge houden, waarvan de opbrengst o.a. ten goede komt aan de tuberculose-be- strijding door de plaatselinge kruis vereniging. De t.b.c. is gelukkig geen volksvij and nummer 1 meer, maar de aan dacht voor de bestrijding mag be slist niet verslappen. De z.g. haarden die toch nog telkens worden ontdekt, bewijzen duidelijk dat deze zo ge vreesde ziekte nog niet is overwon nen. De Kruisverenigingen doen voor de bestrijding zeer belangrijk preven tief werk en daarom durft het be stuur van het Groene Kruis ter plaat se ook een dringend beroep doen op ALLE INGEZETENEN om een mil de bijdrage te geven. Aan alle inwo ners werd deze week door de post bode een collectezakje bezoi-gd het welk in de komende week zal worden opgehaald door onderstaande perso nen: H. Traanman (Dijkerhoek en Artsen Zaterdagmox-gen v.a. 9 u, t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. dokter C. H. Rietdijk, Molenbelterweg 15, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Wijkverpleging Zaterdag 17 en zondag 18 maart zus ter P. T. v.d. Zwaag Groene Kruis- gebouw Markelo, Pr. Irenestr. 7 tel. 05476-1285. Ambulance vervoer A. Müller tel. 1320 (b.g.g. J. Aan stoot tel. 1338). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9.00-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw Gaardenstraat. 's Maandags "s avonds van 7-8 u. Tandartsen Zaterdag 17 en zondag 18 maart R. M. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen tel. 05480-3194 Praktijk adres Enter- str. 118 (alleen voor spoedgevallen 18.00-19.00 u.). Dierenartsen Zaterdag en zondag W. C. C. Wame- link, Churchillstr. 107, tel. 1870. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel, 1438 b.g.g. tel. 1779 (mevr. Beldman-Aanstoot) Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 18 maart B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2. Tel. 1536. Maandag 19 t.e.m.' zondag 25 maart C. Dijkstra, Schoolstraat 5. tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag t.e.m. vrijdag 23 maart: Electra: H. Heijink, Kolweg 42, tel. Kolkman, Diessenplas- Gas: H. J. str. tel. 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen, b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). deel Espelo), G. J. Stam (Neerdorp en deel Espelo), Noteboom (Holter- broek). Joh. Nekkers (Borkeld, Look en villa terrein), G. J. Nekkers (Beu- seberg), G. J. Oplaat (nieuwbouw „De Haar", tussen Larenseweg en spoorlijn), H. Bosman (zijstraten Kolweg), G. Stam (Oranjestr. Riet- mogenstraat, Pastoi-iestraat plus zij weg). Kolweg en Rijssenseweg), G. H. Schöppers (Gaardenstraat, Rei- linksweg, Bessinkpasstraat, Haar- straat, Diessenplasstraat en Laren seweg), H. Roelofs, (Burg. v. d. Borchstraat-Molenbelterweg, Dorps straat en Stationsstraat), J. Heldsin- gen (Holterberg) Legt u het enveloppe vast klaar. Voor betoonde offervaardigheid zegt het Groene Kruis-bestuur bij voorbaat allen zeer hartelijk dank. Ingezete nen die nog geen lid zijn van 't Gi-oe- ne Kruis kunnen zich opgeven bij de personen die het envelopje komen komen afhalen. Gevonden: 1 rood plastic porte- monnaie (inhoud duits klein geld). 1 groen trainings jack (maat 5), Wa terman sterrenbeeld, etui met schrijf benodigdheden (stoffen-paars met wit te strepen), groen manchester hoed je, 1 softbal. Verloren: Leren herenhandschoen (glacé) (links), 1 blauw gympakje, 1 gouden ring met parels, 1 donker bruine rechter dameshandschoèn, 1 blauw kinderfietsje. Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte Kerk en ziekenzorg. Oppasdienst mevr. Van Bruggen, Meineke Schellevis en Bet- sie Westerik. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. (Gezins- dienst) ds. P. Lugtigheid. Extra col lecte voor Kerk en Ziekenzorg. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. Dijk van Wesepe. NIEUW HEETEN: R.K. kerk zater dagavond 7.00 u., zondagmorgen 9 en 10.00 u. Geboren: Annerieke <l.v. H. J. J. ten Velde en H. J. A. van Geenhui zen. Willem Geert z.v. C. P. Beu kenkamp en F. M. Offringa. Je roen z.v. J. Pasop en J. G. Beumer. Ondertrouwd: J. W. Paalman, oud 20 jr., Holten en H. G. Klein Teese- linlc, oud 18 jr., Holten. BEVOLKING Ingekomen: J. A J. Flierman van Voorst. G. P. W. Lebbink en gez. van Deventer. J. H. Nijmeijer van Deventer. Mevr. H. C. Nijmeijer- Hoksbergen van Zwolle. Mevr. G. E. Krikke-Dieperink van Arnhem. S. Krikke van Lochem. J. van der Vreede en gez. van Deventer. C. S. van der Mei en gez. van Nijme gen. J. T. Kuindei-sma en gez. van Zwolle. Vertrokken: R R. Muller naar En schede. P. A. Murris naar Om men. M. C. Pladdet en gez. naar Voorst. J. J. Muijderman naar De venter. i gelegd. Het spel is democratisch ge speeld. De raad heeft nul op het re kest gekregen maar dit overkomt B. en W. ook wel eens. Bij G.S. heeft het natuurschoon zwaarder gewo gen dan andere zaken. Ook de heer Kaan (PvdA) ging een en ander te ver. Ged. Staten aanval len en zeggen dat men de beslissing betreurt is ieders goed recht maar stellen dat G.S. meer belang aan bo men hecht dan aan mensen lijkt ner gens op. De heer Rietberg (CH): „We mogen toch alsjeblieft wel onze mening zeg gen". De heer Westerik (CH): „Zelfs de ruilverkaveldngscommissie heeft ge oordeeld dat de bomen weg moeten en de commissie heeft nota bene daar waar het mogelijk is singels en groen aangebracht. De commissie kijkt verder dan G.S. Ik beschouw de brief van G.S. als een in de wie len rijden van de commissie". Dit deed voor mr. Enklaar de deur dicht. Hij vond het toen welletjes en zei ••We moeten ons onthouden van uit spraken als hier vanavond zijn ge daan". Duidelijk hoorbaar viel hierna de hamer en dit betekent het einde van een langdurige discussie. Het zwaard van Damocles dat dreigend boven de nog kale maar binnenkort weer rui sende kruinen van de oude eiken zwaaide gaat in de schede. Verzoek fa. Lammers Via het architectenburau Van de Bovenkamp had de firma Lammers een verzoek ingediend bij de raad om ontheffing te verlenen van het voor- bereidingsbeslbit voor de kom. Daar over werd langdurig van gedachten gewisseld, met als resultaat een voor stel van de heer E. M. van Schooten (Boerenpartij) het verzoek terug te geven ter behandeling in de com missie ruimtelijke ordening. Dit voor stel werd aangenomen met 7 stem men voor en 6 tegen. De kwestie-Lammers werd aange sneden door de heer D. J. Wansink (Gem. Belang)5 die vroeg of de bi'ief van betrokkene niet teruggezonden kon worden naar bovenvermelde commissie. Het pand van L. is vroe ger een zakenpand geweest. De voorzitter mr. Enklaar wees spreker erop, dat het voorbereidings- besluit is genomen en dat dan geen wijziging meer mogelijk is. Laten we geen illusies wekken. Het perceel is jaren lang gebruikt als woonhuis. De wet eist nu eenmaal dat geen veranderingen mogen worden aange bracht indien het voorbereidingsbe- sluit is genomen. Het besluit bete kent „bevriezen" van plannen en het wordt getoetst aan 't voorbereidings plan. De heer H. J. Westerik (CHU) veronderstelde dat ambachtelijke be drijven buiten het besluit zouden kun nen vallen. De gedachte van de heer J. Bos- schers (CHU) dat als Lammers met een goed plan komt het dan zal wor den goedgekeurd verwierp de voor zitter. Bij de voorbereidingen van het Komplan moeten we de belan gen afwegen. Tenslotte kwam het voorstel-Van Schooten op tafel met gemeld ge volg. De heer L. Kaan (PvdA) had geïn formeerd naar een verzoek van de heer Reijlink te Neerdorp, om de be stemming van een stuk grond in De Haar te wijzigen. Voorzitter mr. En klaar antwoordde hem dat Reijlinks boerderij buiten de aankoop door de gemeente is gehouden. Reijlink wil die wel verkopen, maar tussen ge meente en hem is verschil van me ning over de prijs. Reijlink ziet geen heil meer in een gai-age en wil een andere bestemming voor zijn per ceel. Daaxxxm gaat de zaak weer naar de commissie ruimtelijke orde ning, Stroomprijs iets omhoog) De behandeling van het agendapunt „Wijziging der electriciteitstarieven" nam heel weinig tijd in beslag. De nogal ingewikkelde technische bei'e- keningen stonden uitvoerige discus sies in de weg. Wel maakte de heer D. J. Wansink (Gem. Belangen) de raad en B. en W. er op attent, dat voor het krachtverbruik 20 procent meer moet worden betaald, hetgeen vol gens de heer H. J. Westerik (lid van de Energiecommissie) verband houdt met de brandstof clausule. Het voorstel van B. en W. werd zon der hoofdelijke stemming aangeno men. De heer Wansink stemde te gen. Hem was het allemaal niet zo erg duidelijk en hij wil er eerst nog es wat meer van weten. Sober gehouden Tegen het voorstel van B. en W. om voor de verbouw van de boerderij Stevens in de Beuseberg f 8400,uit te trekken had de heer J. H. Bos- schei's (CHU) bedenkingen. De voor zitter stelde hem echter gerust met de mededelingdat bij verkoop van het Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het examen Ci- viel-ingenieur (Weg- en waterbouw) de heer E. Maats, Dorpsstraat 38 te Holten. perceel het geïnvésteerde bedrag toch terug komt. De heer L. Kaan (PvdA) hield de raad voor, dat de verbouwing zeer sober is en dat alleen het noodzake lijke wordt gedaan. Bovendien wordt de bouw uitgevoerd onder leiding van Gemeentewerken. De betrokken in specteur heeft eisen gesteld aan het gebouw, alvorens het gehuui-d mocht woi-den. Deze verbouwing is een mi nimale. Dat onderstreepte de voorzitter. De jongeren hebben heel wat geduld moeten hebben, maar tenslotte moet begonnen worden. De aankoop van een inventaris voor de kantine van het zwembad, ten bedrage van f 4000, deed de heer Van der Harst (PvdA) de vraag stel len of het niet beter is ook banken te plaatsen in plaats van 40 stoelen. Deze te bedienen in de drukke tijd is geen kleinigheid. De heer H. J. Westerik (CHU) wil de de verpachting in het bad liever in eigen beheer houden. Misschien is pacht iets voor jonge mensen, die ex- brood in kunnen zien. Daar zagen voorzitter en wethouder J. Rietberg weinig heil in. Wel wilde de voorzit ter eens nagaan hoe de exploitatie zou kunnen zijn. Onvoldoende De noodkleuterschool „De Haar" blijft een doorn in het vlees van de heer Van der Harst. Hij heeft het col lege vragen gesteld over de brand veiligheid en vroeg alweer om een tweede uitgang. „Als er onverhoopt brand uitbreekt is geen van de 37 kinderen uit die keet te redden", stelde hij. De voorzitter had de school door de commandant van de brandweer de heer T. Px~ak laten onderzoeken. Die had geschreven dat er niets aan het toeval was overgelaten. Gevaar dreigt er alleen als er vuur ontstaat over een breed front. Maar dat kan niet want onder de kachel is een specia le opvangbak gemaakt waarin de olie bij een spontane leidingbreuk weg loopt. Ook heeft de thermostaat een speciale beveiliging. Breekt toch brand uit, dan is er 'n poederblusser aanwezig met 7 kg. blusmiddel. „Het komt er echter op aan dat de kleu terleidster bij brand kalm blijft". De antwoorden van de brandweer commandant, gegeven door de voor zitter, bevredigde de heer Van der Harst echter niet. Schriftelijke vragen De heer D. J. Wansink had B. en W. een aantal schriftelijke vragen ter beantwoording op tafel gelegd. Hij had o.a. gehoord dat de boerde rij Stevens in de Beuseberg alleen overdag en niet 's avonds geopend zou zijn. De jongelui aldus de voor zitter mogen er wei intrekken maar de situatie moet m.£n laton zo als ze is. Er was al -driftig gehamerd en gespijkerd. De gemeente wil een vin ger in.de pap houden. Dat de jongelui belangstelling heb ben voor dit pand. gehuurd door de Stichting Sociaal Cultureel werk (So- cuwe) is begrijpelijk maar ze moe ten zich aan de „spelregels" houden. Op de vraag waarom de heer A. Wegstapel, Dijkerhoek 60 niet op de riolering werd aangesloten toen in de omgeving onlangs vooi-zieningen werden getroffen antwoorde de voor zitter dat hierom door de heer Weg stapel die van hetgeen in z'n naaste omgeving gebeurde op de hoogte moet zijn geweest niet wei-d ge vraagd. Hij zou nog es kunnen pra ten met de gemeente architect over de mogelijkheid van aansluiting hoe wel de leiding niet bij z'n huis ligt. Verdaging beslissing Beroepschrift Tegen het besluit van B. en W. waarbij ontheffing werd geweigerd van het verbod tot het verstrekken van sterke drank in een inrichting (cafetaria „De Zadelkamp, Look 6) waarin of in een onderdeel waarvan uitsluitend of in hoofdzaak geringe eetwaren, zo als belegde broodjes, patat etc. werd door de heer A. J. Bekkernens bij brief van 25-1-1973 be roep ingesteld. Het onderzoek omtrent dit beroep schrift. is nog niet geëindigd en B. en W. stellen daarom voor om de be slissing omtrent voox-meld beroep schrift voor de tijd van ten hoogste twee maanden'te verdagen zulks met Ingang van 29 maart 1973. In het Bejaardencentrum „Diessen- plas" is men momenteel druk bezig met het inrichten van een kamer, zo dat men een indruk kan krijgen hoe de kamer er uit kan zien als ze voor bewoning klaar is. De inrichting wordt verzorgd door de plaatselijke woninginrichtingbedrij- ven. Op zaterdag 17 maart a.s. is er gelegenheid om deze kamer te bezich tigen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Voor een bezoek kan men zich ver voegen aan de bouwkeet op het ter rein van het Bejaardencentrum. Wij raden belangstellenden aan van de ze gelegenheid gebruik te maken. Op vrijdag 23 maart a.s. zal er een jeugdbijeenkomst gehouden worden in het gebouw Rehoboth, 's avonds om 8 uur. Alle jongeren van 15 jaar en ouder zijn hier van harte welkom. Als onderwerp van gesprek kozen we voor deze avond: „De verhouding van de jongeren tot de kerk". Als gespreksleider zal optreden de hr. A. H. van Pijpen, Prov. jeugd werkadviseur van de Ned. Herv. Kerk in Overijssel. Gezien onze ervarin gen bij 'n vorige bijeenkomst wekken wij gaarne alle jongeren van Holten op deze gespreksavond zo mogelijk bij te wonen. Namens het interkex-kelijk beraad, H. van Wijngaarden, Zoals de meesten van onze dorpsge noten reeds weten heeft de muziek vereniging „H.M.V" haar jeugd korps opgenomen in het „grote"- korps en is zij voornemens een nieu we jeugdgroep te vormen. Eén en ander brengt mee dat ge zorgd moet worden voor nieuwe in strumenten en uniformen. Voor de instrumenten heeft het be stuur van de vereniging in overleg van de supportersvereniging zich met een schrijven gewend tot voor af geselecteerde muziekvrienden, waarvan werd verwacht dat zij met een flinke bijdrage de vereniging zou den kunnen helpen. Deze actie is naar de mening van het bestuur van „H.M.V." niet on bevredigend verlopen tot nu toe. Waar het hier gaat om de muziekver eniging van onze gehele dorpsge meenschap, laten wij maar zeggen uw vereniging, menen wij als suppor tersvereniging dat wij voor de uni formering van de jongelui de hulp De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen I hield dinsdagavond weer een bijeen komst. In haar openingswoord heet te de presidente mevr. A. Kroon-Pas- man allen welkom i n het bijzon der dokter J. F. Sijtsema en de hr. H. Rozendom. Ook waren er weer en kele gasten die ook heel hartelijk wel kom waren. Hierna volgden enkele mededelin gen. De dames die mee willen met het jaarlijkse reisje op 25 april kun nen zich nog opgeven totl april bij mevr. Joh. Wechstapel-Beltman. Ook kan men zich nog opgeven tot 25 maart voor de algemene ledenver gadering in Zwolle bij mevr. D. Ren- sen-Podt. Op de vraag van de president bleek er naast de jaarlijkse puzzeltocht ook een grote belangstelling voor een be zoek aan Cats kaasboerderij in de Beuseberg. Vervolgens werd het woord gegeven aan dokter Sijtsema die sprak over de „E.H.B.O." (Eerste hulp bij onge lukken). Vooral een goede eerste hulp is erg belangrijk, omdat men vaak niet weet hoe te handelen. Voor al bij ongelukken. Is het slachtoffer bewusteloos dan moet er direkt op worden gelet dat de mond van het slachtoffer schoon wordt gemaakt en het hoofd goed achterover ligt om dat er anders gevaar voor verstik king is. Ook bij brandwonden is een goede eerste behandeling erg belangrijk, er wordt nog te vaak geknoeid met brandzalf e.d. Het beste is 5 a 10 mi nuten onder de koude kraan en dan een steriel gaasje er op. Na de pauze werd er door de heer Rozendom gedemonstreerd hoe de meest voorkomende verbanden moe ten worden aangelegd, o.a. de mitel la liet hij zien deze is al heel gauw nodig bij armverwondingen en de plastic spalk deze hoeft alleen even te worden opgeblazen. Aan het slot dankte de presidente dr. Sijtsema en de heer Rozendom voor de leerza me avond en bood een kleine atten tie aan. Aan de o.l. Kolschool is met ingang van 1 april a.s. als onderwijzeres be noemd mej. D. Spithoven te Deven ter. mogen/moeten vragen van de gehel* burgerij. Wij zijn dan ook van plan een huia aan huis collecte te organiseren. Eén dezer dagen hopen wij u te be zoeken om u in de gelegenheid te stel len bij te dragen in de kosten van genoemde uniformen en daarmede te zorgen dat uw muziekvereniging er netjes bij loopt. Supportersver. H.M.V. Nu, door het mooie weer aangesto ken, reeds meerdere huisvrouwen denken aan of een begin maken mat de voorjaarsschoonmaak, willen wi| u er aan herinneren, dat de mannen van de „meziek" weer graag de lom pen bij u ophalen. Zij hebben besloten in eerste instan tie dit te doen voor het dorp op vrij dagavond, 13 april aanstaande en voor het buitengebied op vrijdag avond, 25 mei. Die dames (of misschien staat het de heren in de weg), die eerder met de lompen om hoog zitten kunnen zich voor het doen afhalen in verbinding stellen met H. J. Oolbekkink, schoen- handel in de Oranjestraat, telefonisch te bereiken onder nummer 1220. In het kader van de geregelde so- cieteitsbijeenkomsten zal op dinsdag 20 maart a.s. een bezoek worden ge bracht aan het in aanbouw zijnde be jaardencentrum „Diesenplas", waar in een modelkamer is ingericht. In verband daarmede worden de societeitsleden verzocht tussen 2 uur en uiterlijk half drie aanwezig te zijn bij het bejaardencentrum. Men zal in twee groepen de mo delkamer bezichtigen. Na afloop zal koffie gedronken worden in Hotel Müller, alwaar die genen, die per auto worden gebracht en afgehaald, om ongeveer half vijf weer dienen te worden afgehaald. Voor vervoer van het bejaardencen trum naar Hotel Mül:'er zal deer hot bestuur van de bejaardensociet.eifc worden gezorgd. De chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria" zal vrijdag 23 maart meewerken aan een concertavond in de r.-k. kerk te Goor. Het koor zal onder leiding van dirigent Frans Vis ser een tiental nummers zingen, o.a. Psalm 25 van Claude Goudimel, Ik wil mij gaan vertroosten van Willem Vogel en Een vaste burcht (Luther- lied) van Kugelman. Aan het concert zal vex-der mede werking worden verleend door de zang- en oratoriumvereniging „Onze Stem" te Goor (dir. Frans Visser), Cathrien van der Enk, fluit en Joop Brons, orgel (cantor-organist van de Hooglandse kerk te Leiden). Soli Deo Gloria en Onze Stem zul len gezamenlijk uitvoeren Herzlich tut mich erfreuen en Geh aus mein Herz und suche Freud, beide werken van Mich. Praetorius. De beide fokverenigingen (Rood en Zwartbond) vergaderden maandag avond in café Kalfsterman voor de pauze ieder afzonderlijk na de pauze gecombineerd. De voorzitter van de M.R.Y. fokver. de heer H .J. W. Scheperboer wierp een terugblik op het afgelopen jaar. De kwaliteit van het gewonnen hooi matig, melkprijs minder, daar te genover vleesprijzen hoger. Ook me de daardoor komt het N.R.Y. vee meer in de belangstelling te staan. De door de secretaris de heer G. M. Meyerink gelezen notulen werden ongewijzigd vastgesteld. De controleur de heer J. W. Jansen bracht verslag uit van de werkzaam heden. Er werden 903 vaars en 39 stierkalveren geschetst, vorig jaar resp. 773 en 22. Er werden 15 koeien in het Keurstamboek opgenomen met gem. 814 punten, 74 in het Stamboek met gem. 78.5 en in het Register 21 met §e«. 77.9 punten. De Penningmeester de heer Jansen bracht vervolgens financieel ver slag uit. De kascommissie die be stond uit de heren G. H. Blankena en W. Brinks verklaarden alles ak koord te hebben bevonden. Bij de ge- Dinsdagavond vierde het hervormd kerkkoor op de repetitieavond het feit dat de heer J. op den Dries uit Nijverdal 12',.jaar haar dirigent was. De jubilaris was zelf het meest verrast over deze mededeling. Hij had er in het geheel niet aan ge dacht en toen de voox-zitter, de heer G. Nijenhuis, de jubilaris van de avond verzocht om even naar voren te komen bleef de heer Op den Dries niets vermoedend rustig zitten. Het bestuur was nl. niet van plan dit koperen jubileum ongemerkt voor bij te laten gaan. De voorzitter gewaagde in een kort toespraakje van de grote dank die het koor verschuldigd is aan haar dirigent voor zijn prettige, vriend schappelijke wijze van leiding geven. Hij overhandigde de jubilaris een en velop met inhoud. Ook mevr. Op den Dries, die iedere week met haai man mee komt en als sopraan het koor versterkt, werd niet vergeten. Haar werd een plant overhandigd Nadat de leden koffie met gebak was aangeboden las mej. J. Roelofs een door haar zelf gemaakt gedicht voor waarin ook zij in verschillen de toonaarden onder woorden bracht hoe de heer Op den Dries door alle leden wordt gewaardeerd. Deze le den beklemtoonden dit nog door een spontaan „Lang zal hij leven" te zin gen. De jubilaris nooit een man van veel woorden en nog lichtelijk ont hutst dankte voor deze verrassing. Hij hoopte dat er de volgende week weer een jubileum te vieren was. want dan zijn alle leden present had hij gemerkt. De heer op den Diies volgde in september 1960 de heer H. J. Reekers uit Nunspeet op. houden bestuursverkiezing werd in- plaats van de heer G. M. Meijerink, die niet herkiesbaar was, de heer J. Boode gekozen. De voorzitter dankte de heer Meye rink voor de goede samenwerking en voor het werk voor de vereniging ge daan. Bij de afd. Zwartbont voorz. de hr. A. J. Ribbink, konden wegens het te gering aantal aanwezige leden alle punten niet behandeld worden. Voor de heer A. Lubbersen die aan de beurt van aftreden is, zal een nieuw bestuurslid aangezocht worden. De heer Lubbersen wordt door de voorzitter dank gebracht voor zijn werk als bestuurslid. De assistent van de Landbouwvoor- lichtingsdïenst de heer J. W. Lub bersen hield een praatje over de ge gevens van de boekhoudingen van verschillende bedrijven, wat nogal stof tot discussie opleverde. Voorzitter Ribbink dankte Lubbersen voor zijn komst, dankte allen voor hun aanwezigheid en sloot met een wel thuis de vergadering. Vrijdagavond hielden de Geref. Jeugdclubs in gebouw „Rehobith" dat eivol was (een aantal jonge lui moest genoegen nemen met een plaatsje in de vensterbank) hun jaar feest. De feestavond werd geopend door Gerard Beidman een der clublei ders. Hij sprak een kort welkomst woord en ging voor in gebed na het gezamenlijk zingen van gezang 102: 1 en 2. Rita Beidman las hierna en kele verzen uit Psalm 119 en Dick Schipper las een klein gedeelte uit „Ons Kompas". Nadat door de voor zitter van de Oudercommissie de hr. E. D. Stam het jaarvers-lag was uit gebracht werd het plm. 20 nummex-s tellende bonte programma vlot afge werkt. De club 14-jarigen zong op ham mond orgel begeleid door Annemie Schuppert „AU nigth, aU day" de meisjesclub speelde heel verdienste lijk het toneelstukje „Vrouwen en hoedjes" en de tussenclub kreeg hartelijk applaus voor „Schoonmoe der in duplo". Voor 'n muzikaal intermezzo zorgden de zusjes Span en ook zij kregen een zeer verdiend applaus. Heel mooi waren de volksdansen die door jon gens en meisjes in kleurige kledij werden uitgevoerd. Al met al een programma vol variatie en humor. De feestavond werd door Rien Lan- deweerd met dankgebed geëindigd na het gezamenlijk zingen van het be kende lied „Dank u voor deze mooie avond". Er werd op deze avond afscheid ge nomen van mej. Jo Lajxdeweerd die 9 jaar leidster van een club is ge weest. In plaats van mevr. Reinink-» Beidman werd als lid van de Ouder commissie gekozen mevr. M. Beld- man-Op den Dries.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1