Holten BI kamp ïoen M.A.C. „De Holterberg stelde een uitgebreid programma vast Blauw Wit voorhoede faalde Excursie naar Riissen Finale Pony wedstrijden te Almelo gewonnen door Tonny Beldman Een extra lens zorgt voor meer variaties De kinderen van „De Schakel' gaan schoolzwemmen Ria Hogeslag beste amazone tijdens indoorwedstrijden te Zuidwolde (Dr.) Eclatante 8-0 overwinning op „S.V.V.N" Programma hockeyclub Holten Bergruitertjes in de prijzen Zondag Hollen - Wierden Programma SV Holten Vesos 5 - BI. Wit 3 3-8 Dames BATO 2 verliezen van LEO 2 Selectie BI. Wit Programma Blauw Wit Uitslagen onderlinge scliaakcompetitie Balletles UITVOERING TONEELCLUB CjV Tonnv Schöppers en Frits Kramer succesvol in cross te Rotterdam £4: dr>™sïïïïïïk: "htï wetd,hii Ere-plaatsen voor de „Oosterhofruiters" in finale te Almelo Schietwedstrijden MS*m Vïijdag 9 maart 1973 5 Konden we veertien dagen geleden reeds melden, dat de schuit van kapi tein Kalfsterman en meester-schipper Warrink reeds afgemeerd lag en de schepelingen stonden te trappelen om de buit binnen te halen, nu afge lopen zaterdag is hun dit overduide lijk gelukt. Om de buit zo veilig mo gelijk binnen te kunnen halen, volgde men de aanwijzingen van de enig echte Schipper, die met z'n vlag ze van deze aanwijzingen voorzag, zo goed mogelijk op. De jongens van SVVN waren er echt op gebrand om tenminste één punt mee naar huis te nemen, maar al na 5 minuten werd deze illusie naar het land der fabels geholpen. Richard Egberts, die in voorgaande wedstrijden het doel nogal eens had gemist, door zo lang te wachten met schieten, dat ,,het doel al voorbij was", herstelde zich keurig en nam zowaar de eerste twee doelpunten voor z'n rekening. SVVN wilde wel terugslaan, maar de Holtenaren hadden hun tegenstanders te stevig in hun klauwen. En dit werd nog slechter voor de Nijverdallers toen Bert Eagle Kamperman het derde doelpunt voor z'n rekening nam. Hij had hiervoor de dankbare hulp van de grensrechter nodig, die namelijk geconstateerd had, dat de bal de doel lijn gepasseerd had. Voorwaar een sportief gebaar van deze SVVN-lei- der. De volgende doelpunten werden onder andere gemaakt door Meule- man en Hoefman. Harbers zorgde ervoor dat het helemaal voor de bak- Zaterdag J0 maart a.s, speelt, m™. jes A Goor, H.C. Holten jóngens B ■en meisjes C Goor tegen mixed H.C. Holten om 14.00 uur te Goor. Opstelling Jongens: Theo Maats, Hans Schaap, Wim Koopman, Eric Cammeraat, Robert v. Iddekimge, Rene v. Geerestein, Rex v. Geere- stein, Paul Post, Louis Voerman, Henk Lonink, Herman Meerman, Ate Oostenbrug. Opstelling Mixed elftal: Barbara .Boo. de. Femke Sijtsema. Margreet Lou- werenburg, Christien v. iddekinge, A, Admiraal, G. Admiraal, Wouter Dhert, Frits Redeker, Gerard Oosten- brug, Rob Boode, Rene Leppink. Verzamelen om 13.15 bij de OAD. Er wordt gerekend op ouders voor het vervoer. Rex v. Geerestein, en Chris tien v. Iddekinge zullen als aanvoer ders een beroep op U doen. De Goor- se Mixed Hockey Club is als volgt te bereiken: in het begin van Goor bevindt zich een VW garage aan de rechterkant, daar tegenover ligt de Scherpenzeelseweg en bordje „Zwem bad", deze weg inslaan en bij het derde kruispunt rechtsaf, steeds door rijden tot laatste huis, dan tweede weg links. dit. is een zandweg en al daar vindt U het parkeerterrein en de speelvelden van de club. VERGADERING Gezien de groei van het ledenbe stand en het blijvend enthousiasme, stelt het voorlopig bestuur voor over te gaan tot de oprichting van een vereniging, waardoor de „club" rechtspersoonlijkheid zal krijgen en toe zal kunnen treden tot de Kon. Ned. Hockey Bond. Mede hierom stellen wij voor: te houden: Algemene Ledenvergadering op maandag 12 maart 1973 om 19.30 uur in het clubgebouw Meermanskamp waar Niemand Mag Ontbreken. Ou ders van junioren zijn van harte wel kom. ,,Haal vriend en vriendin de H.C. Holten in". ker kwam. Na de rust (5-0) werd aanvoerder Warrink vervangen door ,super-goal-machme' Bronsvoort, die wegens een blessure pas in de 2e helft werd ingezet. De bekende witte band werd overgenomen door Harry ten Wolthuis, die zich meesterlijk van z'n taak kweet. Ook Hendri ge lukte het nog een doelpunt aan z'r niet onaanzienlijk totaal toe te voe gen. Binnenkort hopen we hierop te rug te komen. Dit geluk was niet weggelegd voor Gerard Brinkman, die wel vaak de kracht van de doel palen testte. Volgens hem maakte die zo'n prachtig lawaai. Een kwartier voor afloop begaf de bril van Gerrit den Heyer het, zodat er nog van kee per gewisseld moest worden. Dinant van Beek ontfermde zich hierover en deed dit bijzonder goed, tenminste de enkele ballen die naast gingen, haal- De junioren BI van de S.V. Jlolten" klopten zaterdag met 8-0 SVVN BI. Ze werden daar mee ongeslagen kampioen in hun klasse. Proficiat de hij heel vakkundig op. Jan „Grie- ze" Aanstoot nam de plaats van Di nant in. Het geheel bleek geen ver zwakking, want Egbert Wissink bleef als moderne verdediger steeds mee opkomen. Het geheel werd een vol komen verdiende overwinning een bijzonder goed gespeelde eerste helft. Begrijpelijk dat er na afloop grote vreugde ontstond na het behalen van dit kampioenschap. Namens 't „gro te bestuur" werden ze toegesproken door de heer Ter Hoeven, die voor al ook trainer Kalfsterman met dit heuglijke feit complimenteerde. Als extra attractie kwam het be zoek van Prins Carnaval met z'n Raad van Elf Henk warrink ont ving van Zijne Hoogheid nog een ho ge onderscheiding. Hij zal ten eeuwi ge dage in de boeken der Fienpreu- vers vermeld blijven. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. In de in haar clubhuis café „De Biester" gehouden jaarvergadering welke druk bezocht was, heeft de Holtense Motor en Automobielclub „De Holterberg" 'n uitvoerig en aan trekkelijk programma vastgesteld voor het seizoen 1973t'74. aantrekkelijk programma vastgesteld j^terda^ io maart wordt onder aus piciën van de K.N.M.V. gestart mét dé Voorjaafsbetrouwbaarheidsrit .«de K.N.JVI.Vc Op 9 april wordt op het prachtige cir cuit „De Zuurberg" de jaarlijkse mo torcross (kampioenscross) gehouden en het seizoen wordt wat de grote evenementen betreft besloten met kampioenscross voor junioren 50, 250 en 500 cc. In de kampioenscross van de KNMV zal de beslissing vallen over de kam pioenschappen in deze klassen. Verder zijn oriënteringsritten gepland op 6 mei, 3 juni, 8 en 11 juli, 12 aug. -en 9 sept. 13 14 oktober de nachtrit „Nacht om Holten" en 24 november een „Gezelligheidsrit". Tijdens de Holtense Braderie 23-28 ju li zal op woensdagavond 25 juli (be houdens goedkeuring van B. en W op het terrein bij het EEG-Slachthuii in het Kolcomplex weer een autocros.' worden gehouden. Het vorige jaar werd bij dit evene ment samenwerking met ,ABS' Bath- men maar hoogstwaarschijnlijk zal dit nu niet het geal zijn want he. overgrote deel van de leden sprak zich uit tegen samenwerking met een andere vereniging. zjaarverslagen Uit het door de secretaris de heer •Ioh- Arfman gelezen verslag bleek duidelijk de grote activiteit van de club in het afgelopen seizoen waarin weer een groot aantal oriënteringsrit ten enz. werd georganiseerd veelal met grote en zeer grote deelname ir 't bijzonder in het vakantieseizoen. .Het aantal leden steeg in het afgelo pen seizoen met 28 en bedraagt thans 208. Uit het financieel overzicht van pen ningmeester G. H. Engberts bleek dat de club er financieel goed voorstaat maar zo zei voorzitter D. J. Schoo ien het kan heel snel anders worden. Waarschijnlijk is het volgend jaar het terrein bij het slachthuis niet meer beschikbaar voor de (winstgevende) autocross en 'n kampioenscross zoals Blauw Wit heeft strijd tegen Boswinkel in de eerste helft een handvol zeer goede kansen onbenut gelaten en uiteindelijk nog met 2-1 verloren van de Enschede- ers die, zo zei de aanvoerder, niets hadden kunnen zeggen als ze met de rust tegen een 4 of 5-0 achterstand hadden aangekeken. Boswinkel, dat blijkbaar met de op dracht binnen de lijnen kwam om zo snel mogelijk tot succes te komen ging er meteen l'el tegen aan en de Blauw Wit-defensie had tien minuten aan de aanvallen van de gasten een hele kluif, die tot meerdere gevaar lijke aanvallen kwamen, maar geen doelpunten opleverden, omdat 't wel gerichte schot ontbrak of in enkele gevallen door de doelman van de R- junioren Gerrit Paalman (Frans van Gennep was wegens ziekte verhin derd) bekwaam werd gestopt. Na dat Aanstoot en Beldman 3 a 4 opge legde kansen hadden gemist kwam Blauw Wit in de 35ste minuut door Ab Jansen op 1-0. Ep Beldman gaf van rechts een scherpe voorzet en doelman Hendriks was kansloos bij de zuivere kopbal. Na de rust, speelde Blauw Wit nog heel even behoorlijk voelbal (een harde kogel van Ep Beldman ging buiten bereik van de doelman rake lings over) maar' toen was het ook gebeurd. Het rammelde overal /n de enige die toen nog een voldoende haalde was doelman Paalman, maai de thuiswed- ook hij moest zwichten toen z'n ach terhoedespeler Dikkers een bal ver keerd op de schoen kreeg (1-1). Boswinkel bleef na dit onveiwachte tegenpuntje komen en zette de aange slagen, inmiddels versterke Blauw Wit-achterhoede onder zware druk. Met nog 10 minuten te gaan kwam Boswinkel op 2-1 uit een strafschop van Kalter, wiens harde schot doel man Paalman wel keerde, maar niet onder controle kon krijgen. Huisman was er toen als de kippen bij om raak te schieten Doelman Paalman werd bij z'n poging om de bal te be machtigen zeer onsportief aangeval len maar blijkbaar had de scheids rechter dit niet geconstateerd of zat hij dit niet zo zwaar en het protes' van aanvoerder Henk Hovenkamp haalde dan ook niets uit. Al met al een wedstrijd om snel te vergeten. Blauw Wit 2 dat in Aadorp leger koploper ASV 5 z'n laatste kleine kansje op de titel moest verdedigen heeft geen schijn van kans gehad op succes. De gastheren speelden veel beter en wonnen royaal met 6-0. Blauw Wit 4k on het in Entre niet maken tegen Enter Vooruit 6. De rust brak aan met 1-1, maar in de 2e helft waren de zwart-witten veel sterker. De junioren B I deden in Nijverdal heel goed werk door met 1-3 te win nen van DES B I. Vohr de treffers zorgden Richard Beldman en Wim Klein Nagelvoort. o.a. op zondag 8 april op „De Zuur berg" wordt gehouden kan inplaats van een bescheiden winst een stop opleveren van vele duizenden gul dens. De commissie voor kascontrole be staande uit de h.h. M. Krikkink en F. Schippers had boeken en beschei den in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie '73 werden be noemd de h,h.--M. Krikken en H.- Pek. keriet. Voor^h^j, Joliger;, v.an de „pen-, nmgen werd de heer G. H. Egberts dank gebracht. Bij de gehouden be stuursverkiezing werd met bijna al gemene stemmen herkozen de heer Egberts terwijl inplaats van de heer B. J. Oplaai, die zich wegens studie redenen niet herkiesbaar had gesteld, gekozen werd de heer E. Huisjes. De heren J. A Aanstoot en J. H. Markvoort werden herkozen als lid van de sportcommissie terwijl plaats van de h.h. M. H. Meynen en G. Volkerink in deze commissie wer den gekozen de heren M. Krikkink en H. Oolbekkink. Een voorstel van het bestuur om de contributie met 2,50 te vermogen tot f 12,50 werd met. bijna algemene stemmen aanvaard. Aan het slot van de vergadering werd door voorzitter Schooien een prach tige wisselbeker uitgereikt aan de heer A Schuppert die het kampioen schap behaalde bij de verschillende oriënteringsritten. Drie jongelui van de ponyclub „De Bergruitertjes" hebben in de fina le van de Indoorwedstrijden in ma nege „De Bosrand" te Almelo mooie successen behaald. Hans Barvelink werd met Rex" tweede bij het springen klasse L cal. B, Marike Robers behaalde met „Scout" de derde prijs springen klas se L-ca. en Jan Bronsvoort won met „Aprice" de derde prijs bij het springen klasse L-cat. D. O De Holtenaren ontvangen zondag op het prachtige sportcomplex Meer manskamp de oud-derde klasser Wierden. De Wierdenaren klopten j.l. zondag in hun thuiswedstrijd het Ooorse Hector met 2-1 en zij zijn de laatste tijd aan een sterke opmars bezig en hebben Holten tot op één punt genaderd. Het wordt dus voor Holten geen gemakkelijke opgave om één van de puntjes thuis te hou den. doch indien de voorhoede beetje op haar qui-vive is, zitten er echt wel winstkansen in. want de Wierdense achterhoede is niet het sterkste deel van de ploeg. Wij hopen dat het een sportieve ontmoeting zal worden. De selectie is als volgt: J. Deijk. D. Pasop, G. Soer. W. Dik kers. G. Paalman, G. Mands. S. Meinsma, H. Hoepman, W Nijen- huis, Joh. Veneklaas. A. Reijlink. B. Knapen, W. Kaizer, G. Oolbekkink. Holten 2Almelo 3 10 uur (sport park). Luctor 4Holten 3 10 uur. (Vertrek per auto om 9.15 uur van af Smidsbeld). STRIJDEN Holten 7Holten 9 aanvang 9 uur (sportdal). Holten 6A.B.S. 5 aanvang 10 uur (Sportdal). Haarle 3Holten 4 aanvang 10.30 u. vertrek vanaf Smidsbelt 9.45 uur. In een sportief vriendschappelijk duel moest het derde in de le helft in Vesos 5 z'n meerdere erkennen. Na met 1-0 te hebben voorgestaan door een bal opgebracht en gescoord door aanvoerder Jan Landeweerd moest het derde geheel in de verde diging terug daar de aanvallen van VESOS snel en gevaarlijk waren. De stand was dan ook gauw 3-1 in het voordeel van VESOS. Net voor rust echter zorgde Joh. Hobert voor 3-2 door een bal beheerst te stoppen en rustig te scoren. Na de thee kwam het derde sterk op zetten en zorgden Roel Sand. Joost Boes en Jan Landeweerd voor een eindstand van 5-3. Het sterkste LEVO team won maan dagavond met 3-0 van het BATO team. Zowel het LEVO als het BATO team speelde een goede wedstrijd. In de eerie set ging het spel nog gelijk op, maar door enkele sterke aanval len wi.sten de LEVO dames toch een voorsprong van enkèle punten te be halen. Zij gaven deze voorsprong niet meer uit handen, en wonnen de eer ste set. De tweede set begon met een sterk aanvalsspel van de BATO zij de. Hierdoor werd een voorsprong van enkele punten opgebouwd. Zo als zo vaak, verslapte het spel van de Holtense dames even, en werd de achterstand door, de LEVO ploeg in gelopen. Ook in 'de derde set waren dé LEVO dames "dé betere. De harde "sfhfisft'és werden1 door de BATO da mes niet goed verwerkt, en zo werd deze set ook verdiend door het LEVO team gewonnen. Setstanden: 15-8; 16-14; 15-12. Maandagavond 12 maart wordt bij de heren om 20.00 u. de wedstrijd LEVO III BATO I en de wedstrijd Haarle I BATO IT gespeeld. Bij de dames wordt om 20.00 u. de wedstrijd BATO 1 LEVO III gespeeld, en om 21.00 u. speelt Caraco 4 tegen BATO III. Het elftal dat zaterdagmiddag om half drie op „Meermanskamp" te gen Drienerlo I zal spelen zal worden gekozen uit de volgende selectie. F. v. Gennep, G. Beukenkamp, J. Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkers, J. W. Beldman, J. W. Manenschijn, H. Aanstoot sr., E. Beldman, A. Jansen, A Fockema Andreae, H. Aanstoot jr. Blauw Wit I krijgt Drienerlo I op bezoek. De T.H. studentenploeg (technisch de beste elf uit de eer ste klasse Aheeft nog een kleine kans op het kampioenschap en ze zullen deze kans zeker willen behou den. Of Blauw Wit hun die kans zal ontnemen? We betwijfelen het, maar de bal is rond. Aanvang van de wedstrijd: 2,30 uur. Blauw Wit 2 speelt uit tegen Daar- Ierveen 3. We houden het op de vol le winst. Aanvang: 10.30 u. Vertrek 9.30 uur. Het derde speelt om 11.00 uur thuis tegen Excelsior 8 en het vierde speelt om 11.00 u. in Rijssen tegen Excelsior 9. JUNIOREN Enter V BBlauw Wit B 2.30, ver trek 2 u. Blauw Wit ClWierden Cl 2.00 u. Holten C3—Blauw Wit C2 1.45 u. Pupillen Blauw Wit El vrij. Blauw Wit E2Holten E3 10 u. Sp. Lemele E2Blauw Wit E3 9.30. vertrek 9 u. Sp. Lemele E3—Blauw Wit E5 10.30. vertrek 10 u. Blauw Wit E4Excelsior E7 11 u. De klasse GA en 6B van de Dorps school alhier togen op donderdag 1 maart per fiets naar Rijssen, onder leiding van hun onderwijzers B. Brouwer en G. J. van 't Holt. Eerst werd er een bezoek gebracht aan LTS aan de Wierdensestraat. De jon gens en de meisjes keken wel hun ogen uit in deze moderne grote school voor technische onderwijs. De kudde werd in 3 groepen gesplitst en onder leiding van leraren werd alles bezich tigd. Overal konden ook details wor den bekennen. Bij de huizenbouw ver schillende soorten metselwerk zon der en met versiering, hoekig en ron de bogen, steigerwerk, kozijnen voor ramen en deuren. In de afdeling timmeren werden ook de machines getoond en gedemonstreerd voor bo ren. schaven en zagen. Cirkelzaag, lintzaag, frazemachine. kettingfrazer. Schilderen, binkwerken, handenar beid van de brugklasleerlingen. Ten slotte kwamen de groepen weer bijeen in de recreatiezaal. Het gezelschap werd vergast op limonade en de vra gen konden worden afgevuurd op de onderdirecteur, de heer R. Braakhek- ke. De kinderen vonden een en ander zeer interessant. De heer Brouwer bedankte voor de hartelijke ont vangst en voor alles wat voor het ge zelschap gedaan was. Hierna werd een bezoek gebracht aan de fabriek van Ter Horst en Co. De heer Thorn zorgde voor ontvangst en rondleiding. Aan de hand van op een wand aangebrachte tekeningen en materialen hield hij een inleiding, waarbij reeds tal van vragen werden gesteld. Mede door de stagnatie in de aanvoer van jute uit Pakistan tij dens de oorlog tussen Oost en West Pakistan is het bedrijf anders inge- steld en het aantal werknemers is geslonken van ongeveer 1200 tot een kleine 600. In België is de fabriek van Ter Horst en Co zelfs geslo ten. Er is hier in Rijssen gedeeltelijk overgeschakeld op andere grondstof fen, zoals linnen, katoen, synthetische vezels en papier. Er zijn nieuwe ma chines aangekocht, die veel vlugger verwerken dan de oudere, terwijl er minder bediening nodig is. De leer lingen waren erg onder de indruk van de enorme fabrieksruimte, met al die ratelende machines, schietspoe len, weversbomen, rollen doek enz. Na de bezichtiging ging het gezel schap wederom naar de ontvangzaal om vragen te stellen en een kop koffie te nuttigen. Nadat voor alles bedankt was werd er afscheid geno men en de terugtocht aanvaard. De kinderen van de eerste en tweede klassen van de school voor lager on derwijs „De Schakel" gaan twee keer per week met een bus naar Markelo waar ze in het overdekte zwembad zwemles krijgen. In Holten is wel gelegenheid voor schoolzwemmen in de zomermaan den in het zwembad Twenhaarsveld, doch dit komt er in de praktijk op neer dat alleen de leerlingen van de hoogste klassen er van kunnen pro fiteren. De afstand naar het zwem bad moet per fiets worden afgelegd, hetgeen met zich meebrengt dat dit niet mogelijk is voor de kinderen van de laagste klassen. De hoofden van de lagere scholen hebben reeds geprobeerd om een bus te laten rij den zodat ook deze kinderen er van zouden kunnen profiteren. Dit is ech ter tot nu toe niet mogelijk gebleken. Daarom heeft het personeel en het bestuur van de School met de Bijbel onderzocht welke gelegenheid er is om van het bad in Markelo gebruik te maken. De ouders bleken gaarne J. Beltman—F. Flantua 1-0; J. Schepermari—J. W. Midelirlk'0-1G. J. Snippert—W. G. Blitz 0-1; H. G. A. Jansen—H. H. J. Stukker 0-1: H. H. J. StukkerJ. W. Middelink afg,; J. Beltman—H.G.A. Jansen 1-0. Noggespeeld worden deze week: J. ten VeldePI. van Beek; W. Klein VeldermanA. J. Jansen; A. J. Jan senA. J. C. Brands; E. MolT. Braunius; W. van BeekD. van Beek; D. Meuleman—G. Brinkman. Maandag 12 maart is het Ontmoe tingscentrum niet beschikbaar en zal er geschaakt worden in de kantine in het Sportdal. bereid hiervoor financieel bij te dra gen. Zo gaan nu de kinderen van deze laagste klassen twee keer per week „zwemmen" in Markelo. Voor de meeste kinderen bestaat het ech ter nog uit de eerste kennismaking met het water. De voortreffelijke in structie in dit bad doet er echter alles wat mogelijk is aan om de kin deren zo gauw mogelijk over de eer ste angsten voor het water heen te helpen. Na enige lessen nu heeft dit ook al goed resultaat. De moeders en het onderwijzend personeel zorgen bij toerbeurt voor de begeleiding van de kinderen. In het jeugdgebouw ,.'t Kolnus" aan de Hoffestraat worden reeds enige weken balletlessen gegeven. Momen teel is er nog plaats voor meisjes van 7-10 jaar. Het ligt in de bedoeling om te komen tot het vormen van een groep voor gehuwde dames. Aan deze groep zal op een middag van half drie tot half 4 les worden gege ven. Zij die over deze balletlessen meer willen weten kunnen zich in verbin ding stellen met mevr. Lukkien, Bor- keldsweg, tel. 1660 De toneelclub van de C.J.V. ..De Vriendenschaar" heeft onlangs in stu die genomen „Butler bij mijn vrouw" een blijspel in 3 bedrijven van Koos Beswino. Het vrolijke spel zal onder regie van Teun Deijk worden opge voerd op het jaarfeest op donderdag 12 en zaterdag 14 april in gebouw „Irene". Op zaterdag 24 februari werd in Rotterdam, de derde cross van de NCAB cross competitie gehouden. Er was een flinke deelname en een zeer sterk lopersveld op dit zeer zware parcours. Bij de dames 2400 meter werd Tonny Schöppers van „Hatric" Holten 2e achter T Korten van AVA '70 (Aalten) in een zeer goede tijd van respectievelijk 10.37 en 10.29 mi nuten. Bij de heren liep Frits Kramer van „Hatric" een zeer sterke race en wist zich als derde te klasseren, ach ter Klaas de Ruiter van AV'34 Apel doorn en Hans Posthuma van KEV (Hengelo) die respectievelijk le en 2e werden. N.S. ziet zomer met vertrouwen tegemoet Uit het aantal boekingen dat nu al binnen is, kan NS concluderen dat de groei van het toeristisch vervoer de ze zomer wat het binnenland aangaat, onverminderd doorgaat. Veel belang stelling is er voor de achtdaagse reis naar Drenthe en daar zal Bartje's re gelmatige tv-optreden wel niet vreemd aan zijn. Valkenburg blijft een „bestseller" evenals de reizen naar Twente en Montferland. Zeeland is veel meer in de running dan vorig jaar. Voorts blijkt over de hele linie dat de belangstelling voor een va kantie in eigen land duidelijk toe neemt. Tijdens het 4-daagse indoor C. H. te Zuidwolde, met zeer veel deelname (180 springers in de Klasse L en 100 in de Klasse M) werden door leden van de „Oosterhofruiters" met Holte naren in de gelederen opmerkelijke successen geboekt. In het bijzonder Ria Hogeslag met „Baccarat" was erg goed op "dreef en liet alleen in de allerlaatste wed strijd (in de barrage van de finale) een steekje vallen c.q. een boompje vallen, waardoor ze in 8 springpar- wedstrijden te Almelo, '3 mnêrt Ha™s -Sprl"gend<! (!eld"S'l Td°°5i iBCMnla" me' "Spl'ins" schimmeltje, maar de lijd''besiïtsTln 11 f°- asse L- door een zeer het voordeel van Tonnv Beldman Maats tUdhr: ba,Hag^ fde eerste Zelfs de grotere maten van pony's plaats te bezetten m de Categorie A- moesten het tegen de snelle field" afleggen. „Spring- coursen slechts 4 strafpunten kreeg ruim voldoende voor de ere-prijs van beste amazone. Ook mej. Brummer (van manége Beldman) was sterk van start gegaan met een 2e plaats in het oriëntatie- springen met Mary en een 8e plaats met ,,P!ay Boy". Teun Beldman reed zich met Kill Moon en Larito ook bij de prijzen en met „High Noon" zelfs in de finale waar helaas 1 springfout moest worden genoteerd, wat met een dergelijke deelname „inpakken en wegwezen" betekent. Ereplaatsen voor de Oosterhofruiters m Finale te Almelo. Tijdens de finale wedstrijden van de manége-wedstrijden in Manége „De Bosrand" te Almelo waren de ere prijzen dit jaar duidelijk voor de Oos terhofruiters uit Rijssen. In de klasse L was het de sterk sprin gende „Baccarat" met Ria Hoge slag die de eerste plaats bezette met op de 5e. 6e en 7e plaats resp. Frans van Coesant, Herm. Rutterkamp en Gerrie Brummer, van de Oosterhof ruiters. In het MZ springen wist Henk Bak ker met „Rex" de eerste plaats en Teun Beldman met „Hign Noon" de derde plaats te bemachtigen. Tijdens het equipe-springen waren het ten slotte weer de „Oosterhofruiters" die de eerste plaats bezetten vóór Almelo en als derde de tweede groep van de Oosterhofruiters. Bij de m zaal „Vosman"-door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: GROEP A 1. B. Brinkman 124 p 2 U5 van AsSelt 120 p" 3" G Koopman GROEP B: 1. A. Paalman 113 p., 2. G. A Ha verslag 106 p., 3. A. Schuppert 105 p., 4. D. J. Nijendijk 93 p. GROEP C: 1. E. J. Denekamp 112 p. 2. G. Schöppers 110 p. 3 A J Drenth 109 p., 4. H. J. Bekkernens 104 p„ 5. A. Bieleman 94 p 6 F Sluiter 82 p. De eenogige spiegelrefle: camera is aan een zegetocht be gonnen. De kleinbeeldfilm is reeds lang populair, maar toch heeft de komst van de eenoog reflex dit filmformaat een grote stoot gegeven. De oude bekende „filmrolletjes" zijn duidelijk aan de verliezende hand. Bij het Instituut Camera Nederland taxeert men dat nog slechts 10 procent van de totale filmv koop de „ouderwetse" rolfilm leven houdt. De eenoogreflex is vooral geliefd doordat men de normale standaardlens kan ver vangen door lenzen met eer ander brandpunt. Door het ge bruik van verschillende lenzen worden de mogelijkheden van de camera aanmerkelijk ver groot. De eenogige spiegelreflex is een ca meratype, waarbij het zg sluiterdefil zich met voor in de camera bevindt pal achter de lens, maar achterin het camerahuis. Vlak voor de film be weegt zich een zg spleetsluier, (een gordijn of een reeks metalen Iamel- -en), die in de langsrichting het film oppervlak passeert. In gordijn of lamellen bevindt zich ~en spleet welke lange de film trekt en zo voor de belichting zorgt. Nor maal is de film afgedekt door het gordijn of door de lammellen, zodat men de lens uit de camera kan schroe ven of uitnemen, zonder dat de film wordt belicht. Eenoogreflexcamera's met verwis selbare lenzen hebben vaak een eigen cameravatting, soms ee. bajonet soms een schroefdraad. Helaas is er op dat gebied nog geen normalisatie die het mogelijk zou kunnen maken j dat elke lens op elke camera past De enige camera die daaraan tege- moetkomt is de bekende Carena ms TL waarop door een tweetal ingenieu ze ringen, zowel een schroefdraad (de meest populaire ...42) en een tweetal bajonetten passen. TELELLENZEN Om nu even tot de feiten te ko men: de veelgevraagde telelens is in feite een „verrekijker". Deze kan zor gen dat het motief veel groter op het negatief of de dia komt. dan normaal Hoeveel groter? Kijk even naar de cijfers, een normale standaardlens heeft een beeldboek van circa 50 graden. Een telelens van 200 mm heeft een beeldhoek van 12 graden, daardoor komt het onderwerp 4x zo groot op de film (50:12 is 4). Een lens van 135 mm heeft een beeldhoek van 18 graden zo."at men kan zeggen dat hierbij het beeld 3x zo groot als met een standaardlens op de film komt. De meest gevraagde extra len zen van 21 tot 35 m:n groothoek en de kleinste telelens is 100 mm en .oopt via 135. 180. 200 mm naar de 400, 600 en 800 mm toe. Natuurlijk zijn er nog langere telelenzen doch die zijn meestal duur en nogal kolossaal en vallen daardoor buiten het bestek van de foto-amateur. Telelenzen zijn plezierig voor de vo gelfotograaf, de natuurliefhebber, maar zeker ook voor de vakantiefo tograaf en de man of vrouw die graag fraaie portretjes maakt. GROOTHOEKLENZEN. Groothoeklenzen hebben een korter brandpunt, dan de normale Len3 van o0 mm maar een grotere beeldhoek (28 mm b.v. 75 graden). Daardoor komt er meer van de omgeving op de film. Lij groothoeklenzen dus geen groter beeld maar méér (breder) beeld op de film. Een groothoeklens maakt uw kamer groter. Ideaal voor foto s binnenshuis. Maar ook uw vakantie-dia laat 30- 40 pet. meer zien van het panorama of een sfeervol straatje. Bovendien zijn groothoeklenzen fantastisch scherp en weinig krit.sch bij instel- fouten De zg. scherptediepte is enorm ook bij volle lensopening.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5