Ds. R. J. van der Veen hield een indrukwekkende rede op classicale Zendingsdag in Holten HEBT U PROBLEMEN P GOUDEN INSIGNE VOOR A. KRIKKINK Spar geeft ons land 12 hectare i V ergadering Plattelandsvrouwen Kom naar het Maatschappelijk werk! Ds. Jan Schuurman Sfe WAAR GAAN WE HEEN? Stichting Soc. Cultureelwerk ontplooit al vele activiteiten DIRECTEUR BENOEMD Bezichtiging kamer bejaardencentrum Vrijdag 9 maart 1973 In een goed gevuld Irene, waarin jongeren en ouderen uit de hele classis Deventer aanwezig waren, gaf ds. Van Hartingsveld. de voorzitter van de classicale zendingscommissie, na een kort openingswoord al spoedig het woord aan de gereformeerde pre dikant ds. -R J. van der Veen, de secretaris van de Nederlandse -zendingsraad, om te spreken over het onderwerp „Modellen van Zending vandaag". Hij bepaalde zijn gehoor eerst bij een verpleegster, die alléén in de oerwouden van Suriname woont en •overdag de zieken helpt, die naar haar huis aan de rivier komen en in de eenzame avonduren de bijbel ver taalt in de taal der Bosnegers. Dat is het oude vertrouwde zendingsmo del, waarvoor de gemeenten veel ge offerd hebben. En dat komt nog voor! Maar door Gods zegen op het zen dingswerk is de situatie heel anders geworden. Overal zijn jonge kerken ontstaan, die aanvankelijk nog als dochter-kerken leefden in de verhou ding tot de kerken in het westen, maar thans als zelfstandige zuster kerken. De tijd van het éénrichtings verkeer, waarin zij de ontvangenden waren en wij de gevenden, is voor bij. De kerk van Oost-Java bijvoor beeld is in de loop van nog geen tien jaar verdubbeld in ledental, terwijl de kerken in West-Europa achteruit gaan. Wie is dan de geestelijk meer dere wanneer er zulk een wervende kracht uitgaat van de kerk van Oost- Java? Een nieuw model van zen ding is dat wij deze Oostjavaanse kerken helpen bij het opleiden van de voorgangers, die er voor de vele nieuwe gemeenten nodig zijn. Maar door Gods zegen op het zendings werk is het zo geworden, dat de ker ken van Oost en West, van Noord en Zuid, samen leven in een ^iet-chris telijke wereld en élkander hebben bij te staan in hun gezamenlijke dienst aan het evangelie. Een modern model van zending is bijvoorbeeld ook de industrie-predi kant. Het zou bijvoorbeeld van be lang zijn, dat de industrie-predi kanten, die bij de Hoogovens werk zaam zijn en die zich in het huidige conflict nadrukkelijk uitgesproken hebben voor een rechtvaardiger in komensverdeling. eens een tijdlang op bezoek gingen bij hun Japanse collega, die door de Japanse kerk ni.et betaald kan worden, maar die als taxi-chauffeur in zijn levenson derhoud voorziet en in zijn auto én ge durende de wachttijden contacten legt met directie en arbeiders en door deze wijze van werken veel wist te bereiken, terwijl het anderzijds van betekenis zou zijn wanneer die Ja panse collega eens kennis kwam ne men van het werk van de industrie predikanten bij de Hoogovens. Een ander nieuw model van zen ding is bijvoorbeeld dat de Hervorm de Kerk in Nederland Dr. Vissers' 't Hooft in deze tijd afstond aan de We reldraad van Kerken om leiding te ge ven aan de bezinning op de roeping- taak, die de kerken vanwege Jezus Christus in onze wereld van vandaag hebben. En hetzelfde zou gezegd kunnen worden van Dr. Van de Heu vel, die de Hervormde Kerk juist weer teruggeroepen heeft. Bij deze bezinning op de roeping en taak, die de kerken van Christus' wegen in deze wereld hebben is keuze bij po litieke en maatschappelijke vraag stukken onvermijdelijk omdat, het voor de kerken in de derde wereld onvoorstelbaar is, dat wij berusten in een politiek en economisch sys teem, dat in feite een voortdurende uitbreiding van de arme landen dooi de rijke landen betekent. De kerken in de derde wereld zijn bij deze economische en politieke vra gen vanzelfsprekend en nadrukkelijk betrokken. Bij een bespreking met de weduwe van Martin Luther King over de emancipatie van de negers in Amerika, ontmoette ds. v.d. Veen bijvoorbeeld een zwarte professor in de politicologie, die tevens leider van een verzetsbeweging in de Portugese kolonieën én voorganger in een Me thodistengemeente is. De roeping der kerken in onze tijd, aldus Ds. v.d. Veen en hierbij greep hij terug op het Schriftgedeel te, dat ds. Van Hartingsveld bij het begin van de bijeenkomst gelezen had wordt vertolkt door Paulus in Efeze 5 12: „Neemt geen deel aan de onvruchtbare werken der duisternis (uitbuiting, discrimina maar ontmaskert ze veeleer, want het is zelfs schandelrk om te noe men (martelingen, concentratiekam pen, hongerloon) wat heimelijk door hen wordt verricht. Het grote gevaar is er dat de kerk te lang aarzelt en zolang wacht met spreken, zoals het bij de ver schrikkelijke dingen, die in Ierland gebeuren, gegaan is, dat zij niet meer spreken kan, omdat zij door haar langdurig zwijgen zo weinig vertrouwen meer heeft, dat haar spre ken zinloos is geworden. Daarom komt tot ons allen de ver maning van Paulus uit de Efeze- bri.ef „Ontwaakt gij die slaapt en sta op uit de doden en Christus zal over u lichten". Na de koffiepauze werden vele vra gen gesteld o.a. de vraag: Hoe dat samen kon gaan: leider van een verzetsbeweging en voorganger van een christelijke gemeente. Ds d. Veen verwees in zijn antwoord naar de predikant uit Winterswijk die in de bezettingsjaren onder de naam Frits de Zwerver" veel verzetswerk gedaan heeft en memoreerde, dat on ze knokploegen in de bezettingstijd door de Duitsers ook communistisch beïnvloede terroristen werden noemd, zoals de Portugezen nu de verzetsbewegingen in hun koloniën noemen. Het was omstreeks half elf toen ds. v. Hartingsveld de spreker ds. v.d. Veen namens allen hartelijk dankte voor zijn boeiend en indringen betoog en de vergadering met dankgebed sloot. Ter introduktie van het maatschappelijk werk in Holten, dat met de komst van de heer F. W. Kraaijeveld per 1 maart jl. weer begon, een kleine uiteenzetting over wat hij als zijn taak ziet en het doel van zijn werken. Er zijn uiteraard vele definities van het begrip maatschappelijk werk. Er zijn korte, lange veelzeggende, nietszeggende etc. De definitie die de heer Kraaijeveld graag gebruikt is: „Mensen hel pen zichzelf te helpen". Mensen kunnen in hun leven I voor vele, soms onoplosbaar j lijkende problemen komen te staan. De situatie blijft maar j voortduren en een uitweg lijkt i niet mogelijk. Maar al te vaak gebeurt het dat mensen zich bij j stemming vragen voor kontakten met de situatie neerleggen en ermee! „leren leven". Er is immers toch geen oplossing voor te vin den De aard van die problemen in het leven van alledag is per mens en ge zin heel verschillend. De één kampt met ziekte of invaliditeit, de ander kan het probleem van het overal al leen voorstaan niet aan. Weer 'n an-j der denkt uitgekeken te zijn op het huwelijk, leeft in een sleur. Er zijn problemen rond eenzaamheid, het ou- der worden, opvoeding, geloof, finan- ciën, huisvesting, de beleving van j sexualiteit enz. enz. Mensen lijken j vaak uitgepraat met zichzelf, de an- der en De Ander. Dit laatste is ook een stukje uit een j definitie van wat maatschappelijk) werk nu eigenlijk is: „De mens te li ren leven in harmonie met zichzelf, de ander, 't andere (zijn situatie) en De Ander (zijn geloofsbeleving). En de maatschappelijk werker is er dan om te luisteren naar die gevari eerde problemen. Hij wil proberen samen met die man of vrouw of het gezin uit de problemen te komen of ze althans de weg te wijzen naar een mogelijke oplossing. Een oplossing die ze dan zelf kunnen gaan uitvoe ren. Uiteraard is maatschappelijk werk geen tovenarij. Er bestaat geen pasklare oplossing oor ieder pro bleem. De gesprekken met de maat schappelijk werker kunnen soms een hele tijd vergen voor duidelijk wordt waar precies de schoen wringt. Het kan ook gebeuren dat de maatschap pelijk werker, die zoals gezegd geen tovenaar is, zelf ook geen oplossing weet. Hij kan te maken krijgen met iets wat buiten zijn vakterrein valt, zoals psychiatrische stoornissen, re ligieuze problematiek e.d. Voor dat soort problemen verwijst hij de persoon in kwestie naar de vak man, in deze gevallen de psychiater, huisarts, dominee of pastoor. Derge lijke verwijzingen komen over-en- weer in het maatschappelijk werk veel voor. Een goede samenwerking met deze vakmensen is dan ook nood zaak voor de maatschappelijk wer ker. Zo ziet u dat de maatschappelijk werker heel wat op zijn tafel kan krij gen. Dat geeft hem uiteraard een grote verantwoordelijkheid ten opzich te van de mensen die bij hem komen met hun problemen en vragen. Een van de belangrijkste voorwaar den voor het goed samenwerken is wel de geheimhoudingsplicht van de maatschappelijk werker. Niets van wat besproken wordt met de maat schappelijk werker wordt met ande re personen of instanties doorgepraat tenzij dit moet en kan gebeuren na toestemming van cfe beti-okkène(n) Daarnaast volgen'd' uit dit princi pe doet de maatschappelijk, wer ker niets buiten medeweten van de betrokkene(ri) om. Hij zal altijd toe- anderen en de wensen van de betrok- kene(n) respekteren. Dat geldt trouwens ook voor de mogelijke oplossing van problemen. Ook hierin wordt de wens van de kli- ent, zoals we mensen noemen die hulp krijgen van het maatschappelijk werk, gerespekteerd. Niemand krijgt een pasklare oplossing opgedrongen. De vrijwilligheid van het komen naar het maatschappelijk werk duurt tot en met de afsluiting van het kontakt. De maatschappelijk werker tenslot te is iemand die met een grote be langstelling voor mensen en hun pro blemen opgeleid wordt om met als basis die belangstelling vakkundig te helpen zoeken naar oplossingen van problemen. Hij wordt vier jaar lang geschoold om zijn werk te gaan doen aan een sociale akademie waar hij naast gesprekstechnieken allerJ. leerstof meekrijgt die hem 'n beter 'begrip voor de mens in zijn situatie kunnen geven. Routine kan zijn werk nooit worden, ieder mens is verschil lend en weer even boeiend als de vo rige. Hopelijk is u na deze toch wel wat lange uiteenzetting duidelijk wat de maatschappelijk werker te bieden heeft. Weet u nog niet of u ook met uw probleem bij hem terecht kunt, bel dan eens op of kom op 't spreek uur in het Groene Kruisgebouw, ie dere werkdag van 9-10.30 uur en maandagavond van 7-8 u. (tel. 1436 Ook andere afspraken zijn mogelijk voor hen die dan niet kunnen. De heer Kraaijeveld is graag bereid met ieder die dat wenselijk of nodig vindt te praten. Dus: Hebt u problemen?' Kom naar het maatschappelijk werk De stichting Sociaal Cultureel werk, die in 1971 in Holten is op gericht, ontplooit reeds verschillende activiteiten. Het werk is door het stichtingsbestuur zodanig enthousiast aangepakt, dat reeds meerdere onderdelen ervan als succesvol kunnen worden be stempeld. Dit is vooral te danken aan de volle medewerking die het be stuur steeds kreeg en nog krijgt van het gemeentebestuur en de mensen van de dienst Gemeentewerken. Tot directeur van het over enkele maanden te openen Bejaardencen trum „Diessenplas" is benoemd de Keer O. Dupón ïe ftoderi (Dr.). De hr. Dupon die thans werkzaam is als di recteur van de Stichting Centrale voor Pleeggezinnen Noord Neder land, hoopt 1 mei a.s. in dienst te treden. Hij is 51 jaar, gehuwd, heeft 2 kinderen en is belijdend lid van de Ned. Herv. Kerk. De heer A. Krikkink, Raalter- weg N 56 werd een dezer dagen thuis gehuldigd en onderschei den met 't gouden insigne voor 25 jaar lid van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid. Het insigne werd hem opge speld door districthestuurder J. G. H. Kolfoort te Almelo in tegenwoordigheid van het vol tallig bestuur van de plaatse lijke Chr. Besturenbond. De heer P. F. van Doorn, penn. van de afdeling bood de heer Krik kink een boékenbon aan en hij offreerde mevrouw Krikkink bloemen. In aansluiting op mijn inmiddels ook in het centraal weekblad voor de gereformeerde kerken in Nederland geplaatste artikelen over het ontstaan van de gereformeerde kerk in Holten, wil ik thans aandacht besteden aan DS. JAN SCHUURMAN, de eerste predikant van de afgescheiden gemeente in het dorp. Summiere gegevens over de predikant De necrologie van predikanten der gereformeerde kerken sedert 1834 vermeldt over Schuurman slechts het volgende: „Geboren 1819 Dalfsen- Nieuwleusen 1844, Holten 1846, De venter 1859, Kockengen 1861, Zwarte- waal 1867, Terwispel (thans Tijnje) 1877, emeritus 1884 overleden 1887 Ds. Schuurman werd in augustus 1846 in Holten in het ambt bevestigd door ds. A. H. Veenhuizen van sen. Op 20 februari 1859 verwisselde de heer Schuurman Holten voor De venter. Bij gebreke van informaties andere dan de reeds genoemde over zijn ambtelijke arbeid in Hol ten en elders heb ik de toevlucht ge nomen tot het vergaren van een aan tal persoonlijke gegevens. Inlichtingen over de persoon Jan Schuurman de noordelijke woonte getrouw noemde hij zich Jan Jans (zoon) Schuurman kwam ter wereld op 26 ma#rt .1819 te .Oostwold in de gemeente Midwolda (Óld- arnbt). Zijn ouders Jan Hindriks (zoon) Schuurman, geb. omstreeks 1785, en Hiltje Jans (dochter) Meij er, vonden een bestaan in de kleer makerij, gevestigd in hun huis Oost wold nr. 29. Ds. Schuurman is tweemaal gehuwd geweest. Op 27 december 1847 trouw de hij in Holten met Hendrika Maria Karkemeijer, geboren op 25 oktober 1828 aldaar uit het huwelijk van de rond 1788 ter wereld gekomen Jan Willem Karkemeijer en Janna Mui- Het lokaaltje aan de Iloffesstraat, waar voorheen de Christelijke kleu terschool was gevestigd, werd door de gemeente aan de stichting ver huurd als clubgebouw. „Het Kolnus" zoals dit gebouwtje werd gedoopt is reeds voor velen een begrip ge worden. Dagelijks zijn er in het Kol nus jeugdclubs onder leiding van ver- schillende vrijwilligers bezig met han denarbeid e.d. Uitbreiding hiervan is voor enige leeftijdsgroepen nog moge lijk. Drie morgens per week wordt door jeugdleidster Christien Kouwenberg en mevr. van Witzenburg leiding ge geven aan een peuter speelzaal. De ze activiteit voorziet in een grote be hoefte. Een veertigtal meisjes krij gen balletles die in het Kolnus wordt gegeven door de balletschool Rama van der Brink uit Hengelo. Elders in dit blad vindt u meer hierover. Ook in Dijkerhoek is de stichting be gonnen met haar werk. Daar er Dijkerhoek geen kleuterschool is het momenteel ook nog niet mogelijk is de kleuters naar Holten te vervoe ren en op één van de kleuterscholen in 't dorp te plaatsen, heeft de stich ting voorlopig een kleuterklas voor enige morgens in het gebouw Betha- Ter gelegenheid van de Nationale Boomfeestdag op 28 maart a.s. schenkt de Spar 12 hectare bos; één hectare in elke provincie en in de Flevolpolder. Sinds 1957 wordt in ons land elk jaar een Nationale Boomfeest dag gehouden. Op die dag planten tienduizenden kinderen, over het hele land verspreid, jonge boompjes. In de weken die eraan voorafgaan, besteden hun onderwijzers en onderwijzeressen veel aandacht aan bomen en bossen in speciale lessen, waarvoor de leermiddelen voor een belangrijk deel door de Stichting Nationale Boomfeestdag worden verstrekt. Naast het „bomengeschenk" heeft de Spar een grote bijdrage gestort-in het fonds van de stichting, waaruit de te verstrekken leermiddelen worden gefinancierd. rsië georganiseerd. Mevr. van Iperen een gediplomeerd kleuterleidster doet dit werk. Daar de stichting met ingang van dit jaar in aanmerking is gekomen voor rijks-subsidie zal zeer binnenkort een hoofd-jeugdleider worden benoemd Het bestuur heeft, reeds enige adver tenties geplaatst en hoopt spoedig een geschikte persoon gevonden te heb ben. Als zo iemand hier in Holten woont dan zal ook ander werk, wat nu nog in voorbereiding is, kunnen worden aangepakt. Momenteel is men druk bezig met het oprichten van een foto hobby club zowel voor jeugdigen als ouderen. Zeer binnenkort zult u hierover in ons blad meer kunnen lezen. Belangstel lenden dus: Opgelet! Voorts is het de bedoeling te komen tot de oprichting van een ruilbeurs, waarvoor momen teel naar'een enthousiaste vrijwilliger die dit werk wil gaan leiden, wordt gezocht. Het is beslist niet de bedoeling van de stichting om reeds bestaand werk te gaan beconcurreren. Daarom zal voor de ruilbeurs voorlopig het rui len van postzegels worden uitgeslo ten, daar er in Holten een goed lunc- tionerende postzegelclub gestaat. Er is een goed contact met de mees te plaatselijke jeugdverenigingen. Een werkgroep heeft maandelijks een be spreking met de vertegenwoordigers van deze organisaties. De stichting ziet hierin alleen de taak om de ver enigingen en organisaties, als bijv. jeugdsociëteiten, waar gewenst advies en hulp te bieden. Het is beslist niet de bedoeling deze clubs of sociëteiten op de een of andere wijze van de stichting afhankelijk te maken. Iede re vereniging behoudt natuurlijk zijn eigen identiteit. De gemeente heeft de boerderij Beu- seberg 63 aangekocht die voor hel werk van de stichting zal worden in gericht. Maandag a.s. zal over de in terne verbouwing door de gemeente raad worden beslist. Het bestuur hoopt dan zeer binnenkort het be richt te ontvangen dat ook Gedepu teerde Staten daarmee accoord gaan. Op dat moment zal dan het sein op groen staan om met de inrichting van de boerderij te beginnen. Dan zal de stichting Sociaal Cultureel werk de ze van de gemeente huren en haar werk zeer aanzienlijk kunnen gaan uitbreiden. De plannen zijn gereed en een grote groep jongeren staan klaar Ier, die een winkel hadden in het Kerkstraat. Bij de geboorte-aangifte traden als getuigen op de 68-jarige heel- en vroedmeester Jasper Sonder- man (in 1829 brandde zijn apotheek uit) en de 29 jaren tellende gemeen te-ontvanger Gerrit Schuitert. Het bruidspaar Schuurman-Karkern* ijer werd bij zijn gang naar het bu reau v. d. burgerlijke stand vergezeld door de veldwachter Barend Hoe ve, Iiendrikus Molenkamp en de land bouwers Gerrit Jan Landeweerd (47 jaar) en Egbert Manenschijn (50 jaar), allen goede bekenden van deze trouwlustigen. De aanwezigheid van de laatstgenoemde twee valt te ver klaren uit het feit, dat zij door de af gescheidenen tot ouderling waren ge kozen. Uit de eerste echtvereniging werden te Holten twee kinderen geboren, nl. Johan op 16 december 1848 en Johan na Willemina op 1 mei 1855. De vader was bij de aangifte yan de zoon in gezelschap van Teunis Endeman en Hendrik Kroeze, terwijl de registra tie van zijn dochter geschiedde in het bijzijn van Jan Albert Koopman en Egbert Mulder. De predikantsvrouw overleed op 15 augustus 1858, dus op ruim 29-iarige leeftijd, is de woning Neerdorp 85. Haar heengaan werd de ambtenaar van de burgerlijke stand meegedeeld door de boerwerkers Arend Bolink (72 jaar) en Hermannus Selhorst (34 jaar). Karkemeijer en het Stamshuys. Een broer van mevrouw Schuurman, de „kerkmeester" Gerrit Hendrik Karke meijer, geboren in 1825, was ge huwd met Hendrika Stam, dochter van de op 30 juni 1813 met Maria Struik (ook wel Stroek) gehuwde Gerrit (Harmenszoon) stam van de Rijssense Borkeld, die op 26 oktober 1784 te Rijssen werd geboren. Relatie tot de Wormsers. Op 13 okto ber 1859 trad de heer Schuurman te Hellendoorn voor de tweede maal in het huwelijk nl. met Magadalena Wormser, die op 31 mei 1837 aldaar het levenslicht aanschouwde. Haar ouders waren Hendrik Wormser, toen 27 jaar oud, en Magdalena Arends, overleden op 22 maart 1854, waarna Wormser hertrouwde met Maria Arends Wormser, woonde in Noet- sele. In de gemeente Hellendoorn is een straat naar hem genoemd. Uit het tweede huwelijk van ds. Schuurman zijn tenminste drie kin deren geboren nl. Hendrik Willem,, op 10 september 1860 te Deventer, Jan Andries op 22 januari 1362 en Magdalena op 4 juni 1864 beide te Kockengen. Ds. Schuurman overleed in 1887. De gemeente van overlijden is mij niet bekend. Hendrik Wormser was in 1835 naar de gemeente Hellendoorn gekomen. Hij vestigde zich in het deel van de gemeente, dat in 1836 de naam Njj- verdal kreeg. Wormser was boekhou der bij de magazijnen van de Neder landse handelmaatschappij. Hoewel aanvankelijk niet met de Afscheiding .meegegaan, heeft hij zich in Hellen- doorn bij de kleine kring gevoegd, die hem in 1838 tot haar ouderling koos. Wormser nam toen alle werkzaamhe den van een predikant voor zijn reke ning. Ook in Amsterdam, de vorige woon plaats van Hendrik Wormser. speelde een naamgenoot en ongetwijfeld een verwant van hem, nl. Johan Adam Wormser een rol bij de Afscheiding in 1834. Laatstgenoemde leefde in de kring van Brummelkamp. Capadose en Da Costa. J. A. Wormser heeft een omvangrijke correspondentie ge voerd met Groen van Prinsterer. De Wormsers vestigden zich begin 1800 Duits Thalheim bij Heilbron. HILVERSUM, W. OTTEN. De leden van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hielden in „Trefpunt" hun jaarver gadering die met een hartelijk woord van welkom werd geopend door de presidente mevr. G. Slijkhuis-Dik kers. Mevr. M. Rensen-Rietberg bracht hierna het jaarverslag uit, waarin zij tal van activiteiten uit het afgelopen jaar de revue liet passe ren. Blijkens het. financieel verslag van penn. esse. mevr. D. Koopman-Boo- de waren de uitgaven wat hoger dan de inkomsten maar gelukkig heeft men nog een appeltje voor de dorst achter de hand. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemene stemmen herkozen de dames D. Jansen-Haver- slag en J. Stevens-Boode. Inplaats van mevr. T. Boode-Niemeijer die niet herkiesbaar was werd gekozen mevr. H. Nijenhuis-Kolkman. Er werd één commissie benoemd die het jaarlijks uitstapje zal organise ren. Een punt van bespreking op deze jaarvergadering was de milieu ver ontreiniging. Besloten werd een gul den per lid te vragen om iets te kun nen doen aan deze bestrijding waar over men zich nog nader zal bera den. Na de pauze werden door een lid van een naburige afdeling prachtige dia's vertoond. Tot slot werd afscheid genomen van het bestuurslid mevr. Boode-Niemeij er die dank werd gebracht voor al het werk dat ze voor de afdeling heeft gedaan. Als blijk van waarde ring en herinnering werd haar een geschenk aangeboden. Mevr. Boode was zeer erkentelijk voor de goede woorden en het cadeau en dankte voor het vertrouwen dat men steeds in haar stelde. Grote Kerkhof tel. Nog een week... en we kunnen de lente weer verwelkomen, doch de crocussen hebben het voorjaar reeds ingeluid. om de werkzaamheden in de boerde rij aan te pakken. Onder andere zal ook de jeugd-socié. teit „De Schure" in een gedeelte van de boerderij worden ondergebracht. In de maand april zal er weer een openbare vergadering worden gehou den waar alle ingezetenen van Hol ten van harte welkom zijn. Hier zal dan de gelegenheid voor ieder zijn om alle geweste inlichtingen te krijgen en eventuele suggesties voor nieuw werk te berde te brengen. De daturn en het programma zal nader in het Holtens Nieuwsblad worden bekend gemaakt. Holtenaren die op de een of andere manier meer over de stichting wil len weten, kunnen zich in verbinding stellen met H. Ch. Vogely - Chur- chillstraat 67, tel. 2334. In het Bejaardencentrum „Diessen plas" is men momenteel druk bezig met het inrichten van een kamer, zo dat men een indruk kan krijgen hoe de kamer er uit kan zien als ze voor bewoning klaar is. De inrichting wordt verzorgd door de plaatselijke woninginrichtingbedrij. ven. Op zaterdag 17 maart a.s. is er gelegenheid om deze kamer te bezich tigen van 10 tot. 12 en van 2 tot 4 uur. Voor een bezoek kan men zich ver voegen aan de bouwkeet op het ter rein van het Bejaardencentrum. Wij raden belangstellenden aan van deze gelegenheid gebruik te maken. DEVENTER SCHOUWBURG, 11500. donderdag 8 maart, aanvang 20 u. Jasperina's Grote egotrip maandag 12 maart aanv. 14.30, 19 21.15 uur Libelle modeshows dinsdag 13 maart, aanv. 20 u. Der zigeunerbaron van Joh. Strauss woensdag 14 maart aanv. 20 uur Wereld vol plezier Mounti es-show E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel 13615. donderdag 8 t.m. "-oensdag 14 maart Vroegrijpe meisjes 3e deel van Schul- madchen Report 18 jaar vrijdag 9, zaterdag 10 maart nvst. nog meer dollars voor Gregor western 18 jaar vrij. 9 za. 10 zo. 11 wo. 14 maart, Matinee; Maciste de overwinnaar avonturenfilm a.l. Aanvangstijden: vr. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11100. donderdag 8 t.m. woensdag 14 maart bij de beesten af (3e week geprolon geerd) a.l. za. 10 zo. 11 wo. 14 maart matinee de eend met de gouden eieren a.l. Aanv. tijden: werkd. 20 u. za. 14- 18.45 en 21.15 matinee zo. 14-16-18.45- 21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR. Brink tel. 18662. donderdag 8 t.m. dinsdag 13 maart blondjes in hun blootjes 18 jr. woe-cyclusfilm 14 maart II Confor- mista 18 jaar. zondag 11 maart matinee Het teken van Zorro Aanvangstijden: werkd. 20 u. zo. 18.30-21 u. zo. 16, 18.30, 21 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. t.m. 25 maart Gerrie Daamen, pen tekeningen Openingstijden: dagelijks 10-17 u. en avond zo. en ma. geslo- 19-21 ten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. tot 5 april Sabine Wortelboer en Die- neke Overman wandkleden. "Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo gesloten. GALERIJ LENTE!", Weerdsweg 9-11 Epse tel. 05700-21815. aquarellen en grafiek v.a. jr. 1800. Openingstijden: di, t.m. za. 10-18 U. ZO. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053 Jan Fokken^ en Rijk Blom tot 19 mrt. di t.m. 11- 17 u. Sociëteit voor alleenstaanden geen opgave ontvangen: inl. mej. Peeters tel. 21411. Stichting Sociaal en Cultureel Werk Brink 30 tel. 11637: 13 maart Literair Café, aandacht voor Nieuwe Uitgaven. 9 maart Jazz café, 9 maart Open Atelier (20-22 u.) Zelf doen a f 2,50. IJSBAAN. Rembrandtkade tel. 18877 autom. tel. 18877. 2e Nacht van Deventer. 9 en 10 mrt. Inschrijven H. Mus, Rembrandtka de 29. Deventer schriftelijk met insluiten van het inschrijfgeld b.v. bank- of giro cheque groot fl 3,50 de Deventer Musea. De Waag, Brink: De Drie Haringen. Zandpoort- Noordenberg hebben een roulerende zondagsluiting; op 11 maart echter alle drie geopend van 14-17 uur maan dags gesloten. Over dgn. geopend van 10-12.30 en 14-17 uur. ALMELO VAROSSIEAUdo. t.m. za. ma. t.m. wo.: Pornografie zonder masker 18 jaar. Aanvangstijden: do. vr. 2.30 uur, za. 23.15 u, ma. t.m. v/o. 2.30 en 8 uur. Do t.m. zo: De blinde scherpschut ter 18 jaar

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3