Afdeling „Coveco vergaderde H. Bloemsma vijf en bij Rijkswaterstaat twintig jaar Discussieavond O.L.M. Dr. Kortenoever sprak voor CJV Ring Holten De Bouwers' hielden jaarvergadering ONZE AGENDA Bezichtiging Ontmoetingscentrum Meermanskamp Gevonden - Verloren Urondaankoper voerde i.v.m. aanleg E-8 meer dan 5000 gesprekken ÜilitS RECTIFICATIE 16-jarig meisje na ongeval overleden BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN Actuele vee- en vleessituatie Omzet drie en een half miljoen Uitslag Kerst- kleurwedstrijd Klubhuis ,,'t Kolnus" ASSISTENT Officiële publicatie UITLOTING OBLIGATIELENING OPEN DEUR SAMENKOMST Damesvoetbal van start HOLTENS NIEUWSBLAD Mtv&rtentieprljs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 9 februari 1973 25ste jaargang - no. 6 Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad "Vnftdag, 9 februari 20:00 uur: Voorlichtingsvergadering! Goberco Zuivelbedrijf ,De Vrijheid in hotel „Müller", Deventerweg. 19.30 uur: Grandioze DISCO-SHOW ten bate van het Instrumenten- fonds van het Jeugdorkest van „H.M.V." in gebouw „Irene" Boschkam psstra at.. Zaterdag, 10 februari 13.00 uur: Speeltijd Hockeyclub „Hol ten" in het Sportdal. 20.00 uur: Feestavond afd. Holten N.V.V. in zaal „Amicitia". Zondag, 11 februari 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub „Hol ten", terrein „Blauw Wit" (Rijs- senseweg). 1'9130 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag, 12 februari 20.00 uur: Ruilavond „HPC" in hotel „Vosman". 20.00 uur: Discussieavond afdeling „OLM" in café Kalfsterman. On derwerp „Rundveehouderij in be weging". 19,45 uur: Feestelijke herdenking 40- jarig bestaan Geref. Mannenver- eniging in gebouw „Rehoboth". Dinsdag, 13 februari 19.30 uur: raadsvergadering ten ge meentehuize. 20.00 uur: Vergadering van de afd. Dfijkerhoek Plattelandsvrouwen in café „Het Bonte Paard". Demon stratie pottenbakken door mevr. Gijbeis te Bathmen. Donderdag 15 en vrijdag 16 februari 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Bou wers" in gebouw „Trefpunt" te Espelo. 19.00-21.00 uur: Gelegenheid tot be zichtiging Ontmoetingscentrum „Meermanskamp". Vrijdag, 16 februari 20.00 uur: Vergadering Bedrijfsver eniging „Holten" afd. O.L.M. en C.B.T.B. in zaal „Vosman". Spr. de ,heer Van Ittersum, voorzitter C.B.T.B. in Overijssel. 19.00-21.00 uur Gelegenheid tot be zichtiging Ontmoetingscentrum „Meermanskamp". Woensdag, 21 februari 20.00 uur: Jaarvergadering VVD al'd. Holten in hotel „Holterman". 19.45 uur: Jaarvergadering (met dia vertoning) afd. Espelo Plattelands vrouwen in „Trefpunt". 13.30-14.30 uur: Filmmiddag Kleuter school Tuinstraat en klassen 1 en 2 van de Dorpsschool in zaal „Ami citia". 15.00-16.00 uur: Film Kolkleuterschool en klassen 1 en 2 van de Kolschool in zaal „Amicitia". Donderdag, 22 februari 19.45 uur: Vergadering Dhr. Platte landsvrouwen in gebouw „Reho both". Discussie-avond over „Het gezin". Vrijdag, 23 februari 20.00 uur: Concert „H.M.V." - en de drie plaatselijke zangkoren in de Ned. Herv. Kerk. Woensdag, 28 februari 13.30-14.30 uur: Film, klassen 3, 4 5 en 6 van de Dorpsschool in „Ami citia". 15.00-16.00 uur: Film, klassen 3, 4. 5 en 6 van de Kolschool in „Amici tia". Woensdag 7 maart 13.30-14.30 uur: Filmmiddag alle klas sen o.l. school Dijkerhoek en Es pelo in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vrijdag, 2 maart 20.00 uur: Classicale Zendingsavond in gebouw „Irene". Spreker ds. R. J. v.d. Veen, geref. pred., sec. Ned. Zendingsraad. Onderwerp „Modellen van zending vandaag". 20,00 uur: Wereldgebedsdag in ge bouw „Rehoboth", Stationsstraat. Gaarne stellen wij alle Holtenaren in de gelegenheid een kijkje te komen nemen in het ontmoetingscentrum. Volgende week donderdag en vrijdag van 19.00 - 21.00 uur staan daartoe de deuren open. Gaarne maken we van deze gelegen heid gebruik de Holtense gemeen schap hartelijk dank te zeggen voor de enorme financiële steun, die we van u mochten ontvangen. Het bestuur van s.v. Holten Gevonden: 1 blauw trainingsjack, 1 meisjesbril, 1 huissleutel (Zeiss), 1 bromfietsplaatje, 1 bankbiljet f 10. 1 ring met autosleutels met porte- monnaie. Verloren: 1 parapluiehoes, 1 school tas met inhoud, 1 kettinkje met 8 hangers, 1 zwart leren port. mei in houd, 1 rood driewielig kinderfiets je met aanhanghwagen, 1 heren pols horloge met nikkelen stalen band. Inlichtingen uitsluitend gedurende kantooruren: 8-12 en 14-18 u. De heer H. Bloemsma te Holten heeft vrijdagmiddag in Hotel „Holterman" tijdens een zeer druk bezochte receptie in tegenwoor digheid van een groot aantal genodigden - waaronder verschillen de topfunctionarissen van Rijkswaterstaat - het feit herdacht dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij het Rijk dat hij sedert 2 februari 1948 heeft gediend in functies bij de dienst der Zuiderzeewerken, alsmede de Meetkundige Dienst en de Directie Wegen van Rijkswaterstaat. De heer Bloemsma is vanaf 1965 direct belast met de verwerving door het Rijk van de voor de E-8 aanleg (gedeelte Hoevelaken - Twente) benodigde gronden en in deze functie draagt hij onmiddellijk bij tot de gewenste snelle totstand koming van de oost-westverbinding. De velen die de heer Bloemsma kwamen gelukwensen werden welkom geheten voor de heer Luitenaar. Hij noemde deze receptie „het feest van de heer Bloemsma en z'n gezin" waarvoor ook enkele wijzen uit het westen naar Holten waren gekomen. Duik in 't archief De eerste spreker, de heer if. C.J. H. Oudshoorn, hoofdingenieur-direc teur Rijkswaterstaat had in verband met het jubileum van de heer Bloemsma in de archiefstukken „ge doken" en vond daarin o.a. de aan- stellingsbrief waarin o.m. stond dat de heer Bloemsma gezien zijn kwali teiten het maximumsalaris (f 42, per week) zou ontvangen. Tussen de verschillende bescheiden uit 1948-'49 vond ir. Oudshoorn een nota voor gemaakte reis- en verblijfs kosten waarbij een vraagteken was gezet bij een bedrag van f 2,75 voor een warme maaltijd. Mogelijk vond men dat maar nauwelijks of niet ver antwoord. De kwaliteiten waarover bij de aanstelling in 1948 reeds werd gesproken heeft de heer Bloemsma duidelijk getoond en hij is nog steeds een bijzonder en zeer gewaardeerde kracht. Zijn functie als grondaanko- per bracht hem nog al eens in de pu bliciteit en het was prettig te mogen lezen dat iemand van Rijkswaterstaat veel goeds deed. De heer Bloemsma heeft het bij de grondverwerving voor de aanleg van de E-8 kunnen klaren met weinig onteigeningen en dit be tekent dat hij een goede aankoper is. Hij had oog voor de bezwaren van de mensen die hun bezit (grond en-of huis) moesten afstaan waaraan gehecht waren. De heer Oudshoom liet z'n geluk wens vergezeld gaan van een ge schenk in couvert. Respect afgedwongen De heer M. Oudesluys, hoofd van de afd. „Grondaankopen" stond in een uitvoerige met kostelijke humor doorregen toespraak stil bij veel wat zich zo rond de E-8 van Hoeve laken tot Holten" afspeelde". Gesprekken (in totaal maar liefst 5000) met de van Bec-ks rond Barne- veld met de Van Schooten's onder Bathmen en de Vorkink's bij Holten. De wijze waarop jubilaris Bloemsma in zo korte tijd zoveel heeft weten te bereiken dwingt respect af. Terloops „tipte" de heer Oudesluys nog even de paddestoelen en de „dammers" aan waardoor het trace ten oosten van Holten moest worden verlegd. Hij zag overeenkomst tussen padde stoelen en ruilverkaveling; de eerste zijn moeilijk mee naar huis te nemen de ruilverkaveling kun je moeilijk in de hand houden. De heer Oudesluys bood namens de afd. „Grondaankoop" een prachtig boekwerk aan over het leven van, Rembrandt aan en offreerde mevr. Bloemsma een bloemstuk. Ook de hoofdingenieur „Directie we gen' de heer P. A. Scholten die het woord voerde mede namens het per- De heer M. E. Oudesluys, hoofd van de dienst „Grond aankopen", deed zijn gelukwen sen vergezeld gaan van een boek over het leven van Rem brandt. Onder de zeer velen die jubi laris Bloemsma kwamen felici teren was ook de gemeente secretaris, de heer G. J. Langen- barg. soneel van het kantoor te Holten en de Dienstkring Rijssen bood een ge schenk aan onder couvert en hij ver raste mevr. Bloemsma met een fraaie bureaulamp. Namens de „Admini stratieve Dienst" sprak de heer Van Erp en ook hij bood een envelop met inhoud aan. Dank voor unieke samenwerking De heer Bloemsma dankte hierna voor de gelukwensen en de waarde rende woorden alsmede voor de ge schenken en de bloemen die werden aangeboden. Hij noemde de samen werking in Holten uniek en het is prettig werken in deze omgeving. Dat de oud-hoofdingenieur-directeur de heer H. G. Quack kwam gelukwensen was voor de heer Bloemsma een gro te verrassing en werd zeer op prijs gesteld. In ons blad van de vorige week werd in het bericht onder „Teveel bewoners van buiten" vermeld dat het forumlid G. Nijland een opmer king maakte over de huizenbouw. Dit was niet juist. Het was aanne mer J. W. Nijland, die om de slapte in de bouwwereld te bestrijden, meer huizen zou willen bouwen. De plaatselijke afdeling van de Overijsselsche Landbouw Maatschap pij (OLM) houdt maandag 12 februa ri om 20.00 uur in café Kalfsterman een discussieavond over het onder werp „Rundveehouderij in beweging". Door een intensieve bedrijfsvoe ring en het gebruik van de techni sche vooruitgang in de rundveehou derij is het mogelijk 4 a 5 koeien per hectare te houden. Op de Parallelweg naar Rijssen heeft dinsdagavond om plm. 6.00 uur een ernstig verkeersongeluk plaats gehad dat aan het 16-jarig meisje Janna Legtenberg van de Lichten berg het leven heeft gekost. Het meisje reed met haar broertje en een vriendinnetje per fiets over de Parallelweg in de richting Rijssen, toen ze enkele honderden meters over de overweg werden ingehaald door een luxe auto die bestuurd werd door de heer G. D. B. uit Nijverdal. De bestuurder van deze auto is moge lijk verblind geworden door een te genligger waardoor hij de ijrie jonge lui die, volgens de politie op deze duistere weg op onverlichte fietsen reden, te laat opmerkte en een bot sing met het meisje niet kon voorko- Het meisje werd met zeer zwaar in wendig letsel per ambulanceauto naar het Sint Geertruidén Ziekenhuis te Deventer vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. HOLTEN. Geboren: Bernadina, dv B. Ebrecht en J. Brands. Ger- ritdina Janna, dv G. Bakker en J. van Zon. Gerrit Jan, zv G. J. Krijgsman en J. H. Pladdet (ge boren te Deventer). Overleden: F. J. Starink, 68 jaar. D. Seppenwoolde. 64 jaar (wonen de te Rijssen). Ingekomen: L. J. Husselman en gezin van Deventer. A. Zomer en gez. van Nijverdal. G. G. Aalten van Deventer. R. Noordberger en gez. van Deventer. II, A. M. Brou wer en gez. van Deventer. C. P. Garretsen en gez. van Deventer. Vertrokken: J. H. L. Meijer naar Deventer. L. J. J. J. Galdermans naar Hoogezand. M. Bolink naar Wierden. In het gebouw „Irene" heeft de Markelose arts dokter J. VV. Korten oever, voor plm 100 jongemenscn, leden van de ring Holten van het Chr. Jongeren Verbond, gesproken over het onderwerp „Voorbehoedsmidde len en geslachtsziekten". In mijn jeugd, zo zei de dokter, wa ren sex en alles wat hiermee te ma ken had taboe. Dit standpunt hebben we gélukkig overwonnen al moeten we er voor oppassen dat sex niet het verhaal van de dag wordt. Valse schaamte overwinnen is goed maar er zijn terdege grenzen. Dokter Kortenoever stond in zijn causerie uitvoerig stil bij de verschil lende voorbehoedsmiddelen die wor den aangewend om bij de geslachts gemeenschap zwangerschap te voor komen. Geslachtsgemeenschap zal men moeten blijven zien als iets heel moois, als een uitdaging van lief de en dan liefde met. hoofdletters. Het plegen van abortus versto ren van het leven is eigenlijk een soort moord. Toch kunnen de om standigheden zo zijn dat er abortus gepleegd moet worden bijvoorbeeld wanneer bij voleinding van de zwan gerschap het leven van de vrouw in groot gevaar zou komen of haar dood tengevolge zou hebben. In ondeskundige handen (en dit: gebeurt!) is abortus plegen een le vensgevaarlijke zaak. De hele sexuele opvoeding is een taak van de ouders. Een heel moei lijke taak waaraan helaas nog veel t;e weinig wordt gedaan. Er werden naar aanleiding van het onderwerp een gioot aantal goe de schriftelijke vragen gesteld die dokier Kortenoever de gelegenheid gaven om op verschillende dingen nog wat nader in te gaan. De leiding van de avond berustte bij ringvoorzitter Bertus Bronsvoort uil Dijkerhoek. Hij sprak een kort welkomstwoord en liet zingen, na in gebed te zijn voorgegaan, gezang 136 Dokter Kortenoever zei aan het eind van de avond het erg fijn te hebben gevonden in Holten te sprer ken. Bertus Bronsvoort, dankte hem hartelijk en bood een boekenbon aan. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 u. Hulppred. A. Schellevis. Extra col lecte: Internationale Hulpverlening. Oppasdienst mevr. Koopman, Minie Meesterberends en Betty Paalman. 10.15 u. Jongerendienst in „Irene". 19.15 u. Open-Deur Samenkomst. Spr. ds. van Hartingsveld van Deventer. Onderwerp „Het Nieuwe Testa ment". Solozang: Heieen Steenber gen. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor Eigen kerkbouw'. R.K. kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampstraat). ds. C. C. Ad- Internationale DIJKERHOEK: 10.00 i dink. Extra collecte Hulpverlening. OKKENBROEK: 10.00 berts van Deventer. NIEUW HEETEN R.K. kerk: zater dagavond 7 00 u. Zondagmorgen 8 en 10 u. Medische Dienst Zaterdagmorgen vanaf 9 u. tot en met maandagmorgen 8 u. dokter J. F. Sijfsema. Pastoriestraat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9 uur bij eigen huisarts. Wijkverpleging: zaterdag 10 en zon dag 11 febr. zr. M. ter Borg. Neer dorp 1. tel. 05483-2356. Ambulance v tel. 1338 (bgg j •voer: J. Aanstoot. Müller tel. 1320). Tandartsen: zaterdag 10 en zondag 11 febr. H. Scheffer, Julianapl. 12, Gooi-, tel. 05470-2500. Spreekuur voor spoedgevallen 6-7 u. nam. Dierenartsen: zaterdag en zondag Th. A. Oostenbrug, Diessenplaastr. 5, tel. 1515. Gezinsverzorging: Alle werkdagen be halve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438, b.g.g. tel. 1779 mevr. Beldman-Aanstoot. Storingsdienst GEB: zatei'dag 10 t-m vrijdag 16 febr. Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 1368. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstr.aat 2. tel. 1793. Wachtdienst Slachthuis: t.e.m. 11 febr- C Dijkstra. Schoolstr. 5, tel. 1833. 12-2 t-m. 18-2 H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte ge storven dieren op zaterdag van 9-10 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Brandmelding: Overdag: tel. 1352 (politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (Ter- Harmsel). Maandagmiddag hield de al'd. Hol ten „Coveco" in Dorpshotel Holter man de jaarlijkse leden- en levcran- ciersvergadering onder voorzitter schap van de heer W. Rensen die in z'n woord van welkom zich in 't bij zonder richtte tot de heer J. B. ilulskottc. rayonleider „Coveco" te Haaksbergen. Uit het jaarverslag bleek dat de omzet over 1972 was gestegen van f 3.400.000 tot f 3.500.000,-. De omzet ten in stuks bedroeg 7500 varkens, 290 runderen, 13330 biggen en 420 nuchtere kalveren. Als bestuursleden werden met algemene stemmen her kozen de heren W. Rensen, Espelo 47 (tegencandidaat de heer H. Paal man, Espelo 88) en H. J. Stoeven- beld. Beuseberg 86 (tegencandidaat de heer J. W. Hulsman. Beuseberg 136). Besloten w.nd om bij voldoen de deelname binnenkort een excur sie te maken naar de grootste ..Co veco" slachterij te Twello. Na afhan deling van de agenda hield de heer Hulskotte een inleiding over het on derwerp ,,De actuele vee- en vleessi tuatie in het algemeen en de gang van zaken bij ..Coveco" in '1 bijzon der". 1972 was voor Coveco geen rooskleurig jaar De verwachtingen voor 1972 waren voor wat de varkensmarkt betreft gunstig gestemd. Het produktiever- loop van slachtvarkens en de vraag- en aanbodverhoudingen in de E.EG.. wezen op een sterke var- kensprijsmarki. De producenten van slachtvarkens hebben dan ook geen slecht jaar gehad, al hadden de op- brengstprijzen al veel eerder op ccn gunstig peil kunnen liggen. De ex portstagnatie van hamconserven naar Amerika haalde een ernstige streep door de rekening. Amerika stelt aanmerkelijk strengere eisen t.a.v. het voorkomen van in het le vend organisme niet afbreekbare schadelijke chemische stoffen. De tot vorig jaar in ons land gebruikte grondstoffen voor varkensvoeders af komstig uit Argentinië, bevatten een zo hoog gehalte aan niet afbreekba re stoffen, dat er problemen ont stonden bij de import van Nederland se hamconserven in Amerika. Strop van vele miljoenen De stagnatie in de afzet en daar door ook in de produ -tie van ham conserven heeft de Nederlandse vleeswarenindustrie tientallen mil joenen guldens gekost. Ook recht streeks is deze kwestie van invloed geweest op het inkomen uit de var kenshouderij. Men was genoodzaakt tegen uiteraard veel lagere prijzen dan gebruikelijk het hamvlees in verse vorm op de E.E.G.-markt te slijten. Uiteraard waren de opbreng sten aanmerkelijk lager dan bij ex port in dc vorm van conserven mo gelijk is. Zeker gedurende een half jaar hebben de slachtvarkensnote- ringen in Nederland hierdoor f 0.25 lager gelegen dan normaal mogelijk zou zijn geweest. Overigens was de varkensmarkt willig genoeg. Er waren gunstige af zetmogelijkheden voor vers varkens vlees in de vorm van halve geslach te varkens en onderdelen, maar meer nog in levende slachtvarkens. De slachtcapaciteit is en wordt mo menteel vrij belangrijk uitgebreid, mede o.i.v. het subsidiebeleid van ..Bi-ussél", Zowel in Nederland als ook in het grensgebied in Duitsland. D.ez? bedrijven hebben een moder ne. kapitaalintensieve opzet, wat in houdt, dat indien niet op volle capa citeit gedraaid wordt er belangrijke onderbezettingsverliezen geleden wor den. In het kader van de concurrentie permitteren deze bedrijven zich dan ook vrij grote offers. Gunstige perspectieven De ontwikkelingen leiden er toe, dat de varkenshouderij in 1973 ook onder gunstige omstandigheden zal kunnen werken. De uitbreiding van de markt tot de vergrote E.E.G. be hoeft daar weinig invloed op te heb ben. Véél belangrijker zal zjjn of het in het huidige politieke klimaat ron dom inflatie en industriële vleesver werking en of het mogelijk zai zijn de vers vlees prijzen in de consu menten sector voldoende mee te la- Hierdoor hebben zich een aantal vra gen opgeworpen: 1. Ziet u de intensieve melkveehoude rij als de bedrijfsvoering van de toekomst? 2. Welke voor- en/of nadelen zijn verbonden aan een dergelijke ont wikkeling? 3. Zou er naar uw mening in Over ijssel voldoende belangstelling be staan om over te gaan tot specia lisatie in de rundveehouderij? 4. Verwacht u belangstelling voor ruwvoerverbouw door derden voor gespecialiseerde bedrijven?? 5. Ligt hier een taak voor de zoge naamde ruwvoerbank? Daar er over deze materie nogal verschillende inzichten bestaan, en om vergrijzing in de ontwikkeling te vermijden en onderling begrip te be vorderen heeft het bestuur besloten zowel de leden als ook jongeren en vedere belangstellenden uit' te nodi gen op deze discussieavond. Eindelijk is dan de uitslag van de kerstkleurwedstrijd bekend. Doordat er niet zoveel kinderen hebben meegedaan, waren wij van mening dat alle 8 inzendsters een prijs hebben verdiend. We vonden dat iedereen zo z'n best had gedaan, dat we geen uitzondering maken kon den. Hieronder volgende de namen van de kinderen Paula Nijenhuis, Kolweg 26, 4 jaar; Anja Nijenhuis, idem, 4 jr; Gerard van Bussel, Kozakkenstraat 44, 4 jaar; Johnny Nijenhuis, Kolweg 26, 7 jaar; Annemarie van Bussel, Ko zakkenstraat 44, 7 jaar; Ineke van Bussel, idem, 8 jaar; Erik Goor- man, Kolweg 52. 7 jaar; Yvonne Hospers, Kolweg 48, 7 jaar. Deze kinderen worden persoonlijk uitgenodigd op woensdag 14 februari om 14.30 uur hun prijs in ontvangst te nemen. Wat de uitslag van de Etalage-wed strijd betreft, moeten we bekennen dat deze misgelopen is. Er hehhen zich ook maar 2 kinderen opgegeven, maar zij hebben de puzzel niet kun nen voltooien. Zo gauw mogelijk zullen we een andere wedstrijd voor de jeugd organiseren, die naar wij hopen beter in de smaak zal val len. Namens de andere leiding van 't Kolnus, mej. Chr. Kouwenberg, jeugdleidster. Onze hoofdredacteur verblijft momenteel in het ziekenhuis. Wij zoeken een welke ons tijdelijk helpt voor de afdeling nieuwsgaring Indien u over de nodige tijd beschikt, schrijft u ons of geef u mondeling op aan ons bureau. Beloning in overleg. Wel gaarne telefoon aan huis. Brieven aan het bureau van ons blad: Gaardenstraat 17. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 13 februari 1973 te 14.00 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitge loot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000,-. Holten, 6 februari 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Zondagavond 11 februari a.s. be legt de Open Deur-groep in de Her vormde kerk te Holten weer een Open Deur-samenkomst. Dat is de 3e in een reeks van 4 bijeenkomsten, die handelen over het thema „De bij bel". Ging het in de le samenkomst over het ontstaan van de bijbel; in de tweede over de betekenis van het Oude Testament, nu, in deze derde bijeenkomst, zal het gaan over de be tekenis van het Nieuwe Testament. Het onderwerp luidt dan ook „God en de wereld". Zoals wellicht bekend is ds. J. van Hartingsveld, Herv. pre dikant te Deventer, degene, die deze winter de reeks onderwerpen inleidt. Alvorens het onderwerp zelf te be handelen, zal ds. Van Hartingsveld enkele aan hem voorgelegde vragen beantwoorden. Medewerking wordt verleend door de solo-zangeres Heieen Steenber gen uit Enter. Aangezien zij in juni van het vorig jaar al eens meewerk te in een Jeugddienst van de Her vormde gemeente, is zij niet geheel onbekend. De Open Deur-groep prijst zich gelukkig, dat zij, met haar uit zonderlijk mooie stem, nu haar me dewerking wil geven aan deze derde samenkomst. Alhoewel velen de gang van zaken al kennen, vermelden wij volledig heidshalve nog dat elke bezoeker een volledig gestencild Programma ontvangt. Er is geen entree-heffing. Wel een collecte aan de uitgang voor het Open Deur-werk. De aan vangstijd is 19.15 uur. Maar ongeveer 10 minuten eerder wordt aan de dan al aanwezigen, gelegenheid gegeven tot het gemeenschappelijk zingen van liederen. Zoals bekend verondersteld, belegt de Open Deur-groep dit soort samen komsten, als een contactmiddel voor rand- en buitenkerkelijken. Een mid del, dat, gezien de grote belangstel ling, stellig door velen wordt ge waardeerd. A.s. maandagavond vindt de eer ste bespreking plaats over het dames voetbal in Holten. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van het ontmoetingscentrum „Meer manskamp". Hierbij komen onder meer aan de orde, de training, trai ner, en de eventuele speeldagen, waarop de dames het beste hun bal letje kunnen trappen. De bespreking begint om half acht en de dames, die nog interesse heb ben voor de voetballerij zijn van harte welkom. De leden van de Espelose afdeling van het Chr. Jongeren Verbond (CJV) kwamen in gebouw „Tref punt" in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van Jan ten Dam, die na een woord van welkom te hebben gesproken voor ging in ge bed. Hij sprak zijn vreugde uit over de ten groeien met de stijgende voer- en varkensprijzen. Anderszins verdient de toenemende machtsconcentratie in de voer- en vleessector zeker ook de aandacht van ,de boer. Dit geldt te meer wanneer het in het kader van de toenemende milieuproblema tiek waarschijnlijk is dat het bedrijf nog voor langere tijd bestaansmoge lijkheid behoudt. De slachtvee produktie is in 1972 sterk beperkt geweest onder invloed van het betere zuivelklimaat. Ruim 30 procent minder slachtingen uit binnenlands aanbod. Het hoge prijs peil was aanleiding voor „Brussel" het douanerecht bij import uit derde landen op te schorten. Hiervan is geen invloed uitgegaan op de consu mentenprijzen. De producentenprij zen zijn slechts licht en tijdelijk daar door gedrukt geweest. De nuchtere kalveren waren buitengewoon duur. Het was een gunstig schapen ja ar. Er werden naar aarleiding van de inleiding enkele vragen gesteld wel ke door de heer Hulskotte duidelijk werden beantwoord. grote belangstelling die de laatste weken werd getoond en meende te mogen concluderen dat het besluit genomen door bestuur en leiding om de jongens- en meisjesclubs (jongeren van 15 jaar) bij de „grote" CJV te voegen, een goed besluit is geweest. Uit het jaarverslag van secretaresse Dini Klein Horsman bleek dat de af deling tal van activiteiten ontplooide. Hoogtepunten waren de verwerping ten bate van het „Trefpunt" (batig saldo f 375.en het winnen van de toneelbeker. Toosje Lubbersen kreeg de prijs voor de beste vertolkster. Het jaarfeest zal dit seizoen worden gehouden op donderdag 15 en vrijdag 16 februari. Op dit jaarfeest zal worden uitgevoerd 't toneelspel „Een katje uit duizend". Uit het finan cieel overzicht van penningmeesteres- se Dika Baltes bleek dat er een ba tig saldo was. Als bestuurslid werd herkozen Marinus Baltes en gezien het besluit om het bestuur met 2 le den uit te breiden werden als be stuursleden gekozen Jan Baltes Jr., Marinus Baltes, Willy Jansen, Jan Jansen en Dinie Krikkink. De func ties werden verdeeld als volgt: Jan ten Dam, voorzitter; Jan Jansen, 2e voorzitter; Diny Krikkink. secre taresse; Marinus Baltes, 2e secreta ris; Dika Baltes, penningmeesteres- se; Willie Jansen. 2e penningmeeste- resse en Jan Baltes Jr. alg. adjunct. De scheidende secretaresse Dini KL Horsman werd hartelijk dank gezegfj voor hot vele werk dat zij vgo'f de afdeling heeft gedaan.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1