Veefonds Nadelig I lollen Saldo Varkensfokvereniging herdacht twintigjarig bestaan het Eerste Frinsenbal van ,De Fienpreuvers Plattelandsvrouwen Espelo hielden Nieuwjaars visite Feestavond in Dijkerhoek Veefonds verhoogt verzekerd bedrag per rund in Grote landelijke actie voor „HEEL VIETNAM" Vergadering P.v.d.A. Lichte stijging werkloosheid door seizoensinvloeden Betaling abonnementsgeld KERKDIENSTEN WEEKENDDIENST Burgerlijke Stand Gevonden voorwerpen Toontje hoger OPOE MEERMAN oudste inwoonster .Bunter weer m juni naar Nederland Of fidele publikalie Gemeente Holten BEJAARDEN- SOCIËTEIT JAARVERGADERING TOUWTREKKERS Beperkte openstelling N. S. - loket HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 26 januari 1973 25ste jaargang - no. 4 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,— per half jaarf 14,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad ONZE AGENDA Vrijdag, 26 januari 19.30 uur: Dropping ZVV „Blauw "Wit", Vertrek 19.30 uur vanaf ga rage Transportbedrijf Fa. Schipper, Kolweg. Zaterdag, 27 januari 15.00 uur: Officiële ingebruikstelling van 't Ontmoetingscentrum ..Meer manskamp" van de S.V. „Holten". Zondag, 28 januari 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (Zie adv.) Maandag 29 t.e.m. woensdag 31 jan. N.V. Gebr. Schuppert gesloten (zie adv.). 28 januari-11 februari Jaarlijkse grote collecte voor inter nationale Hulpverlening (Werelddia- conaat). Maandag, 29 januari 20.00 uur: Forumavond voor leden van NKV, CNV en NVV in zaal hotel „Vosman". 20.00 uur: Openbare vergadering van burgemeester en wethouders en Commissie R.O. met het bestem mingsplanforum in de aula van de Scholengemeenschap. Dinsdag 30 en woensdag 31 januari A O Supermarkt gesloten. Donderdag 1 februari 9.00 uur: Heropening A O Super markt, H. J. AVansinkstr. (zie adv.). 14.00 uur: Voorlichtingsvergadering van het Coberco Zuivelbedrijf „De Vrijheid" in café „Het Bonte Paard". Vrijdag, 2 februari 20.00 uur: Ringavond C.J.V. ring Hol ten in gebouw „Irene". Spreker dok ter Kortenoever van Markelo. Onder werp „Voorbehoedsmiddelen en ge slachtsziekten". Iedereen is welkom. Zaterdag 3 februari 20.00 uur: Feestavond M.A.C. „De Holterberg" in zaal „Vosman". Dinsdag 6 februari 14.00 uur: Voorlichtingsvergadering van het Coberco Zuivelbedrijf „De Vrijheid" in café „De Wippeft". Zaterdag 9 februari 20.00 uur: Voorlichtingsvergadering van het Coberco Zuivelbedrijf „De Vrijheid" in hotel .Muller", Deventer- weg. 19.30 uur: DISCO-SHOW ten bate van het Instrumentenfonds van 't Jeugd orkest van „H.M.V." in gebouw „Irene". Zaterdag 10 februari 20.00 uur: Feestavond afd. Holten van het N.V.V. in „Amicitia". Maandag, 12 februari 20.00 uur: Ruilavond „H.P.C." in ho tel ..Vosman". Dinsdag 13 februari 20.00 uur: Vergadering afd. Dijker- kerhoek Plattelandsvrouwen in café „Het Bonte Paard". Demonstratie pottenbakken door mevr. Gijbeis te Bathmen. Donderdag 15 en vrijdag 16 februari 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Bou wers" te Espelo in „Trefpunt". "Woensdag, 21 februari 19.45 uur: Jaarvergadering (met dia- vertoning) afd. Espelo Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Met een feestavond in de zaal van café 't Bonte Paard te Dijker- hoek heeft de varkensfok vereniging „Holten en omstreken" vorige week haar twintigjarig bestaan herdacht. Dat geschiedde o.m. met een opvoering door de toneelclub „O.C.H." uit Holten van de klucht in drie bedrijven van Jan Blaaser „De onbekende wereld", die vlot werd vertolkt. Voordat het doek openging sprak voorzitter J. Nijland een welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de inspecteurs van het varkensstamboek, de heren H. N. Hinseveld en H. D. Demmer, de heer H. J. van Leusen van de varkenskern en de heer E. Markvoort, hoofdinseminator van de varkens-KI-vereniging „Heino-Holten", met hun dames. De oprichting van de varkensfokve. eniging had vooral ten doel de kwa liteit van de varkens op te voeren. Een van haar activiteiten was de be taling van de hoknummers op de fok- dagen om zodoende meer inzendin gen te krijgen. Zij heeft er vooral toe bijgedragen dat de K.I.-vereniging ..Holten'" werd opgericht, welke la ter door fusie de K I vereniging Hei no-Holten" is geworden, welke mo menteel sperma exporteert naar Sleeswijk-Holstein in Duitsland en naar Zwitserland. De vleeswarenfa- brieken stellen vooral prijs op een uniforme kwaliteit. De heer Nijland stond nog even stil bij de hoge prijs, die momenteel de varkens opleveren. Ook de grotere bedrijven nemen nog steeds toe, waarbij 'n goed vakman schap vei-eist wordt. „Maar moet niet vergeten, dat de kans op'ziekte op deze bedrijven zeer groot is", aldus besloot de voorzitter zijn feestrede. Na hem kwamen de beide secretaris sen, de heren W. Rensen en H. Bos man aan het woord die in een soort dialoog de geschiedenis van de ver eniging vanaf de oprichting de revue lieten passeren. Het was in de herfst van 1952 dat twee boeren op de Vale Mars met elkaar aan de praat kwa men toen een van hen met een zeug naar de boer geweest was. Dit heeft er toe geleid, dat op donderdag, 10 december 1952 een vergadering werd gehouden, waar de inspecteurs Holsbrink en Demmer de nodige in lichtingen verschaften. Het advies was de beerhouders in functie te la ten. Zij traden toe als adviserend lid. Na hun inleidingen werd besloten tot oprichting van de fokvereniging waar voor zich al direct 18 leden opgaven. Het voorlopig bestuur bestond uit de heren H. Markvoort, W. Rensen. Jansen Jhr. G. A. van Coeverden en G. J. Weijers. In de plaats laatstgenoemde werd gekozen de hr. G. W. Baltus, omdat de heer Wijers als beerhouder geen bestuurslid kon zijn. Er werd al direct verschil in dekgeld gemaakt voor leden en niet- leden. De adviescommissie werd sa mengesteld uit de bestaande beerhou ders en men trok de mensen door het aanbieden van fokmateriaal tegen een matige vergoeding, afkomstig van goede beren en steurzeugen. Zij werd in overleg met de inspecteurs aangekocht. De vereniging ontwikkel de zich uitstekend en ontplooide gro te activiteiten. Op 9 juli 1959 werd besloten tot oprichting van de varkens K.I.-vereniging. De mogelijkheid hier voor werd geschapen bij de runder- K-I-vereniging Zuid-West Overijssel'. Een nieuwe en voorspoedige periode brak aan, met veel activiteiten. Het zou te ver voeren ze alle op de voet te volgen. De beide secretarissen kre gen voor hun uitvoerig verslag een verdiend applaus. O.C H. bracht een subliem spel op d> planken waarvan de toeschouwers zeer hebben genoten. Met het dank woord, van voorzitter Nijland werden de dames bloemen aangeboden. Bij de trekking van de verloting werd de hoofdprijs een lokzeugje gewonnen door dhr. II. Aaltink. De heren H. Markvoort (oud-voorzitter) W. Ren sen en E. Jansen, die vanaf op de oprichting lid zijn, kregen een pre sentje aangeboden, terwijl hun da mes bloemen ontvingen. De heei Deir sprak aan het slot van de feestavond de hoop uit dat de fokvereniging door zal gaan met haar activiteiten in het belang van de varkensfokkerïj vooral ook met het ingevoerde individuele lid maatschap van de K.I.-vereniging. Men kon op een geslaagde avond te rugzien. LAATSTE OPROEP Tot 1 februari a.s, kunt U Uw abonnementsgeld 1973 nog voldoen zonder verhoging van incassokosten. DE ABONNEMENTSPRIJS IS f 14.— PER JAAR. Na 15 februari doen wij U een nota of kwitantie toekomen, vermeerderd met f 1.administratiekosten. Storting is mogelijk via postrekening 875587 van de Raiffeisenbank of op onze rekemngcourant bij deze bank. nummer 32 85 01 476. U kunt ook contant betalen tijdens de uren van openstelling van de bank. Mogen wij op Uw medewerking rekenen. De administratie. Het Vecfonds „Ons Belang" heeft In zün vorige week, onder lei ding van de heer E. Prins in Dorps hotel Holtcrman. gehouden leden vergadering besloten hel maximum te verzekeren bedrag per rund verhogen van f 1000 tot f 1300, Een ander belangrijk besluit v dal door electrische stroom veroor zaakte dodelijke ongevallen niet door het fonds worden gedekt, met zondering van hemelvuur. Reden Ncd. Herv. Kerk: 9.00 u. en 10.30 u. ds. P. Lugtigheid. Bed. H. Doop. Ex tra collecte: Inwendige Zending. 10.00 u. Jongerendienst in „Irene". Gcref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor .Eigen Kerkbouw' R.K. kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene". NIEUW IIEETEN: R.K. Kerk: Zater dagavond 7.00 u. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 u. hulpprediker A. Schellevis. Extra col lecte: Bouwfonds Bethanië. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. Polhuis van Colmschate m.m.v. enkele jongeren en zanggroep Christian Sounds" uit Bathman. Zaterdagmorgen vanaf 9 u. dokter Bruins mr. G. Vixsebouxsestraat 11, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u .bij eigen huisarts. Dlenstwijkvcrpleging: Zaterdag 27 en zondag 28 januari zuster A. Kijlstr Groene Kruisgebouw, Markelo, Prin ses Irenestraat 11, tel. 05476-1285. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. A. Müller) b.g.g. 1338 Joh. Aanstoot. Tandartsen Zaterdag 27 en zondag 28 januari J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergplein, Wier den, tel. 05496-1634. Spreekuur 18.00- 19.00 u. (alleen voor spoedgevallen. Dierenartsen Zaterdag en zondag 28 januari: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2. tel. 1515. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1779 mevr. Beldm an-Aanstoot. Storingsdienst G. E. B. Zaterdag 27 jan. t.e.m. vrijdag 2 febr. (buiten de diensturen). Gas: J'. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. Eelectra: IT. J. Wansink, Look 13, tel. 2071. Wachtdienst slachthuis Tot en met zondag 28 jan. 1-1.W. Goov- man, Kolweg 52, tel. 1513, maandag 29 t.e.m. zondag 4.2. J. I-Iof, Schepe- nenstr. 16, tel. 1697. Aangifte gestor ven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Brandmelding Overdag: tel. 1352 ("Politiebureau). - •s Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) bgg tel. 1325 (G. ter Harmsel). voor dit besluit was, dat er nog eens ongelukken gebeuren met ele- trische installaties zoals melkma chines. Men kan zich daarvoor ech ter wel verzekeren bij particuliere verzekeringsmaatschappijen. Voorzitter Prins verklaarde in zijn welkomstwoord, dat 1972 een gunstig jaar is geweest voor het fonds. behoefde slechts 1 procent premie te worden geheven van de verzekerde bedragen. Uit de rekening en verant woording van de boekhouder, heer E. Voordes, bleek dat de komsten f 13.916.40 en de uitgaven f 12.755.19 hebben bedragen, zodat er een voordelig saldo was van f 1.161.21. De 1 procent premie be droeg f 10.218,de opbrengst van de afgekeurde runderen f 3500,ter wijl aan rente werd ontvangen f 198.40. Voor 13 afgekeurde runde ren werd f 11.400,uitbetaald, overige uitgaven bedroegen f 1.355.19. Het bezit van de vereni ging bedroeg op 31 december jl. f 7.744.14. De vereniging telde 101 leden met 1025 koeien met een ver- zeke rde waarde van f 918.450.De kascommissie bestaande uit de heren H. J. W. Scheperboc en B. J. H. Bronsvoort had de boeken en kas keu rig in orde bevonden. Zij werd ook voor 1973 aangewezen. Aan de boek houder werd dank gebracht voor zijn goed beheer. De aftredende be stuursleden, de heren Joh. Wolters te Markelo en J. W. Vukkink te Hol ten werden bij acclamatie herbe noemd. In de vacature wegens het aftreden van de hee- A. Volkerink, die niet herkiesbaar was. werd niet weer voorzien. Na de in de aanhef genoemde besluiten wenste voorzit ter Prins allen aan het slot der ver- gadèring nog een voorspoedig 1973. Geboren: Stefanie Camilla dv A. van de Bovenkamp en J. Wiersema. Overleden; W. Vorkink-Paalman, oud 52 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: M. J. van der Heijden en gez. van Eindhoven. N. Hen- driksen en gez. van Deventer R. Betten en gez. van Hoogezand-Sappe- meer. B. Stuul en gez. van Hooge- zang-Sappemeer. E. Weijman en gez. van Zutphen. A. Dorresteijn en gez. van Almelo. H. L. van Witzenburg en gez. van Almelo. J. A. C. Kohl van D.vingelo. H. C. W. Dijkslag en gez. van Apel doorn. W. A. J. M Kamphof van Deventer P. K. van Hesse en gez. van Deventer. Vertrokken: G. J. Meiierink naar Vriezenveen. L. C. M. van der Drift en gez. naar Deventer. Gevonden: Suede pet witte voet bal riem met gesp bruin suede want Oranje gebreide want bril in etui bal dameshorloge. Verloren: wit gouden ring met pa rel dameshorloge ant. kl. leder vingerhandschoen. Weggelopen: herdershond met don ker dek Siamese noes. Inlichtingen uitsluitend gedurende kantooruren: 8-12 en 14-18 uur. INGEZONDEN Men schrijft ons: Je beluistert het Junior-orkest van H.M.V. en je vraagt je af: zou Henk Bouwhuis, nadat hij vier of vijf jaar geleden een aantal kinderen tot een jeugdkorps was begonnen te samen smeden, nooit eens in vertwijfeling hebben verzucht: Wat heb ik mij op de hals gehaald! Mocht dit al zo zijn, vrijdagavond bleek dat zijn w hoop ongegrond, en zijn vertrouwen in zijn pupillen èn in zichzelf gerecht vaardigd was. De dirigent heeft heel wat bereikt, zoals de talrijke toehoorders in het gebouw van de gereformeerde kerk hebben kunnen vaststellen. De uitvoe ringen van de vorige jaren reeds ga ven iedere keer een voortgaande mu zikale ontwikkeling te horen; het concert, dat ditmaal werd aangebo den, stond wéér op een hoger peil dan de vroegere. De keuze van het programma, aantrekkelijk en afwis selend, gaf de jonge blazers alle ge legenheid te tonen, waartoe zi staat waren, en dat was niet weinig. Enkele nummers stelden zelfs zeer hoge eisen, maar door hun toewijding en enthousiasme brachten de uitvoe renden het publiek tot de overtuiging, dat de eerste prijs, vorig jaar in Los ser behaald, ten volle was verdiend! Wie met deze gedachten naar de pau zezaal wandelt zou bijna gaan denken dat nu de grens van het overtref- bare bereikt was. Maar dan komt, na de „rust", de tweede helft! ïn het Seniorencorps blijken enkele vertrouwde gezichten afwezig; grie- pelingen wellicht?? Echter, o verras sing! een aantal nieuwe (jeugd) le den blijkt in de gelederen zijn plaats te hebben gevonden. Verrassing num mer twee: een voortreffelijke serie opgewekte ontspanningsmuziek van de eerste orde. Was niet „Count Se ven" 'n muzikaal èn technisch hoog tepunt? En wie genoot niet van .Bug ler's Holiday' waarin het trompet kwartet met de jeugdige virtuozen Wim Dollekamp en Hans Paalman hun partij zo voorbeeldig meebliezen? Het geheel was een bijzonder leven dig en sprankelend uitgevoerd pro gramma, waarin het toch al zeer vaardige drummerduo een jolig, niet- melodisch element introduceerde. Over het hoge artistieke niveau hoeven we hier niet de loftrompet te steken; allen weten wij dat H.M.V. het tot uitmuntende prestaties brengt. Het is daarom verwonderlijk, dat het aantal der bezoekers nog wat tegenviel. Toch hoor je nogal e dorpsgenoten klagen: „In Holten is nóóit wat te doen!" Laten deze mismoedigen er zich hierbij toe over halen, aanwezig te zijn bij de volgen de uitvoering. De nauwgezetheid van de orkestleden, de jeugdige en capa bele aanwas van het gezelschap en de kunde van de dirigenten Fransen en Bouwhuis maken iedere vrees voor teleurstelling ongegrond. O ja, dat is waar ook: ik vond, dat de Gereformeerde kerk zich voor 2 concert uitstekend leent. Voor een deel der wat achteraf zittenden geldt weliswaar: 'k hoorsewel maar 'k sie- seniet" maar tegenover dit heel klei ne nadeel staan zeer sterke winst punten! Doorgaan hiermee! P. (Naam en adres bij inzender bekend) Op zaterdag 27 januari hoopt opoe J. Meerman-Vrugteveen, Markelose- weg 157 haar 94ste verjaardag te vie ren. Het zal de oudste inwoonster van onze gemeente deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken en bij de vele gelukwensen voegen wij gaar ne de onze. De hoge ouderdom is ook voor opoe wel met gebreken geko men, maar toch mag ze nog genie ten van een redelijke gezondheid. Ze heeft voor heel veel dingen nog grote belangstelling en leest o.a. met zeer veel interesse elke week het „Hol- i tens Nieuwsblad". I 5?J Afgelopen zaterdag organiseerde de carnavalsver. de Fienpreuvers in zaal Vosman haar eerste Prinsenbal, als onderdeel van de eerste lustrum viering. Na een kort openingswoord van Opperfienpreuver Vincent zorg de Prins Föns Jan de Eerste met zijn prinsenrede al gauw voor de goede stemming. Hij deelde mee de Holten- se Gemeenteraad verzocht te hebben dit jaar nog geen carnavalistenbelas- ting te heffen en hij had raadslid van Schooien om een subsidie gevraagd voor de zo goed spelende HMV hof kapel. Een leuk idee om in navolging van Prins Johan Frans die vorig jaar een schertsontwerp van het komplan aanbood ook dit jaar de Holtense ge meentepolitiek op de korrel te nemen, Erg veel waardering kreeg ook ,,bu- tenreder" .Jan van 'n Iesseldiek uit Kampen. Een rasartiest die met een drietal conferences de gehele zaal boeide. Hij werd door een tweetal „dansmarietjes" telkens gepresen teerd en „afgevoerd". Dat het verder 'n succesvolle avond werd was zeker ook het werk van het Twentse Hanza- kwartet dat voor een sfeervolle mi kale omlijsting zorgde. De Engelse country en rockforma tie „Bunter" zal de gehele maand juni van dit jaar weer een tournee door Nederland gaan maken. De groep heeft hiertoe besloten gezien het succes van hun tournee van sep tember verleden jaar. De groep zal nu echter concerten geven door ge heel Nederland, hetgeen verleden jaar niet werd gedaan. Tot nu toe staan er ook twee concerten in Hol ten op het programma en wel eén voor jeugdsociëteit „de Schure" en één voor de Scholtengemeenschap. Uit dit besluit van de groep mogen we wel afleiden dal ze een zwak voor ons landje hebben. De afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond haar eerste bijeenkomst in dit jaar. Deze avond was als ge zellige nieuwjaarsvisite bedoeld. De presidente mevrouw G. Slijk huis-Dikkers opende deze avond met een inleidend woord, waarin zij de heer D. Morren, bestuurslid van de vereniging „Veilig Verkeer Ne derland" welkom heette. Verder waren nog enkele zakelijke mededelingen. De cursus „Handig Nu er eindelijk een einde komt aan de verschrikkelijke oorlog, die Vietnam teisterde, kan er een ef fectieve hulp geboden worden en móet dit ook zo snel mogelijk ge beuren. In de tijd. dat we zaten te wach ten op de vrede in Vietnam, is er al veel voorbereid, zodat de na tionale actie „Heel Vietnam" zich op vrijdagavond 26 januari tussen 20.20 uur en 20.30 uur zich via de NOS-televisie tot het hele Neder landse volk zal richten om spon taan en eendrachtig het hele Viet namese volk te hulp te komen. Die oproep zal in onze gemeente al eerder weerklinken via een ge luidswagen. die in de vroege avonduren van vrijdag 26 januari door onze gemeente zal rijden. Des avonds om half negen begin nen de klokken te luiden en vanaf half negen tot tien uur kunnen de giften voor Vietnam gebracht worden: op ihet gemeentehuis 9 in consistorie Gereform. kerk in consistorie Hervormde kerk in Bethanië, Dijkerhoek in „Trefpunt," Espelo. Bijdragen kunnen ook per giro overgemaakt worden op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten of rekening „Werelddiaco- naat" met vermelding .Vietnam' of rechtstreeks op giro 777 van het Rode Kruis te 's-Gravenhage met vermelding .Vietnam'. Er moet in Vietnam een on voorstelbare nood gelenigd wor den. Er moet in Vietnam snel hulp geboden worden om nog meer leed en ellende te voorko men. M'U roepen u allen, die zovele jaren in vrede en overvloed moch ten leven, hartelijk en dringend op om op royale wijze hulp te bieden in deze voor ons onvoorstelbaar grote nood. Het Rode Kruis, N.O.V.I.B. Alle kerken. huishouden gaat van start op 27 febr. en vervolgens nog 2 lessen op 8 maart en 22 maart. In de pauze kon men zich opgeven, waaraan al een 14-tal dames gehoor gaven. Verder is er nog gelegenheid om zich op te geven tot 1 februari bij de secretaresse der afdeling. Ook kon de voorzitster drie nieuwe leden begroeten waardoor de gelederen weer gesterkt worden. Hierna gaf zij het woord aan de heer Morren, die tevens politieman is in Enschede en als zodanig nog wel eens het een en ander meemaakt. Op zeer humoristische wijze bracht hij de ver keersproblematiek naar voren. Ver schillende voorvallen werden door hem verteld, maar ook belicht in het teken van de verkeersveiligheid. Hoeveel ouders hun kinderen onver antwoord op het verkeer loslaten en waar vaak te weinig over nagedacht wordt, In de lezing van de heer Mor ren werd het aangename met 't leer zame verenigd, waardoor soms ook de lachspieren danig in beweging kwamen. Tot slot hiervan werd nog een leuke verkeersquiz onder de aan wezigen gehouden en de winnaars kregen een kleine attentie. De avond, die begonnen was met koffie met koek en verder een dronk en hartige hap jes tussendoor werd hierdoor in ge zelligheid verhoogd. Aar. het s!ot dankte de presidente de heer Morren voor zijn leuke en tevens leerzame lezing en deelde de dames van de afdeling mede dat de jaarvergadering op 21 februari is gepland, waarna zij iedereen wel thuis wenste. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend dat ter secre tarie verkrijgbaar is de le wijzi ging op de adreslijst van de gemeen te Holten. De hieraan verbonden legeskosten bedragen f 3,50. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenberg, secretaris. De leden van de plaatselijke afde ling van de Partij van de Arbeid kwamen in vergadering bijeen in ho tel „Vosman" onder voorzitterschap van de heer Pronk die in z'n ope ningswoord o.a. zijn vreugde uitsprak over de voor de partij zo gunstig ver lopen verkiezingen. Als dit zo zei hij bij de gemeentever kiezingen in '74 ook zo zal zijn en waarom niet, dan is ook in Holten de PvdA de grootste partij. Hij bracht verder dank aan allen die hun stem gaven en dankte hen die zich hebben ingezet o.a. bij het ver spreiden van het propaganda mate riaal. Als kandidaat voor het Gewestelijk bestuur werd gekozen de heer L. Kaan en naar de vergadering van het gewest (24 febr. in Almelo) werden afgevaardigd mevr. Kaan en de he ren G .W. Knapen en A. G. Schaap. De afdeling Holten dringt er bij het Gewestelijk bestuur op aan, de mo gelijkheid te onderzoeken, en er naar te streven om naar het voorbeeld van de gemeente Goirle te komen tot het bouwen van een goedkopere woning. Algemeen was men van mening dat hot ombudswerk in de gemeente moet worden gestimuleerd. Een stap in de ze richting zou zijn een postbusnum mer. Bij de gehouden rondvraag werd nog gesproken over het grote gebrek aan speelruimte in de nieuwe woonwijken. De fractie zal hierna aandacht be steden. Ook werd nog gediscuseerd over wel of geen schoonheidscommis sie in de gemeente. Woensdagmiddag 31 januari a.s. zal de bc-jaardensociëteit weer gehouden worden om 2.30 uur in gebouw Irene. De heer Fua Sin Gin, die met de heer B. Soer enige tijd in Holten heeft doorgebracht bij de familie Soer. zal een serie interessante dia's over Australisch Nieuw Guinea ver tonen, die zeker de moeite waard zul len zijn om te komen bekijken! Mochten er nog andere belangstellen den zijn, die niet tot de geregelde be zoekers van de sociëteit behoren, zij zijn van harte welkom! Tijdens de sociëteit, die deze week werd gehouden, heeft de heer Traan- man, als voorzitter van de Bond voor Bejaarden, afdeling Holten, het gezel schap verrast met een prachtcollc-c- tie spellen en een mooie sjoelbak. Dit cadeau van de bond voor de so ciëteit werd met applaus ontvangen en zal zeker de activiteit en de ge zelligheid op de sociëteit bevorderen. In de in café 'Kalfsterman' gehou den jaarvergadering van de Touw. trekkersvereniging 'O. K. I A (Onze Kracht Is Achteruit) werden inplaats van de h.h. D. J. A. Podt en G. Paal man als bestuursleden gekozen de heren E. Struik en H. Klein Velder- man. In het bestuur hebben thans zitting de h.h. H.W. Lubbersen, voorz. B.J. Paalman, 2e voorz. A. Wansink, secr., H. Klein Velderman, 2e secr. E. Struik penn,, en H. Klein Velder man 2e penn. In de wedstrijdcommis sie werd benoemd de heer H. Klein Velderman Penningmeester G. Paal man maakte in z'n overzicht melding van een klein batig saldo. De kas commissie die bestond uit de h.h. H. Klaasses en B. J. Reilink had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als lid van deze commissie werd inplaats van de heer Klaasses benoemd de heer A. Luggenhorst. De jaarlijkse feestavond zal worden gehouden op zaterdag 24 februari in zaal 'Club '53' bij café 'Het Bonte Paard'. In café Kalfsterman werd donder dagavond de jaarvergadering gehou den van het veefonds „Holten" on der voorzitterschap van de heer J. A. YVechstapel. Hij sprak een kort woord van wel kom en gaf hierna de secretaris-pen ningmeester, de heer G. J. Aaftink, gelegenheid tot het uitbrengen van het financieel verslag over het boek jaar 1972 waaruit o.m. bleek dat de 73 leden op 31 december j.l. 753 stuks vee hadden verzekerd voor een totale waarde van f 705.150. Er werden in het afgelopen jaar 14 stuks onteigend (2 dood. 4 vrijbank en 8 geheel of gedeeltelijk afgekeurd). Voor de run deren die onteigend werden werd uit betaald f 13.500 en ontvangen f 4825. De uitgaven bedroegen f 14.624.90 en de inkomsten f 12.420.90 zodat er een nadelig saldo was van f 2204. Doordat het nadelig saldo uit de re serve werd genomen, kon de premie van 1 pet. gehandhaafd blij- heffinj ven. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren G. J. Vcn- neman en W. Landeweerd, had boe ken en bescheiden in orde bevonden en de penningmeester werd onder dak voor de verrichte werkzaamhe den decharge verleend. Als leden van de controlecommis sie 1973 werden benoemd de heren Mensink te Zuna en W. Landeweerd. De aftredende commissarissen de heren D. Aaftink Dzn.. G. J. Aaf tink Jzn.H. J. Stegeman. D. J. Vrielink en S. de Vries werden her kozen tei-wijl inplaats van de 'neer D. Tuitert, die zich niet herkiesbaar had gesteld, gekozen werd de heer G. W. Leunk te Espelo. De voorzitter dankte de heer Tui tert voor de verrichte werkzaamhe den. Het maximum te verzekeren bedrag werd op f 1000 gehandhaafd. HOLTEN De geregistreerde ar beidsreserve in het gewest Deventer is blijkens het maandelijks overzicht van het G.A.B. over december voor mannen gestegen van 649 (2.6 pro cent) tot 720 (3.0 procent). Evenals de vorige maanden wordt de stijging veroorzaakt door seizoensinvloeden. Vorig jaar was de stijging van de werkloosheid van november op de cember veel sterker n.l. 493 (2-0 procent) tot 641 (2.6 procent). Deze cijfers bevestigen, dat de werkgele genheid stabieler is geworden. Het aantal aanvragen kwam op een iets hoger niveau. Meestal daalt het aantal aanvragen in deze maanden. In de geregistreerde arbeidsreserve voor vrouwen is weinig veandering gekomen. Het aantal werkloze vrou wen is ongeveer gelijk gebleven aan dat van november-dceember van het vorige jaar. Hetzelfde geld voor het aantal aanvragen. Opvallend is de stijging van het aantal werkloze minder geschikten n.l. van 158 naar 178, Dit is o.m. het gevolg van een strengere selectie van het bedrijfsleven, wanneer men tot ontslag moet overgaan. Het aantal ingeschreven jeugdige werklozen beneden de 19 jaar is ver geleken met de vorige maand gelijk gebleven n.l, 68, Dit aantal is aan de hoge kant. Het aantal aanvragen om jeugdigen is vergeleken met eind de cember 1971 aanmerkelijk hoger. Het aantal werklozen boven de 50 jaar is niet onevenredig hoog. De ge registreerde arbeidsreseve is voor •het overgrote deel verdeeld over de leeftijdsgoep 19-50 jaar. Evenal des vorige maand over trof de vraag naar jeugdige vrouwen het aanbod In de bouw zijn het voornamelijk de ongeschoolde bouwvakarbeiders, die ingeschreven staan als werkzoeken den. De stijging van het aantal werklozen in de landbouw komt gro tendeels door het aanbod van tijde lijke krachten die in dienst waren van de waterschappen en een aantal loon werkenden. Het aantai werkzoekenden verdeeld over de gemeenten in het gewest bedraagt absoluut en in procenten als volgt: Tussen haakjes de cijfers van de vorige maand: Bathmen 11 ;s 2.2 procent (12 is 2.4 procent), De venter 540 is 3.2 procent (493 is 2.9 procent). Diepenveen 28 is 1.5 pro cent (30 is 1.6 procent). Holten 31 is 3.1 procent (23 is 2.3 procent), Olst 37 is 1.9 procent (29 is 1.4 procent) en Raalte 73 is 2.6 procent (63 is 2.2 procent). Blijkens een advertentie in dit num mer zullen voor het plaatskaarten lo ket station Holten NS wat betreft de openstelling met ingang van donder dag 1 febr. beperkingen worden in gevoerd. Het verdient aanbeveling om de abon nementen zowel week als maandabon nementen in voorverkoop aan het lo ket te kopen omdat men anders het risico loopt geen abonnement te heb ben met als gevolg dat men 'n kaar tje moet kopen in de trein wat extra geld gaat kosten. 's Maandagsmorgens is 't aan het lo ket veelal bijzonder druk met de ver koop van abonnementen. De spoorwe gen willen graag alle mogelijke servi ce verlenen ook bij de verkoop van abonnementen, maar men moet niet wachten met kopen tot 't laatste mo ment.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1