Kleuterschool „De Haar in noodlokaal gestart Feestelijke middag voor NVV- kinderen Hockeyclub „Holten5 presenteerde zich in het Sportdal Geslaagde film- en motorshowavond Jeu gdacti vilei ten S.Y. Holten in winterstop HOLTEN KRIJGT HECTOR OP BEZOEK MAC. „De Holterberg5 Felle strijd verwacht „Bato volleybal had een goede competitieavond Dropping BI. Wit senioren Oefenwedstrijd Hollen 4 - Hollen 9 2-2 Veldloop Blauw Wit- jeugd Wedstrij dprogramma SV Holten «sMie: Gevonden en - verloren voorwerpen Forumavond van de vakbeweging Vrydag 19 januari 1973 De nog jonge hockeyclub „Holten" heeft zich zaterdagmorgen uitstekend gepresenteerd tijdens de z.g. „kennismakingsochtend" en de demonstratiewedstrijden op het veld van de SV „Holten" in het Sportdal. De Holtense junioren wonnen met 2-0 van de Sallandse Mixed Hockey Club uit Raalte en de senioren wonnen hun wedstrijd met 1-0 van de Raalter senioren. In verband met de vorst en aanvankelijk veel rijp op het veld moest het spel wat aangepast worden, maar beide wedstrijden hadden toch een uitste kend verloop. Om 10.00 uur kwamen de spelers jong en oud in groten getale sa men in de kantine op het terrein, waar de heer G. F. Bodewes, we gens ziekte van voorzitter P. D, A. van Iddekinge, diens welkomstwoord uitsprak. Na in het bijzonder welkom te hebben geheten de heer E. van KNHB uit 't Joppe en de spelers uit Raalte, werd er op gewezen, dat de hockeysport in feite nog de enige veldsport is waarin het professiona lisme nog niet is doorgedrongen. Hand- en korfbal kunnen nauwelijks nog als veldsport worden aange merkt. Het is reeds lang bewezen, dat professionalisme de sportiviteit niet in de hand werkt en gemakke lijk tot verruwing leidt. Verruwing van de hockeysport wordt voorko men door één van de belangrijkste spelegels, die aangeeft, dat ruw en gevaarlijk spel en wangedrag niet is toegestaan. De redactie van deze spelregel is zodanig, dat niet om schreven staat wat ruw en gevaarlijk is en wat onder wangedrag moet worden verstaan. Het is de scheids rechter en hij alleen, die dit beslist. Deze twee feiten, het niet-professio- nalisme en bedoelde spelregel, heb- De junioren van de hockey club Holten met oranje band wonnen hun partij van de Raalter junioren. Een moment uit de mixed- seniorenwedstrijd HoltenSal- lands Mixed uit Raalte. ben lot gevolg dat bij de hockeysport gespeeld in de frisse natuur, nog de ware gezonde sportiviteit en rivali teit kunnen worden teruggevonden. De spelers behoeven er n.l. ten gun ste van de „kijkdichtheid" geen spek takelstuk of toneelstuk van te ma ken. Tenslotte werd dank gebracht aan de S.V. Holten voor haar 100 procent medewerking en aan de be stuursleden voor de organisatie van deze kennismakingsochtend. Jubileum De heer Van Orden gaf daarna een toelichting op enkele spelregels. Ook hij noemde hockey een puur ama teuristische sport en dat moet z.i. ook zo blijven. Dit jaar bestaat de KNHB 75 jaar het is dus voor de Holtense Hockey Club een prachtige gelegenheid om dit jaar tot de bond toe te treden. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt op 19. 20 en 21 januari in de Rijnhal te Arnhem een groot internationaal zaalhockeytoer- nooi gehouden, waar bijna alle Euro pese landen aan deelnemen. Na zijn inleiding kon iedereen een balletje slaan en vonden de beide wedstrijden plaats. De Holtense jeugd .toonde zich in de eerste wedstrijd goed opgewassen tegen de Raalter jeugd. Het spel ging vaak snel op en neer. Van de doelrijpe kansen wisten de Holtenaren tweemaal gebruik te maken (2-0). De senioren mixed wa ren vrijwel gelijk tegen elkaar opge wassen. Ook hier vaak snel op en neergaande aanvallen. Bij een van die aanvallen gelukte het Sloot zijn club de leiding te geven, welke de Holtenaren niet meer afstonden (1-0). Ook in de afgelopen wintermaand heeft het jeugdbestuur van de s.v. Holten niet stilgezeten. De volgende activiteiten zijn er nl. georganiseerd: 20 jan.: Puzzeltocht voor C. en D; 26 jan.: Dropping voor A en B.; 10 febr.Spelmiddag voor El, E2 en E3; 17 febr Spel middag voor E4, E5 en E6. Voorts heeft het jeugdbestuur ge dacht er goed aan te doen enkele elf tallen voor het zaalvoetbaltoernooi in Goor in te schrijven. Afgelopen za terdag zijn reeds de eerste wedstrij den gespeeld en de resultaten waren bevredigend. Voor El werd het tegen Enter E2 een schuttersfeest. Het was een snelle wedstrijd met aan beide zijden kansen op doelpun ten maar de Holter doelman was in grootse vorm. Voor rust konden de Enternaren het nog wel bijbenen, maar na rust was het hek van de dam. De eindstand werd 5-0 in het voor deel van Holten maar met een beetje meer geluk was deze score nog veel hoger geweest. De verdere uitslagen waren: GFC El Holten E2 2-0; GFC Dl—Holten Dl 0-1; Enter Cl—Holten C2 0-0. Het zaal voetbal programma ziet er verder als volgt uit: 27 jan. Holten E2-Twenthe El. aanv. 12.30 u.: Hol ten ElTwenthe E2 Aanv, 13.30 u Hector ClHolten C3 Aanvang 15.00 u.; Holten ClEnter C2 Aanv. 16.00 u.; Holten C2-Blauw Wit Cl, Aanvang 17.00 uur. De vertrektijd is 45 min. voor de aan vangstijd. 3 febr. Holten Dl-Enter D2 aanv. Voor de Blauw Wit senioren en hun dames is voor vrijdagavond 26 janu ari een dropping georganiseerd. Ver trek 9.30 uur vanaf garage Transport bedrijf Schipper aan de Kolweg. Aan de finish zal men worden onthaald op een bord heerlijke snert. Inleggeld f 2.50 per persoon. 13.30 u.; Hector E2Holten E2 aanv. 14 30 uur; Hector El-Holten El aanv. 15.30 uur; Holten C3-Blauw Wit C2 aanv. 14 uur. 17 febr. Hector Dl-Holten Dl aanv. 10.30 uur: Holten C2Twenthe Cl, aanv. 11.30 uur; GFC ClHolten Cl aanv. 13.00 uur; Holten C3-WVV Cl aanv. 13.30 uur; Holten Cl—Hector C2 aanv. 24.00 uur. 24 febr. Finales. Ook staan er voor a s. zaterdag 2 competitiewedstrijden op het pro- Holten Al-Enter Vooruit Al aanvang 2.30 Meermanskamp; Excelsior B4- Holten B2 aanvang 1.15 uur vertrek 12.45 uur. HOLTEN" E 4. E5. E6: Alle speler tjes worden verzocht zaterdagmorgen 20 januari om half elf aanwezig te zyn in het ontmoetingscentrum „de Meermanskamp". Het bestuur v.v. Holten. Op een moeilijk te bespelen terrein speelden beide elftallen een redelij ke wedstrijd. Het negende elftal was wat gevaarlijker en speelde vanuit een gesloten defensie waarin vooral M. Bosschers en H. Rietberg een hoofdrol vertolkten. Het vierde elf tal was wel wat sterker, maar ook al door een drietal gastspelers ontbrak hier het overzicht en ook de inzet was wat minder. In de eerste helft, met enkele kleine incidentjes, scoor de G. Vincent met een fraaie kopbal. 0-1. Na de thee werd het zelfs 2-0 voor de veteranen toen een sublie me aanval door A. Vincent goed werd afgerond. Enkele omzettingen in het vierde elftal leverden succes op door een doelpunt van G. Damink die ee duel met keeper T. Deijk won. In de slotfase moest Holten 9 zelfs de gelijkmaker toestaan door een hard schot van J. ten Velde. Toch een leuke wedstrijd waarvan binnen kort een return gespeeld wordt. Zaterdagmorgen 20 januari is er voor de jeugd van „Blauw Wit '66" een veldloop uitgezet. Start 's mor gens om 10.00 uur bij het sportpark „Meermanskamp". Er wordt gestart in verschillende groepen al naar ge lang de leeftijd. Voor de beste ko pers zijn verschillende mooie prij zen beschikbaar gesteld. ilncr)» sH Zondag Holten' - Hector; Rood Enter-Wilhelminaschool schakel armband, (breedte plm. 1 cm.) suède linker handschoen, (want) rood-blauwe kinderdas, kerkboek Da Bijbel. Rechte zwarte dames hand schoen, maat 73/4. De afdeling Holten van het N.V.V. heeft de jonge kinderen van haar vakbondsleden zaterdag in de zaal van Hotel Vosman een geweldige middag bezorgd. Dit kinderfeest werd verzorgd door de goochelaar Mister Rebru in het dagelijks le ven de heer Rens Bruintjes uit N'ieuw Amsterdam. Een zaal vol kinderen heeft geno ten van de talrijke goocheltrucs, welke gedurende een paar uur wer den vertoond en daarin met een enorm enthousiasme meegeleefd. De ze goochelaar en daarin met een om met kinderen om te gaan en ze in grote spanning te brengen. Oor verdovend was het lawaai als de kin deren meenden dat hij bezig was ze beet te nemen, of wanneer er iets gebeurde waar hij zich zelf schijn baar niet bewust van was. Dan wast de kinderschare het hem wel duide lijk te maken. Zo b.v. het zwarte stokje met een pluimpje, dat hij er met de hand afnam, maar er achter zijn rug toch weer opzette. Of het gele maantje in een kistje met twee klepjes, dat altijd weg was, omdat hij het duidelijk naar de andere kant liet rollen, maar, dat, tot grote ver bazing van de kinderen, uiteindelijk toch verdwenen was. Fles en glas in lege koker werden omgewisseld, maar er kwamen later ettelijke fles sen uit te voorschijn. Prachtige goo chelkunstjes kregen de kinderen te zien. Na de pauze, waarin ze eerst hun dorst konden lessen, mochten een zestal kinderen liedjes zingen. Onbevangen stonden de peuters op het podium, maar het versje lukte niet altijd al te best. Maar allemaal kregen zij een prijsie in de vorm van snoep. Mister Rebru ontpopte zich tenslotte als een ervaren buik spreker met zijn sprekende pop. De kinderen hebben echt genoten van deze kleine medewerker, zoals hij hem noemde. Voorzitter G. W. Tijhof. die de goochelaar had ingeleid, bracht hem aan het slot van de mid dag dank voor zijn prachtige voor stelling. Met een reep chocolade toog de jeugd weer huiswaarts. Het noodkleuterschooltje in ..De Haar". HOLTEN Op 19 december j.l. heeft de gemeenteraad besloten tot de bouw van een openbare kleuter school in het bestemmingsplan „De Haar". Maandagavond viel het be sluit tot de bouw van een openbare basisschool, aldaar, in de hoek van de Koningin Wilhelminastraat en de Dr. Nagelhoutstraat. Samen zullen zijn één scholencomplex vormen. De kleuters hebben maandagmor gen reeds bezit genomen van „De Haar". Zij zijn 37 in getal on dergebracht in een lokaaltje van de vroegere openbare noodkieuterschool op de Kol. Het gebouwtje staat vlak bij de plaats waar ook de permanen te school zal verrijzen. In de Kerst vakantie is het overgebracht. Van de zijde van de o.l. Dorpsschool had men gezorgd voor een feestelijke in tocht in het noodschooltje door het met slingers te versieren en voor een tractatie te zorgen in de vorm van een banaan, een broodje kaas. melk en limonade, met veertig bekertjes, 's Morgens kwamen de kleuters, die de Kleuterschool in de Tuinstraat reeds bezochten het kleuterklasje wordt n.l. voorlopig een dependance van de school in de Tuinstraat en 's middags kwamen de nieuwelinge- tjes. Leidster is mevrouw G. Slot man-Post, die al eerder voor haar trouwen voor de klas in de Tuin straat heeft gestaan en 'straks waar schijnlijk de hoofdleidster zal worden. Enkele vaders en moeders die de kleuters kwamen brengen, konden nemen van de nieuwe inventaris en leermiddelen, terwijl de leidster de kinderen op hun gemak stekle. Vrijdag daarvoor hadden 17 kleu ters afscheid genomen van hun schooljte in de Tuinstraat en van hun juffen, mej. R. Gorkink en mej. I. Gierveld. Als troost voor het toch wel even wat verdrietig afscheid kregen ze allemaal een cadeautje. Kleuterleidster, mevrouw G. Slotman-Post met de kleuters, die van de kleuterschool in de Tuinstraat zijn overgekomen. Het is nog wel even wennen. Verloren voorwerpen: Gebreide ving erhandschoen kleur blauw grijs, dub_ bel gevoerd. Speelgoed aap, rode portomnnee, gouden ketting met een hartje als nhager. rode dames portomonnee, inhoud f 350,zilveren dames horloge met zwarte wijzerplaat, kleine bruine portomonnee, inhoud: 1 zilveren tientje, bastaard Ierse setter, 1 paar zwart, kunstleren vuist handschoenen. Gevonden voorwerpen: gedelt van Het Overlegorgaan van de drie vakcentrales in Overijssel organi seert op maandagavond, 29 januari in de zaal van Hotel Vosman een fo rumavond, waarop gesproken zal wordey over „De taken van de vak beweging nu en in de naaste toe komst". Het forum zal bestaan uit de drie districtsbestuurders t.w. J. Moolekamp (N.V.V.), J. Barkhuis (C.N.V.) en J. Groenen (N.K.V.). Er zal een korte inleiding worden gehouden, waarna er ruimschoots de tijd zal zijn om over allerlei zaken van gedachten te wisselen. De avond is bedoeld voor de leden van HOLTEN" Ruim tweehonderd bezoekers bezochten vrijdagavond de door de M.A.C. „De Holterberg" in Amicitia georganiseerde film- en mo torshowavond. Door de opgestelde motoren miste de zaal haar norma le capaciteit en moesten tal van be langstelt nden teleurgesteld worden. De films vertoont door het „motor- filmteam" St. Anlhonis, van zowel cross-, wegraces- als sprintwedstrij den, hadden allen betrekking op het afgelopen seizoen. De film „Zo is 't" over het leven van de internatio nale wegrenner H. van Kessel viel erg in de smaak. In de pauze en na afloop was er volop gelegenheid om de in de zaal aanwezige motoren en bijbehorend materiaal te bezichtigen. Motorhan del Derk de Vos uit Hellendoorn was er met een zestal zware motoren van verschillende merken, uiteenlopend van 380-750 cc. Ook een uitgebreide collectie motorsportkleding, helmen en accessoires was bij hem te be wonderen. Montesa-dealer Jan Isfordink uit Olsl was vertegenwoordigd met een drietal lichtere Montesamotoren voor terreinsport-gebruik. Ook hij had ver schillende artikelen op motorsport gebied meegebracht. De gehele show zag er kleurrijk en zeer goed verzorgd uit. Al met al een avond, waarop de organiserende com missie met genoegen kan teugzien en waarop werd aangetoond, dat de motorsport volop in de belangstel ling staat en welke zeker voor her haling vatbaar is. Zondag vindt op het Sportpark Meermanskamp een belangrijke ontmoeting plaats. Twee rivalen Holten en Hector zullen tegen elkaar in het strijdperk treden. Voor beide partijen hangt er sedert de neder laag van Rood-Zwart van zondag j.l. alles vanaf om deze wedstrijd te winnen, omdat dit voor hen de mo gelijkheid opent Rood-Zwart nog naar de kroon te steken. Hector heeft on tegenzeggelijk de beste papieren, maar door de schorsing van twee spelers zijn die papieren wat in waarde gedaald. Holten zal er alles op moeten zetten om van deze om- standigheid te profiteren. Het is zeker dat deze streekderby veel bezoekers zal trekken. Vanuit Goor komen zelfs bereichten van een massale uittocht. Daar mogen de Hol tenaren niet bij achterbijven. Wij verwachten dan ook een heel druk ke bedoening op Meermanskamp, waar inmiddels het ontmoetingscen trum" praktisch gereedgekomen is. Het zal op zaterdag, 27 januari, a.s. officieel in gebruik gesteld worden, maar ook reeds zondagmiddag ge opend zijn, zodat de supportersscha- re meteen al zien kan aan welk een prachtig gebouw zij haar financiële medewerking heeft verleend. De wed strijd begint om 14.30 uur. De selec tie is als volgt: J. Deijk, D. Pasop. G. Soer. G. Brands, G. Paalman. W. Kaiser. S. Meinsma, W. Nijland. G. Oolbekkink, W. Schooien. Joh. Ve neklaas. A. Reijlink, B. Knapen en H. Hoefman. De uitslagen, de stand en het pro gramma in 4 B luiden als volgt: La Premiére-Rood Zwart 1-0; Nij- verdal-Reutum 0-2; Unisson-NEO 1-0. Rood Zwart (1) 14 10 2 2 22 30-11 Hector (2) 13 9 2 2 20 17-10 La Première (3) 14 9 2 3 20 17-10 Holten (4) 13 7 2 4 16 19-16 W'school* (5) 12 6 2 4 14 19-17 Reutum (6) 14 5 4 5 14 19-18 NEO (7) 14 5 4 5 12 23-25 Enter (9) 13 3 6 4 12 11-13 Wierden* (8) 12 4 3 5 11 21-18 Unisson (11) 14 2 4 8 3 13-26 Nijverdal (10) 14 2 2 10 6 14-31 OSV (12) 13 2 1 10 5 19-40 De gestaakte w edstrijd Wilhelmi- naschool-Wierden is niet in de stand verwerkt. Afgelopen maandag vierden G. H. Egberts en H. Egberts-Nijmeijer hun zilveren bruiloft. Deze gebeurtenis hebben collega's en medewerkers van Chris Hogeslag B.V. aangegrepen om het ge zin van „Henkie van Dieks" op originele icijze naar Dorpshotel „Holterman", waar de receptie werd gehouden, te vervoeren. In een leuk ouderwets rijtuigie, deskundig be mand door koetsier Teun Beïdman en gelegen heidspalfrenier A. Tieben op de bok werd 't ver raste bruidspaar met hun drie zonen afgehaald. Bij het verlaten van de Look werd het gezelschap ..anholn" bij de fa. C. A. Muller en ook was er bij het slachthuis de nodige belangstelling toen ook hier even maar heftiggemeut werd. Op de foto de familie Egberts bij Dorpshotel „Holterman". HEREN: Maandagavond speelde het herenteam B.A.T.O. II tegen het Nij- verdalse „Caraco" III. In een spannende wedstrijd wisten de Holtense spelers tenslotte de twee punten Anee naar huis te nemen. De eerste twee sets werden door de Holtense spelers gewonnen, maar de derde set kwam op naam van „Cara co" III. Er moest nu een vierde, be slissende, set gespeeld worden. Hoe wel de B.A.T.O.-speplers technisch de mindere waren wisten zij door een enorme inzet en strijdlust, en ook dankzij de feilloze services van Wim de vakbondsafdelingen van N.V.V., C.N.V. en N.K.V. Laatstgenoemde centrale heeft in Holten geen be- stuurdersbond-afdeling, zodat deze leden door midde lvan deze publika- tie worden uitgenodigd. De forum avond vindt plaats op initiatief van de beide overige vakcentrales in Holten. De bijeenkomst begint, om 20.00 uur. Spakman een achterstand van 12-8 weg te werken, en de set tenslotte in hun voordeel te beslissen. Setstanden: 16-14, 15-12, 6-15; 16-14. DAMES: Het damesteam B.A.T.O. I won in een matige wedstrijd van Eversberg I. Hoewel de B.A.T.O. speelsters zeer onrustig speelden in de eerste set, wisten zij deze toch te winnen. Ook de tweede set gaf de Holtense ploeg niet veel moeite. In de derde set verslapte het spel van de BATO speelsters even zodat de tegenstandsters terug konden ko men van 13-7 tot 13-12, maar door een krachtig slotoffensief kwam de set toch nog op naam van de BATO ploeg. Setstanden 15-8. 15-8, 15-12.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5