Raad Holten in algemene beschouwingen: Aandacht werd gevraagd voor gewest, sport, kom, wonen en meer belangrijke dingen y H.M.V. en Jeugdorkest gaven concert Mede-bewoners van de grauwe planeet ONZE AGENDA RAAD WIL NIEUW GEMEENTEHUIS Kritiek op college School in Espelo Ongeluk met een pannenlier BURGERLIJKE STAND Vast aangesteld Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Gezinsverzorging Bouwkundig ingenieur Kerkdiensten Medische Dienst Brandmelding Staande ovaties in Geref: Kerk Officiële publikatie Vaststelling 5e wijziging van de bouwverordening HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 19 januarf 1973 25ste jaargang - no. 3 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 'Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De raad van Holten heeft zich in de algemene beschou wingen over de begroting 1973 min of meer eensluidend uit gelaten. Alle fracties drongen er bij monde van de woord voerders - de heren Kaan (PvdA), E. M. van Schooten (Vrije Boeren), Wiggers (prot.-chr. fracties) en Vlogtman (Ge meentebelangen) - op aan, dat er aandacht geschonken zal worden aan de gewestvorming, het komplan, uitbreiding van de sportaccommodatie door de bouw van een sporthal en een overdekt zwem- en instructiebad, maatregelen om de stagna tie in de woningbouw op te heffen. Zaterdag, 20 januari 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten in 't Sportdal. 20.30 uur: Prinsenbal van „de Fien- preuvers" in zaal Vosman. Zaterdag 20 januari, 20 uur: Groot Prinsenbal, Carnavalsvereni ging „De fienpruvers" in zaal Vos- ma (zie advertentie). Zondag, 21 januari 31.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten terrein Rijssenseweg. 14.30 uur: Discobal in café „De Wip- perl (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag, 22 januari 34.00-21.00 uur: Grote naaimachine demonstratie in Hotel Holterman (zie adv.). 20.00 uur: Voorlichtingsbijeenkomst Coberco Zuivelbedrijf „De Vrij heid" in café „De Poppe". Dinsdag, 23 januari 19.45 uur: Nieuwjaarsvisite voor le den en echtgenoten afd. ESPELO. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Trefpunt". 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten Partij van de Arbeid in Zaaltje van Hotel Vosman. Dinsdag 23 januari. 14.30 uur: Bejaardensociëteit in gebouw Irene Woensdag, 24 januari 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanië. Mevr. Van Engbrink-Ramaker spreekt over „abortus provocatus". Donderdag, 25 januari 14.00 uur: Voorlichtingsbijeenkomst Coberco Fabriek „De Vrijheid" in café „De Wind" (zie adv.). 19.30 uur: Jaarvergadering Onderl. Veefonds Holten in café Kalfster- man. 19,45 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen in Rehoboth. 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw Irene. Spreker de heer A. Schellevis. 20.00 uur: Ledenvergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs V.O.O.) in Hotel Holterman. 20.00 uur: Jaarvergadering Afd. Hol ten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in hotel Holterman. Vrijdag, 26 januari Dropping Z.V.V. „Blauw Wit '66. Zaterdag, 27 januari 15.00 uur: Officiële ingebruikstelling van 't ontmoetingscentrum „Meer manskamp" van de S.V. Holten. Maandag. 29 januari 20.00 uur: Forumavond voor leden van het N.K.V., C.N.V. en N.V.V. in zaal Hotel Vosman. 20.00 uur: Openbare vergadering van burgemeester en wethouders en de commissie r.o. met het bestem mingsplan - forum in de aula van de Scholengemeenschap. Donderdag. 1 februari 14.00 uur: Voorlichtingsvergadering van het Coberco Zuivelbedrijf „De Vrijheid" in café 't Bonte Paard. Zaterdag, 3 februari 20.00 uur: Feestavond M.A.C. „De Holterberg" in zaal Vosman. Dinsdag, 6 februari ld.00 uur: Voorlichtingsvergadering van het Coberco Zuivelbedrijf „De Vrijheid" in café „De Wippert". Zaterdag, 10 februari 20.00 uur: Feestavond afd. Holten van het N.V.V. in Amicitia. Unaniem wenste de raad ook dat de gemeente - in casu het college maatregelen zal nemen om er zelf ook eens „wat representatiever bij te gaan zitten". Er wordt gevraagd om een passend noodgebouw, er werd ge vraagd om nieuwbouw, er werd ge vraagd om huisvestingsmaatrégelen Burgemeester Enklaar (mid den) en zijn wethouders Riet berg (links) en Ten Berge rechtsnaast secretaris Lan- genbarg) hadden het verre van gemakkelijk. waardoor geldverspilling door oneco nomisch werken zal worden verme den". De fracties vertolkten verder ook de angst die er heerst bij het slachthuis- personeel en dat van de gemeente lijke bedrijven, nadat mr. Enklaar in zijn Oudejaarsredén had gezegd, dat het studie verdient de bedrijven op te laten gaan in een groter ge heel en dat afstoting van het slacht huis voorkeur verdient. Er zijn ten aanzien hiervan onder handelingen gaande met de fa. Ude- ma BV zoals de heer Wiggers ont hulde in zijn beschouwing. Alle frac ties drongen aan op een waarborg voor het personeel. Een kijkje in de raadzaal tij dens de begrotingsdebatten. De heer Van Schooten, die als enige kritiek had op het college, vond de begroting maar onzorgvuldig opge steld. Er is z.i. met bevolkingscijfers ge goocheld. Hij wees op verschillen van 300 tot 600 inwoners. De post onvoor zien, die er in de ontwerpbegroting zeer goed uitzag met f 146.919,16 was er een om „u" tegen te zeggen, maar het college had daarvan inmid dels al zo'n 116.000 weggewerkt, zo dat er in feite maar f 36.000 over bleef. De belastingen verhogen was geen oplossing. Waarom was er niet uitgegaan van 8000 inwoners zoals de werkelijkheid was op 1 januari? Waarom cijfers variërend van 7500 tot 7800 hanteren? Emsluidendheid dus bij de raad, zij het dan vanuit verschillende oogpun ten. Eens was men het ook met de agendapunten, die. voordat de alge- ne beschouwingen aan de orde kwa men, werden afgehandeld. Het instandhouden van de school in Espelo vond geen weerstand. De heer Kaan wilde alleen weten of de ge meente ook gebonden was aan een jaar. Dat bleek niet het geval te zijn. Bij een in aanbouw zijnde woning in het bestemmingsplan ,,De Haar" had dinsdagmiddag een ongeluk plaats waarbij de metselaar W. K. uit Wilp (gemeente- Voorst) vrij ern stig aan het gelaat verd gewond. Van een z.g. „pannenlier", die telkens twaalf dakpannen naar boven brengt, raakte de kabel op een gegeven mo ment zo strak gespannen, dat de pan nen over het dak geworpen werden. K. kreeg een van de pannen tegen zijn gezicht, waarbij de verwondin gen zich nogal ernstig lieten aanzien. Na door dokter Bruins behandeld en verbonden te zijn, bleek het ongeval toch te zijn meegevallen en kon de metselaar onder de hoede van zijn kameraden naar zijn woning terug, keren. De Arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. Geboren:, Geesken, dv H. Manenschijn en J. H. Oplaat. Mannes Gerrit Jan, zv H. A. Poortman en J. M. Schuiterd. Dirk Jan, zv J. van den Berg en J. van Zon. Overeleden: G. D. Tuitert, 68 jaar H. Bekkernens-Bolink 54 jaar. M. Vorkink 77 jaar (overled. te De venter). E. Reilink-Meilink, 77 jr. (overl. te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: Mej. H. J. Haverslag van Renkum. J. K. de Vries en gez. van Groningen. N. Wiersema en gez. van Rijswijk. H. Sezen en gez. van Wierden. Vertrokken: J. M. ten Bos naar U- trecht. Mei. V'. Dijkink naar Arn hem. H. Prak naar Kesteren. J. Gebraad en gez. naar Haam- HOLTEN De heer Joh. Stukker. hulp-besteller der PTT te Holten met standplaats Deventer zal met ingang van 1 februari a.s. in vaste dienst worden aangesteld als RA-III-bestel- lgr met standplaats Deventer, woon achtig te Holten. Zaterdag 20 jan. en zondag 21 jan.: R. Brouwer. Boomkamp 10A, Rijssen, telef, 05480-3194, Praktijkadres: En terstraat. 118, van 18.00-19.00 u. (al leen voor spoedgevallen) Zaterdag 20 jan. en zondag 21 jan.: W. C. C. Wamelink, Chui'chillstraat 107, telef. 2004. Zaterdag 20 jan. t.e.m. vrijdag 26 jan. buiten de diensturen elec- tra: H. Heijink, Kolweg 44. telef. 2124. gas: W. C. V. D. Weerthof, Voorsboerstraat 2, telef. 1793. Vrijdag 19 jan. t.e.m. zondag 21 jan.: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, telef. 1526. Maandag 22 jan. t.e.m. Kolweg 52, telef. 1513. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van .9.00-11.00 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 u. bij mevr. C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1779 mevrouw Beldman-Aanstoot. De basisschool in De Haar komt ei eveneens, al vond de heer Rietberg (CHU) het terrein wat klein. De des kundigen hebben het echter opget meten en vastgesteld dat de schoo. er kan komen. Een geruststelling dit de voorzitter hem kon geven. Daar na zweeg het college en was hex woord aan. de fractievoorzitters voc hun algemene beschouwingen. (Meer nieuws over de raadsvergade ring op pagina 3). HOLTEN De heer A. Koopman H. J. zn. uit Holten slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het kandidaatsexamen bouwkundig ingenieur. De leerlingen van de christelijke lagere school volgden op de tribune het „feest der democratie"zoals de behandeling van een gemeentebegroting wordt genoemd. De leraar, de heer Vogely, had hen kennelijk vooraf goed geïnstrueerd, want er werden naarstig aantekeningen gemaakt over uitspraken van de fractievoorzitters. Aandachtig gehoor tijdens het concert van H.M.V. in de Gere formeerde kerk. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 9.00 u. en 10.30 u. Hulppred. A. Schellevis. Extra col lecte: Plaatselijk Jeugdwerk. Geref. kerk: .9.30 u. en 15.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor eigen jeugd werk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten: R.K. Kerk: Zaterdag avond 7.00 u. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 u. Dijkerhoek Bethanie: 10.00 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte voor: „Plaatselijk Jeugdwerk". Okkenbroek: Ned. Herv Kerk: Ds. Holtrop van Olst. Extra collecte: jeugdgebouw. Zaterdagmiddag vanaf 9.00 u.: C.H. met maandagmorgen 8.00 u.: C.H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280, (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: zaterdag 20 jan. en zondag 21 jan.: zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Hol ten, Gaardenstraat 33, telef. 05483- 1436. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. A. Aanstoot). Muilder en Zn) b.g.g. telef. 1338 (Joh. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Nu alle gewone nieuwjaarswensen zijn afgewerkt, zouden wij nog graag een speciale wens willen uitspreken, namelijk deze: dat u milieu-bewust gaat leven, d.w.z. dat u meewerkt aan natuurbehoud en meehelpt vervuiling van lucht, water en bodem tegen te gaan. opdat wij allen nog „een poosje" langer kunnen blijven ieveni Wij zullen u hieraan gaarne blijven herinneren. Milieugroep Holten De milieugroep Holten vestigt de aandacht op de Teleac- cursus milieubescherming waarvan de inleiding a.s. zaterdag morgen nogmaals herhaald wordt. De Holtense Muziekvereniging HMY en het plm. 30 leden tellende Jeugd orkest hebben vrijdagavond voor plm. 300 bezoekers een schitterend concert gegeven dat door de zeer aandachtige luisteraars vele malen met applaus en soms met een staan de ovatie werd beloond. Zeer verdiend overigens want de Holtense musici zowel de senio ren als de junioren maakten respec tievelijk onder directie van Henny J. Fransen en Henk Bouwhuis muziek van uitstekende kwaliteit. Het pro gramma zowel van de jeugd als dat van HMV was met uitzondering van enkele koralen van het lichte genre maar daarom zeker door de bezoe kers niet minder gewaardeerd. Het Jeugdorkest speelde nadat voorzitter A. Westerik een woord van welkom had gesproken in 't bij zonder tot burgemeester en me vrouw Enklaar voor de pauze een vijftal nummers waaronder de ouver ture „Caravelle" en „Krambambu- li" een selectie in moderne stijl van Max Leemans. HMV verzorgde het programma na de pauze en opende met de statige mars „Graf Waldersee" (Melodie „U, zij de glorie). Het tweede nummer een koraalme- lodie van Henk van Lijnschoten ge speeld door baritons, tuba's en trom bones werd „omspeeld" door het he le orkest. De ouverture „Leichte Kavalerie van Franz van Suppë, het enige ar rangement van de avond, werd vir tuoos gespeeld evenals Henk Lijnschoten's ..Count Seven". Een heel merkwaardig muziekje vreemde maatsoort. Het slagwerk (Joop Heusinkveld en Johan Meijer) kreeg hierin de gelegenheid om uit te blinken en deed dit subliem. Zeer in de smaak viel „Bugler's Holiday" met keurige trompetsoli van Henk Bouwhuis, Wim Dolle- kamp, Harry Regterschot en Hans Paalman. „Music to Relax" een goed klinkend stukje amusementsmu ziek met opvallend slagwerk en „American Panorama" een verzame ling dansen, die zeer melodieus klin ken onder andere foxtrot, slow-fox, quick=stcp en swing werden vlot ge presenteerd evenals het slotnummer dixieland mars „My happy girl" van Lex Abél. In dit laatste nummer excelleerde Harry Regterschot met een trompet soli. Burgemeester mr. Enklaar dankte de korpsen en de beide dirigenten. Zowel het „grote" korps als het jeugdensemble hebben deze avond in deze nieuwe omgeving een pro gramma gebracht waarvan alle aan wezig i-n r ezien het spontane applaus volop genoten. Terloops wees mr. Enklaar op de belangrijke plaats van HMV in de Holtense gemeenschap. Er wordt nooit tevergeefs een beroep op de muzikanten gedaan. Voorzitter Westerik dankte mr. En klaar voor de waarderende woor den en tevens voor de subsidie die van de gemeente elk jaar wordt onti - vangen. Ook sprak de heer Westerik een har telijk woord van dank en grote waar dering tot de dirigenten Fransen en Bouwhuis die beide in het afgelopen jaar weer hun beste krachten gaven. Hij bood beide een attentie aan en offreerde aan mevrouw Fransen en mevrouw Bouwhuis bloemen. Dank bracht de heer Westerik ook aan de kerkeraad van de Geref. Kerk voor het beschikbaar stelten van het kerkgebouw. Dit concert in de kerk moet worden gezien als een experiment en het HMV-bestuur zou het zeer op prijs stellen om monde ling of schriftelijk van de bezoekers te vernemen ho,e men het heeft erva ren en beleefd. Dirigent Fransen was '..eer positief: „Sfeervol concert, leuk program ma". Het publiek dat. na de pauze boven ging zitten had een mooi overzicht over het orkest. De mu ziek komt in deze ruimte goed tot zijn recht. Muzikaal gesproken was het concert een succes". Fransen. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat geduren de drie maanden ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter lezing is neerge legd het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 10 oktober 1972; no: 1111, tot vaststelling van de 5e wijzi ging van de bouwverordening voor de gemeente Holten. Dit besluit is, voor zover nodig, door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie goedgekeurd bij hun besluit van 2 januari 1973, no: 87149, afde ling 2, behoudens voor zover strek kende tot vaststelling van artikel 3, waaraan goedkeuring werd onthou den. Tegen betaling der kosten is bo venbedoeld besluit ter gemeentese cretarie verkrijgbaar. Holten, 19 januari 1973. Burgemeester en wethouders van Hojten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris! r

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1