Ontdek uw eigen streek Weet u wat u voedert? Sen beetje organiseren vooraf geen overbodige luxe DRIE ZONDAGEN ACHTEREEN Kerstmis vieren Dainties Appelmoes mei schuimkop Ossetong Het „huis Singraven met de watermolen te Denekamp VEEHOUDERIJ g rijcla- lc ueceinber 1972 worden opgewarmd). U snijdt de tong voor het gebruik in dikke plak ken en geeft er een fijn sausje bij. Als groenten zijn erg geschikt: asper ges, doperwtjes, snijbonen, kleine wit te boontjes, spinazie. De zeer fijne bouillon gebruikt u voor de saus en wat er van over blijft voor soep. Madeira-saus Benodigd: V: 1. tongbouillon, fijngesne den soepgroente, tijm, laurier, 50 gr. boter, 40 gr. bloem, '/i dl. Madei- Laat de soepgroente en kruiden 20 minuten zachtjes trekken in boillon, zeef dit. Smelt de boter, roer de bloem erdoor en laat die goudbruin fruiten, voeg er al roerend de bouil lon aan toe en laat dit tot saus bin den. Voeg er de Madeira bij en nog een heel klein klontje boter. Wilt u de saus mooi donkerbruin heb ben, voeg dan aan de bouillon voor het trekken wat zeer donker gefruite ui toe. En dan dit nog: U zoudt bij de saus ook nog wat tomatenpuree kun nen toevoegen en in plaats van Madeira zijn in Port geweekte ro zijnen ook heerlijk. In de herfst zitten we weer vaker binnen, gezellig samen thee of koffie te drinken, daar is het immers beha- gelijk. Bij zo'n kopje thee of koffie kun je zo lekker smullen van een knapperig koekje, daarom dit re cept. Benodigdheden: 110 gr. zelfrijzend bakmeel, mespunt zout, 50 gr. boter of margarine, 1 ei. 1 zakje vanille suiker, 100 gr. bruine basterdsuiker. 1 kop fijngemaakte Corn Flakes en (rode) jam voor de garnering. Bereidingswijze. Zeef het bakmeel en het zout. Roer het ei, de boter en de vanillesuiker tot een zachte massa. Doe hierbij de- bruine basterdsuiker en het gezeef de bakmeel met zout. Vorm van dit deeg balletjes (plm. 2'/: cm. doorsnee) en rol deze door de fijngekruimelde Corn Flakes. Leg de balletjes op 'n niet beboterde bak plaat (5 cm. van elkaar af) en druk midden in elk-deegballetje 'n kuiltje. Dan middenin een voorverwarmde oven, bij een temperatuur van 150 graden Celsius (stand 2 of 3) 10 mi nuten voorbakken. Daarna elk kuil tje nogmaals indrukken en de koek jes nog eens 10 minuten nabakken. Na het afkoelen de Dainties in het midden vullen met de jam, maar doet u dat dan vlak voor het presenteren Het zou jammer zijn om geen ge bruik te maken van al die goedkope appeltjes die bij de groenteman te verkrijgen zijn. Benodigdheden: 1 kilo moesappelen, 1 dl water, 150 gr witte basterdsuiker. 3 eiwitten en 100 gr kristalsuiker. Bereiding: Een dikke appelmoes koken en de ze overdoen in een beboterde vuur vaste schotel. De eiwitten stijfkloppen en bij gedeelten de kristalsuiker toe voegen. De appelmoes gezoet met de basterdsuiker bedekken met het eiwitschuim. De schaal bovenin de oven zetten en de schuimkop langzaam droog en lichtbruin la ten worden in ca. 1-1'/j uur bij een temperatuur van 150 graden C (of ovenstand 2). Voor deze eenvoudige chemi- sier met lange mouwen en inge slikte plooien (C.I.N.-Fashion Wool Trends International) is een grijze Wolmerk flannel ge- De laatste tijd is enkele malen dui delijk gebleken, dat veehouders er verstandig aan doen heel goed te overwegen wat ze hun dieren voeren. Dit is in het belang van hun dieren èn in dat van hun afzet, wegens re siduen van bestrijdingsmiddelen, die gevaar kunnen opleveren voor de volksgezondheid. Een geval van ondoordacht voede ren deed zich dezer dagen voor. Bij een routine-onderzoek op residuen van gecholeerde koolwaterstoffen bleek er een varken een abnor maal hoog gehalte aan H.C.B.-resi du te bevatten. Nadat het mestbe- drijf, waar het varken afkomstig was. was opgespoord, werd daar 'n onder zoek ingesteld naar de voering van de dieren. Hierbij kwam aan 't licht, dat uit Canada geimporteerd spinazie- zaad, dat met H.C.B. was ontsmet, was gevoerderd. Het spinaziezaad en dé dieren op het bedrijf zijn inmid dels vernietigd. Met veel inspanning heeft ons land zojuist het H.C.B.-gehalte in varkens- vleesprodukten tot aanvaardbare nor men weten terug te brengen door strenge eisen aan de saif nstelling van mengvoeders te stellen. voor onze economie zo belangrijke fcXRort naar Amerika is hierdoor weer or gang .gekomen. Door dergelijke han delingen kan het bereikte resultaat echter weer volkomen teniet worden gedaan. Nog onlangs heeft men voorts kun nen vernemen, dat in Duitsland een zestigtal zakken met ricinusbonen van een schip in de Rijn terecht zijn gekomen. Ze dreven af naar ons land, waar enkele veehouders ze uit de Rijn en Waal visten en ze na droging aan hun koeien en varkens voerden. De dieren werden ernstig ziek en enkele varkens stierven aan de gevolgen. El ders werden 26 koeien ziek nadat de eigenaar ze slechts een geringe hoe veelheid bonen had gevoerd. Door snel ingrijpen van de dierenarts kon hun leven nog op het laatste moment worden gered, maar de melkproduk- tie was ten einde. Ook elders langs de rivieren zijn moeilijkheden ont staan door dit ondoordacht voeren en leden veehouders ernstige schade. Het ondoordacht voederen van pro- dukten, waarvan men herkomst of behandeling niet kent, kan dus voor de dieren ernstige gevaren meebren gen. Ook kan onze export erdoor wor den bedreigd, hetgeen uiteindelijk ook weer een ernstige terugslag op de gehele varkenshouderij kan bete kenen. Het ministerie van landbouw en visserij waarschuwt daarom nog -.ÏW&6 krach'g- weet wat u voedert; het -S aller belang! T j t Tr~Êvbt T ~~eT 7» t I £H ISSü3 issstS! ë!£0!b SisSS SSiïS De feestdagen vallen dit jaar bijzonder gunstig, maar nier ie dereen zal daar even gelukkig (nee zijn. Huisvrouwen bijvoor beeld hebben het op deze dagen ;och al drukker dan gewoonlijk sn drie „zondagen" achtereen n een week later nog eens twee, betekenen een extra last. Een beetje organisatie vooraf is dan ook geen overbodige luxe. [Ook kunnen een heleboel inko- ien al tijdig worden gedaan. Een voorraad blikjes is nooit weg. [Sla bij elke keer „gewoon" bood schappen doen ook alvast wat ande- ire spulletjes in, zoals paté of ham in worstjes, soep, fijne groenten, [gedroogde pruimen enzovoort. Denk ■daarnaast alvast aan kaarsen en der gelijke en u merkt dat zich ongemerkt voorraad vormt die bestand is te lgen alle onverwachte gasten en ,.an- ider gespuis En zonder dat er vlak de feestdagen ineens een blik- Isem door de portefeuille gaat! Iwat. de opslag van de voorraden be- Ktreft, wees voorzichtig met de zaak Ibuiten te zetten. Een blik waarvan Ide (vloeibare) inhoud bevriest, barst [gegarandeerd open. Met wat planning en creatief denk- Iwerk komt men een heel eind. Op za- [terdag en zondag voor Kerstmis kan [de maaltijd worden beperkt tot een I eenvoudige schotel, een winterpot [met knakworstjes of iets dergelijks Het is overigens geen wet van Me Iden en Perzen dat met Kerstmis [wild of gevogelte moet worden gege- Iten. Een mooi stuk vlees, al dan niet [gevuld, is wel zo gemakkelijk te han- teren en er bestaan vele recepten [voor feestelijke schotels, variërend i gewoon lekker tot de meest ver- [fijr.de culinaire tongstrelingen. Wij Jherinneren in dit verband ook nog [even aan de menulijst voor de kerst- Klagen, in ons nummer van vorige iveek. Nog een suggestie voor alle feestda gen die we voor de boeg hebben: We denken daar zo zelden aan als e gasten te eten krijgen, en toch er nauwelijks iets te bedenken dat zo geschikt is voor een feestetentje thuis als ossetong. Ga maar eens na: ;je kunt het van I te voren klaarmaken, 't is niet moei lijk of ingewikkeld, je haalt er heel .vat porties uit, het is niet duur. vrij- wel iedereen houdt ervan, en het is feestelijk. Wat wil je nog meer? I Bereidingswijze. Bestel bij de slager mooie ossetong, en vraag of hij I het keelstuk er alvast af wil halen. Leg de tong enkele uren in koud wa- ter, spoel ze dan zeer goed af onder de stromende kraan, liefst met een propje van een oud "doekje en wat zout:. Zet een flinke pan water op met wat: zout en fijngesneden soepgroenten: wortel, ui. peterselie, selderij, ver der een stukje foelie, laurier en kruidnagel. Leg de tong erbij, breng het water aan de kook en laat de tong zachtjes in ca. 3 uur gaar ko ken. Neem de tong uit het water, en zeef dit. Pel de tong en snijd alles eraf wat er niet aan hoort. U kunt de tong nu in de bouillon warm houden. ([Tong kan ook heel goed in bouillon geschieden door houten tandwielen, 'n Imposant schouwspel geeft de watermolen wanneer vorst het wa ter om de raderen doet stollen, laag je na laagje, tot ze geheel in 'n wit te blinkende korst gebakken zijn. De spattende druppels behangen de muren met gordijnen en franjes van ijskegels zodat men zich in een druipsteengrot waant. hun leven op een flatje moeten door brengen. De actieve VVV te Denekamp aan de Grotestraat 15, aan wie we ook deze gegevens ontleenden, verstrekken di verse boekjes, routes (zowel voor de wandelaar als automobilist) en echte Twentse souvenirs. Naast het memoreerde van attrac tieve bijzonderheden rondom Dene kamp, wilden we deze keer bijzonde re aandacht aan het kasteel met wa termolen „Singraven" en de have- zathe Breckelenkamp in de noord oostelijke uithoek van onze provincie, waarvoor we voor onze lezers in de historie doken. Het natuurreservaat de Bergvcn- nen. Heidevelden met vliegdennen en vennen, zeer rijk aan flora en fauna. Het Lutterzand. Uitgestrekte bossen met fraaie naald- en loofbo men, waar de Dinkel zich doorslin gert. Hier komen zelfs rivierduinen voor. Het Sterrebos en Bergbos slui ten aan op het landgoed Singraven. De drie grote houten raderen zijn gerestaureerd en kunnen allemaal weer draaien. Ze zijn ook te bereiken via de weg naar Oldenzaal. Na ca. I1 2 km links het Sterrebos, rechts het Berg bos. De Vrijdijk, een stukje zoge naamd Niemandsland op de grens van Nederland en Duitsland, onge repte natuur, hier groeit weelderig de beschermde 'Jeneverbes (Waog- holt). Het Natuurhistorisch museum „Natura-Docet". Het eerste Neder landse streekmuseum met o.m. een uitgebreide collecte zoogdieren. Vo gels, insekten. schelpen uit Azië, Afrika en Amerika, sier- en edelste nen. Fossielen, mineralen, zwerf stenen en pre-historische voorwer pen. R.K Kerk. Waarvan het oudste gedeelte dateert uit de 13e eeuw, opgetrokken uit Bentheimer zand steen en waarin de overgang van Gotische tot Romaanse stijl duide lijk te zien is. Zware toren uit de tweede helft van de 15e eeuw, even eens gebouwd van Bentheimerzand- steen, waarin drie grote klokken in de 14e en 15e eeuw hier ter plaatse gegoten. (Tijdens de zomermaanden wekelijkse rondleiding). Havezathe Breckelenkamp. Daterende uit 1635. thans in gebruik als jeugdherberg. Te bezichtigen na overleg. Gerrie- Hoeve te Lattrop. Saksische mu seumboerderij annex theeschenke- rij, met een groot aantal antiquitei ten en rai-iteiten. Mariakloeze. Sak sisch huisje in vakwerk en leem. vroeger de woning van de z.g. Klöp- kes. Oude vrouwtjes, die tijdens de reformatie de katholieken 's nachts opriepen (vandaar het woord klöp- ke is kloppen) dat er in het geheim kerkdiensten werden gehouden. Schilderachtig slingert, de Dinkel zich door de vruchtbare weilanden van het landgoed Singraven. Singra ven. een vreemde naam, die toch niets anders betekent dan: grote graven, dat niets anders wil zeggen woord sin. (denk aan sintvloed) en graven, dal inets anders wil zeggen dan een gegraven water. sloot, gracht of kanaal. Vandaar het woord singraven: groot water. Deze woord-samenstelling dateert vóór het jaar 1000. Te midden van dit ..grote water" ligt het ..Huis". In het jaar 1380 wordt op een lijst dei- leenmannen van het sticht Utrecht het Singraven voor het eerst ver meld. Toen was het als leengoed in handen van de familie Awick; in 1398 ging het over aan de Honden- bergs. In 1505 verhief de Bisschop het tot een vrij edel goed ten behoe ve van de Begijnen van Oldenzaal, die hier ongeveer 10 jaar woonden. Tot het midden der zeventiende eeuw werd het beheerd door de gra ven van Bentheim. Deze heren be woonden het echter niet: wel de adelijke geslachten - als de Sloets en de Thouars, die de- eigenaren wa ren. De landrentm-eester van Twen te, Gerhard Sliet, liet in 1661. dooi de bekwame bouwmeester Pictori- us het torentje bouwen in de laat-re naissance stijl. Na de ondergang van de Thouars kwam in 1329 het land goed in het bezit van de Roessipgh Udinks. maar in 1915 verdween ook dit geslacht om piaats te ma ken voor de familie Laan, De te genwoordige bewoner, de heer mr. W. F. J. Laan. zett in zekere zin het werk van Pictorius voort, door in 1922 de voorgevel geheel in over eenstemming te brengen met de ar chitectuur van de toren, zodat het een waardig geheel is geworden. Nadat het huis met het landgoed Singraven in handen was gekomen van de familie Laan. is dit uitge breid met de aangrenzende bezitting „Bögelskamp". Het hierbij behoren de, door ouderdom vervallen, huis is onlangs afgebroken. Ieder jaar, op de eerste Paasdag, wordt dooi de eigenaar van Singraven. volgens oud gebruik, de g. Paasstaak be schikbaar gesteld. Om'r.nt ,ds hier mede verband houdende unieke ge bruiken wordt verwezen naar de afzonderlijke bij de VVV verkrijg bare. beschrijving. Onverbreekbaar met de naam Singraven verbonden en sinds eeu wen als het meest waardevolle bezit van het landgoed beschouwd, is de watermolen, die reeds in 1659 de beste van Twente genoemd werd. Evenmin als wij van Singraven het begin weten, is ons de oude histo rie van de watermolen bekend. Zijn oorsprong gaat verloren in de nacht der middeleeuwen. Nu be hoorde Singraven, wanneer het in 1381 voor het eerst genoemd wordt aan de grootste grondeigenaar van het land. de .bisschop van Utrecht. Deze zou, in strijd niet de gewoon te van die tijd, en met zijn hoog heidsrechten hebben gehandeld, als hij de voortreffelijke geschiktheid van zijn goed voor aanleg van een watermolen niet had benut. Doch men heeft in Twente lang ge schroomd, een molen aan de Dinkel zelf, maar aan de z.g. Omvloed of Omdinkel. Van deze molen hangt in het Loevre te Parijs een schilder stuk van Meindert Hobbema ,,Le moulin a l'eau", evenals van dezelf de meester in de National Gallery te Londen „Village with watermills" De oorsprong van de huidige molen gaat terug tot het jaar 1448. De lotgevallen van de havezathe heeft de molen trouw gedeeld. Het góed Zo zag het „huis" Singraven er voor 200 jaar geleden uit. Het was toen een imponerend gebouw, dat domineerde over geheel noord-oost Overijssel. Vier kerstdagen beloven wat de maal tijden betreft heel wat hoofdbre kens en organisatie. Voor wie daar als- een berg tegenop ziet, volgt hier een menulijst en een bijbehorende boodschappenlijst alles berekend voor voor vier personen. Op de lijst staan alléén de hoofd maaltijden, de tussendoortjes zijn niet meegerekend. Bij het opstellen van de menu's zijn veel kant-en-klaar produkten gebruikt, zodat u niet lang in de keuken hoeft te staan. zaterdag middagmal: bruinbrood, wittebrood; wortelsalade, leverworst, kaas, zoet beleg; yoghurt, koffie, avondmaal: maaltijdsoep van: aard appel, prei, uit. wortel, varkenspoe let, peterselie; stokbrood; appel. zondag Ontbijt: beschuit, bruinbrood. rogge brood; ham, kaas, zoet beleg; thee. Middagmaal: ro-gebrood, bruinbrood. knackebrot; ham, kaas. zoet beleg: koffie, melk, champignons, vleesra gout met soepgroente. Avondmaal: hors d'oeuvre van: sla, olijven, enkele plakjes ei, zoute ha ring; kant-en-klaar, dikgesneden rol lade. diepvries gemengde groente, sla gebakken aardappelen halve peren gevuld met vruchtenkwark en halve walnoot. Ie kerstdag ontbijt: kerstbrood, beschuit, brood jes (even opgebakken in hete oven): kaas, gekookt ei, zoet beleg. thee. melk. Middagmaal: bouillon, clubsandwich van: 1 sneetje brood. 1 plak kaas be smeerd met marmelade. 1 sneetje brood. 1 hlad sla. 1 plak ham en geraspte selderijknol. 1 sneetje brood melk, koffie; mandarijn. Avondmaalgrapefruitcocktail (vruchten uit blik): heidere groen tesoep (bouillin. verse groente, ma deira. gehaktballetjes. kalkoen, spruitjes met gebakken' champignons, compote, aardappelen, bitterkoekjes- pudding (kant-en-klaar)koffie. 2e kerstdag Ontbijt: kerstbrood, beschuit, roge-- brood: smeerkaas, zoet beleg, vlees: thee. Middagmaal: geroosterd brood, kna ckebrot, roggebrood: pindakaas, ra dijs of komkommer, kaas: melk. koffie. tonijnsalade tonijn, augurk, papri ka zoetzuur, roosje geblancheerde bloemkool, olie. azijn, mosterd. Avondmaal: kaasfondue met stook- brood (even in de oven): sla: Bieten sla. bleekselderijsla. kropsla: ananas met kirsch: koffie. De hoeveelheid gewoon brood is berekend op 3 sneetjes per maal tijd per persoon. Wordt er normaal veel meer gegeten, dan moet de hoe veelheid brood worden aangepast. - Bestem het knackebrot. geroosterd brood, roggebrood en beschuit voor de laatste dagen, ze worden niet oud en droog, zoals bruin- en wittebrood. Oud brood kan één keer „opge pept" worden door het vochtig ge maakte brood plm. 10 minuten in een hete oven te zetten. Voor het menu op le Kerstdag kan de kalkoen al enkele dagen tevo ren worden gebraden en in de koel kast bewaard. - De spruitjes kunnen schoonge- ■gekookt (plm. 15 minuten) op de dag zelf. U kunt ze geven met gebakken champignons. De soep wordt gemaakt van bouil lon (reeds zaterdag getrokken of van een boillonblok) verse groente, die maar plm. 10 minuten wordt gekookt, gehaktballetjes, peterselie en afge maakt met madeira. BOODSCHAPPENLIJSTJE BAKKER: 4 stokbrod n. 1' bruin brood. 1 wit brood. 8 broodjes. 1 pak knackebrot, 1 pak geroosterd brood. 1 kerstbrood. 2 rollen beschuit, 2 pakjes roggebrood. MELKMAN: 750 g. kaas, 3 1. melk, "i 1. yoghurt, 6 eieren. 1 potje vruch tenkwark. 3 a 4 pakjes boter of mar garine (koffiemelk). GROENTEMAN: 3kg. aardappelen. 500 g. prei. 250 g. wortel, 500 g. uien, peterselie. 6 mandarijnen. 400 g. ge sneden soepgroenten. 2 kroppen sla, 1 pak d'povres gemengde groente, walnoten. bosje radijs of 1 komkom mer 500 g. gekookte rode biet. 1 selderijknól of 1 potje selderijsla, 250 g. worteVn of 1 potje wortelsla, i kg. >T>250 g. champignons, 1 kleine hi-.--r-ii.-~-a i kg. appels. SLAGER: 300 g. varkenspoelet. 100 g. rookvlees, 200 s. ham. 100 g. sala mi. 300 g. gare d kgesneden rol'ade. stukje leverworst. 100 g. kalfsge hakt. POELIER: 1 kleine kalkoen of kal koenbout (van plm. 1 kg.). VISBOER: 1 zoute haring. KRUIDENIER: thee. koffie, zoetbe- leg. marmelade, pindakaas, 1 potje Smeerkaas, suiker. 1 blik champig non-vleesragout. 1 blik tonijn, 1 flesje olijven. 1 pot paprika zoetzuur, 1 blik halve peren, 1 blik ananas, 1 blik perziken (voor compote). 1 blik gra pefruitparten, peper, mosterd, zout '.'al slaolie, 1 fles azijn. 2 pakjes kaas fondue of ingrediënten om deze zelf t.e maken. 1 fles witte wijn, 1 klein flesje kirsch, 1 klein flesje keukenma- deira. In een ongerepte rustige lan- o ingeving, opvallend zijn zeldzame afwisseling bossen van loof- en (helaas ook deerlijk KnauKua door de november- torm). achter dichte houtwal en verscholen weiden, heide elden en vennen, mooie Sak- ische boerenerven ligt aan on- e oostgrens het mooie dorpje )enekamp. Weliswaar heeft de entering in de leefwijze, de 'elvaart, de modernisering en e groei van het verkeer zijn nvloed doen gelden, doch in ijn algemeenheid is Denekamp og steeds een trekpleister voor \egenen, die houden van rust jeer. Niet alleen in de va- ■antietijd, wanneer de vele en \oede hotels en andere vakan- ie-verblijven niet over bezoek ebben te klagen, maar ook in ndere jaargetijden trekken ve en naar die omgeving om er te oandelen en van de rustige na- uur te genieten, die langs de evers van het riviertje de Din- el een aparte sfeer schept. Wen kan deelnemen aan wan- lelingen door het natuurreser vaat van het Staatsbosbeheer rnder deskundige leidingmaar vok op eigen gelegenheid kan nen zijn eigen tijd en tempo in- lelen, waarvoor men de gemar keerde routes dient te volgen. Ook in de midwintertijd en tijdens le jaarwisseling is er sfeer in en ron- lom de dorpen en de buurtschappen, iie indruk maken op de stadjers, speciaal die een groot gedeelte van wsawwi In die jaren was het vooral de oliemolen die het raap- en koolzaad der boeren verwerkte, die belang rijk was. Ook de korenmolen bloei de. Gedurende 5 jaren tussen 1634 en 1641 werd er gemiddeld niet min der dan 6600 mud graan gemaien. Al is het water een goedkope be weegkracht, h.et onderhoud van een molen is kostbaar. Alle onderdelen als raderen en assen, jukken en pij lers. schutten, remmingen en water keringen moeten van eikenhout zijn, maar tegen verrotting is het niet be stand. Een dertig jaar gaat het mee en dan moet het door nieuw ver vangen worden. Het vallende water, dat enige meters in schuine baan naar beneden stort, ondermijnt ook de fundamenten der gebouwen, en slijpt, geholpen door het meegevoer de zand, het heiwerk waarop deze rusten, af. Het water is volverbor- gen krachten, wanneer de schuiven of schutten voor de raderen omhoog worden getrokken, en het zich met donderend geweld tegen de wielen stort, zodat deze zich steeds sneller en sneller om hun zware assen be ginnen te wentelen, dan klinkt het gestamp der houtzaagmolen, die hierdoor in beweging is gekomen. De koren- en oliemolen zijn door de tijd buiten werking gekomen, maai de houtzaagmolen is nog in vol be drijf en zaagt de zwaarste bo men tot balken en planken van de gewenste dikt:. De molenaar is gaarne genegen u dit alles te laten zien, vooral het binnenste van de molen waar de overbrengingen nog zag tal van geslachten komen en gaan en de kaden zowel als de mu ren vm het molengebouw zitten vol met gedenkstenen die aan herstellin gen herinneren. Omvangrijke her stellingen werden in de zeventiende c uw en in het jaar 1832 verricht. In de jaren 1920. 1927-1928 en 1931 werden al de gebouwen van de mo len. de stuwen en de bruggen stel selmatig onder handen genomen, vernieuwd of versterkt. Zoals ge zegd was de watermolen reeds in de zeventiende eeuw de belangrijk ste van Twente. kozen. De blazer (van Gils), ook van flannel, in unï en in fijne krijtstreepjes, heeft grote re vers, opgestikte zakken en een 2-knoopssluiting.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 7