De strijd tegen roest Kerstviering in „Amidtia" en „Het Trefpunt" Góed achterlicht ziet u wel! u i Holten besloot 3-1 zege op 1972 met O.S.Y. Nieuwe tennisbanen op Meermanskamp Clubhuis-activiteiten van t Kolnus" voor kinderen Resultaten en programma jeugd S.V. Holten WAAR GAAN WE HEEN? Sell ie t wed strij dei IJ-Vlees personeel schoot mooie prijzen V oetbalprogramma s.v. Holten Blauw V i t j imioren B 1 wonnen met 1-0 Touwtrek kers deden het goed Kerstrit M.A.C. „De Holterberg" de Activiteiten van M.A.C. „De Holterberj IN DE KERSTVAKANTIE Kerstwijding vrouwenverenigingen en clir. plat telandsvrouw en Geslaagd Blauw Wit 3- Enter Vooruit 7 (0-2) Blauw Wit 2 - SVZW 4 (3-0) Het doden van voor eonsumptie bestemde dieren Landbouw Vrijdag 22 december 1972 In het Sportcomplex „Meermans- feamp" is de laatste tijd hard ge werkt aan de aanleg van o.a. een tweetal tennisbanen en een oefen- muur. De beide banen, vervaardigd v^an kunststof, zijn vrijwel gereed. 2e zullen het komende voorjaar in gebruik kunnen worden genomen. SÉunststofbanen hebben het voordeel dat ze weinig onderhoud vragen, min der weersgevoelig zijn en daardoor l«nger bespeelbaar. Ze kunnen ook in voor- en najaar en bij goed weer zelfs in de winter worden gebruikt. Na een regenbui is de kunststofbaan zeer snel droog en bijna onmiddel lijk weer te bespelen. De Tennisclub „Holten" beschikt straks met de twee nieuwe banen over belangrijk meer speelruimte dan lot nu toe het geval was. De tennis- liefhebbers kunnen dus volgend jaar hun hart ophalen. Het bestuur van d!e tennisclub is voornemens tal van nieuwe activiteiten te ontwikkelen Op de woensdagmiddagen en woens dagavonden zal onder deskundige lei ding kunnen worden getraind, zodat ook de beginners aan hun trekken zullen komen. Zij die volgend j willen gaan tennissen en nog geen lid zijn van de tennisclub, kunnen zich aanmelden bij het secretariaat Schoutenstraat 58 (telef. 1923). Op dit adres kan men zich ook voor de trai ning opgeven. iTge- 'J De laatste wedstrijd in 1972 speel de Holten uit tegen OSV in Overdin- kel en heeft deze wedstrijd verdiend met 3-1 gewonnen. In de eerste helft werd er slecht gespeeld en werden de buitenspelers volkomen verwaar loosd. waardoor de meeste aanvallen op niets uitliepen. De OSV-ers wa ren in het begin stevig in de aanval, doch keeper Deijk bleek in goede vorm. Na ruim 20 minuten spelen. kwam Anton Reijlink op rechts vrij I en zijn goede voorzet werd door de j meekomende Willy Kaizer schitterend l ingekopt, doch '1 doelpunt werd door j scheidsrechter Kerkhof afgekeurd wegens buitenspel, hetgeen hij alleen had geconstateerd! In de 27e minuut kreeg Wim Nijenhuis een prachtige kans, doch zijn schot ging hoog over i het ÓSV-doel. De I-Ioltense achterhoe- I de drong ver op en dit was niet ge heel van gevaar ontbloot. Zo kreeg de rechtsbuiten van CSV de bal vrij en j lepelde de ba! op de 'at N,i ruim 'n I half uur zette Bert Knapen dé bal scherp voor en Joh. Veneklaas werk- te de bal via de keeper tot corner. Na 40 minuten kwam wederom de rechtsbuiten van OSV in vrije positie op het Holtense doel afstromen. Deijk kwam het doel uit en raakte de bal iets aan, doch de toelopende Gert Brand wist deze ba) tot hoek schop te werken en kroop Holten door het oog van de bekende naald. Het Bij de door de Schietvereniging Eendracht" in zaal „Vosman" het clubkampioenschap gehouden schietwedstrijden werden de volgen de resultaten behaald: Groep A: 1 B. Brinkman 129 punten;' 2 TI. Paalman 124 punten; 3 G. Koop man 120 punten; 4 G. J. Schuppert 115 punten- Groep B: I G. A. Haverslag 118 pun- 2 F. J. Denekamp 106 punten: 3 A. Schuppert 102 punten; 4 J. Sluiter 99 punten; 5 J. Bouwhuis 60 punten. Groep C: 1 A. J. Drent 115 punten; 2 E. J. eDnekamp 106 punten; 3 A. Bieleman 99 punten; 4 A. Pekkeriet 96 punten; 5 H. J. Pekkeriet 87 pun ten; 6 G. Schöppers 61 punten; 7 J. Louwerenburg 56 punten. 0111 Door de personeelsvereniging van U-Vlees BV werd maandagavond in de bedrijfscantine en kleedkamer een „schietavond" georganiseerd voor het personeel. De hoofdprijs op de geluksbaan was voor de heer J. Mossink. Het ere-me- taal op de z.g. vrije baan was met 112 punten voor schutter A. Drenth, Hij werd tevens kampioen. Johan Schöppers won met 97 'punten de 2e prijs en de 86 punten van J. ten Sijt- hoff waren goed voor de 3e prijs. Alle schutters werden getracteerd op koffie met koek. Niemand ging met lege handen huis toe. Er waren een flink aantal prijzen (wild, gevogel te, fruitschalen, mooie tropheën) te winnen. Al met al een zeer geslaag de en gezellige avond. was echter uitstel van executie, want even later kwam linksbuiten Krikke vrij, lokte keeper Deijk uit het doel en uit zijn voorzet schoot midvoor Bouwman onhoudbaar in het lege doel (1-ü), hetgeen tevens de rust stand betekende. Na rust trachtte OSV de voorsprong Ie vergroten en reeds in de 7e minuut hadden zij bijna succes. Rechtsbuiten Plageman schoot ard op doel en Deijk sloeg de bal tot hoekschop en uit deze corner schoot midvoor Bou rn an via 'nachterspeler de bal in de uiterste hoek, zodat keeper Deijk vol komen uit positie was, doch Paalman redde op de doellijn. Na 10 minuten spelen kwam de om mekeer in de wedstrijd toen rechts back Gerrit Soer de bal over het he-. Ie veld schoot naar de vrijstaande linksbuiten Bert Knapen en deze schoot de bal steenhard en onhoud baar hoog in het doel (1-1). Na een kwartier spelen ging Anton Reijlink door de OSV achterhoede en werd on reglementair ten val gebracht. De vrije schop werd door Willy Kaizer tegen de muur geschoten, kwam in het bezit van Anton Reijlink, doch hij ging wederom tegen de vlakte. Uit deze vrije schop knalde specialist Wil ly Kaizer de bal ontzettend hard in de verste hoek en had Holten met 2-1 de leiding. Holten ging steeds be ter spelen en 10 minuten later kreeg Joh. Veneklaas 'n prachtige trough- pass van Bert Knapen op links en al leen op de doelman afkomende tik te hij de bal beheerst in het doel (1-3). In de 25e minuut ontstond er een misverstand in de Holtense defensie, doch do bal werd met kunst- en vlieg werk tot corner verwerkt. In deze pe riode groeide keeper Deijk tot grote hoogte, want eerst in de 36e minuut ontnam hij rechtsbuiten Plegeman een goede kans door het. schot uitlo pend te stoppen en 2 minuten later "rabbelde hij de vrijstaande midvoor Bouwman de bal van zijn schoen. Hierna kwamen er nog enige goede kansen voor Holten via Anton Revlink cn Willy Kaier, doch beide keren red de OSV keeper Rohring. In de allerlaatste minuut schoot A. Reijlink nogmaals de bal in het doel, doch de scheidrechter had vlak voor de laatste trap gefloten, zodat Holten met 'n 3-1 zege huiswaarts toog en 't jaar goed afsloot. Zondag, 24 dec. Holten 9—Holten 7 10.00 uur (Sportdal). Dinsdag, 26 dec. (2e Kerstdag) Hol ten 1—Holten 2 10.30 u. (Sportdal). De junioren B 1 hebben het in Lut- tenberg tegen SDOL BI heel moeilijk gefiad. Van meet af zetten de jonge gastheren zich in om de beide puntjes thuis te houden wat zou betekenen handhaven in de kopgroep. De Blauw Witte junioren kwamen onder zware druk te staan maar de achterhoede met een mannejte extra wist het te klaren. Bij een van de schaarse uit vallen schoot Jan Verveda raak en deze treffer bleek later voldoende voor de volle. buit. De junioren C 2 kregen thuis met 5-0 klop van het sterke Omhoog C 2. De Wierdense jongelui handhaven zich hierdoor op de 2e plaats. De junioren D i deden het op ..Meer manskamp" heel goed. Ze wonnen verdiend met 3-2 van Excelsior D 2. Dick Schipper schoot 2 x raak en Hans Jansen stuurde de doelman 1 keer naar het net. Op zaterdagavond 16 december nam de touwtrekkersvereniging „OKJA" deel aan het eerste indoortournooi in de manege „Gompert" in Henge lo (G). Holten nam deel met twee ploegen de 640 kilogram A en in de 720 kilo gram B. Uitslagen: 640 kg. A 1 Holten 4pnt; Vorden 4 pnt.; Eibergen 4 pnt.; 2 Bathmen 3 pnt.; 3 Noordijk 1 pnt: 4 Bekveld 0 pnt.; 5 Enter 0 pnt. Uitslagen 720 kg B. 1 Noordijk 4 pnt; 2 Eibergen 3 pnt.; 3 Buurse 2 pnt; 4 Holten 1 pnt.; 5 E.H.T.C. 0 pnt, De M.A.C. ,,De Holterberg" orga niseert op dinsdag 26 december, 2e Kerstdag, een oriënteringsritje over plm. 40 km. door de gemèente Hol ten. Er rekening mee houdend, dat de mensen op de vierde vrije dag wel eens een verzetje willen, ver wacht men door deze rit een grote deelname. Met hoop op een mooie Kerst, desnoods met flinke sneeuw val, heeft men er op gerekend, dat de wegen wel eens moeilijk begaan baar kunnen zijn. Men heeft voor deze tocht dan ook praktisch alleen harde wegen gekozen door de bos sen en langs vlakke weiden in het zuidelijk en westelijk deel der ge meente. De start is om 14.00 uur bij het clubhuis, café „De Biester" in de Stationsstraat. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vierde woensdagavond op traditionele wijze het kerstfeest in Ami- citia. De zaal, stemmig versierd met dennegroen, takken van bes- sendragende heesters en een grote kerstboom, was bijna geheel ge vuld met leden en veie introducees. De meegebrachte witte kaar sen op de witte tafel verspreidden weldra een verwarmend licht. De avond werd geopend door de vice-presidente mevrouw H. J. Dikkers,Rensen, die herinnerde aan de strijd in Ierland en de Dikkers-Rensen, die herinnerde aan de strijd in Ierland en de „Kom over de brug" als een lichtpuntje in deze donkere tijden. Behalve de oriënteringsrit op de middag van 2e Kerstdag organiseert de motor- en automobielclub ..De Holterberg" op vrijdag, 12 januari a.s. een filmavond over de motor sport in Amicitia, welke verzorgd wordt door het filmteam St. Antho- nis. Er is dan tevens een motorshow van Derk de Vos en Jan Isfordinx. Deze filmvoorstelling begint om 20.00 uur. Op vrijdag 5 januari is er een clubavond en op zaterdagavond 3 fe bruari een feestavond in Hotel Vos man. De M.A.C, wil het nieuwe jaar blijkbaar goed inzetten. In het hierna volgende program ma wisselden zang en voordracht el kaar af, waarbij het kleine koor on der leiding van mevr. H. J. Fransen- Veltkamp uitblonk in het lied „Kerst nacht". Na de pauze, waarin een ex tra kopje koffie met cake, de tongen losmaakte, luisterde men toch dood stil naar het kerstverhaal van mevr. A. C. Cammeraat-Staal. Zij las een sprookje voor van Selma Lagerlof „De Kerstroos" een legende van de bloemen in de Kerstnacht in 't bos een Kerstlusthof. Aan het slot bedankte mevrouw Dik kers allen die aan deze avond mee werkten, wenste ieder een prettig kerstfeest en nodigde de aanwezigen uit tot het zingen van „de Avond zang", „Blijf bij mij, oh Heer". In Espelo Dinsdagavond vierde de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plat- telansvrouwen het kerstfeest in „Het Trefpunt". De presidente mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers, leidde met een kort welkomstwoord deze avond waarna zij de verdere gang van za ken overdroeg aan een zestal gewo ne leden. Zij hadden dit kerstfeest tot in alle onderdelen voorbereid. Samen zang, lezen uit het Evangelie Lucas en declamatie wisselden elkaar af. Een zeer ontroerend kerstverhaal werd voorgelezen door mevrouw H. Nijenhuis-Kolkman, wat met intense aandacht werd gevolgd- Getracteerd werd op koffie met cake, enige harti ge hapjes en een lekkere krentebol. De muzikale omlijsting werd verzorgd door Ineke Nijenhuis, dochter van een der leden, die tevens de samenzang begeleidde. De zaal was door dennen groen, brandende kaarsjes en een mooie kerstboom in een gezellige kerstsfeer gebracht. Door het Clubhuis ,,'t Kolnus" in de Hoffesstraat worden tijdens de kerstvakantie onder leiding van leidster Christine Kouwenberg activiteiten ontplooid voor kinderen van verschillende leeftijds groepen. Voor kinderen van 4 en 5 jaar en van 6 tot en met 9 jaar wordt een kleuren wedstrijd gehouden. Er kunnen leuke prijzen mee gewonnen worden. De kosten bedragen 25 ct per plaat. Deze platen zijn verkrijgbaar op woensdag 27 december van 2.00-4.00 uur bij het clubhuis, Hoffesstraat la. De gekleurde platen moeten ui terlijk maandag, 15 januari, weer worden ingeleverd. Voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar is er een etalagewedstrijd. In een aantal winkels staan kaartjes met vragen en puzzels, die de kinderen moeten beantwoorden en oplossen. Hiervoor is 'n formu lier waarop staat wat ze doen moeten, te krijgen bij het clubhuis. Ook deze formulieren moeten woensdag tussen 2.00 en 4.00 uur worden afgehaald en uiterlijk 15 januari weer worden ingeleverd. De kosten bedragen 25 cent per formulier. Wat de verdere activi teiten betreft is het clubhuis gesloten tot 10 januari a.s. De Hervormde Vrouwenvereniging van Holten en Dijkerhoek en de plaat selijke afdeling van de Chr. Platte landsvrouwen Bond (CPB) hielden een gezamenlijke kerstwijding. Mevr. Van Engbrink-Ramaker opende de ze avond met een hartelijk woord van welkom en zij sprak haar vreugde uit over de grote belangstelling. Meteen werd hierna begonnen met de kerst liturgie die verzorgd werd door de dames Ter Beek. Tromp Steunenberg- Rosman. Rietberg-Lubbersen en Bul- sink-Bakker. Mevr. Schellevis-Voogd hield dé me ditatie en mevr. Vogely-van dei- Veer las een kerstverhaal. Met pia no begeleiding van mevr. Vogely wer den verschillende kerstliederen gezon gen. Mevr. Van Engbrink sprak aan het eind van de mooie sfeervolle avond een woord van dank tot allen die aan het welslagen hadden meegewerkt en ze richtte zich in 't bijzonder tot de groep dames die hadden gezorgd voor een passende versiering van de zaal. De heer G. J. W. Reilink, Kozakken- straat 17, slaagde te Zwolle voor het tweede gedeelte staatspraktijkdiploma bedrijfsadministatie (S.P.D.). In de eerste speelhelft gaf het der de een goede partij voetbal te zien. Er kwamen meerdere goede kansen op een doelpunt maar helaas liet de voorhoede het bij het afwerken zitten en hadden Roel Smid en Johan 1-Iobert net niet het tikkeltje geluk, dat er nu eenmaal bijnoort om suc ces te hebben. In de 35ste minuut: scoorde Rohaan voor z'n club de openingstreffer. Na de rust gingen de gasten meteen fel in de aanval en Blauw Wit moest met man en macht verdedigen. De Enternaren speelden hard en soms veel te ruw. Een kwar tier voor tijd maakte Stegeman er 2-0 van en dit werd ook de eindstand. HOLTEN Dl-DE ZWEEF In een spannende wedstrijd wist Hol ten Dl zijn ongeslagen record handhaven. Ondanks zeer gevaarlijk aanvallen van de Zweef werd 'n 2-1 overwinning behaald. We rekenen er op dat Dl na de winterpauze de nodige puntjes zal behalen om kam pioen te worden. HOLTEN El—SP. RUSSEN In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten de punten thuis gehou den. Van begin af werd met volle inzet gestreden en dit leverde spoe dig doelpunten op (3-0). Uit een van de schaarse uitvallen kon Sp. Rijs- sen tegen scoren. Na de rust wist El de score ver diend op 5-1 te brengen. VOORWAARTS BI—HOLTEN BI Daar het veld van Voorwaarts wat moeilijk te vinden zou zijn, werden we vooraf goed geïnstrueerd, heo we er moesten komen. Gelukkig was de vertrektijd dermate vroeg gesteld, dat er voor een ommetje nog een mogelijkheid was. Men ziet het onze gids had overal rekening mee gehou den. Wie schetst echter onze ver bazing toen we de gids „himself" na vele omzwervingen door de pol der toch nog op tijd vooj- de grote strijd zagen arriveren. Had hij hier soms kennissen (mogelijk een kennis je ..het meisje uit de polder") wo nen? Waarom deze inleiding? Het is een van de weinige hoogtepunten uit de ze wedstrijd geweest. Trainer Kalf- sterman zei op een gegeven moment dan ook zeer terecht: „Het is geen best voetbalweer, het terrein is slecht en het voetballen is niet veel beter". Inderdaad het veld was zeer moeilijk bespeelbaar en degenen, die hun schoeisel niet al te best verzorgd had den, moeten zich meer op een ijs baan dan op een voetbalveld heb ben thuisgevoeld. De combinaties verliepen dan ook niet best, waarbij Holtenaren bovendien de fout maak ten op het middenveld elkaar de bal met lange trappen toe te spelen. Dit had tot gevolg dat de mensen uit Westerhaar telkens weer het ini tiatief konden overnemen. Dat dit tot zeer gevaarlijke momenten voor het rood-zwarte doel leidde, behoeft geen betoog. Bovendien toonde de Holten se verdediging zich verre van be trouwbaar, er werd zeer slordig weg gespeeld en het ingrijpen was erg la coniek. Met de 0-0 ruststand moch ten de Holtenaren dan ook niet mop peren. Na de thee kwamen ze wat meer geïnspireerd het veld op en men kon zien, dat de wil om te winnen daadwerkelijk aanwezig was. terwijl de tegenstander bleef volharden in 't pogen om de wedstrijd met een gelij ke 0-0 stand af te sluiten. Hal verwege de tweede helft wisten de B- ers toch nog een doelpunt te scoren, waarmee ze een benauwde overwin-, ning uit het vuur sleepten. Door deze zege wisten de B-ers het jaar 1972 wat betreftde c-ompetitie '72-'73 on geslagen af te sluiten en de kansen op een kampioenschap zien er voor trainer Kalfsterman en z'n jongens dan ook bijzonder gunstig uit. Indien de conditie tijdens de komende feestdagen niet teveel de lijden krijgt, zien we ze de benodigde punten in dé eerste maanden van 1973 wel behalen. Jongens we rekenen r op. De jeugdcommissie van de s.v. Hol ten wenst iedereen prettige kerstda gen en een gelukkig 1973. De Blauw Witte reserves hebben ir de thuiswedstrijd tegen SVZW de bei de puntjes binnengehaald maar het is niet zo gemakkelijk gegaan als de uitslag zou doen vermoeden. Het lste kwartier waren de Wierdenaren, die evenals Blauw Wit moesten win nen om nog een kans op de titel te maken, beter en wanneer in deze fa se van de wedstrijd de voorhoede de werkelijk goede kansen had benut dan zou Blauw Wit al vrij snel na te gen een 2-0 achterstand hebben aan gekeken. De gasten gingen echter veel te ge haast te werk, knalden hoog over of ver naast. Een enkele keer kwamen de zwartwitten tot gevaarlijke schoten, die door doelman Pieter Dijkstra su bliem werden gestopt. Na plm. een half uur spelen kreeg de Blauw Wit te middenlini wat meer vat op het spel van de gasten en ook ging de achterhoede die tot dan toe nogal es een steekje had laten vallen be ter en rustiger spelen. Vlak voor de thee zorgde Aanstoot met een han dig bekeken balletje voor 1-0. In de 2e helft was Blauw Wit iets sterker en de doelman van de gasten werd flink aan de (voetbal)tand ge voeld bij harde schuivers van de Blauw Witte aanvallers. Hij was z'n plaats onder de lat ten volle waard en voorkwam enkele zeker schijnen de doelpunten. Bij een van de aanvallen speelde 'een zwart-witte verdediger de bal met de hand, scheidsrechter Dick Beldman gal' een strafschop die door Nijen huis onhoudbaar werd ingeknald» (2-0). Met nog plm. 10 minuten te gaan besliste Meindersma met een mooie treffer de wedstrijd (3-0). De gasten gingen in de slotfase mas saal in de aanval, waarbij ze nog heel dicht bij een doelpunt kwamen. Stand 4p klasse G: ASV KLOOSTERHAAR 4 BLAUW WIT 2 DOS 4 DOS 6 SVZW 4 DAARLERVEEN 3 DAARLE 3 DETO 7 SIBCULO 3 13 - 20 12 19 12 71 12 13 12 18 12 12 Aan het slot van de avond kon secretaresse nog drie nieuwe leden noteren en werd afscheid genomen van mevr. R. Marktvoort-van Coe- verden, die wegens verhuizing de af deling gaat verlaten. De z.g. nieuw- jaarsvisitie is vastgesteld op 23 janu ari en op 27 februari, om 19.30 uur gaat een cursus „Handig huishou den" van start, waarvoor men zich op 23 januari kan opgeven of eer der bij de secretaresse. Met een toepasselijk gedicht en een dankwoord aan allen die aan het wel slagen van deze avond hadden mee gewerkt sloot de presidente deze kerstbyeenkomst. Er werden daarna nog kerstbakjes uitgedeeld voor zie ke en boven de tachtigjarige huis genoten der leden. En daarna werd nog even gezellig nagepraat onder el kaar. Elk jaar bereiken de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren uit alle delen van het land klach ten, dat kleine dieren als bijv. pluim vee en konijnen, op vaak afschuwe lijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen bekend, dat konijnen levend gevild en ook dat kippen levend wer den geplukt. Er zijn in ons land verschillende ab- batoirs, waar men voor zeer gerin ge prijs de dieren kan laten slachten, het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook tot bona-fide poeliers wenden. Dierenbescherming wijst er voorts op, o.m. het ophangen van konijnen en het levend plukken van kippen en dergelijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door politie en de over het gehele land verspreide in- spekteurs der vereniging zal worden opgetreden. Houdt bij de jaarwsiseling ook uw dieren in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in pa niek gebracht of lopen zij ernstig let sel op. Het is nauwelijks voor te stellen welke grote bedragen ook in de land- en tuinbouw verloren gaan als gevolg van het roesten van metalen voorwerpen. Vooral op de boerderij is het wel op vallend hoe weinig aandacht geschon ken wordt aan die voorwerpen wel ke onderhevig zijn aan roest. Roest of wel corrosie, doet onopvallend zijn vernietigend werk en de gevolgen daarvan zijn dikwijls zeer kostbaar. De corrosiebestrijding is dan ook niet zonder reden een gebied van de moderne techniek geworden, dat een steeds belangrijker rol gaat spelen. De metaalbescherming is daarbij tot een wetenschap uitgegroeid. Voor al in de winter is er veel tijd be schikbaar om eens wat meer aan dacht te besteden aan gereedschap pen en machines. Het is zonder meer duidelijk dat vooral machines en gereedschappen regelmatig een goede beurt moeten hebben omdat ze een deel van het jaar zeer intensief gebruikt worden. De omstandigheden waaronder zij gehanteerd worden zijn zeer vaak ongunstig: als het werk gedaan moet worden kijkt de boer niet op een buitje regen en ook als de grond nat is wordt er doorgewerkt. Voor het staal van de verschillende landbouw werktuigen is dit zeer nadelig en roest is het gevolg. Thans is er een nieuw beschermmid- del onder de naam „Metion" ver krijgbaar, met een pigment dat voor 100 pet. uit roestvrij staal bestaat. Voor partikuliere en doe het zelf doeleinden is de spuitbus het meest praktisch om onderdelen van machi nes. gereedschappen en werktuigen op een snelle en eenvoudige wijze van een beschermlaag roestvrij staal te voorzien. Omdat spuitbussen echter niet al tijd rationeel zijn, is er ook een kwastbare samenstelling. Metlön Roestvrij Staalcoating is verkrijg baar bij o.a. zaken in land- en tuin- bouwartikelen, doe-het-zelf zaken en i j zerwarenzaken Denk aan uw dure machines en tref waar nodig direkt maatregelen! DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Dinsdag 26 december aanvang 20 u. Kwartet voor twee, blijspel toneel groep Theater. Vrijdag 29 december aanvang 20 u. Pipo en de verdwaalde prinses. Maandag 1 januari aanvang 20 u.: East River Jazzband at home, Nieuwjaarsbal. Woensdag 3 januari -anvang 20 u: Nieuwjaarsconcert, Overijssels. Philh. Ork. olv. Dolf v. d. Linde. E.D.B. THEATER, Smedenstraat ,tel. 13615. Donderdag 21 t.e.m. woensdag 27 de cember: De inbreker, Ned. speelfilm 14 jr. Vrijdag 22 en zaterdag 23 decem ber, nachtvst.; Von Ryan's express- trein, 18 jr. Zaterdag 23, zondag 24, woensdag 27 december: matinee: Tarzan en de jungle-opstand, 18 jr. Aanvangstijden: wekdagen 20 u./vrij. 21 - 23.30 u./za. 14 - 18.30 -21 - 23.30 u/zo. 14 - 16 - 18.30 - 21 u./ma. Eer ste Kerstdag 14 - 16 - 18.30 - 21 u/ di. Tweede Kerstdag 14 - 16 - 18.30 - 21 u./wo. 14 -20 u. Donderdag 28 dec. t.e.m. woensdag 3 januari: De inbreker 2e week, 14 jr. Vrijdag 29 en zaterdag 30 december, nachtvst.: De ketting-gangers bende 18 jr. Vrij. 29, za. 30, zo. 31, ma. 1, wo. 3 dec. - jan.: Matinee: Brando, zijn zwaard zaait de dood, a.l. Aanvangstijden: vrij. 1 4- 21 - 23.30 u./za. 14 - 18.30 - 21 - 23.30 u. zo. 14 - 16 u./ma. 14 - 16 - 18.30 - 21 u wo. 14 - 20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 111000. Donderdag 21 t.e.m. woensdag 27 de cember: Met de Franse slag, a.l. Vrijdag 22 en zaterdag 23 december, nachtvst.: Little big m..n. 14 jr. Zaterdag 23, zondag 24, maandag 25, dinsdag 26, woensdag: Matinee: Lo ve Bug (Walt Disney) a.l. Aanvangstijden; werkdagen 20 u. vrij. 20 - 24 u./za. 14 - 18.45 - 21.15 -24 u./zo. 14 - 16 - 18.45 - 21.15 u./ma. Eerste Kerstdag 14 - 16 - 18.45 - 21.15 u./di. Tweede Kerstdag 14 - 18,45 - 21.15 u./wo. 14 -20 u Donderdag 28 dec. t.e.m. woensdag 3 januri: Met de Franse slag. a.l. Vrijdag 29 en zaterdag 30 december, nachtvst.: Gimme Shelter, 18 jr. Donderdag 28 dec. t.e.m. woensdag 3 januari (14 u.): Matine: Niets dan pech, Laurel en Hardy a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 vrij14 - 20 - 24 u./za. 14 - 18.45 - - 21.15 u./di. 14 - 20 u./wo. 14 - 20 u. LUXOR. Brink. tel. 18662. Donderdag 21 t.e.m. woensdag 27 de cember: Au pair girls, 18 jr. Zondag 24, maandag 25 en dinsdag 26 december: Matinee: Klopjacht in Holland, a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u./ za. 18.30 - 21 u. zo. 14 - 16 - 18.45 - 21 u./ma. Eerste Kerstdag 14-16 18.45 - 21 u./di. Tweede kerstdag 14 - 16 - 18.45 - 21 u. Donderdag 28 december t.e.m. woensdag 3 januari: Au pair girls. 18 jr. Zondag 31 december en maandag 1 januari: Matinee: Kuifje, a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. za. 18.30 - 21 u./zo. 14 - 16 u./ma. 14 - 16 - 18.30 - 21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. Tot en met 23 december-, Aleid Les- meister. olieverfschilderijen. 2 t.e.m 24 januari: Nieuwjaarsgra fiek uit de collecte Blokland. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten/Tweede kerstdag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. 2 t.e.m. 30 januri: Frieda Spaink, aquarellen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u./ dag 14-18 en 19-2) ./zondag ge sloten Tweede kerstdag gesloten. GALERIE TROGRART, Hofstraat 2, tel. 16733: Niet bekend. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse. Tel. 05700-21815. Tot 15 januari: Moderne Grafiek, div. kunstenaars. Tevens altijd de ei gen coll. Openingstijden: dinsdat t.e.m. zater dag 10-18 u./zondag 14-17 u./Tweede kerstdag geopend «-17 u./Nieuw jaarsdag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556: Antieke fietsen, keukens, zil ver en aardewerk. Openingstijden: Dinsdat t.e.m. zater dag 10 - 12.30 en 14-17 u./zondag 14-17 U./25-26 dec. en 1 jan. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Br;nk, tel. 14556: Antiek Kinderspeel goed. Openingstijden.- dinsdag t.e.m. zater dag 10 - 12.30 en 14 - 17 u./zondag 14-17 u./24, 25, 30, 31 dec. en 1 jan. gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden: Dinsdag t.em. zater dag 10-12.30 en 14-17u. zondag 14-17 u./'25 dec. en 1 jan. gesloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift: Een keu ze uit 20 jaar aanwinsten 1952-1972. Openingstijden: maandag t.e.m. vrijdag 10-12 en 13-17.30 u./wo 10-12 en 13-17.30 en 18-20.30 u. 25. 26 dec. en 1 jan. gesloten. D.A.F.V., Muntentoren, Achter de Muren tel. 'p/a 16200. Van zaterdag 23 t.e.m. donderdag 27 december: Jaarlijkse kerstexpositie. Openingstijden: dagelijks, dus ook •de beide kerstdagen, van 14-17 u. Te vens donderdag 27 dec. van 19.30 tot 20.15 u. Donderdag 27 december 1972: Dia avond. Belangstellenden kunnen op de 27e hun dia's inleveren, deze wor den dan gejureerd en besproken. KERST-INNvan zondagavond 24 dec. om 20 u. tot Tweede Kerstdag om 22 u. (Deze Kerst-Inn is 's nachts ook open). Waar? In de aula, Nieuwe Markt hoek Noordenberg straat. Verdere inlichtingen: mevr. Viveen. tel. 15335. CENTRUM BRINK 30. Tel. 11637. tel. tel. LITERAIR CAFE, Brink 11637: Elke dinsdag van 20-23'u. dec. en 2 jan. gesloten. JAZZ CAFE, Brink 30, tel. 11637: I ke vrijdag van 20.30-24 u. OPEN ATELIER, Brink 30, 11637; Elke vrijdag van 20-22 u. Ge legenheid onder desk. leiding kreatief bezig te zijn. DISCO-POP AVONDEN, Brink 30, tel. 11637 (3x als proef): Donderdag 21 dec.. 11 en 18 jan. van 20-23 u. De VVV wenst u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1973. ALMELO VAROSSIEAU do. t.m. di.: Ben ik dan abnormaal? (18 jr.) Aanvangstijden do., vr.2.30 en 8 uur. Zat.: 6.45 en 9 uur. Zon. t.m. di. 4.45, 6.45 en 9 uur Zat., wo.: The concert for Bangla Desh (a.l.) Aanvangstijden: za. 23.15 uur. Wo, 2.30 en 8 uur. Zon.: Tarzan en de tijgerafgod. (14 jr.) Aanvangstijden 2.30 uur. Ma., di.: De schat in het Zilver- meer (14 jr.) Aanvangstijden: 2.30 uur. AL ACE. Do. t.m. wo.: Lucky Luke, (a.l.) Aanvangstijden: 'do., vr.. wo: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zat.: 6.45 en 9 uur. Zon. t.m. di.: 2.15, 4.30 6.45 en 9 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5