UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT In 1973 groot aantal werken in de ruilverkaveling Holt en-Ma r k e I o Vrede op aarde... Druk toeristisch bezoek verwacht met Kerst en nieuwjaar Hoe kwam men eertijds over de brug? Holten in kerstsfeer Bij dr age ruimingskosten EVEN DIT stormhout Aantal bouwterreinen verkocht in „De Haar Onderhandse opdracht aan fa. W. Klein Horstman en Zn. Bouw van openbare kleuterschool in „De Haar' Dokter J. H. A. Bruins benoemd tol waarnemend gemeente-arts Grond verkoop Bouwrijp mal' fase VII n van Kleuterschool in ..De Haar" Dokter Bruins waarnemend gemeente-arts Gevonden en verloren voorwerpen m Allen die aan onze krant meewerken wensen u van ganser harte PRETTIGE FEESTDAGEN GELUKKIG MEL JAAR fO 3% Vrijd&g 22 december 1972 S In dc dinsdagavond gehouden vergadering van de raad. die bijna drie uur duurde, wer den in verband met de ontslagname van de heer H. Klein Vederman als wethouder en raadslid en de benoeming van de heer W. ten Berge tot wethouder, benoemd als lid van de commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de commissie voor Georganiseerd Overleg de heer W. Vlogman, als lid van de energiecommissie de heer E. M. van Schooten. als lid van de financiële commissie de heer D. J. Wansink, als lid van het Algemeen Be stuur van het Recreatieschap Salland de heer J. Wiggers en als plaatsvervangend lid de heer H. Meerman. Op voorstel van B. en W. werd wethouder Ten Berge benoemd tot plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de Bestuursschool Overijssel. Als voorzitter van de Begrotingscoiiumssie werd door B. en W. aangewezen de heer Ten Berge die tevens de gemeen te zal vertegenwoordigen in de Stichting Sportbelangen Hol ten; Stichting Borgstellingsfonds, Soweco (plv. lid) én Al gemene Stichting voor Maatschappelijk Werk. Als voorzitter van de commissie gemeentewerken en de markteommissie werd aangewezen wethouder J. Rietberg die tevens de ge meente zal vertegenwoordigen in de commissie gemeen schappelijke vuilstortplaats Markelo en de Stichting Rij wielpaden Oost-Overijssel. De heer Meerman zal in de Al gemene Stichting voor Maatschappelijk Werk de gemeente vertegenwoordigen. Aan hel Aannemersbedrijf Fa. H. Wullink te Almen (G) werden voor f 165.000.— 9 bouwterreinen (totaal plm. 4853 M2) verkocht. Deze trans actie had plaats onder voorwaarde dat de aannemer van het bouwplan de verplichting heeft deze kavels te verkopen aan mevr. J. M. Lantzen- dorfer, de heren J. Rijkeboer. C. J. Mol, B. J. Kurz, J. v.d Harst en F Groenewoudt allen te Holten en de resterende 3 terreinen aan de door genoemde kopers gezamenlijk nader aan te wijzen gegadigden Bouwterreinen werden verder nog verkocht aan: H. Westera, Haarstraat 25, 775 M2 voor f 27.500.—. E. H. Harmsen, Hol terbroek 30, 1305 M2 voor f 44.000,—. W. C. Wamelink Churchillstr. 107 1542 M2 voor f 51500,—. H. J. Dik kers, Dorpsstraat 18 1015 M2 voor f 35.000,—. L. Zwolle, Lageweg 5, 725 M2 voor f 25.000,A. A J. K. Janssen. Burg. vd. Borschstraat, 665 M2 voor f 23.000.—. Mevr H van Rijswijk-Wolters te Voorburg 785 M2 voor f 27.000.G. W. Brinks te Hol ten 400 M2 voor f 12200.—. J Oolbek- kink te Holten 400 M2 voor f 12200.—. De nog uit te geven terreinen in het plan „De Haar" hebben een op pervlakte van 117.696 M2 zodat de gemiddelde kostprijs van deze gron den f 26.23 per M2 bedraagt. De totale exploitatiekosten van het plan zijn geraamd op f 7.007.980. De opbrengsten van reeds verkochte gronden zijn berekend op f 3.920,813 zodat nog blijft te ontvangen f 3.087.167,—. Op voorstel van B. en W. werd aan de firma J. W. Klein Horstman en Zn. te Holten opgedragen het bou rijp maken van fase Vil van gronden in het bestemmingsplan ..De Haar" voor 'n bedrag van f 72.006.96 inclusief BTW. De NV Aannemings- en Wegenbouw bedrijf v.h. J. Krekel en Zn. te Hol ten schreef in voor f 82.308.00 incl. BTW. Het is te verwachten dat binnenkort met de bouw van particuliere wonin gen in dit plan een aanvang wordt gemaakt en het is daarom nood kei ijk dat op korte termij" bouwrijpmaken wordt gest met het Het voorstel van B. en W. tot stich ting van een openbare kleuterschool in ,,De Haar" zette de raad zo zwaar aan het discussiëren, dat men bij het lager onderwijs terecht kwam en zelfs een dfscussie ging voeren over de drempelvrees, die er ook in oos ten zou zijn om voortgezet onderwijs te volgen. De heer L. Kaan (PvdA), hield dat de raad enige keren voor en de voorzitter gaf hem gelijk Het PvdA-lid de heer J. H. van der Harst, stelde o.m. de vraag of in de j - toekomst kleuters uit Dijkerhoek en Espelo ook naar De Haar zouden kunnen. De voorzitter mr. W. TT. Fnklnar, meende dat het goed is in «entem ber '73. als de kleuterschool or ïc. te bekijken hoe het kleu(erannh«d zal zijn. Het zal moeilijk zijn nu al gren zen te trekken in ..De Haar". Afge wacht moet worden of d£ o.l -school in de buurtschap Espelo gch mdhaafd kan worden nu het minimum aantal leerlingen van 50 niet wordt ge haald. Een voorstel tot instandhouding voor een periode van 3 jaar zal do raad in het begin van het komende jaar nog bereiken De heer H. Rietberg (CHU) betreur de het dat de mensen uit de buiten gebieden hun kinderen practisch niet naar een kleuterschool kunnen laten gaan. Hij pleitte voor goede toe komstplannen, zodat dit probleem in een aantal jaren kan worden opge vangen. Zou Dijkerhoek 'n kleuterschool kun nen krijgen dan zou die bij de grote school moeten komen. Uit de raad kwam tenslotte de sug gestie om voor dat met de bouw in de Haar wordt begonnen een enquê te te houden in Dijkerhoek en Espe lo of er belangstelling is om de kin deren naar de kleuterschool in Hol ten te sturen. Een vervoersregeling zal dan nader bekeken moeten den. Op een vraag van de heer v.d Harst deelde voorzitter mede dat de o.l. Kolschool niet verder zal moeten groeien. Er zal in het Kolcomplex een nieuwe christelijke basisschool worden gebouwd. Wanneer t.z.t. de nieuwe o.l. basis school in ..De blaar" klaar is zal er hoogstwaarschijnlijk een verlegging van de thans gehanteerde school- grens plaats moeten hebben. De raad ging gaarne accoord met het voorstel om met ingang, van 1 januari 1973 dokter J. H. A. Bruins te benöbmên tol w'aarnémend ge meente-arts zonder bezoldiging. Wij hebben zo merkte de heer Westerik (CHU) op niet veel aan een waarne mend gemeente-arts als deze niet te bereiken is. Hij was van mening dat dokter Bruins evenals zijn collega Sijtsema gemeentearts in vaste dienst een semafoon moet hebben om in gevallen van nood snel te kun nen worden opgeroepen. Burgemeester mr. W. H, Enklaar was het hier helemaal niet mee eens. ,.Tk vind. dat wat u stelt, veel te ver gaan. Het kan best zijn. dat de art sen al over een semafoon hebben ge sproken en dan is nu de aardigheid er af." De burgemeester vervolgde: i ..Wij moeten blij'zijn, dat de heer Sijtsema zelf met de suggestie komt! een waarnemend gemeente-arts aan te stellen. Ik vind de aanschaf van een'semafoon voor de verantwoorde-, lijkheid van de heren. En indertijd hebben wij geen cent voor de sema foon van dokter Sijtsema betaald.; Het zou dan wel vreemd zijn als wij het wel voor dr. Bruins- zouden j doen." Hoewel de heer Westerik niet j tevreden was hij had graag ge- zien dat de gemeente een deel van een semafoon voor dokter Bruins j zou betalen werd dokter Bruins j met algemene stemmen tot waarne- mend gemeente-arts benoemd. i Naar aanleiding van een schrifte- liike vraag van de heer Van Schoo ten (Boeren Partij) over verbetering van de Manensehiinsweg ir. Dijker hoek deelde burgemeester Enklaar mede dat hij Ged. Staten had ge vraagd om i.v.m. deze wegverbete- ring geen eikenbomen (meer dan honderd jaar oud en karakteristiek in het landschap) te kappen. Er zijn uitwijk mogelijkheden en daarom is het kappen van deze eiken aan een zijde van de weg onaanvaardbaar. Op een vraag van de heer Nijkamp of het niet mogelijk zou zijn om de overweg sportpark Meermans kamp" te beveiligen met ,.ahobs' (thans knipperlichten en bel) deelde mr. Enklaar mede dat de kans hier op zeer klein is. Dergelijke voorzieningen alsnog tref fen zou zeer veel geld kosten en men mag toch verwachten dat men bij het passeren van deze overweg op de waarschuwingsseinen let. In de Drostenstraat en in Duistere Steeg zijn inmiddels knip perlichten geplaatst. Een tunnel zou optimale veiligheid betekenen maar de bouw hiervan kost kapitalen. ,Met de kerstdagen kan Holten veel toeristen verwachten, die hier hun kerstvakentie komen doorbren gen", aldus de heer Kers, de admini strateur van de VVV. De hotels op de Holterberg zijn volgeboekt en even als de restaurants hebben zij een maximum aan kerstdiners geboekt dit jaar. Niet minder bezet zijn de zo merhuisjes en bungalows, die ver warmd kunnen worden en waarvan graag gebruik wordt gemaakt. Niet alle pensions zijn met de kerstdagen en van Oud op Nieuw geopend. Was dit wei het geval geweest, dan had de V.V.V.-administrateur nog tal van mensen aan een plaatsje kun nen helpen. Nu heeft hij velen te leur moeten stellen. In verband met dit toeristisch be zoek heeft dê heer Kers een folder samengesteld met „Tips rond de Kerstdagen en Nieuwjaar". Openstelling VV-kantoor. Op dagen van 9.00-12.30 uu 17.00 uur. Zaterdag 23 december van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Verlichte kerstbomen. Op een 4-tal punten in het dorp zijn door de ge meente kerstbomen geplaatst; harte lijk dank gemeentebestuur! Deze bo men zijn des avonds prachtig ver licht, echt leuk om er langs te rij den. Wandelingen VVV. Door de VVV zijn twee wandelingen bewegwijzerd. be ginpunt bij de hoek Toeristenw Sparrenweg en Enkweg. een paal. aangeeft. Routebeschrijving bij het VVV-kan- toor verkrijgbaar. 'Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer. Elke dag geopend - en van 13.30- Hier staat welke tevens het beginpunt 10.00-17.00 i Helicon heren horloge: 1 paar gymnastiek schoenen: 1 akte tas bruin met papieren; 1 trouwring in- scr. Ria, 25-12-68 en 25-9-69: Rode- portemonnee: Kentekenplaat MV-78- 40: 1 rode damesglace; autosleutel Ford aan ringetje: 1 mauhair das en 2 glacés: 1 paar varkensleren Kand- choenen. Een koperachtige arm band met paars aan de binnenkant bruine klapportemonnee f 300.-. j l leren bal; groene tas met leesboek-1 jes en troskompas. Bij de grote brand van 16 juni 1829 werd de kerk van Holten geheel ver woest. Bovendien gingen 52 wonin gen in vlammen op. Een jaar later werd vooral de boerenbevolking van Holten opnieuw zwaar beproefd. Ten gevolge van de ongunstige weersom standigheden viel de oogst nl. erg tegen. De inwoners van Holten heb ben dan ook „alle hoop verloren om hun kerk hersteld Te zien." Koning Willem 1 verleende bij be sluit van 19 augustus 1830 een tege moetkoming van f 12.000.in de her bouwkosten van de kerk. Het provin ciaal bestuur van Overijssel vulde dit bedrag aan met f 2450.De aanbe steding vond plaats op 30 november 1830. Aan Hendrik Willem Neute boom, een timmerman uit Bathmen, werden de wederopbouwwerkzaamhe den opgedragen voor de som van f 16.450.De kerkvoogden stonden toen nog voor de zware taak om te voorzien in het tekort van f 2000. De kerkvoogdij richtte zich daaróm tol de algemene synode van deJjNe- derlandsche hervormde kerk met het verzoek haar een uitkering tot het ontbrekende bedrag te doen en wel uit het fonds voor noodlijdende ker ken en personen. De desbetreffende commissie beschikte afwijzend, aan gezien haar was gebleken, „dat de gemeente van Holten wordt gevormd door eene (alrijke, welgestelde, ge noegzaam geheel uit protestanten be staande bevolking, en dat de kerk voogden zeer gemakkelijk een fonds tot spoedige aflossing dier ontbreken de f 2000.zullen kunnen vorm:-n wanneer zij slechts een gedeelte der zitplaatsen in het nieuwe kerk- gebouw verhuren." Het tekort bleef echter niet beperkt tol het genoem- de bedrag. Het markebestuur ver leende toen nog een bijdrage van f 1500.-—. De inkomsten van de diaconie be- i stonden uit de opbrengst van eollee- ten, renten, landpacht, huishuur en bijzondere giften. Daaruit konden 1 worden betaald de kosten van de we- kelijksè bedel'ng, kost- en verpleeg- j gelden begrafeniskosten van bedeel- j den. geneeskundige hulp c-n de kos ten, voortvloeiende uit het bezit van woningen. In 1829 schonk ds. Gerlach van Gendt aan de diaconie twee stukken land. de z.g. Zwhane-maten bij het Holterbroek. ..Dezer dagen (november 1864 W.O.) werden dc armverzorgers on- zcr gemeente verblijd met een legaat door wijlen Jan Zandvoort Gzn.. aan de diaconie vermaakt, zijnde het derde gedeelte eener boeren plaats. getaxeerd op f 1880.--. ech ter niet vrij van het regt van suc cessie, en waarvan eene zuster en een broeder, die met hem samen woonden. tot aan hunnen dood hef vruchtgebruik genieten kunnen. Zijn nagedachtenis zal door dit legaal nog lang in gezegend aandenken blij ven." De hier bedoelde boerenplaats was het erve T-Iarink. Hiervan moest in 1885 een gedeelte worden afge staan aan de Maatschappij van lo kaalspoorwegen Willem 111 in ver band met de aanleg van de spoorlijn Hoitën-Devenler. In 1862 en 1872 waren de meeste landerijen verkocht om de diaconale schulden te kunnen aflossen. Op 7 maart 1871 overleed op de j boerderij Beuseberg 68 Jan Albert Wiegmannink. geboren rond het jaar 1800 in Holten. De aangifte van zijn overlijden werd gedaan door de bu ren Jan Willem Jansen en Hendrik Jan Bosschers, beiden akkerbouwer van beroep, respectievelijk 40 en 41 jaar oud. Enige maanden later werd in een landelijk orgaan van de kerk vermeld, 't „Hollens kerk werd ver blijd door een schenking van f 200.uit handen der erfgenamen van Jan Albert Wiegmannink, kort vóór zijn overlijden voor onze diaco nie bestemd-" Onder dagtekening van 10 novem ber 1874 noteert de administrerend diaken in de kerkelijke boeken, dat van Mannes Meilink voor de armen een bedrag van f 100.is ontvan gen. onder voorwaarde ..dat deze som tegen 4 procent zou worden uit gezet tot tijd en wijle, dat de opne mer ze zou kunnen aflossen." Enkele dagen tevoren registreer de de boekhouder van de diaconie twee legaten elk f 200.groot en vrij van successierecht. De eerste legator was Joost- Vincent; ..die vroe ger verscheidene jaren in kerkelijke besturen zitting had en een vriend der armen was." De tweede erfla ter was Hendrik Draaijer, „die, of schoon reeds meer dan eene halve eeuw de gemeente verlaten hebben de, echter nog aan hare diakonie-ar- men heeft gedacht." Bij mijn speurtocht ter verkrijging van informaties over ds. J. G„ P. Müller sr. kon ik uit een van de uni versiteitsbibliotheek te Utrecht ter leen ontvangen boek de volgende me dedeling aantekenen: „Holten, clas sis Deventer 7 februari 1880. Jan Albert Bisschop, eenvoudige boeren knecht. heeft aan onze diaconie gelegateerd de som van f 50.vrij van successieregt Bisschop is op 7 september 1822 geboren te Hellen- doorn. Hij was knecht op de boerde rij C. nr. 34. derhalve bij een land bouwer op de Borkeld. Begin mei 1877 verschijnt in een tijdschrift voor de protestantse ker ken een bericht, waaruit blijkt, dat de kerkeraad uit de nalatenschap van Grada Schuitert, weduwe van Muurman (bedoeld is vermoedelijk Meerman) 500,— en van „hare dienstmaagd Janna Achterkamp f 50 voor de diaconie-armen heeft ontvan gen. doch niet vrij van het regt. van successie. Terwijl de kerkeraad met dankbare blijdschap deze legaten aan vaardt. hoopt hij aan het verlangen der eerstgenoemde overledene te vol doen door haren dienstknecht G Brinks tot aan zijnen dood uit de dia -oniefondsen te onderhouden". Ook van hervormde kerken in aan «lenzende of nabijgelegen gemeenten vschenen. verantwoordingen bovenbedoeld. De Lochemse diaco nie bijv. maakt melding van een le gaat van f 1000,van mejuffrouw TTe.rmine Poesse. het Bathmense «nllege van diakenen ontving in ember 1870 f 200.— van de erfge namen der weduwe .T. Wibbelink. ge boren Brilman. Aan de kerk van Mi kelo werd door B. J. Meen es f 100 vermaakt. De diaconie van Markelo deelt in seDtember 1874 in de landelii- ke pers het volgende mee: ..Onlangs «verleed alhier wed. H. 7.wiers-Hid- ders. Was bij haar leven weldoen baar lust. ook bii haar sterven heeft ■ii nos een (reffend bewiis van ha ven liefdadisen zin geeeven. Bii testa ment heeft zïi aan de diaconie gele gateerd 'n stuk bouwland, onmiddel Toegangsprijs f 0.50 p.p. Ie Kerstdag gesloten. Aan de Toeristenweg gele gen, vanaf Holten de 2e parkeer plaats rechts. Zeer interessant, zijn plannen om tijdens de Kerstva kantie hier enkele boswandeltochtjes uit te zetten. Inlichtingen VVV af aan het bezoekerscentrum. Restaurants voor kerstdiners. Er verschillende restaurant geheel reserveerd voor diner-dansant. Voor eventueel adressen met nog beschik bare tafels kunt u het beste het VVV kantoor raadplegen. Nieuwe adressenlijst en folder VVV Zo juist ontvangen de adressenlijs van de VVV Holten en de nieuwe kleurenfolder van de streek, welke gratis op het kantoor verkrijgb: zijn. Tevens kunnen wij u van dienst zijn met waardevolle tips. In raad alle ANWB-routes. Midwinterhoornblazen tc Oolmarsum. Bij het „Los Hóes", Smithuisstr 2, telkens van 11.00-12.00 uur op de volgende data: zondag 24 dec., maan dag 25 dcc. Ie Kerstdag, dinsdag 26 dec. 2e Kerstdag en zondag 31 dec Op donderdag 28 dec. van 19.30-20.1 uur. Wedstrijd midwinterhoornblazen. Zon dag 24 dec. een wedstrijd om de zi" veren hoorn bij café „De Molen berg" tussen Reutum en Ootmarsum. Aanvang 13.30 uur. Kniepekes bakken te Ootmarsum. Op Oudejaarsavond worden in het ,.Lo- Hoes", Smithuisstraat 2 boven het open vuur kniepekes gebakken (nieuwjaarskoeken) en gratis aan be zoekers aangeboden. Tijd: van 15.30-16.30 uur en van 19.30- 20.30 uur. Oriënteringsrit. Dinsdag 26 december oriënteringsrit, georganiseerd door de M.A.C. ,.De Holterberg". Start opgave bij het clubhuis ..De Bie- ster", Stationsstraat vanaf 14.00 Veel leuke opgaven, dus echt gezel lig- en een De minister van landbouw en vis serij, ir. P. J. Lardinois, heeft bij beschikking van 15 december jl. de mogelijkheid geopend, boseigenaren een bijdrage toe te kennen in de ex tra-kosten, die aan het ruimen van door de storm van 13 november 1972 gevelde bomen zijn verbonden. Fytosanitaire aspecten maken het noodzakelijk dat de gevelde stammen van de voor de zg. dennen-scheerder zo gevoelige grove den en van het fijnsparhout vóór 15 mei. resp. 1 ju li a.s. zijn afgevoerd Daarnaast is ook in verband met de toegankelijk heid van de bossen voor bezoekers een snelle ruiming van stormhout gewenst. Aan de verlening van de bijdrage kunnen voorwaarden worden gesteld o.m. met betrekking tot het tijdstip van ruiming. Voor een bijdrage ko men eigenaren in aanmerking; wanneer op hun grond meer dan 50 m3 hout is geruimd, óf wanneer de aan het ruimen ver- lijk bij 't dorp gelegen, vrij van suc- cessieregten. Haar voorbeeld vinde navolging!" De op 13 jan. 1864 te Markelo overleden H. Zwiers lega teerde aan de diaconie een stuk hooi land, groot 1 bunder, 34 roeden en 10 ellen, en drie stukken bouwland, samen groot 70 roeden- Aan de kerk werden vermaakt twee stukken bouw land, groot ruim 53 roeden. Om de gelegateerde bedragen op hun juis te waarde te kunnen schatten mei"k ik op. datds. J. G. P. Müll< r sr. 1873 een tractement van f 925,per jaar genoot. Het slot van dit artikel heb ik ge reserveerd voor Raalte, vanwaar op 31 december 1876 wordt bericht, dat de diakenen door een gift van de burgemeester gedurende enige tijd hemden aan de armen hebben kun nen uitdelen. Voorts had de plaatse lijke predikant van bevriende zijde uit Soerabaja een bedrag ontvangen. Ook was de kerk door „eene beken de vrijgevige en belangstellende hand in staat gesteld, om. als daar op het geboortefeest van den Heiland een naar boren verlichte en versierde kerstboom in de kerk geplaatst was, aan hare armen door buitengewone gaven van kleeding en dekking, als mede van levensmiddelen, eene dub- hele blijdschap te verschaffen HILVERSUM W. OTTEN. bonden extra kosten meer dan f 500,bedragen. Aanvragen dienen vóór 1 februari 1973 te worden ingediend bij de direc teur van het Staatsbosbeheer, Mu seumlaan 2 te Utrecht. Deze zal dc hoogte van de bijdrage vaststellen. De normen hiervan worden opgesteld na advies van twee deskundigen, die na overleg met het Bosschap worden aangewezen. Momenteel ligt er in ons land 750.000 m3 stormhout tegen een nor male jaarlijkse kap van nog geen 600.000 m3. Het gevaar, dat de hout markt ontwricht zou worden, is aan zienlijk versterkt aangezien de storm ook in België en de Bondsrepubliek West-Duitsland heeft huisgehouden, waardoor onze exportmogelijkheden (ca. 290.000 m3 per jaar) drastisch worden beperkt. Dankzij de bereid heid van houthandel en boseigenaren nauw samen te wei-ken, is een aan tal afspraken gemaakt, waarvan de belangrijkste betrekking hebben op de prijs en de bestemming. Hierdoor wordt ernstig prijsbederf van de hout markt voorlopig voorkomen. In dit verband zal het Staatsbosbeheer vooralsnog geen sortimenten op de markt brengen, als deze zouden con curreren met sorteringen van particu liere boseigenaren. BOEMERANG Dit vakblad voor Werkende Jongeren schrijft on der de kop ,,Wat de bruid van mor gen moet weten", o.m „De vrou wen zijn in onze wereld gebruiksar tikelen. AI die mooie meisjes op die foto's worden gebruikt om je lekker te maken voor een bepaald artikel. Het zijn de „hoezepoezen" die de man moeten verleiden een bepaald merk after shave bijvoorbeeld te gaan kopen. Op autotentoonstellin gen gaan de fabrikanten zover dat ze knappe meisjes huren die met blote borsten op de motorkap van hun auto's zitten te prronken. En al le meisjes proberen zoveel moge lijk op filmsterren te lijken want ze merken dat de jongens dat graag hebben. Aan de ene kant zien de mannen de meisjes graag als „seks- diertjes". maar ze vinden ze dan te gelijkertijd ook „slechte vrouwen" die niet deugen. Aan de andere kant vinden ze vrouwen die niet alles met zich willen laten doen maar saaie trutten. Daar sta je dan als meisje. Als je zin hebt om in een jongen zijn armen te liggen en je doet hef. dan ben je een slet. ón als je zin hebt, maar je doet het niet omdat je geen slet wil zijn, dan ben je een trut". In 1973 zal in het kader van de ruilverkaveling Holten-Markelo weer een groot aantal werken worden uitgevoerd onder beide gemeenten heeft de Plaatselijke Commissie bekend gemaakt. Voor 1 april 1973 zal het Herikerflier, het gebied begrensd door Twekkelerweg, grens ruilverkaveling Goor, Twentekanaal, Die- penheimseweg, Öude Borculoseweg en Petersweg gereed gemaakt worden. Een uitzondering hierop betreft het gebied gelegen achter de boerderijen van Hargeerds en Vruwink aan de oostzijde be grensd door de nieuwe waterloop en aan de zuid-westzijde door de nieuw aangelegde wegen. Het kavelwerk in dit gebied zal uitge voerd worden na 1 juni 1973, wanneer in het Herikerflier voldoen de compensatiegras aanwezig zal zijn. op de gronden welke vóór april 1973 ingezaaid zullen worden. streeks september 1973. De Volgor de der blokken zal nog nader aange geven worden. Espelo In het gebied van de Potbcek, gele gen lussen Poldijk, Oude Rijssense- weg Groningerveldweg en Rijssen- seweg zal het kavelwerk tussen de-, cember 1972 en april 1973 in uitvoe ring worden genomen. Uitvoering van het kavelwerk in het gebied van het Holterbroek, om sloten door Dorperdijlc Larenseweg en Doorlopende Dijk is in uitvoering sedert november en zal voor april 1973 gereed komen. Het gebied in de gemeente Holten ten oosten van de Larenseweg, begrensd door Larense weg en de zandwegen ,,De Flierdijk" en de „Zwarteplasweg" zal verkaveld worden tussen december 1972 en april 1973. Herike Het gebied in Herike begrensd dooi de Holtdijk, verbindingsweg Holtdijk Stoevelaarsweg, Stoevelaars, Tij- inksteeg en Herikerweg wordt uitge voerd tussen juni 1973 en november 1973. Mét de werkzaamheden in het Markelose- en Stokkumerbroek zal een aanvang worden gemaakt om- Zodra overeenstemming bereikt is inzake de peilsverlaging zal omstreek september 1973 een begin gemaakt worden met de kavélinrichtingswer- ken in de buurtschap Espelo onder Holten. De volgorde- der blokken zal ook hier nog nader aangegeven wor den. De commissie vertrouwt erop. dat de regeling van de compensatie- grond en de evt. voorlopig grond ruilen in dezelfde harmonie zullen plaatsvinden als tot op heden is ge schied. Ik zie een boom vol van stralende lichtjes, Ik zie glundere en ernstige kindergezichtjes Op een avond als deze twintig eeuwen te voren Werd het kindeke Jezus in Bethlehem geboren Hel is een avond van vrede en vrome gedachten Ver van oorlog, van onrust en duistere machten En vele stemmen van groot en klein Zingen in deze avond zo zuiver en rein Ik zie op een slagveld gewonde soldaten Ik zie bloed ik hoor kreunen, en men wacht er gelaten, Met gedachten vol liefde aan thuis in dit uur Ondanks fluitende kogels en granaten vuur En ze slaan er 't geweer in de aanslag gericht op de vijand voor hen slechts een menselijk wicht Terwijl vrede op aarde van boven daalde Viel een schot en een mens door een kogel die dwaalde Zijn vijand een mens die hij nooit eerder zag, maar die door zijn handen nu stervende lag Ik dode een mens krijt hij huiv'rend ontstelt God het was niet mijn wil. maar de wil van 't geweld En hij bukt zich en blikt in twee ogen zo trouw van zijn vijand en leest daar dienst wens aan zijn vrouw groet wiijn liefste zeg haar en zijn stem haast verloren, fluistert nog, op de dag dat Gods zoon werd geboren Bij een boom vol van vrede en vriendelijk licht krijgt een vrouw van haar man zo een laatste bericht Als een leugen lijkt 't licht en die lampen nu schijn Want in haar hart kan nimmer vrede meer zijn Vrede op aarde als het weer daalt van boven laat ons niet enkel een vrede geloven Want voor er vrede op aarde kan wezen moet eerst de mens van het kwaad zijn genezen Vrede moet zijn in de harten der mensen, voor zij zich vrede op aard kunnen wensen. Holten, Kerstfeest 1972. B.C. de H-B.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3