Holten gaf voor „Kom f 6.- over per de hoofd brug Kerkdiensten Kerstnacht samenkomsten boodschap Kerstfeest van (Begrafenis ds. E. G. Bal ADVERTENTIES EN BERICHTEN KERSTMIDDAG VAN DE BEJAARDENSOCIETEIT ,,U is heden de Heiland geboren ONZE AGENDA Kerstfeest vier mg zondagsschool Hollen Verloting „Kom over de brim" Medische dienst Weekenddienst tandartsen dierenartsen Gezinsverzorgin Storingsdienst G.E.B. Wachtdienst Slachthuis Burgerlijke Stand Lucas 2:11 Advertentieprijs llf cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar12,per jaar Vrijdag 22 december 1972 34ste Jaargang - No. 51 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holtent.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 22 december 19.30 uur: Potstoten in café Kalfater man. 20.00 uur: Kerstviering I-Ierv. en Ge- ref. jeugd in gebouw Rehoboth. Zaterdag 23 december 10.00 uur v.m.Speeltijd Coekeyclub Holten op het veld van de s.v. Hol ten. 21.00 uur: Verwerping in café ,.De Wippert" (zie adv.) Zondag 24 december 10.00 uur v.m.: Speeltijd Hockeyclub Holten op 't veld van de ZVV BI Wit '66. 14.30 uur: Discobal in café De Wip pert (zie adv-) 17.00 uur: Café De Waag gesloten. Maandag 25 dec. (Eerste kerstdag) Café De Waag, cafetaria De Molen belt en Eethuis Lodeweges, de ge hele dag gesloten (zie adv.). Dinsdag 26 dec. (Tweede Kerstdag) 14.00 uur: Orjenteringsrit MAC „De Holterberg" vanaf clublhuis, café ,.De Biester", Stationsstraat. 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathem (zie adv.). Vrijdag 29 december IS.30 uur: Potstoten in café De Waag (zie adv.) Vrijdag 5 januari 20.00 uur: Clubavond M.A.C. De Hol terberg in café Dc Biester. (In oranje kerstwens abusievelijk 3 jan. vermeld.) Vrjjdag 12 januari 20.00 uur: Filmavond motorsport MAC De Holterberg en motorshow in Amicitia. Zaterdag 3 februari 20 uur: Feestavond MAC De Holter berg in Hotel Vosman. Men schrijft ons Op le Kerstdag hopen wij weer onze kerstfeesten te houden in de Ned. Herv. Kerk. De aan vangstijd voor de kleinen is 's middags 2.00 uur. Voor de groten 's middags half 5. Alle ouders, grootouders en verdere belangstellenden zijn van harte welkom. De kleinen verzamelen zich om 13.40 uur bij de Dorpsschool. De groten verzamelen zich om 16.10 uur bij de Dorpsschool. In klasse- verband gaan wij dan naar de kerk. Het bestuur. Bij het plaatselijk comité van Kom over de Brug heerste van zelfsprekend grote spanning vorige week vrijdagavond, hoe de bevolking van dorp en buurtschappen zou reageren wanneer de collectanten kwamen om een bijdrage te vragen voor het werk voor de kerken overzee. Toen de torenklok om 10 voor zeven be gon te luiden, zaten de teltrio's al op hun post in het gebouw Irene. Er waren 24 personen ingeschakeld om de binnenstromende gelden te tellen, elke enveloppe te boeken en het geld, alsmede de giro's, cheques en toezeggingskaarten te sorteren. Elk trio bestond uit een administrateur, een teller en een sorteerder. De collectant kón na enige minuten vernemen hoe groot de opbrengst van zijn wijk was, waarna hij desgewenst nog even gezellig kon praten met zijn collega's, onder het genot van een kopje koffie. Toen bij de voorbereidingen in de eerste plaats dezelfde personen ge vraagd werden als in 1968, waren ve len direct bereid om medewerking te verlenen voor het sympathieke doel. Aan 182 collectanten had het comité deze keer" genoeg. Weldra Avas het tellen in volle gang. Achter de depo- neertafel zaten de heren E. Stam (comitélid), G. J. W. Reilink (Raif feisenbank) en. Th. J. G. Aarsen (penningmeester) om de 'opbrengs't, hun door de teltrio's gebracht, te verwerken en te bundelen. Achter de teltafels zaten de heren A. v.d. Bo- venkamp, G. H. Aanstoot, G. Dik kers, P. B. Müller, A. Westerik, P. v. Dissbergen, G. v. Zeijts, H. J. Dul, G. W. Brinks, Joh. Beldman. G. Beldman, H. B. Beltman, G. Nijen- huis, H. J. Beijer, A. Groen, J. G. Een der 8 teltrio's is drnk bezig om de binnenstromende giften voor de actie „Kom over de brug" te verwerken. Van links naar rechts de heren J. A. Dhert, H. Landeweerd en A. S. v.d. Berg. Zij vertegenwoordigen tevens drie kerkgenootschappen en zijn zo een symbool van de samenwerking der verschillende kerken. Maandagmiddag had op de Oude Algemene Begraafplaats, alhier, de begrafenis plaats van ds. E. G. Bal, de op ruim honderdjarige leef tijd overleden emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk, vele jaren woonach tig aan de Molenbelterweg. Voor de teraardebestelling had een druk be zochte rouwdienst plaats in de Her vormde Kerk onder leiding van ds. II. J. van Achterberg, een vriend van de overledene, die ook in Holten 'n aan tal. jaren in het ambt gestaan heeft. Na de gemeenten te hebben opge somd, die de overledene gediend heeft, waervan 24 jaar in Hellendoorn en voordien enkele jaren in Hollen, schetste ds. Van Achterberg hem als een knap theoloog, die tot op oudere leeftijd nog veel arbeid verrichtte in verenigingen op kerkelijk terrein en die zeer goed op de hoogte bleef van wat er op 't erf der kerk plaatsvond. 1-Iij voegde daar een groot aantal per soonlijke herinneringen aan toe en wees er op hoe goed ds. Bal door zijn dochter, zoon en schoondochter verzrgd was en ook door de meisjes, die bij hem in dienstbetrekking wa ren. Zelf had hij de gehele lithurgie van deze rouwdienst geregeld toen ds. Van Achterberg in Holten het predik ambt vervulde. De rouwdienst, begon met orgelspel van Gezang 184. Na votum en groet werd gezonden Psalm 68: 7 (nieuwe berijming). Na '1 gebed las de voor ganger Psalm 23 en van Joh. 14 de vergen l-6a (t.c.m. ,,lk ben de weg en de waarheid en het Leven"). Verder werd na de prediking gezon gen van Psalm 84 de verzen 3, 6 en vers 3 van gezang 50. De rouwdienst eindigde met de zegen en orgelspel van Psalm 73. Aan de groeve werd op verzoek van de over ledene niet gesproken. Ds. C. C. Ad- dink bad het ,,Onze Vader". A. Geerlings, P. Rijnsaardt, A. J, E. Christophersen, H. Rozendom. M. Aanstoot. D. J. Aaftink, J. A. Dhert, H. Landeweerd en A. S. v.d. Berg. De heren J. Schuppert en M. Schol man zorgden voor de ontvangst. Om 8 uur kon de eerste totaaltelling van hetgeen reeds binnen kwam worden gepubliceerd Ruim 11.000 gulden. Tegen half 'negen was de stand over de 19.000! Er waren 88 geld zakken binnen en geteld. Er was al een hoerastemming, want er werden nog 94 verwacht. In 1968 was er cir ca 30.000 gulden opoehaald. Alle kans dat dit bedrag nu ver overschreden zou worden... Negen uur f 26.817,22. Het ging goed, het ging zeer goed. Ieder was benieuwd naai de eindstand. Dijkerhoek en Espelo Regelmatig 'komen telkens collec tanten binnen om de offers af te ge ven. Om 9.40 ratelt de telmachine op nieuw, en geeft een totaal van f 39.672,81. Enorm! Om 9.41 uur is die stand al opgelopen tot f 40.377,81. Dan komen dames /an Dijkerhoek. Het zijn de comitéleden J. J. Rech- terschot-Stoevenbelt en J. Smale- Krikkink. Ze overhandigden de geld zakken. De inhoud blijkt f 1626,52 'e zijn. Daarna arriveren de heren W. Drent en E. Markvoort, comitéLeden, met f 1011.30 van Espelo. Om 10.06 uur is dan de voorlopige eindstand f 43.371,63. Maar er is meer. Het jeugdcomité heeft ook nog een groot bedrag bij elkaar gebracht, name lijk f 5041,53! Dit bedrag bij de gif ten van de grote collecte geteld, geeft een eindstand van f 48413,16, Ieder was zeer verheugd over dit gro te bedrag. Dc heer B. I-I. Brouwer, die zich met de organisatie had be last, dankte de tellers hartelijk voor hun inzet. Er druppelt nog iets na, zodat het genoemde totaal nog wordt verhoogd in de loop van de volgende week. P.S. Namens het comité tie „Kom over de brug'7: roor de ac- heeft de O Zaterdag 16 december heeft de trekking plaats gehad van de verlo ting die ten "bate van de actie „Kom over de brug" werd gehouden. De commandant van de rijkspolitie adju dant Kruit, trok de 25 nummers waar op de prijzen vielen. De prijzen zijn of worden bij de gelukkigen thuis be zorgd. De le, 2e en 3e prijs wa resp. voor de C.J.V. ,,De Vrienden schaar" (prachtig fototoestel) ter Harmsel. Boschkampsstraat (waardebon van vijftig gulden) Rietman. Look (wollendeken). De to tale opbrengst van de door de jeugd georganiseerde actie bedroeg f 5042 Een schitterend resultaat! Alle me dewerkers nogmaals hartelijk be dankt. De adverteerders en eventuele berichtgevers wordt vriende lijk verzocht hun advertenties, berichten en verslagen de komende week zo vroegtijdig mogelijk in te zenden met het oog op de drukte en de korte week voor Nieuwjaar. In ieder geval vóór donderdag 12 uur. Bij voorbaat hartelijk dank. REDACTIE EN ADMINISTRATIE HOLTENS NIEUWSBLAD Een der vele collec tanten de heer Hans Stam kan binnen enkele minuten de op brengst van zijn wijk vernemen. De heren G. Nijenhuis, H. J. Beijer en A. Groen noteren en sorteren. Achter de ..deponeer- tafelde heren G. J. W. Reilink en Th. J. G. Aarsen, die met de eindcontrole bezig zijn. Op de achtergrond de heer B. H. Brouwer, die van tijd tot tijd de stand aangeeft op een schoolbord. secretaris de heer B. H. Brouwer een dankwoord geschreven aan het adres van alle medewerkenden. Daar de heer Brouwer moeilijk zich zelf kon bedanken, moge ik als voor zitter namens allen de heer Brouwer heel hartelijk dankzeggen voor het onvoorstelbaar vele, dat hij met een bewonderswaardig organisatie-talent en met grote liefde voor deze goede zaak verricht heeft! v. Tw. Zondag 24 december Ncd. Herv. kerk: 9.00 u. en 10.30 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte: Kerkrestauratie. Oppasdienst: Mevr. Wiersma, Jannie Resen en Meineke Schellevis. 22.00 u. Open Deur-Kerstnachtsamen- komst m.m.v. ,,Soli Deo Gloria". 23.45 u. Open Deur-Kerstnacht sa menkomst m.m.v. Jeugd korps H.M.V. Geref. kerk: .9.3) u. en 15.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor d? diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 u. H. Mis en 24 u. Nachtmis in het gebouw Ire ne. NIEUW HEETEN R.K. KERK: Zaterdagavond. 7.00 u. Zondagmorgen 8 u. en 10 u. H. Mis, DIJKERHOEK Bethanië: 10 u. c Extra collecte: s. P. Lugtigheid. Kerkrestauratie. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10 u. ds. Grim van Wijhe. Extra collecte voor de kerkvoogdij. Maandag 25 december (le Kerstdag) HOLTEN Ned. Ilcrv. kerk: 9 en 10.30 u. ds. P. Lugtigheid m.m.v. Herv. kerkkoor, Herv. Jeugdkoor uit Nijverdal en Ko perkwartet. In beide diensten extra collecte: Kerk en Wereld. Geref. kerk; 9,30 u, ds. R. A. Hoog kamp. 15 u. Zangdienst met mede werking van H.M.V. In beide diensten is de ene collecte voor de zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 u. H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: 7 u. voorm. Kinder nachtmis, 10 u. Hoogmis, 19 u. Dank dienst. DIJKERHOEK Bethanië: 10 u, ds. C. C. Addink, Extra collecte: Kerk en Wereld. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10 u. ds. Van Har- Traditiegetrouw organiseert de Open Deur-groep ook dit jaar weer op 24 december a.s. een tweetal kerstnacht-samenkomsten. Dc- bedoe ling van deze bijeenkomsten is om op het tijdstip, waarop het Kerstfeest officieel begint (24.00 uur), zinvol bijeen te zijn. Door de grote toeloop in het verleden is men er echter toe overgegaan om ook op een vroeger uur een bijeenkomst te houden. De aanvangstijden zijn ook dit jaar weer bepaald op 22.00 uur en 23.45 uur. Vóór deze aanvangstijden zal weer gedurende een kwartier de mogelijkheid worden geboden om gezamenlijk kerstliederen te zingen. De voorzitter van de Open Deur-groep, hulpprediker A. Schellevis. hoopt in beide samenkomsten te spreken over het onderwerp ,.Hoe zal ik U ontvangen?' In de bijeenkomst van 22.00 uur is medewerking van de christelijke gemengde zangvereniging ,,Soli Deo Gloria". In de bijeenkomst van 23.45 uur zal het jeugdkorps van de Holtensé Muziek Vereniging mede werking verlenen. Omdat in Open Deur-samenkomsten juist rand- en buitenkerkelijken worden verwacht (ja. deze bijeenkomsten juist met het oog op hen worden belegd), is'alles zo gemakkelijk mogelijk gehouden. Elke bezoe ker ontvangt bij het binnenkomen een volledig gestencild programma met liederenblad. Weliswaar zijn er gereserveerde plaatsen voor Open Deur-groep en medewerkenden, doch alle overige plaatsen zijn vrij. Zoals nooit zal ook nu geen entree worden geheven, maar staan de deuren uitnodigend voor iedereen open. Er is wel bij de uitgang een collecte voor het Open Deur-werk. De plaats van samenkomst is weer de hervormde kerk in Holten. De samenzang zal in de eerste bijeenkomst geheel en in de tweede bijeenkomst gedeeltelijk worden bpgelei-d door de organist van de hervormde gemeente, de heer Anton Koopman. tingveld van Deventer. Extra col lecte „Kerk en Wereld". Dinsdag 26 december (2e Kerstdag) HOLTEN R.K. Kerkdienst: 9.30 u. H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN ,R.K. Kerk: 8 u. en 10 u. H. Mis. Holten. I-Ierv. kerk, Dijkerhoek, Bethanië, Okkenbroek Herv. kerk: geen dienst Op uitnodiging van het bestuur van de Holtense Bejaajr'^ehsoHëteit kwa men dinsdagmiddag in het gebouw „Irene" ï'uim 50 bejaarden bijeen voor de jaarlijkse kerstmiddag leiding van déze bijeenkomst berustte bij dc presidente mevr. C. P. Enklaar-van Andel die een hartelijk woord van welkom sprak. De kerst liturgie die deze middag werd uitge voerd opende met 't gezamenlijk zin gen van het bekende gezang „Hoe zal ik u ontvangen, hoe wilt Gij zijn ontmoet" waarna het Kerstevangelie uit Lucas 2 werd gelezen door mevr. Enklaar. Door mevr. Aanstoot-Kolk man werd hierna voorgedragen het gedicht „Klein lied in de Kerst nacht" van Gabriël Smit. Na het zin gen van .het kerstlied „Een roze, fris ontloken'"" én lezing van Lucas 2: 8-14 door mevr. Span-van der Berg werd gezongen het. bekende „Ere zij God". Verder werden nog bijbelgedeelten gelezen door mevr. Langenbarg en mevr. Enklaar. Door mevr. Ribbink werd voorgedragen het gedicht „De ster" van To Höl- scher en mevr. Koopman-Hartsuiker declameerde „Simpel Kerstliedje^ van C. P. F. van der Werfhorst en „Ontmoeting der wijzen" van Jan H. de Groot. De declamatie werd afge wisseld met het samen zingen var „Stille nacht, heilige nacht". ..Komt allen tezamen" en „Nu zijt welleco. me". Na de pauze werd de beeld strip (in kleur en omlijst met zang en muziek) „Nij zijt wellecome' vertoond en speelden de zusje Tjii ske en Petra Span op blokfluit een aantal kerstliederen o.a. „Hoor d« eng'Ienzingen 'd eer" en „O. kin- deke klein, o kindeke teer" Mevr Enklaar wenste aan het eind van deze fijne kerstmiddag allen goede kerstdagen en een felnkkio nieuw jaar en zij sprak een hartelijk woord telef. (Joh. Mul- Zaterdagmorgen vanaf 9 uur tot woensdagmorgen 8 u. C. H. Rietdijk, Molenbelterweg tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen) Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: zaterdag dec. t.e.m. dinsdag, 26 dec. zr. J. Duncan,. Groene, Kruisg,e,bpuw, 1436 tussen 12 en 14 uur. Ambulancevervoer: tel. 1338 Aanstoot) b.g.g. tel. 1320 (fa. A Ier en Zn.). Zaterdag, 23 dec. en zondag 24 dec. A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor tel. 05470-3355 ma. 2 5dec. (le Goor tel. 05470-3355 ma. 25 dec. (le Kerstdag): L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3 Enter tsl. 05478-652 van 18-19 u. (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag, 23 dec. en zondag 24 dec. tot 18 u. W. C. C. Wamelink. Chur- chillstraat 107 tel. 2004. Na 18 u. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5 tel. 1515. Maandag. 25 dec. (le Kerstdag) en dinsdag 26 dec. (2e Kerstdag)Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstr. 5 tel. 1515. Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel, 1438 mevr. Beldman-Aanstoot telef. 1799. Zaterdag 23 dec. t.e.m. vrijdag 19 dec. buiten de diensturen: Electra: I Kolkman Gaardenstraat 13 tel. 1368 Gas: geen dienst. van dank tot allen (in 't bijzonder tot de zusjes Span) die aan het wel slagen meewerkten. De zang van de verschillende liederen werd op het or gel begeleid door de heer D. J. Schup pert. Vrijdag, 22 dec. t.e.m. zondag 24 dec. keurmeester buiten de diensturen H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Maandag 25 dec. t.m. zondag. 31 dec. C. Dijkstra, Schoolstraat 5 tel. 1833. Aangifte gestorven cjieren op zater dag van 9-11 u. aak het slachthuis tel. 1318. Geboren: Selma Savine. dv G. W. van Loenen en G. C. Heere. Getrouwd: G. H. J. Peters. 22 jaar Ambt Delden en H. H. Rensen, 23 jaar Holten. E. J. Grotentraast, 24 jaar Raalte en G. J. Lubbersen, 25 jaar Holten. H. Vosman 54 jr. Holten en M. de Vries 55 jaar Oost stellingwerf. Overleden: E. G, J. Bal, 100 jaar. BEVOLKING: Ingekomen. J. J. Westerveld en gez. van Rotterdam. D. van Gilst en gez. van Deventer mej. I. N. Nonhebei van eerden. A. P. I. van Noort en gez. van Deventer. M. A. Wille en gez. van Bussum. A. .J. Konijnenberg en gez. van Rhe den. M. L. A. Hoppezak en gez. van Leiden. M. Tangerman en gez. van Leeuwarden. Vertrokken: L. B. Baard en gez. naar Bathmen. Mevr. H. H. Pe- ters-Rensen naar Ambt-Delden. mevr. H. J. Bos-Klein Velderman naar Rijssen. F. Bergsma naar Hengelo. E. Booneman en gez. naar Zoetermeer. Dat is Gods blijde boodschap door de engel gebracht aan de herders. Dat is ook een blijde boodschap voor de men sen van nu. Waarom is dat nu zo'n bij zondere boodschap, waarom heeft de mens een Heiland of Redder nodig? We menen soms wel dat wij niemand no dig hebben, maar nog nooit heeft iemand de dood van zich af kunnen houden. En bij het sterven, zegt de Bijbel, moet de mens voor God verschijnen als een zondaar tegenover God en met al onze tekortkomingen tegenover onze mede mensen. En hoe zullen we ons uit dat oordeel Gods kunnen redden. En dan kunnen we wel zeggen dat we best opgepast heb ben. dat het zo erg niet is en het wel mee zal vallen, dat er geen God bestaat en dus ook geen oordeel, maar dat is eigenlijk zelfbedrog, want dat we een geboren zondaar zijn staat in de Bijbel. En God heeft dat in de Bijbel laten schrijven om ons daarop te wijzen en ons te waarschuwen. Wij kunnen ons zelf niet redden in het oordeel Gods. Daarom is ook de bood schap van de geboorte van de Heiland de meest blijde boodschap die er maar wezen kan. Gods Zoon is geboren als on ze Heiland om ons te verlossen van on ze zonden en van de straf Gods. In Hem is er vergeving van zonden en 'n eeuwig leven. Medeburgers van Holten, laat dat onze goede blijdschap wezen en laten wij dat met vreugde herdenken op de komende Kerstdagen. Dat wij weten dat Jezus onze Heiland is en wij eens samen met Hem God kun nen ontmoeten in het uur van ons ster ven. Dat is een heel persoonlijke zaak voor ouderen en voo r jonge mensen, want ouderen moeten sterven maar jon geren kunnen sterven. Wat is het rijk dat God voor ons Zijn eigen Zoon gaf. Weten wij ieder per soonlijk dat Jezus eens voor ons aan het kruis hing en van God voor ons is ver laten geweest? Dat is geen kleine zaak, maar een zaak van dood of leven. Ik hoop dat het voor ieder onzer blijde kerstdagen mogen zijn in die zin dat wij blij zijn met Jezus de Heiland. Het is zo jammer als het alleen maar prettige kerstdagen zijn. Want hoe prettig of ze ook zijn in de gezinskring en met aller lei goede gaven, het is met een paar dagen weer voorbij. Ik wil dat niet min achten en ik hoop dat u ook in die zin prettige kerstdagen hebt. maar dan mis sen we toch juist wat het Kerstfeest aan rijkdom geven kan. Gaan we op de kerstdagen ook naar de kerk om daar te horen van Hem die geboren is en met elkaar ook daarvan te zingen? Holtenaren, de kerstbomen in ons dorp branden weer. Met hun stille licht wij zen ze naar boven, vanwaar eens Jezus gekomen is in onze wereld tot onze red ding. Vieren wij met die Heiland een blij Kerstfeest. R. A. H.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1