H. Kers vijfentwintig jaar inseminator Blauw Wit klopt* Denekamp (2-0) ROOD poöFönraf WISING VRIJ Holtenaren mogen beide handen dichtknijpen met deze overwinning Bekerwedstrijd Holten- Berghuizen om 2 uur De eerste gouden speld Feestavond postduiven verenigingen verenigd in „Samenspel' Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Resultaten en programma jeugd S.V. Holten Rij vereniging ,De Bergruiters behaalt succes in Almelo WAAR GAAN WE HEEN Holten - La Première 1—0 V oetbalprogramma SV Holten Schietwedstrijden Twen the 2 - Holten 2 1-4 Omhoog 3 - Hollen 5 3T SOS 3-Holten 4 2-1 Uitslagen zomer competitie touwtrekken Geslaagd voor scheidsrechter Fusie Padvind(st)ers organisaties Programma Blauw Wit '66 NOOSTDOOR Excelsior 2-BI. Wit3 (3-0) Blauw Wit 2 speelde slecht Vrijdag 8 december 1972 In een aanvankelijk niet onaantrek kelijke wedstrijd waarbij de gasten toch wel het beste van het spel had den heeft Holten het Almelose La Première de twee puntjes afge snoept. Het spel van de bezoekers was- technisch en tactisch beter dan dat van de thuisclub! Haar over winning was hoofdzakelijk te danken aan een keihard schot door het mu tje van Willy Kaiser in de eerste helft van de wedstrijd en aan het "Voortreffelijk werk van doelman Beyk in de tweede helft toen de Al- meloërs vooral in de slotfase telkens gevaarlijk kwamen opzetten. Voor de rust was het een aantrek kelijke wedstrijd en golfde het spel op en neer, waarbij de Almeloërs nogal eens in de buiterispelval v.d. thuisclub liepen. Reijlink en Knapen gaven bij goed opgezette aanvallen van Holten enkele schoten af. die slecht gericht waren of tot hoek schop werden verwerkt. In de 30e minuut werd Brands on deruit gehaald toen hij op de linker vleugel was doorgebroken. In plaats van de voordeel-regels toe te passen liet scheidsrechter Pierik een vrije trap geven, waardoor de Almelose achterhoede zich weer goed kon op stellen. Vijf minuten later werd Reijlink in het strafschopgebied onderuit ge haald toen hij de verdediging gepas- Pierik toegekende strafschop werd door Knapen hoog over geschoten. Kaiser had aan het slot van de eerste helft meer geluk toen hij bij een vrije trap door het muurtje schoot 1-0. Na de thee was Nijenhuis vervangen door Veneklaas, waardoor in de aan vallen der Holtenaren meer tekening kwam. Er werd echter vaak heel ón- zogvuldig geplaatst, waardoor de Al melose defensie de zaak gemakke lijk kon klaren. In de 63e minuut kroop Holten door het oog van de naald, toen de linksbuiten van La Première de bal voor het inschieten had, maar stevig in de rug geduwd werd door een van de Holtense ver dedigers. Scheidsrechter Pierik zag er echter geen overtreden in, en doelman Deijk keeg de bal in zijn bezit. Hij moest vooral in de laatste fase van de wedstrijd herhaaldelijk reddend optreden, wat hem een wel verdiend applaus opleverde. De be zoekers drongen sterk aan, maar veel schoten waren slecht gericht, zodat het einde kwam met een Hol- seerd was. De door scheidsrechter Zondag: Holten 2—Heracles 3, 10.00 uur (Meermanskamp); SOS 2Holten 3, 10.30 uur; Holten 5—SDOL 3, 11.00 uur; Holten 4—Enter 6, 11.45 uur (Meermanskamp); Enter 7—Holten 7 11.45 uur; Holten 8—Holten 9, 9.00 u.; Haarl. Boys 6—Holten 6, 10.30 uur; Holten 1Berghuizen, 14.00 uur (Meermanskamp). Bij de in zaal ..Vosman" door de Schietvereniging ,De Eendracht" om het clubkampioenschap gehou den wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 127 pnt.; 2. J. van Asselt, 119 pnt.; 3. G. Koopman, 116 pnt.; 4. H. Paalman 109 pnt. Groep B: 1. G. A. Haverslag, 123 pnt; 2. D. Jansen, 117 pt; 3. A. Paalman, 114 pnt.; 4. G. Jansen, 112 pnt.; 5. J. A. Aanstoot 109 pnt.; 6. J. Bouwhuis, 108 pnt.; 7. A Schup- pert, 106; 8. J. Sluiter, 99 pnt. Groep C: 1. A. J. Drenth, 100 pnt 2. A. Bieleman. 96 pnt.; 3. A. Pekke- riet, 91 pnt.; 4. E. J. Denekamp, 85 pnt.; 5. H. J. Bekkemen6, 68 pnt.; 6. G. Schöppers, 49 pnt. Holten ontvangt voor de 2e ronde om de KNVB-beker zondag Berghui zen (naar de wijk Berghuizen van d< gemeente Oldenzaal). Berghuizen speelt in de 4e klasse A en staat op de tweede plaats van de ranglijst. Aangenomen mag worden, dat het dus een vrij sterke tegenstander zal zijn, al kan men er bij bekerwedstrijden niet altijd van op aan, dat de clubs in hun sterkste formatie uitkomen. Het zal in elk geval voor de rood zwarten een eer rhoetèn zijn een ron de verder te komen. Men kan dan te vens constateren wanneer de ploeg Holten 2 heeft zich enigszins her steld van de reeks nederlagen die vooral thuis nogal werden geleden. Nadat vorige week uit tegen Enter 2 werd gewonnen was het nu het Goorse Twenthe 2 dat kansloos was tegen 'n tactisch en technisch veel beter spe lend Holten 2. Hoewel de thuisclub al gauw de leiding nam (1-0) was het toch Holten, dat constant in de aan val was. vlak voor rust werd dan ook verdiend de gelijkmaker 'gescoord door W. Reilink, 1-1. Na de rust werd Twenthe geheel ov.epsjaee^^jpt .reW sulterde in een 4-1 stand voor de roodwitten. Doelpunten gescoord door resp. KL Broersma, G. Markvoort en Herman Kalfsterman. A.s. zondag: Holten 2 - Heracles 3, 10.00 uur, Sportpark Neermans kamp". De stand in deze afdeling is: WW 2 10-14; Wierden 2 11-14; GFC 2 11-14; Heracles 3 11-13; Hector 2 11-13; Hol ten 2 11-11; Twenthe 2 11-11; Haarle 2 11-10; Enter 2 11-9; Almelo 3 11-6: Rietvogels 3 11-5. In een van beide zijden zeer goed gespeelde wedstrijd heeft Holten 5 haar meerdere moeten erkennen in Wierden 3. Daarmee is Wierden 3 de enige ploeg, die dit seizoen alle 4 pun ten van Holten 5 heeft weten te pak- tier 'n aantal goede kansen te schep pen die niet werden benut. Wierden 3 zag het gevaar in en pakte iets for ser aan wat resulteerde in gevaar lijke counters. Uit twee van die snel le aanvallen scoorde Wierden, 2-0. De Holtense achterhoede zag daarna kans de snelle vleugelspelers af te stoppen zodat de stand 2-0 bleef tot aan de rust. Na da rust scoorde G. Paalman 2-1, een prachtig doelpunt vanaf de aftrap geproduceerd. Holten 5 heeft de gehele 2e periode getracht de gelijkmaker te scoren. Er werd met zeer veel inzet gestreden, een compliment waard, maar het beoog- öe doel bleek" te 'vér weg.Iri een vah' Holten^zijda alles-of-niets slotoffen- sief zag Wierden nog kans: de score;: via een snelle tegenaanval op 3-1 te brengen. Dat de stemming, ondanks de nederlaag, goed was, bleek uit het zingend aanvaarden van de thuis reis. In een slecht gespeelde wedstrijd heeft Holten 4 verdiend de punten in Hellendoorn moeten laten. Het begon goed voor de Holtenaren door een doelpunt van Wansink in de begin fase. Zwakke momenten van de rood zwarte defensie waren debet aan twee tegendoelpunten. Door het niet benutten van fraaie scoringskansen, waaronder een strafschop, voorai in de tweede speelhelft, verdienden de Holtense jongens de winst deze keer volledig uitkomt of de krachtsver houdingen in de afdelingen A en B ongeveer dezelfde zijn. De wedstrijd begint om 14.00 uur op het Sportpark Meermanskamp". De gehele suppor- tersschare wordt tegemoet gezien. De selectie is als volgt: J. Deijk. D. Pasop, G. Paalman, G. So er W Dikkers, G. Brands, W. Kaiser, S Memsma, A. Reijlink, G. Oolbekkink B. Knapen, J. Veneklaas, W. Nijen huis. De uitslagen en de stand van zon dag jl. is als volgt: Holten—La Première 1-0; Wierden Nijverdal 4-2; Hector—Unisson 2-0; Rood ZwartWilhelminaschool 4-0; Reutum—Enter 2-3; NEO—OSV 5-1. Rood Zwart Hector La Première Holten W'school Wierden Reutum NEO Enter Nijvërdal Unisson OSV 12 9 2 1 20 12 8 2 2 18 12 7 2 3 16 12 6 2 4 14 11 6 1 4 13 11 4 3 4 11 12 4 3 5 11 11 3 4 4 10 11 1 3 7 29-11 14- 9 16-15 18-16 20-16 16-17 23-24 10-12 14-27 10-21 18-37 De gestaakte wedstrijden Enter— Unisson en WilhelminaschoolWier- den zijn niet in de stand verwerkt. De einduitslagen van de Zomer competitie trouwtrekken zijn als volgt: Catchkasse: 1. E.H.T.C. 92 pnt; 2. Noordijk 78 pnt.; 3. Holten 53 pnt.; 4. Buurse 44 pnt.; 5. Bekveld 0 pnt. 640 kg. A-klasse: 1. Vorden 157 pnt.; 2. Bekveld 117 pnt.; 3. Zieu- went 17 pnt.; 4 Noordijk 64 pnt.; 5. Holten 59 pnt.; 6. Enger 29 pnt.; 7. Agilles 11 pnt. 560 kg.: 1. Vorden 163 pnt.; 2. Bek veld 131 pnt.; 3. Noordijk 89 pnt.; 4. Warken 63 pnt.; 5. Holten 58 pnt.; 6. Heure 54 pnt.; 7. E.H.T.C. 25 pnt.; 8. Jonge kracht 17 pnt De data voor de wintertournooien zijn als volgt vastgesteld: 1 16 dec. in Hengelo (G.); 2 20 jan. in War ken; 3 20 febr. in Voorst; 4 10 maart in Bathmen. Te Almelo zijn voor het diploma ..officieel scheidsrechter KNVB afd. Twente" geslaagd de heren D. Beid- man, Kolweg 69 (lid van de ZVV „Blauw Wit '66") en H. Wansink, Schepenenstraat 11 (lid van SV .Holten". Afgevaardigden van het Neder lands Padvindsfcers Gilde, de Neder landse Gidsen, de Katholieke Verken ners en de Nederlandse Padvinders hebben vandaag de fusie-besluiten af gerond van de resp. ledenvergaderin gen, die op 25 november j.l. zijn ge houden. Dit betekent, dat deze vier padvind (st)ers-organisaties per 1 januari 1973 gaan fuseren en één nieuwe ver eniging oprichten onder de naam SCOUTING NEDERLAND. Ruim 100.000 meisjes en jongens en 12.000 vrijwillige leidsters en leiders zullen in Scouting Nederland het eigentijdse Spel van Verkennen spelen, dat nu ruim 60 jaar geleden door Baden Po well met groot enthousiasme werd op gezet. Het fusie-besluit is het resultaat van ruim V/t jaar intensief overleg in een aantal speciaal geformeerde fusie werkgroepen. Tijdens de eerder ge noemde ledenvergaderingen hebben de afgevaardigden zich onder meer uitgesproken over de struktuur van de nieuwe vereniging, samenstelling van 't bestuur en over voorstellen in zake de spelvormen voor de komende periode. Het tot stand komen van de nieuwe scouts-organisatie betekent verder, dat er 'n bundeling mogelijk is v. d. buitencentra, verkooporganisaties, ge bouwen en kantoren van de VIER. Zo zullen de landelijke bureaus zo spoedig mogelijk na 1 januari a.s. verplaatst worden naar Amersfoort. Voorzitter van het bestuur gaat de heer Schelberg worden, burgemees ter van Weerselo in Overijssel. De heer H. Kers, Holterbroek te Holten, eerste inseminator van van de Runder K.I.-vereniging „Zuid-West Overijssel" herdacht vorige week vrijdag zijn 25-jarig jubileum. Dat geschiedde in een sfeervolle omgeving, n.l. in de tot herberg verbouwde boerderij „De Kemper" te Markelo, o.m. in tegenwoordigheid van het be stuur der K.I.-vereniging, het personeel en zijn gezin. Na een in leidend woord van de hoofdinseminator de heer M. Miedema, werd de jubilaris toegesproken door de voorzitter van de K.I.-vereniging, de heer G. J. Kottelenberg, die hem de gelukwensen van het be stuur aanbood. De voorzitter herinnerde er aan, dat de heer Kers zijn loopbaan niet bij de K.I.-vereniging „Z.-W. Overijssel" begon nen is, maar onder auspiciën van de K.I.-vereniging te. Almelo. „Z.-W. Overijssel" is pas in het voorjaar van 1952 opgericht. Er is met de kunstmatige inseminatie in Holten begonnen met de stier „Koen" van de familie Mans Boode te Espelo. Dat er nog wel een en ander aan dit werk haperde bleek wel uit de herinneringen, die door de heer Kottelenberg en later door de heer Miedema werden opgehaald. De heer Kers kreeg een enveloppe met inhoud en zijn echtgenote bloemen. -v.«« "*-,'-11 i-c juilgcuo UC W11I91 u ir f ACtJI ken. Na een snelle openingsperiode I niet. Zondag zal tegen Enter 6 uit 'n wist Holten 5 zich het eerste kwar- ander vaatje getapt moeten worden! HOLTEN A 1 SPEELDE TEGEN WIERDEN A De rust ging met een 2-0 voor sprong in, maar helaas hebben de meeste A-spelers een waardeloze wedstrijdmentaliteit zodat deze wed strijd nog in een 3-3 gelijkspel ein digde. Tenslotte een piuim voor de beste man van het veld, scheids rechter H. Schutte. Voor a.s. zater dag staan de volgende competitife wedstrijden op het programma: RKSV E2-Holten E5, aanvang 1.00 uur vertrek 10.30; Excelsior E7-Hol- ten E6, aanvang 9.30 uur, vertrek 9.00 uur; MVV '29 Al-Holten Al, aan vang 2.45 uur, vertrek 1.45 uur; Hol ten Bl-Rietvogels BI, aanvang 2.30 uur, Meermanskamp; Excelsior B4- Holten B2, aanvang 2.45 uur, ver trek 2.00 uur; Holten Cl-Heracles Cl, aanvang 1.30, Meermanskamp; Holten C3-MVV '69 Cl, aanvang 12.15 uur, Meermanskamp; Twenthe Dl- Holten Dl, aanvang 2.00 uur, vertrek 1.30; Holten El-Excelsior E2, aan vang, 1.00 uur, Meermanskamp; RKSV El-Holten E2, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.30 uur. MVV 1929 B 1 TTD Ook deze moeilijke uitwedstrijd heeft B 1 tot een goed einde ge bracht. Voor de rust, met de sterke wind in de rug, heeft B 1 een bij zonder goede wedstrijd gespeeld. De grotere snelheid, die de spitsspelers ten opzichte van de M.V.V. verdedi gers hadden werd doelmatig uitge buit. Met lange ballen werden de spitsen aan het werk gezeg en dit le verde al heel spoedig de openings treffer op. Zeer beheerst werden een paar verdedigers in de luren gelegd, waarna de keeper geen schijn van kans meer had (1-0). Halverwege de eerste helft wist dezelfde speler met een keurig doelpunt, de stand op 2-0 te brengen. Toen één van de Hol- tenspelers wederom was doorgebro ken, werd hij op vakkundige manier neergelegd, hetgeen BI een straf schop opleverde. Deze kans liet men niet onbenut, want met een strak schot werd vanaf 11 m in de roos geschoten (3-0). Met deze stand werd er gedraaid. Wie had gedacht, dat de Holtenaren op rozen zaten, kwam bedrogen uit. De M.V.V.-ers ging kennelijk met de gedachte het veld in, wat Holten kan, kunnen wij ®ok, d.w.z. tenminste drie doelpun ten maken. Dit nu zat hen in 't be- 0n niet erg glad. Integendeel, de Ittooiste kansen waren voor de rood zwarten, maar jammer genoeg werd er niét één van benut. Dit was aan leiding voor de tegenstander om met nog meer energie len aanval te trekken. De Holtense achterhoede begon danig té wankelen en na on geveer 20 minuten wisten dé M.V.V.- ers de achterstand tot 3-1 te verklei nen. Nog geen 10 minuten later wis ten ze zelfs uit een omstreden straf schop op 3-2 te komen. N i zag het er erg benauwd voor BI uit, maar men wist te voorkomen dat M.V.V. op 3-3 kwam. Het laatste fluitsignaal kwam dan ook als een grote opluch ting voor onze spelers. Dit karwei was weer geklaard, maar a.s. zater dag wacht er al weer een zware op gave. Rietvogels BI fungeert dan als tegenstander van BI, die daarmee hun eerste wedstrijd op het nieuwe sportpark spelen. Jongens laat „den volke" zien wat jullie in jullie voet balmars hebben. Dat dit nodig zal zijn, daarvan kun je overtuigd zijn. De mensen uit de Riet zullen er ze ker bijzonder fel voor vechten om de hun inziens onverdiend grote neder laag, die zij een paar weken geleden in Almelo leden, goed te maken. Jongens we rekenen op jullie, dus doe je best. SDOL E 3—HOLTEN E 4 2*4 Ook Holten E4 speelde een goede wedstrijd in Luttenberg. De voorhoe de was goed op dreef en wist vier prachtige doelpunten te scoren. He laas werden er in de achterhoede en kele foutjes gemaakt waarvan SDOL goed gebruik wist te maken. SDOL E 4—HOLTEN E 5 0-1 Holten E5 heeft dankzij een klein overwicht' verdiend van SDOL uit Luttenberg gewonnen. Voor rust ging de strijd nog gelijk op. zodat de stand op 0-0 bleef. Na rust moesten de Holtenaren tegen de wind in spe len en dit deerde hun in hel geheel niet, want na tien minuten was het al raak, uit een goede doorbraak van één der Holter spelers. Holten ploeg maar verdere doelpunten ble- bleef daarna duidelijk de betere ven uit. SOS E 5—HOLTEN E 6 4 0 Hoera de s.v. Holten heeft er weer -een pupillen elftal bij! Zaterdag kwam dit elftal voor het eerst het veld in. Deze jongens verloren welis waar maar als ze trouw komen trai nen zal E6 zeer zeker een erg goed elftal worden. Blauw Wit heeft de uitwedstrijd te gen het eerste van Sportclub Dene kamp met 2-0 gewonnen doch tradi tie getrouw ging het weer moeilijk. De Denekampers zijn in eigen huis altijd lastige tegenstanders geweest en het heeft Blauw Wit wéér een to tale inzet gekost om de beide puntjes te pakken. De grensbewoners waren technisch zeker niet minder. Hun spel opbouw was af en toe beter en het plaatsen was beter verzorgd. De ach terhoede zette herhaaldelijk de aan val aan het werk doch binnen de 16 meter bleef de Blauw Witte verdedi ging meester van 't terrein. De gast heren kwamen nog wel tot enkele harde schoten van plm. 20 meter en bij één hiervan redde doelman Frans van Gennep ten koste van een hoek schop. Na plm. 35 min. spelen zette Henk Aanstoot Jr. met een schot via paal BI. Wit op 1-0 en dit werd ook de ruststand. Na de thee speèlde BI. Wit sterker en het liep allemaal wat beter. Tien minuten voor tijd zorgde Blauw Wit I speelt uit tegen VE SOS I dat afgelopen zaterdag kop loper Drienerlo met 2-1 klopte. De Hellendoorners draaiden in het begin van de competitie slecht (3 nederla gen achter elkaar) doch ze herstel den zich schitterend. Op 30 septem ber werd op ..Meermanskamp" met 1-0 gev&onnen. We houden het op een gelijkspel. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter Webbink begint om half 3. Het Blauw Wit elf tal zal worden gekozen uit de vol gende selectie; F. van Gennep, doel. C. P. Beukenkamp, J. Thalen, G. Dik kers, H. Hovenkamp, J. W. Beldman, G. van d'e Weerd, B. Rietberg, H. Aanstoot Sr., H. Aanstoot Jr, E. Beld man, A. Jansen, G. Schöppers en H Wiersma. Blauw Wit 2 krijgt koploper Klooster haar 4 op bezoek; Spelend als de af gelopen zaterdag hebben Nijenhuis en z'n mannen geen schijn van kans. We weten zeer wel dat ze het wel be ter kunnen en we rekenen er clan ook op dat het in ieder geval een puntenverdelig wordlt. Aanvang half 3. Het. derde speelt om half 3 in 'Nijverdal tegen DES 6 en het vierde krijgt om 11.00 uur VESOS 4 op be zoek. De Blauw Witte B 1 junioren zullen het thuis niet makkelijk krijgen te gen Enter BI maar we houden het toch op een bescheiden zege. Aan vang: 2.45 uur. Het programma voor de Blauw Wit jeugd luidt verder als volgt: Junioren Blauw Wit BI—Enter BI 2.45 uur. Blauw Wit ClHaarlese B Cl 1.15 u. De Zweef C3Blauw Wit C2 1.30 uur, vertrek 1 uur. Blauw Wit D is vrij. PUPILLEN Enter V El—Blauw Wit El 2 uur, vertrek 1.15 uur. E2 is vrij. Sp. Lemele E2—Blauw Wit E3 10.15 uur, vertrek hajf 10. Blauw Wit E4De Zweef E8 10 uur. Blauw Wit E5De Zweef E7 11 uur. Ab Jansen uit een kopbal van Ep Beldman voor 2-0. Sportclub zette in de laatste minuten nog alles op al les om de eer te redden, maar de Blauw Witte achterhoede gaf geen krimp. Stand le klasse A: Kloosterhaar Drienerlo Sibculo Daarle Blauw Wit VESOS Boswinkel D.V.O. Eversberg Denekamp 12—16 11—15 10—14 11—13 12—13 12—13 10—10 12— 9 De heer Miedema vertelde dat van „Koen", practisch geen enkele koe drachtig is geworden „en je vraagt je af hoe het mogelijk is, dat deze methode zo'n vlucht genomen heeft", aldus spreker. Het aantal te behan delen dieren bleef aanvankelijk per bedrijf tot enkelen beperkt, want de boeren wilden niet alle koeien aan dit „nieuwigheidj.e" wagen. Met de gelukwensen bood hij namens het personeel de jubilaris een moderne krantenbak aan en mevrouw Kers bloemen-. De heer M. Veenstra van de Ge zondheidsdienst voor dieren te Zwol le noemde de jubilaris een persoon lijkheid, die bekend was om zijn uit spraken. Wat de gezondheidsdienst in het bijzonder in hem waardeert is bijvoorbeeld zijn wijze van optreden bij de stierenaankoop. Hij bood de jubilaris een boekenbon aan. Als vertegenwoordigers van de Bond van K.I.-personeel waren te genwoordig de heren E. Daman uit Ommen en A. Mosterman uit Dalf- sen. Eerstgenoemde zei bij het uit spreken van de gelukwensen van de bond, dat er nog niet zo heel veel jubilarissen zijn geweest in deze sector van de veehouderij. In federa tief en provinciaal verband heeft men gemeend hier wel iets aan te moeten doen. „De heer Kers is dan ook het eerste bondslid, dat een oor konde en een gouden speld krijgt aangeboden. Wij zijn blij, dat wij hem mogen ridderen", aldus heer Daman, die mevrouw Kers bloemen aanbood. De heer Kers wist bij zijn dank woord voor de hulde die men hem betoond had heel wat te vertellen uit de afgelopen jaren en vooral uit de beginperiode, die niet altijd even gemakkelijk is geweest, vooral ook omdat hij met zijn vrouw ook nog een boerderij moest beheren, want anders kon men niet rondkomen. Hij sprak de hoop uit, dat hij ondanks Voorzitter G. J. Kottelenberg van de K.I.-vereniging „Zuid- West-Overijssel" feliciteert de heer Kers met zijn zilveren jubileum als inseminator. In het midden mevrouw Kers. een zeer been, toch spoedig weer zijn werk kan doen. Het werd zeer feestelijk in de her berg toen ook anderen oude herin neringen ophaalden. Zaterdagavond j.l. hebben de leden van de rij vereniging „de Bergruiters'' getoond dat hun mlhousiaste trai ning onder leiding van hun instruc teur de heer Valk niet voor niets is geweest. De Almelose rijvereniging „De Looleeruiters" organiseerde op die avond wedstrijden voor B en L ruiters, waarvoor behalve de organi serende vereniging waren uitgeno digd: „De Hertruiters" uit Hellen doorn en „De Bergruiters" uit Hol ten. Voor de B.ruiters was er een spring concours in twee manches, dat werd gewonnen door onze plaatsgsnote mej. Carol Schrijvers met Cinderella, met de voor die avond hoogste beoorde ling voor rijstijl. Verder kwamen in de B-klasse uit voor de Bergruiters in volgorde van klassering: Mariët Djkgraaf met Remy. D. Aaftink met Flamingo, J. Tiggelaar met Dilem ma, J. Bronsvoort met Silver Moon, mevr. Vixseboxse met Miss Daja en F. Admiraal met Tosca. In het L-Concours kwamen de Hol tenaren uit met drie combinaties J. Bronsvoort met Rex 1 springfout en J. Selhorst met Dandy S: Deze laat ste kwam voor het eerst uit in een L wedstrijd, reed een foutloos par cours in de eerste m~nche, maar in de tweede manche speelde een ge brek aan wedstrijdervaring hem par ten. Hij startte voor het belsignaal van de jury en werd gediskwalifi- Het derde trok met de beste voor nemens en goede hoop naar Rijssen. Een puntje zou toch zeker lukken! Helaas kwam het anders uit. Doel man Heemskerk moest 3x naar het net en de Blauw Witte aanvallers, die toch meerdere goede kansen kre gen op een doelpunt, faalden bij het afwerken. Vandaar een 3-0 zege voor de rood-witten. Blauw Wit 4 was geen partij voor Enter Vooruit 5. De zwart-witten wonnen met 15-1 en behouden hun goede kans op de titel. Voor de jeugd was slechts een wedstrijd vastgesteld. Blauw Wit E4 speelde thans gelijk (3-3) tegen RKSV E2. Henk Meken- kamp (2x) en Jan Klein Nagelvoort maakten de doelpunten. ceerd, als derde combinatie startte G. ter Hofte met Don Juan. Het derde deel vbn de avond was een equite-springconcours. Hier wa ren 2 spannende ban-ages nodig om do uiteindelijke winnaars aan te wij zen, n.l. het equipe van de organise rende vereniging de Looleeruiters. De Bergruiters wisten een fraaie tweede plaats te veroveren met een equipe bestaande uit J. Bronsvoort- Rex foutloos, J. Selhorst-Dendy fout loos, H. Frielink-Tosca 4 fouten G. ter Hofte met Don Juan. Voor de ze prestatie was een mooie beker beschikbaar gesteld. Men kan dus ze ker stellen dat de Berg uiters met veel enthousiasme de eer van Holten in Almelo hebben verdedigd. Blauw Wit 2 is in de thuiswedstrijd tegen DETO 7 niet verder gekomen dan een gelijkspel (1-1). De ploeg was geen schaduw van de elf tlie de vorige week Sibculo 3 van het veld speelde (13-3). Alen had reeds in de eerste 20 minuten de wedstrijd moe ten beslissen. Helaas werden 3 a 4 zeer goede kansen op onverklaarba re wijze onbenut gelaten. Van samen spel was slechts bij hoge uitzonde ring sprake. Alle aanvallers waren persoonlijk veel te veel uit op het maken van een doelpunt. De rust brak aan met 1-1. Voor Blauw Wit scoorde Renger Veldhuis. Ook na de thee speelde de hele strijd zich prac tisch af op de D.E.T.O.-helft en weer ontstonden er meerdere mogelijkhe den op een treffer, doch het was te moeilijk om raak te schieten. A1 met al een slechte beurt van Blauw Wit en een wedstrijd om snel te vergeten. De postduivenverenigingen uit Enter Goor, Hengevelde en Markelo met o.a. leden uit Holten verenigd in de C.C. „Samenspel" hielden zaterdag avond in café „De Bierpomp" te Markelo een feestavond waarop de prijzen aan de kampioenen werden uitgereikt. Deze bestonden o.m. uit drie fietsen, en tal van mooie be kers en bokalen, welke door voorzit ter Joh. Bekhuis werden uitgereikt. Er werden consumptiebonnen uitge reikt en het geheel werd omlijst door een tweetal muzikanten, die 'n gezellige sfeer wisten te scheppen, zo dat er naar hartelust gedanst werd tot in de kleine uurtjes. Al met al was het een prachtige avond. De volgende deelnemers aan de wed vluchten werden kampioen en ontvin gen de prijzen: Vitesse (aangewezen): 1. F. Pots, 2. H. Spekenbrink, 3 D. Oremus (on aangewezen).: 1. H. Spekenbrink 2. mevr. ten Berge, 3 G. te Berge. Midfond (aangewezen): 1. H. Speken brink 2 G. ten Berge. 3 H Wolters (onaangewezen): 1 H. Spekenbrink 2. G. ten Berge 3 H. Wolters. Fond (onaangewezen): 1 Mevr. ten Berge 2 G. ten Berge, 3 G. J. Es- sink (onaangewezen): 1 H. Speken brink 2 F. Pots; 3 Mevr. ten Berge. Jonge duiven aangewezen 1. J.. Reijerink, 2 H. A. S. POTS: 3 H. Leferink (onaangewezen): 1 Mevr. ten Berge, 2 H. Wolters, 3 Comb. Len H. Generaal (aangewezen): 1 H. Spe kenbrink 2 G. ten Berge, 3 H. Wol ters, 4 Mevr. ten Berge en 5 Joh. Blokhuis: (niet aangewezen): 1 H. Spekenbrink, 2 G. ten Berge; 3 Me vr. ten Berge, 4 H. Wolters 5 Me.vr. Spekenbrink. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. VRIJDAG 8 december aanv. 20 u. Godspell. dinsdag 12 december aanv. 20 uur Overijssels Philharmonisch orkest, abonnementsconcert. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 7 t.m. woensdag 13 de cember Waar ouders van wakker lig gen, 5e en laatste week 18 jaar; vrijdag 8 en zaterdag 9 december, nachtvst. De slagbij Anzio 18 jaar; zaterdag 9, zondag 10 en woensdag 13 december matinee: Vier voor Te xas a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur vrij. 21-23130 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 uur. wo. 14-20 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 7 t.m. woensdag 13 de cember, Schoonheid der liefde (Os- walt Kolle) 18 jaar; vrijdag 8 en zaterdag 9 december, nachtvst. De vijf getekenden 18 jaar; vrijdag 9, zondag 10 en woensdag 13 december matinee: Tom en Jerry a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 uur. za. 14-18.45-2115-24 u. zo. 14-16-18.45-21.5 u. wo. 14-20 uur. LUXOR, Brink, tel. 18662. donderdag 7 december, cyclusvst. La maison de Boris 18 jaar; vrijdag 8 t.m. woensdag 13 decem ber The last Grenade 14 jaar; zondag 10 december matinee: Robin Hood der wlide seeen a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. t.m. 27 december Aleid Lesmeister olieverfschilderijen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. zaterdagavond, zondag en maanl.'g gesloten. GOET1EK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. t.m. 22 december Henk Voerman en Pieter de Vries, etsen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondag geslo ten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2, tel. 16773. tot half december Renate Vinken, schetsen. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12 en 14-17.30 uui' vrijdag ook 19-21 uur. WEVERY DE PLOEG, Bergstraat 51- 53. t.m. 29 december Dick Laning ke ramiek. Openingstijden: ma. t.m. vrij 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Galerij Lenten, Weerdsweg 9-11 Epse tel. 05700-21815 tot 15 januari moder ne grafiek een collectie van div. kunstenaars. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-18 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE WAAG, Brink telef. 14556. Antieke fietsen, keukens, zil ver en aardewerk. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 antiek speelgoed, an tieke kostuums. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur, zondag 10 december geslo ten. En ook zaterdag 9 december ge sloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur LITERAIR CAFE, Brink *30 telef. 11637. dinsdag 12 december aanvang 20 u. Nieuwe uitgaven. JAZZ CAFE, Brink 30 tel. 11637. elke vrijdag van 20.30 u. tot 24 uur. Kosten f 2,50 p.p. SPEL CAFE, Brink 30 tel. 11637. woensdagavond 13 december van 20.30 uur tot 22.30 uur. Er worden in wedstrijdvorm allerlei spelletjes gespeeld; Mens erger je niet, Mikado enz. WIJKGEBOUW JOHAN VAN VLO- TENLAAN. zaterdag 9 december van 14-17 uur Algemene ruilbeurs. ALMELO VAROSSIEAUDo. t.m. wo.Ont snapping van de apenplaneet 14 jr. Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo: 2.30 en 8 uur. Za. 6.45 en 9 uur. zo. 2.30 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zat.: Eiland der erotiek 18 jaar; Aanvangstijden: 23.15 uur. PALACE: Do t.m. wo: Vrouwen pri vé 18 jaar; Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 6.45 en 9 uur. Za. 6.45 en 9 uur. Zo. wo.De dikke en de dunne, a.l. Aanvangstijden: zo. 245 uur en wo. 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5