Sinterklaas op de christelijke kleuterscholen Sinterklaas bezocht alle basis kleuterscholen in Holten en m Sint Nicolaasfeest J)u Schakel Sl-Nico laas feest op kleuterschool Tuinstraat Toegangswegen naar De Haar slecht verlicht Jeugdaktie de Brug „Kom over afgesloten ONZE AGENDA Het Sinterklaasfeest in Dijkerhoek Zetduivel l j es speel den Klein Velderman parten Het bezoek van Sinterklaas aan Dijkerhoek De Sin t in Espelo Op de Kolbasis- en kleuterschool Brandmelding Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Er komt "verbetering L - - Gezinsverzorging Nachtdienst Slachthuis Storingsdienst GEB Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen De heer B. Gerheers vertrekt naar Leeuwarden HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs lit cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaarf 12,— per jaar Vrijdag 9 december 1972 34ste Jaargang - No. 48 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 8 december 10.30 uur: Bestuursvergadering afd. Holten van het Ned. Roode Kruis in hotel Holterman. Uitreiking Landsteinerpenningen. 20.00 uur: Potstoten in cai'é Jansen. Zaterdag 9 december 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van de SV Holten. 13.0015.00 uur: Inlevering vakantie bonnen ASF bij W. G. Tijhof, Hof- fesstraat 21 (zie adv.). Zondag 10 december 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van de ZVV Blauw Wit '66. 14.30 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 11 december 19.00 uur: Espelose Plattelandsvrou wen naar voorstelling van ,,Mik" in de Deventer Schouwburg. Samen komst bij de school te Espelo. 19.30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie Holtense Han delsvereniging in Amicitia (zie gro te advertentie van 24 nov.). 20.00 uur: Bestuursvergadering afd. Holten van de ABVA in hotel Vos man. Dinsdag 12 december 20.00 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging ,,Soli Deo Gloria". Vrijdag 15 december 20.00 uur: Bindingsavond kaderleden vakbondsafdelingen van het NVV in hotel Vosman. Maandag 18 december 20.00 uur: Kerstfeest Plattelands vrouwen Dijkerhoek in zaal café 't Bonte Paard te Dijkerhoek. Dinsdag 19 december 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 19.45 uur: Kerstfeestviering afd. Es pelo van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Het Trefpunt". Woensdag 20 december 19.45 uur: Gezamenlijke kerstfeest viering Chr. Plattelandsvrouwen en Herv. Vrouwenverenigingen Holten en Dijkerhoek in gebouw Irene. 20.00 uur: Kerstfeestviering afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in Amicitia. Dinsdagmorgen kon Sinterklaas nog even tijd vinden om een bezoek te brengen aan de o.l. Dorpsschooltraditiegetrouw. Al sinds mensen heugenis was dat gebeurd. De kinderen wisten ei- van en moeders met peuters wisten er ook van. want zij waren uitgenodigd en in groten getale aanwezig. Zelfs een meisje uit Australië zat in de „Ridderzaal"'de hal van de school, om het bezoek van Sint en Piet mee te beleven. Er viel inder daad iets te beleven, want Piet stapte niet uit de taxi om zijn chef het portier te openen. Neen, hij zou plotseling een touw over de ballustrade wer pen en vliegensvlug als een aap naar beneden komenHoe kwam hij daar boven in het schoolgebouw? Dat bleef de kinderen een raad sel! Sint had veel lof voor de stijlvolle ontvangst. De zesde-klassers begeleidden de samenzang met tamboerijnen, triangels, ballenstokjes, bekkens, rollen en trommels, keurig uitgedost, hetgeen een zeer feestelijke aanblik bood. Wat moet er door de oude bisschop zijn heengegaan, toen het klonk: „O, kom er eens kijken, wie u in de Dorpsschool ziet. Haast niet te geloven, het zijn Sint en Piet! Wat loopt die lieve Sint nog recht, hoe schaduwt hem zijn trouwe knechtTot aller verbazing liep Piet plotseling op zijn handen door de hal, nu eens vooruit, dan weer achterwaartskun stig! Kreten van bewondering klonken onophou delijk. Een van de peuters probeerde het hem spontaan na te doen. Zijn ene been ging wel de hoogte in, maar het andere bleef wijselijk op moeder aarde... Algemene hilariteit. De leerlin gen van de school verdwenen in de lokalen en Sint onderhield zich nog even met de kleintjes. Bij het verlaten van het schoolgebouw gaf hij ze persoonlijk een hand. De aanwezige oudercom missieleden assisteerden hem door de peuters nog iets in de hand te drukken. Door de klassen. Hierna ging Sinterklaas een bezoek brengen aan de leerlingen in hun lo kalen. Eerst in de lagere klassen, daarna even vluchtig in de hogere. 1-Iet grote boek reikte Piet hem tel kens aan. Er werd veel geprezen en soms kwam de wijsvinger verma nend om'hoog. Enkele kinderen zon gen of zegden een leuk versje op. Soms bood een kindje hem een zelf gemaakte tekening aan, of een paar winterworteltjes voor het paard, dat nu op stal stond uit te rusten De kinderen waren erg blij met de ca deautjes en met de traktaties. Sint gaf dit jaar minder snoep op deze school dan vroeger. Daarentegen gaf hij een mandarijn, een appel, 'n doosje rozijnen. Traditiegetrouw had hij de speculaaspop nog gehand haafd. Aan Marianne Paalman, de enige „zieke leerlinge" werd nog een vluchtig bezoek gebracht in de Beuseberg en toen ging de Sint naar elders. De kinderen hadden prettige herinneringen aan het be zoek van hem en zijn knechtje. Sinterklaas school. De o.l.s. Dijkerhoek vierde ook dit jaar, tesamen met de kleutercur sus, haar Sinterklaasfeest in de, met door leerlingen gemaakte Sinter klaaswerkstukjes, feestelijk versier de zaal van het Bonte Paard. Na door het hoofd der school, de heer Kroon te zijn verwelkomd, ver klaarde Sint erg blij te zijn met de totsland gekomen kleutercursus en met de opening van de E-8, daar de kinderen nu iets veiliger kunnen oversteken, borden met een maxi mumsnelheid zou hij daarom niet gek vinden. Sint's verjaardag zelf werd op zeer muzikale wijze gevierd door het op treden van een viertal blokfluit groepjes en het zingen van liedjes met begeleiding van instrumenten, uit het Orf instrumentarium onder In onze bladen van 24 november en 1 december j.l. heeft de zetter in Al melo in de radio- en t.v.-openingsad- vertentie van Klein Velderman B.V. enkele prijzen per abuis omgewisseld. Voor de moeilijkheden, die daardoor voor Klein Velderman B.V. ontston den, bieden wij onze oprechte excuses aan. Redactie Holtens Nieuwsblad Doordat enkele prijzen in onze ope ningsadvertenties verkeerd werden afgedrukt is het effect van de radio- en t.v.-aktie voor een gedeelte ver loren gegaan. Wij hebben daarom besloten de akr tie nog tot 1 januari a.s. voort te zet ten. Direktie Klein Velderman B.V. leiding van mejuffrouw G. Dillinj De eerste klas boekte veel succes met een mini-musical. Nadat alle kleuters Sint en Piet 'n handje hadden gegeven, werden alle kinderen van snoepgoed voorzien. De lagere schoolkinderen kregen tot slot een leesboek en de kleuters een kleurboek met verfdoos. De hele jeugd van Dijkerhoek was :aterdagmiddag uitgelopen om maar niets te missen van het bezoek, dat Sinterklaas aan de buurtschap bracht. De kindervriend arriveerde met zijn beide zwarte knechten in ge zelschap van de voorzitter der Hol tense Handelsvereniging, de, heer W. ten Berge, in een grote auto bij de molen in het centrum van de buurt schap, waar de muziekvereniging „HMV" en de drumband klaar ston den om een rondgang te maken. Men volgde deze keer niet de gebrui kelijke route maar trok via de nieu we woningbouw van Dijkerhoek naar Café 't Bonte Paard. De feestzaal stroomde vol met peuters en kleuters en vele moe ders, terwijl de Sint met zijn knech ten op hef podium plaats nam. HMV speelde een potpourri van sinter klaasliederen, die dapper door de kleintjes werden meegezongen. Sin terklaas vond het fijn zo prettig ontvangen te worden door de Holten- se Handelsvereniging, de Dijkerhoek- se jeugd en de families Klooster boer en Paalman van 't Bonte Paard. De oude E-8 is aanmerkelijk rustiger geworden sinds de opening van de nieuwe E-8. Wat de grote wens van de bewoners der buurt schap betreft, namelijk de aanslui ting op het aardgasnet, verklaarde de grijze bisschop vernomen te heb ben, dat dit het volgend jaar in or de zal komen. „Dijkerhoek wordt al een klein dorpje" /.ei de Sint. De 5- I jarige Alice Schokkink en de 4-jari- ge Annelies Klaasses zongen een lied je voor Sinterklaas en bij het weg gaan kregen alle kinderen snoep van de Zwarte Pieten. 25 Op de school met de bijbel ,,De Schakel" arriveerde Sint Nicolaas om kwart over tien. Hij werd door de kinderen van de eerste en tweede klassen op 't schoolplein opgewacht. In de hal van de school zaten de kin deren van de hoogste klassen die daar een filmvoorstelling hadden. De Sint bracht eerst een bezoekje aan deze kinderen waarna de leerlingen van de laagste klassen zich in de hal verza melden. De onderwijzeressen hadden de kinderen verschillende stukjes en versjes ingestudeerd. Sinterklaas was hiervan kennlijk onder de indruk. Hij had voor de verschillende juffrouws een cadeautje meegebracht. De kin deren kregen na afloop in de klassen een geschenkje met een zakje snoep. Alvorens de Sint vertrok overhandig de hij ook nog aan de schoonmaak sters van de school te weten de da mes Plekkenpol, Kolkman, Vukkink en Vincent een grote boterletter uit dank voor het vele belangrijke werk dat deze dames met zo veel zorg voor de kinderen verrichtten. In de klassen 3 tot en met 6 nam de Sint met zijn knecht nog even afscheid en bracht De leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 van de o.l. school vierden het Sinterklaasfeest in „Het Trefpunt" aldaar. Ook hier waren de toekom stige leerlingen met hun moeders aanwezig om maar niets van het feest te missen. Na een spontane begroeting met. tal van toepasselijke liederen, had de Sint voor elk kind een goed woord. Hij zei ondermeer dat Espelo veel geleden moet heb ben van de jongste storm, want hij had heel veel omgewaaide bomen gezien bij zijn komst naar Espelo. Door de kinderen werden verschil lende stukjes opgevoerd voor Sinter klaas, die daarover bijzonder tevre den was. Na de pauze volgde de uit deling van snoep en voor elk kind een cadeautje. daar ook de meegebrachte geschen ken voor de kinderen en de onderwij zers. Overal werd de hoge bezoeker luide toegezongen. De kinderen van de zesde klas had den een wedstrijd georganiseerd. Ieder moest zich zo orgineel mogelijk verkleden. Sint Nicolaas fungeerde als het enige jury lid en wees het duo Zwaantje Schup-ert en Janny Kruit hof als winnaar aan. Om 12 uur stond de auto klaar om de sint naar de Bessinkpasstraat te brengén. Hier -verd een bezoek ge bracht aan Wouter Schuppert die met 'n lichte hersenschudding op bed lag. Hij overhandigde hier hoogst per soonlijk de cadeaus aan de patiënt. Sinterklaas arriveert te paard bij de Kolkleuterschool. Hier arriveerde Sinterklaas te paard vergezeld van twee Zwarte Pieten omstreeks half negen. Na de begroeting door het. schoolhoofd bracht de Sint een bezoek aan de laagste klassen, waar de kinderen de grijze bisschop tal van liederen toezongen en deze informeerde of ie dereen het afgelopen jaar wel z'n best gedaan had. Nou daarover viel gelukkig niet te klagen. Het gevolg was, dat alle kinderen snoep en een cadeautje kregen. Vanaf 10.00 uur tot plm. 11.00 uur hield de Sint receptie voor de moe ders met niet schoolgaande kleuters, die in de toekomst de kleuterschool zullen bezoeken. Voor alle kleuters was er een cadeautje en een hand druk van de Sint. Om 11.00 uur vertrok de grijze kindervriend te paard naar de kleu terschool. Waar de jeugd hem al met gespannen verwachting stond op te wachten (zie foto). Ook hier werden uit volle borst Sinterklaaslie deren gezongen en werden snoep en cadeautjes uitgedeeld. De leerlingen van de klassen 4 's Middags om half twee zaten de kinderen van de kleuterschool in Schoolstraat in afwachting op 't be zoek van Sinterklaas. De grote rassing was dat de Sint deze keer zich liet vergezellen door twee knechten. De kleuters zongen uit volle borst de welbekende sinterklaasliedjes. Maar ook de moeders lieten zich niet onbe tuigd. Ook hier werden de kinderen bedacht met mooie cadeautjes. Ook de leidsters en de schoolschoonmaak- ster werden niet vergeten. Maandagavond 4 december was 't van 7-9 uur weer de jaarlijkse kijk- avond van de Openbare Kleuterschool aan de Tuinstraat. De ouders wer den in de gelegenheid gesteld om de werkstukjes van de kleuters te be zichtigen, die door hen zelf werden vervaardigd. Er was zoals gewoon lijk weer veel belangstelling voor de vele groepswerkjes en hetgeen de kleuters individueel hadden gemaakt. De volgende dag werd in dezelfde lokalen tiet Sinterklaasfeest gehou den en alles wat voor dit feest nodig was stond overzichtelijk opgesteld. 's Middags om half twee was het dan zo ver. Sint kwam aan met zijn Pieten. Ze werden door de kleuters op het plein toegezongen met een welkomstlied. De kinderen werden erg enthousiast, toen ze de grappen en grollen van de Pieten zagen, die zelfs op het dak klommen. Om ook de schoorsteen te beklimmen, daar hadden de Pieten niet op gerekend, want ze hadden de verkeerde schoe nen aan. Hierna werd het feest in de school voortgezet en gaf Sint persoonlijk aan elke kleuter een cadeautje en praatte met iedereen. Om half vier werd het ook voor de Sint weer tijd om aan zijn verdere werkzaamheden te denken. Hij verliet de school, na eerst nog het toneelstukje „Zie gins komt de stoomboot" te hebben ge zien dat door de kinderen met volle overgave werd gespeeld. Ook aan deze mooie, maar voor het onderwij zend personeel drukke middag, was weer een eind gekomen. Sinterklaas arriveert hier bij de kleuterschool aan de Tuin straat. Om kwart voor drie vertrok de Sint naar de kleuterschool in de Hoffes- straat. Ook hier was er een grote vreugde toen de Sint en zijn beide knechten arriveerden. De Sint wees er op dat de kinderen heel goed hun best deden. De enige klacht die hij had was dat er ouders waren die nog wel eens de kinderen te laat naar school stuurden, zodat de leidsters niet op tijd konden beginnen. De moeders beloofden dat dit in het ver volg niet meer zou gebeuren en beze gelden dit door met elkaar een sin terklaaslied te zingen. telef. 1352 (Politiebu) Overdag; reau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). HOLTEN Ned. Herv. Kerk; 9.00 en 10.30 uur: Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: Inwendige Zending. Oppasdienst: mevrouw Van Brug gen, Annie Scheperboer en Mientje Schooien. 10.00 uur: Jongerendienst in gebouw Irene. Grote Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur d~ C. C. Ad- dirik. Extra collecte: Inwendige Zen ding. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10,00 uur ds. Ros bergen van Deventer. Extra collecte: Ned. Chr. Blindenbond. Zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (al leen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij ei gen huisarts. Dienst wijkverpleging: zaterdag 9 en zondag 10 december zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, telef. 2356. Zondags van 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot), b.g.g telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag 9' en zondag 10 december: R. Brouwer, Boomkamp 10a Rijs- sen, telef. 05480-3194. Praktijkadres: Enterstraat 118 (allesn voor spoed gevallen) van 18.00-19.00 uur. en 6 gingen als alle kinderen uit die klassen van de overige basis scholen donderdag naar de Schouwburg in Deventer. Zaterdag 9 en zondag 1 ber: W. C. C. Wamelink, straat 107. Telef. 2004. 0 decem- Churchill- Bewoners van het complex Haar" en met name oudere mensen klagen er over, dat de toegangswe gen van en naar het dorp Holten, t.w. de Keizersweg en de Vrijheidslaan, 's avonds zo bijzonder donker zijn, omdat aan deze straten slechts spora- isü disch een lichtpuntje staat. Het is er inderdaad aardedonker. De directeur van het GEB, de heer A. S. van de Berg, heeft ons desgevraagd mede gedeeld, dat hier onlangs wel een kabel is gelegd, maar dat het wach- ten is op de lichtmasten. Bovendien ligt er bij het in aanbouw zijnde be jaardencentrum „Diessenplas" nog 'n grote zandopslag en rijdt men er nog af en aan, zodat men er nog nauwe lijks een lichtmast zou durven te plaatsen. Het plan „De Haar" is nog in volle ontwikkeling en dat brengt voor het GEB mee een geregelde aansluiting van gereedgekomen woningen, waar aan men bij de huidige personeelsbe zetting handen vol werk heeft. „Het ligt in het voornemen," verklaarde de heer Van de Berg, .om zodra de lichtmasten er zijn er al vast hier en daar één te plaatsen langs de Kei zersweg en de Vrijheidslaan, zodat de mensen 's avonds niet geheel in het donker naar het dorp behoeven te gaan." De bewoners van .De Haar" moeten dus nog even geduld oefenen. O O Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1433, b.g.g. me vrouw Beldman-Aanstoot. Telef. 1799. vrijdag 8 dec. tot en met zondag 10 december: H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513 keurmeester buiten de diensturen maandag 11 de- cenber tot en met zondag 17 decem ber: J. Hof, Schepenenstraat 16, te lef. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Zaterdag 9 december too en met vrijdag 15 december buiten de diensturen Electra: H. Heijenk, Kolweg 44, telef. 2124. Gas: W. C. van de Weerthof, Voorboerstraat 2, telef. 1793. Geboren: Eric Helmut zv G. H. Jansen en H. J. Eder (geb. te De venter). Overleden: J. van den Berg, oud 21 jaar, Rijssen. Gehuwd: M. López Nünez, oud 27 jaar. Olst en L. Grobber., oud 24 jr. Holten. Ondertrouwd; G. H. J. Peters, 22 jr, Ambt Delden en H. H. Ren'sen, 23 jr. Holten. E. G. Elzing, 24 jr, Borne en G. H. Oolbekkink, 23 jr. Holten. J. H. Poorte. 22 jr. Hel- lendoom en H. Bekkernens, 19 ir Holten. BEVOLKING. Vertrokken: J. W. Lubbersen naar Almelo-mevr. E. J. M. Overvelds- Salari naar Hengelo O. H. E, Kamperman naar Vriezenveen. Gevonden: l doublé kinderarmband je. 1 paar buine hoge jongensschoe nen. (Maat 43.). 1 briefje van f 5. 1 zwarte das met rood-witte stre pen. 1 rode rechter handschoen. Oranje-rode kanarie (1 paarse en 1 blauwe ring om poten), l paarse das met witte strepen. Verloren: 1 gouden schakelarmband. 1 witte kindermuts met blauw en rood ingewerkt. 1 herenhorloge, (merk: Enicar 1 gouden armband met veiligheidssloten. 1 kindermuts (Bruin met oranje). De heer B. Gerbers, technisch hoofd ambtenaar van Rijkswaterstaat te Holten behorende tot de dienstkring Rijssen wordt met ingang van 1 ja nuari 1973 overgeplaatst naar Leeu warden. Hij zal daar belast worden met de leiding van de dienstkring Harlingen. 55 Zondagavond werd in de Ned.-herv kerk een jeugddienst gehouden ter' afsluiting van de jeugdaktie voor „Kom over de brug '72". In een goed bezette kerk luisterde de jeugd, en 'n aantal ouderen, naar'ds. Jurjéns uit Deventer. Ook de negerzanger Ewald Dundas wist met zijn liederen erg te boeien. De kollekte, uiteraard voor „Kom over de brug" bracht bijna duizend gulden op. Vrijdagavond werd in gebouw „Ire ne" een zeer geslaagde disco-avond van de disc-jockey's van „Klup 53" georganiseerd. Met medewerking van de disc-jockey's van ..KIud 53" de jeugdsoos „De Schure" en het duo Joop Heusinkveld (drums) en Jan Rosink (gitaar) werd een vlot pro gramma gepresenteerd dat uitste kend insloeg. Zaterdag 16 december om 20.00 uur zal in gebouw „Rehoboth" door de adjudant van de rijkspolitie de heer Kruit de trekking plaats vinden van de verloting. De commissie uit de Holtense jeugd heeft bij het organiseren van de verschillende ,Kom over de brug' evenementen veel medewerking ge had en ze zeggen hiervoor aan allen zeer hartelijk dank. De totale opbrengst van ruim vier duizend gulden is bestemd voor de kerken in de derde wereld.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1