Stichting Sportbelangen geeft haar visie op sporthal-situering Holten ontvangt La Première Blauw Wit won royaal Holten wist slechts een gelijkspel uit het vuur te slepen Sportcomplex reeds te klein Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Recreatieve zwem vijf kamp WAAR GAAN WE HEEN? J Jollen NE O 2-2 Voetbalprogramma SV „Holten" Uitslagen en programma jeugd., SV Holten Monsterzege Blauw Wit 2 Blauw Wit 4: zware nederlaag Zo speelden de BI. Wit-pupillen PROGRAMMA BLAUW WIT BI. Wit BI klopt SOS BI Judo proeven van „BATO" Verloting „BATO"* Vrijdag 1 december 1972 5 Het Algemeen Bestuur van de Stichting „Sportbelangen Holten" heeft zich in zijn maandagavond in hotel Holterman gehouden ver gadering accoord verklaard met een voorstel van het Dagelijks Be stuur om aan het gemeentebestuur in een rapport zijn mening ken baar te maken omtrent de ontwikkeling en de plaats van de te bou wen sporthal. Het is n.l. van mening, dat deze sporthal niet binnen het complex van de te verbouwen scholengemeenschap moet wor den gebracht, maar een afzonderlijke plaats moet krijgen, opdat zij met andere voorzieningen kan worden uitgebreid. Men moet daar om met de bouw van de sporthal niet overijld maar bedachtzaam te werk gaan. Voorzitter Warrink zei in zijn toe lichting, dat in verband met de uit breiding van de scholengemeenschap een urgentieverklaring voor twee gymnastieklokalen is afgekomen. Het heeft geen overtredingskracht gekost om het gemeentebestuur te winnen voor de gedachte om in plaats van twee gymnastieklokalen een sporthal te bouwen. Na door de provinciale consul voor de sportbe oefening te zijn geïnformeerd over de achtergronden heeft men ver schillende sporthalen bezichtigd. Die in IJsselstein was verreweg de mooiste maar ook de goedkoopste. Bezwaren Zou een dergelijke sportdal in Hol ten worden gebouwd, dan zou deze binnen het scholencomplex komen te liggen. Daartegen zijn naar de me ning van het Dagelijks Bestuur nogal bezwaren aan te voeren, omdat er dan in de toekomst geen uitbrei dingsmogelijkheden zijn voor andere objecten. Daarbij wordt gedacht aan een instructiebad, een overdekt zwembad, er wordt bij voorbeeld vaak gesproken over een doprshuis en verder een restaurant. Er wordt de laatste tijd hoe langer en meer ge werkt in de richting van een com plex van gebouwen, die beter ge schikt zijn voor een algemeen doel. Voorbeelden zijn Berkel en Roden rijs en Norg. In laatstgenoemde ge meente wordt een gemeenschapsge bouw gesticht waarvan de kosten op 4.7 miljoen zijn geraamd en waarin de gemeenschap zelf maar f 50.000 behoeft bij te dragen. Men moet de bouw van een sport hal niet op een te korte termijn af doen, opdat men later niet zegt, „hadden we dat maar beter beke ken". Een sporthal binnen de scho lengemeenschap is niet gewenst om dat het de uitbreidingsmogelijkheden blokkeert. Wel in de nabijheid van de scholengemeenschap. „Het rap port is bedoeld als kritiek, maar om de visie voor de toekomst vast te leggen", aldus de heer Wax-rink. Het Algemeen Bestuur ging met de ze zienswijze accoord. Benoeming Medegedeeld werd, dat voor het ondei'houd van het sportcomplex „Meermanskamp" is benoemd de heer G. Nuus te Leek. Deze heeft de benoeming echter nog niet defi nitief aanvaard, omdat zijn huisves ting nog niet vex-zekerd is. De hem aangeboden woning was hem te duur. De voorzitter deelde voorts mede, dat de verdeling der speelvel den en tennisbanen in handen van de verenigingen is gegeven. Het D. B. is bereid indien geen overstem ming is te bereiken als scheids rechter op te treden. Het kost heel veel moeite om de beide voetbalverenigingen aan hun trekken te laten komen. Het volgend jaar zullen nog twee velden gereed komen. Hockeyclub De vertegenwoordiger van de. on langs opgerichte Holtense hockey club deelde mede, dat zijn vereni ging thans 65 leden telt en ook gaar ne van het sportcomplex gebruik wil maken. Hij wilde met een voorstel bij de ledén komen. „Kan er één van die velden, die andere lijnen moet: hebben, gebruikt worden" was zijn- vraag. De hockeyclub zal oog wat. geduld moeten hebben en voorlopig nog maar gebruik moeten maken van de oude velden. Het volgend jaar zal het op zaterdag bijzonder moeilijk zijn om alle elftallen te la ten spelen. Op zondag zullen duidelijk mogelijkheden aanwezig zijn. Ér wordt nu al getracht om uitbreiding van het terrein te verkrijgen, deelde de voorzitter mede. Door de secreta ris, de heer J. Robcrs werd een ver slag uitgebracht van de werkzaam heden van het dagelyks bestuur sinds de vorige vergadering van het algemeen bestuur in mei 11. Sportkeuring Aangezien de sportkeuring in Nij- verdal te zwaar bezet is, werd beslo ten, dat in januari vertegenwoordi gers van een achttal' verenigingen bijeen zullen komen om met de plaatselijke artsen en het Centraal Keuringsbureau te overleggen de sportkeuring plaatselijk ter hand te nemen. Er heeft zich al een hulp kracht beschikbaar gesteld. Besloten werd aan de Sportvereniging „Hol ten" het recht van opstal te verle nen voor een periode van veertig jaar ten behoeve van het clubge bouw. Aan de tennisclub zal dit eveneens verleend worden voor een eventueel te stichtingen gebouwtje. De ponyclub „De Bergruitertjes' werd op haar verzoek toegelaten als lid van de Stichting, welke thans uit zestien verenigingen bestaat. Aangezien het crediet van f 625.000 is opgebruikt werd aan het dagelijks bestuur, vooruitlopende op de ge meentebegroting van 1973, machti ging verleend nieuwe schulden aan te gaan. Blijkens informatie zal de gemeentelijke bijdrage aanzienlijk worden verhoogd, zodat er voldoen de perspectief is voor de verdere voltooiing van het complex. Wan neer het officieel geopend zal wor- den kon de voorzitter nog niet me dedelen. Daai-voor zijn de zomer maanden het meest geschikt omdat er dan niet gevoetbald wordt en men gelegenheid heeft een of ander evenement te arrangeren. Het D. B. ovei-weegt plannen voor tie aanleg van een verlichting voor een tweede veld ten behoeve van de training, voor meer kleedkamers voor een trimbaan. Afscheid Aan het slot van de bijeenkomst werd afscheid genomen van de heer Klein Velderman. die wegens zijn bedanken als wethouder, geen verte genwoordiger het dagelijks bestuur der gemeente meer is. Hij wordt op- volgd door de heer Ten Berge. De voorzitter heeft het scheidende D. B- lid bedankt voor zyn bclangryke ar beid ten bate van de Stichting. Door by een haai-scherpe aanval over links, direct na de rust, de bal in eigen doel te werken heeft Holten de overwinning gemist en moest het met een gelijk spel genoegen nemen. De thuisclub had in NEO uit Bor ne geen gemakkelijke tegenstander. De gasten beschikten over een in technisch en tactisch opzicht zeer goede ploeg, die met snelle aanval len, de Holtense defensie in verle genheid probeerde te brengen. Zij hielden ook de verdediging goed ge sloten. De Holtense defensie liet zich niet van de wys brengen en de aan vallen van de rood-zwarten waren niet van gevaar ontbloot. Reeds irx dc 10e minuut lieten de bezoekers een prachtige kans om de leiding te nemen liggen door na een vrije trap voor het doel van Holten, toen doelman Deijk ver uitgelopen was, naast te schieten. Aan de an dere kant ging bij de Holtenaren een pracht kans verloren toen Oolbek- kink bij een voorzet van Kanpen on der de bal doorkopte. Enige tijd la ter was Oolbekkink op de rechter- vleugel doorgebroken, maar doel man Hulst, gi-eep uitstekend in, zo dat ook deze kans verloi-en ging. Er volgde direct een tegenaanval van NEO, maar door slecht schieten le- vei'de deze niets op. Oolbekkink bleef op de rechter vleugel actief, maar zijn pogingen strandden vooral op het uitstekend keepen van de NEO-doelman. Ook Wim Nijenhuis gaf enige tijd later een mooi schot af, dat echter net naast ging. Bij een direct daarop volgende aanval op het doel der gasten, waarbij Hulst uit zijn doel moest komen, kreeg Bert Knapen het leer op de schoen en met een prachtig schot onhoud baar voor Hulst gaf hij zijn club de leiding (1-0). De vreugde was echter niet van lange duur want bij een tegen aanval van NEO op links werd Deijk blijkbaar door een ver schot van Heek verrast en was de stand weer gelijk (1-1). Er volgde aan de andere kant nog een goede aanval, waarbij Oolbekkink weer een gevaarlijk schot afgaf, maar doel man Hulst was niet te passeren. Met gelijke stand ging de rust in Kort na de hervatting werd de bal van links heel scherp voor het Hol tense doel geplaatst Aanvallers verdedigers stormden toe, waai'bij Dikkers het leer verkeerd op de schoen kreeg en de bal in eigen doel schoot (1-2). Oolbekkink werd daarna vex-vangen door Soer, waarna zich een snel op en neer gaande strijd ontwikkelde. Hoefman wex-d vervangen door Joh. Veneklaas. Er kwam toen plotseling een opleving in de Holtense aanvallen. Het publiek begon de spelers plotseling sterk aan te moedigen, zodat de NEO-defensie wat in paniek geraakte. Bij een in directe vrije trap waarom geen stx-afschop? in het strafschopge bied schoot Kaiser door het muur tje. Bert Knapen hoefde de bal maar even aan te raken om haar over de doellijn te laten rollen, waardoor de partijen weer op gelijke voet kwamen (2-2). Even later gaf Kaiser een steenhax:d schot af, dat doelman Hulst nog net via de deklat tot hoek schop wist te verwerken. Beide ploe gen probeerde nog de winst te force ren. Bij de Holtenaren ging het niet zo best meer. Hun spel werd steeds onnauwkeurigei-, terwijl de gasten de indruk maakten, dat zij met een gelijkspel wel tevreden waren. Zondag: Holten 1 - La Premièi'e 1 14.30 uur: Twenthe 2 - Holten 2 10 uur; Holten 3 - La Prémière 3 10 uur (Meermanskamp): Omhoog 3 - Holten 5 10.30 uur; SOS 3 - Holten 4 10.00 uur; Holten 7 - SOS 4 11.45 uur; SDOL 4 - Holten 3 12.15 uur; Enter 8 - Holten 9 11.45 uur; Holttn 6 - RKSV 5 10.00 uur. De Zweef Bl-Holten BI 1-5 Holten BI is er in geslaagd de eer ste helft der competitie ongeslagen af te sluiten. In de wedstrijd tegen de Zweef leek het er in 'l begin niet erg op, want er werd maar zeer on samenhangend gespeeld. Geheel ver diend nam de Zweef dan ook de lei ding. Ook nu weer bleek dat dit het sein voor BI was om de zaken dan wat energieker aan te pakken- en met drie klasse doelpunten werd de stand in gunstige zin veranderd. Na de rust heeft de Zweef tevergeefs geprobeerd m deze 3-1 achterstand verandei-ing te brengen. Al was het vaak' met kunst en vliegwerk, de verdediging der voorzwarten hield stand. De on stuimige aanvalsdrift werd geheel gebroken, toen de stand met een be keken doelpunt werd opgevoerd tot 4-1. Zelfs slaagde men er nog in er 5-1 van te maken. Volgende week in de viei'de achtereenvolgende uilwed strijd zal het maken van doelpunten wel niet zo gemakkelijk gaan daar men dan aan moet treden tegen no. 2 van de ranglijst MVV. Jongens, pak van meet af aan de zaken energiek aan, want „dan zal het waarachtig wel gaan". Veel succes in deze moei lijke uitwedstrijd. Voorwaarts Cl-Holten Cl 1-3 Een prima wedstx'ijd prachtige Blauw Wit I heeft zaterdagmiddag op „Meermanskamp" het eerste van Eversberg royal geklopt en wanneer de werkelijk zeer goede kansen doel- ti-effend waren afgewerk' zouden de Nijverdallers met een nederlaag van minsten 6 a 7-0 huiswaarts zijn ge gaan. Blauw Wit trok vanaf het be- ginsignaal van scheidsrechter de Jon ge fel ten aanval en na 12 minu ten moest doelman Kotterink zwich ten voor een hard schot uit een pass van Fockema. Even later kreeg Lan- deweerd een mooie kans om op 2-0 te komen, doch z'n kopstoot ging over. Henk Aanstoot Jr. (weer pre sent na enkele weken) had inmid dels ook reeds een zeer goede moge lijkheid om te scoren onbenut gela ten. Henk Aanstoot Sr. schoot na plm. '/s uur spelen raak. De gasten zetten na de 2-0 achtex-stand een he vig offensief in, maar de defensie van BlaUw Wit gaf geen krimp. Na de rust wogen de eerste 20 minuten de partijen ook al omdat Blauw Wit het wat kalmer aandeed aardig te gen elkaar op, maar toen Blauw Wit Blauw Wit 2 heeft in de uitwed strijd tegen Sibculo 3 met scherp ge schoten. Maar liefst 13 maal moest de doelman voor de i-ode lantaarndra gers naar het net. Het leek er in de beginfase van de wedstrijd niet op, dat de gastheren er „onder door zou den gaan". Blauw Wit kwam door Jan Kolkman al vrij snel op 2-0 doch Sibculo verkleinde in de 11e minuut de achterstand tot 2-1. De hoop die mogelijk toen nog gloorde was van zeer korte duur en nadat in de vol gende minuut Prenger in eigen doel had geschoten werd het een zeer een zijdige vertoning. Hennie Paalman (4 x) Wiersma (3). Nijenhuis (uit strafschop) Wilco Dikkers en G. van Avesaat zorgden voor een 13-3 over winning. Scheidsrechter Otten was blijkbaar al in sinterklaasstemming, want hij strooide gul met presentjes in de vorm van strafschoppen. STAND 4e klasse G: KLOOSTERHAAR 4 11—17 A.S.V. 5 11—16 BLAUW WIT 2 10—14 D.O.S. 4 10—14 DOS 6 11—13 S.V.Z.W. 4 9—11 DAARLERVEEN 3 9—7 DAARLE 3 9— 5 DETO 7 10— 3 SIBCULO 3 9—0 doelpunten en volledige inzet gedu rende de gehele wedstrijd. Holten C2-VESOS C2 1-0 Zaterdagmorgen om 1 uur moest Holten C2 tegen Vesos uit Hellendoorn aantreden. In deze zeer goed gespeelde wedstrijd heeft Holten dankzij een prima inzet verdiend met 1-0 gewonnen. Holten Dl-Enter Dl 1-0 In een aantrekkelijke en spannende wedstrijd werd het ongeslagen re cord van Holten Dl gehandhaafd. Holten Dl was dankzij een betere middenveldbezetting de betere ploeg. Helaas werd er van de vele kansen die de Dl-ers kregen slechts één be khui. WVVE 1-Holten EI 1-0 In een sportieve wedstrijd hebben de Holter jongens twee punten in Hengevelde laten liggen. Het was een gelijkopgaande wedstrijd met aan bei de zijden prachtige scoringsmogelijk- heden. Door een afstandsschot verlo ren de Elers met 1-0. Holten E2-Eversberg El 1-0 Holten E2 heeft dankzij een prima uitgevoerde tactiek verdiend met 1- 0 gewonnen en hebben zodoende een goede plaats op de ranglijst ingeno men. Ze bevinden zich n.l. met 14 punten uit 13 wedstrijden in de sub top. Holten È3-Sp. Rijssen E4 6-0 Een duidelijke zege voor Holten, ontstaan door het leeftijdsverschil. In dit soort wedstrijden is het ech ter wel de taak van iedere speler op zijn eigen plaats te blijven. Tenslotte geven we U *=og even de uitslagen van de overige wedstrijden: Holten Al-SVVN Al 1-1. Holten B2-Enter B2 6-0. Voor a.s. zatex'dag staan de volgen de competitiewedstrijden op het pro gramma Holten Al-Wierden Al Aanvang 2.15 uur Sporthal. MVV'29 Bl-Holten BI. Aanvang 2.30 uur vex-trek 1.30 uur. SDOL E4-Holten E4. Aanvang 10.00 uur vertrek zie kastje. SDOL E5-Holten E5. Aanvang 1.00 uur vertrek zie kastje. SOS E6-Holten E6. Aanvang en ver trek zie kastje. Enter 2 - Holten 2 1-2 Holten 2 heeft in de mist de beide punten uit Enter meegebracht, in de wedstrijd tegen de reserves van Enter. De rust ging in met een ge heel verdiende voorsprong van de rood-witten van 1-0, een doelpunt dat 10 seconden voor rust uit 'n afstands schot werd gescoord. Na de pau ze een. beter spelend Holten dat al gauw de gelijkmaker noteerde toen doelman Kexkhof van Enter de Val uit een vooi'zet van W. Reilink xösliet, doch echter achter de doel lijn. Onder veel protest werd de tref fer echter terecht toegekend door de goed leidende scheidsrechter B: ter Beek uit Hengelo. Holten bleef de betere ploeg en nam zelfs een beslissende voorsprong toen Klaas Broersma een rmsvei'stand in de Enteise vei'dediging goed afstraf te, 1-2. Holten kwam hierna sterk in de verdi'ukking maar met koelbloedig vex-dedigen en een beetje geluk bleef de stand ongewijzigd. Zondag a.s. Twenthe 2Holten 2, 10 uur, vertrek 9.15 uur vanaf Smids belt. KKSV 2 - Holten 3 1-2 Na een spannende wedstrijd heeft Holten 3 nu de beide punten uit Rijs sen meegebracht. Voor R.K.SV. betekende deze wed strijd alles of niets. Ze hebben de he le wedstrijd staan te verdedigen, maar deze ploeg is te zwak om vol gend jaar nog in de 3e klasse te spe len. Holten nam de leiding na onge veer 30 minuten spelen door J. H. Klein Teeselink die een hax-de schui ver gaf wat voor de RKSV keeper te machtig bleek (0-1) waarmee ook de rust aanbrak. Na rust weer een sterk verdedigend R.K.S.V. met af en ioe een enkele uitval van de R.K.S.V. mensen, uit één van de aanvallen wist R.K.S.V. nota bene nog de gelijkmaker te sco ren (1-1). Maar Holten liet het er niet bij zit ten en scoorde 10 minuten voor tijd 1-2 door een juweel van een kopstoot van D. J. Brummgl die vorig jaar nog in het 8e elftal uit kwam maar nu steeds beter gaat spelen. Als ex- zondag tegen La Première 3 weer zo gevoetbald wordt dan zijn er zeker 2 punten voor Holten 3. Het aanvangsuur is 10 uur terrein spoi'tpark. HAARLE 4 - HOLTEN 4 0-5 TT Door deze forse ovex-winning van het vierde elftal wordt een derde plaats in de eindrangschikking een zeker lijkende plaats. De Haarle Boys waren nauwelijks partij voor de rood-zwarten en de uitslag mag zeker niet geflatteerd genoemd wor den. Vooral voor de thee werden door de Holtenaren vele goede kan sen om zeep gebracht. In de twee de helft scoorde de gewijzigde voox-- hoede iets beter. Het was trou wens voor de s.v. Holten een vex-- heugende zondag met geen enke le nederlaag van de negen elftallen (3 gelijke spelen en 6 overwinnin gen). Holten 6 - De Zweef 6 1-1 Een sterk spelend Holten 6 heeft ook nu weer een zeer goede indruk ach tergelaten. Nu werd het sterke De Zweef weer 'n punt afgesnoept. Jam mer is hier dat onze schutters nog steeds falen, maar misschien komt dat straks tegen W.V.V. of R.K.S.V. nog wel. Holten nam na 25 minuten spelen de leiding door A. F. Egberts die fx-aai inschoot, 1-0. Waarmee ook de rust aanbrak. Na rust weer een zeer goed Holten 6 dat zeer fraai aanvallend ook sterk ver dedigend voetbalt. Jammer dat de Zweef 1 minuut voor tijd nog de ge lijkmaker wist te scoren uit een klein verdedigings-foutje (1-1). Zondag a.s. tegen R.K.S.V. 5 uit Rijs sen, deze wedstrijd dient door Hol ten 6 persé gewonnen te worden wil men een zeer fraaie 3e plaats op de ranglijst bereiken. Men wordt verzocht om 9.30 uur aan wezig te zijn. Holten 7 - SDOL 5 3-2 Holten 7 boekte zondag weer een prachtig resultaat, door met 3-2 van het op de derde plaats staande S.D.O.L. 5 te winnen. Toch was het S.D.O.L. dat de leiding nam door een enorm hard en onhoudbaar schot. Tien minuten later kwam door enorm solowerk van G. Paalman de bal bij Goudkopje die via een verde diger 1-1 scoorde. Tien minuten later was J. Jansen die weer door goed voorbereidend werk van G. Paalman 2-1 scoorde. Na rust gingen de par tijen wat meer gelijk op. Na een kwartier pikte Goudkopje de bal op het middenveld op en liet alles en iedereen staan en scoorde 3-1. Toen kwam S.D.O.L. wat terug. Maar meer als één doelpunt wisten de mensen uit Luttenbex-g niet meer te scoren. Enter 8 - Holten 8 2-2 Met opgeheven hoofden verlieten de Holtenaren de arena. De Enter-spe lers wax-en eveneens gelukkig met hun eerste competitie-punt, want in de slotfase zag de scheidsrechter 'n duidelijke handsbal binnen de beruch te lijnen door een donkere bril. De eerste helft was een gelijk-opgaande strijd, met uitvallen van de rood zwarten, die echter geen rendement opleverden. Aanvoerder A. Wechsta- pei was dichtbij een doelpunt, maar toen hij op punt stond te scox-en, floot de scheidsrechter om onbeken de reden. Door sterk opdringen in de tweede helft ontstonden er gaten in verdediging van Holten. Enter straf te dit met 2 treffers af. Toen pas begonnen de rood-zwarten ook goed te draaien en toonde Enter conditie-gebrek. De stand werd dan ook spoedig in evenwicht gebracht. Het geluk op 'een overwinning ging zoals gezegd verloren. weer wat sneller ging spelen, was het met Eversberg gebeurd. Tien minuten voor tijd schoot Ep Beldman uit een scherpe voorzet van Gert Schöppers keihard in en joeg en kele ogenblikken voor het eindsignaal Henk Aanstoot Sr. uit een voorzet van Beldman de 4e treffer in de touwen. Stand in de eerste klasse A-. DRIENERLO 10—15 KLOOSTERHAAR 11—14 SIBCULO 9—12 DAARLE 10—11 BLAUW WIT 11—11 VESOS 11—11 BOSWINKEL 9—10 D.V.O. 11—9 Eversbei-g 117 Denekamp 114 Het 4e van Blauw Wit heeft tegen DES 5 een zware (9-1) nederlaag ge leden. De uitslag had heel wat,.dra gelijker" kunnen zijn, als de aanval lers verschillende levensgrote kan sen hadden benut. Levrink redde voor zijn ploeg de eer. Blauw Wit El had naaste belager Enter El op bezoek op het sportpark. Enter had namelijk maar twee ver- lïespunten meer dan Blauw Wit. Het is een spannende wedstrijd geworden met kansen aan beide kanten. Voor al het uitstekende keepwerk van Ger- rit Johan Kolkman was klasse. Er werd fel gespeeld om elke bal. Arie Eronsvoort zorgde met een harde schuiver voor 1-0. De hele tweede helft werd deze kleine voorsprong met succes verdedigd. Einduitslag 1- 0. waardoor El voorlopig op kop blijft. Blauw Wit E2 nam het op te gen SOS. De eerste helft werd afge sloten met een 1-0 voorsprong door 'n doelpunt van Wim Rietman. Maar in de tweede helft lieten de Holtena ren het lelijk zitten. Geen wonder dat SOS daarvan gebruik maakte. Eind uitslag: 3-1 Blauw Wit E4 en E5 speelden beide tegen sterke elftallen van Excelsior E4 nam het te gemak kelijk op. Veel jongens laten zich te gemakkelijk de bal afpakken. Het. werd nu 5-0 voor de Rijssenaren. De Blauw Wit I maakt de verre reis naar Denekamp waar om 2.30 uur de wedstrijd begint tegen het eerste van Sportclub Denekamp. De grensbewoners dragen de rode lantaarn (4 punten uit 11 wedstrij den) en hiervoor schuilt altijd voor de tegenpartij het grote gevaar van onderschatting. Denekamp is altijd een lastige tegenstander geweest voor Blauw Wit en zal dit ook deze keer zeker weer zijn. Vertrek: kwart over een. Er zal een elftal worden gekozen uit de volgende selectie: F. van Gennep, doel. C. P. Beuken kamp, J. Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkers, J. W. Beldman, G. J. Lan- deweerd, H Aanstoot sr., E. Beld man, B. Rietberg, H. Aanstoot jr., B. Jansen, G. Schöppers en A. Foc kema Andreae. Blauw Wit 2 speelt om half drie thuis tegen DETO 7, waarvan gewon nen kan worden. Het derde moet in de uitswedstrijd tegen Excelsior 11 in ieder geval een puntje kunnen pakken. Blauw Wit 4 spselt om 11.00 uur thuis tegen Enter Vooruit 5. Een puntenverdeling zou voor het vierde een schitterend resultaat zijn. Voor de Blauw Witte jeugd zijn alsnog 2 wedstrijden vastgesteld: Blauw Wit E4-RKSV E2 10.00 uur; Blauw Wit E5 - Marie E 2 11.00 uur. De Blauw Witte junioren BI hebben de sterke S.O.S. B I juno's in eigen huis een duidelijke 3-0 nederlaag toe gebracht. De Hellendoornse jongeren (ongeslagen op de 2e plaats met 16 punten uit 9 wedstrijden) waren technisch beter doch ze moesten het afleggen tegen een strijdlustiger en harder werkend Blauw Wit. Richard Beldman opende de score. Voor de 2de en 3de treffer zorgde Henk Meijerink, die goed door ging op lange ballen uit de achterhoede. Verdere uitslagen Enter Vooruit Cl—Blauw Wit Cl 3-1, Blauw Wit C2Excelsior C4 4-3. Blauw Wit DlDe Zweef D I 0-2. volgende keer kan het vast beter! E5 kon het niet bolwerken tegen Ex celsior E7. Hier was wel de goede wil aanwezig, maar een 8-0 nederlaag kon niet voorkomen worden. Zondag wordt op Meermanskamp de onlangs uitgestelde wedstrijd te gen La Première uit Almelo ge speeld. DE Almeloërs staan op de derde plaats van de ranglijst met 16 punten uit 11 wedstrijden. Dat be- wijst nog yiet^.daLv.^e. veel sterker zijn dan de rood-zwarten. Hun doel- gemiddelde wijst ons inziens op een ■"sterke -Vèfdeöigifig, maai-"évenals bij Holten niet op een schotvaardige voorhoede. Wil Holten nog een plaats in de top veroveren dan is het nu er op of er onder. Daarvoor is 't nodig de Rood-zwarten de nodige morele steun te geven door met het hele legioen op Meermanskamp aan wezig te zijn. Zondag maakten we na de rust zo'n echte opflikkering mee, waarbij het publiek plotseling liet weten, dat het er was. Dat moet wat vaker gebeuren. Juist op mo menten van kleine inzinkingen, kan dat uitermate stimulerend werken Wij houden het. er dan ook op, dat de gehele supportersschare zondag weer aanwezig zal zijn. De selectie is als volgt: J. Deijk, D. Pas, G. Paalman, G. Soer, W. Dikkers. G. Brand, W. Kaiser, S. Meinsma. H. Hoefman. A. Reijlink, G. Oolbekkink, B- Knapen, J. Vene klaas en W. Nijenhuis. De uitslagen, de stand en het pro gramma in 4B is als volgt: Holten-NEO 2-2; Reutum-OSV 0-3; Rood Zwart-Enter 2-0; Hector-Wil- helminaschool 2-1; Wierden-Unisson Dinsdag kregen de Holtense judoka's de uitslag van hun jaarlijks „exa men" dat ze een week eerder hadden afgelegd. De proeven worden ieder jaar gehouden om de verbeterde tech niek en vaardigheid te waarderen. Het behalen van een hogere graad gelukte velen. Een bewijs dat men zich goed had voorbereid. Voor de jeugd waren de resultaten in volgorde van moeilijkheid: Gele slip: Jaap Trotsenburg, Dinant Schippers, Gert Masselink, Jan Ho venkamp, Henny Thalen, Reinand Schrijver, Arnold Schrijver, Geert Nijland en Jan Ophof. Oranje slip: Eddie Klooster, Ger- rit Tijhof, Eric Schippers," en Rob Christiaanse. Groene slip: Remco van Maurik, Pe ter Baan, Andries Ligtenberg, Henk Steven Klein Burink, Jan Masselink en Nico Arfman. Bx-uine slip: Danny Beijer en Henk Müller. Gele band: Hans van Geenhuizen, Re- né Leppink en Wim Beumer. Oranje band: Ate Oostenbrug, Reinier Engbers en Berry Beijer. Enkelen waren helaas nog niet zo goed om in aanmerking te komen voor een slip of band. Zij krijgen echter in janu ari a.s. opnieuw de gelegenheid hun kunnen te tonen. Het was verheu gend, dat ook bij de senioren-heren, een groep die eigenlijk uitbreiding be hoeft, diverse hogere banden uitge reikt konden worden Gele band: H. J. van Zon. Oranje band: B. J. Oolbekkink. Groene band: Rex van Geerenstein Blauwe bandRob van Geerenstein en Ronnie Pieterson. De ox-ganisatie van de avond* was in handen bij de heer A. v.d. Werfhorst en had een vlot vex'loop. Woensdag 29 november zijn de prij zen getrokken van de verloting van de Sportvereniging „BATO". De geluk kigen hebben de prijzen inmiddels ontvangen. De hoofdprijs, een draagbare transis tor-radio, die door de fa. Ter Harm- sel gelevérd was. werd. ..door de fir ma zelf gewonnen. Bijzonder sympatiek en lofwaardig was het dat ze haar eigen prijs niet wilde aanvaarden. De bezitter van het er toen opvallende lot heeft wel extra geluk gehad om in tweede in stantie de radio te winnen. Het Bato- bestuur dankt allen die loten kochten en zodoende de vex'eniging steunden. 3-1; La Première-Nijverdal 2-0. Rood zwart 11 8 2 1 18 22- 9 Hector 11 7 2 2 16 27-11 La Première 11 7 2 2 16 14- 8 W'school 10 6 1 3 13 18-12 HoJten 11 5 2 4 12 15-15 Reutum n '4 3 4 n 14_14 Wierden 10 3 3 4 9 16-14 NEO 11.2 5 4 9 18-23 Enter 10 2 2 4 8 7-10 Nijverdal 11 2 2 7 6 12-23 Unisson -10 1 3 K 5 hm 9 osv 11 2 1 8 5 17-32 De gestaakte wedstrijden Enter- Unisson (1-1) en Wilhelminaschool- Wierden zijn niet in de stand ver werkt. Zondag: Holten-La Première; Wierden-Nijverdal; Hector-Unisson; Rood Zwart-Wilhelminaschool; Reu- tum-Enter; OSV-NEO. Op zondag 26 november j.l. heeft Zwemclub Twenhaarsveld deelgeno men aan een recreatieve zwem-vijf- kamp te Almelo. Deze vijfkamp werd georganiseerd door zwem- en poloclub ZPA uit Al melo en er werd verder deelgeno men door de ploegen van Het Ra vijn - Nijverdal, OZ en PC - Olden- zaal en de Vlaswinkel. Het waren gezellige wedstrijden in het prachtige overdekte zwembad in het sportpark te Almelo, waar door dc- Holtense deelnemers als volgt werd aangetikt 27 x 1ste, 9 x 2e, 13 x 3g, 16 x 4e en 8 x 5e. Op het laatste nummer, de esta fette moesten de deelnemers natuur lijk de eer van hun club hoog hou den en hier werd dan ook fel gestre den. Zwemclub Twenhaarsveld be haalde hierop een 2e plaats achter ZPA uit Almelo. Persoonlijke tijden: Meisjes onder de 8 jaar: - 25 m schoolslag. Hanneke Truschel 28.3, Irma Jager 36.3, Annet Rijkeboer 40.2. Jongens onder de 8 jaar: - 25 m schoolslag. Marcel v.d. Berg 31.7. Meisjes onder 10 jaar: a 25 m schoolslag. Lies Gerbers 25.8, Her- ma Bos 26.0, Annet Klein Velder man 27.8, Karin Jalving 28.4. Anne- marie Ophof 30.4. Jongens onder 10 jaar: - 25 m schoolslag. Hans Welting 26.9. Rem co van Maurik 27.9. Johan Bos 29.1. Jan Jager 31.6. Meisjes onder 12 jaar - 50 meter schoolslag: Martha Gerbers 45.7. Marlies Dissevelt 45.8. Marjanka van Maurik 46.7. Gerdien Klein Burink 48.1. Gerdien Ophof 48.1. Thérèse Truschel 51.4. Jannet van Brussel 56.6. Marja Willems 58.2. Henriët Drenth 59.3. Jongens onder 12 jaar - 50 meter schoolslag: Wim Meyer 50.1. Pe ter v.d. Berg 51.4. Hans Heyda 53.2. Henk Bos 59.5. Teun Hofman 1.03.0. Meisjes onder 14 jaar - 50 meter schoolslag: Tilly Traanman 44.3. Ti neke Brinkman 47.5. Hanny Aanstoot 52.3. Jongens onder 14 jaar - 50 meter schoolslag: Wim Wilpshaar 49.0. Henk Oosterdijk 52.2. Meisjes onder 16 jr - 50 m school slag: Gerda Boode 46.2. Inge van de Harst 48.3. Jannv Wansink 49.8. Jongens onder 16 jr - 50 m school slag: Gerard Willems 42.6. Meisjes onder 8 jr - 25 m rugslag Irma Jager 39.3. Jongens onder 8 jr - 25 m rugslag: Marcel v.d. Berg 40.4. Meisjes onder 10 jr - 25 m rugslag Annet Klein Velderman 28.7. Karin Jalving 30.3. Irma van Brussel 31.6. Herma Bos 33.3. Annemarie Ophof 33.8. Jongens onder 10 jr - 25 m rugslag Remco van Maurik 33.5. Jan Jager 36.5. Hans Welting 37.1. Meisjes onder 12 jr - 50 m vrije slag: Gerdien Ophof 37.0. Marlies Dissevelt 37.2. Martha Gerbers 40.0. Marjanka van Maurik 41.0. Rita Aanstoot 41.1. Mieke Schuppert 41.2. Irna Dc-yk 41.4. Jannekc Bronsvoort 42.9. Ria Wissink 43.7. Gerdien Kleinburink 47.5. Jongens onder 12 jr - 50 m vrije slag: Wim Meyer 37.3. Klaas Ho- mans .38.2. André Oosterdijk 39.4. Peter v.d. Berg 43.5. Harry Struyk 44.0. Kans Heyda 49.1. Meisjes onder 14 jr - 50 m vrije slag: Gerdien Ophof 36.5. Tillv Traan man 39.1. Tineke Brinkman 41.3. Hanny Aanstoot 47.1. Jongens onder 14 jr - 50 m vrije slag: Wim Wilpshaar 41.3. Jan Huis man 47.5. Meisjes onder 16 jr - 50 m vrije slag: Jannv Wansink 35.2. Inge van de Harst 37.1. Gerde Boodc- 40.6. Jongens onder 16 jr - 50 m vrije slag: C. Israël 29.9. Gerard Willems 33.6. Estafette: 3.15.7. DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof, tel. 11500. Zaterdag 2 december aanvang 14 u: Bridge drive tournooi. Dinsdag 5 december aanvang 9.45 u: De Geldmolen, St. Nic. vst. voor de openbare scholen. Aanvang 14.30 u: De Waag, operette, St. vst. voor de openbare scholen. Woensdag 6 december, aanvang 9.30 en 14.30 uur: De Waag, operette, St. Nic. vst. voor de openbare scholen. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 30 nov. t.emx. woensdag 6 december: Waar ouders van wak ker liggen (4e week) 18 jr. Vrijdag 1 en zaterdag 2 december, nachtvst.: Naakt onder 't leer, 18 jr. Zaterdag 2, zondag 3 en woensdag 6 december, matinee: De scherp schutter a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u./vrij. 21 - 23.30 u/za. 14 - 18.30 - 21 - 23.30 u zo. 14 - 16 - 18.30 - 21 u/wo 14 - 20 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat, te lefoon 11100. Donderdag 30 november t.e.m. woensdag 6 december: Er drupt bloed in het huis 18 jr. Vrijdag 1 en zaterdag 2 december, nachtvst.Popcorn Zaterdag 2, zondag 3 en 'woensdag 6 december, matinee: Sjors en Sjim- mie op het Pirateneiland a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u/vrij. 20 - 24 u/za. 14 - 18.45 - 21.15 - 24 u' zo. 14 - 14 - 18.45 - 21.15 u/wo. 14 - 20 uur. LUXOR, Brink, tel. 18662. Donderdag 30 november cyclusvst.: Au bout du souffle 18 jr. Vrijdag 1 t.e.m. woensdag 6 decem ber/ dinsdag geen vst.!: De lovepil 18 jr. Zondag 3 december, matinee: De terugkeer van de zeven Gladiatoren 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 u/za. 13.30 - 21 u/zo. 14 - 16 - 18.30 - 21 u dinsdag geen voorstelling! OPENBARE LEESZAAL, Brink, te lefoon 13506. Tot en met 27 december: Aleid Les- meister, olieverfschilderijen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uui-/dinsdagavond 4 december be sloten/zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKOR F, Assenstraat 4. tel. 1848. Tot en met 22 december: Henk Voer man en Pieter de Vries, etsen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u/ vrijdag 14-18 en 19-21 u./zondag ge sloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2, tel. 16773. Tot half december: Renate Vinken, schetsen. Openingstijden: Dinsdag t.em. zater dag 10-12 en 14-17.30 uur/vrijdag ook 19-21 uur. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift, een keu ze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: maandag t.e.m. vrij dag 10-12 en 14-17 u/woensdag 10-12, 14-17 en 18-20.30 u./zaterdag en zon dag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke fietsen, keukens zilver en aardewerk. Openingstijden: dinsdag t.e.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u/zondag 14-17 u zondag 3 december gesjoten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel- 14556. Antiek speelgoed en antieke kos tuums. Openingstijden: dinsdag t.e.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u./zondag 14-17 u./zondag 3 december gesloten en zaterdag 2 dec. gesl. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: Dinsdag t.e.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11. Epse, tel. 05700-21815. Tot 15 januari: Moderne Grafiek een collectie van div. kunstenaars. Openingstijden: dinsdag t.em. zater dag 10-18 u. zondag 14-17 uur. LITERAIR CAFE. Brink 30, telefoon 11637. Dinsdag 4 december gesloten. JAZZ CAFE. Brink 30, tel. 11637. Elke vrijdag van 19.30 u tot 23.30 u kosten f 2,50 p.p. SPEL CAFE. Brink 30, tel. 1637. Woensdag 6 december van 20.30- 22.30 u. Er worden in wedstrijdvorm allerlei spelletjes gespeeld. Mikado, Mens erger je niet enz. STADHUIS DEVENTER, Grote Kerkhof, tel- 72121. Zaterdag 2 december aanvang 16 uur: Stadhuisconcert, Deventer Ka merorkest en Scho'a Cantorum. OVERDEKT ZWEMBAD. Smyma- dwarsstraat 2. tel. 21864. Woensdagmiddag 6 december aan vang 14 uur: St. Nieolaaszwemfeest voor kinderen van 6 t.e.m. 12 jaar. Dit is ook voor diegenen die niet kunnen zwemmen. Verdere inlichtin gen zwembad of V.V.V. tel. 16200. AANKOMST S?. Nicolaas: Dinsdag 5 december om 9.15 uur aan de Kapjeswelle. ST NICOLAASKSOOPA VONDEN: dinsdag 28 nov.'woensdag 29 nov./ vrijdag 1 dec./maandag 4 dec. ALMELO VAROSST.EAU: donderdag t.e.m. woensdag: Dracu- la contra Frankenstein 18 jr. Aanvangstijden: do., vx\: 2.30 en 8 uur. Zat.: 6.45 en 9 uur. Zon.: 4.45 en 6.45 en 9 uur. Maandag t em. woensdag: 8 uur. Zaterdag, maandag t.e.m. vrijdag: Villa Porno. 18 jr. Aanvangstijden: za.: 23.15 uur. Ma. t.e.m. wo.: 2.30 uur. Zondag: Heiden sterven jong. 14 jr. Aanvanstyden: 2.30 uur. PALACE Donderdag t.e.m. woensdag: De vier vuisten van de duivel. 14 jr. Aanvangstijden: Do. vr.. ma., wo. 2.30 en 6.45 en 9 uur. Za.: 6.45 on 9 uur. Zon.: 2 15 en 4.30 en 6.45 en 9 uur. Dx.: 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5