Verkiezingsbij eenkomst Partij van de Arbeid Leren kleren uit Finland Jtói: P :l Wi I. KOEKOEK Dissobal J Geen grote belangstelling wel grote aandacht Dominus Johann Georg Paulus Müller WAAR GAAN WE HEEN? BRÜMMER Een bank die snel is 'De Noordpool' De toekomst van de vakbeweging Uitslag ballon wedstrijd N ovem berstorm Verzameld proza van Crone voor RONO ■m mf „RONO-discussie over vrij blijvendheid Een nieuwe vinding Opening zelfbediening Baltes Kolnus Nieuws Burger] taml STOKKERS 0 GAAT TOCH WOENSDAG STEMMEN? STEM RECHTS OP DE BOERENPARTIJ Denkt u nog even aan de gratis schokbrekertest en Ford show kinderwagen en reiswiegje nuchtere stierkalveren Herenkapsalon W. DRENT EN 100N Wordt nu DONATEUR voor 7.50 Café „De üppert" i Vrydag 24 november 1972 7 Er gaan nogal wat stemmen op in de confessionele partijen „Wij zijn de enige clubs, die hun van progressieve leden, die niet meer in de regering willen met de V.V.D. De Partij van de Arbeid zegt tot hen, als U niet meer met de V.V.D. in zee wilt, stem dan op één van de progressieve drie de P.v.d.A., D'66 of de P.P.R. Dit zei de heer H. Ouwerkerk, secretaris van de partij, in de dinsdagavond in zaal Vosman ge houden openbare verkiezingsbijeenkomst van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid. Hij reageerde daarmede op een uit spraak van de V.V.D. fractieleider Wiegel, die gezegd heeft, dat iedere stem op de confessionelen uitgebracht een stem is op de V.V.D. De vergadering, die onder leiding stond van voorzitter E. K. Pronk, was niet druk bezocht ruim dertig personen waren aan wezig maar er werden veel vragen gesteld en heel prettig gediscusieerd. Voordat de beide inleiders met hun toespraak begonnen werd een ogenblik stilte in acht genomen in verband met het overlij den van het lid Maria van 't Hoff. Geen anti-inflatiebeleid De eerste spreker, de heer H. Rienks, voorzitter van het gewest uit Zwolle, herinnerde aan de val van het eerste Kabinet Biesheuvel door het plotseling aftreden van de twee ministers van DS'70. Er heeft zich in de loop van deze periode een ge weldig proces ontwikkeld door een prijsstijging, die inmiddels opgelopen is tot boven de 8 pet. Deze ontwik keling baart ons zorg. Het geld gaat naar de knoppen, aldus spreker en een derlijke prijsstijging in ruim een jaar is uniek in de geschiede nis. Heel snel stegen de prijzen, maar de regering heeft er niets aan gedaan. Niet de vakbeweging is de schuldige, maar de werkgevers, wier organisaties hun leden niet in de hand hebben. Minister Boersma heeft zich vastgebeten in het sociaal contract, maar de werkgevers geven nu niet thuis. De prijscalculatiebe- schikking is geen prijsstop, maar slechts een aanmelding van de prij zen. ,,Ik geloof er niets van, dat in Nederland een anti-inflatiebeleid wordt gevoerd. De 240 miljoen infla tiecorrectie is de regering door de VVD afgedwongen, terwijl er onvol doende gedaan wordt voor de milieu- beheersing, de werkende jeugd, de volkshuisvesting (lagere huren) en onderwijsvoorzieningen. Dit is nog aan te vullen met enorme bezuini gingen, verhoging van het college geld, PTT-tarieven, waarop de prijs- calculatiebeschikking niet van toepas sing is. Staatssecretaris Rietkerk heeft al wachtdagen voor het zieken geld aangekondigd. Dat beleid wordt steeds maar in de hand gewerkt door de VVD en de confessionele par tijen. Het is duidelijk, dat de pro gressieve drie een heel ander beleid zullen gaan voeren wanneer zij aan de regering komen. Wat aan te bieden? De heer Ouwerkerk vroeg zich af of er op 29 november in Nederland wel een keuze te maken valt en wees in dit verband op de uitslag van de verkiezingen in Duitsland met een opkomst van 9 pet. In ne- derland ging in 1971 maar 80 pet. van de kiezers naar de stembus. De politieke partijen hebben wel de gelijk de mogelijkheid wat aan te bieden. In 1971 waren de PvdA, D'66 en PPR bereid om met anderen een regering te vormen, mits voor de verkiezing een afspraak kon worden gemaakt. Die lijn is ook nu weer vastgehouden, maar met de confessio nelen en de VVD, waren die afspra ken niet te maken. Op de congressen is toen vastgesteld als er nu niet te praten valt, dan ook niet na de ver kiezingen. De KVP nam aanvanke lijk een toeschietelijker standpunt in, maar verzette zich tegen het uitslui ten van C.H. en A.R. Geen eenheid Spreker zette uiteen hoe na de breuk de confessionelen getracht heben een eenheid de demonstreren. Niemand spreekt thans meer over die eenheid. Biesheuvel heeft in Spa kenburg het kabinetsbeleid als inzet van deze verkiezingen genoemd, maar Boersma en Aantjes c.s. den ken daar heel anders over. Er ligt geen duidelijke uitspraak met wie men samen wil regeren. „Ook wij halen het niet" aldus de heer Ou werkerk, ,maar wij hebben voor de verkiezingen een zodanige afspraak, dat de kiezers weten waar zij aan toe zijn". Hij kwam in dit verband tot zijn in de aanhef gedane uit spraak. Spreker sprak de hoop uit, dat de progressieve drie door de kie zers zullen worden gehonreerd. Doorberekend Professor Pen heeft de financiële kant van het programma afgekraakt, maar hij komt daar nu op terug. programma hebben kunnen doorbe rekenen. Dat pakket is zo aantrekke lijk, dat de kiezers een goede keuze kunnen doen", aldus de heer Ouwer kerk. Bij dè gedachténwisseling werd de vraag gesteld of de uitspraak van Van der Louw geen nadeel voor de partij zou betekenen, met zijn stand punt, dat de ^Nederlandse democra tie pas echt en zelfstandig is als het Nederlandse volk zelf zijn staats hoofd kan kiezen. Koningsschap Van de zijde der beide sprekers werd opgemerkt, dat Van der Louw naar aanleiding van een vraag heeft medegedeeld, dat de Partij van de Arbeid nooit een standpunt heeft uit gesproken over het koningsschap want daar wordt in de partij ver schillend over gedacht, maar hij heeft zijn persoonlijke mening weer gegeven en dat moet in een demo cratie toch mogelijk zijn. Ook in het regeeraccoord is daarover geen uit spraak gedaan. Men kan dus deze partijen niets verwijten. Niettemin is het mogelijk, dat er wat stemmen door verloren gaan. Uitvoerig werd nog gesproken over contacten met de PSP. het optreden van dè voorzitter der PPR, De Gaay Fortman over de schaduwkabinet, de prognose van de verkiezingsuitslag, die volgens het Nipo een kleine winst zal opleveren, de woningbouw, de democratiseringsgedachte, actie groepen, de Besloten Vennootschap pen (B.V's) en tal van andere on derwerpen. Met dankwoorden aan de beide sprekers sloot de voorzitter plm. elf uur de bijeenkomst. Op 11 november 1830, nog vóór zijn komst naar Holten, trouwt de be roepen predikant in zijn geboorte stad leiden. Het huwelijk wordt vol trokken door de ambtenaar van de burgelijke stand, ditmaal zijnde de heer Adam Bruin, wethouder der stad. De ouders van kandidaat Mül ler zijn bij de plechtigheid aanwezig en geven de benodigde toestemming. De bruid is Francina Maria Wart- jouw, geboren 29 november 1808 te Leiden, zonder beroep, wonende op de Hoogeword in de stad, waar haar vader Johannes Hendrik Wartjouw schoolmeester is, terwijl haar moe der Katharina la Lau het beroep van winkelierster uitoefent. De naam La Laü is ook thans in Leiden niet on bekend. l,n Hillegom woonde in 1857 een predikant van deze naam. In 1806 woonde ook op de Hoogewoerd mr. Willem Bilderdijk die een jaar later verhuisde naar Katwijk. Bij de huwelijksvoltrekking treden als getuige op: 1. Pieter Müller. oud 2 jaar, broer van de bruidegom, notaris van beroep; 2. Johannes van der Weyde, oud 25 jaar, goede bekende van het bruidspaar, boekbinder van be roep; 3. Abraham Wartjouw oud 60 jaar, oom van de bruid, kabinetwerker (meubelmaker), wonende in Leidse Steenstraat; 4. Willem van der Maas, oud jaar, neef van de bruid, huisver ver, wonende op de Hooigracht in de sleutelstad. Het huis van de familie Müller stond op de Breestraat. Als ik deze straat naam lees kan ik de verleiding niel weerstaan om door te geven wat ik eens las in een boek over „Vierhon derd jaar studentenleven in Neder land" van dr. A. C. J. de Vrankrij- ker. Deze verhaalt, dat de Leidse hoogleraar Baudius, één der uitgele- DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof telef. 11500. donderdag 23 november, aanvang 20 uur ,,U spreekt met uw moordenaar' thriller met o.a. Ton Lensink. vrijdag 24 november aanvang 20 uur ,,U spreekt met uw moordenaar", thriller met o.a. Ton Lensink. maandag 27 november aanvang 20 u. Deventer Orkest vereniging, concert met als solist Dik de Reus, viool, dinsdag 28 november, aanvang 20 u. Filmvoorstelling van reisbureau de Magneet. donderdag 30 november aanvang 20 uur Concert door popgroep Eksep- tion. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 23 november t.m. woens dag 29 november Angelique, 14 jaar; vrijdag 24 nov. en zaterdag 25 nov. nachtvst. De Duivelsbrigade 18 jaar; zaterdag 25, zondag 26 en woens dag 29 november, matinee: De klei ne Lord a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij dag 20-24 u. za. 14-20-24 u. zo. 14-16- 20 u. wo. 14-20 uur. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 23 nov. t.m. woensdag 29 nov. Waar ouders van wakker lig gen 3e week 18 jaar; vrijdag 24 en zaterdag 25 nov. nacht vst. De terugkeer van Dracula 18 jr. zaterdag 25, zondag 26 en woensdag 29 november matinee: De held van Montana (mat. za. 25-11 vervalt i.p.v. a.l. besloten St. Nic. voorst. T en D). Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij 21-13.30 u. za. 14-18.30-21-23,30 zo. 14- 16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. vrijdag 24 t.m. woensdag 29 novem ber: Satans creatuur 14 jaar, donder dag 23 november cyclusvst. De Lokkende wildernis (dierenfilm), a.l. zondag 26 november matinee: As- terix en de helden a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur za. 18.30-21.00 uur. zo. 14, 16. 18.30 en 21 OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. t.m. 27 november Theo Schildkamp, pentekeningen. 28 november t.m. 27 december Aleid Lesmeister olieverfschilderijen. Openingstijden: dagelijks 13-17 en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten, COETIF.K DE ROZT rNENKORF, As- senstraat 4 tel. 11848. 24 november t.m. 22 december Henk Voerman en Pieter de Vries, etsen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrijdag 14-18 en 19-21 u. zondag ge sloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2. lel. 16733. vanaf 12 november tot ong. 15 decem ber Renate Vinken, schetsen. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12 en 14-17.30 u. vrijdag ook van 19-21 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3 tel. 16512. Openingstijden: maandag t.m. zater dag 10-12 en 14-17 u. wo. 10-12, 13-17 en 18-20.30 u. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. 14556 Antieke fietsen, keukens, zilver en aardewerk. Openingstijdenstijden dinsdag t.m. za terdag 10-12.30 en 14-17 uur zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10-12.30 en 14-17 u. zaterdag 25 no vember gesloten, ondag 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur. LITERAIR CAFE, Brink telef. 11637 dinsdag 28 november aanvang 20 uur „De dood in de literatuur" JAZZ CAFE, Brink tel. 11637 elke vrijdagavond van 19.30 u. tot 23.30 u. Kosten f 2,50. SPEL CAFE, Brink tel, 11637 vanal 22 november op 4 achtereenvolgende woensdagavonden van 20.30-22.30 u. Er worden allerlei spelletjes gespeeld in wedstrijdvorm. Mikado, Mens er ger je niet, Stratego etc. ALMELO VAROSSIEAUdo. t.m. za. ma. t.m. wo: Midzomerfeest in Zweden, 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. 2.30 uur, za. 23.15 u. ma. t.m. wo.: 2 30 en 8 uur. Do t.m. zo: Le Mans 14 jaar. Aanvangstijden: do. vr. 8 uur za. 6.45 en 9 uur* zo. 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zondag: De Apenplaneet 14 jaar. Aanvangstijden: 2.30 uur. PALACE: Do. t.m. wo.: De vier vuisten van de duivel 14 jaar. Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo: 2.30 en 6 45 en 9 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 2.15, 4.30 en 6.45 en 9 uur. zenste vernuften van zijn tijd, om streeks 1620 één dei- beste kroeglo pers was. Hij wandelde eens door de Breeslraat naar het bierhuis „De He mel". ontmoette zijn collega in de theologie Arminius en riep hem toe „Ik ga langs een brede weg naa de hemel". Arminius noemde hem toen een pest voor de academie. Maar Baudius, doelende op de kerk strijd tussen „Gommer en Armijn", schold Arminius voor een pest der kerk. Baudius stierf aan de gevolgen van zijn bacchanaliën. Volgens mijn gegevens had het echtpaar Müller-Wartjouw negen kin deren, waarvan er slechts één niet in Holten is geboren, nl. de oudste zoon Johann Georg Paulus. die op 19 augustus 1831 te Leiden ter we reld kwam. De andere kinderen van de Holtense ds. Müller waren: Johannes Hendrik, geboren in 1833 (Doomies-Jan), genoemd naar grootvader Wartjouw; Franciscus Marinus, geboren in 1835; Karei Lodewijk Leonardus, gebo- Pieter Adam, geboren in 1838; Karei Lodewijl Leonardus gebo ren in 1940: Christiaan August, geboren in 1843; WilLm Frederik, geboren in 1845; Katharina Francina Magdalena, geboren in 1847; Hendrik Herman, geboren in 1852. De stamvader en stadsbode Müller overleed op 23 maart 1834 te Leiden op de leeftijd van 78 jaar. Zijn vrouw was toen nog in leven. Op 13 januari 1840 stierf te Leiden het drie maanden oude zoontje Jo hann Georg Paulus van notaris Pie ter Müller. broer van Holtens domi nee en van Magdalena Catharina Wartjouw, waarschijnlijk een zuster van de predikantsvrouw. Ten besluite van dit tweede artikel volgen hier op grond van de verza melde informaties twee stamreeksen: antonius, geboren op 28 april 1964; Johann Georg Paulus, geboren op 20 maai-t 1939; De drie bestuurders van het NVV, CNV en NKV zullen blijkens een mededeling van het Overlegorgaan Overijssel op maandag 29 januari naar Holten komen, om voor de plaatselijke leden van deze drie vakcentrales te discussiëren over „De Toekomst van de vakbewe ging". Nader zal worden bekend ge maakt waar en hoe laat deze bijeen komst is. Eerste prijs voor Jacqueline van Dijk. „Beste Jacqueline. Bedankt voor je prachtige ballon. Ik zat gisteren op een terrasje toen hij vanachter een kerktoren naar beneden kwam. Laat je me weten welke prij: hebt gekregen Dit briefje kreeg Jacqueline van Dijk uit de Ab Jansenstraat 4 in Holten van Patrick Janssen uit Sit- tard die getuige was van de „lan ding" van een van de ballonnetjes die ter gelegenheid van de Brade rie op 5 juli werden opgelaten in Ka lf stermans weide". De afgelegde afstand bedraagt plm. 180 a 185 kilometer en deze ki lometers waren goed voor eerste prijs van f 10. De 2e prijs van f 7,50 werd ge wonnen dooi- Jansje Kreutz, Dorps straat 56. Haar bailon streek nee Schildwolde bij Siddeburen in de provincie Groningen. 3e prijs (vijf gulden) Erik Mees ter, Waardenborchstraat 10 (gedaald in Amsterdam). 4e prijs (f 2,50) Gerrit Aanstoot, H. J. Wansinkstraat 14 (gedaald te Hoogezand (Gr.). 5e prijs (f 2,50) Marja Theyn, Hof- festraat 4 (gedaald te Kielwinde- weer bij Hoogezand)- De geldprijzen kunnen door de jonge lui in ontvangst worden genomen bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14. In aansluiting op het artikel be treffende de novemberstorm in ons blad van vorige week, het volgende Door snel optreden van de Brand- weer/gem. personeel' onder leiding van de heer Prak. voorkwam men zoveel mogelijk verdere schade. Ver volgens werd zeer snel met de her stelwerkzaamheden door Bouwbedrijf H. Koopman en Loodgietersbedrijf J. Lammers begonnen. Na drie dagen waren de drie dakloze huizen al weer waterdicht, hetgeen door de bewoners bijzonder werd gewaardeerd. In het .literair kwartier van de RONO op zondag 26 november (18- 18.15 uur) bespreekt Jan F. de Zan ger „De Schuiftrompet" van C. C. S. Crone. Dit bo?k bevat het verza meld proza van deze auteur, dat reeds eerder in 1947 is verschenen, maar toen slechts weinig waarde ring vond. Deze auteur, die in 1951 op 36-ja- rige leeftijd is overleden, blijkt nu, evenals Nesciso. opnieuw in grotere kring de aandacht te trekken. Daar om heeft Querido zijn werk nu uit gegeven. In hetzelfde programma bespreekt J. Pop „Vestdijk op de weegschaal" een studie over het werk van Vest dijk van R. A. Cronets de Groot. Het is een uitgave in de serie lite raire verkenning van Sijthof in Lei den, die in de eerste plaats is be doeld voor studerenden, maar die ook andere geïnteresseerden in de Nederlandse literatuur van dienst kan zijn. Antonius, geboren 10 oktober 1911; Johann Georg Paulus, geboren 1 juni 1875; Johannes Hendrik, geboren 12 ok- tober 1833; Johann Georg Paulus, gedoopt op 5 januari 1806; Johann Georg Paulus, geboren omstreeks 1756. 2. Christiaan August, geboren op 27 juli 1955) Derk Jan, geboren op 27 iuli 1929: Christiaan August geboren op 2 april 1903; Johann Georg Paulus geboren op 10 mei 1874; Christiaan August, geboren op 30 juni 1843; Johann Georg Paulus, gedoopt op 5 januari 1806; Johann Georg Paulus geboren omstreeks 1756. TT»,- (wordt vervolgd) HILVERSUM w. OTTEN Iedereen weet nu zo langzamer hand wel, dat Finland méér is dan alleen het land van de duizenden meiden, het land van de sauna en van de langste woorden die je ooit in een taal hebt gehoord. Finland is ook: vakantieland, land van fraai bedrukte weefstoffen, le verancier van meubelen en 'van prachtig glaswerk. Maar wie weet dat er Finland bovendien fantasti sche kleren worden gemaakt? Een groepje Finse mannequins er. dress- men kwam die kleren in Amster dam laten zien. Dit ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van Friita- la. de Finse fabriek die al die mo dieuze kleding maakt van leer uit eigen looierijen, en die zelfs de grootste industriële onderneming van heel Skandinavië is. Een belang rijk gedeelte van de kledingproduk- tie wordt geëxporteerd naar onder meer Frankrijk. West-Duitsland en Engeland, en sinds enkele jaren ook naar Nederland. De flitsende show. waarmee Friita- la na suksessen in Kopenhagen, Lon den en Wenen nu ook in Amster dam voor de dag kwam, gaf een in drukwekkend overzicht van de zeer gevarieerde kollekties winter- en voorjaarsmode die Friitala's ont werpster Karen Hellemaa voor nu en •straks heeft ontworpen. Ze heeft fijne jassen en jacks be dacht voor de winter, gemaakt van lamssuède en lamsnappa. al of niet gecombineerd met bont. Tn de voorjaarskollektie werden mdere kwaliteiten suède en nap pa verwerkt in een uitgebreide kleu- renreeks. Zo zin er lumberjacks met vleermuismouwen bijvoorbeeld van heel mooi suède en wikkeljas- sen, vesten en jasjes van suède en nappa. Heerlijk dun en soepel lamsnappa is gebruikt voor T-shirts, overalls, en andere vrijetijdskleding en Friita- la maakt zelfs badpakken van was— baar suède. Opmerkelijk in de kol- lektie is de zeer elegante, sobere avondkleding van wit lamsnappa. Uit diverse steekproeven blijkt steeds weer dat zo'n 70 procent van de bevolking zich niet of nauwelijks interesseert voor ontwikkelingen op politiek, maatschappelijk en religi eus terrein. Wat zijn de oorzaken van deze vrijblijvendheid, mag je je zo vrijblijvend opstellen, wat kun je er eventueel aan doen om men sen te bewegen een dergelijke houding te laten varen? Dit zijn vra gen die aan de orde komen in een rechtstreekse discussie-uitzending in de veertiendaagse RONO-rubriek „Kerk en Samenleving", die op maandag 27 november a.s. van 19.30-20.00 uur wordt uitgezonden. Deelnemers aan de discussie zijn onder meer de media-socioloog dr. B. P. Hofstede, docent aan de Gro ninger Theologische faculteit en de heer J. E. van Kooten, directeur van het Asser vormingscentrum „Klein Vredeveld" en PPR-Statenlid. Luis teraars die aan de discussie willen deelnemen zijn welkom in de RONO- studio (Martinikerkhof 23, Gronin gen) of kunnen zich -via de telefoon 050-133441 in het gesprek mengen. De moeilijkheden die de liefhebber ondervond bij het aanschaffen van verse grond voor het oppotten vari kamerplanten, zijn thans van de baan. Tot nu toe werd potgrond verhandeld in zakken van vele kilo's en het was niet zo prettig om deze zware zakken te moeten sjouwen. Thans is dit probleem door een ge heel nieuwe vinding volledig opge lost, want er is nu plantenaarde te verkrijgen als sterk samengeperste blokjes, waaruit het water is verwij derd. Deze instant plantenaarde van de Po- konfabriek, is van hoogwaardige kwa liteit en bevat naast een hoog gehal te aan organische stof, ook alle nood zakelijke sporenelementen. Het is dus wel iets geheel nieuws op Woensdagmiddag half drie werd aan de Larenseweg geopend de zelfbedn ning Baltes. HeJ voormalige kruide nierswinkeltje is ongeveer vijf maal zo groot groot geworden en nu uitge groeid tot een zeer aantrekkelijke pleet met een groente fruit en een vleesafdeling. Er is ook een speciale kaasafdeling waar men o.a. echte Holtense boe renkaas kan kopen. Geproduceerd op de Cats kaasboerderij. Aan de verbou wing werkten mee fa. H. Koopman fa. H. H. J. Stukker fa J. Lammers en fa. J. Aanstoot. De opening werd verricht door mevr J. Baltes-Jansen die in een kort toe spraakje nog even aan vroeger herin nerde en haar zoon Wim veel succes toewenste in de toekomst. Er was direct al veel belangstelling. 't Kolnus wil op vrijdagavond van 7 uur tot half 9 een clubavond hou den voor jongens, 6e klassers van alle lagere scholen te Holten. Deze club wordt geleid door Rina Koopman en Bert Koning. Ieder die animo heeft, kan zich opgeven in 't Kol nus van woensdag t.e.m. vrijdag. Ook kunnen er nog enkele jongens en meisjes geplaatst worden in de leeftijdsgroep 8 en 9 jaar. Geef jul lie vlug op anders zitten deze clubs vol! Werkgroep kinderclubs. het gebied van plantenverzorging. Inplaats van de zeer ;ware potgrond stopt men nu een klein vierkant blok je in de boodschappentas. Opgelost in water krijgt men in een mum van tijd Vit liter verse planten aarde, welke kan worden gebruikt voor kamerplanten, bloembollen, bloembakken enz. Ze zijn verkrijgbaar bij elke goede bloemen-of zaadhandel. De familie Baltes voor haar zelfbediening. like s Geboren Aaltjen Johanna dv W. Aaltink en J. W. Paalman. Moni que dv H. Stegeman en G. Kwak kel (Geb. te Deventer). Getrouwd H. Pongers, 22 jr, Ol- denzaal en A. Ekkelkamp, 21 jr. T. M. A. Nieuwveld, 24 jr, Rijssen en J. Hofman, 24 jr. Ondertrouwd E. J. Grotentraast 24 jr, Raalte en G. J. Lubbersen, 25 jr. G. Paalman, 25 jr, en A. Podt, 22 jr. P, K. H. Keesmaat, 23 jr. en V, M. J Goulmy, 20 jr. Deventer H. J Bos, oud 23 jr. Rijssen en A. Klein Velderman, 22 jr. BEVOLKING. Ingekomen: J. J. M. Kempers en gez. van Waal wijk. J. Querido en gez. van Ber gen op Zoom. P. M. S Visser en gez. van Capelle a.d. IJssel. F. W. M. Pieck en gez. van Deventer K. Bekkernens-Verberne van Goor. G. F. A. Lamping van Hel- lendoorn. M. Nijland van Rijssen. H. J. Wardekker en gez. van De venter D. J. Klompenmaker en gez. van Deventer. J. Enter en gez. van Deventer. Vertrokken: H. J. Schoenmaker en gez. naar Dor drecht. J. H. M. Toren gez. naar Duitsland. Mevr. A Ponters-Ek- kelkamp naar Hengelo Puch-Maxi Half.jaar oud. Gaardenstraat 571 HEEFT VOOR U: Sets steeksleutels 8-delig CV 22,50 Sets ringsleutels 8 -delig CV 34=50 Waterpomptangen 8.95 en 14.35 Oranjestraat 8-12 Ook vlees en fijne vleeswaren koop Sint in de slagerij van de SPAR SUPERMARKT STEM DAN GOED STEM LIJST 15 GARAGE E.H.A.G. FA. T. STUKKER ZN. - TELEF. 1226 Bergmanstraat 36 GEVRAAGD: voor de mesterjj DERK JANSSEN Telefoon 1583 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK TELEFOON 1615 IJSCLUB Na 2 dec. a.s. wordt de DONATIE verhoogd tot 12,50. Opgave bij J. Wiggers, Kolweg 14 - Teil. 1356. Op een donateurskaart hebben 2 personen toegang. Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9. Tel. 05483 - 14 69. ZONDAG A.S. Aanvang 14.30 uur

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 7