Holten Unisson klopte met 2-0 een PTT voert bestellings systeem in 35 1 Drukke en geslaagde gymnastiek- uitvoering van Bato Holten krijgt NEO uit Borne op bezoek Blauw Wit zege (4-0) was verdiend Forse zege Blauw Wit 2 Ruim 400 damescomité s zijn weer paraat Gezellige Drentse voor drachten in Amicitia Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Resultaten en programma jeugd S.V. Holten Programma Blauw Wit Resultaten Blauw Wit-jeugd Selectie „Blauw Wit" Schaatsliefhebbers ojx gelet BI. Wit 3 - Excelsior 2 Voetbalprogramma SV Holten Hotellijst 1973 WV reeds verschenen Schietwedstrij den KINDERPOSTZEGELS m Vrijdag 24 november 1972 5 Afgelopen vrijdag- en zaterdagavond heeft de gymnastiekafdeling van s.v. BATO haar uitvoeringen in zaal Amicitia gehouden. Ondanks het feit dat dit op twee avonden gebeurde, was de zaal beide keren overvol, hetgeen vele organisatorische problemen opleverde. Het bestuur van BATO mag zich gelukkig prijzen dat de leidsters mevrouw R. Toorneman, mejuffrouw M. Röhrslag en de hoofdleider de heer P. v. d. Berg een nog zo'n leuke show op het toneel brachten. Door het niet aanwezig zijn van echte kleedruimten, moest Hotel Hol- terman alle mogelijke en onmoge lijke ruimten beschikbaar stellen, waarvoor hulde, om de deelneemers (sters) tenminste een plaatsje voor hun kleding te geven. Niettemin moes ten >de deelnemers (sters) om op het toneel te komen buitenom via ,,de paardestal". Met behulp van 'n aan tal veilingkistjes kon men dan op het toneel klimmen. De heer A. Koopman was zo vriendelijk geweest dat te ver groten, omdat de groepen er anders niet eens op konden werken. Nogmaals hulde aan degenen die on der deze omstandigheden het pu bliek nog konden laten genieten van de gymnastische prestaties van de Batoleden. Om een attractief springnummer met de minitrampoline door te kunnen la ten gaan, organiseerde de hoofdlei der een ware happening, door in de toch al overvolle zaal ruimte te ma ken. Een deel van het publiek moest tijdelijk op het toneel, de an deren schikten nog verder in. Eén en ander was nodig omdat de zwevende en salto's makende jongens op het toneel, door de hoogte van hun spron gen in de coulissen of lichtbakken terecht zouden zijn gekomen. Het pu bliek werkte, op beide avonden spor tief en vlot mee. De voorzitter van Bato, de heer F. G. Lukkien had daar in zijn openings woord ook om verzocht en daaraan de hoop verbonden dat een volgende keer niet in die zin te hoeven doen, doch het Holter publiek dan een uit voering aan te kunnen bieden in een sporthal. ,,Want zoals het hier gebeurt, mag het dan wel een gezellige boel zijn, eigenlijk is het te gek. In geen geval is het ten gunste van de gebrachte prestaties", aldus de heer Lukkien. Nadat de kleinste jongens op de brug en de meisjes met een alleraar digste ,,Driekusman"dans 't program ma op gang hielpen, volgende vele Erik Stukker maakt een mooie zweefsprong tijdens de gym- nastiekuitvoering van de S.V. „Bato". goede en mooie nummers. Van de rit mische, vrije oefeningen waren dat vooral een oefening met doeken van de dames sen., 'n huppeloefening van meisjes en nog een knotsoefening van dames. Bijzonder geslaagd was te vens het slotnummer, een linten-oe fening met fluoriserend lichteffect. Op modernde popmuziek werd een aar dige vertoning gegeven van ,,bej dengymnastiek" Van het toestelturnen willen wij opvallend noemen 't num mer lange mat meisjes dat een goe de en verzorgde indruk maakte. Het al genoemde trampoline springen van jongens en het werk op evenwichts- balk en brug ongelijk. In het algemeen vond men dat er goed werk vertoond werd, hetgeen 't publiek telken male beloonde met een gul applaus. Er was een stijgende lijn te constateren in de® graad van moei lijkheden der oefeningen en de af werking ervan. Ilopenlyk wordt daai in de toekomst verder aan gewerkt. De leidsters en leider, alsmede het bestuur van IJato kunnen terugzien op een geslaagde en hoopvolle uit voering. De inhaalwedstrijd, welke Holten j.l. zondag speelde tegen de oud 3e klasser Unisson uit Boekelo, leverde een verdienstelijke 2-0 op voor de thuisclub. Ondanks het gure herfstweer was een groot aantal toeschouwers getui ge van deze wedstrijd- Holten start te met de sterke wind in de rug en heeft gedurende de eerste helft een groot overwicht gehad, hetgeen he laas niet tot uitdrukking kwam in het aantal gescoorde doelpunten. A. Reijlink kreeg reeds in het begin een beste kans de score te openen, doch good old keeper Van Raalte van Unisson bleek het keeperswerk nog lang niet verleerd te zijn. Na ruim een kwartier spelen nam Hol ten de leiding, toen Joh. Veneklaas op rechts de bal keurig vrij speelde en wederom A. Reijlink een doelrij- pe kans bood, doch het schot werd door één der achterspelers van Unis son van richting verandei-d, waarna de goed meegekomen Bert Knepen de bal beheerst in het doel werkte (1-0). Even later kreeg Unisson de mooiste kans op een gelijkmaker, toen bij een ongevaarlijke aanval voorstopper Wim Dikkers uitgleed en de bal voor de voeten van mid- voor Heinhuis schoof, doch deze spe ler schrok zo van deze kans, dat de juiste richting ontbrak en de voor treffelijk keepende Jan Deyk redde vallend met het linkerbeen. Hierna ontstonden voor Holten nog legio kansen om de score te verhogen, doch óf het ontbrak aan de juiste afwerking (over en naast), óf de goed spelende Van Raalte stak een spaak in het wiel, zodat de rust aan- rak met een magere 1-0 voorsprong van Holten. Na rust was Unisson wat sterker dan in de eerste hleft, doch de Holtense achterhoede gaf weinig kansen weg. Na 12 minuten spe len gaf A. Reijlink een prachtige diepte-pass op Willy Kaizer, waar- bij de buitenspelval van Unisson mislukte en heel de Holtense aan hang dacht dat de alleen op de kee per afstormende Kaizer de voor sprong zou vergroten, doch het te slappe schot werd een makkelijke prooi voor keeper Van Raalte. In het midden van de tweede helft ver oorzaakte linksback Gert Brands on nodig hands op circa 20 meter voor het doel. Rechtsbuiten De Leeuw van Unisson knalde de bal over de muur in de rechterbovenhoek- en met een machtige snoeksprong werkte keeper Deyk deze bal tot hoekschop. Holten werd hierdoor gestimuleex-d en liet haar verdedigende tactiek wat varen, waardoor er weer enige goede kansen ontstonden. Na een klein half uur zag men een prachti ge solo van Bert Knapen op links, doch de voorzet belandde in handen van de lange keeper. Vlak voor het eindsignaal ont stond Holten's tweede doelpunt, toen Willy Kaizer op rechts een vrije schop mocht nemen op cix*ca 30 me ter van het Unisson-doel. De bal werd schitterend in de rechter-bene denhoek geschoten, waarbij de bal afketste van 't lichaam van de Unis- son-keeper en de toestormende Bert Knapen, Holten's goalgetter, schoot de bal steenhard in de tou wen (2-0). Holten behaaldde een ver diende zege op de Boekeloërs en scheidsrechter Van Beek leidde de ze niet te moeilijke wedstrijd goed. Holten speelt zondag haar tweede en de volgende zondag haar derde thuiswedstrijd. Zondag moeten de rood-zwarten de strijd aanbinden te- Holten 3—S.O.S. 2 1-1 Een sterk spelend Holten 3, heeft wederom voor een verrassing ge zorgd. Nu werd het sterke S.O.S. 2 weer met een gelijk spel naar huis gestuurd. Het begin was direct al hoopvol, want er was nauwelijks af getrapt of het was al 1-0 voor Hol ten door een fraaie schuiver van rechtsbinnen J. H. Klein Teeselink maar verder kwam Holten ook niet, want SOS begon steeds meer druk uit. te oefenen wat in de tweede helft van de wedstrijd resulteerde in de ver diende gelijkmaker, 1-1. Holten hield de verdediging nu goed gesloten, zodat er niet meer gedoel punt werd. Jammer is het hierbij op te merlen dat er nog steeds mensen aan de :ant staan die schijnbaar lie ver zien dat hun elftal verliest dan een fraa gelijkspel of overwinning behaalt. Zondag aar R.K.S.V. 2 een zware kluif, onanks dat deze ploeg onder aan de rnglijst. staat, het vertrek is om 9.15 ur vanaf Smidsbeld. lolten 6Enter 6 3-0 Ook Holte 6 begint steeds beter te voetballenpu werd de toch bepaald niet zachtnnige achtste editie van Enter ai de zegekar gebonden, de doelpunn-machine vertoonde deze middag nc weer te veel gebreken om tegen ïrenommeerde clubs als W.V.V. 8, llten 9 of R.K.S.V. 5 aan te kunnen kien, wel zullen deze ge breken binn zeer korte termijn zijn verdwenen idat Holten 6 meer tot het moderi voetbal overgaat. De training wdt ook te weinig be zocht, To.succes te komen zal er toch her iets moeten gebeuren. Zondag a.s.lolten 6—De Zweef 6^ aanvang-10 uur, terrein Sportdal. De Zweef 6 staat momenteel 3 punten op Holten 6 achter, wil Holten 6 een fraaie 3e of 4e plaats op de ranglijst halen dan dient er van De Zweef ge wonnen te worden. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te willen zijn. Dit verslag is vorige week blijven liggen, wegens plaats gebrek. Holten 7Omhoog 4 3-2 In een wedstrijd waarin Holten 7 van meet af aan in de aanval ging, werd dit tenslotte beloond met een 3-2 overwinning. Reeds in de beginfase kon G. Paal man (Tippy), met de sponsor voor ogen, tot scoren komen (1-0). Omhoog 4 kwam hierna goed terug. Uit een corner kwam zeer verdiend de gelijkmaker, door slordig weg werken van A. Meerman (Hartklep- pe), die overigens een verdienstelijke wedstrijd speelde. De Wierdenaren bleven aandringen, hetgeen resulteerde in een tweede treffer, waax-bij aanvoerder T. Deyk (De Zwarte), duidelijk snelheid te kort. kwam. Echter door stug door-voetballen met enorme inzet, waar sommige elftallen een voorbeeld aan kunnen nemen, werd voor rust nog 2-2 gescoord door de subliem spelende G. Paalman (Tippy). Na rust kwam Holten 7 enige keren goed weg bij gevaarlijke uitvallen van Omhoog 4. De beslissing viel bij een enorm schot van A. Ulfman, dat de Omhoog keeper niet onder controle kreeg. J. Jansen schoot hierna zonder par don in (3-2). Holten 7 bleef goed door voetballen maar gescoord werd er niet meer. gen NEO uit Borne, dat met even veel gespeelde wedstrijden twee plaatsen lager staat dan Holten. Nu goed ingespeeld op het nieuwe terrein moet het niet zo moeilijk zijn om de gasten een nederlaag toe te bren gen. Uit de doelcijfers valt o.i. af te leiden, dat de Bornenaren niet zo'n sterke verdediging hebben. Hun aan val lijkt bij 16 doelpunten voor vrij goed te zijn. Daar zal de Holtense defensie dan ook terdege rekening mee moeten houden. Hector springt er in deze afdeling met 25 doelpun ten voor helemaal bovenuit. Zondag over een week komt La Première op Meermanskamp met de rood-zwarten haar krachten meten. Dat zal een moeilijker opgave wor den. De selectie is als volgt: J. Deijk D. Pasop, G. Paalman, G. Soer, W. Dikkers, G. Brands, W. Kaiser, S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reijlink, G. Oolbekkink, B. Knapen, J. Vene- klaas en W. Nijenhuis. De wedstrijd Blauw Wit 1 krijgt Eversberg 1 op bez.oek. De Nijverdallers spelen met zeer afwisselend succes en heb ben in deze competitie al meer dan eens voor een verrassing gezorgd. Blauw Wit zal zeker de handen vol heben aan de gasten. De wedstrijd die geleid zal worden door scheids rechter B. J. de Jonge begint om half drie. Blauw Wit 2 zal in Sibcu- lo moeten winnen van SVV 3. Het derde krijgt om 2,30 uur Enter Voor uit 7 op bezoek. Een puntenverde ling? DES 5 dat in Nijverdal de tegenstan der is van Blauw Wit 4 zal zich niet laten verrassen. Een gelijkspel zou voor Blauw Wit een heel goed resul taat zijn. De junioren BI spelen uit tegen SOS BI. De Hellendoornse jongelui staan op de 2e plaats (16 punten uit 9 wed strijden). Koploper in deze afdeling is Enter Vooruit BI met 19 punten uit 10 wedstrijden. Ongetwijfeld voor onze junioren een lastige wedstrijd maar spelend als de afgelopen zaterdag tegen Enter BI zit er toch wel een gelijkspel in. Aanvang: 2.45 uur, vertrek: 2.00 uur. Enter V Cl-Blauw Wit Cl 2.45 u ver trek 2 u.; Blauw Wit "C2-Excelsior C4 2.45 u.; Blauw Wit Dl-De Zweef Dl 1.30 u. PUPILLEN. Blauw Wit .El-Enter El 12.45 uur; SOS E3-Blauw Wit E2 10 u. vertrek 9.15 u.; Blauw Wit E3-is vrij; Blauw Wit E4-Excelsior E8 11 u.: Blauw {Wit E5-iExce(isior E7 10 u. De junioren BI hadden in Enter weinig moeite om royaal te winnen van Enter BI. Het werd 4-0. Voor de doelpunten zorgden Richard Beid- man (2 maal) Bert schipper en Ger- rit Stam. De B-juno's speelden een zeer goede wedstrijd. Blauw Wit C2 bleef met 2-0 de baas over Holten C3. Beide doelpunten werden ge maakt door Arie van Spronsen. PUPILLEN. Van de vastgestelde wedstrijden voor afgelopen zaterdag van de pu pillen zijn er maar twee gespeeld. Blauw Wit E2 reisde naar het sterke De Zweef uit Nijverdal. Het werd Blauw Wit heeft in de thuiswedstrijd tegen het eerste van Sportclub De nekamp een verdiende 4-0 zege be haald. De gasten gaven in de eerste helft goed partij en van overwicht van geen van beide teams was ei genlijk sprake. Het begin (in stro mende regen) was zenuwachtig en rommelig. Blauw Wit wist zich de beste kansen te scheppen doch scho ten van G. Landeweerd en Ep Beid- man gingen naast en G, Schöppers schoot van plm. 15 meter rakelings over de lat. Denekamp had pech toen een vrije schop door de lat werd gekeerd. Na de rust (0-0) werd Beldman vervan gen door Ab Jansen en er kwam toen wat meer vaart in de aanval. Blauw Wit opende na plm. 10 minu ten spelen de score door Landeweerd die prachtig inkopte uit een vrije trap van Jaap Thalen. Blauw Wit bleef na deze openings treffer fel aanvallen en goed samen spel werd besloten met harde scho ten van W. Beldman en B. Rietberg die maar net over de lat gingen of tot hoekschop werden verwerkt. Een fraaie kopstoot van Ab Jansen stomp te de doelman over de lat maar hij was kansloos bij de kopbal van Jaap Thalen die bij de scherp genomen corner precies op de goede plaat: stond. Blauw Wit kreeg in de toen volgende minuten volop kans om uit te lopen doch Jansen schoot in vrije positie enkele meters voor doel naast en miste een kans voor open doel. Met nog plm. een kwartier te spelen besliste Henk Aanstoot Sr. de wed strijd. Hij kwam na een solo alleen voor de sportclub doelman en' hij zorgde zeer beheerst voor 3-0. Het pleit voor de gasten dat ze na deze 3-0 achterstand niet bij de voetbal)- pakken gingen neerzitten. Integen deel zetten ze alles op de aanval voor een beter resultaat en de Blauw Witte verdediging met Cor Beukenkamp als uitblinker kreeg het soms moeilijk maar bleef overeind. Doelman Frans van Gennep werd bij harde schoten gedwongen tot en kele zeer moeilijke reddingen. Henk Aanstoot bepaalde tenslotte de eindstand op 4-0. Stand le klasse A: Kloosterhaar 10 14 Drienerlo 9 13 Sibculo Daarle Blauw-Wit Vesos Boswinkel D.V.O. Eversberg Denekamp 8 —12 9 —11 Het elftal van Blauw Wit dat za terdag om 2.30 uur binnen de lijnen zal komen tegen Eversberg 1 zal worden gekozen uit de volgende se lectie: Frans van Gennep, doel. C. P. Beukenkamp, J. Thalen. H. Hoven- kamp, G. Dikkers, J. W. Beldman, G. J. Landeweerd. H. Aanstoot sr.. H. Aanstoot jr.. E. Beldman. G. Schöp pers, A. Fockema Andreae en B. Rietberg. Blauw Wit 2 speelt om half een in Sibculo tegen SVV 3. Vertrek: half twaalf. Liefhebbers van de schaatssport raden wij aan goede nota te nemen van een advertentie van de IJsclub ..De Noordpool" betreffende de kos ten verbonden aan het donateur worden van de club. De donatie wordt na 2 december a.s. dradtisch ver hoogd. een spannende wedstrijd met kansen aan beide kanten. Doelman Erik Stam kon lange tijd op knappe wijze zijn doel schoon houden. Eén keer lukte het de Nijverdallers om te sco ren en dat bleek achteraf genoeg voor de overwinning. Blauw Wit E3 speelde ook tegen De Zweef. De jongens speelden met veel enthousiasme, maar wisten een veldoverwicht niet in doelpun ten om te zetten. Wel moesten ze een doelpuntje toestaan. RIETVOGELS BI—Holten BI (2-5) In de wedstrijd tegen Rietvogels BI weer op het pad der overwin ningen teruggekeerd. Voor de rust leek het er in 't geheel niet op, want er werd uitermate slordig gespeeld. Het verwonderde dan ook niemand, dat Rietvogels de leiding nam (1-0) Even leken de Holtenaren wakker ge schud en antwoordden dan ook onmid dellijk met 'n tegendoelpunt. Met de ze stand werd de rust bereikt. Na de pauze leek een herboren Holten birt- nen de lijnen te zijn gekomen. Zeer verdiend werd de voorsprong opge voerd tot. 4-1, maar toen verviel men in de fout, door te denken, dat men de buit al binnen had. Rietvogels ver kleinde de achterstand tot 4-2. Door een keurig doelpunt werd tenslotte de eindstand van 5-2 bereikt. Jongens volgende keer eens een hele wed strijd gespeeld als nu de tweede helft en denk eraan het is langzamerhand voor elke tegenstander 'n eer is jullie een punt afhandig te maken, d.w.z. onderschat je tegenstander niet. HOLTEN B2-EXCELSIOR B4 5-1 Holten B2 heeft zaterdag wederom 'n overwinning geboekt. Het laag ge- Blauw Wit 3 heeft in de thuiswed strijd tegen Excelsior 11 een behoor lijke partij gespeeld. Technisch wa ren de Rijssenaren wat beter en ze drukten dit met 2 treffers uit. In het Blauw Wit doel deed reserve-doelman Henk Bronsvoort goed werk en hij begint om 14.30 uur. Denk aan de overweg De uitslag van zondag jl. en de stand zijn als volgt: IloltenUnisson Rood Zwart Hector La Première Wilhelm.school Reutum Holten Enter NEO Wierden Nijverdal Unisson OSV '31 9 6 2 10 6 2 2-0 1 14 16- 8 2 14 25-10 2 14 12- 8 2 13 17- 9 3 11 14-11 4 11 13-13 10 2 4 4 8 16-21 7 13-13 6 12-21 5 9-16 3 9-23 (De gestaakte wedstrijden Enter Unisson en WilhelminaschoolWier den zijn niet in de stand verwerkt). Zondag: HoltenNEO, 14.30 uur; Enter 2—Holten 2, 10.00 uur: RKSV 2Holten 3 10.00 uur; Hector 6Hol ten 5 10.00 uur; Haarl. Boys 4Hol ten 4 10.30 uur; Holten 7SDOL 5, 10.00 uur (Meermanskamp); Holten 6 De Zweef 6 10.00 uur (Sportdal); Holten 9Omhoog 5, 11.45 uur (Meermanskamp); Enter 8Holten 8, 11.45 uur. klasseerde Excelsior B4 werd met dui delijke cijfers naar huis gestuurd. De rust ging met een stand van 2-0 in. In het begin van de tweede speel- helft kon de Excelsior middenvoor een fout in de Holter achterhoede af straffen en de achterstand tot 2-1 ver kleinen Holten werd hierna iets at tenter en vergrootte de voorsprong tot 5-1. EXCELSIOR Cl-HOLTEN Cl 2-0 Door een tactisch foutje, te aanval lend voetbal en een scheidsrechterlij ke vergissing werd deze wedstrijd on verdiend verloren. Laten we niemand iets kwalijk nemen. De jongens heb ben hun uiterste best gedaan en heb ben dit verlies als ware sportlieden gedragen. HECTOR E2-HOLTEN El 4-2 In deze slechte wedstrijd kwam Hec tor al spoedig door 'n buitenspeldoel- punt met 1-0 voor, waarna ze gemak kelijk tot 3-0 konden uitlopen. Na rust zagen we een heel ander Holten, 1 al spoedig 'n doelpunt oplevei'de. Het veelvuldig aanvallen werd Holten noodlottig (4-1). Vlak voor het einde werd de stand nog 4-2. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Van de volgende 2 wedstrijden kun nen we u helaas alleen maar de uit slag geven Holten Al- 7—0. -MVV Al 0—0, Holten C2 Voor a.s. zaterdag staan de volgen de wedstrijden op het programma: Zaterdag 25 november 1972. Holten AlSSVN Al Aanvang 2.45 De Zweef blHoltén bl 2.45 uur, vertrek 2.00 uur. Holten b2Enter b2 .1.00 uur Meer manskamp. Voorwaarts clHolten cl 1.30 uur, vertrek 12.30 uur. Holten c2Vesos c2 11.00 uur Meer manskamp. Holten dlEnter dl 2.30 uur Sport dal. WW elHolten el 1.00 uur, vertrek 12.15 uur. Holten E2Eversberg El 10.00 uur Meermanskamp. Holten E3—Sp. Rijssen E3 11.00 uur Meermanskamp. MVV E2Holten E5 11.00 uur, ver trek 10.15 uur. Nijverdal E5Holten E6 9.30 uur, ver trek 9.00 uur. WW ElHolten El 13.00 uur, ver trek 12.15 uur. Het derde van Sportclub Daarle was geen partij voor Blauw Wit 2. De uit slag (6-1) spreekt duidelijke (voet bal) taal en met wat meer overleg en wat meer beheersing zou men met dubbele cijfers hebben gewonnen. Blauw Wit speelde in deze uitwed strijd in de eerste helft sterker en be ter. Het samenspel was goed ver zorgd en technisch zeer verant woord maar binnen de 16 meter moest het veelal veel te gehaast gaan en mankeerde het bij het schieten aan doeltreffend afwerken. Stam (2x) Wiersma, Wilco Dikkers en Veldhuis. Na de thee Blauw Wit deed het toen Kalm aan ging de strijd gelijk op. Daarle kwam tot een te gendoelpunt maar met nog plm. 10 minuten te gaan bepaalde Manen- schijn de eind op 6-1. Stand 4e Kloosterhaar 4 10 17 A.S.V. 5 10 16 Blauw Wit 2 9 12 D.O.S. 4 9 12 S.V.Z.W. 4 9 - 11 D.O.S. 6 10 11 Daarlerveen 3 9 7 Daarle 3 9 5 D.E.T.O. 7 10 3 Sibculo 3 9 0. De V.V.V. „Holtens Belang" heeft nu reeds de nieuwe lijst van hotels, pensions, bungalows en campings voor het jaar 1973 laten verschijnen. Deze verschijning is weer aanzienlijk ver vroegd in vergelijking met voorgaan de jaren en komt goed van pas, om dat de mensen al vroeg vakantieplan nen maken. Voor zover bekend is Hol ten de eerste plaatselijke V.V.V. wel ke een.nieuwe lijst voor 1973 van de pers liet rollen. Men heeft getracht haar zo nauwkeurig- mogelijk samen te stellen, maar mochten er even- wist door op tijd uit te lopen doelpun ten te voorkomen. Vlak voor het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter Henk Wansink zorgde Roel Smid voor een tegenpuntje. Na de thee trok Blauw Wit meteen fel ten aanval en na plm. 5 minuten spelen schoot Johan Hobert de gelijk maker in de touwen (2-2). Even voor tijd kreeg Jan ten Zijthof een goede mogelijkheid om de beide puntjes te pakken maar z'n niet al te harde schot belandde precies in de handen van de keeper. Bij de door de Schietvereniging ,,De Eendracht" om het clubkam pioenschap in zaal Vosman" gehou den wedstrijden kwamen de volgen de punten in de schijfjes: Groep A: 1. B. Brinkman 131 pun ten. 2. J. van Asselt 115 prit. (1 x 10). 3. G. J. Schuppert 115 pnt. (0 x 10).. 4. G. Koopman 114 pnt. 5. H. Paalman 111 pnt. Groep B: 1. J. A. Aanstoot 119 pnt. 2. D J. Nijendijk 110 pnt. 3. G. A. Haverslag 108 pnt. 4. A. Paal man 107 pnt. 5. D. Jansen 106 pnt. 6. J. Bouwhuis 103 pnt (1 x 10). J. G. Jansen 103 (0 x 10). 8. A. Schup pert 96 pnt. 9. J. Sluiter 92 pnt. 10. J. Bos 78 pnt. Groep C: 1. A. Drenth 102 pnt. 2. A. Denekamp 101 pnt. 3. H. J. Bek- kemens 98 pnt. 4. A. Bieleman 96 pnt. tueel fouten in voorkomen, dan wor den belanghebbenden verzocht daar van zo spoedig mogelijk melding te maken. De oplaag is ruim 10000 stuks De lijst bestaat uit 16 bladzijden, waarvan de eerste en laatste zijn ver lucht met een paar aantrekkelijke fo to's. Zij is uitgevoerd in smal zak formaat en maakt typografisch een keurige indruk. De VVV is voornemens vanaf 1 febru ari een bezettingslijst bij te houden van de horeca- en- toeristische bedrij ven. Dat vele volwassenen zich inspan nen voor de jaarlijkse verkoop van kinderpostzegels en kaarten wordt vooral vanaf 7 november duidelijk, wanneer in meer dan 400 plaatsen in ons land „de stands" worden be zet. Dan verschijnen in de fleurige kraampjes in postkantoren, waren huizen, op markten en pleinen de duizenden vrijwilligsters van de plaatselijke damescomité's, na gron dige interne voorbereiding, om hun De afdeling Holten van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen hield vorige week donderdag in Amicitia haar maandelijkse bijeen komst. Het bestuur had de dames van de afdeling Espelo uitgenodigd, zo ook de echtgenoten van de leden doch er waren slechts enkele heren, die deze avond de drempel van Ami citia durfden overschrijven. Ze hadden er vast geen spijt van, want de voordrachtskunstenares me vrouw A. J. Brals-Luinge uit Borg (Dr.) vulde bijna d,e gehele avond met kostelijke verhalen en gedichten door haar zelf geschreven in Drents dia lect. Hoewel vele leden, vooral de niet-Holtenaren vreesden weinig van de voordrachten te kunn.-n verstaan, viel dit nog mee door de duidelijke uitspraak en voordracht van mevr. Brals. Slechts enkele woorden vroe gen om vertaling, maar de hoofdzaak ontging niemand, 't Waren voorname lijk verhalen over kinderen die zij bracht, 't Eerste verhaal na de pau ze, een Sinterklaasverhaal genaamd „herinneringen" deed de zaal her haaldelijk schaterlachen. Ook met ..spiegelbeeld" oogste zij groot suc ces. De vice-presidente, mevr. H. J. Dik- ters-Rensen opende en sloot de ver gadering door ziekte van de presi dente mevr. H. J. Robers-Sprokke- reef. Gelukkig kon zij doorgeven, dat mevr. Robers goed vooruitging. De vol gende bijeenkomst zal de kerstavond zijn, te houden op 20 december a.s. Te Goor, Diepenheim, Markelo en Holten zal op 27 november a.s. het één bestellingssysteem worden inge voerd. Zoals wellicht bekend, is enige ja ren geleden besloten geleidelijk aan in geheel Nederland een tweede be stelling niet meer uit te voeren. Be drijfseconomisch is deze tweede be stelling namelijk niet meer verant woord te noemen. Momenteel wordt 90 pet. van alle correspondentie in de eerste en 10 pet. in de tweede be stelling opgenomen, terwij] voor deze 10 pet. de besteller wel de gehele route moet lopén. In het nieuwe éénbestellingssy- steem zal de post in de kom zo vroeg mogelijk besteld worden. Daarna ko men de wijken buiten de kom aan de beurt. Op dinsdag t/m vrijdag zal de bestelling in de loop van de ochtend plaats vinden. Op maandag echter zal het- in het al gemeen later worden, dit om te waarborgen dat de post die op za terdagmiddag en op zondag in de bus is gedaan, toch or maandag de geadresseerde kan bereiken. De za- terdagbestelling blijft in principe on gewijzigd. In de openstellingsuren van het postkantoor komt geen ver andering. Aan alle percelen die momenteel nog twee maal per dag post ontvan gen is of wordt een folder verspreid waarin de achtergronden van dit be stelsysteem worden uiteengezet en waarin tevens de aandacht wordt ge vestigd op de mogelijkheden en facili teiten voor postbushouders. Postbus sen worden namelijk gelijk bij invoe ring van het nieuwe systeem gratis. In plaats van het hu.dige kwartaal abonnement zal dan alleen aan nieu we postbushouders een entreegeld van f 15,worden gevraagd. aandeel te leveren. Hun „winkel tjes" staan er tot eind december en vormen de grote tweede fase van de unieke aktie voor de Nederland se kinderbescherming. Na de ouver ture van de schooljeugd de vol- wasssenen (dat zijn óók de hulpvaar dige PTT-lokettisten in postkantoren waar geen stand aanwezig is) om de verkoop op lange termijn af te ronden. Kopen bij postzegelstands is rustig, ontspannen „winkelen", dat is postzegels inslaan, zeker voor de feestdagen in de decembermaand. En dat is ook tijdig men denke aan z'n buitenlandse relaties! de series prachtige wenskaarten kopen. De hulpvaardige „verkoopsters" zijn mede in staat verzamelaars op hun wenken te bedienen, ze hebben er begrip voor, dat échte verzame laars de tijd nemen om alle postze geltandjes na te tellen Men die- ne te bedenken, dat de collectie die de schoolkinderen in september aan boden, beperkt was. In de stands heeft men keuze te over, zoals kerst- en nieuwjaarskaarten. Bij de vele harde commercie die onze sa menleving kenmerkt, is het verade mend op deze wijze blijmoedig en uiterst zinvol te kopen. U mag best weten, dat U door uw koop bij voorbeeld meehelpt méér kin derdagverblijven te stichten, er toe bijdraagt méér levensvreugde te brengen in het leven van gehandicap te kinderen, steun verleent aan het streven méér deskundigheid aan te wenden in kindertehuizen en interna ten, bepaalde, goed te controleren objekten in het buitenland uit het slop kan helpen. Er is in ons land een verheugen de subsidieregeling, maar die on toereikend als het gaat om de nood zakelijke extra's, die vele kinderen behoeven om ook enigermate te de len in de welzijnszorg. Laat u daarom ..aanspreken" door een kinderpostzegelstand in uw woon plaats. De kinderpostzegelstandverkoop- sters zijn de dames: B. Beijers-Hol- terman, F. van de Bovenkamp-Dijk- stra, B. Broere-Bos, A. Dekker-Ger- rits, C. P. K. Enklaar-van Andel, R. Fransen-Lubbersen, A. W. Groene- woudt-Bloemendal, H. J. Minkhorst- Tanis en W. J. H. Steinhauer-No- back.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5