„Kom over de brug Open middag van de W aardenborchgroep GROOT en KLEIN LET OP de TREIN Bij „Meermanskamp Géén spoorwegramp Feestelijke intocht van Sint Nicolaas Kerkdiensten Portef euillewisselin g wethouders Mooi bedrag voor sociaal-cultureel werk „Kom over de brug"- aclie Gevonden en verloren voorwerpen Of f iciële pu bl i katie OPHALEN HUISVUIL ONZE AGENDA Weeken dclienst tandartsen dierenartsen Gezinsverzorging Wachtdienst slachthuis Storingsdienst G.E.B. Brandmelding Medische dienst HOLTENS NIEUWSBLAD mm yHBtj mm m ^^m ^sb èmbj&m ^m hi hbhb ^^stum bb êb^^m hbsbbb^^ Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Advertentieprijs 11} cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holtent.g.v. Holtens Nieuwsblad Op 18 november hield in de Beuse- berg de Padvinderij van de Waarden borchgroep een open middag. Naast vele ouders en genodigden, 1 ren er ook veel belangstellenden, dat er een gezellige drukte heerste. Er werd geopend met vlaghijsen. wat gedaan werd door een verken ner en een welp, waarna Eddie Klooster en Dicky Admiraal door ake la Stegeman uit Deventer op een bij zonder leuke manier als welp wer den geïnstaleerd. Daarna volgde de hordaroep, waar na een verkenner de wet oplas. Toen moesten de lang beloofde insig nes Acrobaat worden uitgereikt, dat betekent dat de jongens op sportge bied een prestatie hadden geleverd nl. 50 meter hardlopen in 9 seconden; 80 centimeter hoogspringen en 2,5 meter verspringen. Hans van Geenhuizen van de Welpen werd vervolgens overgegooid naar de Verkenners waar hij werd opgevangen door Hopman Rijnsaardt, die hem het uniform van verkenner aandeed. Voorts werden de dia's van het zo merkamp bekeken, waarbij vele ver baasde uitroepen klonken en menig een in het zonnetje werd gezet. Tij dens de dia-vertoning hadden de pad- vinsters en de kabouters voor limo nade en koffie gezorgd waarvoor zij zich met volle overgave inzet ten, want het bleek al spoedig dat er niet genoeg koffie was zodat er HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 9.0C uur ds. P. Lugtigheid. 10.30 uur ds. P. Lugtigheid (Bed. H Doop) Extra collecte: Bouwfonds Bethanië. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. Oppas dienst: Mevr. Abma, Lenie Schellevis en Venny Schep erbo er. Gerei'. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. H, van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelij ke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst; 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten R.K. Kerk: Zaterdag avond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. Dijkerhoek Bethanië: 10.00 uur Hulp- pred. A. Schellevis. Extra collecte: voor de Kerkvoogdij. even gewacht moest worden. Hierna ging men naar buiten, waar enige spelen werden gedaan. En daar werd men aangenaam verrast door hopman Rijnsaardt en zijn verken ners, die binnen de kortste keren een kompleet kamp hadden ingericht met tent, keuken kampvuur en zelfs een touwbrug. Op deze touwbrug hebben de welpen, verkenners, padvindsters, kabouters en andere jongens en meis jes zich een half uurtje goed ver maakt, terwijl bij de ouderen veel belangstelling voor het verkenners kampement bestond. Vooral de keu ken viel in de smaak. Hierna werden er nog wat spelen ge daan, waaraan ook door de ouders werd deelgenomen, die er vermoede lijk. wel stijve spieren aan overgehou den hebben. Onder aanvoering van Ruud Haasjes uit Deventer met gi taar werden vervolgens nog enige kampliederen gezonden, waarna Ake la Admiraal de belangstellenden be dankte voor hun aanwezigheid en ver telde dat hij die middag drie wel pen mocht inschrijven en hopman Rijnsaardt ééi) verkenner, tevens sprak hij de wans uit, nog veel meer Akela Admiraal vertoont dia's van de zomerkampen enz. tij dens de open middag in het troephuis van de Waardenborch groep. nieuwe leden te mogen begroeten, zodat, hij een volle bezetting van de horde krijgt. Hierna w.erd met de horderoep ge sloten, waarna de verkenners de vlag streken als besluit van een geslaag de middag padvinderij- In verband met het bedanken van de heer H. Klein Velderman als wet houder en de verkiezing in zijn plaats van de heer W. ten Berge heeft een portefeuillewisseling plaatsgevon den. Wethouder Rietberg beheert nu gemeentewerken, voorheen bij de heer klein Velderman, en behoudt Soweco. Wethouder ten Berge beheert nu sociale zaken voorheen bij de heer Rietberg en de energiebedrij ven, die de heer Klein Velderman onder zijn beheer had. St. Nicolaas houdt zaterdag, 25 november, zijn feestelijke intocht in Holten. Hij arriveert met zijn zwarte knechten met de trein van 14.25 aan het Station N.S. De ouders worden verzocht met hun kinderen om plm. 14.00 uur aan wezig te zijn bij de garage van Gebr. Schuppert aan het Zwarte Pad bij Kalfstermansweide om een ballonntje in ontvangst te nemen om daarmee op het Stationsplein de grijze bissshop te verwelkomen. Er zal per kind sleshts één ballonnetje kunnen worden uitgereikt. H.M.V. en drumband zorgen voor de muzikale omlijsting van deze aankomst. De route voor de optocht is als volgt vastge- - steld; Stationsstraat - Dorpsstraat - Oranjestraat tot Slot man, terug tot Hotel Vosman - Noordenbergstraat - Kol- weg tot café Jansen - Kerkstraat - Haarstraat - Gaarden- straat - Dorpsstraat - Smidsplein, waar de stoet ontbonden wordt. Op zaterdag 2 december brengt de Sint een bezoek aan Dijkerhoek, waar hij met H.M.V. om 15.00 uur zal arrive ren. Een bezoek aan Espelo zal tot grote spijt van de grijze bisschop dit jaar niet door kunnen gaan door onvoorziene omstandigheden. O De lijstcollecte voor het werk val de Stichting Sociaal en Cultureel Werk heeft het mooie bedrag van f 3374,76 opgebracht. Het stichtings bestuur dankt dan ook ieder, die zijn bijdrage gaf en bovenal de collectan ten, welke op deze manier meehiel pen aan het werk. Er staan nog gro te objecten te wachten. Het bestuur van de stichting hoopt, dat haar werk binnenkort gesubsidieeerd zal worden door de overheid, waardoor zij haar taken belangrijk zal kunnen uitbrei den. Zolang dit niet het geval is za de steun van bevolking van onschat bare waarde zijn. De oud papierinzameling door dc School met de Bijbel ..De Schakel'' ten behoeve van de actie „Kom over de Brug" heeft f 500,opgebracht. Geblokt kindertasje. Rode kater met witte borst. Kinder portemonnaie. Zwart-Wit gestreepte poes. Verloren: Groenen damescape. Bruine wand. Oranje sjaal. Witte gymschoenen. Bastaard hond bruin-zwart-wit. Brui ne hrenportemonnaie inhoud f 75,—. Nikkel dameshorloge met zwart groen bandje. Lichtbruine damespor- temonnaie. Bruine acht meter lange kabel. Zwarte glacé handschoen. Wit- blauw-rode schaatsmuts. Op de foto een aantal jongeren, die dit weekend te n bate van de actie „Kom over de brug 72" een grote bazaar op touw hebben gezet in het kampstraat. Het is de bedoeling dat men met ..be hulp" van deze foto het juiste geza menlijke gewicht raadt van deze groep jongelui. Er zijn voor deze „raad-wedstrijd" tal van mooie prij zen beschikbaar gesteld. Verder kan men op de bazaar z*n geluk beproeven met bussengooien, balschieten, sjoelen enz. enz. De bazaar is geopend op vrijdag- avond 24 november, zatei'dag middag voor de kinderen (misschien komt Sinterklaas met Piet) en zaterdag 25 november. Het plaatselijk „Kom over de brug" comité rekent op de belangstelling van zeer velen. Burgemeester en wethouders brengen nogmaals in herinnering, dat bij het aanbieden van huisvuil de volgende regels in acht moeten worden geno men: a. er mag aiieen huisvuil worden aangeboden in piastic-zakken, met de opdruk „Gemeente Holten"; de zakken zijn tegen betaling verkrijg baar bij de plaatselijke winkeliers; b. er mag geen vuil in andere zak ken en/of dozen worden aangeboden. Ten aanzien van het ophalen van het huisvuil in het buitengebied wordt er op gewezen, dat c. de zakken niet eerder naar de ver zamelplaatsen gebracht mogen wor den dan enkele dagen vóór de laat ste dinsdag van de maand: d. de verzamelplaats op de kruising Stationsweg-Dorperdijk met ingang van 28 nov, a.s. verplaats is naar de kruising Doorlopende dijk-Dorper- dijk. Holten, 24 november 1972. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Vrijdag 24 november 16.00-22.00 uur: Gratis schokbrekers controleren en Ford Show in gara ge EHAG (zie adv.). 19.30 uur: Orote bazaar voor „Kom over de Brug" in gebouw Irene. 19.00 uur: Verwerping krentebrood, enz. buurtvereniging ,,De Haar" in garage Ab Baltes. 20.00 uur: Jaarvergadering AR Kies vereniging in gebouw Rehoboth. Zaterdag 25 november 14.00 uur: Bejaardenmiddag leden NVV in zaal Vosman. 10.00-20.00 uur: Gratis schokbrekers controleren en Ford Show EHAG (zie adv.). 14.00-16.30 uur: en vanaf 19.30 uur: Grote bazaar voor ..Kom over de Brug" in gebouw Irene. 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van de SV Holten. Zondag 26 november 11.00 uur v.m Speeltijd Hockeyclub Holten op 't veld van Blauw Wit '68 14.30 uur: Discobal in café „De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 27 november 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands- Vrouwen in café 't Bonte Paard. 20.00 uui Vergadering Algemeen Be stuur Stichting „Sportbelangen Hol ten" in hotel Holterman. Vrijdag 1 december 20.00 uur: Disco-avond voor „Kom over dc Brug"' in gebouw Irene. Zondag 3 december 1T.Ï5 uur: Jeugddienst „Kom over de Brug" in de Ned. Herv. Kerk. Deze grote plaat toont hoe ze ondanks de regen allemaal over de brug kwamen", ook al reden door Rijkswaterstaat gehuwrde bussen als bezemwagens achter de stoet. Ze kwamen over de brug: burgemeester Bolkestein van Deventer (met ambtske ten), prins Claus (daarnaast) en minister De Koster (dapper met hoed in de hand). (Meer nieuws over de nieuwe E-8 op pagma 3>. Zaterdag 25 november en zondag 26 november: E. A. Witkop, Wierdense- straat 118, Rijssen, tel. 05480-2260 van 18-19 uur (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag, 25 november en zondag 26 november: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. me vrouw Beldman-Aanstoot, tel.1799. Vrijdag, 24 november t e m. zon dag, 26 nov: keurmeesters buiten de diensturen B. Groot Obbink, Ko- zakkenstraat 2, telef. 1526. Maandag 27 nov. t.e.m. zondag, 3 dec. C. Mein- dertsma, Bergmanatraat 12, telef. 2190. Aangifte gestoren dieren op za terdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Zaterdag. 25 november t.e.m. vrij dag 1 december buiten de dienst uren ELECTRA; H. Huisman, Kol- weg 42, telef. 1498. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 129, telef. 1945. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau) 'S Nachts: telef. 1224 (G W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G, ter Harm- sel). Zaterdagmogen vanaf 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (-alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: Zaterdag 25 november en zondag 26 november zuster H. Strijker. Groene Kruisge- bouw, telef. 1436. Zondags tussen 12- 1-4 uur b.g.g. telef. 1248. Ambulancevervoer: telef. 1320 (Fa. Muller en Zn) b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot).

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1