NOG EVËN DIT... SCHUPPERT TOYOTA L-J Dominus Johann Georg Paulus Mtiller Jaarvergadering ijsclub De Noordpool WAAR GAAN WE HEEN? 1- Praktische Sint Nicolaascadeaus voor het hele gezin Ds Broeijer overleden AGRARISCHE CURSUSSEN P.J.G.O. NATUÜR- KALENDER Excursie-route Waldviertel Crown 2600 special Autobedrijf Arendzen MEISJE BARVELINK 4 Fa.H. J. Bouwhuis en Zn. J. WIGGERS Herenkapsalon W. DRENT EN ZOON Buurtvereniging ,De Haar' VERWERPING Reuze gezellig! Meisje zoekt werk Nuchtere stierkaiveren 'Vrijdag 17 november 1972 Het geslacht Muller was op 1 ok tober jl. in Holten met 51 leden ver tegenwoordigd. De achternaam kan worden vertaald met molenaar of mulder. In het vervolg van dit ar tikel zal blijken, dat de Müllers van Duitse origine zijn. D Umlaut mag dan ook niet ontbreken, terwijl de voornamen dienen te worden ge schreven zoals in de titel van dit opstel is aangegeven. Mijn naspo ringen hebben tot resultaat gehad, in een familieboek Müller in elk geval zeven generaties kunnen 'wor den opgevoerd. De vader van de latere Holtense predikant Müller is omstreeks het jaar 1756 ter wereld gekomen in jn Sweibheim im Friinkischen Kreis. Van 1555 tot 1806 was het oude Duitse rijk verdeeld in tien distric ten, waarvan het Frankische er één was. Sweibheim ligt nij Bchwein furt, ongeveer 50 km. ten westen van Bamberg. De voornamen Jo hann Georg Paulus komen zeker al ruim twee eeuwen in de familie voor, want reeds aan het rond 1756 aren zoontje werden deze namen geveven. Op 23 mei 1794 komen wij de naam J. G. P. Müller voor het eerst in Nederland tegen. n.l. in het ondertrouwboek van Leiden. Op 9 juni d.o.v. trouwt de naar Nederland gekomen Müller in de Pieterskerk van de sleutelstad met Maria den Hartogh, jongedochter, van Leiden. Uit hel feit, dat in hel kerkelijk trouwboek van die stad alleen haai moeder Hendrika van den Berg wordt genoemd, kan worden afge leid, dat vader Den Hartogh niet bij de huwelijkssluiting aanwezig is ge weest. De maatschappelijke omstan digheden hebben daartoe waarschijn lijk een beletsel gevormd. Müller oefende het beroep van stadsbode uit, ook wel bode met de bus genoemd. Als zodanig bezorgde hij officiële stukken in en buiten de stad. Behalve de bode met de bus kende men in die dagen ook de bo de met de roe. Dat was Müller's collega, die de gerechtelijke stukken moest uitreiken. Uit het huwelijk van het echt paar Müller-E)en Hartogh werd eind december 1805 een zoon geboren, die dezelfde voornamen kreeg als zijn vader. De junior werd op 5 ja-, nuari 1806 in de Hooglandse kerk te Leiden gedoopt. Als doopgetuige trad op Kniertje van den Brink. Na voltooiing van zijn studie werd de jonge Müller kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant. Op 16 augustus 1830 maakt de kerk van Welsum een twaalftal op ter beroeping van een predikant. Kandidaat. Müller komt op de nomi natie voor, doch bij verdere selectie valt ook hij af. De kerkeraad der hervormde ge meente van Holten is eveneens met het beroepingswerk bezig.- Er moet worden voorzien in de vacature, welke is ontstaan in het begin van 1830 door het overlijden van ds. Ger- lach van Gendt. In verband met dit verscheiden circuleert het volgende bericht: ..Heden overleed alhier', in de hdop des beteren levens, den ou derdom van ruim 55 jaren bereikt hebbende, de weleerwaarde heer Gerlach van Gendt. geboren 20 de cember 1774 te Maastricht en den 26 november 1798 beroepen, -. hebben-; de ruim 30 jaar het evangelie der ons verkondigd". Ds. Van Gendt was gehuwd ge weest met Elisabeth Susanna Mech- teld van Duren. Het overlijden vond plaats in het huis Beuseberg 194, dat aan de huidige Pastoriestraat zal hebben gestaan. De aangifte van overlijden werd gedaan door de buren van ds. van Gendt, n.l de landbouwers Hendrik Jan Zand voord, oud 37 jaar en Gerrit Mul der, oud 39 jaar. De belangrijkste kerkelijke aange legenheid voor de marke van Holten was steeds geweest het beroepen van de predikant. De classis van Deventer nam het besluit op voor dracht van de markegenoten, aan wie door de „manslidmaten" een kandidaat werd voorgesteld. In verband met de vacante predi kantsplaats zond de kerkeraad aan de markerichler mr. B. J. Kronen berg op 8 juni 1830 een brief, waar in werd bericht, dat op 22 juni d.o.v. een beroep zou worden uitge bracht. De bijeenkomst vond plaats in de „Denneboom" van J. Vincent. De kerkeraad bestond toen uit de heren B, van Holten, G. L. Janzen, E. Landweerd, E. Teeselink en J. Veeneklaas. De markèriehter ant- Voordde, dat van hel beroepings- recht „alleen voor deze reis zou worden afgezien, wanneer de kerke raad zijne keuze li.et vallen op den WelEerwaarden Heere Bösken, pre dikant te Halle in Gelderland". De kerkeraad ging hiermee akkoord, maar ds. Bösken bedankte evenwel. Nadien heeft de marke zich kenne lijk niet meer met dit stuk kerke- werk ingelaten. \,Op 26 auguatus 1830 ontvangt de heer J. G. P. Mül ler te Leiden een beroep van de hervormde gemeente Holen. Behal ve Müller kwamen op het drietal voor de heren E. Kreike en P. J. Roskam Abbing. Laatstvermelde naam is ook thans op het hervorm de kerkelijke erf nog bekend. De sa menstelling van een twaalftal kandi daten. waarin er één werd beroepen, zal ongetwijfeld veel tijd en moeite hebben gekost. Zo ging rond de jaar wisseling 1654/1655 een delegatie na mens de kekeraad van Utrecht op stap om in Ede ds. Johannes Theo- dori te horen. De daaraan verbon den kosten bedroegen in totaal bij na f 400,Tot de afvaardiging be hoorden vier leden van de kerke raad, de „raedsheer" Booth en oud burgemeester Wyckersloot. De heren lieten zich per wagen vervoeren. Op de ingediende rekening van onkos ten komen o.m. de volgende posten voor: ..Verteringen so tot Ede, als int reysen gins en weder ge- daen voor drie dachgelden van yder der voorszeide Heeren een dosijn tafelkoeken wijn tot velthuysen". Het lc,omt mij voor, dat de kerk van Holten met die van Welsum beide behorend tot de classis De venter contact zal hebben opge nomen om tijd te winnen en kosten te sparen. Inmiddels heeft kandidaat Müller het beroep naar Holten aanvaard. De kerkelijke terminologie van die dagen luidde: „Hij heeft geene vrij heid kunnen vinden om voor het be roep naar Holten te bedanken". (Wordt vervolgd) HILVERSUM. W. OTTEN. HOLTEN. Op de algemene be- graafplaats te Almelo is 'woensdag het stoffelijk overschot van ds. F. J. Broeijer ter ruste gelegd. Aan de begrafenis ging een rouwdienst vooraf. Ds. Broeijer, die in 1894 in Den Haag werd geboren en zijn theologi sche studie voltooide in Leiden, dien de de gemeenten Zevenbergen. Ou de -en Nieuwe Wetering, Woerden. Katwijk aan Zee en Den Haag. Na zijn emeritaat vestigde hij zich met terwoon in Nijverdal en. heeft van- daaruit ongeveer vier jaar. in Hol ten bijstand in het pastoraat ver leend. Sinds 1968 woonde ds. Broeij er in Almelo. Men verzoekt ons opname van het volgende Het Agrarisch Cursus Comité te Hengelo organiseert in samenwer king met 10 Plattelands Jongeren Organisaties in Twente, bij voldoen de belangstelling de onderstaande kursussen: 1) Een kursus VEEVERLOSKUN- De. Plaats; Diepenheim. Tijd: half januari t.e.m. half maart. Leraren: drie veeartsen. Kosten: nog nader vast te sstellen. Toelatingseisen: geen. Byzonclerheden: deze kursus wordt georganiseerd door de P.J.G.O., afd. Diepenheim. Onderwerpen zullen zijn naast Verloskunde, Klauwverzoring en Parasitaire ziekten). 2) Een kursus METSELEN. Plaats: Lagere Land- én Tuinbouw school te Enschede. Tijd: Vanaf half november t.e.m. half maart. In totaal 24 avonden. Leraar: H. Stok, leraar L.L.Tbs. te Enschede. Kosten: f 35,per deelnemer. Toelatingseisen: Diploma L.L.S. of L.T.Bs, of 21 jaar zijn en 3 jaar werkzaam in de landbouw. Bijzonderheden; Aan het einde der kursus wordt een praktisch examen afgenomen, waarbij een diploma kan worden behaald. 3) Een kursus „SPREKEN IN HET OPENBAAR." Plaats: R.M.L.S. te Hengelo. Tijd: Vanaf half november t.e.m. half februari. In totaal 8 avonden. Leraar: de heer J. van Asselt. leraar R.M.L.S. te Hengelo. Kosten: f 30.per deelnemer. Toelatingseisen: geen. Bijzonderheden: Deze cursus is ook voor dames van groot belang. 4) Een korte BEDRIJFSECONOMI SCHE kursus. Plaats: R.M.L.S. te Hengelo. Tijd: Vanaf half november t.e.m. half februari. In totaal ongeveer 10 avon den. Leraar: de heer J. R. Wolthuis, le raar R.M.L.S. te Hengelo. Kosten: f 20,per deelnemer. Toelatingseisen: diploma L.L.S. of L.T.Bs, of de leeftijd van 18 jaar heb ben bereikt. Bijzonderheden: Deze kursus kan ook door damès worden gevolgd. Dé ön- „j De leden van de IJsclub ..De Noord pool" kwamen woensdagavond in jaarvergadering bijeen in café Jan sen onder voorzitterschap van de heer J. Robers dié" behalve het vol- vallige bestuur en de baancommissa rissen slechts enkele leden welkom We lezen vaak dat. de herfststormen de bomen van hun bladeren beroven. Dat klinkt erg dichterlijk, maar het is niet waar. De. bomen „willen" graag van hun blad af. Daartoe be gint al in de nazomer de vorming van esn kurklaagje op de plaats waar de bladsteel aan tak óf twijg zit. Dan is er vaak nog maar een zuchtje no dig om het blad los te maken. Voor de bo.oni heeft dit -het voordeel, dat de bladeren, geen j'vocht meer ver dampen, wat normaal 'n heel belang rijke functie van bloombladeren is. Nachtvorst en harde wind kunnen de bladval wel versnellen, maar het „ini tiatief" gaat van de boom uit. De bladval is een .heel moqj en dui delijk voorbeeld v;an de kringlopen, die in de natuur- zo belangrijk zijn. De dorre bladeren;.blijven niet op de grond liggen, want iodra 'de regen ze doorweekt heeft."bèginnrn allerlei die ren, vooral veel wormen, aan de af braak. Langs de landschappelijk bijzonder mooie Kamptalsluwmeren Ottensteln en Dobra in het noorden van Ne- der-Oostenrijk werd onlangs het laat ste gedeelte van de weg langs het meer tussen Ottenstein en Dobra ge opend. Hiermee werd een 13 km lan ge excursie-route in het waldvier tel voltooid. Aan deze route liggen, behalve de reeds genoen- le stuwme ren, de ruïne Dobra, kasteel Krumau, kasteel Ottenstein met het burchtres taurant en op een schiereiland de burchtruïne Lichtenfels. In Dobra is een mooi kampeerterrein; vanuit Ottenstein kan men tochtjes met een motorboot of roeiboot maken. derwerpen worden aóngepast aan de behoefte der deelnemeis. Er is geen diploma aan verbonden. Voor bovenstaande kursussen kunt u zich aanmelden' door invulling van on derstaande strook én déze te verzen den aan één van onderstaande adres sen. (Telefonische aanmelding is ook mogelijk). 1) R.M.L.S., Dr. A. Kuyperstraat 6, te Hengelo (tei.> 05400-12351). 2) De heer H. J. Oosterveld, Mas- tenbroekseweg 2, Almelo (tel.: 05490- 14971). 3) De heer H. Veltkamp, Luttikeveld- weg 4, Markelo (tel.: 05476-1639). De aanmelding dienen uiterlijk vóór ~25 novèmber"a'.'si bihöèn té zijff. DR. LOU DE JONG, geschied schrijver van het Koninkrijk der Ne derlanden in de tweede wereldoor log, van wiens hand zojuist het vierde deel is verschenen in.Elseviers Ma gazine: „Afgezien van mijn jood-zijn ben ik er van overtuigd dat een emo tieloos historicus tot de minder goe de historici zal behoren. Geen mens kan zonder emotie schrijven over ge beurtenissen uit de geschiedenis, ze ker niet over een periode als die van het nationaal-socialisme. Objectivi teit in de zin van dat iedereen het er mee eens is, is onmogelijk, zelfs on wenselijk. Geschiedschrijving is dis cussie zonder einde. De visie die ik geef is niet de enig mogelijke, de enig juiste, de enig geldende. Ik pro beer personen en bewegingen die me sympathiek en onsympathiek zijn met dezelfde fairnesse (eerlijk heid) te behandelen. Scherp gesteld: Als een Seyss-Inquart of een Mus- sert in het hiernamaals zou kunnen lezen wat ik in deel 4 over hun beleid schrijf, dan moet die beschrijving hen doen zeggen: Zo was het. Afge wogen, in overeenstemming met wat ze hebben gewild en bedoeld". GUUS OSTER geïnterviewd door het Vlaamse weekblad Mimo: „Na de schouwburgrevolutie in Amster dam (Actie Tomaat) ben ik zes we ken zo kaal geweest als een biljart bal. Dat was afschuwelijk, want ik zei u al dat ik ijdel ben. Vanaf de bevrijding heb ik heel hard gewerkt. Lange kantoordagen (als directeur van een toneelzelschap) en 's avonds spelen. Overdag rekeningen paraferen en 's avonds een mooie vrouw het hof maken". „Ik vind het gruwelijk mezelf op het scherm te zien. Altijd komen die kanten, waarvan ik hoop dat ik ze niet heb, het sterkst uit. Men zegt dat televisie onbarmhartig is en daar mee ben ik het volkomen eens. Ik ben op het scherm eigenlijk veel te hautain. Waar ik ironisch probeer te zijn valt het cynisch uit. Ik zie mezelf op het scherm als een hoog hartige, ingebeelde man, waarvan ik denk dat de man in de huiskamer zegt tegen zijn vrouw: ..Daar heb je die eigenwijze bril weer". v 9 TON LENSINK. Ti-Ta-Tovenaar en verder zeer bekend van diverse tv-optredens tegen een redacteur van de Haagse Post: „Ik kom uit een conservatief gezin. Mijn ouders waren streng katholiek., maar ver velend streng. Doodzonde was dood zonde. Iedere dag naar de kerk. Met tegenzin heb ik daaraan meegedaan. Tot mijn achttiende. Toen ben ik er uit gestapt". „Je werd overladen met zonde. Ik heb met dat milieu gebrokeh. Be wust. Uit mezelf. Sindsdien heb ik nooit meer contact met mijn familie gehad. Ik wilde toneel spelen, juist omdat ik zo gesloten was, zo onhan dig in het leven stond. Een vlucht. Ik ging naar de toneelschool, was verlegen, had toch die drang in me meer te willen doen, waardoor ik mijn onhandigheid nog meer accen tueerde. Een vreemde pose". „Ik ben zelfbewuster geworden toen ik bij de tv kwam. Toen ging het optre den lekker. Voor die tijd was het maar éen gemodder geweest. Mijn echte 'toneeltijd was struikelen en ei genlijk weinig succesrijk. Van Guus Oster heb ik waanzinnig veel ge leerd. Oster heeft me echt laten spe len zoals ik nog nooit had gekund". „Sex is voor mij een noodzaak om met een mens in contact te komen. Dat hoeft niet eens een. vrouw te zijn. Ik ben vroeger misschien wel verliefd op een man geweest. Al le taboes daaromtrent mogen niet meer tellen. Ik ken geen taboes meer". „Politiek ben ik links, extreem links tot in het absurde. Zo'n Rode Jeugd in China, dat is de oplossing voor het probleem": Het Edel Bonnie Bit merk wordt al sinds enige jaren door Ten Cate gefabriceerd. De col lectie die vrijwel volledig uit zuiver wollen artikelen bestaat karakteriseert zich door een uit stekende combinatie van zeer goede kwaliteit en sportieve elegante draagmogelijkheden. Erg attractief is de baby- en kleutercollectie waarin Ten Ca- te een 12-tal verschillende mo- 1 dellen brengt die aangepast zijn op elke groeifase van de baby- en kleuter. De collectie omvat onder meer boxpakjes, speel- pakjes en kruippakjes. kon heten. Na lezing der notulen bracht de secretaris de heer G. J. Aaftink het jaarverslag uit. waaruit o.m. bleek een geringe stijging van het aantal leden (van 150 tot 154) maar een flinke stijging van het aan tal donateurs (van 257 tot 304). Uit het financieel verslag van pen ningmeester J. Wiggers bleek dat de inkomsten inclusief het kassaldo (f 120,29) totaal f 3574,84 en de uit gaven inclusief rente en aflossing f 3477,87 hebben bedragen, zodat er een batig saldo is van f 96,97. De club heeft momenteel nog een schuld van plm. f 13.000,—. Een voorstel van het bestuur om de prijzen van de leden en donatiekaar- ten alsmede de toegangsprijzen te verhogen werd met algemene stem men aangenomen. Er had de laatste jaren geen verhoging plaats gehad en met de thans vastgestelde prijzen zit de Noordpool wat de omliggende plaatsen betreft nog aan de lage kant. De kascontrolecommissie die bestond uit de heren P. A. Brands en G. Aaf tink had boeken en bescheiden in or de bevonden. Tot nieuwe leden van deze commissie werden benoemd de heren G. Aaftink en J. ten Velde. Voorzitter Robers dankte secretaris, penningmeester en de kascommissie. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. J. Aaftink en G- T. Jansen herkozen terwijl als baancommissa ris werd herkozen de heer Joh. Ve neklaas. Een voorstel om in 't ver volg samen (bestuur en baancom missarissen) te vergaderen ontmoet te geen enkel bezwaar. De vaststelling van het winterprp- gramma werd aan het bestuur over gelaten. Over de doortrekking van de nieuwe provinciale weg, welke dwars door de baan zou komen te lopen, kon nog niets definitiefs worden medege deeld. Wel zal het bestuur in verband met doortrekken van deze weg „voor zichtig" zijn met het doen van inves teringen o.a. ten opzichte van de ver lichting van de baan. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. vrijdag 17 nov. aanvang 20 uur Fies ta Gitana, zang en dans van spaanse zigeuner artiesten. zaterdag 18 nov. aanv. 20 u. Jubi leum uitvoering U.M.C.A.-singers, maandag 20 november, aanvang 20 u. Overijssels Philharmonisch orkest, abonnementsconcert, dinsdag 21 nov. aanv. 20 a. Het woud. toneelgroep theater. Afscheidsvst. Han Tiemeijer. woensdag 22 nov. aanv. 20 uur Henk Elsink. Speciale vst. ten bate van het Nat. Reumafonds. inl. kaartverkoop 22018 of V.V.V. 16200. donderdag 23 nov. aanv. 20 uur U spreekt met uw moordenaar, vrijdag 24 nov. aanvang 20 u. U spreekt met uw moordenaar. E.D.B. THEATER. Smedenstraat tel. 13615. donderdag 16 t.m. woensdag 22 no- vember waar ouders van wakker lig gen (2e week) 18 jaar); vrijdag 17 en zaterdag 18 november, nachtvst. Ontsnapping uit Corrigidor 18 jaar; zaterdag 18, zondag 19 en woensdag 22 nov. matinee: Jungle Jim en de tijger afgod (Johnny Weissmuller) Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-1830-21 u. wo. 14-20 u CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11100. donderdag 16 t.m. woensdag 22 nov. De tien geboden (3e week) 14 jaar; vrijdag 17 en zaterdag 18 november, nachtvst. Tepepa. koning der revolu tie 18 jaar; zaterdag 18, zondag 19 en woensdag 22 nov. matinee: De drie stoogies in Zie je ze vliegen a.l. Aenvangstijden: dagelijks 19.30 u. vrij. 19.30-24 u. za. 14-19.30-24 u. zo. 14-16-20 u. wo. 14-1930 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 16 nov. cyclusvoorstelling Medea 18 jaar; vrijdag 17 t.m. woensdag 22 novem ber Amen broeder, amen 14 jaar; zondag 19 november, matinee het zwaard van Zorro a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. t.m. 27 nov. Theo Schildkamp, pen tekeningen, etsen en aquarellen. Openingstijden: dagelijks 10-17 u. en 19-21 u. Zondag, zaterdagavond en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNEN KORF, As senstraat 4 tel. 11848. t.m 22 nov. Kees Oosterbaan, teke ningen. Openingstijden dagelijks 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondag gesloten GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2, tel. 16733. vanaf 12 nov. Renate Vinken, schet sen. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12 en 14-17.30 u. vrijdag ook 19-21 uur. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3 tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift, een keuze uit 20 jaar aan winsten. Openingstijden: ma. t.m za. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12. 13-17 en 18-20.30 u. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556. Antieke fietsen, keukens, zil ver en aardewerk. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 19 no vember gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556, Antiek kinderspeel goed en antieke kostuums. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. zaterdag 18 nov. gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr. 9 tel. 19739. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. maandag ge sloten. LITERAIR CAFE, Brink tel. 11637. dinsdag 21 november aanv. 20 uur kosten f 1,50 Albert Camus. JAZZ CAFE.. Brink tel. 11637 elk» vrijdagavond van 19.30-23.30 uur, kos ten f 2,50. EN WAT HEEFT HET V.V.V. DE VENTER???? De Voorverkoop Van De Wiener IJsrevue!!!! Bij Gebroeders SCHUPPERT NU nog volop keus dus koop NU. Zie onze etalages Dorpsstraat en Stationsstraat. Voor uw baby. peuter en kleuter vindt u mooie en praktische cadeaus in ons Babyhuis hoek Dorpsstraat - Kerkstraat. Advies van Sint: GA EERST KIJKEN BIJ 6 cylinder, 2563 cc, 140 pk bovenliggende nokkenas, 7 maal gelagerde krukas, 170 km schijfremmen vóór rembekrachtiger en remkrachtbegrenzer een van de vele modellen van Toyota, met reden de best verkochte Japanse automobiel. OFF. DEALER VOOR MARKELO EN OMGEVING Holterweg 2 - Markelo - Tel. 05476 - 1244 KLEIN "1 VELDEKMAN j Radio en T.V. -I- Tot 1 december a.s. 10% KORTING j (16 jaar - 4e kl. atheneum) zoekt werk voor de zaterdag Inlichtingen: J. WIGGERS Kolweg 14 - Tel. 1356 Verse haantjes en verse eieren PLUIM VEEBEDRIJF Borkeld - Telef. 1564 Bezorgen mogelijk. Uw adres voor Heren- en Dames horloges, ook de nieuwste modellen. Wij hebben de originele Pipi Langkous en Calimero in goud en Zilver voor U. Let ook eens op onze moderne zilveren sieraden in de nis-etaiage. Oranjestraat 29 - Holten km-stand 63.000 H. J. Aanstoot Diessenplasstraat 20 FlftilLIE- EN HANDELSDRUKWERK 2, 3, 4 of meer kleuren ADVERTENTIEBUREAU Kolweg 14 Telefoon 1356 Voor dochter of zoon of voor uzfelf misschien Klein Velderman Tot 1 december a.s. TIEN PCT. KORTING TELEFOON 1615 K xfHolten ?vft- goedheilige van krentenbrood, speculaas, haantjes enz. enz. op vrijdag 24 november vanaf 19.00 uur in garage AB. BALTES, Larenseweg 18 jaar in winkel en/of huishouding Canadastraat 70 GEVRAAGD: voor de mesterü H. J. BERENDSEN Markelo Tel. 05731 - 344

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 7