Damesvoetbal in Holten? BLAUW WIT verloor met 4-1 Jan Bronsvoort clubkampioen '72 Kom over de Brug Moet dat nou? Holten won met 10 van Nijverdal Holten krijgt Unisson op bezoek UITSLAGEN BLAUW WIT JEUGD Prins Fons Jan de eerste troonopvolger bij de „Fienpreuvers' Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Resultaten en programma jeugd S.V. Holten Schietwedstrijden Voetbalprogramma SV Holten Uitvoering gvmnastiek-af deling SV „Bato" Uitslagen en standen Mooie opbrengst Programma Hockeyclub Holten PROGRAMMA BLAUW WIT Gezelligheidsrit van de motorcl ub RINGMIDDAG CJV 1972 Bazaar „Kom over de brug" Vrydag 17 november 1972 9 Het is Holten j.l. zondag gelukt de altijd moeilijke uitwedstrijd aan de andere kant van de Holterberg tegen Nijverdal met 1-0 te winnen. De ze ge was uiteraard het belangrijkste, doch ook het vertoonde spel was van een veel beter gehalte dan te gen Reutum. Het was een aantrekke lijke wedstrijd voor de toeschouwers met wisselende kansen aan beide zij den. Na 8 min. spelen kreeg Holten een goede kans om de score te ope nen, toen uit een goede voorzet van A. Reijlink de bal via Joh. Veneklaas bij B. Knapen terecht kwam, doch de bal werd tot hoekschop verwerkt, welke helaas niets opleverde. Na ruim een kwartier spelen kwam Hol- tens' laatste man, G. Paalman te vallen, doch de lange Aal van Nijver dal schoot de bal te gehaast langs het Holtense doel. Na een half uur spelen nam Holten de leiding toen bij een goed opgezette aanval van Hol ten de bal door S. Meinsma keihard tegen de binnenkant van de paal werd geschoten en de terugspringen de bal werd beheerst door B. Kna pen in het net gedeponeerd (0-1). Hol ten kreeg spoedig hierna de kans om de voorsprong te vergroten toen na een prachtige solo van Joh. Vene klaas, waarbij de gehele achterhoe de werd gepasseerd, de bal te zacht werd ingeschoten. Nijverdal trachtte voor de rust de score nog in even wicht te brengen en de mooiste kans kregen zij 2 min. voor het rustsig- naal. toen uit een vrije trap de bal op de ongedekte spitsspeler Aal werd geplaatst, doch zijn kopbal ketste te gen de kruising van paal en lat langs het doel! Na de pauze heeft Holten enige goede momenten ge had om de wedstrijd te beslissen, doch een door W. Kaizer goed geno men vrije schop werd door doelman Blauw op het nippertje tot hoekschop verwerkt en uit deze corner werd een kopbal van dezelfde speler tegen de lat gekopt. De beste kansen bleven voor Holten, toen in de 22e minuut na een solo van A. Reijlink de bal net over het doel werd geschoten en na een half uur spelen, waarbij een door S. Meins ma goed genomen vrije schop de keeper de bal los liet en naast het doel terecht kwam. Het middenveld van Holten, waarin H. Hoefman een rustige partij voetbal speelde, kreeg het hierna zwaar te verduren en Nijverdal versterkte de voorhoede door de oudgediende J. Bannink te laten invallen. In de 37e minuut nam deze speler een vrije trap, doch de Holtense doelman stopte de bal voor treffelijk. Holten had geluk toen scheidsrechter Sloep een doelpunt van Aal afkeurde, omdat hij voor een overtreding had gefloten van G, Brands,, doch er zat echter ook we) een buitenspelluchtje aan De beste kansen waren in de slotfase voor Holten, toen Meinsma alléén op het doel afging, doch jammerlijk naast schoot. In de 47e minuut juichte de Holtense aanhang voor een treffer, doch de bal werd door B. Knapen in het zijnet geschoten en pal hierop floot de scheidsrechter voor het einde en had Holten een benauwde, doch verdiende zege behaald. Holten 2 - GFC 2 1-3 Een geheel futloos en nauwelijks im ponerend Holten 2 heeft verdiend verloren van G.F.C. 2. De beslissing viel al voor de rust toen de Gorena- ren nogal gelukkig met 3-0 voorkwa men. Holten bleek niet bij machte om zelfs slechts maar één tegendoelpunt te scoren. Dit doelpunt viel wel na de rust uit een prachtige kopstoot van W. Schooien, maar verder kwam men toch niet, hoewel GFC geheel werd overspeeld. Er zal nog hard aange pakt moeten worden om nog 'n beet je mee te draaien deze competitie, hoewel er tochi direkt nog geen de- gradatiezorgen zijn. Holten 3 - PH 5 1-1 Een formidabel spelend Holten 3 heeft ook nu weer 1 punt kunnen pak ken van het sterke P.A.S. Even als vorige week zondag tegen Hector 3 trok Holten 3 ten aanval. Direct na het beginsignaal een onstuimig aan vallend Holten 3 en een veel sterker Holten 3, maar zoals zo vaak. aan de andere kant een doelpunt door een blunder van doelman Hesselink. Tot de rust een aftasten van de kansen, maar het bleef tot rust 0-1. Na rust na 17 minuten, spelen.een ge- welig mooi doelpunt'van "A.'kl. Vel- dejïman; zeker 'n schot van 20 meter afstand in eens volop de wreef. En precies in de rechterbovenhoek ver dween de bal in de touwen. Wat 1-1 betekende. Ook a dit fraaie doelpunt bleef Holten beuken op het doel van P H., maar 't bleef to het einds'S- naal 11. Ongelooflijk hoe groot op het ogenblik de inzet van alle spelers van Holten 3 is, met. aan 't hoofd natuur lijk doelman T. G. Hesselink. die week in. week uit de onmogelijktse ballen uit zijn doel ranselt. Zo spelend als zondag dan gaat S.O.S. 2 zonder meer met een neder laag naar huis. De aanvangstijd is 1(1 u. (Terrein Sportdal). Scheidsrech ter bij deze belangrijke wedstrijd is de heer J- Klumpers uit Markelo. Holten 5 - Nijverdal 4 6-1 Zondag is het dan eindelijk gebeurd: een grandioze overwinning op mede koploper Nijverdal 4. Reeds na 10 min- opende H. v.d. Pluym de score, 1-0. Holten 5 dacht de strijd toen reeds te heben beslist en speelde nonchalant verder. Nijverdal strafte dit kundig af en bracht de stand in evenwicht. Door deze tegengoal wak ker geschud nam Holten 5 maatrege len en was het wederom H. v.d. Pluym die 2-1 scoorde. Na de rust werd het een waar schuttersfestijn. Met prachtig voetbal, veelal over de beide vleugels, werd Nijverdal volle dig van de grasmat geveegd. H. Hen driks zorgde voor 3-1, een doelpunt, gescoord van zeker 20 meter. Daar na was de beurt aan S. Markvoort en H. v.d. Pluym (2x) die beiden met gave doelpunten raak schoten. Door dit resultaat heeft Holten 5 zich nu bij de sub-top geplaatst, de weg naar boven geopend. Omhoog 4 - Holten 7 1-1 In een door de harde wind niet zo'n fraaie wedstrijd wist Holten 7 toch nog weer één punt binnen te halen. De eerste helft speelde Holten met de wind mee en was daardoor meer in de aanval, maar de kansen werden niet benut, zodat tot de rust 0-0 bleef. Na de rust ging Omhoog fel in de aanval, wat na een kwartier een pracht goal opleverde 1-0. De Wier- denaren schoten nog twee maal tegen de lat, maar een doelpunt kregen ze niet meer. In de allerlaatste minuut strafte Goudkopje een fout in de ach terhoede van. Omhoog-fraai .af, .waar door het toch nog 1-1 werd. Omhoog 5 Holten 8 2-2 Het verwachte herstel van de rood zwarten zette zich zondag j.l. in Wier den door. Nu de helft van de com petitie er opzit, blijkt duidelijk dat de doorsnee jonge ploeg veel aan rou tine heeft opgedaan. Vooral de eerste 3 kwartier werd de thuisclub geheel in de verdediging gedrukt, zodat de ruststand 1-2 voor Holten verdiend was. De tweede helft ging niet zo ge makkelijk.rlaar de harde wind pa' te gen was. De verdediging met J. Pas op (Apollo) als grote idfbi'nker weck te zeer betrouwbaar. S. Huisman had Holten op rozen kunnen zetten, wan neer hij beheerst had aangelegd op het lege doel. Omhoog pakte aan het einde toch de halve winst door een enorme kogel vanaf de middellijn, waarop de keeper zich verkeek. Eind stand 2-2. SVZW 22—HOLTEN B2 0—3 Holten B2 heeft zaterdagmiddag j.l. in Wierden aangetoond dat het ook kan voetballen. De inzet van alle spelers was groot, mede doordat het weer na een maand volledig kon aan treden. De bezetting van de linker vleugel bleek een goede versterking voor de voorhoede. Holten B2 was de gehele wedstrijd sterker, SVZW kwam slechts zelden voor het Holter- doel, doch gevaarlijk werd het niet', zoals Holten B2 zalerdag speelcR moet het zeker nog enkele plaatsen op de ranglijst kunnen stijgen. RIETVOGELS Cl—HOLTEN Cl 0—2 Na twee doelpunten in de eerste helft wilde het na de rust niet meer luk ken. Hoe kan dat nu? Was de concentratie verdwenen? Doe voortaan de gehe'o wedstrijd je sportieve plicht Cl-ers en niet alleen vóór de rust. PH BI—HOLTEN BI 0—0 Aan PH komt de eer toe de Holtena ren het eerste punt te hebben ontfut seld. In deze door beide ploegen bij zonder aardig gespeelde wedstrijd ble ken de doelpunten erg duur te zijn. Over het gehpel genomen waren de rood zwarten het meest in de aanval en wisten zich dan ook verschillende goede kansen te scheppen. Jammer genoeg konden ze er niet een van benutten, en bovendien kwamen paal en lat de P.H.verdediging te hulp. Echter had ook de Holten verdediging deze hulp een keer nodig A' m?t a een vooral voor de rust goed ge heel wat beter was dan verschillende voorgaande wedstrijden. Zo doorgaan jongens! HOLTEN E2—SVVN E 2 1—1 Holten E2 is er niet in geslaagd deze wedstrijd in hun voordeel te bes'>c- sen, wel kwamen de E2-ers al snel aan 'n 1-0 voorsprong maar door het slechte ingrijpen van de Holter ver dediging kregen de SVVN-ers vele kansen. Vijf minuten voor het einde gelukte het hen één van deze kan sen in een doelpunt om te zetten. HOLTEN E3—SVVN E4 4—1 ES leed ondanks een veldoverwicht een verdiende nederlaag. De zee fterk spelende achterhoede maakte één foutje en deze werd door SVVN goed benut. HOLTEN E5 DE ZWEEF E8 2-0 Holten E5 heeft na het gelijke spel van vorige week tegen SDOL de stij gende lijn voortgezet. Zaterdag werd de 1ste overwinning tegen De Zweef E8 behaald. Voor a.s. zaterdag staan de volgende competitiewedstrijden op het programma: Holten Al—MVV 29 Al. Aanvang 2.45 uur, Sportdal. Rietvogels BI—Holten BI Aanvang 2.45 uur. Vertrek 2.00 uur. Holten B2 Excelsior B4. Aanvang 2.45 uur. Meermanskamp. Excelsior ClHolten Cl. Aanvang 1.15 uur vertrek 12.45 uur. Holten C2—Hector C2. Aanvang 1.30 uur Meermanskamp. Blauw Wit C2—Holten C3. Aanvang 2.30 uur Meermanskamp. Hector E2—Holten El. Aanvang 1.30' uur vertrek 1.00 uur. Holten E4—SDOL E3. Aanvang 10.00 uur Meermanskamp. Holten E5—SDOL E5. Aanvang 11.00 uur Meermanskamp. Ouders zoals u waarschijnlijk zult wé ten moeten uw kinderen als ze naar de Meermanskamp gaan over een door knipperlichten beveiligde over weg. Wijst uw kinderen en daarom op dat ze hier erg voorzichtig moe ten zijn. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden schietwedstrijden werden de volgen de resultaten behaald. Groep A: 1. B. Brinkman 131 punten, 2. H. J. Nekkers 130 pnt-, 3. G. J. Schuppert 124 pnt., 4. II Paalman 115 pnt.. 5. G. Koopman 11 pnt.. 6. J. van Asselt 105 pnt. Groep B: l.D. Jansen 123 punten, 2. G. A. Haverslag 122 pnt., 3. A. Paal man 118 pnt., 4. J. Bouwhuis 100 pnt. (1 x tien), 5. G. Jansen 100 pnt. (0 x tien), 6. D. J. Nijendijk 98 pnt, 7. A. Schuppert 96 pnt. Groep C: 1. A. Bieleman 105 punten, 2. A Drenth 100 pnt, 3. A. Pekke- riet 90 pnt, 4. E, Denekamp 85 pnt., 5. F. Sluiter 81 pnt., 6. H. J. Bek- kernens 80 pnt. Er worden pogingen in het werk ge steld om, als onderdeel van de sport vereniging „Holten" een dames-voet balelftal (len) op te richten. Daar het komende jaar meerdere velden op het sportcomplex beschikbaar ko men, heeft het bestuur van de S.V. „Holten" gemeend, mede op verzoek van enkele initiatief neemsters de a.s. voetballende dames hierin tegemoet te komen. Hoewel uiteraard de plan nen nog in de kinderschoenen staan, kunnen die dames, welke eventueel aan deze sport willen meedoen zich opgeven bij onderstaande dames: Mej. J. Paalman. Churchillstraat 18, Mej. T. Schöppers, A. J. Goldstein- straat 16. Zodra er voldoende deelneemsters zijn, zal het bestuur der S.V. Holten de plannen nader uitwerken. Dames, aan U de daad! Evenals de K.N.V.B. heeft ook afdeling Twente voor zondag een in haalprogramma vastgesteld, zodat er weinig wedstrijden gespeeld zullen worden. Zondag: Holten IUnisson I 14.30 uur (Meermanskamp) Holten 3—SOS 2 10.00 uur (Sportdal) Holten 7Omhoog 4 10.00 uur (Meer manskamp) Holten 8—-Omhoog 5 10.00 uur (Meer manskamp). De Sportvereniging „Bato" houdt met haar afdeling gymnastiek op vrijdag 17 en zaterdag 18 november, in zaal Amicitia haar jaarlijkse open bare uitvoering. Er wordt 'n zeer ge varieerd programma geboden. De uit voering begint om 19.30 uur precies. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De rood-zwarten zijn de enigen, die zon,dag uit 4 B in het veld komen, omdat een inhaalwedstrijd tegen het Boekelose Unisson is vastgesteld. Moreel gesterkt door de overwinning op Nijverdal, al was deze dan aan de krappe kant, behoeven zij met Unisson geen al te grote moeite heb ben. De Boekeloërs staan op de een na laatste plaats op de ranglijst en hebben 5 punten uit 8 wedstrijden. Nu moet men een zwakkere tegen stander nooit onderschatten, want hier komt de drang om zich van die een na laatsté plaats te verwijderen zeker sterk opzetten. De wedstrijd EnterUnisson is met de stand 1-1 gestaakt. Dat gelijke spel wijst er op dat de jongens toch wfel iets in de mars hebben, want Enter is nooit een gemakkelijke tegenstander geweest. In elk geval kan men zeer waarschijn, lijk een mooie wedstrijd tegemoet zien en dus supporterschare allen zon- NEO—Reutum 2-2; OSV '31—Rood Zwart 1-4; EnterHector 0-0; Wilhel- minaschoqlWierden 2-0 (gestaakt); UnissonLa Première 0-1. Rood Zwart 10 7 2 1 16 20-9 Hector 10 6 2 2 14 25-10 La Première 10 6 2 2 14 12-8 Wilhelminaschool 9 6 1 2 13 17-10 Reutum. 10 4 3 3 11 14-11 Holten '9 4 1 4 9 11-13 Enter 9 2 4 3 8 7-8 NEO 10 2 4 4 8 16-21 Wierden 9 2 3 4 7 13-13 Nijverdal 10 2 2 6 6 12-21 Unisson 8 1 3 4 5 9-14 OSV 10 1 1 8 3 14-32 De geslaakte wedstrijden Enter Unisson (1-1) en Wilhelminaschool Wierdén zijn niet in de stand opge nomen. Zondag: HoltenUnisson. dagmiddag naar Meermanskamp om de jongens aan te moedigen. De wed strijd begint om 14.30 uur. De. selectie is als volgt samengesteld: J. Deijk, D. Pasop, G. Paalman, G. Soer, W. Dikkex-s, G. Brands, W. Kaiser, S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reijlink, G. Oolbekkink, B. Knapen, J. Veneklaas en W. Nijenhuis. De uitslagen van zondag en de stand in 4 B zijn als volgt: Een groep dames en meisjes, leden van de gymnastiekvereniging ..BATO", vormde vrijdag een erehaag toen het bruidspaar Ed Lamping en Eggie Meinsma het gemeentehuis verliet. De bruid is al plm. 15 jaar actief lid van „BATO". De in de geref. kerk gehouden collecte voor arbeid en gewas (Dank dagcollecte) heeft f 2185,90 opge bracht. Blauw Wit dat in de uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat Klooster haar moest aantreden zonder doel man Frans van Gennep en de aan vallers H. Aanstoot Jr. en Ep Beid- man, keek voordat de secondewijzer een keer rond was geweest al tegen 'n 1-0 achterstand aan. 't Doelpunt ontstond doordat doelman Pieter Dijk stra even aarzelde met uitlopen, waar door de gevaarlijke en snelle midvoor Dick Post onhoudbaar kon inkoppen. Blauw Wit was na het snelle suc ces van de gastheren even aangesla gen doch herstelde zich snel en kwam op een doelpunt. Henk Hovenkamp knalde tegen de lat en een schuiver van Jansen stompte de keeper met. veel moeite tot hoekschop. Na plm. een half uur spelen kwam Klooster haar heel fortuinlijk op 2-0 toen Dijk stra bij een ongevaarlijke inzet de bal in eigen doel sloeg. Na de thee ging Blauw Wit fel in de aanval en Kloosterhaar moest de ver dediging versterken om een doelpunt te voorkomen. Bij een van de aanval len stompte de keeper de bal tot hoekschop die door Schöppers scherp voor doel werd geplaatst en door Ho venkamp ineens keihard werd inge- De junioren BI moesten in Hulzen te gen Hulzense Boys BI genoegen ne men met een verdeling van de pun ten. Beide partijen scoorden elk 1 keer. Voor Blauw Wit deed dit Jan Verve da. De Zweef Cl had thuis geen moeite met Blauw Wit CL De Nijverdalse jongelui wonnen verdiend met 5-0. Blauw Wit kreeg wel kansen om de eer te redden maar die werden he laas gemist. De pupillen EI hadden op „Meer manskamp" Twente EI op bezoek, waarvan ze verdiend wonnen met 3-1. Door deze overwinning blijven ze met. Enter Vooruit EI op kop. Pas halverwege de tweede helft wis ten de Holtense boys hun overwicht in doelpunten om te zetten. Arie Bronsvoort zorgde voor 2 goals en Henry Stam scoorde het derde doel punt. Twenthe wist 1 keer doel te tref fen. 3-1. Blauw Wit E2 deed het goed door een overwinning op DES E3. Wim Rietman en Heiman Kampman maakten de doelpunten (2-0). In de uitwedstrijd tegen Hulzen nam Blauw Wit E3 revanche op Hulzen E3 voor het gelijk spel in de thuiswed strijd. Het werd nu een duidelijke 5-0 overwinning. Doelpunten van Harry I-Ioekjen (2x), Herman Dijkink, Ab Groen en Richard Verveda. Jan Klein Nagelvoort schoot raak voor E4. E4 speelde 'n aardig partij tje tegen De Zweef E7. Het het uit eindelijk een verdiend gelijkspel: 1-1. De kleinsten. Blauw Wit E5, waren niet opgewassen tegen De Zweef E6. Ze hebben er goed voor gestreden, maar konden niet verhinderen, dat de tegenstandrs 7 keer scoorde. ten. De doelman was bij deze inzet kansloos doch een van de verdedigers wist een treffer te voorkomen* Na 20 minuten 2e helft kwam Kloos terhaar door Dick Post op 3-0' uit een vrije schop van juist buiten de 16 me ter die terugspringend uit de muur buiten bereik van Dijkstra in het net ging. Het pleit voor Blauw Wit dat men on danks deze 3-0 achterstand toch door bleef vechten voor 'n beter resultaat. Henk Aanstoot die van plaats had ge wisseld met Jaap Thalen bracht wat meer vaart in de aanval en hij liet in de 80ste minuut de Kloosterhaar goa lie kansloos (3-1). Met nog tien minu ten te gaan trok heel Blauw Wit ten aanval en kwamen de gastheren on der druk te staan. Vlak voor het eind signaal van de goed leidende scheids rechter Grobbe kwam Kloosterhaar bij een snelle uitval door Ekkel toch nog op 4-1. Een overwinning die zonder meer ver diend is maar gezien het totale spel- beeld toch wel aan de hoge kant uit viel. Bij Blauw Wit speelde in de achter hoede Landeweerd een prima- partij. Jammer dat doelman Dijkstra in het begin van de wedstrijd die beide fou ten maakte. Hij speelde verder een goede wedstrijd, stopte verschil lende harde schoten en ontnam door resoluut ingrijpen de Kloosterhaar aanval scoringskansen. De stand in de le klasse A Kloosterhaar Sibculo Drienerlo Daarle Vesos Boswinkel .Blauw Wit D.V.O. Ëversberg Denekamp 10-14 8-12 9-11 10- 9 Zaterdag 18 november spelen van de Hockeyclub Holten zowel de junioren jongens I als de heren I een wedstrijd tegen de Sallandse Mixed Hockeyclub te Raalte. Vertrek voor beide elftallen om 13.15 uur vanaf de O.A.D. Tijdens een gezellige avond vierde de carnavalsvereniging „de Frienpi-eu- vers" afgelopen zaterdagavond de elf de van de elfde de jaarlijkse troon- wisseling in dorpshotel Holterman. In de vooravond werd 't afscheid van de oude Prins Johan Frans van de Noordenberg voorbereid. In zijn af- scheisdspeech onder het. motto van: „Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan", benoemde hij nog en kele verdienstelijke personen in de huisorde van de Noordenberg. Zo kre gen de heren E D. Vincent. J. Maats J. A. Jansen. J. Wijnobel, H. de -.ak ker en last but not least mevr, Bergs- ma medailles om gehangen. Bij de oud-prins, Water Jan' (J. Maats) veroorzaakte dat nog de nodige hila riteit toen bij hem of het hoofd te groot of de ketting te klein bleek te zijn. Precies elf minuten over elf werd er een enorm groot bierglas binnen ge reden. Na enig ceremonieel werd daaruit de nieuwe Prins tevoorschijn geto verd. Na de officiële kroning door de oude Prins introduceerde de President 1 de Fienpreuvers Prins Fons» Jan de Eerste van de Voorboerkamps bij de aanwezigen De heer Fons Akkerman (32) afkomstig uit het zuidelijke Hel mond en werkzaam als vertegen woordiger in de textielbranche, woon4 sinds enkele jaren aan de Holtense Holterenkstraat. Prins Fons Jan bedankte voor 't ver trouwen in hem gesteld en verzocht allen hem te steunen om het lustrum jaar van de Fienpreuvers extra luis ter bij te zetten. Onder zijn heer schappij werd de avond verder fees telijk voortgezet. Het verdere programma van de Fien preuvers in de komende maanden wordt nader bekend gemaakt. De ponyclub „De Bergruitertjes" organiseerde de afgelopen zaterdag wedstrijden om het clubkampioen schap op en rond de camping „De Holterberg" van Bets Veneklaas. De jongelui moesten met hun kleine viervoeters een cross rijden, een dres suur proef afleggen en springen. Er werd fel maar sportief om de titel gestreden, die tenslotte gewonnen werd door Jan Bronsvoort met „Apri- ce" Hij reed heel rustig zijn dres suur en stuurde z'n makker keurig naar een eerste plaats. Het peil van alle ponyruiters was ook dit jaar weer gestegen, dank zij de goede oefenin gen en instructies onder leiding van mevr. Vos-Middelkamp te Wierden. Het springen viel wat tegen maar in de cross werden snelle tijden ge maakt. Blauw Wit I krijgt het eerste van Sportclub Denekamp op bezoek. De grensbewoners zijn rode lantaarndra ger en juist daarom extra gevaar lijk. De SC Denekamp is altijd een heel lastige partij geweest - voor Blauw Wit en zal dit ook ongetwijfeld nu weer zijn. De wedstrijd die ge leid zal worden door scheidsrechter D. Otter begint om half drie - Blauw Wit 3 speelt om half dr^e^thuis tegen. Excelsior 11. Een overwinning? Het tweede zal zich in de bovenste regio nen kunnen handhaven door een ze ge in Daarle op het derde van Sport club Daarle. Aanvang 2/00 uur. Ver trek: 1.00 uur. Blauw Wit 4 heeft vrij. De junioren B 1 krijgen het in de uitwedstrijd tegen Enter B 1 zeker niet makkelijk maar een puntje moet in ieder geval gepakt kunnen worden. Aanvang 2.30 uur. Vertrek: I.45 uur. Het verdere programma voor de Blauw Wit jeugd luidt als volgt: Blauw Wit C2Holten C3 aanvang: 2.30 uur. De Zweef E4—Blauw Wit E2 aan vang: 10.00 uur. Vertrek: half tien. De Zweef E5Blauw Wit E3 aan vang: 11.00 uur. Vertrek: half elf. Blauw Wit E4MVV E2 aanvang: II.00 uur Blauw Wit E5De Zweef E8 aan vang: 10.00 uur. C 1. D 1 en E 1 zijn vrij. De M.A.C. „De Holterberg" organi seert zaterdagavond 18 november a.s. 'n gezelligheidsrit voor leden en niet- leden. De deelnemers worden bij lo ting naar vijf verschillende punten ge dirigeerd waar verschillende leuke op drachten moeten worden uitgevoerd of vragen worden beantwoord. Men komt dan na deze opdrachten te hebben voltooid samen in hotel Hol terman. De start is vanaf 19.30 uur bij het clubhuis café „De Biester" in de Stationsstraat. In de dressuur werden goede presta ties geleverd. Uitslagen: 1. Jan Bronsvoort met „Aprice" 328 puntèn. 2. Marieke Robers met „Scout" 314'/: pnt, 3. Alfred Dekker met „Liza" 313'/: pnt, 4. Rudi Dek ker met „Arma" 311V: pnt, 5. Ineke Nijenhuis met „Tarpan" 308 2/4 pnt., 6. Vera Steunenberg met „Calimero" 308V: pnt, 7. Ronny Werkman met Bruno" 305 3/4 pnt, 3. Engbert Prins met „Donar" 303 pnt. De beste dressuur werd gereden door Karin Brouwers met „Mister Erow- ny" (105 punten). Rudi Dekker was met een tijd van 3 min. en 40 sec. het snelste in de cross en Jan Bronsvoort werd met een foutloos parcour win naar bij het springep. Tevens werden op deze dag de prijzen uitgereikt voor de verstgevorderde ruiter in de dres suur en 't springen. Deze prijzen wa ren voor Karin Brouwers en Rudi Dekker. Zaterdag 11 november j.l. werd de jaarlijkse C.J.V.-ringmiddag gehou den in 't clubgebouw Irene te Holten. De middag werd geopend door voor zitter A. Wechstapel met een hartelijk ;\vgllppFnsty/oprd.. De opkomst van de- ze middag was een daverend succes, maar liefst 135 jongens en meisjes waren aanwezig. Het programma werd verzorgd door de afdelingen met toneelstukjes en spel, afgewisseld met muziek en zang door de groep de Christien Sounds uit Bathmen. Nadat alle spelletjes ge speeld waren kwam Bathmen als prijswinnaar naar voren, dit werd be loond met een prachtige beker. De modeshow door Markelo verzorgd sloeg geweldig aan bij iedereen. Me juffrouw Van de Velde eindigde de middag en wenste ons allen wel thuis. Vrijdag 24 en zaterdag 25 novem ber wordt in gebouw „Irene" aan de Boschkampsstraat een grote bazaar gehouden ten bate van de actie „Kom over de Brug '72". Allerlei at tracties o.a. balschieten, bussen gooi en, schieten, sjoelen etc. bieden kan sen öp prachtige prijzen. Ook is er een gezellig hoekje, waar men aller lei lekkere warme hapjes kan nutti gen en dorstige kelen kan lessen. De openingstijden zijn: Vrijdags vanaf half 8 en zaterdagmiddag van twee tot half vijf (waarschijnlijk komen dan ook Sint en Piet op bezoek) en zaterdagavond vanaf half acht. We hopen, dat zowel de jeugd als de ou deren in zeer grote getale naar „Ire ne" zullen komen om een plezierige middag of avond te hebben en tevens de „Kom over de Brug" actie te steu nen. Alvast heel hartelijk bedankt voor uw medewerking. Jeugdcomite „Kom over de Brug". Dat is een redelijke vraag. Want er is al zoveel en we doen al zoveel en geven al zo veel En nou nog zo'n „schep er bo ven op" voor „Kom over de Brug". Wordt dat niet teveel van het goe de? Het antwoord vloeit voort uit de nood van de wereld. En uit het feit dat wij, met alle voorbehouden, in de situatie verkeren, dat wij in Nederland middelen en mogelijkhe den hebben om er aan bij te dra gen dat aan die nood iets gedaan wordt. In een aantal gevallen door de gevolgen van die nood te verlich ten, in andere gevallen door oorza ken van die nood te bestrijden. La ten we dat woord „nood" niet te licht nemen. En er even aan den ken dat ons woord „noodlijdend" samengesteld is uit „nood" en uit „lyden". En zo is het precies, mil joenen mensen lijden aan hun nood. Als Christenen weten wij dat ons dat aangaat. Dat wij daar niet aan voorbij kunnen gaan. Zoals onze me dechristenen overzee, die temidden van deze nood leven en er vaak deel van uitmaken en er niet aan voorbij kunnen gaan. Zij willen er wat aan doen. Zij moeten er wat aan doen. Maar: zij zijn arm. Hun kerken zijn arm. Uitstellen dan maar? Dat is een harde beslis sing. Gelukkig zijn ze niet alleen op de wereld. Wij zijn er ook nog. Part ners in dezelfde opdracht van Gods wege. Daarom vragen ze terecht! om onze hulp. Om extra hulp. Omdat dt tijd dringt. Wat nu moet gebeuren mag niet tot mor gen worden uitgesteld. Vandaar: „Kom over de Brug!" Niet; weer een aktie. Maar: een bewuste, van harte gemeende extra krachtsinspanning. Een gulle schep er boven op. Voor alle aspekten van het werk van de kerken in de der de wereld. Protestantse en Katholie ke kerken werken samen om het waar te maken. Zevenhonderd- en vierenveertig projekten. Vijftig mil joen gulden. Dat is veel geld. Maar het gaat ook niet om een fooi. Het gaat om 1 procent van het jaar inkomen. Teveel gevraagd? Luister naar wat Paulus aan de broeders en zusters in Corinthië schreef: „Het is niet de bedoeling dat gij door ande ren te ondersteunen uzelf in verle genheid brengt. Er moet een zeker evenwicht tot stand komen. Voor het ogenblik komt uw overvloed hun ge brek ten goede, zodat hun overvloed eens uw gebrek kar, verhelpen. Zo onstaat het evenwicht waarvan de Schrift spreekt". En even verder: „Een ieder doe, naar dat hij zich in zijn hart heeft voorgenomen, niet met tegenzin of gedwongen, want God heeft de blijmoedige gever lief......" Dat is duidelijke, taal. Die van harte om een dui delijke daad vraagt. Kom over de Brug!

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5