Geslaagde en gezellige ouderavond o.l. Dorpsschool C.O.C. boeide met goede vertolking Dokter Nagelhout schonk Scholen gemeenschap een sterrekijker V erkiezingsbijeenkomst CHU en ARP raadpleegt nu reeds het HOLTENS NIEUWSBLAD voor de nodige adressen ADVERTEERDERS zorg dat U er bij bent en vroegtijdig inleveren a.u.b. Disco-avond „Kom over de brug" Lezing over gras en voeding melkvee Kamerlid Wisselink: Geen grote verschuivingen Nacht zonder dageraad INGEZONDEN „De procedure"' Vrijdag 17 november 1972 3 Holten SINT NICOLAAS De oudercommissie van de Dorpsschool had indertijd de datum 9 november gekozen voor haar tweede ouderavond. De eerste, in het voorjaar, was een feestelijke geweest, waarbij 150 leerlingen klasgewijs op het toneel waren verschenen. Na het verzenden van convocaties en het treffen van allerlei voorbereidingen bleek, dat ook de Scholengemeenschap alhier op dezelfde dag een ouder avond had belegd, zodat vele ouders een keuze moesten doen. Toch kon de voorzitter, de heer H. J. Arfman, een flink aantal bezoekers, ongeveer 130, welkom heten om kwart voor acht. Na enige harte lijke woorden gaf hij de secretaresse, mevrouw E. Dissevelt-Schil- peroord, gelegenheid om de ouders verslag uit te brengen van de vergaderingen en de genomen besluiten van de oudercommissie, betreffende de voorstellingen van de film over Holten, de belegde ouderavonden, de schoolreisjes, het Sinterklaasfeest en de nieuwe naaischool, uitgaande van de oudercommissie. De heer J. A. Aan stoot, penningmeester van de ouderkas, bracht verslag uit van de inkomsten en uitgaven over het afgelopen schooljaar. Er was f 1280.61 ontvangen, het beginsaldo hierbij inbegrepen, en f 919,61 uitgegeven, waardoor er nog een nestei ad f 361,bleef liggen om onder meer de onkosten van deze avond te dekken. Bij monde van de heer J. A. Schooten werd verklaard, dat er geen enkele fout door de kascontrolecommissie was ontdekt. Alles klopte nauw keurig. Hiermee was de penningmeester gedechargeerd. Vorige week donderdag werd in de aula van de scholengemeen schap onder voorzitterschap van de heer L. C. van de Bovenkamp een drukbezochte ouderavond van de school gehouden. Voor deze avond waren speciaal uitgenodigd dokter en mevrouw Nagelhout en de burgemeester, mr. W. H. Enklaar. De voorzitter heette in het bijzonder welkom de genodigden, alsmede de aan de school nieuw benoemde leerkrachten. Het hoogtepunt van deze avond' werd bereikt toen de voorzitter aan dokter Nagelhout het woord verleende. Deze had gemeend aan de Scholengemeenschap een cadeau te moeten aanbieden. Na het opentrekken van de gordijnen van het podium werd dit vorste lijke geschenk, een sterrekijker, zichtbaar. Dokter Nagelhout ver klaarde hoe hij op het idee gekomen was dit geschenk aan de school te moeten aanbieden. Als een der redenen noëmde hij dat hij zelf reeds vroeg een diepe ontroering onderging en hoe een diepe bewondering om alles wat tot de schepping behoorde bij hem gewekt werd, toen hij voor het eerst door een sterrekijker iets van het machtige heelal mocht waarnemen. „Weinigen weten van dingen, maar gaan veel weten als de belangstelling eenmaal is gewekt", aldus de heer Nagelhout. Door het aanbieden van deze kijker wil hij dan ook proberen de jeugd te brengen tot het ver hevene. Contact personeel en ouders De heer B. H. Brouwer, 't hoofd van de school, kwam naar aanleiding van het agendapunt „mededelingen" aan het woord. Hij wees er op dat er ge- geregeld richtjes over schoolzaken worden geplaatst in 't schoolkrantje. Er wordt veel zorg aan dit contact orgaan besteed, aldus de heer Brou wer, en we verwaohten en vertrou wen, dat de ouders er kennis van ne men. De voorste pagina's zijn voor u en de rest van het boekje is voor de kinderen. Verder zijn er over enkele dagen een contactmiddag en een con tactavond. Ik wek u op om te komen spreken met en te luisteren naar het onderwijzend personeel. In het bijzon der de ouders van de zesde klassers. Voor deze leex-lingen moet straks een schoolkeuze worden gedaan en wij hebben lange vragenlijsten in te vul len. Komt op onze spreekuren! Het onderwijs is belangrijk Het onderwijs aan de Dorpsschool, al dus spreker, is toevertrouwd aan het gemeentebestuur. Onze school is een school van de overheid en de ouders kunnen er van overtuigd zijn, dat die school daarmee in goede handen is. Op deze algemene school komen vex'schillende groeperingen met el kaar in aanraking. Zij is open en dus geen besloten groep. Ze leert om gaan met anders denkenden en is zo afgestemd op de maatschappij. Daarbij geeft ze tevens in alle klassen gelegehneid om Bijbel kennis op te doen en wij als personeel proberen de kinderen het Christendom vóór te leven. De Ver eniging voor Openbaar Ondei-wijs (V.O.O.)stelt zich achter de openba re school en verdedigt haar principes, waar nodig. Hier staan de belangen van die overheidsschool veilig, door- dat het gemeentebestuur zijn taak in dezen wel verstaat, maar in het, ver leden is dat in andere streken niet altijd zo geweest, aldus spreker. En dan sprong V.O.O., vi-oeger V.O., in de bres voor de algemvene school. Toen het kleuteronderwijs nog ^niet door de ovei'heid gesubsidieerd werd, steunde het H.B. van V.O. ook, via onze plaatselijke afdeling, dit kleutex-- onderwijs alhier. Schoolregels verduidelijkt Vei'der lichtte de heer Brouwer een paar schoolregels toe, in verband met gestelde vragen. 1. Kinderen, die te ver weg wonen om in de middagpauze, die anderhalf uur duurt, thuis aan de maaltijd deel te nemen, kunnen ovex-blijven op school in een der lokalen en hun boterham men nuttigen onder toezicht, van een der leerkrachten, die voor en na het eten gelegenheid geeft tot stil gebed. Daarna gaan de kinderen bij gun stig weer naar buiten en gaat de deur op slot, om het telkens in- en uitlopen te voorkomen. Is er iets bijzonders, dan kunnen deze leerlingen bellen en dan wordt hen opengedaan. Dit bellen behoort natuuxiijk een uitzon dering te blijven. 2. Voor de schooltijden en in de mor genpauze heeft volgens een in geza menlijk overleg opgestelde rooster een van het personeel ,,de wacht". Daarbij wordt hij geassisteerd door een viertal jongens, die als ordebe waarders dienst doen op het plein, gedurende een paar weken. Zij heb- tot taak een begin van ruzie ogen blikkelijk te melden bij ,,de waehi" en tevens om de partijen te kalmeren en zo nodig te scheiden. Dit werkt uitstekend. Vechtpai'tijen komen zo doende niet voor! 3. Milieuverontreiniging moet worden bestreden. In de onmiddellijke omge ving van en bij de school moet geen rommel liggen! Het werkt opvoedend, als daar regelmatig de hand aan ge houden wordt. De klassen hebben bij toerbeurt wekelijks pleindienst. Een bepaalde klas is dan verantwoordelijk voor de netheid bij en om de school. Voor de groenstroken zijn prikstok ken beschikbaar en veel kinderen la ten zich gaarne inschakelen! Verkiezing Mevrouw H. H. Rozendom-Aanstoot #n de heer H. Koopman werden nu toegesproken door de voorzitter, daar zij de oudercommissie gingen veria- laten. Mevrouw Rozendom was al 13 jaar lid en de heer Koopman vanaf 1967. De heer Arfman dankte hen voor het vele werk, gedaan voor de school en bood hen 'n prachtige ingelijste kleu renfoto van de Dorpsschool aan. Hij wees nog op de gezellige eensgezinde sfeer, die de vergaderingen altijd ken merkte. Mevrouw F. M. ter Doest-Bos werd bij enkele kandidaatstelling herkozen verklaard en daai-na werden stem briefjes rondgedeeld aan stemgerech tigden" met daarop door de ouder commissie voorgestelde dubbeltallen en de mogelijkheid tot vrije keuze, buiten deze tweetallen om. Be stem biljetten werden opgehaadl en toen kondigde de voorzitter de pauze aan, waarna een stembureau in wei'king trad. Hierna begaven de aanwezigen zich naar boven, waar de koffietafels ge reedstonden. Het was een gezellige drukte, waai'bij vex'schillende contac ten werden gelegd, ook met de nieu we Haarbewoners. In deze pauze wer den de uitgebrachte stemmen geteld en kon voorzitter Arfman de verkie zing van mevr. A. Vincent-Ulfman, Oude Deventerweg 19A en de heer K. ter Haax% Churchilsstraat 77 be kend maken. Van te voren was reeds gevraagd, zo ze een eventuele be noeming zouden willen aanvaarden, waarop bevestigend was geant woord. Dokter Nagelhout vertelde ook eni ge interessante feiten uit het leven van de grote Galileo Galilei, die reeds op 24-jarige leeftijd professor was in Pisa en zelf een kijker be- gori te bouwen, nadat hij gehoord had dat er in Nedei'land iemand zo'n kij ker had geconstx-ueerd. Hij bouwde een kijker die 30 maal vergrootte, doch die hem in staat stelde de theo rie van Copernicus, die hij aanhing, bevestigd te zien. De mens, die zich zelf zo vaak als het middelpunt beschouwde en beschouwt wox-dt zich wel bewust, dat wij be slist niet het middelpunt zijn van wat er om ons gebeux-t, doch de betrekke lijkheid van ons mens zijn wordt ons wel duidelijk. In zijn slotwoord bood dokter Nagelhout de burgemeester dit geschenk aan. Dankbaar De burgemeester zei zeer dank baar te zijn voor deze bijzondere ges te van dokter en mevrouw Nagelhout. Speciaal voor de hedendaagse jeugd kan dit geschenk van groot nut. zijn, omdat het de jeugd in staat stelt zich zelf te leren relativeren. De burgemeester, dokter en mevrouw Nagelhout kennende, weet echter ook, dat dit geschenk niet allen gegeven werd op grond van deze filosofische gedachte, maar dat dit ook zijn oor sprong vindt in de adeldom van geest van de schenker en de behoefte om eens iets te kunnen doen voor Hol ten, de plaats waar dokter Nagelhout zoveel medeleden en waardering voor zijn werk gevonden heeft. De „zee der stilte", waarover de dok ter sprak, heeft hij, zelfs nu nog niet als teruggetrokken arts, in zijn leveix gehaald, want nog'vele banden ver binden hem met ons Holten en dok ter Nagelhout vei-staat de kunst zich dagelijks te blijven bezinnen op de rijke dingen, die de dag ons geeft. Experimenteren De burgemeester droeg het geschenk over aan de heer Mud, directeur dei- Scholengemeenschap, met de opdi-acht dit geschenk goed te doen gebruiken naar de geest, zoals de gever dit be doeld heeft. De heer Mud aanvaardde dit ge schenk naméns de scholengemeen schap met grote blijdschap, temeer, daar het gegeven werd door ie mand met een warm kloppend hart voor de Holtense gemeenschap. Een op deze manier geschonken voox-werp heeft meer waarde dan een gekocht vooi-werp, door de gevoelswaarde, waarmee het omringd is. Deze kijker zal dan ook met de nodige zorg ge koesterd worden en zal een goede plaats in de school kx'ijgen. Reeds zijn voorlopige plannen voor een juist ge bruik ontworpen. De heren Mol en Middelink zullen met leerlingen, die zéér geïntei-esseerd zijn in deze ma terie, gaan experimenteren. „Ik kan u verzekeren, aldus de heer Mud, dat er van de mogelijkheden ge bruik zal worden gemaakt en ik kan u ook verzekeren, dat u met deze schenking de school een grote dienst hebt bewezen." De voorzitter sloot zich bij al deze woorden aan en be ëindigde dit gedeelte van de ouder avond met het aanbieden van een bloemstukje aan mevrouw en dokter Nagelhout. Positief geluid Na de pauze werd het zakelijk deel van deze bijeenkomst afgehandeld. De heer Mud gaf een overzicht van het schooljaar 1971/72. Aantal leerlin gen nu 839 tegen 841 verleden jaar. 250 eindexamen candidaten. 222 is 89 pet. geslaagd, 28 (11 pet-) afgewe zen. Sinds het experiment in 1965 zyn nu reeds 864 diploma's aan de school uitgereikt. De werkweken, dit jaar ge houden, zijn zeer goed geslaagd. De heer Mud verklaarde verheugd te zyn, dit zeer positieve geluid te kunnen laten horen. Het terugbrengen van het aantal leraaruren heeft de school goed kunnen opvangen o.a. door de pensionering van de heer Ras en het verlaten van de school van enkele leerkrachten. Wat de gebouwen be treft, er wordt veel aandacht besteed aan de nieuwbouw. Goed contact Er is een zeer goed contact tussen school en huis, wat o.a. bljjkt uit de bijdragen, die de ouders aan de School geven. De heer Mud gaf een overzicht van de wijze waarop deze bjjdragen besteed zijn. De penningmeester, de heer J. Broe- Ve gaf een financieel overzicht, waar uit blijkt, dat de inkomsten f 15.674,74 en de uitgaven f 13.676.23 hebben be dragen, zodat er een batig saldo was van f 1.998.51, Bij monde van de heer J. D. van Doesburg deelde de kascommissie mede, dat boeken en bescheiden zijn gecontroleerd en in ox-de bevonden. Als leden van de nieu we kascommissie woi'den benoemd de Expositie van de werkstukken van de ouders bij het creatief bezig zijn op de ouderavond van de o.l. Dorpsschool. Creatief bezig De ouders hadden reeds eerder opge geven aan welke van de 6 vormen creatieve arbeid ze de voorkeur zou den geven. Ze konden nu over 5 loka len woi-den verdeeld, waar alle ma teriaal reeds gereed lag. Het onder wijzend personeel zette uiteen, wat er van de „oudere leex-lingen" vex-langd werd. Enkele korte aanwijzingen waarbij ook veel aan eigen fantasie en uitingsdrang werd overgelaten, volgden. De heer B. J. van der Weijden was bij de tekenexpressie, waaL-bij met met verf en kwast gewerkt werd. De dames I. G. van Feggelen en E. van Ittersum waren bij de knipgroep. De heer L. W. H. Pak liet van klei vazen en kannen maken. Mevrouw A. M. G. M. Dhert-Löwik en de heer I-I.. Arendshorst waren voor scheur- en pelwerk gecharterd, tex-wijl de hr. G. J. van 't Holt voor de afdeling mo bile aanwijzingen gaf. Tegen tienen moesten de werkstukken klaar zijn, voor bezichtiging. De zoemer ging en de optocht door de lokalen begon. Uitroepen van bewondering weerklon ken, gelach, gepraat. Het was heel gezellig. Niemand had gedacht in 5 kwartier zoveel te kun nen doen! Enkele ouders zeiden: „Wij wisten niet, dat het nog zo moeilijk was. Wij kijken nu met andere ogen en meer belangstelling naar .het werk, dat ogze kinderen meenemen van de schooE... Enkelen die met hpn werk stuk niet waren gereedgekomen, na men het mee om thuis af té maken. De ouders kwamen om 10.15 uur nog even in de hal samen, waar de heer Brouwer zijn waardering uitsprak voor het enthousiasme en het gepre senteerde. De heer Arfman sprak een slotwoord, gevolgd door een ,,wel thuis". Tentoonstelling De volgende morgen werd het werk van ouders tentoongesteld in de hal van de school. Om de 10 minuten kwam er een klas kijken. Daarvoor werd de les onderbroken. Bij de kleintjes was het telkens: ,,Juf, wat heeft mijn moeder gemaakt? Juf, waar ligt het van mijn moeder?" 't Personeel verklaarde en besprak, wees aan en prees heren J. D. van Doesburg en G. J. Schippers, beiden te Holten. Verkiezing Bij de verkieing van leden der oudex-commissie werd bij acclamatie herkozen de heer W. P. Vei-beek uit Rijssen, die periodiek aftredend was. Voor de heer H. J. Lonink uit Marke- lo, die niet herkiesbaar was, werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer J. W. Beldman uit Max-kelo. Na het beantwoorden van enkele vragen sloot de heer Mud de ze geanimeerde vergadering. Het antwoord was dat dit zou wor den doorgegeven. Tot op heden heeft het CHU-bestuur niets meer gehoord Dus niet de CHU, maar de PvdA heeft niets van zich laten horen'", heer Kaan. Bestuur Christelijk Historisch» Kiesvereniging te Holten. De heer H. Wisselink spreekt op de verkiezingsbijeenkomst van CHU en ARP. Voor de leden van de Bedrijfsver eniging te Holten, de afdeling van de CBTB en de afdeling Holten van de OLM spreekt donderdag 23 novem- bag, in zaal Vosman de heer C. Harmsen, medewerker van het Con sulentschap voor de Rundveehoude rij te Hengelo over „Gras, wat kun je er mee doen" en „De voeding van melkvee'"'. Er is gelegenheid tot vragen stellen en discussie. De ver gadering begint om 20.00 uur. Op vrijdagavond 1 december ox-ga- niseert het jeugdcomite „Kom over de Brug'72" een swingende disco avond in gebouw „Irene". Deze avond is opgezet o.a. met medewerking van „de Schure" zodat so wie so kan wor den gerekend op een avond vol afwis seling met muziek en lichteffecten en een gezellige sfeer. Er zijn verschillende disc-jockey's die stapels goede platen de zaal in zul len stux-en. Tevens zal de gitarist Jan Rosink (met begeleiding) de pauzes vullen. Al met al een programma, dat het zeker „doen" zal. De hele jeugd van Holten komt aan z'n trek ken. De opbx-engst van deze disco avond komt ten goede van „Kom over de Brug'72". Vrijdagavond 3 dec. half acht gebouw „Irene". De Chr- Ontspanningsclub „C.O.C." heeft zaterdagavond in het gebouw „Rehoboth" voor ruim 200 belangstel lenden een sublieme vertolking gege ven van het toneelspel „Nacht zonder dageraad" in drie bedrijven van Vic tor Boni en Thomas Rex in een Ne derlandse bewerking van A. B. M. Lamboo. „"Nacht zónder dageraad" spéélt 'in de tegenwoordige tijd, in de herberg „Aan het einde" ergens in Midden- Europa aan deze zijde van de grens tussen Oost en West. Franz Bx-odnick, een hei-bergier (Jan Stam) heeft zijn goede positie in het oosten opgegeven en is met zijn zus ter Maria (Henny Landeweer) naar het vrije westen gevlucht. In een herberg dicht bij de zónegrens hebben ze zich een onderdak ver schaft en vandaar uit gaat Franz met zijn helpers de boeren Lothar (Diede- x-ik Bosschers) en Dieter (Henk Aan stoot) vaak bij nacht en ontij de grens over- om met gevaar voor eigen ie- ven de helpende hand te bieden. Op een avond is er weer een afspraak gemaakt om enkele mensen over de gx-ens te helpen. Deze .keer zijn het de bex-oemde componist Otto Remyk (Gert Beldman) en het dochtertje In ge (Jeanette Klein Nagelvoort, 10 j.) van mevr. Czelnitz (Ina Klein Nagel voort) een weduwe die haar man in het oosten verloren heeft. Mevr. Czelnitz. dochter van Otto Remyk. komt die avond naar de her berg met de vurige hoop in haar hart om die nacht weer verenigd te wor den met haar vader. Het plan lukt he laas slechts gedeeltelijk. De oude va der komt ernstig gewond de grens over naar de vrijhefó: maar ei. kienvU Inge en boer"LothaV'women door de Vopo's gevangen genomen. Lothar wordt door de kampbeulen tot beken tenis gebracht en het duurt niet lang of Matichek, staatssecretaris van cultuur (Erik Zandvliet) stapt de om singelde herberg binnen om te pra ten over uitlevering van de bei-oem. de componist Otto Remyk voor Inge t dochtertje van mevr. Czelnitz. De komst van Matichek is aanleiding tot grote spanning en consternatie, want hij ontmoet in de herberg de gedeser- teei-de soldaat Jan (Diederik Kruime laar) en zijn jonge vrouw Jolan (Ri- kie Bosschers). Matichek eist dat de oude Remyk mee zal gaan naar het Oosten en daarna zal hij Inge.terug brengen. Mevr. Czelnitz wil niet dat haar vader meegaat en zegt er van overtuigd te zijn dat Inge terugkomt. De oude musicus doet tenslotte het voorstel om mee te gaan, maar eerst zal de kleine meid thuis moeten ko men. De spanning is voelbaar als Ma- tiehek, vertrekt met de mededeling, .dat hij het kind zal halen. Even la ter komt hij terug met Inge in zijn armen. Hij zet het meisje naast haar grootvader neer. die z'n klein dochtertje ziels gelukkig in zijn ar men sluit. Na afscheid genomen-te hebben van de familie gaat hij met'Matichek en hij zegt '.Voor jullie gloort de oor genstond, maar voor mij is dit de Een moment uit het toneel spel, dat COC op de planken bracht. In de maandagavond in zaal „Amicitia" door de besturen van dc plaatselijke afdelingen van de Chr- Historische Unie (CHU) en de Anti revolutionaire Partij (ARP) belegde openbare verkiezingsbijeenkomst hebben de heren H. Wisselink te Bathmen, lid van de 2e kamer voor de CHU en Wiersema te Zwolle, A. R. candidaat bij de komende verkiezingen tal van politieke en economische vraagstukken en pro blemen aan de orde gesteld. De heer Wiersema die het eerst het woord voerde schonk uitvoerig aandacht aan het bèstaansrecht van christelijke partijen een recht dat de- laatste tijd nog al eens in twijfel wordt getrokken. Voor mij en ge lukkig nog voor zeer velen met mij aldus spreker is dat helemaal geen vraag of een christelijke partij be staansrecht heeft. Een christelijke partij is een politieke partij die wil werken vanuit het evangelie van Je zus Christus en wil met als richt snoer de bijel bouwen aan nieuwe maatschappij verhoudingen. We zullen samen de handen ineen moe ten slaan om de gerechtigheid te be werkstelligen. We moeten de kant van de polarisatie (Groeneveld) die steeds sterker de kop opsteekt zeer beslist niet op. Het Kamerlid de heer Wisselink ■schonk*allereerst aandacht aan de val van. hc-fc kabinet 'Biesheuvel. Er werd ernstig geprobeerd om de bx-euk te voorkomen doch helaas het lukte niet. Spreker betreurde dit ern stig. De DS'70-ministers .stonden ."bij de start van het kabinet zeer posi tief t.o.v. bezuinigingen maar toen het er op aan kwam stapten ze uit de boot. Zijn visie gevend op de komende verkiezingen zei de heer Wisselink geen grote verschuivingen te ver wachten. De verhoudingen zullen in totaliteit niet of bijna niet afwijken van die in het onlangs afgetreden pax-lement. Minderheidskabinetten noemde spreker ..nare" dingen die gewoon lijk maar heel kort (1 a 11 jaar) leven. Welk kabinet er na 29 novem ber ook komt, het zal de moed moe nacht zonder dageraad". De spontane ovatie die de dames en heren werd gebracht bewees nog eens overduidelijk dat men had genoten van hun spel en de voorzitter van de Geref. Jeugdcentrale de heer J. H. van Engbrink was ongetwijfeld tolk van allen toen hij de tonelisten en regisseur Js. Beldman hartelijk dank te. Hij liet zijn dankwoord vergezeld gaan van bloemen. Rest ons nog te vermelden dat de grime bij kapper Drent in goede handen was. Hij wist de verschillende typen raak te tref fen. Aan verlichting en geluidseffecten was door de heren G. J. Klein Nagel voort en Johan Rietman zeer veel zorg.besteed. ten hebben om narigheden in te dammen. Het dekkingsplan is moei lijker dan in andere jaren, omdat er evenwicht moet zijn tussen directe én indirecte belastingen. Velen, zo besloot de heer Wisse link, zullen zich ook in de toekomst blijven afzetten tegen de christelijke partijen, die zullen moeten getuigen geen eigenaars te zijn van deze aar de maar pachters. Wij mogen het beleid voeren zo lang God het wil. We moeten de christelijke politiek zien als een grote opdracht om iets te doen aan deze zo zwaar geschon den wereld. Veel vragen Na de pauze werden aan de beide sprekers een flink aantal schriftelij ke ter beantwoording voorgelegd. Op de vraag „Hoe denken de sprekers over de toenemende misdadigheid en hoe denkt men deze te beteuge len" antwoorde de heer Wisselink, „De overheid zal «moeten ingrijpen. Óp een gegeven moment zullen de wetten gehandhaafd moeten worden en als niet ingrijpt werkt men de dictatuur in de hand en zal er mo gelijk een stei-ke man komen die men nu juist niet gewenst had". Met betrekking tot een nieuw kabi net zei de Jxeer Wiersema dat men ernstig moet streven om te komen tot een meerderheidskabinet maar orri hiertoe te komen zullen er harde noten gekraakt moeten worden. Po litiek is Overijssel in het parlement slecht vertegenwoordigd en hierin zal in de toekomst verandering moe ien komen. Verder waren er vragen over de kiesdrempel, inflatie, de macht van de vakbonden die tc-gelijk pressie groepen zijn, misbruik van de socia le voorzieningen, volksverzekering, werkgelegenheid in Overijssel, wel of niet samen met DS '70 in de re gering enz. enz. De goed bezochte (er waren ruim honderd belangstellenden waaronder plm, 25 jongelui die op 29 nov. a.s. voor de eerste keer naar de stembus zullen gaan) bij eenkomst werd even voor elf door de heer Wisselink met dankgebed beëindigd nadat de voorzitter van de CHU, de heer A. J. Pekkeriet, die de leiding had een woord van dank had gesproken tot de beide sprekers. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) In de laatste raadsvergadering meende de heer Kaan bezwaar te moeten maken tegen de door de fracties van de CHU en ARP ge volgde procedure die vooraf ging aan de wethoudersverkiezing. Het zal uit de verschillende ver slagen in de pers aan de lezers niet duidelijk geworden zijn welke die procedure wel geweest is. Het bleek namelijk dat ook de heer Kaan niet op de hoogte was van de gang van zaken. Tenminste dat bleek uit zijn betoog. Wat is namelijk het geval? Op woensdag 22 september belde de voorzitter van de PvdA een be stuurslid van de CHU op met het verzoek of de CHU er voor voelde om met de PvdA een bespreking te organiseren naar aanleiding van een op handen zijnde wethoudersverkie zing. Hij dacht aan een bespreking van de fi-acties met afgevaardigden van de besturen. Het CHU-bestuur heeft dit bespro ken en in de daarop volgende week aan de voorzitter van de PvdA la ten weten dat zij zeer gaarne bereid was om een dergelijke bespreking te hebben, maar dat het alleen zin had wanneer de namen van de kandida ten bekend zouden fijn. De CHU-fractieledcn stonden na melijk op het standpunt dat er voor- hands geen aanleiding was om de ge dragslijn van 1970 te wijzigen bij een tussentijdse verkiezing. De voorzitter van - de PvdA had daar volkomen begrip voor en er werd afgesproken dat er nog nader contact zou worden opgenomen. He laas duurde het tot maandag 23 ok tober voor er definitief bekend werd wie de beide kandidaten zouden zijn. Diezelfde avond werd er getracht contact te krijgen met de voorzitter van de PvdA. maar dit mislukte. De volgende dag werd .oor de raads vergadering aan de genoemde voor zitter meegedeeld dat het CHU-be stuur bereid was om met de PvdA te spreken om deze zaak toe te lich ten, maar dat het niet waarschijn lijk was dat de fractie het standpunt van 1970 zou wijzigen en wel de kan didatuur van de heer Ten Berge zou steunen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3