IltJO EH J I11CIJ YVjJIDLmI# NOVEMBERSTORM OOK HOLTEN TEISTERDE Rijkspolitie greep drie inbrekers Open Deur-samenkomst Overal schade Jeugddienst Geref. Kerk Om even bij stil te staan flg fg£ flyy UB Jim gg| BBH ffiÊïïBSm jïjfi «nj HH h2BR| wShSv m jffif SBSB W^BB Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Kerkdiensten Weekenddienst Dierenartsen - Wachtdienst Burgerlijke Stand Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Brandmelding Be j aarden sociëtei t Officiële publiknlie Afkondiging 2" wijziging algemene politieverordening EERSTE PRIJS MET LOF Openhare verkiezingsbijeenkomst P. v. AA. Nieuwe logies- en kampeergids 1973 Gevonden en verloren voorwerpen ONZE AGENDA UAlTCI1C (JIEIIWCQI Ah Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Advertentieprijs lk cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, 1.2,per jaar Betaling'op giro 875587 van de Raiffeisenbanlc te Holten, t.g.v. Holten-s Nieuwsblad Zondag 19 november a.s. zal in de Hervormde kerk te Holten de twee de Open Deur-sa menkojnst van dit winterseizoen worden gehouden. Het thema voor de reeks van 4 samen komsten van dit seizoen is: De Bij bel. Rondom dit geloofsboek zijn tal rijke misverstanden. Zodoende be sloot de Open Deurgroep de proble matiek rondom dit boek aan de or de te stellen. In de eerste bijeen komst is gesproken over ,,Hoe ko men we aan de bijbel?" In de twee de bijeenkomst zal het gaan over de betekenis van het Oude Testament. Wat hebben wij te maken met dit Joodse deel van de bijbel? Wij zijn immers Christenen! Het onderwerp voor zondag a.s, luidt dan ook: ,,God en zijn volk", (Over de bete kenis van het Oude Testament). De spreker voor deze reeks (en dus voor zondag a.s. ook) is ds. J. van Hartingsveld. hervormd predi kant te Deventer. Ds. van Hartings veld geeft leiding aan het Open Deur-werk aldaar. Eventueel bij hem binnengekomen vragen, naar aanleiding van de vorige bijeen komst, zal hij eerst beantwoorden. Medewerking wordt verleend door het „Holtens Gemengd Koor" o.l.v. dhr. J. K. Warmink. zodat niet al leen geluisterd hoeft te worden naar het. gesproken woord, maar er ook op ander gebied valt te genieten. Zoals altijd bij Open Deur-samen komsten is er ook nu weer ruim aandacht voor samenzang tijdens de bijeenkomst en ongeveer 10 mi nuten voor de aanvang. Voor elke bezoeker is er weer een volledig gestencild, gratis Programma. Men I mag gaan zitten waar men wil, mits dat maar niet op de voor het kooi en de Open Deur-groep gereserveer de plaatsen is. Zoals wellicht bekend, is de toe gang gratis, al wordt bij de uitgang een collecte gehouden voor het. Open Deur-werk. De aanvangstijd is 19.15 uur. Wie het gemeenschappelijk zingen vooraf wil meemaken, moet ongeveer 10 minuten eerder aanwezig zijn. (Wij bieden onze verontschuldiging aan voor de foutieve aankondiging vorige week). Zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur tot maanda'gmorgen 8.00 uur! F. J. Sïjtsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts. Dienst Wijkverpleging: zaterdag 18 november en zondag 19 november zuster M. ter Borg. Jeurlinksweg N 1, telef. 2356, Zondags tussen 12 en 14 uur. Abulancevervoe'*: telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.), b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag 18 november en zondag 19 november: A. G. Hoekstra, Scher- penzeelseweg 8, Goor, telef. 05470- 3355 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen). Ned. Herv. Kerk: 9.00 en 10.30 uur Hulppr. A. Schellevis. Extra col lecte: Gezinsverzorging en maat schappelijk werk. 19.15 uur Open Deur-samenkomst: spreker ds. J. van Hartingsvelt uit Deventer met medewerking van Hollens Gemengd Koor. Oppas dienst: mevrouw Van Bruggen, Betty Paalman en Mientje Stege- man. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. R. A. Hoog kamp. 15.00 uur: ds. J. Radstaak van Barneveld met medewerking van Truus Simons. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk en Oecumenische Instellingen. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw". R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte: Gezinsverzor ging en maatschappelijk werk. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. Zink stok van Deventer met medewer king van enkele jongeren: Extra collecte voor 't Jeugdgebouw. Zaterdag 18 november en zondag 19 november: Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 5, telef. 1515. De schade, die aan het hout bestand is aangericht en de ver woesting die Holtens natuur schoon heeft ondergaan, is on beschrijfelijk. In het Holterbroek richtte de storm, af en toe met orkaankracht, vrij gTOte schade aan aan het dak van de boerderij van de landbou wer Pollemans en in het Neerdorp ontstond flinke schade aan het dak van de boerderij van de landbou wer A. F. Nijland door een vallen de lindeboom. In Dijkerhoek sloeg de korenmo len door de rem, doch voordat de wïeken snel gingen ronddraaien, hadden de heren Sluiter en Pin- kert kans gezien om ze te stoppen en met een sterk touw en later met een staalkabel vast te leggen. Aan de bossen in de Holterberg en op de Lichtenberg werd enorm veel schade aangericht. Vele duizen den dennen, sparren en lariksen knapten een paar meter boven de grond af en op tal van plaatsen gin gen hele stroken tegen de vlakte. De recrcatieweg over de Holter berg was de gehele dag als gevolg van omgevallen bomen gestremd Een groot aantal tv-antennes ging on deruit en de stroomvoorziening viel uit. Aan de daken van bijna alle boer derijen ontstond schade en ook in het dorp kwamen heel wat pannen naar beneden en was zo hier en daar nog al wat glasschade. Persoonlijke on gelukken deden zich, voor zover be kend, niet voor. De novemberstorm, die in de nacht van zondag op maandag ons land teisterde, heeft ook in Holten en omgeving zijn sporen nagelaten. De grootste schade in het dorp ontstond in de Bessinkpasstraat, waar de ra vage enorm groot was. Van een drietal huizen aan de Bessinkpasstraat, resp. bewoond door de families Schuppert (nr. 25), Trotsenburg (nr. 27) en Nijhuis (nr. 29) sloegen de daken finaal weg. Eén van deze daken kwam terecht op het huis Markepad 6, hetwelk bewoond wordt door de familie J. A. Schup pert. Het dak sloeg dwars door het dak van deze woning heen en bleef in het plafond van de slaapkamer hangen. Ravage in de Gaardenstraat. Een groot deel van de afgewaai de daken kwam daar terecht. Aan het dak van het huis van de fam. Schuppert ontstond ernstige schade en de familie heeft tijdelijk intrek genomen bij de fam. Schup pert in de Haarstraat. Ook ontstond nogal wat schade aan het huis, be woond door de familie Stam. «g Gevolgen van de novemberstorm: ravage in de ouderlijke slaapkamer van de familie Schuppert in het Markepad. Vrijdag 17 november tot en met zon dag 19 november keurmees ters buiten de diensturen A, Groen, Kozakkenstraat 15,. telef. 1230. Maandag 20 november tot en met zondag 26 november: B. Groot Obhink, Kozakkenstraat 2. telef. 1526. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Geboren: Janna Hendrika, dv W. J. Nikkels en J. G. H. Kers. Overleden: A. Aaltink-Stevens, oud 73 jaar. Gehuwd: G. F. A. Lamping, oud 24 jaar. Hellendoorn en E. G. Meins- ma, oud 24 jaar, Holten. G. W. Stegeman, oud 24 jaar. Bathmen en J. Paalman, oud 24 jaar, Holten. Ondertrouwd: H. J. Aaftink, oud 24 jaar, Holten en M. Kooistra, oud 20 jaar. Amsterdam. II. Vosman, oud 54 jaar. Holten en M. de Vries. Ooststellingwerf BEVOLKING Ingekomen: J. Aaftink van Ensche de. B. W. van der Laan en gez. van Prinsenbeek. mevrouw C. M. M. Muijderman-Walta van Zutphen. T. Boes en gez. van Hengelo. Mej. G. A. Habers van Gramsber- gen. T. A. M. Boekhoorn en gez. van Deventer. W. Kuperus en ge zin van Deventer. J. Njjsink en gezin van Hellendoorn. G. W. Kolkman en gez. van Hellendoorn. W. G. Veenhof en gez. van Deven ter. Mevrouw A. J. W, Bekker- mens-Scheperboer van Lochem. Mevrouw M. Boodt-Hoogendonk van Deventer. Vertrokken: Mevrouw J. Stege- man-Paalman naar Bathmen. C Alle werkdagen, behalve zaterdag, van .9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag 18 november tot en met vrijdag 24 november: buiten de diensturen Electra: H. Heijenk, Kohveg 44, telef. 2124. Gas: W. C. van de Weerthof. Voorboersstraat 2, telef. 1793. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau). 's Nachts: telef. 1224 ,(G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). In de geref. kerk wordt zondag a.s. een jeugddienst gehouden met als thema ,,Ik zou graag iets mag nifieks willen doen". Ds. Radstaak te Barneveld zal over dit onderwerp een meditatie houden. Aan de dienst die om 3.00 zal aanvangen, zal me dewerking worden verleend door de bekende zangeres Truus Simons die zeer velen reeds kennen van de Open-Deur samenkomsten in de Hervormde Kerk. Iedereen is van harte welkom Dinsdag 21 november zal in het ge bouw Irene" weer bejaardensocië teit worden gehouden. Aanvang 2.30 uur. Het soosbestuur heeft wec-r een leuk programma samengesteld en hoopt dat velen aanwezig zullen zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom! O O Burgemeester en wethouders van Holten maken zulks overeenkom stig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn openbare vehgadering van 13 september 1972, no.: 985 vastgestel de wijziging van dc algemene politie verordening voor de gemeente Hol ten". gedurende drie maanden ter gemeen te-secretarie, afdeling algemene za ken. voor een ieder ter inzage is ge legd. Deze wijziging van de algemene po litieverordening treedt in werking op de derde dag na die, waarop ze is afgekondigd. De wijziging is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Holten. 17 november 1972. Burgemeester en wethouder van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De rijkspolitie heeft maandagmor gen een goede vangst gedaan door drie inbrekers te arresteren, die zon dag hadden ingebroken in het souve- nierstentje van J. C. bij restaurant ..De Wielen". Het zijn de Amster dammers A. B. en T. J. M. N. en C. K. een verpleegde uit de Pompekli- niek te Nijmegen, die al eerder in Holten geopereerd heeft en een groot aantal inbraken op zijn naam heeft staan. Hij is vorige maand ge arresteerd en weer naar de Pompe- kliniek gebracht, waaruit hij nu was ontsnapt. De politie kreeg maandagmorgen in alle vroegte bericht, dat er op de Toeristenweg een auto tegen een lan- Gorsscl's Harmonieorkest ..Kunst min" dirigent onze plaatsgenoot Henny J. Fransen heeft op een te Wij- chen gehouden concours van de Kon. Ned. Federatie in de ..Vaandelafde ling" een eerste prijs behaald met 328punten. Het orkest kreeg tevens de aante kening „met lof van de jury". Een eerste prijs met lof betekent dat men tot de beste korpsen in het land be hoort en dat men mag deelnemen aan het topconcours dat in maart '73 in Arnhem wordt gehouden. ..Kunstmin" kwam door het prach tige succes in Wijchen in het bezit van de rood-wit-blauwe wimpel een hoge onderscheiding die de Holtense Mu- ziekver. ..H.M.V." onder directie van Fransen op 12 noverriber 1972 in Groenlo werd uitgereikt. ..Kunst min" en' Fransen van harte profici at! De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 21 november a.s. een openbare verkie zingsbijeenkomst in de zaal van Ho tel Vosman. Sprekers zijn de heren H. Rienks, econoom te Zwolle en voorzitter van het gewest en H. Ou- wekerk, landelijk secretaris van de partij te Amsterdam. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen en eventuele gedachtenwisseling. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De Streek VVV ,,de Overijsselse Heuvelrug en Salland" heeft een nieuwe „Logies- en Kampeergids 1973" het licht doen zien. Deze gids, die in een oplage van 15.000 exempla ren is verschenen, is met betrekking tot de vormgeving en de indeling aangepast aan de nationale eisen, 't ls een keurig boekwerkje met de ge gevens over hotels, restaurants, pen sions, gemeubileerde kamers, zo merhuisjes, caravans, kampeerter reinen en vakantieoorden in het werkgebied van de Streek VVV. Be halve de zakelijke inhojad is de gids verlucht met talrijke foto's. een kaart van het werkgebied, terwijl de omslag met kleurenfoto's het ge heel een bijzonder fleurig aanzien geeft. Voorin bevindt zich een onmis bare verklaring der tekens in het Nederlands, Duits, Engels en Frans. Een dezer dagen zullen duizenden gidsen verzonden worden naar onge veer 150 VVV-kantoren in heel Ne derland, die mede voor de ver spreiding zorg dragen. Het aantrek kelijke boekwerkje kost een gulden. Onze aarde is eindig; een kleine bol met een beperkte hoeveelheid energie en een beperkte hoeveelheid stof. Tot vandaag genoeg om van te eten. Maar er wordt geen genoegen mee genomen. Er wordt ingeteerd. Planten en dieren sterven uit en zullen nooit meer terug komen. Het is niet zo moeilijk om iets kapot te maken, maar het is wel héél moeilijk om het weer terug te krijgen. Milieugroep Holten taarnpaal was gereden en dat de drie inzittenden in de richting van het dorp waren gevlucht. De politie slaagde er in één van de inbre kers te grijpen. De andere twee wa ren de bossen in gevlucht. Deze zijn later door surveillerende politieman nen onder Bathmen ingerekend toen zij probeerden een lift te krijgen naar Amsterdam. In de verlaten auto trof men een hoeveelheid ge stolen goederen aan die later afkom stig bleken te zijn uit het in de aan hef genoemde souvenirstentje, waar door D. K. al eerder werd ingebro ken. De souveniers hadden een ver koopwaarde van plm. f 2000. Het drietal heeft vermoedelijk ook in het Zuiden en in de kop van Noord-Holland geopereerd. Gevonden: rood-wit-blauwe das; kettinkje; blauwe- daineéjack met rode voering; zwarte herenparaplu. Verloren: linker leren handschoen, blauw trainingsjack, beige dames hoed, 1 p. groene kinderlaarsjes, tas met schoolschriften, las met schei kunde boeken, grolse want blauw, bruine suëde rechterwant, herenhor loge merk „Tissot". kinderfietsje met autopedbanden, rode kleur. Vrijdag 17 en zaterdag 18 nov. 19.30 uur: Uitvoering Sportvereni ging Bato. afd. gymnastiek in zaal Amicitia (zie ber.). Zaterdag 18 november 14.00 uur: „Open middag" padvin- dersgroep Waardenborch in troep huis in de Beuseberg. 14.00-13.00 uur: Inleveren Vakantie bonnen Bouwbond N.V.V. bij de heer Harmelink, Gaardenstraat 49. 14.00-17.00 uur: Inname vakantiebon nen ten huize van P. F. van Doorn, Rielmoienstraat 4. 15.00-16.30 ur: Bezichtiging Mortua rium Reijlinksweg (zie adv.). 19.30 uur: Gezelligheidsrit MAC „De Holterberg" vanaf café „De Bies- ter" (zie adv. en ber.). Zondag 19 november 19.15 uur: Open Deur-samenkomst in de Ned. Herv. Kerk (zie adv. en ber.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 21 november 14.30 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene (zie ber.). 20.00 uur: Openbare verkiezingsbij eenkomst van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid in zaal hotel Vosman. Woensdag 22 november 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wen Groep Dijkerhoek in Betha nië. Donderdag 23 november 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Lezing met dia's voor mej- J. Mondeel over haar werk in Suri name. 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wen Groep Holten in gebouw Ire ne. Deze avond bloemschikken. 20.00 uur: Lezing van de heer C. Harmsen. consulentschap Rund veehouderij over „gras en voeding melkvee" in zaal Vosman voor de leden der bedrijfsvereniging en de afdelingen der O.L.M. en CBTB (zie ber.). 20.00 uur: Bijeenkomst oudercommis sies en personeel OLS en kleuter scholen in de Kolschool over 't Kleuteronderwijs. Vrijdag 24 november 16 00-22.00 uur: Gratis schokbrekers controleren en Ford Show in gara ge EHAG (zie adv.). 19.30 uur: Grote bazaar voor „Kom over de Brug" in gebouw Irene- 19.00 uur: Verwerping krentebrood, enz. buurtvereniging „De Haar" in garage Ab Baltes. 20.00 uur: Jaarvergadering AR Kies vereniging in gebouw Rehoboth. Zaterdag 25 november 14.00 uur: Bc.i aardenmiddag leden NVV in zaal Vosman. 10.00-20.00 uur: Gratis schokbrekers controleren en Ford Show EHAG (zie adv.). 14.00-16.30 uur: en vanaf 19.30 uur: Grote bazaar voor „Kom-over de Brug" in gebouw Irene. Maandag 27 november 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands Vrouwen in café 't Bonte Paard 20.00 uur: Vergadering Algemeen Be stuur Stichting „Sportbelangen Hol ten" in hotel Holterman. Vrijdag I december 20.00 uur: Disco-avond voor „Kom over de Brug" in gebouw Irene. Zondag 3 december 19.15 uur: Jeugddienst ..Kom over de Brug" in de Ned. Herv. Keriu

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1