K.I.-vereniging overgeschakeld op individueel lidmaatschap Recreatieschap (nog) geen eigen Salland bureau W. Stevens nam afscheid als Kom over de Brug publiceert projectenkrant Aanleg riolering de Larenseweg voorzitter der oudercommissie J. PRIJS! Toeristen weg van deklaag voorzien in 90 PROCENT DER DEELNEMERS LID GEWORDEN Ouderavond Dijkerhoek Onttrekken Scheperspad aan het openbaar verkeer Benoeming ambtenaar B.S. voor huwelijksvoltrekkingen Daders auto diefstal opgespoord Landelijk onderzoek naar de sportvisserij Vos geschoten Ernstig gewonde bij frontale botsing Vrijdag 3 november 1972 5 In de organisatie van de kunstmatige inseminatie van runde ren in Zuid-West Overijssel heeft zich een belangrijke verande ring voltrokken. Tot maandagavond bestond de Coöp. K.I.-vereni ging uit de besturen van de drie zuivelfabrieken te Markelo, Hol ten en IJsseldal. Men is, nadat hierover al tal van jaren is gespro ken, thans overgestapt op het individueel lidmaatschap van de deelnemers aan de K.I. Daartoe was in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek de eerste algemene ledenvergadering belegd, waarin allereerst de statuten en een huishoudelijk reglement moest wor den vastgesteld. Daarna had een bestuursverkiezing plaats, waar bij de personen, die deel uitmaakten van 't oorspronkelijk bestuur allen werden herkozen op de heer H. W. Daggenvoort uit Okken- broek na, die zich niet herkiesbaar had gesteld. De vergadering stond onder leiding van de oud-voorzitter de heer G. J. Kottelenberg uit Mai-kelo, die zich niet als voorzitter wilde presente ren, maar als waarnemend voorzit ter o£ gespreksleider omdat de ou de situatie was vervallen. Hij ver klaarde. na eex-st de heren M. W. Veenstra, van de gezondheidsdienst voor dieren en de heer M. Sikkema van de Veeverbeteringscommissie in het bijzonder welkom te hebben ge heten, dat 90 pet. van de deelne mers als lid is toegetreden. Dit had men als bestuur niet verwacht en het getuigt ook weer, dat men de K.I. ziet als een onmisbare schakel in het huidige landbouwbedrijf en dat men haar het vertrouwen heeft ge geven. De heer Kottelenberg sprak de hoop uit, dat dit zo mag blijven, al zag hij wel moeilijkheden op de nieuwe vereniging afkomen. Hij dacht daarbij in de eerste plaats aan het afstammingsonderzoek en met name aan de melkcontrole, want dit zijn gegevens, die men zeer nodig zal hebben. Aftreden Bij de vaststelling van de concept statuten, die aan de deelnemers wa ren toegezonden spitsten de bezwa ren zich toe op artikel 18, waarin is bepaald dat aftredende leden na een zittingsperiode van drie jaar slechts tweemaal herkiesbaar zullen zijn, terwijl de voorzitter steeds herkiesbaar blijft. Het voorlopige be stuur meende, dat een voorzitter goed op de hoogte moet zijn en zijn aan blijven gecontinueerd moet worden Dit nu wenste de meerderheid 'van de vergadering niet. De onbeperkte herkiesbaarheid van de voorzitter werd verworpen. Besloten werd dat ën voorzitter én secretaris vier pe rioden van drie jaar zitting moeten kunnen hebben en daarna niet ter stond herkiesbaar kunnen zij. De statuten werden verder ongewijzigd vastgesteld. Aankoopcommissies Bij de vaststelling van het huis houdelijk reglement spitsten de te genstellingen zich toe op de benoe ming van de aankoopcommissie, wel ke men door het bestuur wilde doen ""geschièdëft. Er (fnlstonden'"'^ twee stromingen, de ene, die het daarme de eeïiswias en de.'"andere;dierde.be noeming op voordracht van het be stuur door de ledenvergadering wil de doen geschieden. Ook gingen er stemmen op om de commissie in plaats van uit drie, waarvan één be- De daders van de op 17 oktober jl. op klaarlichte dag bij garage E.I-I.A. G. gestolen splinternieuwe auto zijn door de Rijkspolitie van Holten op gespoord. Het zijn de 22-jarige J. J. eri de 20-jarige J. F. van L., beide gedomicilieerd te Deventer. Ze zijn voorgeleid voor de Officier van de Justitie te Almelo en aldaar ingeslo ten. Zij blijven keihard ontkennen, maar er zijn voldoende getuigen om de diefstal te bewijzen. Zij hebben ge probeerd de wagen in Velp te verko pen, maar de man aan wie de auto werd aangeboden vertrouwde de zaak niet en belde de politie. Zij ro ken onraad, zijn gevlucht en hebben de wagen onbeschadigd aan de kant van de weg achtergelaten, zodat deze weer in het bezit van de eigenaar de fa. T. Stukker en Zonen kon wor den gesteld stuurslid, uit b.v. vijf leden te laten bestaan. Voorz. Kottelenberg wees er op, dat zo'n commissie niet te groot moet zijn, daar zij anders niet gemakkelijk tot overeenstemming kan komen. De leden hebben toch al een zeer moeilijke taak. De heer Veen stra wees er op, dat 25 jaar erva ring met de K.I. heeft geleerd, dat men dit soort commissies klein moet houden. De vergadering ging na een langdurige discussie ten slot te accoord met een kleine commis sie, bestaande uit drie leden en drie plaatsvervangende leden te benoemen door het bestuur, en een eveneens uit drie leden bestaande jeugd-aan- koopcommissie. Bij de senioren zal één lid een bestuurslid zijn. Ook het huishoudelijk reglement werd verder volgens het ontwerp vastgesteld. Bestuursverkiezing Door het vaststellen van statuten en huishoudelijk reglement was een nieuwe vereniging geboren en kon tot de bestuurverkiezing worden over gegaan. Voor het gebied Markelo, Holten-Rijssen en IJsseldal waren elk zes kandidaten gesteld. Uit de stem ming bleek, dat uit de voordracht alle eerste kandidaten met ruime meerderheid gekozen waren, zodat het bestuur als volgt zal zijn sa mengesteld: Gebied Markelo: G. J. Kottelenberg, E. Daggert en E. Jan sen allen te Markelo; voor het ge bied Holten-Rijssen: H. J. W. Sche- perboer, E. Stam en G. J. Klaasses allen te Holten en voor het gebied IJsseldal: D. J. Denneboom te Bath- men, G. IJ. Duteweerd te Okkenbroek en A. W. Kloosterboer te Lettele. Tot leden van de financiële commis sie werden benoemd de heren J. W. Hulsman te Holten, B. A. Haverslag te Okkenbroek en A. J. Mensink te Markelo. „Julius" Bij de rondvraag deelde de hoofd- inseminator, de heer Miedema, me de, dat uit het afstammingsrapport van de stier „Julius" o.a. blijkt, dat de afstammelingen over 't algemeen beste uiers hebben, vierkant en vast aangesloten. De conclusie van het rapport is: ,Goed'. Van de tien rood bonte K.I.-verenigingen, die samen werken zijn alle stieren op drie na in de rijksdaaldersregeling opgeno men. „Mars", „Prins" en „Lieskes Gustaaf" vallen in de tienguldenre- geling. Aankopen De voorzitter deelde nog mede, dat aangekocht zijn „Jonge Lex", moeder „Futurus", halfbroer van „Julius". Van de stal Uilenreef te Almelo is aangekocht de jonge Evert'moeder Thorwald: Productie: 5928 1. melk. 4 17 pet. vet, 3.45 pet. eiwit. Geen der afstammelingen heeft beneden de 4 pet. vet. De heer Veenstra van de gezond heidsdienst voor dieren wenste de vergadering geluk met de genomen besluiten. Er is 8 a 10 jaar over ge praat om het zover te krijgen. Dan lag de ene fabriek en dan de ande re dwars. Hij noemde het individu ele lidmaatschap een gezonde oplos sing. Hy toonde zich zeer verheugd over de uitwisseling met andere rood bonte stieren. De voorzitter noemde het stierenma teriaal van de Holtense vereniging niet zo gek. Met slechts verervende slieren gaat men gauw naar bene den. In Nijverdal was rnen het voorts goed met elkaar eens geworden. Hij dankte de drie leden (zuivelfa brieken) van de oude vereniging, die een vergadering vooraf hielden voor de medewerking om tot deze nieuwe constellatie te komen. Mochten er zich bezwaren gaan voordoen dan hoopt hij op opbouwende kritiek. Het Holtense Aannemings- en Wegenbouw bedrijf v.h. J. Krekel en Zn. N.V. is dinsdag begonnen met het aanbrengen van een deklaag van twee en een halve centimeter of 70 kilo per vierkante meter op de Toeristenweg vanaf de grens met de gemeente Hellendoorn tot aan de op- en afrit aan de Burgemeester van der Borch- straat. het deel van de weg dat bij de gemeente Holten in beheer en onderhoud is. Met een spreidmachine, vier walsen en zes auto's die het asfaltbeton uit Markelo halen, is het werk hard opgeschoten. Elke auto voert per rit plm. 15 ton aan. In totaal moet ruim 30.000 m2 afgedekt worden waarvoor nodig is ruim 2200 ton asfaltbeton. Voordat hiermede begonnen kon worden moest eerst echter met een sproeiauto een kleeflaag van asfaltbitumenemulsie worden aangebracht. Van daag (vrijdag) zal het werk gereed komen met het aanbrengen van de laatste honderd ton dek laag. Het aanbrengen van deze deklaag had eigenlijk al bij de aanleg van de weg moeten geschieden plm. acht jaar geledenmaar is toen om finan ciële redenen achterwege gebleven. Het betekent thans eèn verzwaring van de constructie van de weg. De recreatiegemeenschap Salland gaat voorlopig geen eigen bureau stichten. Er komt geen secretaris en evenmin een technisch ambte naar. Het bestuur besloot te dien aanzien de ontwikkeling in de ge westvorming af te wachten. Om de gedachten te bepalen had het be stuur een aantal mogelijkheden op papier gezet. De heer Veldwachter stelde het klaar en duidelijk: er was voor pen full-time secretaris en technisch ambtenaar nog weinig te doen. Hij maande tot voorzichtgheid. Me vrouw Ten Brugge uit Deventer vond het praten over de opbouw van een eigen apparaat al voorbarig. Er was geen geld en behalve wat aan kopen voor de Salland-route kon men niets doen. Men zou gebruik kunnen maken van de diensten van deskun dige ambtenaren uit de deelnemende "gemeenten. De h'ëër Mèijerink vond' dat men ook eerst moest weten hoe ..hgt> met de kosten van de projecten ging die de gemeenschap in uit voering nam. Voorzitter Enklaar stelde dat er •een basisplan was opgesteld en dat men nu aan de deelplannen toe was. Dat vaststellen van de deelplannen was eveneens een taak voor het Re creatieschap. Maar hoe werden die uitgevoerd? Naar zijn mening moest men over de kosten opnieuw om de tafel gaan zitten. De heer Zandbergen gaf verschil lende voorbeelden. Hij noemde het Hulsbeek, dat een Stedebandaange- legenheid was, maar waarin ook Markelo meebetaalde, hoewel men er zelf weinig profijt van had. De Sallandroute bijvoorbeeld was ook zo'n „ponds-ponds" verdeling. Hij vond wel dat het juist was dat de deelnemende gemeenten de uitvoe ring van de plannen gezamenlijk droegen. De voorzitter stelde ook dat maat regelen nemen in dit stadium ten aanzien van een eigen apparaat, conflicten kan oproepen als de ge westvorming gestalte krijgt. Dan had men personeel in dienst geno men, maar het kon best wezen dat de post recreatie een gewestelijke aangelegenheid werd. Voor de' voorzitter de nota ter dis cussie stelde, betrok hij een brief van de commissie voor Recreatie van de gezamenlijke standsorganisa ties van Salland bij het debat. Deze brief was laat binnengekomen en heeft als conclusie dat de recreatie- gemeenschap er beter aan deed af te wachten waarmee provincie en rijk komen ten aanzien van het vrij kamperen bij de boer. Voorzitter Enklaar voelde daar niets voor. „Als wij wachten en daarna met onze conclusie komen, namelijk dat we er geen voorstander van zijn, dan heeft rijk zowel als provincie het volste recht om te zeggen: „Was maar eerder met de ze mening gekomen". De heer Slotman, Wijhe, bleek be zwaar te hebben tegen de totale en absolute afwijzing van het vrije kamperen. Hij vond dat kinderen van landbouwers die elders wonen en een caravan of tent hebben het recht moeten hebben bij vader en moeder op de boerderij te verblijven in hun tent of carvan. Dat was niet mogelijk als het advies van de re creatiegemeenschap totale afwij zing door de aangesloten gemeen ten werd opgevolgd 1 De voorzitter merkte op, dat de i'vplaatspyjke kam peerverordening.- echter altijd mogelijk maakt. Hij" be greep dat dit de heer Slotman niet bekend was. Hij kon er echter mee in zee gaan als deze uitzondering werd opgenomen in het advies. Dat was wat de heer Huis in 't Veld ook wilde. De heer Meijerink merkte nog op, dat in het voorjaar de verordening over het kamperen in Provinciale Staten zal komen, waarop de voorzitter weer aanvulde, dat de voorzitters van de recreatie schappen door de gedeputeerde die recreatie in zijn portfeuille hepfL zijn uitgenodigd met hem over die verordening van gedachten te komen wisselen. Unaniem was het bestuur het er over eens /'dat alle recreatie schappen een lijn moesten trekken. De heer Zandbergen, recreatiecon- sulent, merkte nog op dat tijdens de discussie in Raalte over dit onder werp is gesteld dat er 4000 boeren voor vrije recreatie zijn. Vijftienhon derd doen dit uit economische motie ven, 1600 combineren het „nuttige" met het ..aangename" en slechts 900 zijn zuiver ideëel in hun oordeel. De PPD heeft echter in een rapport vastgesteld dal van de 4000 boerde rijen het sanitair van 2650 niet toe reikend, ja zelfs onvoldoende is. Geheel anders was het „vakantie- vieren op de boerderij". Daarin zag hij het „opgepoetste vooroorlogse pension". Kampeerboerderijen vorm den eveneens een uitzondering evenals de kampeei-terreinen voor groepen. Dat alles ligt verankerd in de kampeerverordeningen. Met het dagelijks bestuur was hij van oor deel, dat het vrije kamperen moest worden afgewezen. In antwoord op vragen van de heer Podt (Nijverdal) vertelde de voorzitter dat men ook het kamperen op eigen stukjes bosgrond moest af wijzen. Dat zou „snipperverkave- ling" in de hand werken en was bij zonder gevaarlijk. Waarom het ging was: nachtverblijf in een tent. De gemeenschap besloot het stand punt te formuleren en de aangeslo ten gemeenten te berichten, opdat zij het in de raad konden brengen. „We kunnen nu eenmaal alleen ad viseren en niet dwingend voorschijr- ven", zei de voorzitter, mr. Enk laar. ,,En dan maar hopen op ge zond verstand. De gemeenschap ging akkoord met de nota over de kleine campings. Die er waren moest men laten bestaan, want zij hadden de mogelijkheid in zich uit te groei en tot kampeerterreinen van enige omvang. Nieuwe kleine kampeerter- ^rëihèn echter moest men tegenhou- 'dën, zo stelde bestuursnota duidelijk. XJ ÏI;; t Katholieke en Protestantse Kerken van Nederland vragen vijftig mil joen gulden voor het werk van de kerken overzee. Kort en krachtig staat op de om slagpagina van de door de aktie „Kom over de Brug" uitgegeven projectenkrant waar het om gaat. „Zevenhonderd maal een stukje ver der. Zevenhonderd maal een stukje hoop". Dat slaat op de 744 projekten in bijna tachtig landen, met een totaal bedrag van f 50.311.000,Projek ten van de kerken in de dèrde we- Burgemeester en Wethouders stel len de raad voor het leggen van een riolering in de Larenseweg onder hands aan te besteden. In hun voor stel zeggen zij: „Wij delen u mede, dat het nood zakelijk is op korte termijn over te gaan tot de aanleg van een riolering langs de Larenseweg, te weten het gedeelte vanaf de winkel Baltes tot aan de Aaltinksweg. Op deze riole ring moeten o.a. de in aanbouw zijn de stolpwoningen, alsmede de wo ningwetwoningen langs de Larense weg worden aangesloten. De rioleringswerkzaamheden zijn een onderdeel van de uitvoering van het bouwrijpmaken van het plan „De Haar", zodat de kosten van aanleg kunnen worden bestreden uit het hier voor beschikbaar gestelde krediet. Aangezien de uitvoering van fase V van het bouwrijpmaken van het plan „De Haar" onderhands is opge dragen aan de N.V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf v/h J. Krekel en Zn. Oude Deventerweg 13. alhier en deze de werkzaamheden naar tevre- Op de vorige week dinsdag gehou den ouderavond van de openbare lagere school te Dijkerhoek heeft de heer J. W. Stevens afscheid geno men van de oudercommissie (waar van hij voorzitter was), ome' t hij niet herkiesbaar was. De avond werd echter begonnen met een lezing over het technisch on derwijs door de heer H. Kamphuis, directeur van de LTS in Deventer. Hij sprak over de mogelijkheden die de kinderen hebben op de technische school en schetste de vei-anderingen die de laatste jaren .n deze tak van onderwijs hebben plaatsgehad. Allereerst gaf hij het verschil aan tussen het AVO en hel Beroepsonder wijs. Bij het Beroep nderwijs heeft een leerling in hel algemeen liever minder theoretisch-- stof en meer praktisch werk. Er is dan ook een zogenaamde the .etische stroom die opleidt voor bijvoorbeeld de MTS en een P-stroom voor de meer prak tisch gerichte leerling. De leerling komt eerst in een Brug klas waar vooral de nadruk komt te liggen op de ontwikkeling van de fan tasie en waar ze in aanraking komen met allerlei materialen. Daarna komt er een jaar waarin vooral algemene begrippen worden onderwezen. Aan het einde van het tweede jaar most de leerling kiezen in welke richting hij verder wil. En in Deventer heeft de leerling vele keuzemogelijkheden. Na de vragen door ouders en leer krachten gesteld, beantwoord te hebben, edankte de voorzitter de heer Kamphuis en overhandigde hem en cadeaubon. Na de pauze volgde het huishoude- Hk gedeelte. verslagen van de secretaris, de heer A. van de Brink, en de penning meester, de heer G. J. Hoekma, wa ren optimistisch gesteld. Dankzij de stijgende piijs van oud papier en de opbrengst van floralia was er weer een redelijk bedrag in kas. Bij de verkiezingen werden de he ren H. Bosman en D. J. Rechter schot in de oudercommissie en de heer H. W. Luggenhor-t in de feest commissie gekozen. De heer G. J. Hoekman werd herkozen. Met als motto „Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan", werd afscheid genomen van de voor- 'zitter, de heer Stevens, de secreta ris, de heer A. van de Brink en van de heer G. J. Aaftink, lid van de feestcommissie. Het hoofd van de school bracht hen dank voor het vele werk verricht in het belang van de school. Het hel pen meedenken, het opzetten van acties zoals Floralia, APA. bezoek aan de Kunstijs an, verlotingen en dergelijke. Een beroep op hen was nooit, tevergeefs. Hij ,was hen dank baar dat ze hem en zijn collega's zo trouw terzijde hadden gestaan. Als herinnering kregen ze een vierkleu- renballpen en hun echtgenotes bloe men. Uit het dankwoord van de scheiden de heren viel af te leiden dat ze hun Werk met veel plezier hadden ge daan. Bij de mededelingen en rondvraag weri gesproken over diverse school- zaken, zoals schooltijden, trapveldje, zwembad, leeszaal, sinterklaas en dergelijke. Ook bracht het hoofd dank aan de ouders voor hun meeleven met school, zoals bijvoorbeeld Flo ralia, het beschikbaar stellen van auto's met koninginned g, het versie ren met het schoolfeest. Het winnen van een prijs stemt altijd al tot vreugde, maar terecht is de vrolijkheid bijzonder groot wanneer een ge zelschap jonge en nog onerva ren concoursgangers hun in spanningen met een fraaie éérste prijs beloond zien! Geen wonder, dat zaterdagmiddag de zaal van Vosman met een uit gelaten menigte was gevuld, nadat de jeugd van H.M.V., na het verrasende optreden in Losser, daar op passende wij ze werd bejubeld. Het was een goed initiatief van H.M.V.'s bestuur, het „gro te korps" te vragen mede te werken aan de feestelijke ont vangst. Nu werden de jonge prijswinnaars door de senior dames en -heren opgewekt toe geblazen, de drumband bracht, door Meinsma geestdriftig aan gevoerd, een pittig huldeblijk, en ouders met junioren hosten zingend door de zaal. Hoog bo ven de drommen werd een breed lachende dirigent Bouw huis op een zwaaiende stoel rondgedragen, want met recht schreef Ab Westerik in zijn huldigingstoespraakje het welslagen van het jeugdkor'ps toe aan de toewijding van hun leidsman! Jonge blaasvrienden en -vrien dinnen! Jullie hebt in Losser getoond iets goeds te kunnen presteren, hier ervaren dat ve len dat waarderen, en uit de gelukwensen van burgemeester Enklaar, die óók zijn zaterdag middag onderbrak en zich on der de felicitant-en schaarde, kunnen vaststellen, dat je mee telt en ..erbij hoort". Redenen te over om zo door te gaan: handhaaf de saamhorigheid, benut instrument en lessen, want waarachtig, er liggen meer successen in het ver schiet! H. P. Tussen half november 1972 en ja nuari 1973 zullen in het kader van het onderzoek naar de sportvisseri: een groot aantal vraaggesprekken met sportvissers en niet-sportvissers uit het gehele land worden gehouden. Het onderzoek wordt in opdracht van de ministeries van Landbouw en Vis serij en van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en van de Or ganisatie ter Verbetering van de Bin nenvisserij uitgevoerd door het Insti tuut voor Toegepaste Sociologie te Nijmegen. Ter voorbereiding is reeds in 1971 een vooronderzoek gehouden, waar bij sportvissers zijn geënquêteei'd in de polder Achttienttioven, langs de Brielse Maas en langs de Lek in de omgeving van Nieuw Lekkerland. denheid uitvoert, achter wij 't rede lijk de aanleg v. d. onderthavige riole ring eveneens onderhands aan voor noemd bedrijf op te dragen. Wij hebben daartoe voornoemde naamloze vennootschap verzocht ons een prijsopgave te verstrekken voor het uitvoeren van de werkzaamhe den. Blijkens haar offerte dd. 12 okto ber 1972 is de N.V. Krekel bereid de werkzaamheden uit te voeren voor de prijs van f 26.600,00, exclusief B.T.W. Door de direkteur gemeente werken zijn de kosten geraamd op f 26.717,48, exclusief B.T.W.zodat de N.V. Krekel beneden de raming van de direkteur gemeentewerken ligt. De commissie gemeentewerken heeft geen bezwaar tegen onderhand se opdracht van de werkzaamheden aan de N.V. Krekel. In verband met het vorenstaande stellen wij u voor aan de N.V. Aan nemings- en Wegenbouwbedrijf v/h J. Krekel en Zn. Oude Deventerweg 13 te Holten, onderhands op te dra gen aan de aanleg van riolering langs de Larenseweg voor de ingeschreven somma van f 26.600,00, exclusief B.T.W. en te besluiten conform het ontwerp-raadsbesluit, dat voor u op de gebruikelijke wijze bij de stukken ter inzage ligt". reld. Gericht op de voortgang van de verkondiging. Uitbreiding van het dienstbetoon. Bevordering van de gerechtigheid. Al die projekten staan, met naam en toenaam in de 24 pagina's tellende krant, die door een boeiende opmaak toch goed lees baar is gebleven. De vier categorieën worden met een kort artikel ingeleid. Wij cite ren daaruit: Prof. dr. Amulf Camps ofm. (Voortgang van de verkondi ging): „De verkondiging van het Eva-ngelië vanci'aag staat in het te? ken van de bevrijding van de gehe le mensHet gaat er om te wer ken aan het Rijk Gods en dit reeds nu in voorlopigheid en voorafscha duwing werkelijkheid te maken voor zo veel nog met bevrijde mensen. Wij hier mogen medebevrijders zijn van de anderen daar Prof. dr. A. J. Bronkhorst (Uit breiding van het dienstbetoon): „Er liggen er zo veel aan de kant van de wegen in de wereld overzee. Soms uitgeplunderd in de meest let terlijke zin. Soms alleen maar (al leen maar!) melaats, alleen maar blind, alleen geteisterd door polio, alleen maar ziek, alLeen maar een zaam, alleen maar vluchteling Nog altijd o zo rijke en welvarende Nederlanders, mogen de slachtoffers uit de derde wereld overzee door mid del van de akte even een beroep doen op een heel klein beetje van uw liefde?" Dr. M. A. M. Klompé (Bevorde ring van de gerechtigheid): „Het gaat niet alleen om het oproepen van sentimenten in verband met grote armoede etc., maar evenzeer om het onrecht, dat er is in de niet- materiële sfeer en waarvoor ook projecten moeten worden gefinan cierd. Wanneer wij ons echt verdie- ven in de vraagstukken, die in „Kom over de Brug" aan de orde zijn, dan heeft dat hopenlijk het gunstige bij-effekt. dat er in ons meer openheid komt voor het on recht, ook in onze eigen samenle ving". J. Bos, sekretaris aktie-komité „Kom over de Brig" (Vernieuwing van de gemeenschap): „Steeds weer gaat het daarbij om mensengemeen schappen,die door de aanrgfrjrRg van het Evangelie en het geplaatst zijn in onze wereld, zoeken naar nieuwe vbnnên- van gemeenscffap. Het oude verdwijnt of is verdwenen, het nieuwe komt daarvoor in de vraag: wat biedt dat nieuwe? Hier en nu hebben wij de mogelijk heid te laten zien dat het ons wer kelijk ernst is". De projektenkrant van de aktie „Kom over de Brug" is gratis ver krijgbaar. Een briefkaartje a3n Postbus 7600 Oegstgeest is voldoen de voor franco toezending. Burgemeester en Wethouders de len de raad mede, dat de heer B. G. Jongman, Holterberg 19 te Holten u verzocht heeft te besluiten het Sche perspad aan het openbaar verkeer te onttrekken. Zij schrijven daarover: „Het Scheperspad is een voetpad en is gelegen tussen de Molenbelter- weg en de Steenroddeweg. Ingevolge de legger van wegen in de gemeente Holten is de gemeente Holten geheel onderhoudsplichtig en is het tevens het gezag, dat zorg draagt, dat het pad in goede staat verkeert. Het gedeelte van het voetpad, ge legen tussen de Steenroddeweg en de Enkweg is niet meer als zodanig in gebruik en is in de loop der jaren verdwenen. Dit gedeelte in de oor spronkelijke staat herstellen is, af gezien van de kosten, een bijna on doenlijke zaak. De heer Jongman verzoek echter het gedeelte van het Scheperspad Burgemeester en Wethouders stel len de raad voor een ambtenaar van de burgelijke Stand te benoemen spe ciaal belast met het voltrekken der huwelijken. Zij schrijven in hun voor stel onder meer: „Het voltrekken van huwelijken wordt tot op heden af wisselend verzorgd door 5 daartoe door uw raad benoemde ambtenaren van de burgelijke stand: t.w.: de burgemeester, de secretaris en een drietal ambtenaren ter secretarie. Bo vendien is één der wethouders als zo danig benoemd. Eerstgenoemde 5 functionarissen moeten voor het voltrekken van hu welijken, waarvoor een geringe ver goeding wordt ontvangen, steeds hun dagelijkse werkzaamheden onderbre ken. Daar het aantal huwelijken in deze gemeente jaarlijks toeneemt (1970: 56, 1971: 59, eerste halfjaar 1972: 38) en hierdoor steeds meer tijd van bo vengenoemde functionarissen m be slag genomen wordt, door 't voltrek ken van huwelijken, zijn wij van me ning dat het aanbeveling verdient, ie mand die niet in gemeentedient is, te belasten met het voltrekken van huwelijken in deze gemeente. Bij informatie in andei-e gemeente omtrent deze aangelegenheid is geble ken, dat steeds meer gemeenten hier toe overgaan, o.a. Rijssen, Deventer, Vriezenveen, Goor, Hellendoorn en Diepenveen, Wij stellen u dan ook voor, voor deze gemeente ook over te gaan tot benoeming van een dergelijke func tionaris. De heer H. van Wijngaarden, ge pensioneerd hoofd van een ULO- school, wonende te Holten heeft zich bereid verklaard de huwelijksvoltrek kingen in deze gemeente te verzor gen. De vergoeding hiervoor ware vast te stellen op een bedrag per door hem voltrokken huwelijk. Resumerende stellen wij u voor de heer van Wijngaarden, voornoemd, te benoemen tot ambtenaar van de burgelijke stand, speciaal belast met het voltrekken van huwelijken, zulks met ingang van de datum, waarop hij als zodanig zal worden beëdigd en de salarisverordening hiertoe te wijzigen overeenkomstig het ontwerp- raadsbesluit dat voor u op de gebrui kelijke wijze bij de stukken ter in zage ligt". De heer B. Beekman uit Eerbeek heeft woensdag in het Meilinksbos in de buurtschap Espelo een vos gescho ten, een jonge teef, die nog niet ge worpen heeft. Hij heeft daarbij wel geboft, want de vos passeerde te vo ren een andere jager uit het jacht gezelschap dat deze drijfjacht hield, maar die zag de vos voor een hond aan en liet haar zodoende gaan. Deze jager was waarschijnlijk nog niet op de vossenjacht ingesteld, maar heeft zijn lesje nu wel geleerd. gelegen tussen de Molenbelterweg en de Enkweg, dat nog aanwezig is, aan het openbaar verkeer te onttrekken, omdat door de aanliggende bewo ners hiervan geen gebruik meer wordt gemaakt, terwijl het pad door neerhangende takken ten dele is ver sperd en de betekenis voor het open baar verkeer dermate gering geacht moet worden, dat tegen onttrekking daarvan aan het verkeer zijns ir. ziens geen bezwaar bestaat. Eén van de aanliggende bewo ners, nl. de heer H. ter Harmsei, Holterberg 18, alhier, heeft bij brief dd. 17 juli 1972 verzocht het pad in begaanbare staat te houden. De heer ter Harmsei stelt kennelijk prijs op het behoud van het pad in de huidi ge staat. Onzes inziens zal uit landschappe lijk oogpunt de opheffing van het voetpad een verlies betekenen. Im mers vanaf dit wandelpad heeft de wandelaar een bijzonder fraai ge zicht over de enk naar het zuiden. Wij zijn van oordeel, dat het ge deelte van het Scheperspad, gelegen tussen de Molenbelterweg en de Enk weg, gehandhaafd moet blijven en stellen u dan ook voor het verzoek van de heer B. G. Jongman, voor noemd, af te wijzen. Wij delen u nog mede, dat de com missie gemeentewerken ons conform geadviseerd heeft en tegen het aan het openbaar verkeer onttrekken van het zuidelijk gedeelte van het Sche perspad, gelegen tussen de Enkweg en Steenroddeweg geen bezwaar heeft. Ten aanzien van de onttrekking van laatstbedoeld gedeelte zullen wij u te zijner tijd een voorstel doen, nadat de publicatie van het voorne men hiertoe heeft plaats gevonden". In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks half een, is een personen auto bestuurd door A. T. uit Nijver dal op de Rijssenseweg frontaal te gen de aanhanger van een vracht wagencombinatie gebotst, die vanaf garage Meinders juist de weg opreed te. De personenauto kwam uit de richting van het dorp Holten. De be stuurder A. T. is met een gebro ken been, een hersenschudding en snijwonden aan hoofd en armen naar het Ireneziekenhuis te Almelo ver voerd, evenals de naast hem zitten de B. M. uit Nijverdal, die snijwon den had opgelopen, maar na behan deling naar huis kon gaan. Wat de juiste oorzaak van het ongeluk is ge weest, was nog niet bekend, aange zien de inzittenden nog niet ver hoord konden worden. Er was ter plaatse geen mist.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5