Losser-Holten 1-2 Zwemmarathon-AQUA 24 Lief zijn voor elkaar Geslaagde bazaar van de ZVV „Blauw Wit H 11 Jan Trekop m Oostelijk military-equipe Voor lezen een tien Alles verkocht. Programma Blauw Wit De afdeling O.L.M. besprak de situatie in de landbouw Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten Resultaten en programma jeugd S.V. Holten 5? vïiMi- IHÉÉBwr imsmmamssamM;.:, Bergruitertjes Holten kwam een bekerronde verder wonnen prijzen Mooie opbrengst collecte Selectie BI. Wit 1 Resultaten BI. Wit- junioren BI. Wit 3 -Vr. Boys 6 Resultaten BI. Wit-pupillen Blauw Wit won verdiend met 1-0 Schietwedstrijden Dames 60-plus en Tante Trein Aap, Noot, Mies Voetbalprogranun a SV Holten Holten op bezoek bij Reutum Voorbereiding Komplan Vrijdag 3 november 1972 3 De bazaar die door het uit 5 perso nen (de heren G. Dikkers, H. Ho- venkamp, G. Welink, H. Wiersma, en J. Wiggers) bestaande comité ten bate van de zatcrdagvoetbalvereni- ging „Blauw Wit" 't afgelopen week end (vrijdag en zaterdag) werd geor ganiseerd in het gebouw „Reho- both" heeft volledig aan het beoog de doel (verbetering van de club kas) beantwoord. Vrijdagmiddag was het vanaf 4 uur bazaar voor de kinderen, die reeds ver voor dit tijdstip present waren. Toen om 4 uur de deuren van „Re- hoboth" open gingen stormden ze naar binnen en werd in de allereer ste plaats een aanval" gedaan op de grabbelton. Het comité en de dames die deze middag assistentie verleenden kreeg het even moeilijk maar het geheel liep niet uit de hand. Vrijdagavond was er een flinke be langstelling evenals zaterdagavond. Het aantal bezoekers liep toen iets terug van plm. half negen tot tien doch het laatste „bazaar-uur" weer gezellig druk. Bijzonder druk was het beide avon den bij het schieten, bussen gooien en het rad van avontuur. Verder was er gelegenheid om te ra den naar de naam van een prach tige pop (bijna 1 meter!) het ge wicht van een groot krentebrood en paperclips in een jampotje. De naam van de pop werd door geen van de deelnemers (plm. 200) geraden zelfs niet door Rita Beldman uit de Beuseberg die zaterdagavond de namen in het schrift noteerde. Had ze nu maar haar eigen naam inge vuld dan was het okee geweest. De ..naamgever" had om zoveel moge lijk mensen een kans te geven het heel eenvoudig gehouden. En wat ge beurde? Hele dure namen als Bri- gitta, Hildegard, Antoinette enz. kwa men in het schrft en niemand van de tweehonderd die meededen noemde de naam Rita. Nu had men deze prachtige Italiaan se pop opbod kunnen verkopen maar aangezien „Rita" ruimschoots haar geld had opgebracht besloot het bazarcomité „Kom over de brug" dat eind november een twee-daag se bazaar houdt in gebouw „Reho- both". Deze geste werd door de aan wezigen met een daverend applaus beloond. SCHIETEN Voor het schieten bestond beide avon den flinke belangstelling en Bets Brinkman die de schietbanen had in gericht en zorgde voor het „laden" van de buksen had volop werk. Uitslag scherpschutters: J. H. Bouw huis 2 H. Heusinkveld, 3 Nijhof, 4. H. Aanstoot (Look 65) 5 A. Schup- pert 6 B. Rietberg 7 R. Veldhuis, 8 Geert Heusinkveld, 9 G. van Zeijts. 10e W. Schalk. De prachtige pop die beschikbaar was gesteld voor de hoogste „score" op de ,,geluksbaan", was met 570 punten voor Bea Brinkman. Bennie Aanstoot uit de Kozakkenstraat. 21 won de hoofdprijs bij het raden van de paperclips (geraden 134, juis te aantal 133). De andere prijzen wa ren voor Koopman, Neerdorp 101 (130) mevr. Bogaard, Churchillstr. 141 (139) D. Beldman, Kolweg 69 (126) Schup- pert, Dorpsstraat 3 (125), Thea Heu sinkveld, Dorpsstraat 64 (124) De Waard, Ab Jansenstraat 16 (145), W. Paas, Schepenenstraat 6 (117) Krol, Kozakkenstraat 25 (116) en Joh. Stam Kozakkenstraat 19 (115). Het krentebrood werd op „transport" gesteld naar Nijverda] en afgeleverd bij Marinus Dekker aan de Noetse- lerweg die met zi'n schatting van 4652 gram maar 4 gram naast het juiste gewicht zat (4648). VERLOTING: Bij de aan het slot van de bazaar gehouden trekking vie len de prijzen op de volgende num mers: 14. Hoofdprijs (draagbare ra dio) H. Klein Velderman jr. 739 - 184 - 123 - 903 - 927 - 94 - 1254 - 1219 - 1079 - 249 - 1475 - 15 - 68 - 415 - 655 - 1461 - 232 - 919 en 1051. De 2e prijs een elec. broodrooster) was voor D. Beldman, Kolweg 69 en de derde prijs (barbeque) werd ge wonnen door de heer Frans Woerd straat, Lochem. Aan het slot van de bazaar sprak namens het comité en Blauw Wit de heer J. Wiggers een hartelijk woord van dank tot allen die aan het welslagen hun medewerking heb ben gegeven. De netto opbrengst is nog niet be kend, maar gezien de „totaalomzet" van plm. f 3500 heeft men zeker „goede zaken" gedaan. Een belangrijk deel van de baten zal ten goede komen aan de jeugd van Blauw Wit. Op het te Wierden gehouden con cours waaraan 8 clubs (120 pony's) deel namen hebben Bergruitertjes in de „samengestelde" wedstrijd de vol gende successen behaald: Groep A-B „Licht" Hans Barvelink met ,,Rex" 3e prijs. Groep C D „Licht" Ineke Nijenhuis met „Tarpan" 6e pijs. Jan Bronsvoort met „Aprice" 8e pr. Zaterdag 11 november worden van af 9 uur op het terrein bij camping Bets Veneklaas clubkampioenschap pen „Voorrijden" gehouden. De collecte voor het geestelijk ge handicapte kind heeft in Holten f 2.626.94 opgebracht (Vorig jaar f 2.530.26). Alle gevers en geefsters en alle collectanten wordt hartelijk dank gebracht voor dit mooie resul taat. In de j.l. zondag gespeelde KNVB- bekerwedstrijd speelde Holten een goede wedstrijd tegen Losser, wel ke ploeg op de tweede plaats staat in de 4e kl. A. Het was de wedstrijd van de gemiste kansen, want er zijn minstens vijf goede doelrijpe kansen om zeep gebracht. De Holtenaren startten fris van de lever en hadden een ruim overwicht op het middenveld en in de 14e en 18e minuut werden twee prachtige mogelijkheden door midvoor Gerrit Oolbekkink gemist. Na ruim 'n kwar tier spelen lostte de linksbuiten van Losser een hard schot op doel, doch tot grote ontsteltenis van de Holten- se aanhang verkeek keeper Deijk zich hier volkomen op en liet de houdbare bal over zijn hoofd in het doel gaan (1-0). Holten ging sterk ia de aanval en uit een scrimmage voor het Losserse doel, gelukte het Bert Knapen met een bekeken schot over de doelman de gelijkmaker in het net te deponerc-n, waarmeede ook de jrust aanbrak. IBS® Het elftal van Blauw Wit 1 dat za terdag in Enschede tegen Drienerlo 1 binnen de lijnen zal komen zal worden gekozen uit de volgende se lectie Frans van Gennep, doel, C. P. Beukenkamp, Jaap Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkex-s, J. W. Beldman, H. Wiersma, H. Aanstoot Sr., B. Rietberg, G. Schöppers, H. Aanstoot Jr., G. J. Landeweerd en A. Jansen. De junioren B 1 verloren in Rijs- sen met 3-2 van Sportclub Rijssen B 1. De doelpunten werden gemaakt door Jan Verveda en Bert Schipper (strafschop). Met wat meer'overleg in de aanval had men een puntje kunnen pakken. De junioren C 1 ga ven in de thuiswedstrijd SDOL C 1 prima partij. Met een heel klein beetje geluk was het een gelijkspel (wat ook verdiend was) geworden. Eindstand: 1-0. Excelsior C 5 was voor de Blauw Wit juno's C 2 geen partij. Derk Jan Schuppert (2). Wim Stam, Wim Aanstoot, Arie van Spronsen en Jan Paalman zox-gden voor zes doelpunten. Excelsior schoot 1 keer raak. De D 1 junio ren konden het op „Meermans kamp" niet redden tegen Enter Vooruit D 1. Ze verloren eervol met 3-1. Teun Schuppert zorgde voor het tegengoaltje. Het derde van Blauw Wit moet voor de tegen de Vroomshoopse Boys geleden nederlaag de oorzaak bij zich zelf zoeken, of zoeken hoeft men helemaal niet het was zonder meer een duidelijke zaak. Er werd in de voorhoede bar slecht gevoet bald en de allereenvoudigste kan sen waren nog te moeilijk. Meer dan eens miste men voor open doel of werd van enkele meters voor het doel nog naast geschoten. Onbegrij pelijk. Blauw Wit 4 kreeg in Nijver- dal van Eversberg 4 klop met 4-0. Ook in deze wedstrijd liet Blauw Wit tal van kansen op een veel be ter resultaat onbenut. Blauw wit El heeft zaterdag veel moeite gehad om de puntjes tegen Excelsior E2 te veroveren. Er werd veel en knap geschoten, maar de keeper van de tegenstander wist van geen wijken. Enkele minuten voor tijd scoorde Gerard Aanstoot met een fraaie schuiver. Toch nog een overwinning: 1-0. Blauw Wit E2- Haarlese Boys E3. Een aardig partijtje met als eind uitslag 1-1. Wim Rietman zorgde met een fox-se omhaal voor 1-0. Door een misverstand in de achterhoede werd het 1-1. Blauw Wit E3 had heel wat kansen nodig om te winnen van Haarlese Boys E4. Alleen Ab Groen maakte een goal, keeper Henk Mekenkamp hield alle ballen: 1-0 voor de thuis club. SDOL E4 won verdiend van Blauw Wit E4. 5-0. Blauw Wit E5 ver loor 1-0 van SDOL E5. In Dalfsen organiseren zatex-dag 4 november de Twentse jachtvereni- gingen in samenwerking met de pro vinciale bond van landelijke rijver- enigingen in Overijssel het Nationaal kampioenschap terreinx-ijden 1972 NBVR. Voor distrikt Oost is de vol gende equipe voorgedragen: mevr. J. Jurgens-v.d. Kroon met Polyan- thos; dhr. M. Jurgens met Bold Tu- Dor (ook in Olympische equipe); dhr. A. v. Hout met Squire (allen Nijmegen); dhr. M. Pompen (Doetin- chem) met Ferrari en de Holtenaar Jan Trekop met Allegro. Distrikt Oost is houder van de équipe- wisselbeker, terwijl vorig jaar Hans Brugman de individuele prijs won. Het wedstrijdprogramma bestaat uit de volgende onderdelen, a dressuurproef, b wegparcours van 5000 mtr. c een cross country van 3200 mtr. d een wegparcours van 10.000 mtr.; besluitend met e een' springconcours van 10 hindernissen met 12 sprongen. Jan Trekop (22) lid v.d. Bergrui- Blauw Wit 1 heeft in de thuis wed- - strijd tegen DVO 1 uit Almelo de bei de puntjes gepakt, maar zonder moei te ging dat beslist niet. In de eerste helft waren de Almelo P.T.T.-ers technisch iets beter. De combinatie's liepen wat vlotter en het plaatsen was beter. Er werden vanuit de ach terhoede en 't middenveld goede aan vallen opgezet doch binnen de 16 me ter lieten de gastheren het afweten. Voordat ze tot een gevaarlijk schot kwamen had de Blauw Witte achter hoede reeds in kunnen grijpen en wanneer er nog wel es een schot werd losgelaten stond doelman Frans van Gennep op de juiste plaats. Het eerste doelpunt dat zoals latei- bleek ook het laatste zou zijn was van grote klasse. Rechtsbuiten Ap Jansen kreeg vanuit de achterhoede de bal toegespeeld en ging meteen dooi-, gaf een schex-pe voorzet die door Henk Aanstoot sr. (die inmid dels in het veld was gekomen voor Henk Aanstoot die wegens een enkel blessure de strijd moest staken) in eens keihard werd ingeknald (1-0) DVO zette na deze treffer een offen sief in doch echt gevaar ontstond er voor Blauw Wit niet. In de rust had de D.V.O. trainer blijk baar z'n jongens de opdi-acht gege ven om te spelen op alles of niets en de Blauw Witte achterhoede had even versterking nodig. De gasten kwam* dicht bij de gelijkmaker toen Jaap Thalen inplaats van de bal te koppen het met een „hakje" wilde afdoen. Toen dit niet lukte kwam de linksbin nen plotseling volkomen vrij voor doelman van Genne doch z'n schot ging enkele centimeters naast. Deze „tegenvaller" kon men in de gelede- ren van D.V.O. moeilijk verteren er wex-d zo af en toe meer gebabbeld dan geveetbald en wenden....over en weer verwijten gemaakt en de eenheid was zoek. Blauw Wit gaf in deze periode volledig de toon aan én de D.V.O. doelman moest herhaaldelijk in ac tie komen bij harde schoten o.a. van Schöppers en Hovenkamp. Met nog enkele minuten, te gaan, kreeg Henk Aanstoot een dr'oomkans om op 2-0 te komen, doch hij faalde volkomen. Stand in de le klasse A: SIBCULO KLOOSTERHAAR BOSWINKEL DRIENERLO BLAUW WIT DAARLE EVERSBERG VESOS DENEKAMP D.V.O. 7-12 8-10 ters, is sinds kort in het bezit van het bekende military-paard Allegro, waarmee de bekende Boekelose rui ter F. Smelt vele successen heeft be haald. Het zal voor de nieuwe combina tie een zware opgave worden, maar Jan Trekop heeft zich op manége Snorrewind de laatste weken goed voorbereid. Blauw Wit gaat naar Enschede, waar Drienerlo I de tegenstander zal zijn. De T.H. studenten beschikken over een jonge maar technisch goe de snelle ploeg, die het afgelopen weekend Kloosterhaar in eigen huis met 3-2 klopte. Blauw Wit is beslist niet. kansloos, maar zal vanaf het beginsignaal van scheidsrechter v.d. Graaf er wel voor moeten vechten. De wedstrijd begint om 3.00 uur. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen D.O.S. 6. Er zal van de Vrie- zenveners gewonnen moeten worden, wil men nog kans maken op een van de bovenste plaatsen,. De wedstrijd vangt aan om 3.00 ,uui\ Het derde speelt om" 3.00 uur in Nij- verdal tegen Eversberg 3 en Blauw Wit 4 krijgt om 1.00 uur het zesde van S.V.Z.W. op bezoek. Voor de junioren en pupillen luidt het programma als volgt: Blauw Wit Bl-Enter Vooruit BI 3.15 uur. Excelsior CII-Blauw Wit Cl 1.45 uui-. Vertrek 1.15 uur. Blauw Wit CI-De Zweef C4 2.00 uui-, Holten Dl -Blauw Wit Dl 2.00 uur. PUPILLEN: Blauw Wit E...-Sp. Rijssen El 11 uur. Blauw Wit E2-Sp. Rijssen E3 10 uur. Blauw Wit E3 is vrij. Excelsior E7-Blauw Wit E4 9.30 ver trek 9 uur. Excelsior E8-Blauw Wit E5 10.15 uur vertrek 9.45 uur. In de vorige week donderdag in café Kalfsterman gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de O.L.M., waarin de adjunct-secretaris van het hoofdbestuur, ir. E. Bouma, sprak over rentesubsidies, heeft de voorzitter, de heer J. A. Meijerman, ten aanzien van de prijsontwikkeling in de landbouw o.m. gezegd, dat wil men gelijke tred houden met de kostenontwikkeling, nu de boer gedwongen wordt ook de produktie weer op te voeren. Dat dit ook weer gevolgen heeft getuigt de botervoorraad, want deze neemt behoorlijk toe. De heer Meijerman wees er voorts op, dat men in sommige delen van Overijssel al spreekt van een rundvee-invasie. De omvang van de rundveestape] is nog maar gedeeltelijk van de aanwezige grond afhankelijk. Wat overdreven uitgedrukt: men kan bijna onbeperkt rundvee houden. De ontwik keling in de ligbovenstallen neemt steeds grotere vormen aan. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 130 pnt.; 2. H. J. Nekkers 120 pnt.; 3. H. Paal man 118 pnt.; 4. J Haan 102 pnt; 5. J. van Asselt 101 pnt.; 6. G. Koop man 97 pnt. Groep B: l. G. A. Haverslag 116 pnt.: 2. D. J. Nijendijk 105 pnt. (3 maal 10); 3. D. Jansen 105 pnt. (1 maal 10); 4. A. Paalman 103 pnt.; 5 a. Schuppert 102 pnt.; 6. J. Bouwhuis 99 pnt. Groep C: 1. A. Bieleman 110 pnt.; 2. H. J. Bekkernens 102 pnt.; 3. G. J. Aaftink 96 pnt.; 4 E Denekamp 86 pnt; 5. A. Drenth 84 pnt. Zaterdag 28 oktober nam de Hol- tense zwemclub „Twenhaarsveld" deel aan recreatieve zwemwedstrij den in het overdekte bad te Deven ter, ter gelegenheid van de door de Deventer Zwem en Poloclub „De IJssel" georganiseerde 24 uurs zwem- marathon Aqua 24. Ongeveer twintig meisjes en jon gens waren hiervoor uitgenodigd. Het was een gezellig festijn, met mu ziek, een rad van avontuur, grab belton enz. en natuurlijk was er veel lekkers te koop. Maar de Hol tenaren waren gekomen om te zwemmen en dat hebben ze goed la ten zien. Dé verdere deelnemende ploegen kwamen uit Twello, Gorssel, Loo Bathmen en Deventer (De IJs sel). De organisatie was bijzonder goed. Alle programmanummers wer- den vlot afgewerkt. Er waren bij de ze wedstrijden geen prijzen beschik baar gesteld, maar wel de z.g. diplo- tijd kaarten met de gemaakte tijden van en voor iedere deelnemer, brecht Bulsink. Natuurlijk werd het programma af- gex-ond met enige estafette. Eén voor de meisjes en één voor de jongens. Door de Deventer middenstand wa ren hiervoor prijzen beschikbaar ge steld en wel twee enorme Krentebro- den. Het is een heel vreemd schijnsel bij Twenhaarsveld, maar het woord „estafette" heeft een bij na magische uitwerking op de deel nemers. Iedereen is dan in topvorm, en zwemt veel sneller dan bij een persoonlijk nummer. Beide Krente- broden gingen dan ook mee naar Holten. Een prachtig resultaat! De Holtensc deelnemers waren: Meisjes: Hanneke Truchei, Kaï-in Jalving, Linda Kamperman, Tilly Traanman, Tineke Brinkman, Mar tha Gerbers, Janny Wansink. Lies Gerbers, Janny Loman, Gerdien Op- hof. Jongens: Martin Wilpshaar, Hans Welting, Henk Schuppert. Wim Wilps haar, Wim Meyer, Henk Oostei-dijk, Gerard Willems, Johan Bos, Al- Een Amsterdamse, die binnenkort 60 jaar hoopt te worden, wilde van NS graag wat meer weten over de nieuwe „Dames 60-plus kaart". Zij schreef onderstaande brief. NS ant woordde op dezelfde toer. Een pret tige afwisseling tussen de veelal za kelijke en ietwat ambtelijke briefv is- seling die we nox-maal tegenkomen. M. Viëster-Mell, Churchilllaan 5 II Amstex-dam. Amsterdam, 15 okt. '72. Lieve Tante Trein, Wel bedankt voor je verdraaid leuk cadeautje voor m'n a.s. 60ste ver jaardag (nov. 21). Dan is je nicht zo ver, om van je aanbieding gebruik te maken. Hoe wist je dat ik eeuwig krap bij kas zit, omdat ik zo graag reis? Ik wou je meteen bellen maar noch Amsterdam of Utrecht was te bereiken. Je leest schijnbaar altijd de Litanie van Allerheiligen voor de Lijn; je bent eeuwig in gesprek. Nu lieverd, ik zal er een kaart bij doen en geef me even antwoord of ik foto's moet hebben. Laatst was ik in de nieuwe Inter City naar Nijme gen, mens eindeloos. Ik zei het nog tegen je livreier, hij was verguld. Als je eens wist hoe blij ik ben (ik heb altijd hard gewex-kt) en voel me nog dertig, dan is dit zo fijn. Ik heb zoveel kennissen te bezoeken, maai je ging hax-d aan m'n portemonnaie. Ik was al van eei'Ste vex-huisd naar tweede hoewel de tweede gezelliger NACHT ZONDEK DAGERAAD De Chx\ Ontspanningsclub „C.O.C." zal op zaterdagavond 11 november in gebouw „Rehoboth" over 't voet licht brengen het spannende toneel spel „Nacht zonder dageraad". Men mag ons van allerlei sympatie- en verdenken, maar weergaloos mooi is de plaat „Aap, noot Mies" inde Varagids van 4 november jl. Een prachtige reproductie, die eens ge leid heeft tot de opvoeding van de toenmalige jeugd. Wij willen U be slist niet oproepen om lid van de Va- ra te worden, maar wij willen U wel adviseren om deze plaat en er volgen er nog meer in Uw bezit te krijgen. Ze zijn beslist de moeite xn de kosten waard. Misschien moet i je de periode in deze opvoeding mee- gemaakt hebben. is zit je op lange afstand fijner eer ste. Nu lievei'd, ik hoop dat het je goed gaat. Je nicht, M. Viëster-Mell. Lieve nicht, Zalig meid, dai je me even schreef over dat verjaardagscadeautje dat ik voor je had bedacht. Reuze gezel lig lijkt het me om straks jou en al je zusters tussen de wielen te heb ben; je hoort .dan nog eens wat! Het. was bijzonder attent van je om een gefrankeerde briefkaart mee te sturen. Kennelijk weet je ook van mij dat ik op de dubbeltjes moet pas sen! Kom even langs èn van m'n kan toren, als het zover is; je weet, ik heb er ruim 300 in het land. Neem dat pasfotootje mee, waar je zo flat teus op staat. Omdat je er nog zo. jeugdig uitziet, geloven mijn kinde ren, die je te woox-d zullen staan, vast ni,et, dat je inmiddels de zes kruisjes hebt. bereikt. Neem daarom even een bewijsje mee, waar dat uit blijkt. Je lieve tante Trein. Namens tante Trein, drs. H. Wissink, Chef Afd. Voorlichting NS! De voorzitter deelde mede, dat de verzekeringscursus in Holten niet zal doorgaan als er niet voldoende be langstelling voor bestaat. Hij las vervolgens de brief voor welke namens de CBTB- en de OLM- afdelingen is gezonden aan de „Streekgroep Salland". Hierbij blijkt, dat de financiële bijdrage voor het waterschap eenmalig is en f 0,25 be draagt per onder het waterschap Sal land vallend OLM-lid. Voor het Re creatieschap Salland zal de bijdrage voorlopig f 0,50 per OLM-lid bedra gen. De „Commissie waterschap Sal land" behartigt de belangen van hen, die het niet eens zijn met het ge voerde beleid door het waterschaps bestuur. Een tweetal leden ageert op de „Commissie Waterschap Sal land". De voorzitter wijst er echter opv dat in het bestuur de meningen ook nog wat verdeeld zijn over deze materie. De „Commissie Recreatieschap Salland" komt op voor de belangen van degenen, die onder het recreatie schap vallen. De vergadering is het eens over 't nut van deze commissie. Zij kan bij zonder goed werk verrichten voor de hieronder vallende OLM.-leden. Van daar dat de financiële bijdrage vpor deze commissie de volle goedkeuring van de vergadering kan wegdragen. Een van de leden is van oordeel, dat er beslist een vertegenwoox'diger uit Holten in deze belangencommis- sie moet zitten. Besloten wordt na te gaan wat er op dit gebied nog te be reiken valt. De algemene ledenvergadering van de OLM zal plaats vinden op dinsdag 19 december a.s. De heer M. Stegeman zal de afdeling Holten vertegenwoordigen op deze verga dering. Ir. Bouma houdt vervolgens een in leiding over de toestand van de landbouw. Het ministerie van Land bouw zegt, dat er wat voor de land bouw moet gebeuren. De structuur der bedrijven moet verbeterd wor den. Hiervoor zijn regelingen getrof fen, welke ten doel hebben de ont wikkeling te bevorderen. Een van de- rentesubsidies, waarover wij in ons vorige nummer reeds uitvoerig heb ben geschreven. Na rust een zeer sterk aanvallend Holten en reeds na vijf minuten kwam Oolbekkink alleen voor de keeper te staan, doch zijn schot ging helaas langs de verkeerde kant van de paal. Even later schoot Wim Nijenhuis over het door de keeper verlaten doel. Het verdiende doelpunt kwam na 13 minuten spelen toen uit een ingooi J. Meinsma de bal prachtig voor het doel lepelde en Oolbekkink deze bal schitterend in de juiste hoek kopte, onhoudbaar voor de keeper. Holten liep nogal veel in de buiten- spelval, doordat de spelers niet vol doende acht gaven op hun positie. Na een half uur klapte deze bui- tenspelval in elkaar en kwam Bert Knapen op links volkomen vrij. Uit z'n voorzet had Oolbekkink de bal voor het intikken, doch dit lukte ech ter niet. Losser kwam het laatste kwartier sterk opzetten en de Hol- tense achterhoede kreeg handen vol werk, doch de overwinning bleef bij Holten. Zondag: Reutum - Holten 14.30 uur; Holten 2 Haarl. Boys 2 10.00 uur (Meermanskamp); Hector 3 - Holten 3 10.00 uur; Holten 5 - Enter 5 10.00 (Sportdal?); Holten 4 Holten 7 10.00 uur; SDOL 4 - Holten 6 12.15 uur; Holten 9 - De Zweef 6 12.00 u. (Sport dal?); Holten 8 - Haarl. Boys 6 14.30 uur (Sportdal). De rood-zwarten moeten zondag de strijd aanbinden tegen Reutum, dat met een punt meer een plaats hoger staat op de ranglijst. Het kans dus 'n spannende ontmoeting worden. De selectie is als volgt samengesteld: J. Deijk, D. Pasop, G. Paalman, W. Dikkers, G. Brands, W. Kaiser, S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reijlink. G. Oolbekkink, B. Knapen, J. Veneklaas, W. Nijenhuis, N. N. Soer is ge blesseerd en zal zondag niet spelen. Het wordt nu menens met het komplan, waarover in de raad al zo vaak gesproken is en waarnaar door de Holtense middenstand In verband met de ontwikkeling van haar zaken reikhalzend wordt uitgezien. B. en W. schrijven hierover in hun voor stel aan de raad: „Het is u bekend, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de kom van het dorp Holten. De voor- voorbereidende werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat de ver wachting bestaat, dat begin volgend jaar een concept-plan in de openbaar heid kan worden gebracht, waarbij wij met name denken aan een behande ling daarvan in het bestemmingsplan forum. Aangezien de totstandkoming van een definitief plan nog geruime tijd op zich zal laten wachten is het nood zakelijk, dat maatregelen worden ge nomen om ongewenste ontwikkelingen te voorkomen. Wij stellen u daarom voor op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te vei'klaren. dat voor de kom van het dorp Holten een bestemmingsplan wordt voorbereid, overeenkomstig 't bij de stukken ter inzage gelegde concept-raadsbesluit en de daarbij behorende kaart waax'op het betref fende gebied nader is aangegeven. De commissie voor de ruimtelijke ordening kan zich met dit voorstel verenigen". Holten 2 - Wierden 2 Holten 2 heeft zich tegen koploper Wierden 2 niet kunnen herstellen van een inzinking die het op dit ogenblik door maakt. Integendeel, het werd nog een grote, wel wat geflatteerde nederlaag. Hoewel Holten de gehele wedstrijd een licht overwicht had kwam het toch niet tot scoren. Vlak voor rust werd het door een fout van de Holtener doelman 0-1. Holten, dat na de rust alles op de aanval gooicflf kon de gelijkmaker niet forceren. De doelpunten vielen wel aan de andere kant 0-4. A.s. zondag Holten 2-Haarl. Boys 2, aanvang 10.00 uur Sportpark „Meer manskamp". Holten 5 - Wierden 3 Holten 5 heeft zondag een onver wachte nederlaag geleden tegen Wier den 3. Vermoedelijk is dit te wijten aan het onderschatten van de tegen stander; Wierden bungelde namen- lijk onder aan de ranglijst. Na een gelijkopgaand begin, opende Wierden de score 0-1. Nog voor rust wist B. Paalman Hol ten 5 op 1-1 te brengen. Na de rust waren de partijen weder om aan elkaar gewaagd, doch Wier den wist de kansen beter te benut ten. Mede door een volledig aan banden leggen van de snelle Holten- vleugelspelers wist Wierden 3 de zaak in de achterhoede „potdicht" te hou den zodat de zege volkomen verdiend was. Holten 6 - WW 8 Holten 6 heeft zondag een kleine nederlaag geleden tegen WW 8. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat Holten 6 toch nog met de volle winst zou gaan strijken. Maar, als zo vaak WW scoorde 0-1, Als dit WW zich straks kampioen wil gaan noemen dan moet het wel terdege op haar tel len passen. Holten 6 heeft formidabel goed gevoetbald, als dit zo doorgaat dan gaat SDOL 4 zeker een fikse ne derlaag tegemoet. Het vertrek is om 9.15 uur vanaf Smidsbelt. WW 7 - Holten 7 Holten 7 wist in deze moeilijke uit wedstrijd tegen WW 7 toch nog één puntje mee naar huis te nemen. Van het begin af was Holten wat sterker dan de mannen uit Hengevelde. In een kwartier spelen werd G, Paal de stand op 0-1 door een corner in eens in een doelpunt om te zetten. Na rust was Holten weer sterker en na een kwartier spelen werdt G. Paal man binnen het strafschopgebied ten val gebracht. De toegekende straf schop werd door Ulfman (goudkop je) benut. Vijf minuten voor het eind werd het door een enorm misver stand in de achterhoede van Holten 1-2. Nog geen 2 minuten later draai de 'n als voorzet bedoelde bal ineens in het Holter doel, waardoor het toch nog 2-2 werd. RKSV 5 - Holten 8 Ondanks de 4 doelpunten van het achtste zal deze wedstrijd toch als match van de gemiste kansen de ge schiedenis ingaan. Wat de Rijssena- ren na rust aan kansen weggaven, was om van te dromen. De 1ste helft was 't een gelijkopgaande wedstrijd tot een kwartier voor rust, toen de Holternaren even de kluts kwijt wa ren wat een handvol tegendoelpunten kostte. Zo spelend als zondag j.l. lig gen er binnenkort beslist winstpun ten in 't verschiet. 55 55 In de openbare lagere school te Dijkerhoek werd vorige week vrijdag middag de finale gehouden van een voorleeswedstrijd. die georganiseerd werd om aandacht te schenken aan de kinderboekenweek. De finale was het hoogtepunt van een leesweek. Elke klas had in die week extra na druk gelegd op het voordrachtslezen. De beste lezertjes deden mee in de finale. Ze mochten voor de gehele school een stukje uit hun leesboek ten gehore brengen, waarna de jury, bestaande uit de leerkrachten be sliste welk kind een eerste, tweede of derde prijs zou krijgen. Het pro gramma weid onderbroken door de clamatie, samenzang en het verloten van een aantal boeken, terwijl er in de pauze voor alle kinderen limona de was. Aan het eind van de middag wek te meester Kroon de kinderen op veel te lezen. Op school is een goe de bibliotheek en daarnaast kan ge leend worden uit de Plattelandsbi bliotheek in Holten, waarvan al ve le kinderen lid zijn. Het winterseizoen is bij uitstek geschikt om te-lezen. De uitslagen van de voorleeswed strijd: Klas 1: 1. Hennie Nijland, 2. Helco van Leusden en 3. Irma van de Berg. Klas 2:1. Wilco Stevens. 2. Thea*Lug- genhorst en 3. Wim Baltus. Klas 3: 1. Bea Pinkert en Reinier Feddema, 2. Aart Kroon en Jannie Hoekman, 3. Henk Kroon en 4. Dinie Vorkink. Klas 4: 1. Geirit Kroon, 2. Ria Mey- erman en 3. Rinie Ulfman. Klas 5: 1. Ina Koopman, 2. Bea van de Brink, 3. Yvonne Feddema en 4. Jenny Klein Lankhorst. Klas 6: 1. Janni Jansen Manenschijn, 2. Hanneke Manenschijn en 3. Willie Stevens. De extra verlote boeken kwamen terecht bij: Thea Markvoort, Henk Rechterschot, Wim Rensen, Theo Lankhorst, Bertie Jansen Manan- schijn en Henk van Coeverden. Haarle BI Holten BI 0-10. Deze wedstrijd was voor Holten BI werkelijk een „walk-over" De Holte naren werd het door de tegenstan ders wel bijzonder gemakkelijk ge maakt, daar zij slechts met 8 man het speelveld betraden. Het wekt dan ook geen verwondering dat het binnen de minuut al 1-0 was. Bij de rust was de stand reeds opgelopen tot 5-0, maar dit had voor hetzelfde geld ook al 10-0 kunnen zijn. Dat de einduitslag dan toch nog 10-0 werd is alleen vermeldenswaard voor de statistiek. Als wedstrijd had het voor de B'ers weinig waarde, omdat het moeilijk is om in zo'n wedstrijd naar een goede vorm te groeien. Maar B- ers de 2 punten zijn weer binnen en „als 't effe kan", hou het dan zo. Excelsior B3-Holten B2 3-3. Excelsior B3, hoog op de ranglijst geplaats, heeft ons B2 elftal niet die tegenstand geboden, die verwacht wei"d. Holten B2 was bijna de gehele wedstrijd in de aanval. Nadat B2 een voorsprong van 1-0 had genomen wist Excelsior direct tegen te scoren en dit gebeurde bij elk doelpunt dat B2 scoorde. De eindstand resulteerde uiteindelijk in 3-3. Alle 3 tegendoelpunten waren de oorzaak van grove blunders in de achterhoede. In de eindfase kreeg B2 nog enkele reeële kansen, doch in de stand 3-3 kwam geen verandering meer. Holten C2 speelde tegen SDOL C2 een zeer goede wedstrijd en behaalde zo doende een 5-0 overwinning nadat de rust met 1-0 was ingegaan. C3 heeft in Almelo na een goede eer ste helft, ruststand 0-2, een slechte tweede helft gespeeld. Door slecht verdedigen werd deze voorsprong in de tweede helft omge zet in een 3-2 achterstand. Drie minuten voor het einde wisten onze jongens toch nog een gelijk spel in de wacht te slepen (3-3). Excelsior D2-Holten Dl 0-1 Geheel onverwacht was de grote te genstand, die Holten Dl in Rijssen on dervond. Na 'n gelijk opgaande wed strijd wist Holten Dl toch nog in de slotfase de winnende treffer te sco ren. Enter EI - Holten EI 2-0. Het was een matige wedstrijd met een aanvallend Enter. De verdedi ging hield het tot de rust nog op een blanke stand maar daarna werd het door enkele verdedigingsfouten 2-0. De aanval was deze middag niet op dreaf. Zaterdag zal er tegen de kop loper anders aangepakt moeten wor den. Holten E2 RKSV El 2-0 Holten E2 heeft in een uitstekende wedstrijd verdiend van het veel hoger geplaatste RKSV gewonnen. E2-ers ga zo door!! Van de volgende wedstrijden kunnen we alleen maar de uitslag geven, omdat de leiders geen verslag heb ben ingeleverd. Holten Al De Tukkers Al 2-0; Holten Cl Vr. Boys Cl 1-0: Ex celsior E5 Holten E3 3-0; Holten E4 Hulzen E3 4-0; Excelsior E8 Holten E5 2-1. Voor a.s. zaterdag staan de volgen de competitiewedstrijden op het pro gramma: Rietvogels Al Holten AI. Aanvang 2.30 uur, vertrek 1.30 uur; Holten B2 De Zweef Aanvang 3.15 uur. Meer manskamp; PH Cl Holten Cl, Aanvang 2.00 uur. vertrek 115 uur' Holten C2 SWN C2. Aanvang 2.00 uur. Meermanskamp; Excelsior C4 Holten C3 Aanvang 12.45 uur. vertr 12.15 uur; Holten Dl Blauw Wit Dl. Aanvang 2.00 uur, Sportdal; Holten EI Enter V El, aanvang 2.00 uur Meermanskamp; Lemele El Hol ten E2, Aanvang 9.30 uur. vertrek 8.45 uur; Lemele E2 Holten E4, Aanvang 10.15 uur. vertrek 9.30 uur, SDOL E5 Holten, Aanvang 11.00 uur, vertrek 10.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3