ra IJ LI EN j NIEUW jBLiIU Jeugdkorps HMY behaalde eerste prijs in Losser Bezoek uit Holten aan „Kom over de Brug-boot" dreigt boot tot zinken te brengen Oostelijke tunnel thans éénrichting-verkeer Raadsvergadering Welvaart en welzijn m Bezoek tentoonstelling Waerdenborch ver beneden verwachting Vrolijke ontvangst ^hhbHt flHHR W EB w ÈÊÈg&S ggj B H^B| Yj^V B B BBB^^ ONZE AGENDA Officiële publikatie VRIJSTELLING BEPALINGEN bestemmingsplan ten aan zien van een plan tot de bouw van een dubbele wo ning door dhr. H. Stukker in het bestemmingsplan „De Haar". Medische Dienst VERWERPING IN „HET TREFPUNT" Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Kerkdiensten Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Herv.-Gereformeerde Werkgroep Voor het Werchldiaconaat Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzor gin g UOITEIK NICIIWCRIAn -= Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbanlc te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De heer B. H. Brouwer geeft aan de hand van een tekening een uiteenzetting van het fun dament van het vroegere kas teel de Waerdenborchof het „Huis te Holten". De in het vooruitzicht gestelde expositie van de bij de opgravin gen van het kasteei de Waerdenborch gevonden voorwerpen werd vorige week vrijdagavond en zaterdagmiddag voor het publiek opengesteld. Het hoofd van de school, de heer B. H. Brouwer, die in deze tentoonstelling een belangrijk aandeel heeft, had de hal van de Dorpsschool geheel in de sfeer van de vaderlandse geschie denis gebracht. Er waren wandplaten van ridders, kastelen, kloos ters, schepen, veldslagen, enz. opgesteld, alles over de Middeleeu wen en de Tachtigjarige Oorlog. Maar het voornaamste waren de tafels met foto's over de opgraving van de fundamenten van de Waerdenborch, kaarten met plattegrond, doorsneden en details. Op het bordes Siegburgaardewerk, o.a. twee Jacobakannetjes, rood aardewerk, een stijgbeugel en een maalsteen om mosterdzaad fijn te krijgen. Vrijdagavond maakten ruim tach tig personen van de gelegenheid ge bruik om de expositie te bezichti gen. Zaterdagmiddag werd de school opnieuw geopend. Een deskundige vewachtte minstens 300 personen, ter wijl 's avonds, normaal op 150 moest worden gerekend. Er kwamen er slechts 63, kinderen niet meegere kend, t.w. 39 uit Holten, 9 uit De venter en de voerigen uit o.a. Schalk haar, Nijverdal, Leiderdorp, W'age- ningen, Epe, Wilp, enz. TOELICHTING Daar er niemand van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek (R.O.B.) beschikbaar was, gaf de heer Brouwer enige toe lichting bij de plattegrond, de detail- tekeningen en de vondsten. Daarna kon men hem volgen naar het pro jectielokaal van de school, waar per bandopname gedurende 20 minu ten commentaar gegeven werd bij 48 kleurendia's, welke hij had genomen tijdens het verloop van de werkzaam heden. Er kwamen beelden op het doek van proefsleuven, een puinwal, brokken muurwerk, fundamenten der torens, het uitgraven van de gracht, het bruggehool'd, het gemak, sleufprofielen, vondsten, toeschou- érs, 'n gezelschap onder leiding v.h hoofd van de R.O.B., dr. Renaud, de hr. Rietberg met 'n prehistorische1 vuurstenen bijl, de heren Drs. Ver linde en Van Pernis, jeugdige hel pers, plateau, overzichten enz, wel ke een duidelijk beeld gaven van de restanten van het Huis te Holten, geheten de Waerdenborch. JONKER WANDER Een groep studenten uit Leiden be zocht Overijssel onder leiding van Drs. A. D. Verlinde, de provinciale archeoloog van het R.O.B. Deze jon ge geleerden bekeken ook het terrein van de opgraving aan de Rijssense- weg. Ze zagen daar de dolende Jon ker Wander de pop, die grappen makers bij de restanten van het kas teel hebben geplaatst en ze had den diep medelijden met hem, om dat hy sinds 1385 naar de jonkvrou- we Genoveva zocht. De studenten na men hem mee naar de Dorpsschool. Dan had hij tenminste een waardig onderdak vonden ze. Daar mocht hij blijven tot na de tentoonstelling, vol gens het schoolhoofd. Volgens plan is een en andere nogmaals te bezich tigen op zaterdag 4 november van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie is bedoeld voor volwassenen en kinde ren, die de lagere school reeds ver lieten, mits ze een begeleider heb ben. Welvaart, ja, dat willen wij huisvrouwen natuurlijk ook. Maar onze invloed daarop is niet zo indrukwekkend groot en eigenlijk kunnen wij niet veel meer doen dan het huis-houdgeld zo economisch mogelijk be steden. Prijsbewust zijn heet dat! Welzijn, ja, ook dat willen wij huisvrouwen. Een beter milieu, waarin wij gezond kunnen opgroeien en oud worden. Hoewel ook hier het grote werk buiten ons om zal gebeuren, kunnen wij toch onze invloed doen gelden. Niet alleen door ons eigen gedrag maar ook door het gedrag van onze kinderen in de goede richting te buigen Daarom: 1) voedt uw kinderen op tot eerbied en liefde voor de natuur; pleit ervoor op de scholen, dat biologielessen ook eens in de vrije natuur gegeven worden. 2) leer hen zuinig omgaan met de stoffelijke omgeving" en niet meedoen aan veel verspillen, weggooien, onnodige zaken kopen of snel vernieuwen. Dit leidt tot een te snel uitputten van de wereldgrondstoffen. 3) doe daarom niet mee aan de „consumptiedwang" en vraag u af of u alles wat u aangeboden en bijna opge drongen wordt, wel zo nodig hebt. Milieugroep Holten Gegevens VVV Holten In '1973 zullen de vakanties in Nederland plaats vinden volgens onder staand schema. Voor het oosten en noorden van Nederland plus de bouw en neven- bedrijven en de textielindustrie van: 30 juni tot en met 14 juli Voor het westen plus de metaalindustrie van: 14 juli tot en met 28 juli Voor het gedeelte van Nederland bezuiden de grote rivieren van: 28 juli tot en met 11 augustus Aanpassing aan het Duitse schema is voor 1973 niet mogelijk ge bleken. Dit is een gevolg van coördinatie van de zomervakanties in de deelstaat Noordrijn-Westfalen met die van ons land. In bovenge noemde deelstaat vangen de zomervakanties aan op 15 juni 1973. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer H. Stukker, Oranjestraat 33 te Holten vergunning heeft gevraagd door de bouw van een dubbele woning op het perceel, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummers 2759 en 1317 gele gen aan de Ab Jansenstraat in het bestemmingsplan „De Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het terplaatse gelden de bestemmingsplan zijn burgemee ster en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het bouwplan is echter niet in strijd met de op 21 maart 1972 vastgestelde herziening van 't bestemmingsplan „De Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 6 november '72 gedurende veertien da gen schriftelijk bezwaren in te die nen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het thans nog geldende bestemmingsplan ,,de Haar". De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, Holten, 3 november 1972. W. H. Enklaar. Zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur C. H. Riet dijk, Molenbelterweg tel. 1280 (al leen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts opgeven. Dienst wijkverpleging: zaterdag 4 nov. en zondag 5 nov.: zuster H. Strijker, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12-14 uur, bij geen gehoor tel. 1248. Ambulance vervoer: Tel. 1320 (fa A. Muller en Zn.) b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot). Het jeugdkorps van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." heeft vori ge week zaterdag op het Nationaal Federatief Muziekconcours onder auspiciën van de K.N.F. georgani seerd door de Losserse Muziekfede- ratie een eerste prijs behaald in de 4e afdeling onder leiding van haar diri gent de heer H. J. S. Bouwhuis. Voor het verplichte werk „Caravelle" van Delbecq kreeg hel 146'/2 punt en voor het vrije nummer „Euro-ouverture" kende de jury 143'/2 punt toe totaal een prachtig resultaat met 290 pun ten. Toen tot en met de le afdeling de prijzen bekend werden gemaakt waren de Holtenaren nog de enigen die een eerste prijs verworven had den. Eer heerste een grote vreugde onder de dertig jeugdige Holtense muzikanten en hun dirigent Henk Bouwhuis toen de uitslag bekend werd gemaakt- Bij hun terugkeer in Holten bracht het grote korps met drumband de eerste prijswinnaars een serenade op het plein bij hotel Vosman. In de feestzaal sprak voorzitter A. Weste- rik dirigent en korps toe en wenste hen geluk met dit prachtig resultaat. Hij bood de heer Bouwhuis een boe- kenbon en zijn vrouw een bloemstuk aan. Ook burgemeester, mr. W. H. Enklaar, kwam de in feestelijke stem ming verkerende dirigent en muzi kanten gelukwensen. De nog vrij jeug dige dirigent werd in deze feestelijke sfeer op de stoel de zaal rond ge dragen en kreeg een driewerf hoera. In Losser had hij voor het korps een herinneringsmedaille en diploma in ontvangst genomen. In zaal Vosman, waar ook vele ou ders van de muzikanten naar toe wa ren gekomen, werd de polonaise ge danst en bleef het nog geruime tijd zeer gezellig. In het gebouw „Trefpunt" te Es- pelo zal vrijdag 10 nov. 's avonds vanaf half acht ten bate van dit ge bouw een grote verwerping worden gehouden van krentebrood. haantjes, speculaas en z. enz. De organisatie van deze avond berust bij de le den van de Espelose C.J.V. Zo als gebruikelijk is er voor de kin deren een grabbelton en verder een leuk spelletje waarmee ook prijsjes zijn te winnen. Tevens zal er deze avond een vexdoting worden gehou den. Men schrijft ons: Voor het bezoek aan de „Kom-over- de-Brug-boot" in Deventer op maan dagavond 6 november a.s. hebben zich reeds 175 personen aangemeld, terwijl te verwachten is, dat nog vele aanmeldingen binnen zullen komen van catechisanten, van leden zen- dingscommissiê, van leden gemeen telijke diaconale commissie voor in ternationale hulpverlening en van kerkeraadsleden. Verzamelplaats van alle groepen op maandag 6 november des avonds om kwart over zeven Ondertrouwd: T. M. A. Nieuwveld, 24 jaar, Rijssen en J. Hofman, 24 jaar, Holten. Getrouwd: H. Jansen, 24 jaar, Wier den en Z. Lubberdink, 23 jaar. G. J. Bekkernens, 23 jaar, en A.J.W. Scheperboer, 24 jaar, Lochem. B. D. Hakkert, 24 jaar. Lochem en H. Kolkman 23 jaar, Deventer. C. van Limburg, 25 jaar, Voorst en J. A. Bosschers, 25 jaar. J. H. C. Wiersma, 31 jaar en G. Suske, 31 jaar, München. Overleden: B. Veneman 67 jaar. BEVOLKING Ingekomen: A. ten Kleij en gezin van Deventer. G. van Leeuwen en ge zin van Deventer. D. J. Scha kelaar en gezin van Deventer. F. H M. Bonnamy en gezin van Deventer. Mejuffr. J. van Beek van Zuid- Afrika. J. W. van der Landen en gezin van Aalten. G. G. Halfwerk en gezin van Zuid-Afrika. J. J. van der Aa en gezin van Deventer. B. J. Trentelman en gezin van Deven ter. A, van Putten en gezin van Deventer. Vertrokken: Mej. H. Grobben naar Uithuizen. A. de Boer en gez. naar Markelo. Mevr. Z. Jansen-Lubber- dink naar Wierden. W. C. Addink en gez. naar Almelo. (19.15 uur precies) in het gebouw „Irene". Vandaar zullen wij met bus sen en auto's om half acht (19.30 uur precies) naar Deventer vertrekken. Maar nu ontvingen wij het bericht, dat op 6 november a.s. slechts voor 120 mensen plaats zal zijn aan boord van de ..Kom-over-de-Brug boot". Wij zullen dus met sommige groepen moeten uitwijken naar Zutphen of Lochem waar de „Kom-over-de-Brug boot" op dinsdag 7 en woensdag 8 no vember ligt. Ieder die zich voor het bezoek aan de „Kom-over-de-Brug boot" heeft opgegeven wordt dus op maandagavond 6 november (liefst met auto) om 19.15 uur bij Irene ver wacht, tenzij hij of zij schriftelijk of telefonisch bericht heeft gekregen, dat zijn of haar bezoek aan de „Kom- over-de-Brug boot" naar een andere dag en plaats is verplaatst. Naast dit georganiseerde bezoek aan de Kom- over de Brug-boot, dat in Deventer 's avonds van 3 tot 9 uur de boot be zet houdt is, de boot (aan de IJssel- kade) voor particuliere belangstel lenden de gehele dag van 10 uur 's morgens tot half elf 's avonds open GEVONDEN VOORWERPEN 1 plastic regenjack, 1 groene Gazel le damesfiets, 1 kindermuts. 1 hals kettinkje, 1 paar dameshandschoe nen, 1 riem, 1 blauw regenjack, sier- ring en sier dop (VW). VERLOREN VOORWERPEN dameshorloge, blauw dekzeil, blauw leren handschoen, rijbewijs en porte- monnaie met inh.; smeedijzeren hals ketting, Noorse kinderwant, bruine damesportem. met inh.. stamkaart O.A.D. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, tus sen 8 en 12.30 uur en 14-18 uur. De gemeenteraad komt maandag. 6 november a.s. 's avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeente- huize bijeêh voor de behandeling van de volgende AGENDA; a 1 Beëdiging van het toegelaten lid van de raad, de heer W. Vlogt- man. 2 Benoeming van een wethouder. 3 Notulen van de vergadering van 10 oktober 1972. 4 a Ingekomen stukken, b Mededelingen. 5 Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan: a de fa. B. J. Vukkink en Zn., alhier; b de heer D; II. Recter te Kua la Lumpur; c de heren E. Muller te Deven ter en A. Sletterink te Wesepe. 6 Voorstel tot aankoop en ruiling van grond in verband met ver harding en reconstructie van de Postweg/Pannenweg. 7 Voorstel tot 't verlenen van een uitkering aan het gemeenteperso- neel i.v.m. nacalculatie 1972 en voorschot 1973. Voorstel tot hel benoemen van 4e heer H. van Wijngaarden tot ambtenaar van de burgerlijke stand, alsmede vaststelling ver goeding. 9 Voorstel tot het verlenen van 'n onderhandse opdracht aan de fa. riolering langs een gedeelte van de Larenseweg. 10 Voorstel tol het in voorbereiding verklaren van hel; komplan. 11 Voorstel tol het garanderen van rente en aflossing van een hypo thecaire geldlening. 12 Voorstel lot het afwijzen van het verzoek van de heer B. G. Jong man, Holtei berg 19, alhier, tot hel onttrekken van het Schepers- pad aan het openbaar verkeer. 13 Voorstel tot vaststelling van hel krediet in rekening-courant met de N.V. Bank v. Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, voor 1973. 14 Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor 1973 (o.a. kredieten voor bouwrijpmaken „De Haar", fase VII, openbaar groen „De Haar", fase III, aanleg brandkranen in Holterbroek, uitbreidingen gas- en electriciteilsbedrijf) 15 Beantwoording eventueel inge komen vragen. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. P. Lugtigheid.. Extra collecte: Kerkrestauratie. 19.00 uur Jeugddienst ds. P. Lugtig heid. Oppasdienst; Mevr. Koopman, Minie Meesterberends en Alie Nijrees. Gerei', kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide dien sten zal de Dankdagcollecte worden gehouden. Bij de uitgang collecte voor ..Eigen Kerkbouw" Tijdens de eerste dienst kinderoppas in gebouw Rehoboth (Riky Bosschers en Ger- dien Nijkamp) R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Hceten R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10 uur Hulppred. A. Schel- levis. Extra collecte: Kerkrestaura tie. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10 uur ds. Polhuis van Colmschate. Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C Knijff-Dekker. tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 4 nov. t.e.m. vrijdag 10 nov. buiten de diensturen Elec- tra: H. Huisman, Kolweg 42. tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. Vrijdag 3 nov. t.e.m. zondag 5 nov. keurmeesters buiten de diensturen C. Dijkstra. Schoolstraat 5 tel. 1833. Maandag 6 nov. t.e.m. zondag 12, nov. H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het'slachthuis, tel. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Enige weken geleden schreven wedat de verkeerssituatie bij het viaduct niet deugde, omdat het gevaar nog niet geweken was, doordat in de rijwiel- en voetgangerstunnels het verkeer in beide richtingen plaatsvond. Thans is de oostelijke tunnel waar de situatie het minst overzichtelijk was, door het plaatsen van een verkeersbord aan de noordzijde van de tunnel, eenrichtingsverkeer inge voerd, zoals uit bovenstaande foto blijkt. In de westelijke tunnel die veel overzichfslijkjr, i% hlijft het verkeer in beide richtingen gehandhaafd. Zondag, 5 november 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't Veld van ZVV „Blauw Wit '66". 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode Bathmen (zie adv.). Maandag, 6 november 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Boot „Kom over de brug" aan IJs- selkade le Deventer. Dinsdag, 7 november 19.45 uur: Bijeenkomst Holtense Kunstclub „HKC" in Amicitia; me vrouw F. Kelk-Jong over „Kunst is overbodig Is kunst overbo dig?". 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Dij- kerhoek Ned. Bond v. Plattelands vrouwen in café 't Bonte Paard. Boot „Kom over de Brug" aan de IJsselkade in Zutphen. Woensdag, 8 november 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou- van Groep Dijkerhoek in Betha nië. Filmavond Denk aan wol, me vrouw Roldanus. Boot „Kom over de brug" in de ha ven van Lochem. Donderdag, 9 november 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wen Groep Holten in gebouw Irene. Vrijdag 10 november 19.30 uur: Verwerping van krente brood, haantjes enz. in „Het Tref punt" te Espelo. Zaterdag, 11 november 21.30 uur: Bijeenkomst Carnavals vereniging „De Fienpreuvers" in hotel Holterman. 19.45 uur: Toneeluitvoering COC in gebouw Rehoboth (Zie ber.). Maandag, 13 november 20.00 uur: Openbare verkiezingsbij eenkomst CHU-ARP in zaal Ami- tia. 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub „HPC" in hotel Vosman. Zaterdag, 25 november 14.00 uur: Bejaardenmiddag leden Nw in zaal hotel Vosman. Evenals vorige jaren worden ook in dit aanstaande winterseizoen weer interkerkelijke gespreksavonden ge houden. Doel van deze avonden is de verstandhouding tussen de beide plaatselijke kerken te bevorderen en te verstevigen. Velen die deze avon den reeds bezochten waren vol lof over de wijze waarop hier openhar tig gesproken werd over alles wat de kerk bezielt. Daarom deze vraag: Als men in uw wijk of buurt aanbelt of klopt, wilt u dan uw belangstelling tonen door uw komst? Want zonder uw ge waardeerde hulp kunnen 'deze avon den niet gehouden worden. Het gaat tenslotte om meer dan „Hier en Nu". Namens de Werkgroep, Js. Schuppert, Gaardenstraat 11. De in de Geref. kerk op zondag 22 oktober voor het Werelddiaconaat ge houden collecte heeft f 2146.43 opge bracht. Hier toont de heer Brouwer een van de stukken aardewerk dat in de beerput werd gevon den. Zaterdag, 4 nov. en zondag 5 nov. I-I. Hansman Gr. Maatweg 36. Wierden, tel. 05496-1765 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 4 nov. en zondag 5 nov.: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel 1515.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1