Vijf en twintig jaar Gereformeerde Vrouwenvereniging Programma Blauw Wit Blauw Wit speelde gelijk (0-0) tegen koploper Sibculo BILJ ARTCOMPETITTE „ONS GENOEGEN" WEER IN GANG In laatste minuten zag Holten de puntjes verloren gaan Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Uitslagen jeugd en programma S.Y. Holten FORSE ZEGE BLAUW WIT 2 Vierde plaats voor louwtrekkers HOLTEN ZOND AG NAAR DELDEN Voebalpro gra m m a SV Holten Burgerlijke Stand Evangelische politiek Blauw Wit junioren Viswedstrijd voor de jeugd Wmterprogramma van MAC „De Holterberg" BI. Wit 1 - Sp. Daarle 1 Gerrit Megelink 25 jaar bakker Geslaagde herdenkings-feestavond in ..Rehoboth Excelsior 8 - BI. Wit 3 6-0 BLAUW WIT PUPILLEN Schietwedstrij den Contactavond BI. Wit-leiders en -trainers Vuurstenen bijl gevonden Mededelingen De Zweef 4 - Holten 5 3-2 Vrydag 13 oktober 1972 I In een vrijwel gelijkopgaande spor tieve strijd, met wederzijds een aan tal gemiste kansen, waarin de gas- ten technisch en tactisch de toch wel wat betere ploeg waren, heeft Hol ten de puntjes aan Wilhelminaschool moeten afstaan. Toen iedereen zich eigenlijk al met een blanco gelijke stand verzoend had, kwamen de Hen- geloërs in de laatste minuut van de normale speeltijd op een wat fortuin lijke wijze aan de enige treffer in deze ontmoeting. Bij een breed opge zette aanval kreeg doelman Deijk van kofte afstand een zeer harde schuiver te verwerken, waarbij hij de bal niet onder controle kon krij gen. Van die gelegenheid maakte Wanningen dankbaar gebruik om de. doorgeglipte bal keihard in de tou wen te werken. (0-1). De drie minu ten blessure-tijd was voor de Holte naren die fanatiek aanvielen niet voldoende om de gelijkmaker te scoren, zodat zij, wel erg sneu, de puntjes naar Hengelo zagen gaan. Reeds in de 7e minuut was een on- nauwkeurige terugspeelbal Holten bij na noodlottig geworden. Met veel kunst en vliegwerk werd het leer tot corner verwerkt. Wilhelminaschool was toen het meest- -in de -aanval, vooral op rechts met de uiterst snel le Nijhuis (no 8). De Holtense de fensie wist het spel echter onder con trole te houden en doelman Deijk wist enkele harde schoten fraai te stoppen. In hel laatste kwartier voor de rust kwam de Holtense voorhoe de er beter in. De Hengelose doel man werd bij een van haar aanval len geblesseerd, maar kon toch weer verder spelen. Bert Knapen wist op links enkele fraaie aanvallen op te zetten. In de laatste minuut miste hij echter voor open doel. Na de thee begon Holten met en kele goede aanvallen. Meinsma liet daarbij een kans liggen door onbe heerst over te schieten. Aan de an dere kant kreeg doelman Deijk een onverwacht hard schot niet klem- vast, maar ook nu bracht een hoek schop redding. In de 59e minuut was rechtsbuiten Nijhuis van Wilhelmina school doorgebroken. Voor open doel staande schoot hij naast. Er wer den wederzijds snelle, maar niet al te nauwkeurige aanvallen onderno men, zodat de verdedigingen steeds met succes konden ingrijpen. In de 80sle minuut werd Kaiser van Hol ten aan het hoofd geblesseerd en ver vangen door A. Reijlink. De laatste minuten leverder de apotheose door het fortuinlijk maar verdiende doel punt van Wanninger. Voor deze wedstrijd op het nieuwe sportveldencomplex .Meermanskamp' bestond weer grote belangstelling. De Holtense touwtrekkers behaal den de vierde plaats op het wilde touwtrektoernooi op zondag 8 okto ber j.l. in Loo-Bathmen, dat was ge organiseerd door de touwtrekvereni ging Bathmen, Voor dit Wilde toernooi, dat wil zeg gen dat deze wedstrijden niet voor de competitie gelden maar dat er wel dezelfde regels van toepassing zijn volgens de reglementen der NTB, bestond goede belangstelling der ploegen. Daar men wel moest komen met een ploeg van in totaal beneden de 640 kg werden door de scheidsrech ters alle ploegen gewogen, het merk waardige feit deed zich voor dat er van de 12 ploegen er maar 4 bene den de 640 kg zaten Daarom heeft de jury belist alle ploegen die te zwaar zijn te diskwa lificeren. De strijd ging dus tussen de 4 ploegen: Eibergen Bathmen - Zieu- wert - Holten. De eindstand was: 1. Eibergen, 2. Zieuwert, 3. Bathmen en 4. Holten. Het ligt in de bedoeling om op maandagavond 30 oktober een leden vergadering te beleggen in café Kalf- sterman. Aanvang 20.00 uur. De rood-zwarten moeten zondag naar Rood Zwart in Delden. Dat wordt - als we ons herinneren - voor de thuis club een ander shirtje aantrekken. Het wordt voor de Holtense rood- - zwarten bovendien een moeilijke op gave, want de Deldenaren zijn op -ei gen terrein altijd bijzonder sterk ge weest. Hoewel zulks niet alles zegt, zij "hebben 8 punten uit 6 wedstrijden, terwijl Holten er 7 heeft uit hetzelfde aantal ontmoetingen. Rood Zwart is door de nederlaag van Hollen van zondag jl. van de 5e naar de 4e plaats opgeklommen. Het wordt dus een moeilijke opgave, maar bovendien zit ten de rood-zwarten met spelers moei lijkheden. D-a selectie was bij het op stellen van dit verslag dan ook nog niet bekend. Toch hebben wij vertrou wen, dat het legioen nu extra op zal komen om hun favorieten aan te moe digen. Dat hebben zij nu beslist wel nodig. De bus vertrekt om kwart over één van de Smidsbelt ook voor supporters. Zondag: Rood Zwart - Holten 2.30 uur; Holten 2 - Hector 2 10.00 uur, (Meermanskamp): De Zweef 3 - Hol ten 3 10.30 uur; Holten 5 - Haarl. Boys 3 11.00 uur, (Sportdal); Holten 4 - Twenthe 4 11.45 uur, (Meermans kamp); De Zweel" 5 - Holten 7 10.30 uur; Holten 8 - Holten 6 9.00 uur (Sportdal?). Ondertrouwd: J. Gerritsen Mulkes, 22 jaar, Wierden en G. Nijenhuis 19 jaar. G. J. Bekkernens, 23 jaar, en A. J. W. Scheperboer, 24 jaar, Lo- chem. H. Jansen 24 jaar, Wierden en Z. Lubberdink 23 jaar. Getrouwd: H. Bonhof, 31 jaar, De venter en J. H J. Schorfhaar, 30 jr. J. H. Klein Ligtenberg, 22 jaar, Rijs- sen en H. Kappert 19 jaar. Overleden: M. J. J. Pakkert 62 jr. overl. te Interlaken. In gebouw ,,Rehoboth" zal dins dagavond 17 oktober om 20.00 uur bijeenkomst worden gehouden, waar alle christen jongeren die evangeli- sche politiek willen bedrijven er hierover mee willen praten van har te welkom zijn. Rietvogels 3 - Holten 2 2-0 Ook in deze wedstrijd wias Holten 2, net zoals tegen WW 2 afgelopen zondag het slachtoffer van hun falen in het afwerken van vele doelrijpe kansen. Dit was al de derde achter eenvolgende wedstrijd waarbij onze jongens niet bij machte w.aren om slechts één doelpunt te scoren. Het was tenslotte nog Rietvogels wat vlak voor tijd de volle winst, greep toen de Holtense verdediging zwak in greep. Het tweede doelpunt in de laatste minuut was toen al niet meer van belang. We hopen dat het a.s. zondag tegen Hector 2 beter zial ge lukken en dat de beide puntjes in Holten zullen blijven om zodoende nog een kleine kans om in de kop groep mee te draaien te behouden A.s. zondag Holten 2-Hector 2 10.00 uur Sportpark. Holten 3 - WVV 3 2-0 In een uitermate spannende wed strijd heeft Holten 3 weer 2 kostba re puntjes gepakt. De hele wedstrijd door was Holten veel sterker maar het duurde tot 10 minuten voor tijd voor Holten zich losrukte van WVV 3. WVV beging toen de fout om te ver op te rukken wat hun fataal is ge worden. Eerst scoorde A. KI. Velder- man om even later gevolgd te wor den door Wilco Veneklaas, een 2-0 overwinning voor Holten 3 dus. De ze wedstrijd werd geleid door scheids rechter F. Groenewoud, die een voortreffelijke indruk heeft achter gelaten. Zondag naar de Zweef 3 koploper van de 3e klasse. Zo spelend als af gelopen zondag dan zijn er zeker winstmogelijkheden aanwezig. Het vertrek is om 9.45 uur vanaf Smids- beld. Haarl. B. 5 - Holten 5 1-5 Een overtuigend spelend Holten 5 heeft zondag Haarle 5 aan de zege kar gebonden. Door een moeizaam begin, met vaak misteude middenvelders, kreeg doel man van Beek handen vol werk. Overgeconcentreerd, het bewuste lesje geleerd, behoedde hij Holten 5 voor een achterstand. Na 20 minuten nam Holten 5 't ini tiatief wat spoedig leidde tot 1-0. Een terecht toegekende strafschop lepel de H. Deijk onberispelijk achter de Haarle doelman. Nog voor de rust tilde H. v.d. Pluym met een flitsend schot de stand naar 2-0. Na de thee een sterker Holten met een verwoed strijdend Haarle, dat aanvallend werd afgestopt door een stsrk spelende Holten-defensie. Joh. Walters zorgde in de tweede helft nog voor 3 doelpunten, alvorens Haarle wist tegen te scoren. Een welverdiende overwinning, die per spectieven biedt voor de zware strijd a.s. zondag tegen Haarle 3. Aanvang 11.00 uur „Sporthal." Holten 6 - Omhoog 5 0-1 Een zeer slechte wedstrijd welke dan ook verdiend werd verloren, de inzet van sommige mensen is hier wel de oorzaak van. Ook de doelpun- ten-machine was niet erg op dreef, Schutters als H. J. Vosman, F. Bek kernens en A. F. Egberts, waar wa ren zij afgelopen zondag. Hopelijk zijn zij a.s. zondag de koele afma kers voor Holten 8. Want wil Holten 6 zich een goede plaats op de rang lijst verwerven dan dient Holten 8 toch wel verslagen te worden. Deze wedstrijd begint om 9 uur terrein sportdal. Holten 7 - Haarl. B. 7 1-3 Geplaagd door blessures is Holten 7 er weer niet in geslaagd om de winst binnen te halen. Holten speelde wel aanvallend maar wist dit voor de rust niet in doelpun ten uit te drukken. Na een half uur spelen wist Haarle echter 0-1 van te maken. Deze stand ble°f tot de rust. Na de rust hadden de Holtena ren enkele veranderingen aange bracht. Dit leverde echter geen voordeel op. Integendeel, na een kwartier spelen maakte Haarle er 0-2 van. Vijf mi nuten later wist H. Nikkels een cor ner ineens in een doelpunt te ver werken. Een kwartier voor het einde be paalde de midvoor van Haarle de eindstand echter op 1-3. Ook de vierde wedstrijd heeft Holten BI in winst weten om te zetten. Des te verheugender is dit resultaat, daar het vooral voor de rust, werd behaald met bijzonder aardig voetbal. Dit in tegenstelling tot de vorige ke ren. De score zou aanmerkelijk hoger uitgevallen zijn, als de tegenstanders niet hun toevlucht hadden gezocht in het onderbreken van doelrijpe kansen op een manier, die weinig met voet bal te maken had. Dit had tot ge volg dat ze niet alleen twee punten verloren naar bovendien twee spelers voortijdig door de scheidsrechter naar de kleedkamer zagen gestuurd. Bij de rust hadden de B'ers reeds een veilige 3-0 voorsprong, die na de rust nog vergroot werd tot een geenszins geflatteerde 4-0 overwinning. Toch zit ten er speltechnisch dachten we nog wel meer mogelijkheden in deze ploeg. Aan jullie B'ers om dit te bewijzen. Eversberg BI-Holten B2 4-2 In de beginfase werd de strijd volko men door Eversberg gedicteerd en na ongeveer 20 minuten spelen bracht hun snelle middenvoo» de stand pa 'n solo zeer verdiend op 1-0. Het zag er naar uit dat Eversberg zou door drukken doch Holten wis' dankzü de zwakke achterhoede van de tegenpar tij gelijk te komen (1-1). Na de rust was het weer de middenvoor van Eversberg die van een slechte te rugspeelbal wist te profiteren en zo doende bracht hij de stand op 2-1. Hol ten B2 was hierdoor geheel van slag geraakt waardoor Eversberg de stand gemakkelijk tot 4-1 kon vergroten Enkele minuten voor het eindsignaa» werd een Holternspeler in het stra schopgebied onderuitgehaald. De toe gekende strafschop werd benut zodat de eindstand op 4-2 kwam. Helaas ont breekt het een aantal B2 spelers aan voldoende inzet getuige het feit dat een Holten speler (Sjors Dijkstra) in de tweede helft na de verkregen ach terstand zonder enige reden het veld verliet. Een bijzonder onsportief ge drag tegenover zijn medespelers. Holten Cl Almelo Cl 0-0 In het begin van de competitie ont brak het dit elftal aan inzet. Nu die er wel is wordt plotseling de tactiek «n techniek vergeten. Als hier wat (fci gedaan wordt dan zal dit elftal zeker aan de kop van de ranglijst blij ven meedraaien. Holten C2 won in een zeer goede wed strijd verdiend van Enter C2 (1-6) Blijven deze jongens zo spelen dan zal ook dit elftal bij de bovensten gaan meedraaien. Holten C3 behaalde zijn eerste over winning van dit seizoen en dit gebeur de in de thuiswedstrijd tegen Excel sior C5. De achterhoede van Holten speelde weliswaar nog geen sterke wedstrijd, naar doordat Excelsior niet met 'alrijke kansen wist om te springen en de Holter voorhoede zeer schotvaar dig was. werd 't een verdiende over winning (4-1). WVV Dl-Holten Dl was in de eerste helft een gelijkopgaande strijd, maar door goed te profiteren van twee kee- persfouten had Holten met de rust een 2-0 voosprong. 'Na de rust waren on ze jongens veel sterker en door goed samenspel werd de W.V.V.achterhoe de herhaaldelijk uit positie gespeeld, dit resulteerde tenslotte in een 6-0 overwinning. Holten EI - Blauw Wit EI 1-2 De plaatselijke derby tegen Blauw Wit hebben onze jongens niet in hun voordeel kunnen beslissen. Direct na de aftrap kwam men met 1-0 voor, maar door twee afstandsschoten werd het vonnis voltrokken. Het slot-offen- sief bracht geen resultaat. F2 en E3 verloren beiden zeer ver diend met 4-0 van De Zweef en E4 gelukte het om in Nijverdal tegen SVVN gelijk te spelen. Voor aanstaande zaterdag staan de volgende competitie wedstrijden op het programma: Holten AI - De Zweef AI. Aanvang 3.45 uur. Sportdal; En ter Vooruit B2 - Holten B2 Aanvang 3.15 uur. Vertrek 2.30 uur. Holten CI- KOSC Cl, aanvang 2.30 uur, Sportdal; DES C2 - Holten C2 Aanvang 2.15 uur, vertrek 1.30 uur; De Zweef C4 - Hol ten C3 Aanvang 3.15 uur vertrek 2.30 uur; Holten Dl - Enter Vooruit Dl, aanvang 1.15 uur, Sportdal; Twenthe EI - Holten EI, aanvang 2.0» uur, vertrek 1.15 uur; Haarle E2 Holten E2. aanvang 10 uur, vertrek uur; Haarle E3 - Holten E3, aanvang 9.15 uur, vertrek 8.15 uur; Haarle E4 Holten E4 Aanvang 11 uur, vertrek 10.30 uur. Blauw Wit 2 heen een forse zege benaaid op Daarierveen 3, aat vanai 't oeginsignaal van Blauw-Wit scheids rechter Dick Beldman al in de ver dediging weid gedrongen. De wedstrijd was nog maar een paar minuten oud toen Ap Jan: buiten bereik van de doelman op lat knalde en na 8 minuten kon de verdediging slechts redden tenttuSke van een strafschop die door Ab Nije- huis hard en zuiver werd benul (1-u). Ap Jansen inaakie er na fu minuten spelen 2-0 van en Bert Rietberg zorg de voor 3-0. Even voor rust werd een harde in zet door de rechtsachter binnen de 16 meter mei oe nanu gespeeld en Nijenhuis mocht z'n tweede straf schop nemen. Hij school tegen ae paal maar Schreurs was zeer attent en het was 4-0. Na de thee waarin de gastheren de doelman hadden vervangen bracht Bert Rietberg de stand al vrij snel op 5-0 en 6-0 (uit een vrije trap van Wiersma), Ap Jansen zorgde voor 7-0, Wilco Dikkers maakte er 8-0 van en met nog vijf minuten te gaan bracht Bert Rietberg de eindstand op 9-0. De Blauw-Witte junioren B 1 zijn er tot nog toe ni,et in geslaagd een wedstrijd te winnen. Tegen het bezoeikende Nijver dal BI werd tot ver in de tweede helft goed gespeeld en de voorsprong van 2-1 was verdiend. De laatste 20 minuten gaf Nijver dal volledig de toon aan en won verdiend met 5-3. Henk Veltkamp, Jan Verveda en Gerrit Stam zorg den voor de doelpunten. De junioren C I kwamen op „Meer- manskamp" heel goed voor de dag tegen-Hulzense Boys C I. Ze won nen zeer verdiend met 3-0. Albert Kolkman schoot. 2 x raak en Wim Rietberg trof een keer de roos. De junioren C 2 -stonden in Alme lo Oranje Nassau C 4 geen doelpun- tjës toe, maar kwamen ook zelf niet tot scoren. Eindstand dubbelblank. De junioren D I behaalden in En ter tegen Enter D I een verdiende 2-0 zege. Teun Schuppert en Gerrit Bronsvoort zorgden voor de volle buit. Voor de jeugd is er zaterdag a.s. een viswedstrijd in de Schipbeek. Van 8.30-10.00 uur verzamelplaats Wijipertsbrug. De wedstrijd is tot een leeftijd van 15 jaar. Tevens zijn er tegelijkertijd Scholenwedstrijden. Elke school zal 5 deelnemers afvaardigen. De Dorpsschool van meester Brou wer zal de beker moeten verdedigen. De scholen die hier aan deelnemen zijn Dorpsschool, „De Schakel", Kol- school, Larensebroek en Markelose broek. Er zullen mooie prijzen aanwezig zijn voor de prijswinnaars. Er wordt een grote opkomst ver wacht. Andere jaren waren er zo'n 65 deelnemers. De M.A.C. „De Holterberg" heeft weer een uitvoerig winterprogram- ma opgesteld, dat zich niet alleen be perkt tot oriënteringsritten en auto crossen. I-Iet begint al op 14 oktober met vissen in een kolk bij Zutphen, waarvan de secretaris van de motor club, de heer Joh, Arfman, het vis recht heeft. Men vertrekt 's morgens om 9.00 vanaf het clubhuis café ,,De Biester". Het inschrijfgeld bedraagt f 3.50. Opgave voor 7 oktober a.s. Op zondag 15 okt. volgt dan een oriënteringsrit door de contreien van Holten met de start om 14.00 uur van af genoemd clubhuis. De eerste van een serie van vijf clubavonden wordt gehouden op 3 november, en daarna volgen deze avonden op 1 december, 5 januari, 9 februari en 2 maart. Op zaterdag, 18 november, heeft de jaarlijkse ge- zelligheidsrit plaats. Het is geen orienteringsrit, want de opdrachten bestaan voornamelijk uit kegelen, steltlopen, schieten, vragen beant woorden en dergelijke. Na afloop wordt voor de inwendige mens ge zorgd. Het clubblad „De Knalpiepe", waar in dit programma voorkomt, bevat weer tal van wetenswaardigheden en wenken, die van nut kunnen zijn bij het deelnemen aan de veelvuldig ge organiseerde oriënteringsritten. Het elftal dat zaterdag zal spelen tegen het eerste van Spel. Daarle zal worden gekozen uit de volgende selectie: F. van Gennep, doel, C. P. Beuken kamp, H. Hovenkamp, J. Thalen, G. Dikkers, J. W. Beldman, H. Aan stoot Sr. H. Aanstoot Jr.. G. Schöp- pers, E. Beldman, J. W. Manen- schijn, A. Fockema Andrea, G. J. Landeweerd. Selectie 2c elftal: J. Pullen, C. Meindersma, A. Nijenhuis, J. Riet berg, R. G. Veldhuis, H. Wiersma, J. E. Stam, A. Schreurs, W. Dikkers, A. Jansen. A. Rietberg en J. Kolk man. Dinsdag was het vijf en twintig jaar geleden, dat Gerrit Megelink bij gebr. Dikkers in de bakkerij in dienst trad. - Vanaf zijn prille jeugd was Kfj steeds bij de familie Dikkers en in de bakkerij kind aan huis, zodat er een hechte band ontstond, 's Avonds werd op dit heugelijke feit een glaas je gedronken, met de jubilaris ge toost en werden hem als blijk van waardering voor zijn enorme toewij ding voor de zaak door directie en personeel geschenken aangeboden. In het gebouw „Rehoboth" stijlvol en rijk getooid met herfst bloemen, werd donderdagavond het feit herdacht dat een kwart eeuw geleden de Geref. Vrouwenvereniging „Priscilla" werd op gericht. De le presidente van de vereniging mevr. J. Aanstoot- Stam sprak in een woord van welkom haar vreugde uit over de grote belangstelling en zij ging voor in gebed na het gezamelijk zingen van het bekende gezang „Lof zij den Heer, den Almachtigen koning der ere". Bij de hierna volgende openingsli turgie werd de verbindende tekst gesproken door de presidente en het bestuurslid mevr. J. Hulsman-Lan- dëweerd, terwijl met orgelbegelei ding van mevrouw Kruk-Aanstoot en kele gezangen werden gezongen. Na een luimige voordracht, de ti tel „Teleurstelling" wees in een an dere richting, door mevrouw T. Stam-Stam brachten de bestuursle den de dames H. Bolink-Landeweerd en H. Landeweerd-Stam een op rijm gesteld verslag uit over de afgelo pen 25 jaar. Enkele regels hieruit: „De dames W2rden toen als „zus ter" aangesproken, later is de naam „mevrouw" doorgebroken. In 1953 kwam het vrouwenkiesrecht in beraad, wat een vooruitgang, ze zitten nu al in de kerkeraad". GELUKWENSEN De eerste die de jubilerende vere niging gelukwenste was mevrouw F. Hoogkiamp-Wolting de eerste presi dente en mede-oprichtster. Zij herin nerde aan de tijd dat een vrouw geen lid was van een vereniging. Zij hoorde 's avonds thuis. Thans is 't een gewone zaak dat vrouwen hun eigen verenigingen hebben. Veel is er sinds de oprichting van „Priscil la" verandert, rnaar een ding is ge- Het derde heeft in Rijssen tegen Excelsior 8 een zware nederlaag leden. Voor rust gaven de Blauw Witten goed partij maar in de 2e helft liet men het totaal afweten en 't was voor de voorhoede van de rood- witten helemaal niet moeilijk om tot 6-0 uitgelopen. Het laatste kwartier werkte Blauw Wit hard om een debacle te voorko men en kreeg men meer greep de aanval van de gastheren. Al met al een wedstrijd om snel te verge ten. Blauw Wit I krijgt het eerste van Sportclub Daarle op bezoek, dat za terdag gelijk speelde tegen het ster ke Kloosterhaar. Sportclub Daarle is altijd een heel lastige tegenstander geweest voor Blauw Wit en zal dit ook deze keer zeker weer zijn. Aanvoerder Hovenkamp en z'n man nen zullen goed op hun (voetbal) tel len moeten passen. De wedstrijd, te leiden door scheidsrechter R. J. v.d. Graaf, begint om 2.30 uur. Blauw Wit 2 wacht een zware strijd in Vrie- zenvëen tégen het vierde van DOS. Aanvang: 13.30 uur. Stand 4e klasse: Kloosterhaar 4 5-9; Blauw Wit 2 5-8: DOS'37 6 5-8; DOS '37 4 5-6ASV 5 5-6; SVZW 4 5-5; Daarle 3 5-4; Daarierveen 3 5-3; DE- TO 7 5-2 SVV 3 5-0. Blauw Wit 3 speelt om half drie thuis tegen SVVN 5 en het vierde speelt uit tégen Hulzense Boys 4. Aanvang 12 uur. Vertrek 11.00 uur. Blauw Wit heeft in de uitwedstrijd te gen Sibculo I een zeer goede presta tie geleverd met het behalen van een gelijkspel en heeft zelfs betere kan sen gehad op de volle winst dan de gastheren. Het was 'een gelijk opgaande strijd, die zich voor een groot deel afspeel de op het middenveld. Technisch waren beide ploegen volko men aan elkaar gewaagd en beide keepers werden herhaaldelijk door de aanvallers aan de (voetbal) tand ge voeld. Kort voor de rust zag het er •ven benauwd voor Blauw Wit uit rloch Beukenkamp redde op de doel lijn. Henk Aanstoot jr. kreeg vlak voor 't rust signaal van de pexfect leidende scheidsrechter de Jonge een pracht kans om te scoren doch hij schoot juist naast. Na de thee ging Sibculo meteen fel in de aanval en doelman van Gennep hield er o.a. eeen gevaarlijke schui ver inde benedenhoek schitterend uit. Bij een vrije trap van Beuken kamp ldopte Jaap Thalen die blieme partij speelde rakelings over en bij een afstandsschot van Dikkers kwam de lat de doelman te hulp. Al met al een sportief en spannend duel. Bij Blauw Wit werden na rust Aan stoot sr. en Fockema Andreae resp. vervangen door E. Beldman en J. W. Manenschijn. Stand eerste klasse A: Sibculo I 4-7 Kloosterhaar I Blauw Wit I Boswinkel I Daarle I D.V.O. I Eversberg I Drienerlo I VESOS I Denekamp I 5 - 7 4 - 5 bleven, namelijk dat de vereniging zich nog altijd buigt over het Woord van God. Mevrouw Van Engbrink-Ramaker die het woord voerde namens de plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond wees on der andere op de goede verstandhou ding tussen de verschillende vereni gingen in Holten. Ook mevrouw Vogely die kwam ge lukwensen namens de Hervormde Vrouwengroep wees hierop en ze zou graag zien dat men nog vaker bij el kaar kwam om te praten over tal van onderwerpen. De Gereformeerde Jeugdvereni gingen waren vertegenwoordigd door Tonny Landeweerd en Johan Schup pert. De jeugd zal ter zijner tijd dit werk over moeten nemen en het zou nuttig zijn om eens samen te verga deren. Ds. R. A. Hoogkamp die sprak na mens de kerkeraad der geref. kerk herinnerde aan de tijd van oprich ting. In de kerkeraad werd toen zelfs de vraag gesteld „Is dat nou eigen lijk wel nodig?". Het duurde niet lang voordat men het goed vond en men ging het werk steeds meer waarderen. De kerkeraad is blij dat het zo goed is gegaan en wenst U ook voor de toekomst de zegen des Heeren zo besloot ds. Hoogkamp. Bestuur: staande v.l.n.r., mevr. Stam-V eldhuis en mevr. Bo- link-Landeweerd. Zittend v.l.n.r.. de dames Lan deweerd - Stam, J. Aanstoot - Beldman en J. Hulsman-Lande- weerd. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer D. Beldman na mens de Geref. Mannenvereniging én door de mede-oprichtster me vrouw Beldman-Verveda te Zutphen. Alle afgevaardigden lieten hun ge lukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Een bloemen hulde werd gezonden door de eerste secretaresse mevrouw Wiersma te Hoogeveen. De dames Beldman-Klein Nagel voort; Ekkelkamp-Beuze, Reinink- Beldman. Smit-Nijland en Klein Na- gelvoort-Middelesch die sinds de op richting lid zijn werden door de 2e presidente mevrouw Hulsman-Lan- deweerd in het „zilveren zonnetje" gezet. Na de pauze waarin koffie met gebak werd gepresenteerd werd ein feestprogramma afgewerkt het welk buitengewoon in de smaak viel. Na een woord van dank door de presidente mevrouw Aanstoot-Beld- man tot allen die belangstelling toon den en meewerkten aan het welsla gen van de jubileumavond eindigde ds. R. A. Hoogkamp met dankgebed nadat nog gezamenlijk was gezon gen het bekende gezang ,,'k Wil U o God mijn dank betalen". Voor junioren en pupillen luidt het programma: Junioren: Nijverdial BI- Blauw Wit BI 3.15 uur, vertrek 2.30 uur; Blauw Wit Cl, 3.15 uur; Blauw Wit C2 is vrij; Blauw Wit Dl - Twen the Dl 2.00 uur. Pupillen: De pupillen spelen met in gang van 14 oktober alle wedstrijden op het nieuwe sportcomplex Meer manskamp. Blauw Wit El - Hector E2 11.00 uur; Blauw Wit E2 - SVVN E4 9.15 uur; Blauw Wit E3 - SVVN E5 10 uur; Nijverdal E5 - Blauw Wit G4 11 u vertrek 10.30 uur; Excelsior E7 Blauw Wit E5 9.15 uur vertrek 8.45 u Ds pupillen en junioren vertrekken bij uitwedstrijden vanaf 14 oktober altijd bij het parkeerterrein van het nieuwe sportpark! Blauw Wit El was op het sportpark Meermanskamp de gast van Holten El. Enthousiast en spor tief spelend wisten de elf van Blauw Wit EI de tot dan toe ongeslagen te genstanders zowaar twee puntjes te ontfutselen. Een 1-0 achterstand werd door een schotvaardiger Blauw Wit veranderd in een 2-1 voorsprong. Bert Jansen en Gerard Aanstoot zorg den voor de doelpunten. Bij 2-1 bleef het. Blauw Wit E2 speelde tegen Excelsior E5 deze keer een teleurstellende wed strijd. Voetbal zonder fut. Tegen over de twee goais van John Voge ly en Focco Abrna voor Blauw Wit kwamen er 4 van de Rijssenaren. 'Blauw Wit E3 speelde ook thuis. Het werd een spannende strijd tegen Ex celsior E6. Blauw Wit was lange tijd aan de leiding door ei i doelpunt van André Schuppert, maar de kansen keerden toen keeper Henk Meken- kamp twee keer een bal moest laten gaan. André Schuppert zorgde met zijn tweede doelpupt toch nog voor een wedstrijdpunt. Eindstand dus 2-2. Om ruim 9 uur was de grote derby tussen Blauw Wit E4 en Blauw Wit E5 begonnen. E5 was vast van plan om revanche te nemen voor de nederlaag van enkele weken terug. Uit een corner van Gerard Abma trapte E4 in eigen doel. Maar Theo Harting bracht de partijen op gelijke hoogte. Eindstand 1-1. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het kampi' mschap gehouden wedstrijden werden de volgende pun ten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 126 pnt. 2. H. J. Nekkers 116 pnt. 3. G. J. Schuppert 115 pnt. 4. H. Paalman 114 pnt. 5. J. van Asselt 114 pnt. 6. B. J. Oplaat 99 pnt. 7. G. Koopman 94 pnt. Groep B: 1. G. A. Haverslag 117 pnt. 2. J. A. Aanstoot 115 pnt. 3. D. J. Nijendijk 12 pnt. 4. G. Jansen 98 pnt. 5. A. J. Bos 95 pnt. 6. J. Sluiter 95 pnt. 7. A. Paalman 85 pnt. 8. J. Bouwhuis 83 pnt. Groep C: i. A. Bieleman 111 pnt. 2. E. J. Denekamp 106 pnt. 3. A Drenth 105 pnt. 4. A. Pekkeriet 94 pnt. 5. H. J. Bekkernens 83 pnt. 6. G. J. Aaftink 78 pnt. 7. F. Sluiter 72 pnt. Vrijdagavond (6 okt.) werd in res taurant „Annink-Pot" te Beckum een contactavond belegd voor de leiders en trainers van de ZW „Blauw Wit" Voor de pauze werd er door de da mes en heren gekegeld en de pauze was er een hoogst gezellig samenzijn in een der bijzalen van het restau rant waar ook nog even tijd gevon den werd voor bingo. Al met al een fijne gezellige avond die om was voor dat men het in de gaten had. De prijzen die voor het kegelen be schikbaar waren gesteld werden bij de dames gewonnen door: mej. Hutma, 2. mevr. Veldhuis-Willems, 3. mevr. Rosma-Schuppert. Bij de heren werden resp. 1, 2 en 3 R Veldhuis, J. Mcijcrink en Jaap Tha len. De heer B. Rietberg, wonende in het Neerdorp op boerderij „Voel- man" vond maandag j.l. een vuur stenen bijl bij het opgraven van een oud straatje, indertijd gelegd van veldkeien rond de plek waar in het verleden een schuurtje stond. De bijl is onder te brengen in het jonge steentijdperk en zal wel zo'n 4000 jaar oud zijn. Hoewel er gedacht wordt door sommigen aan Trechter- bekercultuur (Hunebedbouwers) is dit niet zeker. Drs. A. Verlinde, de Overijsselse archeoloog bij de dienst van het Rijks oudheidkundige bodem onderzoek (ROB) zal deze vondst aan een nader onderzoek onderwer pen. Correspondent van het ROB is voor Holten de heer B. H. Brouwer, Rö- rikstraat 1, tot wie men zich kan wenden indien vondsten zijn gedaan. Vroeger dacht men dat vondsten moeten worden afgestaan. Het ROB neemt kennis van de vondsten, regis treert deze en de vinder kan er weer over beschikken. In vele ge vallen worden ze wel afgestaan aan musea, maar dat is een zaak van de eigenaar. Voor de wetenschap is het belangrijk, dat gevonden pre historische voorwerpen worden ge registreerd. Zo krijgt men kennis van vroegere bewoning daar verschil lende volkeren eigen aardewerk- ei gen bijlvormen en dergelijke had den. Door tijdsgebrek konden wij het raadsverslag deze week niet hele maal afwerken. De rest zullen we in ons volgend nummer opnemen. Redactie Hollens Nieuwsblad. In een slechte wedstrijd is het vierde elftal er niet in geslaagd de ongeslagen Nijverdallers een neder laag te bezorgen. Toch namen de Holtense jongens in de eerste helft door Overvelde en Wansink tot twee maal toe een voorsprong, maar toen de zwak leidende arbiter net voor de rust een buitenspelsituatie ver keerd beoordeelde betekende dat 'n 3-2 voorsprong voor de Nijverdal lers. In de rommelige tweede helft werd er niet meer gescoord. Een wat verkeerd gebruik van het roule- ringssysteem heeft Holten parten gespeeld, al was de Nijverdalse over winning niet geheel onverdiend. De biljartcompetitie van de biljart bond „Ons Genoegen" is weer van start gegaan. Aan deze strijd nemen 27 verenigingen deel met 65 viertal len, die in vijf klassen zijn ingedeeld t.w. een hoofdklasse en een le tot en met 4 klasse. Het zijn de verenigin gen „O.B.K.", „Oudelaar". „N.B.C." „K.O.T.", „De Poppe" en „Budde" te Nijverdal, „De Ster", „H.B.C.", „De Tonne" te Hellendoorn, „Ten Berg", „Bolschers", Dreijerink" en „Braamhaar", Enter, „Kalfsterman", „Het Anker" „Jansen" en „De Waag" te Holten, „Haarlerberg" „Lierinck" te Haarle, „M.K.V.", Raalte, „Spekhorst", „Vios", „Koe dijk", „V.O.G." en Royal" te Rijs sen, „Vloedgraven" te Luttenberg en „DOK" te Wierden. De meeste club namen zijn afgeleid van de naam der lokaliteit waarin zij spelen. Voor al deze viertallen zijn vaste speelavonden vastgesteld van maan dag tot en met vrijdag. Er is een vol ledig programma voor alle klassen opgesteld tot de 13e week n.l. van 18-22 december. Daarna vinden in ja nuari tot en met april de retumwed- strijden plaats, zodat de ontvangen de vereniging dan bezoekende vereni ging wordt. Het is een uitstekend schema, zodat ieder vrertal weet waar het aan toe is. Hier heeft de secretaris, de heer H. Dekker te Hol ten veel werk mee gehad. Competi tieleider is de heer E. te Kolstee, Willem de Zwijgerstraat 9 te Nijver dal. Alle spelers moeten worden op gesteld volgens bereikt gemiddelde van het seizoen 1971-1972. Invallers moeten opgesteld worden op de plaats waarop hij volgens hun gemid delde thuis horen. In de meeste vallen zal dat de vierde plaats zijn-

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5