ROOD Zilveren Kinder-postzegels Holten zondag voor een zware opgave De rood-zwarten hebben „Meermanskamp" prachtig ingewijd Goede resultaten voor ponyruitertjes Hockeyclub „Holten kan van start gaan Uitslagen en resultaten lagere seniorenelltallen S.Y. Holten Blauw Wit won verdiend Blauw Wit 2 won royaal Z.C. „Twenhaarsveld sloot zomertraining af met kilometer-race Uitslagen jeugd en programma S.Y. Holten Voetbalprogramnia SV Holten Wijziging vertrek en aanvangstijd Damesvoetbal BI. Wit 1 - VESOS1 NOOIT DOOR Holten-Enter 1-0 Programma Blauw Wit Touwtrekver. ,OKÏA* maakte trip naar Duitsland Mgi iW Terreinen beschikbaar Vrjjdag 29 september 1972 f Holten moet zondag naar Goor en krijgt tegen Hector misschien wel een van de zwaarste opgaven in deze competitie. Het is nummer 2 tegen nummer 1, want de Gorenaren zijn van de 4e plaats op de ranglijst al snel opgeklommen naar de 2de plaats Op eigen terrein zijn ze bijzonder sterk en fanatiek, zodat de rood zwarten zeker alle zeilen zullen bij moeten zetten om een gelijkspel of een overwinning uit het vuur te sle pen. Maar de resultaten van de vier gespeelde wedstrijden wijzen er op, dai zij hun mannetje wel staan. Het vertrek van de bus ook voor de supporters is bepaald op 13,15 uur vanaf de Smidsbelt. De selectie is als volgt bepaald J. Deijk. D. Pasop, G. Soer, G. Paal man, W. Dikkers, G. Brands, S. Meinsma, H. Hoefman B. Kna pen, A. Reijlink, Joh. Veneklaas, G. Oolbekkink, H. Kallsterman en W. Kaiser. Er is een voorwedstrijd tussen Hec- tor-pupillen en Holten-pupillen. Aan- van: 13.30 uur. De uitslagen, de stand en het pro gramma van 4b zien er als volgt uit: Hector-Wierden 2-0; Reutum-Nijvér- dal 3-0, NEO-Unisson 0-0, OSV-Wil- helminaschool 1-4, Holten-Enter 1-0. Hector 1—Holten 1 2.30 uur Holten 2—-WW 2 10.00 uur (Meermanskamp) GFC 3—Holten 3 10.00 uur Holten 5—Omhoog 3 10.00 uur Holten 4—SOS 3 10.00 uur Me erm anskamp SOS 4—Holten 7 10.30 uur Holten 9Enter 8 2.30 uur Holten 8—SDOL 4 12.15 uur RKSV 5—Holten 6 12.15 uur Het zaterdagprogramma staat in 't verslag van de afgelopen zaterdag. Zie ook de wijziging van Heracles c 1Holten c 1. Voor de wedstrijd Heracles c 1— Holten cl is de vertrektijd gewij zigd in 12.30 uur en het aanvangs- uur wordt 13.15 uur. Holtense jonge dames en meisjes, die graag voetballen kunnen hier voor in Rijssen terecht bij de VV „Excelsior'31". Deze vereniging heeft reeds meer dan een jaar een damesafdeling, die het in de compe titie bijzonder goed doet. Voor na dere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit num mer. Het elftal van Blauw Wit dat za terdag om 2.30 uur op het Sportpark „Meermanskamp" zal spelen tegen het Hellendoornse ,,Vesos" zal wor den gekozen uit de volgende spe lers: F. van Gennep, doel, C. P. Beukenkamp, G. J. Landeweerd, H. I-Iovenkamp. G. Dikkers, J. Thalen, J. W. Beldman, E. Beldman, G. Schöppers, H. Aanstoot Sr., B. Riet berg, H. Aanstoot Jr. en J. W. Ma- nenschijn. Uit de volgende spelers zal Blauw Wit 2, dat uit speelt tegen het on geslagen Kloosterhaar 4, worden ge kozen: Pieter Dijkstra, doel, J. Pullen, J. A. Nijenhuis, J. Rietberg. H. Wiersma, Joh. Stam, R. G. Veld huis, A. Schreurs, Jan Kolkman, A. Jansen, W. Dikkers, A. Fockema Andreae en C. Meindertsma. Holten (1) Hector (4) W'school (5) Reutum (8) Rood Zwart La Premieère NEO (7) Enter (6) Unisson (9) Wierden (11) Nijverdal (10) 4 3 1 0 7 8- 4 4 3 0 1 6 9- 3 4 3 0 1 6 8- 4 4 2 1 1 5 6- 3 4 2 1 1 5 6- 4 (3) 4 2 1 1 5 4- 3 4 2 1 1 5 6- 5 4 2 0 2 4 4- 4 4 0 3 1 3 4- 6 5 1 0 4 2 5- 8 4 1 0 3 2 3-10 OSV (12) 5 0 0 5 0 6-15 Zondag: Hector-Holten. Wierden- Rood Zwant, La Prerrtière-Reutum, Nijverdal-NEO, Unisson - OSV, Wil- helminaschool-Enter. Almelo 3 - Holten 2 0-0 In het begin leek het erop dat Hol ten gemakkelijk de zege zou kun nen behalen. In de eerste vijf minuten werden twee prachtige kansen door de Holtenaren gemist, oog in oog met de Almelose doelman faalden onze voorhoedespe- lers. De vredediging van Hol ten had deze dag een m.akje aan de Almelose aanvallers. De rust brak met een blanke stand aan. Ook na de thee hetzelfde spelbeeld: 'n veel ster ker Holten maar scoren bleek een te moeilijke opgave. Bij een voorzet van T. Scheperrman over rechts kwam de bal buiten bereik van de keeper via de binnenkant van de paal het veld weer in en zelfs rechtsback J. Spakman kreeg vlak voor 't einde nóg een unieke kans om te scoren. Al met al een sportieve wedstrijd, die goed geleid werd' door scheidsrechter G. Elferink. Door dit resultaat blijft Hol ten 2 aan de leiding in 2E. "A.s. zondag 10.00 uur Sportpark Hol ten 2-W.V.V. 2. Holten 3 - Luctor 4 4-3 In een zeer goed gespeelde wedstrijd heeft Holten 3 2 punten weten te pak ken van koploper Luctor 4. In het begin leek het andersom te gaan, want, met 2 fraaie treffers nam Luc tor de leiding, maar Holten knabbel de voor rust nog iets van deze ach terstand terug, zodat de rust inging met een 1-2 achterstand. Na rust leek het erop of Holten een mentale injec tie had gekregen, want de achter stand werd zowaar omgebogen in een 3-2 voorsprong. Jammer was het daarom dat een verdedigingsfout er de oorzaak van was dat de partijen weer op gelijke hoogte kwamen. Maar Holten liet het er niet bij zit ten en nam 12 minuten voor tijd een verdiende 4-3 voorsprong om deze niet meer af te staan. Zondag a.s. G.F.C. 3-Holten 3, aan vang 10 uur. Vertrek per auto om 9.15 uur vanaf Smidsbeld. Enter 6 - Holten 4 1-5 I-Iolten 4 dat met 1 invaller in het veld kwam, doelman Jansen had griep, speelde zondag de eerste 20 minuten zeer aanvallend, dit resul teerde dan ook in de stand 4-.0. De rest van de wedstrijd was maar een matige vertoning, waai'in men alleen maiar zijn plicht deed om de rest van de tijd vol te maken. In de 2e helft werd nog 2 maal gescoord, 1 maal door Holten en 1 keer door de tegen partij. Dit laatste kwam tot stand via 'n strafschop veroorzaakt door Kleine. Vermeldenswaardig nog Blauw Wit heelt in Nijverdal tegen het eerste van SC „Eversberg" een verdiende, overwinning behaalde. De Blauw Witters waren technisch beter en speelden met veel meer inzet dan de gastheren. Eversberg trok vanaf het begin signaal fel ten aanval, een aanval die Zonnebelt besloot met een hax-d schot dat via de onderkant van de lat tegen de grond stuite. De gast heren juichten reeds omdat de bal achter de doellijn zou zijn geweest doch scheidsrechter v.d. Graaf zag er geen treffer in. Na plm. een kwartier sDelen kwam Blauw Wit door Jaap Thalen op 1-0 doch 5 minuten later bracht de snelle midvoor Latul, die toen even aan de aandacht van Beukenkamp en Lande weerd was ontsnapt, de balans weer in evenwicht (1-1). De gelijkmaker was voor Blauw Wit een reden om nog iets sneller te spe len en in de 22e en 25 minuut schoot Henk Aanstoot Jr. uit zuivere passes van Hovenkamp en Dikkers raak (3-1). Blauw Wit ging het toen wat kalmer aan doen, de gastheren kwamen tol goede aanvallen en enkele gevaarlij ke schoten die door doelman v.an Gen- ne onschadelijk werden gemaakt. In deze korte periode van licht over wicht van Eversberg raakten Ep Beldman en Gerrit Schöppers gebles seerd waarvoor Manenschijn en Bert Rietberg binnen de lijnen kwamen. Na de rust heeft Eversberg er nog alles 'aan gedaan om tot een beter resultaat te komen doch ze kwam niet verder dan een wegens hands af gekeurde treffer. De laatste tien minuten beheerste Blauw Wit het spel weer volledig. Rietberg kreeg toen nog een zeer goe de kans om op 4-1 te komen en Henk Aanstoot Sr. werd een sublieme kans om te scoren' door een veel te harde en unfaire charge ontnomen doch de scheidsrechter zag er geen strafschop de sportiviteit waarmee aan beide kanten werd gestreden, dat is in vroegere jaren wel eens anders ge weest, A.s. zondag 10 uur Holten 4- SOS 3 op het sportpark. Het gevecht om de 2e plaats. Mensen sterkte. SDOL 3 - Holten 5 1-1 ■Holten -5 heeft zondag in een matige partij voetbal geen kans gezien bei de puntjes mee naar huis te nemen. Een in het begin vlot combine rend SDOL stelde de Holten-achter hoede dianig op de proef, wat nu 7 minuten al leidde tot 1-0. Mede door een voortreffelijk op dreef zijnde doelman van Beek wist Holten de schade verder te beperken en het injtiatief tot zich te trekken. Na een aantal prachtige kansen on benut te hebben gelaten was het Ben nie Paalman, die na een prachtige pass van Johan Wolters wist tegen te scoren. Ruststand 1-1. Na de rust was Holten 5 weer heer en meester, doch door domme pech, met schoten tegen paal en lat, werd er niet meer gedoelpunt. Vermeldenswaard is no' het lang ver wachte heroptreden van Henk Hen driks, die de oude vorm weer voor zichtig tentoonspreidde. Holten 6 - Haarl. B. 4-0 Ook Holten 6 wilde voor Holten 3 niet onder doen en won op overtui gende wijze van Haarle Boys 6. Haar- le Boys 6 andere jaren een geduchte tegenstander voor Holten 6 werd nu volkomen van de grasmat geveegd. Holten nam al na 7 minuten spelen de leiding. Velen wiaren het hier niet mee eens, was het buitenspel of geen buitenspel? Maar scheidsrechter Dirks wees onverbiddellijk naar de middenstip. Holten hield het hoofd koel en borduurde zo verrassend goed, dat meer doelpunten niet uit konden blijven en zo werd met de re gelmaat van de klok de stand opge voerd tot 4-0, waarmee tevens het einde kwam. Zo spelend als afgelo pen zondag dan zijn er zeker weer winstmogelijkheden tegen RKSV 5. Dit neemt niet weg, dat RKSV een niets-ontziende ploeg is met harde tackels en charges. Men zij dus ge waarschuwd. Het vertrek is om 11.30 uur vanaf Smidsbeld. Holten 7 - Enter 7 1-3 In de eerste helft was Enter meer in de aanval, dit resulteerde in een 0-1 stand met de rust. Na de rust begon Holten een offen sief en na een kwartier was het 1-1 door Goudkopje. Doordat Holten nogal ver oprukte, waren de uitvallen van Enter niet ongevaarlijk. Binnen een kwartier stond het al 3-1 voor Enter. Er kwam nog een fel offensief van Holten. Dit leverde niet meer op dan een buiten- speldoelpunt van A. Meerman en een schot tegen de lat van dezelfde speler, zodat het 3-1 voor Enter bleef. Holten 9 - Holten 8 5-1 In een matige partij voetbal was Holten 9 duidelijk de betere. Door fors spel in de achterhoede der vete- ranèn kwamen de lichtere spelers van coach Bannïnk niet op het niveau van vorige week, toen met 6-3 van Enter 8 werd gewonnen. Holten 8 begon bijzonder onfortuin lijk. De laagstaande zon verblindde de keeper, zodat de thuisclub gemak kelijk aan een 2-0 voorsprong kwam. Na rust kwamen er enkele wisselspe lers in het veld. J. Traanman bracht de stand met een prachtig schot via binnenkant paal op 3-0. Hiermee brak ook het verweer van Holten 8, al wist W. Wis- sink de eer nog te redden. Zondag a.s. tegen SDOL zal er met meer inzet moeten worden gespeeld, wil Holten 8 de puntjes pakken. Blauw Wit zal het in haar eerste wedstrijd op het nieuwe sportpark moéten opnemen tegen het uit de 4e klasse KNVB gedegradeerde „Ve- sos". De Hellendoorners behaalden tot nog toe geen enkel punt en kwa men in de beide wedstrijden niet tot; scoren. Ze zullen dit zeker zo niet willen laten en Blauw Wit kan rekenen op een geladen en fel op winst belust Vesos. De wedstrijd te leiden door scheidsrechter Groot Roessink begint om half 3. Blauw Wit 2 speelt uil tegen Kloos terhaar 4. De gastheren behaalden uit de tot nog toe gespeelde wed strijden (3-6) de volle winst en Blauw Wit zal het ongetwijfeld las tig krijgen. We houden het op een gelijkspel. Aanvang 2.00 uur. Vertrek kwart voor één. Het derde speelt om half 3 thuis te gen DES 6. De halve winst be hoort dachten wij tot de mogelijkhe den. Blauw Wit 4 gaat naar Hellendoorn waar om 1 uur gespeeld wordt te gen Vesos 4. De junioren BI zullen indien ze volledig zijn in Rijssen gaan win nen van Rijssen Vooruit BI. Aan vang 3.00 uur. Vertrek 2.30 uur. Haarlese Boys ClBlauw Wit Cl 3.15 uur. Vertrek 2.30 uur. Blauw Wit C2—De Zweef C3 3.15 uur. Blauw Wit Dl—Hector D2 2.00 uur. Pupillen Blau wWit El—Enter V. El 11.00 uur. Blauw Wit E2SC Rijssen E2 10 u. Vesos E3Blauw Wit E3 10 u., ver trek 9.15 uur. RKSV E2—Blauw Wit E4 11 u., ver trek 10.30 u. Blauw Wit II won thuis royaal van SVV 3. De Sibculoërs hadden, tot. nog toe geen enkel puntje binnengehaald en ze waren blijkbaar naar Holten gc- komien met de vaste wil om dé nul weg te werken. Ze gingen er meteen fors tegenaan en na enkele minuten moest Pieter Dijkstra al zwichten voor een strak schot van Bolles die de kans kreeg aangeboden door een aarzelende achterhoede. Ab Jansen bracht hierna vrij snel de stand weer gelijk, doch na enkele minuten werd hi t door voor Braam (weer door een fout in de verdediging) 2-1 kwartier voor de rust ging Blauw Wit kwartier eerste hellt ging Blauw Wit er wat meer aan doen en Jansen scoorde uit een vrije trap van Nijen huis z'n tweede treffer. Vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Dick Beldman kwam Sibculo door Prenger op 3-2. Na de thee was het met de gas ten helemaal mis en bij uitzondering kwamen ze nog op de Blauw Wit helft. Dat het tot plm. een kwartier voor afloop moest duren voordat Jansen de balans in evenwicht bracht pleit niet voor de productiviteit van de Blauw Witte aanvallers. Meerdere kansen waren in het -erste half uur om zeep gebracht. De gelijkmaker betekende voor SVV het einde. Jansen zorgde voor het 4.e doelpunt, Jan Kolkman was goed voor nummer vijf en tenslotte maak te Jansen vlak voor tijd het halve do zijn vol. Blauw Wit 3 deelde in Enter de puntjes met Enter Vooruit 7. Rust stand 0-0. Jan Hovenkamp zox-gde voor de halve winst. DES 5 had geen enkel probleem met Blauw Wit 4. De Nijverdallers won nen met dubbele cijfers: 10-1. De Boer redde de eer. De junioren BI die op het nieuwe sportpark „Meermanskamp" onder leiding van scheidsrechter Teela speelden tegen S.D.O.L. BI namen al vrij gauw door Gert Stam een voor sprong wat later het enige doelpunt voor Blauw Wit bleek te zijn. De Lut- tenbergse jongelui wonnen tenslotte met 4-1. Bij Blauw Wit vielen als gevolg van blessures uit: Bert Schip per, Eddy van Dijk en Herman Wit haar. Blauw Wit Cl verloor thuis van En ter Vooruit Cl met 6-0 en Excelsior C4 klopte thuis Blauw Wit C2 met 10-1 Nico Beldman maakte het ene tegengoaltje. Blauw Wit Dl won in Nijverdal met 4-3 van De Zweef DL Teun Schup- pert en Wilco Schipper schoten elk 2x raak. Blauw Wil El kwiam in Enter tot een goede prestatie door Enter EI met 1-0 te kloppen. Gerard Aanstoot zorgde met een mooi doelpunt voor de beide puntjes. Blauw Wit E2 be haalde in Nijverdal een 6-0 overwin ning op Nijverdal E4. Jan Hofstede. Wim Rietman en aanvoerder John Vo- gely zorgden elk voor 2 treffers. Bra vo! Blauw Wit E3 verloor thuis met 0-1 van De Zweef E5. Het was gelijk opgaande strijd die gewonnen werd door de jongelui die net een tikkeltje meer geluk hadden. De pupillen E4 konden het thuis niet klaren tegen D.e Zweef E6. Ze werden geklopt met 0-5. Doelman Jan Klein Nagelvoort ging bij alle doelpunten vrij uit. Dank zij zijn goe de werk bleef het bij 5 doelpunten. Blauw Wit E5 had in Nijverdal geen moeite met Nijverdal E5. Dank zij doelpunten van Bert Nijland, Wim Nijenhuis en Jian Vrugteveen werd met 5-0 gewonnen. Zondag j.l. speelde het eerste elf tal van „Holten" voor de eerste keer op het nieuwe sportcomplex „Meer manskamp". Door het mooie herfst weer en de te verwachten spanning in deze „derby", waren er maar liefst ruim duizend toeschouwers aanwezig, hetgeen menige le of 2e klasse vereniging niet kan halen. Voordat de aftrap werd verricht, bood de aanvoerder van Enter, doel man G. Kerkhof, de Holtenaren een nieuwe bal aan vanwege de bespe ling van het nieuwe terrein, welke geste uiteraard door „Holten" op hoge prijs werd gesteld. Het is een spannende wedstrijd geworden, waar bij vooral in de beginfase, de ze nuwen bij diverse spelers een grote rol speelden. Enter wilde een doel punt forceren en drukte Holten in de verdediging, hetgeen af en toe tot paniekerig voetbal leidde, doch doelman Jan Deyk, die ook deze middag weer voortreffelijk werk ver richtte, hield het hoofd koel. Het spel was hard, doch de scheidsrech ter de heer J. van Klaveren uit Enschede, hield de teugels strak in handen. De Holtenaren probeerden het met snelle uitvallen over de vleu gels, hetgeen tevens gevaaxdijke si- Afgelopen zondag 24 september zijn twee ploegen de 720 kg en de 640 kg naar Duitsland geweest. Zij waren daar op uitnodiging van de Royal Air-Force-touwtrekvereniging in Weeze. Er bestond grote belangstelling van de Hollandse ploegen en de strijd ging dan ook weer tussen de topploe- gen zoals Bekveld, Vorden en Heure. Holten moest in beide klasses veel punten weggeven. Dit komt voorna melijk door veel te slechte opkomst bij de training. Er zit geen éénheid in de ploeg en le weinig conditie. Uitslag 640 kg klasse A 1. Heure 14 prit, 2. Vorden 13 pnt, 3. Eibergen pnt, 4. Noordijk 7 pnt, 5. Holten pnt, 6. R.A.F. 0 pnt. 720 kg B klassej 1. Bekveld 12 pnt, 2. Eibergen en Wai-ken 9 pnt, 4. Buurse en Vorden 2 pnt, 6. Holten en Noordijk 2 pnt, •7. E.H.T.C. 1 pnt. Na afloop der wedstrijden werden alle ploegen een hei-inneringsvlag aangeboden van Royal Air Force. De opstelling was als volgt: 640 kg G. Paalman, W. Lubbersen, W. El- kink, A. Wansink, D. J. A, Podt, A. Podt, G. KI. Teeselink, B. J. Rey- link. 720 kg. H. KI. Velderman, G. Boode, H. Klaasses, J. ten Dam, W. Rietberg, E. v. Schootenl W. Haverslag, E. Struik. Resei-ve: A. Luggenhorst. Ploegleider: dhr. E. Haverslag. Op zondag 8 oktober neemt Holten deel aan een Wild toernooi in Loo- Bathmen georganiseerd door t.t.v. Bathmen. tuaties schiep voor het Enter-doel, waar ook doelman Kerkhof een goe de partij ten beste gaf. Vlak voor rust ontkwam Holten op het nipper tje aan een tegen-goal, toen de links buiten Roetgerink een vrije trap mocht nemen, welke uitstekend voor het Holten-doel werd geschoten en door de gehele achterhoede werd gemist en op het laatste moment ook door middenvoor Polko van En ter. Na rust was bij Holten Joh. Ve neklaas wegens een kuitblessure ver vangen door Herman Kalfsterman. De voorhoede boette hier door aanmer kelijk aan kracht in, zodat de En- terse achterhoede de aanvallen van Holten gemakkelijk de baas bleef. De strijd bleef spannend en geen van de beide ploegen drufde enig risico te nemen omdat het elftal, welke het eerst tot 'n doelpunt kwam, wellicht deze derby zou winnen. Ca. 10 minuten voor afloop werd mid denvelder Henk Hoefman uitgewis seld voor de voorhoedespeler Gerrit Oolbekkink om zodoende de aanval van Holten ietwat te versterken. De ponyclub ..De Bergruitcrtjes" heeft zaterdag 23 september goede resultaten behaald op de provinciale kampioenschappen (samengestelde wedstrijden) die werden gehouden op de Herikerberg bij Markelo. De Berg- ruitertjes-equipe bestond uit Joke Breukink, Alfred en Rudy Dekker en Konnie Werkman. De jongelui die voor de eerste keer deelnamen aan een samengestelde" (dressuur, cross country en springen) eindigden op de 12e plaats (totaal 26 equipes) en dit mag zeker een ver- Reeds spoedig kreeg deze speler een prachtige kans, doch hij was iets te laat bij de bal om deze in het net te deponeren. Enkele ogenblikken la ter kreeg Holten op het rechtermid- denveld een vrije trap te nemen, wel ke door Willy Kaizer hoog voor de doelmond werd geplaatst en met een juweel van een kopstoot door kop- specilist Oolbekkink onhoudbaar in het net werd gedeponeerd! (1-0). Een zeldzaam mooi doelpunt! Holten rook de overwinning en ging in de ver dediging, waardoor er nog enige ge vaarlijke situaties ontstonden, die ge lukkig geen verdere konsekwenties hadden. Holten had de punten en de centen Ruim zestig meisjes en jongens, allen leden van de plaatselijke zwem- club „Twenhaarsveld" gingen woens dagavond om precies zeven uur van start voor een prestatietocht. Zij kon den kiezen uit drie afstanden: 1000 meter, 500 meter en 250 meter. De voorkeur van de meeste deelnemers ging uit naar de kilometer. Onder de schijnwerpers, in het heerlijk verwarmde water is het een echt zwemfestijn geworden. Een prachtig sluitstuk dus van een zeer geslaagd seizoen. Hoe hard er deze zomer getraind is, was nu goed waar te nemen. Zelfs de zeer jeugdige deel nemers van 7 en 8 jaar zwommen heel dapper 1000 meter. Daar was heel wat adem voor nodig. Aan het slot van de avond konden er 60 eerste en 4 tweede prijzen worden uitgereikt. Alle prijswin naars ontvingen een diploma en een reepje mars. Dit was dus het einde van de zomertraining. Zaterdag, september wordt met de winter- training begonnen in het overdekte bad te Markelo. De uitslagen van de prestatietocht waren als volgt: 1 kilometer werd gezwommen door: meisjes: Annet Klein Velderman, Lies Gerbers Irma van Brussel, Jo ke Hanneke Truchei, Ina Westeniky- judith Stam, Anneke Bal- tes, Max-ja Willems, Annemarie Op- hof, Hërma Bos, Rië "Wis'sixik, Jan net van Brussel, Tina Deijk, The- rèse Truchei, Hanny Jansen, Ine ke Wolters, Gerdien Ophot', Marlies Di3seveld, Hcdy Redeke, Gerdien Kleinburink, Bea Brinkman. Gerry Loman, Janny Loman, Tilly Traan- man, Martha Gei-bers, Karin ter Hoeven, Inge v.d. Harst en Ans Aaftink. Jongens: Martin Wilpshaar, Henk Aaftink ,Hans Welting, Henk E André Wissink, Bart Janssen, Henk Schuppert, Henk Oosterdijk, Henry Jansen, Jan Huisman, Hans Heijda, Klaas Homans," Rob Kool, Jan Peter Vriezenveen tegen DOS'37. Het was een goede wedstrijd, waarin Holten AI met overleg speelde. Hoewel de Holtenaren de gehele wedstrijd een overwicht hadden, waren de uitvallen van Dos '37 bepaald niet ongevaar lijk. De rust ging met een 1-0 voorsprong in, maar kort na de pauze scoorde Dos '37 uit een van die gevaarlijke tegenaanvallen (1-1). Gelukkig toonden onze jongens toen hun goede mentaliteit en wisten in de laatste' minuten dit gelijke spel in 'n verdiende 2-1 overwinning om te zet ten. BI is het gelukt ook de twee'de thuis wedstrijd te winnen. In de eerste helft werd er be'ter gespeeld dan in de vorige thuiswedstrijd en dat resul teerde in een 2-0 voorsprong bij de rust. Toch had de stand met een beetje meer geluk hoger kunnen zijn. De tweede helft was echter 'aanzien lijk minder van kwaliteit. Na onge veer 20 minuien wist Voorwaarts dankzij een presentje van onze ach terhoede de stand terug te brengen tot 2-1. Dit werd de B-ers kennelijk toch te gortig en zowaar wist men dit nog in een doelpunt uit te .druk ken, waardoor de eindstand 3-1 werd. Cl speelde ook voor de 2e maal thuis, deze keer moesten ze tegen Voorwaarts Cl aantreden. Gelukkig speelden de Cl-ers veel beter dan in hun le wedstrijd, vooral wat de in zet betreft zagen we een volkomen ander elftal. Onze jongens wonnen daarom verdiend met 2-1. C2 moest naar Hellendoorn om er tegen Vesos te spelen. Het was de eerste competi tiewedstrijd van dit elftal en mis schien is dat wel de reden waarom het nog niet zo goed liep. De eind 2-2 was een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. Dl speelde in Enter tegen de club van die naam. Dit elftal dat zijn eer ste wedstrijd zo overtuigend met 8-0 had gewonnen liet het er deze keer een beetje bij zitten. Vooral de ach terhoede had een off-day. Gelukkig was Vrouwe Fortuna aan de zijde der Holternaren zodat deze wedstrijd toch nog in een 3-2 overwinning eindigde. El won in een zeer matige wed strijd met 6-0 van WV EI. Het is jammer dat dit elftal nog zonder overleg speelt want anders zouden lesultaten nog beter zijn. E2 heeft zich weer keurig hersteld van de 4-0 nederlaag tegen Lemele. Afgelopen zaterdag werd er tegen Excelsior weer een stuk beter ge speeld en als de jongens met deze overgave blijven spelen dan zullen ze dit jaar ondanks het slechte begin meestrijden om de bovenste plaats. De wedstrijd tegen Excelsior E3 ein digde in een 2-1 overwinning, maar met een beetje meer geluk was deze overwinning veel gi-oter geweest. E3 heeft afgelopen zatei-dag zijn eer- ste nederlaag geleden; in een zeer matige wedstrijd verloren ze ver diend met 2-0 van SOS E3. E4 ten slotte won met grote cijfers (6-1) van Excelsior E6. Voor aanstaande zaterdag staan de volgende competitie wedstrijden op het programma: Holten AI - Voorwaarts Al, aanvang 4.00 ur. Sportdal; SVVN BI Holten BI. Aanvang 2.15 uur, vertrek 13.30 uur; Holten B2-RKSV BI, aanvang 2.15 uur. Sportdal; Heracles Cl-Hol- ten Cl, Aanvang 3.15 uur Vertrek 2.15 ur; MVV'69 CI-Holten C3, aan vang 1.00 uur, vertrek 12.15 uur; Hol ten DI-Twenthe Dl, aanvang 1.00 uur, Sportdal; Excelsior E2-Holten EI, Aanvang 12.00 uur, vertrek 11.30 uur; Eversberg El-Holten E2, Aanvang 10 uur, vertrek 9.15 uur; Holten E3-DES E3, Aanvang 10.00 uur Sportpark!!; De Zweef E5-Holten E4 aanvang 11 uur, vertrek 10.15 uur. Tenslotte zullen wij de resultaten van afgelopen zaterdag nog even in cij fers omzetten: 9-7-1-1-15. Dit betekent dus: negen jeugdelftal- len van de s.v. Holten kwamen op het veld, hiervan werden zeven wed strijden gewonnen, een werd er ge lijkgespeeld en een ging er v#rlo- ren, in totaal werden er dus vijftien punten verzameld. Een uitstekend resultaat!!!! v.d. Berg, Teun Hofman, Harry Struyk, Thoe Hase, Wim Meijer, Al- brecht Bulsink, Wim Wilpshaar, Au gust Müller en Jan ter Harmsel. 500 meter: Henriëtte Aanstoot, José Pluygers, Wouter Dhert en Gerard Willems. dienstelijk resultaat worden genoemd. Er waren bij deze wedstrijden ook individuele prijzen beschikbaar ge steld. In de klasse L cat. B won Hans Barvelink met „Rex" deeerste priji en hij behoort in deze klasse tot de besten in Overijssel. Hans behaalde in de cross 144 punten, kwam in de dressuur tot een redelijk goede pres tatie (93 punten) en hij kwam bij het spi-ingen aan het maximum van 100 punten. Egbert Prins uit Dijkerhoek won rnet „Donar" de vierde prijs m de klasse L cat. C (cross 86! dressuur 91 en springen 99 punten). Rudy Dekker toonde ook duidelijk tot de betere ruiters in de provincie te behoren. Hij won met „Arma" de vierde prijs in de klasse Z (cross met 5.16.02 snelste tijd van de dag en 120'.'« punten, dressuur 89 punten, minder goed, en bij het springen het maximum van 100 punten). Op zaterdag 16 september namen de Bergruitertjes deel aan de samen gestelde wedstrijd te Laren (Gld.). Hier werden de volgende prijzen be haald: Dressuur klasse L: Ivonne Fedde- ma met „Miss Counter" tweede prijs met 102 punten. Zeer goede prestatie. Cross L: Jan Bronsvoort met „Aprice" 14e prijs (meer dan 40 pony's namen aan de L-cross deel). Cross M-Z: I-neke Nijenhuis met „Tarpan" 10e prijs. Cross M: Bianca Schrijvers met „Ciska" vierde prijs. Dressuur Z: Ronnie Werkman met Bruno" derde prijs. Aan de wedstrijden om de provin ciale kampioenschappen op de Heri kerberg werd ook deelgenomen door de Rijssense ponyclub „De Oosterhof- ruitertjes" (instructeur G. Beldman Tzn). Ze eindigden op de tweede plaats (achter de ponyclub ..Noord oostpolder") en mogen nu deelnemen aan de binnenkort in Borne te hou den wedstrijden om de nationale kampioenschappen. Tonnie Beldman leverde met „Springfield" in de zware categorie B (pony's tot 1,7 m) een schitterende prestatie. Hij behaalde totaal 314\< punten (dressuur 96, cross 118V< en springen 100) en won hiermee de der de prijs. Tzn).tkam-idaar „Mevrouw, meneer, wilt u kinder zegels bestellen en liefst nog kaar ten ook? Ze zijn mooi hoor! De prinsjes staan er op. En er zijn kinderkaarten en kerstkaarten. We schrijven de bestelling wel op de en velop Vanaf deze week (woensdag) kunnen bestellingen gedaan worden bij de kinderen. Ditmaal staan de prinsen Willem Alexander, Johan Frisu en Constan- tijn op de kinderzegels, terwijl er ook een serie kaarten verschijnt met de prinsjes naast de serie kinder- en kerstkaarten. 's Avonds zullen er weinig deuren zonder deurzegeltje vinden zijn. Het is dit jaar de vijfentwintigste keer dat de scholen hun medewer king geven aan de kinderpostzegel actie, onder het motto „dóór het land vóór het kind". In de vieren twintig voorgaande keren hebben de schoolkinderen bij elkaar zo'n veertig miljoen gulden bijeengebracht, 60 pet. van de totaaiopbrengst van de kinderpostzegelactie. De overige 40 procent komt voor rekening van de plaatselijke comité's, die in de post kantoren zegels en kaarten verkopen. De opbrengst van de actie is be- bestemd voor instellingen en orga nisaties die werkzaam zijn voor li chamelijk, emotioneel of sociaal ge handicapte kinderen. Het idee om schoolkinderen te betrek ken bij de verkoop van de postze gels „Voor het Kind" kwam in de dertiger jaren reeds op, bij meester Verheul in Waarder. Hij vond het vanzelfsprekend dat ,,zijn" kinderen leerden om iets voor een ander te doen, gewoon: jezelf wat moeite ge ven om iemand die het moeilijk heeft te helpen. En dat wel zónder belo ning. Daarom liet hij zijn leerlingen in Waarder kinderpostzegels verko pen. En de problemen rond die „handel" gebruikte hij bij zijn lessen. Er kwamrekenen bij te pas, de plaat- 99 In Holten heeft altijd een .sportie ve geest geheerst onder de ver schillende sportverenigingen. Dat blijkt ook nu weer, nu de beide voetbalverenigingen „Holten" en „Blauw Wit" zich het lot van de Hockeyclub hebben aangetrokken. Deze laatste vereniging n.l. kon zich niet ontplooien door het ontbreken van speelgelegenheid. De Z.V.V. „Blauw Wit" heeft haar speelveld op zondagen aan de Hockeyclub aan geboden, terwijl in de naaste toe komst het pupillenveld van de S.V. „Holten" op de zaterdagochtend ge bruikt mag worden. Deze, door de Hockeyclub „Hol ten" zeer op prijs gestelde, gestes, zijn door beide verenigingen geheel belangloos gedaan en kwamen tot stand door bemiddeling van de Stich ting „Sportbelangen Holten". De Hockeyclub kan dus nu full speed van start gaan. Zondag 1 oktober, ontmoeten de leden elkaar op het veld van Blauw Wit, waar degenen, die nog nooit gehockeyd hebben, de eerste beginselen zullen worden bij gebracht door degenen die al vaker een hockeystick gehanteerd hebben. De club telt nu een veertigtal leden in de leeftijd variërend van 8 tot 55 jaar zowel dames als heren. Om de elftallen harmonisch te kunnen sa menstellen kan de club dan ook nog wel wat leden gebruiken. Iedereen is welkom. Voor de moge lijkheid tot aanmelding wordt ver wezen naar de advertentie elders in dit blad. selijke aardrijkskunde speelde een rol, het actief taalgebniik werd ont wikkeld en ze leerden met mensen vriendelijke en onvriendelijke omgaan. In 1946 ging Verheul naar Ede. Ook daar kon hij 't niet laten en vanuit Ede kwam het idee bij het Nederlands Comité voor Kinderpost zegels terecht. Na veel overleg et onderwijsorganisaties werd in 1948 in Amsterdam, Rotterdam en Gronin gen een proefactie begonnen. Het jaar daarop deden de schoolkinde ren in heel Nederland mee. De actie 1948 bracht „schoon" een ton op. In 1956 erd dankzij de scholen voor het eerst het miljoen bereikt, zeven jaar later werd het twee miljoen en sinds 1967 schommelt de bijdrage van schoolgaand Nederland om de drie miljoen gulden per jaar. Aanvankelijk werden de opbrengsten van de actie ieder jaar verdeeld over alle kindertehuizen in ons land, waarbij het aantal kinderen dat in 'n tehuis -erzorgd werd, de bepalende factor in de verdeelsleutel was. Op die manier kreeg ieder tehuis 'n be scheiden maar zeer welkom bedrag, de financiering van tehuizen was zeer onvoldoende. In laatstgenoemde om standigheid is inmiddels veel ten gunste gewijzigd, door de invoering van betere subsidieregelingen. De in stellingen zijn daardo voor 't dage lijks kunnen functioneren minder af hankelijk van giften en inzamelingen geworden. Maar zodra zich bijzonde re omstandigheden voordoen is fond senwerving wél noodzakelijk. Wil men voor de kinderen een levendige en leefbare omgeving scheppen, dan stuit men altijd op de noodzaak van uitgaven die niet in de subsidiebe palingen passen. En zodra men iets geheel nieuws wil beginnen is eigen kapitaal helemaal onontbeerlijk. Bij nieuwbouw bijvoorbeeld moet bij toe kenning van subsidie toch nog altijd zo'n 10 tot 20 pet. van de bouwsom uit „eigen middelen" gefourneerd worden. Om goede hulpverlening mogelijk te maken kregen zo'n kleine 200 „bij zondere projecten" bedragen tussen de f 50.000,- en f 250.000,- toegewezen. Het ging daarbij niet langer alleen om tehuizen, maar ook om bijvoor beeld gezinsvoogdijverenigingen, me disch opvoedkundige bureaux, consul- tatiebureaux voor zuigelingen en kleu ters. Kinderpostzegelgeld ging ook functioneren als startmotor voor nieu we vormen van hulpverlening, zoals de pleeggezinnencentrales, adviesbu- reaux voor ouders en jongeren en de opleiding van werkers in de kinder bescherming. Kinderpostzegelgeld schipperskinderen sterk verbeterd werden, waarna de Overheid de subsi die voor ging verlenen. Vanaf 1957 is er steeds een deel van de opbrengst buiten Nederland be steed. Er gaat jaarlijks een flink be drag naar het werk ..Voor het Kind™ in Suriname en de Nederlandse An tillen. Maar ook in 't Midden-Oosten, Afrika, Azië (bijvoorbeeld Indone sië) en Latijns-Amerika heeft het kin- derzegelgeld een belangrijke en on misbare functie houden in het vullen van hiaten en het mogelijk maken van vernieuwingen. De kinderpostzegelactie is een unieke traditie, vooral waar het de jaarlijk se actie van de kinderen betreft. Het élan van de kinderen past bij het doel, dat steeds op eigentijdse behoef ten is afgestemd, maar dat ook bij de vijfentwintigste keer het motto: dóór het kind vóór het kind.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5