Koor klasse Holtens Gemengd bewijst superieure De betekenis van de „Brugklas' in de scholengemeenschap W erelddierendag Welvaart en welzijn II Aan alle inwoners van Holten Geslaagde feestavonden van De Vriendenschaar Groot aantal ouders ingelicht Woensdag, 4 oktober, Nationaal Muziekconcours Nijmegen Plattelandsvrouwen werden ingelicht over het Leger des Heils-werk Gebr. Willems 4 jaar achter een eerste Generale Kampioen ONZE AGENDA Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Wachtdienst Slachthuis Ringslang in de Stationsstraat Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand Storingsdienst GEB Brandmelding Glanzend succes met 365 punten Beoordeling VOLLE ZALEN Gezinsdienst Groene Kruis kreeg mooie gift van kinderpostzegelfonds Prachtige successen voor slager Brands Zaterdag postzegelmildag H.P.C. Openbare Kerkeraads- vergadering Dinsdag bej aardensociëteil Trein rijdt vroeger Filmavond EHBO HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 29 september 1972 24ste Jaargang - No. 39 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 30 september 9-17 uur: Ruildag van de Holtense Postzegelclub HPC in zaal hotel Vosman. 20 uur: Trekking verloting ten be hoeve van Het Trefpunt in Het Tref punt te Espelo. Zondag, 1 oktober 19.30 uur: Dansen in Bai--Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). 14.30 uur: Discobal in café ,,De Wippert" (zie adv.). Maandag 2 t.m. 7 oktober Geldinzameling voor de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Maandag 2 oktober Fa. Van de Maat, Dorpsplein, de gehele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 5 oktober 8.30 uur voorm.: Herv. Vrouwen groepen Holten en Dijkerhoek naar èe provinciale dag te Zwolle. Dijker- Koek vertrek vanaf de molen. Maandag 8 oktober 20 uur: Ouderavond O.L. Kolschool in de zaal van hotel Vosman. Dinsdag 10 oktober 19.30 uur: Raadsvergadering ten gemeentehuize. 19.45 uur: Ledenvergadering afd. Espelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in ,,Het Trefpunt". 20.00 uur: Propaganda-avond-film- avond EHBO in zaal Vosman. Vrijdag 27 oktober en zaterdag 28 oktober Bazaar ZVV Blauw Wit '66" in gebouw Rehoboth. Holtens Gemengd Koor (HGK) heeft zaterdag op een groot twee daags nationaal zangconcours te Nijmegen de op één na beste pres tatie van de dag geleverd in de „Superieure" afdeling en hiermee nog eens weer duidelijk getoond dat men in de hoogste regionen thuishoort. Het koor zong onder leiding van dirigent Jan Warmink uit Goor het verplichte werk „Verleid uns Frieden" van Heinrich Schütz, een vertolking die de jury die bestond uit de heren Leo Smeets, Simon Terpstra en Otto de Vaal, waardeerde met 178 punten. Als zgn. „vrij nummer" had dirigent Warmink de voorkeur gegeven aan Scarlatti's „Exultate Deo". De uitvoering van dit eveneens moeilijke werk beloonde de jury met niet minder dan 187 punten. Totaal 365 punten, een glanzend succes waarmee "HGK" de op één na beste prestatie van de dag leverde. Toen het koor om plm. half negen arriveerde bij dorpshotel „Holter- man" was de Holtense Muziekvereni ging met de drumband present om een zeer verdiende muzikale hulde te brengen. Op het plein bij het ho tel werden enkele marsen gespeeld Het klinkt zo mooi, welvaart en welzijn! We willen het ene graag heb ben, zonder het andere te moeten missen. Maar dat is een immense taak om beide in evenwicht te houden. Toch kunnen we er met z'n allen wat aan doen. De huisvrouwen voor een groot deel in de huishouding, waarvoor vorige week enkele richtlijnen. (Verzoeke deze richtlijnen uit te knippen en te bewaren). Maar ook op breder terrein zijn er van die kleine dingen waar we even op kunnen letten, waardoor er veel schade voorkomen wordt: 1. Gebruik zo min mogelijk spuitbussen. 2. Gebruik zo min mogelijk insectenbestrijdende middelen en andere gifstoffen. Geen' Vapona-strips. 3. Laat nooit olie uit grasmachine, tractoren, auto's, enz. lopen, maar vang het op in een blik. De olie mag nooit in het grondwater terecht komen. 4. Vraag de pompbediende de tank van uw auto niet tot de rand te vul len, meestal loopt er wat over heen, wat alweer een gevaarlijke ver vuiling is. K 5. Auto's en brommers zijn grote luchtverontreinigers. Laat ze goed afstellen, choke zo kort mogelijk en laat de motor niet draaien als "U langer dan 1 minuut stilstaat. Fietsen is gezond. Gebruik het open baar vervoer. 6. Gebruik zo mogelijk natuurmest dn plaats van kunstmest. Kunstmest verontreinigt het grondwater en bederft de structuur van de grond. 7. Beperk hinderlijk lawaai. Rust is nodig voor het evenwicht. Milieugroep Holten" Secretariaat: J. v. d. Bovenkamp-Wiersema, Gaardenstraat 28; M. M. W. Vehof-Venrooy, Noordenbergstraat 3 HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. C. C. Addink; 10.15 uur ds. C. C. Addink (Gezinsdienst). Extra collecte: Kerk en Israël. 10.15 uur: Jonge- rendienst in gebouw Irene. Oppas dienst: mevr. Post, Henny Ebrecht en Jansje Boode. Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. H. van Twillert (Voorber. H. A.). In beide diensten is de ene collecte voor de Theologische Ho geschool te Kampen. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Tijdens de eerste dienst Kinderoppas in gebouw Rehoboth (Bartha Aanstoot en Gerda Beid- man). R. K. Kerkdienst: 9.30 uur: H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur dhr. H. van Pij pen. Prov. Jeugd Adviseur. Extra collecte: Kerk en Israël. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. F. Grimm van Wijhe. Extra collecte: Kerk en Israël. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag. 30 sept, en zondag, 1 okt.zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, tel. 2356. 's Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: Telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag, 30 sept. en zondag, 1 okt.: E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen, telef. 05480-2260 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag, 30 sept. en zondag, 1 okt.: W. C. C. Wamelink, Churchill- strait 107, telef. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, bij mevrouw C. Knijff-Dekker, tel. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevrouw Beld- man-Aanstoot. Vrijdag, 29 sept. t.e-m. zondag, 1 okt.: A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230 keurmeesters buiten de de diensturen maandag, 2 okt.. t.e.m. zondag, 8 okt.: C. Meinderts- ma, Bergmanstraat 12, telef. 1230. Aangifte 'gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11 00 uur aan het slachthuis telef. 1318. Zaterdag zagen velen een ring slang door de Stationsstraat schuife len. Dat is wel een groot avontuur voor zo'n diertje om zich in de ver keersdrukte te begeven. De heer H. Koopman Tzn. heeft het in een grote plasticzak naar de Dorpsschool ge bracht, waar de leerlingen er maan dagmorgen met veel interesse naar keken en bijzonderheden vernamen.. In de namiddag is het onschuldige reptiel ter lengte van 68 cm naar de Catsplassen gebracht. Resoluut gleed het van de oever en zwom al kron kelend naar de overzijde, dankbaar voor de herkregen vrijheid na het be leefde avontuur. Ringslangen houden zich meestal op in de nabijheid van moerassen, poelen en plassen, doch worden soms in tuinen en stallen ge signaleerd. Gevonden: Bril met donker mon tuur bruine' portemonnaie inhou den 1 kwartje 1 rond herenhor loge, met rood/bruin bandje, met opschrift: 12'/= jaar voor A. Müller, doos met 5 ontluchtingstouizen donker rood windjack. Verloren: Rechter witte gymnas tiekschoen soëco-formulieren juslepel en schillenmesje gele por temonnaie met inhoud gouden schakelarmband 1 blauwe par kiet. HOLTEN. Geboren: Gerrit Jan Hendrik zv I-I. J. Lodeweges en M. J. Bolink. Ondertrouwd: B. J. Markvoort, oud 25 jaar en G. J. Meijer, oud 25 jaar, Diepenveen. G. F. A. Lam ping, oud 24 jaar, Heil en doorn en E. G. Meinsma, oud 24 jaar. Getrouwd: H. W. E. Bronsvoort, oud 24 jaar, Bathmen en H. G. Wil- lems, oud 20 jaar. Overleden: J. Veneklaas Slots- Klaasses, oud 76 jaar. J. Steunen berg, oud 98 jaar. H. Stukker, oud 69 jaar (Overled. te Renkum). BEVOLKING. Ingekomen: H. Nijwening en gez. van Avereest. Mevr. A. de Boer en gez. van Deventer. G. J. Kolk man en gez. van Deventer. J. D. B. M. Klunder en gez. van Deventer. M. Bruggeman en gez. van Vlaar- dingen. N. van Spronsen en gez. van Duitsland. Mej. G. J. Beid- man van Deventer. G. J. H. Zoet en gez. van Doesburg. Vetrokken: J. Groenendijk en gez. naar Deventer. Mevr. II. G. Bronsvoort-Willems naar Markelo. Mej. A. R. Popelier naar Nijme gen. Zaterdag, 30 sept. t.e.m. vrijdag, 6 okt. buiten de diensturen Electra: J. Kolman, Gaardenstraat 13, gas: geen dienst. Overdag: tel. 1352 (Politiebui-eau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter I-Iarm- sel). en klonk het bekende,,Lang zullen ze leven". Na dit „buitengebeuren" waarvoor een flink aantal Holtenaren belangstelling toonde had in de gro te zaal van het hotel een huldiging plaats waarbij namens het gemeen tebestuur het woord werd gevoerd door burgemeester mr. W. H. En klaar die de schitterende prestatie van het koor roemde. „HGK" heeft in Nijmegen niet alleen haar eigen naam weer hoog gehouden maar te vens die van Holten. ,,HGK is een vereniging die zich met ere laat zien en elk jaar behoort het koor tot de hoogst geplaatsten. Mr. Enklaar stelde voor het koor een bijdrage uit de gemeenteklas in het vooruitzicht. De heer J. Wiggers die gelukwen ste namens de Chr. Gem. Zangver- eniging ,,Soli Deo Gloria" noemde de prestatie fantastisch en attendeerde op de hoge cijfers die de jury gaf voor „Opvatting" (zelfs was er een tien bij) waaruit duidelijk blijkt, de deskundigheid van dirigent Warmink. Voor opvatting kreeg de dirigent voor het verplichte werk 27 punten (3x9) en voor het vrije nummer 28 punten (2x9 en 1x10). De heer Wiggers die terloops nog wees-op de prettige ver standhouding tussen beide koren deed z'n gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Namens de Holtense Muziekvereniging ,HMV" voerde de voorzitter de heer A. Wes- terik het woord. De dames en heren van „HGK" hebben in Nijmegen met het behalen van een eerste prijs met lof van de jury een uitzonderlijke prestatie geleverd. Ook HMV's voor zitter deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Nadat de voorzitter van „HGK" de heer D. J. Aaftink had dank gezegd voor de muzikale hulde, de felicita ties en attenties sprak hij een woord van dank en grote waardering tot koordirigent Warmink aan wie men zo enorm veel te danken heeft ook wat dit prachtige succes betreft. Hij bood de heer Warmink een geschenk in couvert aan en offreerde mevr. Warmink een boeket bloemen. De jury kende de volgende punten toe: Verplicht werk: samenzang 8-8-8; zui verheid 8-3-9; klankgehalte 9-9-9; uit spraak 9-8-9; rhythmiek 8-8-3; nuan cering 8-8-8; opvatting 9-9-9. Vrij werk: samenzang 9-9-9; zuiver heid 9-9-9; klankgehalte 9-9-9; uit spraak 8-9-9; rhythmiek 8-9-9; nuan cering 9-9-8; opvatting 9-9-9. De jury maakte bij de nummers de volgende opmerkingen: Verplicht werk: Er wordt zeer be schaafd en correct op toon door dit zeer gecultiveerde koor gezongen. Laatste deel kwam gaver en beter uit de noten als 't. eerste. Dit twee de deel was uitstekend en goed in stijl (strak tempo) uitgevoerd. Vrij werk: Sopranen snellere toontjes iets duidelijker en sprankelender in 2e maat. Dit werk wordt door 't koor technisch goed beheerst. Men merkt dit direct aan de uitvoering. Qra opvatting en stijlbegrip uitstekend. De piano-klank in het hoge register iets te weinig klankvol. Verder met plezier naar geluisterd. (Simon Tei'pstra). Verplicht werk: Tempo goed in 2e geslagen. Dit komt de samenzang ten goede en sluit dan beter- Goed adem zetten onder de lange noten. Iets transparanter in de polyphonie. Vrij goed op toon gebleven. Iets meer afwisseling in de dynamiek, vooral ook in de stemmen afzonderlijk, dit komt de koorcultuur ook ten goede. Vrij werk: Goed gekozen tempo, naar ik meen „zat" dit werk beter. Het eerste werk moet nog beter gaan „zitten" vooral vaster van intonatie. De melodische wendingen werden doorgaans goed getroffen. Wel een koor met goede toekomst. Zo maar doorgaan (Otto de Vaal). Verplicht werk: Pagina 2 1ste sy steem was het rhythmisch niet goed. De inzetten waren daar dan ook on gelijk. Het' geheel had wat -strakker en sneller gekund. Verder was er veel te waarderen. Vrij werk: Sopranen iets te laag. De bassen mogen iets sterker zijn. Bij dimunuendo hoeft er geen ritenuto te zijn. Het kan bij de 3-2 maat iets losser zijn. Verder is er ook hier veel moois te horeri. Het. slotgedeel te was wat ruw. (Leo Smeets). Men schrijft ons: In de week van 2 tot 7 oktober komen onze medewerkers uw steun vragen. Wij wilden u graag vertel len, wat we het ai'gelopn jaar, ook dankzij uw steun, hebben gedaan en welke plannen, we hebben voor de naaste toekomst. 1. De peuterspeelzaal in ,,'t Kol- nös" is van start gegaan en wel met zoveel succes, dat we helaas al een wachtlijst hebben moeten maken. Er is zojuist een kleuter speelzaal in Dijkerhoek begonnen, terwijl in ons beleid is opgenomen, een peuterspeelzaal van de grond te krijgen aan de westzijde van de Dorpsstraat. 2. Dankzij de onverflauwde me dewerking van eert- aantal vrijwil ligers hebben de jeugdclubs goed gedraaid. In de laatste week van september gaan ze weer beginnen. 3. Er is in juli een kindervakan tieweek georganiseerd, waar lei ding en kinderen groot plezier in hebben gehad. Natuurlijk was het ene evenement beter bezocht dan het andere, maar over het geheel betekende het voor een grote groep kinderen, een zeer geslaag de week. 4. Er is een foto-club in oprich ting. 5. We hebben plannen voor een „groep creatieve vorming": op verantwoorde wijze bezig zijn met schilderen, klei, emailleren, e.d. We hopen oud en jong hierin te kunnen betrekken. 6. En tenslotte ons plan, om in de week van 2 tot 7 oktober bij u aan de deur te komen: zonder uw geldelijke steun lukt het ons niet. We werken naar ons gevoel erg zuinig; veel mensen helpen belan geloos. Ook het gemeentebestuur heeft al heel wat voor ons gedaan. Maar ons werk moet éérst zijn be staansrecht bewijzen, vóór er sub sidie van het Rijk verkregen kan worden. We hebben een lange adem en veel enthousiasme; zorgt u voor de noodzakelijke dubbeltjes, kwartjes, guldens, tientjes Het Bestuur van de Stichting Sociaal Cultueel Werk, Holten I)e feestavonden tijdens het afge lopen weekend van de C.J.V. ,,De Vriendenschaar" in verband met de viering van haar 5c lustrum zijn een grandioos succes geworden. On der zeer grote belangstelling brach ten leden en oud-leden de revue „Vijfentwintig jaar Vriendenschaar" voor het voetlicht in het gebouw De afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond in „Het Trefpunt", al daar, haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Voor deze avond waren ook de afdeling Holten en Dijkerhoek uitgenodigd, zodat de presidente, mevrouw G. Slijkhuis- Dikkers, ruim tachtig dames wel kom kon heten. Mej. Zr. H. Geers, die als heilsol date van hét Leger des Heïls, werk zaam is bij het goodwillcentrum in Amsterdam hield voor de pauze een boeiende lezing waarin zij ver telde van het vaak moeilijke en niet zonder gevaar zijnde evangeli satiewerk in de binnenstad van Am sterdam. Zr. Geers memoreerde hoe de heilsoldaten hun werk als een levensroeping zien, waarin naast de evangelisatieverkondiging, de hieruit voortspruitende sociale hulp verlening, een grote rol speelt. Zij besloot haar lezing met de strijd kreet der Heilsoldaten „Christus voor de Wereld, De Wereld voor Christus". In de pauze werd een collecte voor het heilswerk gehou den, welke ruim vier en tachtig gul den opb&acht. Na de koffiepauze kon men aan de inleidster vragen stel den, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Daarna sloot de voorzitster, met woorden van dank aan zuster Geers, en aan de gasten uit de buurtafde- lingen, de gezamenlijke bijeenkomst. Voor de dames uit Espelo volgden nog enkele mededelingen, o.a. dat de volgende samenkomst gepland is op 10 oktober, waarin de leden met het bestuur van gedachten kunnen wisselen over diverse zaken aan gaande het afdelingswerk. Men kan zich voorts nog opgeven voor de cur sus „Verzekeren" en er is nog ge legenheid om zich op te geven voor het opnameprogramma „Mik" (De boertjes van Buten) in de Schouw burg te Deventer. De leden kunnen hierover inlichtingen krijgen bij de presidente. Ruim 120 ouders van nieuwe leerlingen waren dinsdagavond bijeen in de aula van de scholengemeenschap. Hun kinderen zijn sinds augustus opgenomen in de „brugklas" van het voortgezet onderwijs en uiteraard hebben zij meer dan gewone belangstelling voor dit type onderwijs en speciaal voor het begrip „brugklas". De heer Mud, directeur der scholengemeenschap, schetste in een instructieve inleiding het beeld van het moderne voortgezet onder wijs, met al zijn doorstromingsmogelijkheden, waardoor het belang van de leerling het beste gewaarborgd wordt. Niet alle leerlingen zijn even intelligent, niet alle leerlingen hebben een hoog tempo; ook de werkinstelling, van de één verschilt van die van de ander! Het moderne voortgezet onderwijs biede mogelijkheden voor al deze uiteenlopende individuen: mavo-3, mavo-4, havo en vwo (atheneum en gymnasium) laten elke leerling zoveel mogelijk tot zijn recht komen. De Scholengemeenschap in Hol ten kent de opleidingen mavo-3, ma vo-4 en havo, terwijl voor de zeer goede leerlingen van de eerste klas (de brugklas) overgang naar de 2e klas van het V.W.O. in Deventer. Almelo of Lochem altijd mogelijk is. Deze leerlingen krijgen in de laatste maanden van de brugklas extra les in taal en wiskunde, op dat de aan sluiting met het V.W.O. zo glad mo gelijk verloopt. In de brugklas moet worden uitgezocht, voor welk type van onderwijs de leerling het meest geschikt is. De heer Van den Ende gaf een kort overzicht van de selec tie-procedure. Centraal staan daar bij de rapportcijfers, die immers aangeven hoe de studieresultaten uit gevallen zijn en d'ie daardoor dui delijk maken op welk niveau een be paalde leerling zich bevindt. Msuar daarnaast laat de leraarsvergadering zich leiden door het advies van het hoofd van de lagere school, door kennis omtrent het karakter van de leerling en door de resultaten van een test, welke jaarlijks alle brugklasleerlingen voorgezet krijgen in het eerste kwartaal (dit jaar op 29 september). Uit deze test ko men de intellecturele mogelijkheden en het niveau ^an de leerling naar voren; belangrijke gegevens dus, die vaak van verder strekkend belar~ zijn dan de rapportcijfers. Elk van de 5 brugklassen heeft zijn eigen mentor. Ouders en mentor dienen re gelmatig contact met elkaar te on derhouden, zodat ook de wensen van ouders en kinderen een rol van be tekenis spelen in de selectieproce dure. Hierna kwam het programma van één van de wekelijkse studieles sen aan de orde. De heer Willem- sen zette uiteen, op welke wijze hij met de leerlingen de gewone reken kundige bewerkingen, die ze op de lagere school geleerd hebben, her haalt, verdiept en uitbreidt. Hij maakt o.a. gebruik van geprogram meerde instructie, 'n methode waar bij de zelfwerkzaamheid van de leer ling centraal staat waarin elke leerling naar aanleg en karakter zijn eigen werktempo kan aanhou den. Tenslotte kwam de heer Rijkeboer aan het woord, die de aanwezigen enkele hoofdtrekken van het moder ne wiskunde-onderwijs voor ogen stelde. Ook uit zijn overzicht bleek, dat de zelfwerkzaamheid van de leer ling in het me terne onderwijs sterk gestimuleerd wordt. Eerder op de avond had de heer Mud gezegd, dat het op papier wel aardig lijkt te kloppen met het Ne derlandse onderwijs. En het is ook zo, dat de Mamir ,etwet veel goeds gebracht heeft. Doch de kwalijke toestand van 's lands financiën heeft geleid tot maatregelen, die zeker niet in het belang van de leerling genoemd kunnen orden. Eén ding is zeker: als er een blijvende situa- tie zou ontstaan met een groot aan tal werkelozen, dan vinden van de geslaagden aan de scholten alleeen de besten de baan, die zij zich wen sen. Vandaar dat de heer Mud be sloot met een ernstig beroep op de ouders, hun kinderen cr van te door dringen, dat goede studieprestaties van grote waarde zgu. Irene. Voor de pauze traden verder nog op de „Tegehaja's," een muziek groep, die niet meer als formatie be staat, maar zich nog eens voor de ze gelegenheid opnieuw groepeerde- Zij oogste veel bijval. Voorts brach ten de jongensclub „Jonge Kracht" en de meisjesclub „Erica" de schets jes „Hannes en Drika krijgen een zuigeling" en ,,De drilsergeant" voor het voetlicht. Na de pauze, waarin de bezoekers koffie kregen aangeboden, werd de revue vervolgd met een overzicht van de vele gebeurtenissen, welke ,.de Vriendenschaar" meemaakte in de 25 jaar van haar bestaan werd verder nog het schetsje ,.Pot- jesdam in opschudding" gespeeld door de oud-leden. Dit stuk bracht de lchspieren telkens in beweging, want een van de spelers vertolkte de rol van een „doof" gemeente raadslid, die alles verkeerd begreep en dus de raarste opmerkingen maakte. Ook in het lied, dat hier in gezongen werd was hij steeds één woord achter, wat het nummer een bijzonder geslaagd „accent" gaf. Verder kwamen nog op de planken de schetsjes „Pas getrouwd", getemde feeks" en „De papiertjes maniak", die alle grote vrolijkheid opriepen. Zowel voor als na de pau ze ontpopten Teun Deijk en Gerrit Jansen zich als uitstekende conferen ciers, die veel tot het plezier van de avonden bijdroegen. Zij kwamen °'m- ,vo°r het doek als leden van de meisjesclub (met minijurkjes aan), als boerenarbeiders, die buurtpraat- jes uitwisselden en als bruidspaar, dat de belofte aflegde, toen ook de meisjes tot de C.J.M.V. werden toe gelaten en de naam veranderde C.J.V. Mensen uit de zaal werden vraagd om samen met hen een trip te maken als hippies. Zij besloten ten slotte hun optreden met het zang „Wat de toekomst brengen mo ge", met welk avondlied voorzitter Joh. Rietberg, die de bijeenkomst met gebed en bijbellezing geopend had. de gezellige feestavonden be sloot. Vermeld zij nog. dat dc oud leden bij de aanvang het C.J.V.- bondslied zongen. Men schrijft ons: Zondag 1 oktober zal er in de Her vormde Kerk om 10.15 uur een „Ge zinsdienst" worden gehouden. Alle kinderen van de zondagsschool wor den verwacht met hun ouders. Het bestuur. Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels heeft aan de vereni ging „Het Groene Kruis" een be drag van f 5000,geschonken, voor haar arbeid ten behoeve van de ge zondheidszorg, welk bedrag in ver band met haar financiële toestand goed gebruikt kan worden en dank baar is aanvaard. Op de Nationale Vee- en Paarden- t en toonstelling te Utrecht heeft sla ger Piet Brands de volgende prach tige successen behaald. Rubriek: Slachtkoeien (ten hoogste 6 brede tanden). Ere prijs en tevens alge heel kampioen roodbont slachtvee. Rubriek: Pinken (met kalvertan- den) geschikt voor de mesterij: „Eer volle vermelding. Rubriek: Dikbilkalveren (jonger dan 1 jaar) geschikt voor de mesterij „Eervolle vermelding." De Holtense Postzegelclub ,,HPC" houdt zaterdag 30 september haar tweede ruildag in hotel Vosman. Het is de start van het wintersei zoen. De eerste ruildag nu ander half jaar geleden viel samen met de postzegelshow ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van de club. Deze eerste lustrumviering werd toen een groot succes. Wordt ook de tweede ruildag een succes, dan wil H.P.C. er een jaarlijks te rugkerend evenement van maken. De toegang tot de grote zaal van hotel Vosman is vrij voor iedere postzegelverzamelaar; handelaren zijn er niet. De zaal is open om 9.00 uur 's morgen en sluit uiter lijk om 17.00 uur. Op donderdag, 5 oktober, wordt weer een openbare kerkeraadsver- gaderjng gehouden van dc Her vormde Kerk in het gebouw Irene. Vergadering begint om 20 uur. Op de agenda staande volgende pun ten: 1. Hervormd-Gereformeerde samenwerking en 2. Jonge lidma ten-diaconie. Op dinsdag 3 oktober, wordt weer de maandelijkse bejaardensoos ge houden in het Gebouw Irene. De bijeenkomst begint om half drie. „Iedereen is welkom, aldus het sooscomité, hoe meer hoe liever". Met ingang van maandag, 2 okto ber zal de trein waarmede men maandag t.e.m. vrijdag vanaf Rijssen, resp. Holten naar Deventer reist vroeger vertrekken. Deze vertrektijden zijn dan: Rijssen vertrek 7.48 u. en Holten 7.54 uur. Deventer aankomst 8.08 uur. Door deze vervroegde vertrektijd heeft men in Deventer de mogelijkheid om aldaar over te stappen op de snel trein naar Amsterdam (Deventer v. 8.12 uur) met aansluiting naar Utrecht, Rotterdam en Den Haag. Op dinsdag 10 oktober a.s. zal in hotel „Vosman" een propaganda- avond worden gehouden voor het houden van een EHBO-cursus. Gezien de grote belangstelling in voorgaande jaren wordt een ieder die interesse heeft voor deze cursus, verzocht zich op deze avond te melden. Er zullen deze avond enkele mooie en leerza me films worden vertoond op het gebied van de EHBO. Toegang en kopje koffie gratis! Maak deze dag tot een grootse redding van misdeelde dieren. Voor Uw huisvriend deze dag een extraatje. De Postduivenvereniging ..De Berg- vliegers" heeft de eindstanden op gemaakt van de verschillende wed vluchten en de generale kampioe nen aangewezen: 1. Gebr. Willems met 3619 punten, 2, H. J. Aaftink MET 3451 p. en. 3. H. van Beek met 2880 p. Als bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat de Gebr. Willems voor het 4e achtereenvol gende jaar eerste generale kampi oen zijn. De overige uitslagen zijn: le Tour: 1. Gebr. Willems 1150 p.. 2. A. ten Dam I 786 p., 3 ,H. van Beek 760 p. en 4. A. ten Dam II 751 p. 2e Tour: 1. Gebr. Willems 1429 p., 2. H. J. Aaftink 1297 p., 3. H. van Beek 1216 p.. 4. J. Paalman 1091 p. Jonge duiven: 1. H. J. Aaftink 740 p., 2. J. Kruimelaar 672 p.. 3. Joh. Veldhuis 613 p. Na-toer: 1. A. ten Dam 1 716 p., 2. H J. Aaftink en Gebr. Willems elk 688 p. Aangewezen koppeljong: H. van Beek met 307 p. Kampioenvogels: le tour: H. van Beek. Hol! 68-1491270 met 492 p., 2e tour: Gebr. Willems, Holl. 71- 341372 met 608 p.. Jonge duiven: H. J. Aaftink, Holl. 72.976465 met 221 p., natour: A. ten Dam I. Holl 72.341144 met 308 p.: geheel: H. van Beek, Holl. 63.1491270 met 944 p. Kampioen (A) aangewezen: H. van Beek met 1020 punten.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1