TATA MIR ANDO TOYOTA een chauffeur Opheffing particuliere overweg in spoorlijn Deventer-Almelo Onttrekking deel Molenbelterweg aan openbaar verteer dü! Aan de oud-leden C.J.V. ,De Vriendenschaar' KLEIN VELDËRMAN uw THUISWERK gevraagd VERF NODIG SUPRA LUX MEIJERINK'S Corolla 1200 coupé Autobedrijf Arendzeu Embank mom mAOWtii ovm Itemgaat 20 tot 30% korting STOKKERS Centrale verwarming van Klein VeMerman. Laag in prijs en in enkele dagen gemonteerd!!! it... Uitnodiging Gebroeders Man der Woerd Bosch aanbiedingen keukenW \\geheim fi \onthuld/l I MEIJERINK'S MEISJE Herenkapsaion W. D RENT Ei ZG01 STOKKERS Hotel „De Holterberg" Heiten - Telefoon 05483-1412 Zaterdags en zondags matinee KOLNUS-NIEUWS Zesde Floralia- tenloonstelling te Dijkerhoek Voor bouw serviceflat Kalverkeuring lagere agrarische school te Bathmen Voorlichtings bijeenkomsten ruilverkaveling EXCURSIE HOLTERBERG Strippotheek „The Trailer" begint weer Den Bosch Paardestad Wim Bronsvoort Grada Willems geven, mede namens ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op woensdag 20 september 1972 om half twaalf in het gemeentehuis te Holten. Kerkelijke inzegening om drie uur in de N.H. kerk te Bathmen door de weleer waarde heer Ds. J. G. Beerthuis. Gelegenheid tot feliciteren 's avonds van acht tot tien uur in hotel „Boode te Bathmen. September 1972 Bathmen Zuidloo 14a Holten, O. Diepenveenseweg 3 Toekomstig adres: Markelo, Koekoekslaan 21 Voor de vede blijken van beltangsteHiing, felicitaties, bloemen en cadeaus, die wij bij ons huwelijk moch ten ontvangen, zeggen wij bij doze aan ieder onze haaifcelijke dank. J. Eümerink A. Elmerink- Stwens Bathmen, september 1972 Loo 91. Dankbetuiging Voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus ont vangen bij ons 25-jarig hu welijksfeest zeggen wij al len hartelijk dank Joh. Tuitert A. TuitertLueks Holten, september 1972 Neerdorp 72 Dankbetuiging Wij danken allen, die tij dens de ziekte en na 't overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Elisabeth Leferink blijk hebben gegeven van hun belangstelling en deel neming T.üt aller naam: W. Beijers Holten, september 1972 Holterberg 13 Zij die willen meewerken, aan een gift van de oud-leden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan kunnen zich wenden tot G. J. Jansen, Look 12, tel. 2118, G. Jansen, Beuseberg 68a, tel. 2284, H. .T. Vorkink, Holterbroek 43, tel. 05731 - 342 LOODGIETER ELEKTRICIëN en C.V.-MAN KOLYVEG 76 - TELEFOON 1332 VOOR VROUW MET KANTOORERVARING Brieven onder nummer 810, bureau van dit blad, Holter berg 13. Neem de allerbeste. NEEM Tientallen kleuren Schildersbedrijf Waardenborchstraat 8, Telefoon 1790 4 cylinder, 1166 cc, 73 pk 150 km, schijfremmen vóór OFF. DEALER VOOR MARKELO EN OMG. Holterweg 2 - Markelo - Telef. 05476-1244 een van de vele modellen van Toyota, met reden de beat verkochte Japanse automobiel. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Oranjestraat 9 - Holten Telefoon 05483-14 69 Aluminium cpsteekladders 4.75, 5,75 en 6,75 mtr. lengte r <o vanaf 2 x 10 sporten J Industrie reformiadder 2 x 14 spanten 307,30 Nu de zomer bijna voorbij is, geven wij op onze restanten Tuinstoelen - Camping!)edden - Parasols enz. Oranjestraat 8 -12 Telefoon 1238 Radio Schoneveld Rijssen Haarstraat 44 (ook zelfbouwpakketten) Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf - Telefoon 1332 voor de ledenvergadering van de afdeling Holten van het Nederlandse Rode Rruis op woensdag 27 september a.s. om 20.00 uur in Hotel Holterman Agenda: "i «.s /-V 1. opening 2. notulen 3. bestuursverkiezing aftreden de heer C. H. Rietdijk en mevr. J. L. van der Berg-Mulder beiden niet herkiesbaar 4. rondvraag C. H. Rietdijk, voorz. J. L. van den BergMulder, secr. Bouwmaterialen B.V. te Deventer vraagt: voor 7-tons dieseflfvrachtwagen Aanmelden: Boibemsfcraat 10, Deventer. Telefoon 05700 - 13242 SLAATJE SLAATJE ELKE DAG VERSE VOORJAARSGROENTEN Hagelwitte bloemkoolspinazie, andijvie, sperzieboontjes, loitlof, spruitjes, enz. enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Een kilo zoete groene druiven 155 Een literblik appelmoes 59 Een zak rode kool £9 Sinaasappels 6-7-8 voor1SQ EXTRA WEEK AANBIEDING: Maandag, een zak witte kool25 Dinsdag, een kilo gesneden andijvie gg Woensdag, een zak rode kool 19 Donderdag, een kilo geschrapte worteltjes 59 Vrijdag, een kilo bananen g5 Stationsstraat 11 Telefoon 1216 Haakse slijpmachines in diverse uitvoeringen. Met meer dan 100,- voordeel. O.a. 8500 toeren, 178 m.m.-schijf van 492,- voor 368,- Boormachine 10 mm., beveiligd, met cirkelzaag, gleutelset, polijstset en sfcaalboirstel van :281,- voor 198,50 Van deze aanbiedingen zijn beperkte voorra den. Dit meubel is het V VS geheim van een 9 altijd ordelijke keuken. Opberg- J 9 ruimte in over- 9 vloed voor bestek, 9 borden en de tien- tallen attributen vaneen 9 keukenprinses. Uitgevoerd in duurzame 9 witte kunststof. Afmeting: 9 8 1°" "Men 175h. f 244 VLRaOOPLOKAAL W. ten Brink Kerkstraat 123, Goor e 9 Tel. 05470-2670 ®9©990Q<5*8 ff 3>0«9®99® RESTANTEN BEHANG extra voordelig Schildersbedrijf Waardenborchstraat 8 Telefoon 1790 (wegens huwelijk tegenwoordige) voor de huishouding. Manege T. Belli man Markeloseweg L 8 Teilefoon 1287 TELEFOON 1615 Oranjestraat 8 -12 Telefoon 1238 Advertenties in het HOLTENS NIEUWSBLAD worden van A tot Z ge-iezen en her-Sezen Vanaf 1 juni speelt voor u het zigeunerorkest dagelijks van 6.30-12.00 uur (behalve 's maandags) De Dienst van Weg en Werken van de Nederlandse Spoorwegen te Ut recht heeft het gemeentebestuur ver zocht te bevestigen, dat de gemeente Holten als eigenaresse van enkele rechthebbende percelen bereid is af stand te doen van alle rechten op het hebben, instandhouden, gebruiken of doen gebruiken van de particuliere overweg van de spoorlijn Deventer- Het betreft hier de particuliere overweg nabij het erve Meerman, Look 41, welke overweg is aangelegd ingevolge het bepaalde in een nota riële akte dd. 15 mei 1886, waarbij door de toenmalige Koninklijke Ne- derlandsche Lokaal Spoorweg Maat schappij grond werd gekocht voor de aanleg van de spoorweg. Bedoelde overweg was destijds in gebruik bij de heren H. J. en H. Wansink, voorheen wonende Look 41, ten behoeve van aan weerszijden van de spoorlijn gelegen gronden. Nu de gronden van de heren Wan sink, gelegen ten noorden van de spoorlijn door de gemeente Holten zijn aangekocht ten behoeve van de aanleg van sportvelden is de gemeen te Holten, als eigenaresse van enke le der rechthebbende percelen ver zocht afstand te doen van voormeld zakelijk recht. De heren Wansink, Espelo 28 te Men schrijft ons: Zo, daar zijn we weer. Wie vraagt U wel de Stichting Sociaal Kul- tureel Werk die het nieuwe seizoen weer met jeugdwerk wil beginnen. Kinderen in de leeftijd van 6-13 jaar, kunnen zich opgeven op woensdag middag 13 sept. tussen 2 en 4 uur. In klubhuis 't Kolnus, Hoffesstraat la, tel. 2463. Wij hopen, dat er een heleboel kinderen meedoen. Maaronze clubs hebben ook lei ding nodig. Naast de enkele krach ten die we reeds hebben zien we graag een paar enthousiaste vrijwil ligers onze gelederen komen verster ken. Komt U ook eens kijken in 't Kolnus, wij verstrekken U graag alle inlichtingen. De peuterspeelzaal, die ook onder de hoede van de Stichting staat, is inmiddels op 6 sept. weer begonnen. Helaas kun nen er alleen peuters op de wacht lijst geplaatst worden, de groepen *ijn helemaal vol. De speelochten- der zijn woensdag en vrijdag van éhalf 12 uur en wordt eveneens in *1 Kolnus (zie bovenst, adres) gehou den. Holten, eigenaren van het ten zui den van de spoorlijn gelegen recht hebbende perceel hebben inmiddels verklaard van het recht van over weg afstand te doen. ,,Onzes inziens kan bedoelde parti culiere overweg zonder bezwaar wor den opgeheven, omdat van deze over weg geen gebruik meer wordt ge maakt. Nu de sportvelden op de Meermanskamp binnenkort in ge bruik worden genomen is het uit het oogpunt van verkeersveiligheid bo vendien gewenst deze overweg op te heffen" aldus B. en W. in hun toe lichting. Alle tot de overweg behorende wer ken, als opritten, hekken, bevloering enz. zullen door en voor rekening van de Nederlandse Spoorwegen wor den weggeruimd, een en ander voor zover op spoorwegterrein aanwezig. In verband met het vorenstaande stellen zij de raad voor ten behoe ve van de N.S. onherroepelijk om niet afstand te doen van alle rechten op het hebben, instandhouden, gebrui ken of doen gebruiken van de parti culieren overweg in de spoorweg De venter-Almelo en te besluiten con form het ontwerp-raadsbesluit, dat bij de stukken ter inzage ligt. Personeel en oudercommissie van de o.l. school te Dijkerhoek houden op zaterdag 16 september hun flora- liatentoonstelling in het schoolge bouw. Met deze expositie is het hal ve dozijn vol. De leerlingen uit de lagere klas sen mogen een boeket veld- of luin- bloemen op een vaas, schaal of der gelijke maken. De kinderen van de hogere klassen en oud-leerlingen stel len hun planten, die ze in het afge lopen jaar hebben verzorgd, ten toon. Dit jaar voor het eerst kunnen de bezoekers de mooiste plant van de tentoonstelling kiezen. Deze plant wordt dan uitgeroepen tot plant van het jaar. De show is geopend op zaterdag van 14.00-16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Het geheel wordt verleven digd met enkele attracties, zoals grabbelton, rad van avontuur, enz. Geheel nieuw voor Dijkerhoek is het doelsdhieten, zoals dit ook op de t.v. in AVRO's sportprogramma plaats vindt. De NV. Vastgoed Ontwikkelings maatschappij Nederland te Arnhem is voornemens op de Molenbelt, een serviceflat te bouwen. De plannen hiervoor bevinden zich in een verge vorderd stadium. Op de plaats, waar deze service flat gebouwd zal worden, bevindt zich nog een oud gedeelte van de Mo- lenbelterweg. Deze weg, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie A. no. 1693 is, evenals het gehele ter rein eigendom van de N.V. Vastgoed maatschappij ,,Combuta" te Amster dam. Voordat met de bouw kan worden begonnen zal voornoemd weggedeel te aan het openbaar verkeer moeten worden onttrokken. Het voornemen tot onttrekking is op de in deze gemeente gebruikelijke wijze op 21 juli 1972 ter openbare kennis gebracht en de op deze aan gelegenheid betrekking hebbende stuk ken hebben vanaf die datum gedu rende 30 dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Tegen de voorgenomen onttrekking zijn geen bezwaren ingebracht. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor over te gaan tot onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de Mo- lenbelterweg, door het bij de stukken ter inzage liggend ontwerp-raadsbe sluit vast te stellen. Begunstigd door prachtig weer werd op 31 augustus de jaarlijkse kalver keuring gehouden. De heer Vis, di recteur der school sprak een kort openingswoord. Hij kon vele ouders en andere aanwezigen welkom heten. Een 25-tal kalveren konden aan de jury worden voorgeleid. De jury bestond ook dit jaar weer uit de heren G. Esselink te Goor en E. Rietman te Zuidloo. Het voorbren gen en toiletteren was bij velen goed verzorgd. Tot algemeen kampioen werd uit geroepen Dik Horstman te Olst. Hij werd ook kampioen met het voorbren gen. Henk Schoneveld had zijn kalf het best getoilletteerd. Het kalfje van Wim Marsman te Espelo werd kampioen exterieur. Een eerste prijs kregen: Herman Middeldorp, Wesepe Wim Marsman, Espelo, Gerrit Tuitert, Dij kerhoek, Wim Vrielink. Wesepe, Jo- han GrootBronsvoort, Zuidloo, Henk Schoneveld. Dortherhoek. Johan Dommerholt, Wesepe. Anton Niemeij- er, Wesepe, Henk Stoevenbeld, Ok- kenbroek, Gerrit Stevens, Espelo, Dik Horstman, Olst, Wim Groot Bronsvoort, Zuidloo, Henk Oplaat, Loo, Piet Dolman, Lettele, Herman Nikkels, Dijkerhoek, Gerrit Klein Te- selink, Dijkerhoek, Herman Jansen, Lettele, Henk Hogenkamp, Loo, Jan Smeenk, Wesepe, Gerard Reilink, Ok- kenbroek, Gerrit Flierman, Averlo, Wim van Schooten, Loo. Een tweede prijs kregen Bert Krik- kink, Espelo en Wim Reilink, Dijker hoek. In verband met de komende z.g. wenszittingen, welke gehouden wor den ter voorbereiding van het nieuwe plan van kavelindeling zullen de Contactgroep Holten-Markelo en de Plaatselijk Commissie voor de ruil verkaveling Holten-Markelo een aan tal voorlichtingsbijeenkomsten orga niseren waar nadere informatie zal worden gegeven over deze wenszit tingen. Om zich beter te kunnen voor bereiden op deze wenszittingen en Op vrijdag 1 september gingen de beide zesde klassen van de o.l. Dorps school, onder leiding van de betrok ken leerkrachten B. H. Brouwer en G. J. van 't Holt, een fietstocht ma ken door de Holterberg. Het natuur-historisch museum Piet Bos stond allereerst in de belangstel ling. Verscheidene leerlingen warer er al geweest, maar nu kwam het levende element speciaal naar vo ren. In de gehoorzaal vertoonde de directeur, de heer Kees Bos, prach tige kleurendia's over de schutkleur van dieren en vogels. Het volgende belangstellingspunt was de Canadese begraafplaats. Te midden van de stilte en de eenzaam heid werden de kinderen een ogen blik bepaald bij de offers, gebracht voor de vrijheid en bij de rampzali ge gevolgen van een oorlog. De bloei ende heidevelden tussen de bossen met alles wat zich daar roert en be weegt, groeit en bloeit, gaven rijke stof tot besprekingen en het maken van notities. Vennen met speciale vegetatie, jene verbesstruiken met wolfsklauw, ha gedissen, kikkers, spinnen, krekels, sprinkhanen, vlinders, bijen, padde stoelen, dat alles op een zonnige dag in de nazomer... Tot slot nog een tijd je ravotten en via het Neerdorp en de Haar kwam de kern terug, na dat sommige leerlingen zich al eer der uit de rij los mochten maken. De broodtrommel en de „waterkruik" waren natuurlijk al lang leeggemaakt onderweg! Een hele dag uit in de vrije natuur werd beleefd als iets moois! om de betekenis daarvan beter tot zijn recht te laten komen, vinden deze commissies 't van groot belang, dat de belanghebbenden hierover nader worden ingelicht. Verder zal op deze bijeenkomsten een toelich ting worden gegeven over de stand van zaken betrekking hebbende op de uitvoering van de werken in de ruilverkaveling. De bijeenkomsten worden gehouden: aanvangende 13.30 uur: woensdag, 13 september te Holten, in de zaal van hotel Vosman. Donderdag, 14 september te Markelo in café Hargeerds en woensdag, 20 september, in café „De Poppe", tussen Holten en Mar kelo. De toelichting op de uitvoe ring der werkzaamheden zal worden gegeven dooi de technisch hoofdamb tenaar van de cult, dienst de heer H. Onstenk, terwijl ir. Sanders de aanwezigen zal inlichten over de be tekenis der wenszittingen en waarop daarbij gelet moet worden. Aan alle belangstellenden. Het zal velen van u waarschijnlijk nog wel bekend zijn dat er in Holten al ruim een jaar een Strippotheek bestaat. (Een strippotheek is een bibliotheek van stripboeken). Tot nu toe hebben we ongeveer 50 leden, in de leeftijd van 7 tot 14 jaar, maar we zouden ook graag ouderen zien. De prijs van een lidmaatschapsbe- wijs bedraagt f 0,75 voor ieder tot en met 18 jaar en f 1,50 voor ouder (Per kaart 15 boeken, is ongeveer 9 weken). Het ligt in de bedoeling om dinsdag 12 september a.s. weer te starten met onze strippotheek, dus vanaf dan zijn we weer iedere dinsdagmiddag van 4 tot 5 geopend. Bij grote belangstel ling van ouderen zullen wij proberen nog een avond per week boeken uit te lenen. Ons aantal boeken bedraagt ruim 400. (onder andere Asterix, Bil- lie Turf, Suske en Wiske, Lucky Lu ke, Laurel en Hardie, Sprookjes voor de allerkleinste kinderen enz. enz.). Er liggen bij u thuis ook vast nog wel stripboeken die u toch niet meer leest. Wij houden ons aanbevolen (Desnoods tegen een kleine vergoe ding!). Dus komt allen a.s. dinsdagmiddag naar: Strippotheek ,,The Trailer", Clubge bouw 't Kolnus. Hoffestraat. Alvast van harte welkom! Frederika Prak. Fokelien Meijer. Liesbeth Kooiman. Janneke Bronsvoort. ONWEER. Een onweersbui ver plaatst zich met een snelheid van 1 km. per seconde. Men kan onweer horen op een afstand van tien km. Vanaf de eerste donderslag die men hoort is het onweer na tien minuten op de plaats van de hoorder aange komen. Het is gevaarlijk dichtbij als er tien seconden verlopen tussen blik sem en donder. Blijf bij onweer weg van alleen staande bomen, dertig meter van een bosrand, hoge plaatsen in het ter rein (ook hooibergen en lichtmasten) water (30 meter van de oever). Sto met fietsen, leg de fiets bij u uit de buurt. Blijf binnenshuis weg van ka chel en waterleiding. Schakel alle electrische apparatuur uit! Zoek als bescherming buiten: gebouw met bliksemafleider en thuis moet. men verblijven middenin de kamer en nie( bij de ramen. Zoek in het vlakke veld een droge sloot of kuil of een hol le weg als men in het heuvelland is. Vrijdag 15 en zaterdag 16 septem ber, twee dagen lang, is de Brabant se hoofdstad paardenstad. Die dagen namelijk is er de Nationale Kam pioenschapstentoonstelling van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trek paard", die in en rond de Bossche Brabanthallen wordt gehouden. Een concours dit jaar het 37ste dat in de loop der jaren een heel eigen klank heeft gekregen. Een driehonderd Trekpaarden en een tweehonderd Haflingers (en Haf- lo-Arabieren), het kleine sierlijke en lichtvoetige vospaard uit de Tiroler Alpen, alsmede circa 100 Dartmoor- kinderrijponys en 100 uit Ierland af komstige Connemara-ponys strijden die dagen om prijs en premie. Voor een grootse manifestatie pre senteren zich ditmaal Russische Staatsstocteryen met 7 paardenras- sen en een spectaculair show- en slot nummer. INSTITUUT. Sinds zeven jaar be staat er in Utrecht een naar direc teur en oprichter Ad Blankestijn (33) genaamd particulier onderwijsinsti tuut waar zo'n honderd elders mis lukte rijkeluiskinderen tegen betaling van f 9000,- per jaar een middelbare schoolopleiding volgen, zo weet De Volkskrant te melden. In een interview met het Utrechts Nieuwsblad noemt de heer Blanke stijn zijn instituut met trots het meest conservatieve onderwijsinstituut in Nederland. Hij karakteriseert het Ne derlandse onderwijs als zodanig als „half zacht, dommig en inefficiënt" en voegt er in een adem aan toe dat mensen, die zich aan zulk een uitspraak ergeren „toch maar een stelletje kruideniers zijn". Halfzacht kan men de heer Blanke stijn overigens niet noemen. Leerlin gen die onvoldoende ijver betonen worden gewaarschuwd en aldus de hr. Blankestijn „merk ik dat zo'n gesprek geen resultaat heeft, dan roep ik de leerling zeg maar Pietje weer bij me en begin verschrikkelijk te schreeuwen. De leerlingen zijn dan echt doodsbang voor me, hoor! Bin nen een minuut trap ik ik Pietje de deur uit. Meestal helpt dit wel, maar als blijkt dat Pietje nog de boel verslonst, dan wacht ik hem 's och tends aan de trap op en geef hem, zo hard als ik kan, een klap tegen zijn hoofd. Ik ben ex-bokser dus ik kan de grootste jongens aan. De leer lingen moeten één front vormen te gen alle linkse invloeden. Ik kweek hier nieuwe burgers die in de maat schappij een belangrijke plaats zullen innemen, de leiding zullen geven, de decadente processen tegen zullen gaan in de maatschappij en zullen opkomen voor de bestaande verwor venheden".

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2