Coberco-zuivelfabriek „De Vrijheid'' huldigde A. Westerik en J. Aaftink Leven met een kunstnier Honderden miljoenen kinderen hebben Uw hulp nodig Holten geen mag geld Markelo lenen Verkoop sportvelden „Meermanskamp5 aan stichting Sportbelangen Het open-deur-werk in het nieuwe seizoen Afscheid en jubileum janii ie Jansen Manenschijn en Dinant Honcoop zwem- kamp. school Dijkerhoek Vakantie-administratrice sblad ON2E AGENDA Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst G.E.B. Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Paardenfokdag te Dijkerhoek Officiële publiatie Sluiting zwembad „Twenhaarsveld" RAADS VERGADERING Zwembad „Twenhaarsveld" thans verwarmd Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand Politie had succes: inbraken opgehelderd Kerkkoor zingt in hal van de school GESLAAGD 'n omtrer,: Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 8 september 1972 24ste Jaargang - No. 36 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred. J Wiggers 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad f 629,51 f 1065, Zondag 10 september 19.00 uur: Dansen in gar-dancing Boode te Bathmen (ztte adv.). Maandag 11 t.e.m. 16 september Installatiebureau Joh. Aanstoot, La- renseweg, wegens vakantie gesloten. Woensdag 13 september 13.30 uur: Voorlichtingsbijeenkomst ruilverkaveling Holten-Markelo in hotel Vosman (zie bericht). 19.30 uur;. Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda). Laatste dag aangifte deelname aan de veekeuring te Espelo bij de heer Joh. Boode, Espelo 65. Donderdag 14 september 20 uur: Bijeenkomst afdeling Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. vrou wengroep. Films over Nieuw-Guinea. Vrijdag 15 t.e.m. maandag 18 sept. Winkel Fa. J. van Bruggen en Zn. wegens vakantie gesloten (zie adv.) Zaterdag 16 september 9.30 uur v.m.: Paardenfokdag Hol- batheo op de terreinen bij het Bonte Paard te Dijkerhoek (zie adv.) 14-16 en 19-20.30 uur: Floraliaten- toonstelling in de school te Dijker- hoek (zie ber.) Zondag 17 september 14 uur: Oriënteringsrit MAC ,,D( Holterberg" vanaf clubhuis café ,,D< Biester", Stationsstraat. Dinsdag 19 September 10 uur: Informatie over en rond gang door het ruilverkavelingsgebied voor dames woonachtig te Espelo, en Dijkerhoek vanaf het bureau Bor- keldweg, Markelo. Woensdag 20 september 13.30 uur: Voorlichtingsbijeenkomst xuilveripaveling Holten-Markelo in café „De Poppe", Markelo (zie ber.) Woensdag 20 t.e.m. 22 september Viering 25-jarig bestaan CJV ,,De Vriendenschaar". Donderdag 21 september 20 uur: Lezing dokter J. G. M. Jordans, internist te Enschede in ho tel „De Kroon" te Markelo over het dialyse-centrum uitgaande van de af deling Markelo-Holten van de Nier stichting (zie ber.) 19.45 uur: Ringvergadering Herv. Vrouwengroepen in de hal van de school „De Schakel". Spreker ir. Carbasius Weber namens Unesco Ne derland. (zie ber.) Zaterdag 23 september 9,30 uur: Veekeuring te Espelo op het terrein van de heer W. F. Boode. Dinsdag 26 september 20 uur: Startavond Ghr. Plattel, vrouwenbond Ring Twente in gehouw „Het Anker" te Wierden. Woensdag 27 september 20 uur: Ledenvergadering van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis in hotel Holterman. Tijdens een reisje van personeel en directie van de Coberco-zui velfabriek „De Vrijheid", waarby o.a. een bezoek werd gebracht aan de Floriade te Amsterdam, is woensdagavond bij terugkeer in Holten, afscheid genomen van de heer A. Westerik, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf heeft ver laten en is de heer J. Aaftink, bedrijfscontroleur, gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig jubileum. Dat gebeurde na een hele mooie dag tijdens een diner in „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. De bedrijfsdirecteur, de heer H. G. Vogt, schetste de heer Aaftink als een bijzonder kundig en nauwge zet man. Hij heeft als 2e laborant er later als bedrijfscontroleur misschien wel een klein miljoen melkmonsters onderzocht maar er is van de hogere controle-instanties nog nooit één op merking op zijn werk gemaakt, heer Vogt noemde de jubilaris een op en top zuivelman, die praktisch ieder kan vervangen in het bedrijf. Hij Die kunt u geven door UNICEF-WENSKAARTEN en UNICEF-AGENDA'S te kopen. Deze bevatten reproducties van meesterwerken uit de beeldende kunst. Levende kunste naars hebben het reproduktierecht belangeloos aan het Kin derfonds afgestaan. Uw bijdrage aan UNICEF, het Wereld-Kinderfonds, kan zoveel betekenen voor de negenhonderd miljoen kinderen op deze wereld, die tekort komen. Onwetenheid, ondervoeding en ziekten bedreigen hun leven en hun ontwikkeling. UNICEF wil helpen kinderen veilig en gezond ter wereld te doen komen, hen te beschermen tegen de vele ziekten die op de loer liggen, hen goed te voeden en hun onderwijs en een vakopleiding te geven, waar door zij een beter leven tege moet gaan dan hun ouders. Uw bijdrage betekent voor een kind ergens op de wereld de eer ste stap op de weg naar gezond heid, ontwikkeling en geluk. UNICEF is geen liefdadigheid. De ontwikkelingslanden willen hun eigen toekomst bouwen. Ze ma ken zelf plannen voor de verbete ring van de zorg voor moeder en kind. In samenwerking met ande- te organisaties van de Verenigde Naties stelt UNICEF hen in staat die plannen ook te verwezenlijken. Zo worden volksgezondheidsdiens ten ingericht, wordt voorlichting gegeven over voeding en hygiëne, wordt het onderwijs verbeterd en worden mensen opgeleid tot vroed vrouw, verpleegster, maatschappe- lijk-werker en onderwijzer. Alle giften aan het Nederlandse UNICEF-comité worden zonder enige aftrek aan het Wereld-Kin derfonds afgedragen en hier in Nederland besteed voor het kopen van voedsel, geneesmiddelen, me dische instrumenten en wat meer voor de hulpprogramma's nodig U kunt bijdragen storten op gi ro 7515 ten name van het Neder lands Comité UNICEF te Den Haag of op rekening van UNICEF bij Pierson, Heldring en Pierson te Den Haag. De Unicef-wenskaarten en Uni- cefjagenda's worden u vanaf 6 september aangeboden door de da mes van het plaatselijk Unicef-Co- mité. Zullen zij tot gezonde wereldburgers opgroeien? f 2000,is genoeg voor de inrichting van een klein gezondheidscentrum voor moeder en kind. De met hulp van UNICEF ingerichte gezond heidscentra zijn voorposten van gezondheid, betere voeding en grotere hygiëne. Nu helpt de verpleegster nog, maar ze leren ook hoe ze zelf de behandeling met de genezende oogzalf moe ten voorzetten, f 5,is genoeg voor antibiotica om 10 kinderen tc genezen van trachoom, een besmettelijke oogziekte die blind maakt. Door de hulp van UNICEF zijn al meer dan 39.000.000 kinderen verlost van dreigende blindheid. De heren A. Westerik (mid den) en J. Aaftink (rechts) wer den o.m. toegesproken door de bedrijfsdirecteur de heer H. H. G. Vogt (links). bood hem een envelop met inhoud en mevrouw Aaftink een boeket bloemen aan. De heer Westerik is als zelfstan dige begonnen n.L als kuiper van de bctervaatjes Hoen 20 jaar geleden de verpakking andere vormen aan nam 'is hij in het kaaspakhuis van het bedrijf aangesteld. Hij is een tijd melkventer geweest en kwam toen weer terug bij de kaas. De heer Vogt noemde hem schertsend „de vader figuur", waarin de jeugd vertrouwen had. (Hij was vele jaren jeugdleider bij de C.J.V.). Hij heeft miljoenen HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addink (Viering H. A.). Oppasdienst: mevrouw Haarman, Sjaantje Veneklaas en Gerrie Drent. Geref. Kerk: 9.30 en 3.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R .K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K .Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. P. Lugtig- heid (Viering H. A.). OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Wil man van Kollum (Fr.). Extra collecte Fonds Noodlijdende gemeenten en personen. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (al leen spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag 9 september en zondag 10 september, zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw, telef. 1436. 's Zondags tus sen, 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: Telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.), b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag 9 september en zondag 10 september: H. Hansman, Grote Maat- weg 36, Wierden, telef. 05496-1765 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen) Zaterdag 9 september en zondag 10 september: W. C. C. Wamelink, Chur- chillstraat 107, telef. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag 9 september tot en met vrij dag 15 september buiten de dienst uren Electra: J. Kolkman, Gaar denstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Vrijdag 8 september tot en met zon dag 10 september keurmeesters buiten de diensturen J. Hof, Sche penenstraat 16, telef. 1697. Maandag 11 september tot en met zondag 17 september: C. Dijkstra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm -sel.) kilo's kaas uitstekend verzorgd en af geleverd. Ook de heer Westerik en zijn echtgenote ontvingen een enve lop met inhoud en een boeket bloe men. De heer J. H. Veneklaas Slots, voor zitter van de melkleveranciersvereni- ging. heeft beide werknemers dank gebracht voor hetgeen zij resp. 25 jaar en 20 jaar voor de melkveehou ders hebben gedaan. „Westerik de kuper bij de kerk" en Aaftink, niet alleen controleur maar met z'n vrouw ook de verkoper van de Holtense zui- velprodukten in de zuivelwinkel van het bedrijf. Hij bood de zilveren jubi laris de F.N.Z.-meaaille met oorkon de aan. Namens de personeelsvereni ging roemde voorzitter L. Meinsma de buitengewoon goede samenwerking met de beide heren en dankte hij hen voor hun collegialiteit. Hij bood hen een enveloppe met inhoud en hun da mes bloemen aan. Ook namens de af deling van het NW bood hij bloemen aan. Tenslotte sprak nog de heer C. Broersma, tot aan de fusie directeur van „De Vrijheid", thans directeur van Coberco met de zorg voor de bo ter. Hij heeft beide werkers 15 jaar meegemaakt en de heer Aaftink zien opklimmen van 2e laborant tot be- dryfscontroleur. Beiden stonden voor hun werk. De heren Westerik en Aaf tink hebben met een kort woord van dank gebracht voor de hulde, die hen werd betoond en voor het diner. Ook hun kinderen waren bij dit huldebe toon aanwezig, evenals de secretaris van de melkleveranciersvereniging, de heer J. Rietberg en echtgenote en mevrouw Veneklaas Slots. Bij zijn besluit van 15 mei j.l. heeft de raad van Holten besloten aan de gemeente Markelo f 15.000,- te lenen, zijnde het aandeel van de ge meente Holten in de financieringsmiddelen voor de aankoop van een rupsladder ten behoeve van de gemeenschappelijke vuilnisstortplaats te Eisen. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben bij schrijven van 31 juli d.a.v. aan het gemeentebestuur meegedeeld, dat de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en zijn ambtgenoot van Financiën geen aan leiding kunnen vinden de gemeente Markelo te ontheffen van de ver plichting uitsluitend geldleningen aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. E. en W. stellen „hiermee dient het aangehaal de besluit te worden ingetrokken". Goor, Rijssen en Wierden zouden res pectievelijk f 20.000,-, f 25.000,- en f 25.000,- bijdragen in deze financie ringen, dat is natuurlijk nu ook van de baan. Je moet natuurlijk ook wel in het gareel blijven in onze keurig geordende maatschappij. Waar zou den die andere gemeenten het geld dan wel vandaan halen? Natuurlijk uit dezelfde bron. Ze kunnen toch nergens anders terecht dan in Den Haag. De o.l. school te Dijkerhoek hield haar zwemkampioenschappcn in het zwembad „De Loërmark" te Loo- Bathmen. Luid aangemoedigd door hun medeleerlingen behaalden Jan- nie Manenschyn bij de meisjes en Dinant Honcoop bij de jongens dt eerste prijs tijdens de zwemkam- pioenschappen. Dit Dykerhoekse goud veroverden ze na in hun series al eerste te zyn geworden. De finale bij de meisjes bracht veel spanning. Na in het begin nog gelijk op gezwommen te hebben, nam Jannie een duidelijke voorsprong op haar concurrenten. Een voorsprong, die zij tot het einde zou behouden, ondanks verwoede pogingen van Han. neke Nijkamp en Hanneke Manen schijn, die als tweede en derde aan tikten. Bij de jongens zwom Dinant onbe- Op dit ogenblik worden in Nederland ca. 540 patiënten in een ziekenhuis of thuis geregeld aan de kunstnier behandeld. Deze behandeling krijgen zij in een dialyse-centrum. In Nederland zijn er al 28 van deze centra. Onlangs is in Utrecht het eerste dialyse-centrum voor kinderen geopend. In deze centra wordt het bloed van patiënten met niet goed func tionerende nieren gezuiverd van giftige afvalstoffen. Het is zelfs mogelijk mensen te leren hoe zij zichzelf kunnen behandelen, zodat zij een kunstnier thuis kunnen heb ben en gewoon in het dagelijks le ven als gezonde mensen kunnen meedoen. Dat is prachtig: met ieder mensenleven dat op deze ma nier bewaard blijft (want zonder een kunstnier zijn de levenskansen van patiënten gering) mogen wij blij zijn. Blij, maar niet tevreden, want jaarlijks sterven er in Ne derland toch nog altijd zo een 200 mensen omdat er voor hen geen plaats in 'n kunstniercentrum be schikbaar was. U begrijpt dat de ze centra enorm kostbaar zijn. De vereniging tot Steun aan de Nier stichting Nederland stelt zich o.a. ten doel deze gelden te verzame len. Ook dit jaar zal een groot scheeps opgezette landelijke col lecte plaatsvinden van 30 oktober t.e.m. 4 november. Omdat de toe passing van kunstnieren nog zo jong en bij velen onbekend is, heeft dr. J. G. M. Jordans, hoofd can 't dialysecentrum in Enschede, zich bereid verklaard lezingen te houden, geïllustreerd met dia's en films. Op donderdag 21 september a.s. om 20.00 uur zal in zaal hotel „De Kroon" zal hij voor de afdeling Markelo-Holten komen spreken. Wij hopen, dat velen de moeite zul len nemen naar Markelo te komen en zo meer over dit uiterst be langrijke te horen en te zien. Comité van aanbeveling: Burgemeester mr. W. H. Enklaar, mevrouw H. J. Holl-Groothoff - E., de heer J. H. van der Harst, me vrouw A. Kroon-Pasman. D„ me vrouw G. A. Lugtigheid-van Luyk, mejuffrouw H. L. Maat, de heer J. P. Nagelhout, de heer C. H. Rietdijk, mevrouw H. Rokers- Sprokkereef, mejuffrouw zr. H. Strijker, de heer J. F. Sijtsema. mevrouw R. M. Vogely-van der Veer. dreigd naar de eindstreep, Bertie Jansen Manenschijn en Bertus Tem mink onderling om een gevecht om de tweede en derde prijs strijdend, achter zich latend. Een strijd, die in het voordeel van Bertie werd beslist. Voor de ongeoefende zwemmers was een hindemisbaan uitgezet. Van de jongens werd Freddie Beltman eerste; van de meisjes Bea Pinkert. De morgen werd besloten met „stui vertje duiken". Het bassin leek een aquarium met spartelende vissen. Telkens kwamen kinderen boven wa ter, die triomfantelijk een stuivertje omhoog hielden. De leiding was in handen van de badmeester, de heer Van Nieuwenhuizen. De tijden van de 25 meter schoolslag werden ver meld op een zgn. tijdenkaart, welke de kinderen mee naar huis kregen. De vereniging „Holbatheo" (Hol ten, Bathmen en omgeving) houdt op zaterdag, 16 september a.s. haar 22ste paardenfokdag op de terreinen bij café „Het Eonte Paard". De keu ring begint om 9.30 uur. Er zullen weer heel wat warmbloedpaarden, in ongeveer 14 a 15 rubrieken, in de ring komen. De warmbloedfokkerij gaat steeds meer de richting uit van het rijpaard. Programma's zijn op het terrein verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders ma ken bekend, dat de verwarmingsin stallatie in het zwembad „Twen haarsveld" met ingang van heden in bedrijf is gesteld, waardoor het mo gelijk is om het water tot een con stante temparatuur van ca. 21° C. te verwarmen. In verband hiermee zal het bad nog gedurende de maand september geopend zijn en met ingang van maandag 2 oktober a.s. voor het pu bliek worden gesloten. Tot die datum is er gelegenheid ge vonden voorwerpen af te halen. Holten, 6 september 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. W. H. Enklaar, burge meester. G. J. Langebarg, secretaris. De gemeenteraad komt woensdag, 13 sepember a.s. des avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeen tehuize bijeen voor de behandeling van de" volgende AGENDA 1) Notulen van de vergadering van 15 augustus 1972. 2) a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3) Voorstel tot verkoop van grond aan: a) de heren H. Achterkamp en H. Stukker, alhier: b) de heer E. Norde te Rotter dam; c) de heer Th. G. Abrahamsen te Koudekerk aan de Rijn; d) de heer G. J. F. M. P. Da- mink, alhier; e) de Stichting Sportbelangen, alhier. 4) Voorstel tot het toekennen van schadevergoeding wegens afkoop pacht. 5) Voorstel tot het intrekken van het besluit tot het verlenen van een geldlening aan de gemeente Markelo. 6) Voorstel tot wijziging van de Al gemene Politieverordening. 7) Voorstel tot het intrekken van een voorbereidingsbesluit bestem mingsplan. 8) Voorstel tot het verlenen van een garantie voor de betaling van rente en aflossing van een hypo thecaire geldlening. 9) Voorstel tot het opheffen van een particuliere overweg in de spoor lijn Deventer-Almelo. 10) Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Molenbelter weg aan het openbaar verkeer. 11) Beantwoording eventueel inge komen schriftelijke vragen. In het komende herfst- en winter seizoen zullen weer Open Deur-sa menkomsten worden gehouden, zo wel in het dorp, als in de buurt schappen Dijkerhoek en Espelo. Wat de bijeenkomsten in de buurtschap pen betreft is de planning nog niet rond. De samenkomsten in de herv. kerk zyn wel gepland, maar wijzi gingen zyn mogelijk. Evenals het Burgemeester en Wethouders stel len de raad voor de gronden van het sportveldencomplex .Meermanskamp' te verkopen aan de Stichting Sport belangen" te Holten voor de prijs van f 233.925,00, exclusief BTW. In hun voorstel zeggen zij, dat de sportvel den, gelegen op het sportveldencom plex „Meermanskamp" binnenkort in gebruik genomen kunnen worden. Aangezien de exploitatie en het be heer van dit sportveldencomplex in handen is gegeven van de stichting „Stichting Sportbelangen" te Holten achten zij het gewenst het eigendom van deze gronden over te dragen aan voornoemde stichting. Het Dagelijks Bestuur van de stich ting heeft zich bereid verklaard voor de gronden een prijs te betalen van De verwarmingsinstallatie in het zwembad „Twenhaarsveld" is giste ren in gebruik gesteld, waardoor het mogelijk is om het water tot een con stante temperatuur van circa 21 gra den Celsius te verwarmen. In verband hiermede zal het bad nog gedurende de maand september ge opend zijn. Met ingang van maandag, 2 oktober a.s. zal het voor het publiek worden gesloten. Tot die datum is er nog gelegenheid om gevonden d.w.z. achtergebleven voorwerpen af te ha len. f 233.925,00, exclusief omzetbelasting, welk bedrag overeenkomt met de boekwaarde van de grond per 1 ja nuari 1972. Het betreft hier de gronden, wel ke destijds door de gemeente Holten zijn aangekocht van de heren H. en H. J. Wansink voor de prijs van f 200.000,00. De verkoop van deze gronden aan de stichting zal onder andere geschie den onder de voorwaarden, dat de gronden niet mogen worden verkocht aan derden zonder voorafgaande toe stemming van hun college, terwijl bij eventuele bezwaring van de eigen dommen eveneens vooraf toestem ming is vereist van hun college. Voor de inhoud van deze voorwaarden ver wijzen wij U naar het bij de stukken ter inzage liggende conceptraadsbe sluit. Gevonden voorwerpen: rood-groene damesbromfietshelm, gouden schakelarmband, deksel ge reedschapsbox, zwarte regenbroek, blauw kinderjasje. Verloren voorwerpen: Double dameshorloge met brede paarse band, blauwe Safarijas, brui ne kinderportemonnais, inh. consump tiebonnen, gestreepte badhanddoek, bruine boxer, horloge met schakel armband, gouden kinderarmband, au tosleuteltjes van een Ford, dameshor loge, reclamebord „Blij met Bier in Blik," zwarte portomonnaie. Geboren: Francina Maria d.v. J. A. Wechstapel en H. Paalman. Albertus z.v. H. Paalman en J. Dik- keboer. Hendrina Anneke d.v. H. J. Bolink en E. Haverslag. Maria Annet. d.v. D. Bosschers en B. Belt man. Janna Wilhelmina d.v. J. W. Roelerdink en J. Teesclink (Geb. te Deventer). Overleden: G. J. Paalman, oud 86 jaar. Gehuwd: E. Krikkink, oud 24 jaar, Hellendoom en G. J. Reijlink, oud 24 jaar, Holten. Ondertrouwd: H. Poesse, oud 22 jaar, Bathmen en J. B. Kettelarij, oud 24 jaar Holten. J. H. Klein Ligtenberg, oud 22 jaar, Rijssen en H. Kappert, oud 19 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: H. J. Dul en gez. van Deventer. K. van der Sloot en gez. van Eindhoven. D. Koper en gez. van Deventer. B. J. Bril en gez. van Deventer. C. Pleijsier van Apeldoorn. Mej. H. J. Stegeman van Ede. Mevr. J. Pfeffer-Ladiges van Emmen. W. van Surksum en gez. van Deventer. Mej- J. Kolk man van Almelo. Onze administratrice mevrouw L. J. Kers-Lammers heeft vakantie van 9 tot en met 27 september a.s. Advertenties, adreswijzigingen en dergelijke kunnen worden opgegeven bij de heren W. Beijers, Holterberg 13, tel. 1234 of J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356. Redactie Holtens Nieuwsblad vorige jaar zal in het dorp een reeks van vier op elkaar aansluitende bij eenkomsten worden gehouden, waar in dezelfde spreker optreedt. In de komende samenkomsten zal dat ds. J. van Hartingveld zijn, hervormd predikant te Deventer. Deze geeft daar leiding aan het Open Deur- werk. Het contact met rand- en bui tenkerkelijken is hem derhalve niet vreemd. Zijn optreden met als thema „De Bijbel" is, behoudens even tuele wijzigingen, als volgt: 17 sept. 72: „Hoe komen we aan de bijbel?"', 19 nov. '72: „God en zijn volk 11 febr. '73 ..God en de we reld" en 8 april '73: „Hoe moet je met de bijbel omgaan?" Op de eerst genoemde samenkomst wordt mede werking verleend door de Hervorm de Cantorij uit Meppel onder leiding van de heer H. Verrips. Op 24 de cember a.s. hoopt men weer de tra ditionele kerstnachtsamenkomsten te houden. Voor Dijkerhoek zijn de volgende data gepland: 22 okt. '72 en 25 maart '73 er voor Espelo 8 oktober '72 en 11 maart '73. De aanvangstijd is als vanouds 19.15 uur. Voor die tijd is er ongeveer 10 minuten gezamenlijk zingen. Er wordt een volledig ge stencild programma uitgereikt. Bij haar speurwerk tot opheldering van een aantal inbraken in deze ge meente heeft de rijkspolitie een aan tal successen geboekt. In verband met de inbraak bij Gebr. Wansink en in de Scholengemeenschap in september 1971 is aangehouden de 18-jarige Zuid- Molukker F. P., zonder vaste woon- of verblijfplaats en voor de inbraak in de woning van de heer IJsebrand en bij de familie Ter Harmsel, tijdens af wezigheid der bewoners in de maand juli jl. is aangehouden de 19-jarige De- venternaar B. H. G. F. Beiden zijn ingesloten en hebben een bekentenis afgelegd. De laatstgenoemde heeft in de periode van 5 augustus tot 29 aug. jl. in de omgeving van Deventer meer dan veertig inbraken gepleegd. Aangezien h-et gebouw „Irene" voor de repetitie van het Hervormd Kerkkoor niet beschikbaar is op dins dag 12 en dinsdag 19 september a.s. zal het koor op deze avonden zingen in de hal van de School met de Bijbel „De Schakel" aan de Schoolstraat. De heer S. Louwes, leraar aan d* Scholengemeenschap. slaagde t» Amersfoort voor de akte Duit» M.O. A.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1