1 Ruilersuccessen van Holten Grote deelname aan heidewandel- tocht van „De Trekkers5 Langs de bloeiende heide Dominee Osinga nam afscheid van Okkenbroek Cursussen E.Y.T.O. 1972/1973 Gevonden en verloren voorwerpen ONZE AGENDA JEUGDAKTIE KOM OVER DE BRUG 1972 Kerkdiensten Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Medische Dienst Brandmelding Burgerlijke stand Openbare kerke- raadsvergadering Officiële publikatie Nieuwe adreslijsten verkrijgbaar Be j aardensociëteit naar Fruitcorso Weer veekejiring te Espelo Bromfietser over de kop. Auto total loss REE DOOR AUTO AANGEREDEN Wijziging aanvangsuur wedstrijd Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 1 september 1972 24ste Jaargang - No. 35 Uitgave van de Stichting ,3oltens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyer» Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiggert 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Meer dan zestienhonderd wandelaars hebben zaterdag deelgeno men aan de door de Wandelsportvereniging „De Trekkers", onder auspiciën van de NUW georganiseerde heidewandeltocht. Het wa ren bijna vijfhonderd individuele wandelaars en 34 verenigingen met 68 groepen. Het was dan ook een fleurig gezicht deze groepen senioren (215), junioren (303), adspiranten (441) en pupillen (174), bijna allen in fleurige en kleurige wandelkostuumpjes gestoken, door bos en heide te zien trekken. Zij wandelden resp. 25, 15, 10 en 5 km. Vanaf het gebouw Irene in de Boschkampsstraat ging de tocht naar de Holterberg, waarbij o.m. de Holterenk met zijn prach tig uitzicht gepasseerd werd en allen, behalve de pupillen de prach tig bloeiende heidevelden o.a. langs de Panoramaweg passeerden. Alle wandelaars hielden een half uur rust op de Camping „De Hol terberg" van de heer L. Veneklaas, waarna de tocht voor de groten weer verder ging en de kleintjes langs de kortste weg naar het punt van uitgang terugkeerden. Op de camping heerste evenals la ter in Irene een gezellige bedrijvigheid. Men heeft zeer genoten van deze mooie tocht. De groepen die zich daarvoor op gegeven hadden werden onderweg be oordeeld door een jury bestaande uit de heren J. Bruntink en B. Dijkman, Neede en H. Kevelaar, Bome .Als lid van de technische commissie van de N.U.W. was aanwezig de heer G. J. Diekman uit Deventer. De School met üe Bijbel ,,De Schakel nam met niet minder dan zes groepen deel aan de heidewandeltocht resp. drie op de 10 km en op de 15 km. Op verschil lende punten waren E.H.B.O. posten opgesteld, maar er behoefden slechts weinig blaren geprikt te worden. De politie zorgde voor een veilige oversteek van de Dorpsstraat bij het heengaan en van de Oranjestraat bij de terugkeer van de groepen. Alle deelnemers ontvangen na af loop een prachtige medaille met em blemen v.d. Olympische Spelen, ter wijl elke vereniging een leuk brieven- standaardje ontving met dezelfde me- Aan de finish bij het gebouw Irene heerste een gezellige drukte. daille. Déze waren, evenals de gehe le organisatie, keurig verzorgd o.a. dank zij de medewerking van leden en ook niet-leden van ,,De Trekkers". Bij het bekendmaken van de uitslag heeft voorzitter G. Voortman van ,,De Trekkers", E.H.B.O, politie en alle helpers dank gebracht voor hun me dewerking. De uitslag van de beoordeling door de jury was: Senioren 1 klas 25 km.): 1. Ons Genoegen, Almelo 179 p., 2 Stads- veld Enschede, 17672 p, 3. Twente, Enschede, 17472 p. Senioren 2e klas: 1. Voortsweg, En schede, 174'/: p., 2. Jannink, Ensche de, 17272 p., 3. Assendorp, Zwolle 16 p. Senioren, 3e klas: 1. D.V.T., De venter, 165 p. en 2. Tempo, Diepen- heim, 164'/: p. Senioren, 4e klas: 1. Twente B, En schede, 164'/: p., 2. Sportclub Rijssen 16372 p. en 3. Moedig Vooruit Wijhe 157'/2 p. Niet aangesloten (25 km): 1. MabeCo Mariënberg, 15972 p. Niet aangesloten (15 k.m.): Mabeco II, Mariënberg, 162 p. Semi Overheid f15 k.m.): Reserve Politie, Enschede, 1677; p. Hunioren, le klas: 1. Voortsweg, En schede 172 p., 2. De Riet Almelo, 1707; p., 2. Sluitersveld, Almelo 170'/: o., 3. Kerkelanden A, Almelo, 166 p., 4. D.S.O., Loenen 1641/: p. Junioren, 2e klas: 1. Ossenkoppeler- hoek, Almelo, 171 p., 2. V.O.K. Al melo 168 p, 3. Nijverdal-ten Cate, Nij- verdal 165 p> 4. Stadsveld, Ensche de 1597; p. Junioren, 3e klas: 1. Bruggert, En schede 161 p, Hengelose Es, Hengelo 158"; p. Junioren, 4e klas: 1. Op Mars, Bor ne 163 p., 1. De Tukkers, Almelo 163 p, 2. Sportclub Rijssen, 160 p en 4. De Wesselerbrink, Enschede 157'/a P- Adspiranten, le klas: 1. V.O.K.Alme lo 168"2 p., 2. W.I.O.S. A, Hengelo 167'/2 p., 3. Sluitersveld, Almelo 165V2 p., 4. Viersprong, Den Hulst 165 p. en 4. De Riet, Almelo 164 p. Adspiranten, 2e klas: 1. W.I.O.S. B, Hengelo 163V2 p., 2. Stadsveld, En schede 1617; p., 3. Assendorp, Zwol le 1607; p., 4. De Merels, Almelo 158 p. en 5. Tukkert A, Almelo 1571/2 p. Adspiranten, 3e klas: 1. Kerkelanden C, Almelo 162 p., 2. Pp Mars, Bor ne 160 p., 3. ex equo Bruggert En schede 1597; en Nijverheid A, Hen gelo 1591/; p. Adspiranten, 4e klas: 1. Voortsweg, Enschede 15972 p., 2. Nijverheid B, Hengelo 159 p., .W.C. Vinkenbuurt 158 p., 4. D.V.T., Deventer 157 p., 5. Hengelose Es, Hengelo, 155 p., 6. De Wesseler, Enschede 15272 p., 7 ex equo, De Jeugd, Hengelo 152 p. en Sportclub Rijssen 152 p. Scholen, 15 km.: De Schakel I, Hol ten, 15672 p., 2. De Schakel II 156 p. en De Schakel III 15272 p. Niet aangesloten (15 km.): Longa, Emmen 1647; p.. Niet aangesloten (10 km) Longa, Em men 15972 p. Scholen (10 km.): 1. De Schakel I, Holten 1497; p., De Schakel III 1467» p., De Schakel II 1437s p. Gevonden voorwerpen: Fietstas kleur groen zwart bruin fokshond- je fototoestel zaklamp nacht rit Duitse staande hond donker met witte poten. Verloren voorwerpen: Etui met 5 6 sleutels dames schoenen suede sport herenfiets sportmo- del kleur groen, 3 versnellingen fra me no. 247390 rechter voetbal schoen merk Quick 5 maanden oude herder gouden gladde ring zonder inscriptie antieke oorbel goudkleurig zilveren armband met parels, tussen 5 gebogen stuk ken mapje foto's plus minus 12 stuks zwart/Wit. Zondag, 3 september 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Dinsdag, 5 september 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Dij- kerhoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in café 't Bonte Paard. Woensdag, 6 september 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek ten huize van de familie Schellevis. Donderdag, 7 september 20.00 uur: Openbare Kerkeraadsver- gadering der Herv. Gemeente in het gebouw Irene. Maandag, 11 t.m. 16 september Installatiebureau Joh. Aanstoot, La- renseweg, wegens vakantie gesloten. Dinsdag, 12 september 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Woensdag. 13 september Laatste dag voor aangifte deelname aan de veekeuring te Espelo bij Joh. Boode, Espelo 65 (zie adv.). Donderdag, 14 september 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Hol ten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in Hotel Holterman. Zondag 17 september 14.00 uur: Oriënteringsrit M.A.C. ,,De Holterberg" vanaf clubhuis café ,,De Biester", Stationsstraat. Woensdag 20 t.e.m. 22 september Viering 25-jarig bestaan C.J.V. ,,De Vriendenschaar". Zaterdag 23 september 9.30 uur: Veekeuring te Espelo op het terrein van de heer W. F. Boode (zie adv.). Men schrijft ons: Zoals u misschien hebt gelezen, is er in Holten een commissie gevormd, die de aktie „Kom over de brug 1972" gaat organiseren. Naast de aktivitei- ten die door deze commissie ontplooid worden, is ook de Holtense jeugd van plan haar steentje bij te dragen aan deze aktie voor de mens in nood. Maandagavond j.l. werd hierover in gebouw Irene sen vergadering ge houden, waarbij de vertegenwoordi gers van de verschillende Holtense jeugdverenigingen aanwezig waren. Het is de bedoeling, dat men samen allerlei aktiviteiten gaat organisei-en zoals: een bazar, een interkerkelij ke jeugddienst, een disco-avond en 'n verloting. Verder zal er op de basis scholen ook aandacht aan aktie wor den geschonken. De commissie heeft zich een tweeërlei functie tot doel gesteld, n.l.: ten eerste het inzame len van geld, en ten tweede het dui delijk maken van de noden en de ar moede van velen, in een wereld, waarin wij overvloed hebben^ HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 uur en 10.15 uur Hulppred. A. Schellevis. Extra collecte: Bouwfonds Irene. 10.15 uur Jongerendienst in het ge bouw Irene. Oppasdienst: Mevr. Ban- nink, Mieko Slokker en Minie Wis- sink. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 uür: ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ené collecte voor Algemeen Ker kelijke Arbeid. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 9.30 uur kmderoopas in gebouw „Rehoboth" (Mevr. Stam en Joke Klein Nagelvoort). R.K. kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in hei. gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u. en 10 uur DIJKERHOEK BeMianië: 9 30 uur ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: Bouwfonds Irene. OKKENBROEK. Ned. Herv. kerk: 9.30 u. dhr. M. Röhling. kand. t.d. H. D.. Amsterdam. Extra collecte voor het Jeugdgebouw. Zaterdag 2 sept. t.e.m. vrijdag, 8 sept. buiten de diensturen Elec- tra: Huisman, Kolweg 42 tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. Vrijdag, 1 sept. t.e.m. zondag 3 sept. keurmeesters buiten de dienst uren H. W. Goorman, Kolweg 52. tel. 1513. Maandag 4 sept. t.e.m. zon dag, 10 sept.: J. Hof, Schepenenstr. 16, tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 1318. t De start in de Boschkampsstraat met op de voorgrond Sportclub Rijssen. OKKENBROEK Na een periode van ruim zes jaar de Her vormde gemeente te hebben gediend gaat ds. W. P. J. Osinga per 1 september de gemeente verlaten. Ds. Osinga heeft 31 jaar het pre dikantsambt vervuld, achtereenvolgens in de plaatsen Oosternie- land, Buurse, Ilpendam en Okkenbroek. Hij is thans 61 jaar. Om ge zondheidsredenen legt hij het ambt neer. Wel hoopt hij des zondags nog spreekbeurten te vervullen en verder zal hij in Midlaren en omgeving nog heel wat werk verzetten. Het afscheidscadeau van de ge meente' werd gepresenteerd door koster H. Nijland. Aangeboden wer den een prachtige bloemenmand voor mevrouw Osinga en voor de predikant de volledige, dertien delen tellende standaardencyclopedie. In Ons Centrum is de officiële af scheidsavond gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. De tweede voorzitter van de kerkeraad, de heer G. J. Aanstoot, sprak een kort inleidend woord. De Schriftle zing was de gelijkenis 'van de Zaai er. U bent ook een zaaier geweest, al dus de heer Aanstoot tot de schei dende predikant: eerst in Buurse, daarna in Ilpendam en tenslotte in Okkenbroek. U zult nog genoeg werk op uw weg vinden, aldus spreker. Namens de zondagsschool sprak de heer B. Jonker, die ds. Osinga dank te voor de hulp, vooral op hoogtij dagen als Kerst en Pasen. Voor de CJV voerde de heer Bronsvoort het woord, die de goede verstandhouding met de predikant op prijs stelde. Na mens de locale zendingscommissie sprak de heer B. J. Bouwhuis, die zei veel steun te hebben gehad van ds. Osinga. Uit naam van het be stuur van de protestants-christelijke school bood de heer G. W. Kerkdijk een boekenbon aan. Mevrouw Aanstoot-Krikkink richtte zich in een in dichtvorm gestelde toe spraak tot mevrauw Osinga, welke Er is de laatste tijd weinig over de successen van de Holter ruiters ge schreven. Deze werden echter wei de gelijk behaald. Hierbij denken we bijvoorbeeld aan de drie ruiters wel ke zondag a.s. in Waterloo bij Amersfoort de strijd zullen aanbin den met de beste ruiters van Neder land. N.l. mej. R. Getkate met Pas- se partout, K. Pettinga mei Alegro en D. Willems met Due du Montag- ne. De eerste twee ruiters met nieu we paarden. Dit concours wordt ge organiseerd onder auspiciën van do NBVR welke de schakel vormt tus sen de landelijke ruitersport en he' zwaardere werk bij de NHS. Dat de klasse tabel 1.20 m. wel tot daden in staat is bewijst de volgende opsom ming: mej. R. Getkate met Djoka op het CH Heet en een eerste prijs ir- het klassiek M parcours zaterdag 26 aug. in Haaksbergen met Findlv een overwinning in het klassiek M 2 parcours en 3e in het Speel U Spel, 27 aug. in Bathmen met Findlv een 3e plaats in het klassiek M parcours en een wel zeer overtuigende over winning in het puissance parcours door als enige in de laatste barrage foutloos te blijven over een parcours waarin opgenojnen een hindernis van 1.50 m. breed en 1.90 m. hoog! D„ Willems met Due du Montagne in één week drie CH n.l. Schalk haar le plaats dressuur klasse L 1, 10572 punten Hellendoorn le plaats dressuur klasse L, 106 punten en Barchem 2e plaats dressuur klasse L 11 104 punten. Daarna op het con cours in Diepenheim een 3e plaats in M dressuur 104 punten. K. Pettin ga met Normando in Udden op een CH onder auspiciën van de NHS in een MA Tcbel 1.30 meter parcours een 9 plaats en een verdiende over winning in het. jachtparcours met maar liefst 16 hindernissen. Op h CH in Buurse startte hij met zijn nieu we aanwinst Alegro in de dressuur wat hem een 2e plaats opleverde met 104 punten. We wensen de equipe in Waterloo veel succes en zien hun ver richting met belangstelling tegemoet. We hebben in Holten echter nog meer zeer bekwame ruiters b.v. Bronsvoort, J. Murris en B. J Brou wers. Deze ruiters boeken de laatste tijd ook steeds betere resultaten waar bij we J. Murris als uitschieter len aanhalen. Een grote groep aan komende ruiters heeft ook de weg naar succes gevonden maar moe ten nog veel routine op doen. Zij zul len in de komende samengestelde wedstrijden daartoe voldoende gele genheid heben en wensen vooral deze groep veel sterkte en succes toe. >al die jaren presidente was van de vrouwenvereniging, namens welke zij sprak. Zij dankte voor alles wat mevrouw Osinga voor de vereniging had gedaan. Dinie Flierman gaf namens de jeugddienstcommissie een school voorbeeld hoe een dominiee zou moe ten zijn. Zij voegde er onmiddellijk aan toe, dat zo'n predikant niet be staat. De jeugddienstencommissie heeft het op prijs gesteld, dat ds. Osinga altijd belangstelling heeft ge toond voor de jeugddiensten, evenals 'zijn vrouw. Uit naam van de kerkeraad voerde de heer G. H. Blankena, president kerkvoogd het woord en sprak beste wensen uit voor de toekomst. De heer H. B. Ludden sprak enige gevoelsvolle afscheidswoorden tot de familie Osinga. Ds. Osinga zei in zijn dankwoord dat dit .cadeau een hartewens was. Van een dominee wordt vaak verwacht dat hij een schaap met vijf poten is. Hij was zich goed bewust van zijn tekortkomingen. U bent zeer mild geweest in uw kritiek, zei ds. Osin ga. Hij zei een goede tijd te hebben gehad in Okkenbroek en sprak de wens uit dat de 'vriendschapsbanden zullen blijven bestaan. Zondagmiddag hield hij zijn af scheidsfeest. Onder de vele belang stellenden werden opgemerkt bijna alle predikanten uit de ring Deven ter, ds. P. Lugtigheid en hulppredi ker A. Schellevis uit Holten. Voorts waren aanwezig burgemeester en mevrouw Crommelin en de wethou ders, de pastoors Bless van Lettele en Hunfeldt van Nieuw Heeten. Tot tekst had ds. Osinga gekozen Lucas 11: 28: „Zalig zijn zij die het Woord Gods horen en het bewaren' Na de dienst sprak ds. Osinga eni ge woorden van afscheid en dank, speciaal tot de kerkeraad van Ok kenbroek, de pastoors voornoemd, zijn ambtsgenoten en B. en W. van Diepenveen. Burgemeester Crommelin was dankbaar voor de goede relaties tu: sen gemeentebestuur en pastoriebe woners. Speciaal dankte hij me vrouw Osinga voor de spontane me dewerking aan diverse evenementen. Ds. I. D H. Dijk uit Wesepe sprak uit naam van de ring en de classis. Hij betreurde het dat ds. Osinga het ambt neerlegt, doch res pecteerde zijn motivering. Pastoor Bléssé van Lettele gewaagde van de goede contacten met Okkenbroek. In Ons Centrum bestond nadien gelegenheid afscheid te nemen van ds. Osinga. Velen maakten daarvan gebruik. DEV. DAGBLAD. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur: J F. Sijtsc- ma, Pastoriestraat 50 tel. 1870 (al leen voor spoedgevallen). Dienst wijk verpleging: Zaterdag 2 en zondag 3 sept.: zr H. Strijker, Groene Kruis- gebouw tel. 1436. Zondagmiddag tus sen 12 no en 14.00 uur b g.g, tel. 1248. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) fa.g-g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Geboren: Robert Jan Marinus, zv G. Heijink en G. J. Bos. Maria, dv D. Aanstoot eri" J. F. Veneklaas (geb. te Deventer). Overleden: J. Zaborski, oud 46 jaar (overled. te Deventer). Wed. G. J. Rietman-Timmerije, oud 87 jaar (overled. te Deventer), bevolking: Ingekomen: mej. J. Breeveld van Ooor. J. A. Termaat en gez. van Ridderkerk G. H. Verhorst en gez. van 's-Gravenhage. W. P .M. Ra- belink van Heel en Panheel. Varwijk en gez. van Goor. W. C. Koopman en gez. van Tiel. E. Wessels en gez. van Rotterdam. J. van Sweden en gez. van Apel doorn. Mej. B. de Jong van Wie- ringermeer. H. W. Dijkgraaf en gez. van Wierden. P. C. Schen- kenberg van Mierop en gez. van De venter. Vertrokken: G. Gerrits en gez. naar Borne. mej. B. F. Dijkstra naar Katwijk. mevr. J. Klein Hegeman-Podt naar Bathmen. De kerkeraad der Hervormde Ge meente komt vrijdagavond 7 septem ber om 8.00 uur in gebouw „Irene" in openbare vergadering bijeen. Op de agende staan 2 punten: 1. Vre- desweek, 2. Kantory. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat ter secre tarie, afdeling bevolking, nieuwe adreslijsten van de gemeente ver krijgbaar zijn. De hieraan verbonden legeskosten bedragen f 20.per lijst Burgemeester en Wethouder» van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris De bejaardensociëteit, zal zoals af gesproken is op zaterdag 9 septem ber weer op reis gaan. Ditmaal naar het Fruitcorso te Tiel. Het vertrek ia bepaald op 10.00 uur vanaf het ge bouw Irene. In de Betuwe wordt een broodmaaltijd gebruikt en vervolgens gaat men op stap naar de zittribune in Tiel, vanwaar de optocht bewon derd kan worden. De kosten zullen ongeveer f 17.50 bedragen. Zij die aan deze tocht wensen deel ten ne men, worden verzocht zo spoedig mo gelijk vóór maandag, 4 september, telefonisch opgave te doen aan de heer Kers. WV-kantoor, telef. 1533. De veehouders van Espelo en om geving blijven actief wat de rundvee fokkerij betreft. Op zaterdag, 23 de cember a.s. wordt op de terreinen van de heer W. F. Boode de 13e vee keuring gehouden, die om 9.30 uur begint. Aangifte voor deelname moet uiterlijk 13 september geschieden bij de heer Joh. Boode, Espelo 65. Dé Turkse gastarbeider M. S. uit Oldenzaal, die met landgenoten op weg was naar de vjieghaven Schip hol is zondagmorgen omstreeks 7.00 uur op de Deventerweg, ter hoogte van de Sangeldijk, met zijn auto in de langs de weg lopende vrij diep» bermsloot terecht gekomen. Vermoe delijk is hij door overbelasting van zijn voertuig de macht over het stuur kwijt geraakt. Niemand bekwam ern stig letsel. De inzittenden zijn naar Schiphol doorgereisd. De bestuurder moest achterblijven bij zijn bescha digde auto. Zondagmiddag is E. H. uit Schalk haar om plm. 3.15 uur in de Oranje straat ter hoogte van de huishoud school met zijn brommer over de kop geslagen. Hij had een grotê hoofdwond en is pér ambulancewa gen naar het St. Jozef Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Het ongeluk is waarschijnlijk veroorzaakt doordat hij met de trapper de trottoirband raak te. Zaterdagavond omstreeks elf uur is J. B. uit Deventer, doordat hij op de Deventerweg even ten oosten van de Oude Molen bij Bathmen in bot sing kwam met een overstekende ree met zijn personenauto in de berm- sloot terecht gekomen. De bestuur der en zijn naast hem zittende echt genote hadden snijwonden aan ge laat en handen en zijn met een am bulanceauto naar een ziekenhuis in Deventer vervoerd. Zij konden ech ter na verbonden te zijn, hun woning opzoeken. De personenauto was to taal vernield. De wedstrijd Holten 4-Haarle 4 wordt niet om 14,30 uur, maar om 10.00 uur voormiddags gespeeld. Wil len de spelers daar goed nota van nemen. Voor een jonge boer is de overna me van een bedrijf een belangrijke, maar geen eenvoudige zaak. Deze vereist een grondige voorbereiding. Behalve vaktechnische kennis is een goed inzicht in de financieel-ekonomi- sche kan van zijn bedrijf noodzake lijk. Bij de bedrijfsovername spelen bovendien fiskale en sociale proble men een rol. Veel van deze aspekten worden be handeld in de cursus „Ekonomische Vorming Toekomstige Ondernemers" (E.V.T.O.) die byvoldoende belang stelling in de komende winter weer op verschillende plaatsen in Overijs sel wordt georganiseerd zoals in dit artikel nader is aangegeven. Inhoud De cursus is vooral gericht op de punten die van belang zijn bij de be drijfsovername. Bijzondere aandacht krijgen: het analyseren van de huidige bedrijfssituatie en de faktoren die de bedrijfsuitkomsten bepa len, het „doorlichten" van een bedrijf ,het uitwerken van ver schillende bedrijfsaanpassingsmo- gelijkheden, bedrijfsekonomische begrotingen, planning. Zaterdag, 2 en zondag, 3 sept.: A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor tel. 05470-3355 van 18-19 uur (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag, 2 en zondag, 3 sept.: W. C. 'C. Wamelink, Ohurchiüstraat 107 tel. 2004. Alle werkdagen behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot» ekonomische en sociale, finan ciële en juridische aspekten van de bedrijfsovername zoals: financiering, mogelijkheden maat schap e.d. (vader-zoon bedrijven) verzekerin gen, budgettering en gezinsuitgaven. horizontale en vertikale samen werkingsvormen, integratie, kon- traktproduktie enz. De cursus is voor een belangrijk deel gericht op de zelfwerkzaamheid van de cursisten. Er worden regelmatig kleine opdrachten verstrekt die in groepsverband of individueel moeten worden uitgewerkt. Daarnaast wor den er excursies georganiseerd naar praktijkbedrijven. Voor bepaalde onderwerpen zullen ook de verloofden en echtgenoten worden uitgenodigd. Medewerkers plaats en duur Aan de cursussen werken mee: di- Fekteuren of leraren van de M.L.S.- en; deskundigen van de consulent- schappen; ekonomisch- en agrarisch- sociale, voorlichters; deskundigen van de agrarische handel en industrie; praktische boeren. De komende winter worden zo mo gelijk cursussen gehouden aan de Middelbare Landbouwscholen te Hen gelo. Hardenberg, Zenderen, Raalte, Zwolle. De cursusduur is plm. 20 da gen (één dag per week) gedurende het winterhalfjaar. De toelatingseis is M.L.S.-diploma of gelijkwaardige opleiding. Deelnemers en opgave Degenen die binnenkort het bedrijf gaan overnemen kunnen aan deze cursus deelnemen. Dit geldt ook voor dames die het bedrijf gaan overne men. Voor opgave dient men zich zo spoedig mogelijk te wenden tot: cursus te Hengelo: de heer ir. Valk man, M.L.S. te Hengelo, cursus te Hardenberg: de heer Groothuismink, M.L.S. te Hardenberg. cursus te Zenderen: de heer ir. Schopman, M.L.S. te Zenderen, cursus te Raalte: de heer ir. Elde- rink, M.L.S. te Raalte. cursus te Zwolle: de heer ir. van Nieuwenhuyzen, M.L.S. te Zwolle. Inlichtingen zijn te krijgen bij el» scholen, bij de e.s.v. en de Consulent- schappen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1