f jong Indonesië speelt en zingt volks- en gospelsongs Nu Góed achterlicht ziet u wel! Organisatie twintig kilometer wegwedstrijd hardlopen bij „Hatric" in goede handen Holtense touwtrekkers doen het niet slecht Trimmen met de A.T.C. „Hatric" te Holten Trainings driekamp De Mors-Maarkei én T wenhaar sv eld zijn de meststoffen het goedkoopste Holtense namen in het geslachtsregister van Ter Horst te Rijssen Johan Kijne van Shell (Vlaardingen) winnaar Opnieuw prachtige successen voor „Bergruitertjes MIYA wil 323 missionarissen helpen aan vervoer Landbouw ^NA-INZAMELING toe VAN LOMPEN t VOOR H.M.V. Als jonge vereniging Overbrug die afstand Zwem wedstrijden Jeugd SV Holten ..Blauw Wit '66 TAPTOE TWENTE Zaterdag weer heidetocht ZATERDAG HOLTEN-MARKELO Vrtfdag 25 augustus 1972 Op zaterdag 19 augustus organi seerde de Holtense Atletiek - en Trim- club „Hatric" haar eerste wegwed strijd hardlopen over een afstand van 20 kilometer, zowel voor senioren als veteranen. Het parcours ging over twee ronden en wel over de vol gende wegen: Diessenplasstraat - Ko- ninging Wilhelminalaan - Aaltinbs- weg - Ruilverkavelingswcg (parallel jnet de spoorlijn) - Doorlopende Dijk Larensewcg - Aaltinksweg - Konin gin Wilhelminalaan - Diessenplas straat. Door de stromende regen op het tijd stip van de start (14.00 uur) bleef het woord van Hatric's voorzitter P. Rijnsaardt achterwege en de deelne mers konden meteen aan de twintig kilometers beginnen die voor 'n groot deel onder gestaag vallende regen moesten worden afgelegd. Bil de prijs uitreiking richtte de heer Rijnsaardt tevens een hartelijk woord van dank tot het Technisch Installatiebedrijf Fa. Klein Velderman B.V. voor het beschikbaar stellen van een prachti ge wissclbeker. Johan Kijne van Shell Vlaar- dingen voert hier een tweede groepje aan. Hij zal ook de kop lopers nog passeren en als eer ste eindigen Aan het welslagen van dit sport evenement werd verder meegewerkt door de dames en heten van de EHBO de heren J. Nikkels en G. J. van 't Holt (resp. reportage en tijdwaarne ming) de heer E. J. Kers (geluids installatie) en de Verkenners van de Vaardenborchgroep (trace-aange- -gg). Allen werd voor de verleen- T medewerking hartelijk dank ge- cht. Aan de wedstrijd werd door atleten deelgenomen. Vijï van staakten na een aantal kilome de strijd. Bij de veteranen le- Wl]l frO'.Door de Holtense Muziekvereniging zal op zaterdag 2 september 'N en ha-inzameling van lompen wor- - den gehouden. Bij de in dit voorjaar gehouden verzameling bleef een gedeelte van de Borkeld „zitten" en ook in het dorp werden toen niet alle lompen opgehaald aangezien verschillende huisvrouwen nog niet klaar waren met de schoonmaak c.q. niet thuis waren. Daar het niet bekend is waar nog overal lompenzakken of dozen met lompen staan zou men een telefoon tje of boodschap zeer op prijs stel len. Opgave s.v.p. bij schoenhandel Oolbekkink, Oranjestraat 80, telef. 1220 of A. Westerik, Vrijheidslaan 14, telef. 2557. verde J. W. de Jong gezien zijn leef tijd (48 jr.) een uitzonderlijke presta tie. Hij finishte in de tijd van 1 uur 17 min. 23 sec. een tijd die goed was voor de derde plaats bij de vetera nen. Veteraan de Jong kreeg een ex tra applaus. A.C, Uitslagen: Veteranen 1. K. Zuidema, „Fortis" Enschede 1.05.08, 2. Smits, AV „Holland" Leiden 1.05. 3. J. W. de Jong „AV Volharding" Apeldoorn 1.17.23, 4. H. Lourens, VVV Apeldoorn 1.21.20. Senioren 1. J. Kijne, Shell, Vlaardingen 1.02.43, 2. K. de Ruiter, AV 34 Apel doorn 1.02.16, 3. R. de Schipper, Ciko 66, Arnhem 1.05.03, 5. Antheunissen, AVA 64 1.06.39, 5. Wegerink, A.C. „Fortis" Enschede 1.08.14, 6. D. v.d Laan, „Aquilo" Winschoten 1.08.23, 7. K. van Spanje, A.C. „Fortis" En schede 1.08.26, 8. B. Lohof, „Aquil- lo", Winschoten 1.08.31, 9 .Wilmink, AAC Amsterdam 1.08.37, 10. B. de Jong, pers. lid Krimpen a.d. IJssel 1.10.09. Zaterdag 19 augustus hebben de bergruitertjes weer mooie succes sen behaald op het poynconcours dat ...door de Almelose Rijverenjgjng „Loolèeriïïters'.* in Wierden wérd georganiseerd. Om plm. 8.00 uur werd gestart met de individuele dres suur en de eaprilleproef. By de caprilleproef slaagden Herm Jan Ro- bers met „Manolito", Bianca Schrij vers met „Siska" en Jan Brons- voort met „Aprice" die tevens de 4e prijs won. Om plm. 9.00 uur werd gestart met het springen (cat. A-B klasse L). Hicrby kwam Alfred Dekker met „Liza" foutloos rond en ook in de barrage dreef hy z'n „Liza" zeer beheerst over alle hindernissen doch hy kwam net 2 seconden tekort voor het behalen van de eerste prsy. Een eervolle 2e plaats en een mooie prijs! Na het springen was de afdelingsdressuur aan de beurt. Het middagprogramma opende met de behendigheidswedstrijden en het B-springconcours. Hierbij slaagden Herm Jan Robers De touwtrekkersvereniging ,,Okia" (Achteruit is onze kracht) is al gerui me tijd druk in training want de vol gende tournooien staan op het pro gramma: Zondag 27 augustus, in Ei bergen voor de 640 kg klasse en zon dag september, Buurse voor de Caths en de 560 kg. Het ligt in de bedoeling óm op zon dag 24 september mee te doen met twee ploegen aan een toumooi in Duitsland. Dit toumooi wordt georga niseerd door in Duitsland gelegerde Engelse militairen. De competitiestanden van de af delingen waarin de Holtenaren uitko men zien er als volgt uit: 640 kg. klasse A: Vorden 118 pnt, 2. Brekveld 94 pnt., 3. Zieuwent, 89 pnt., 4. Holten 51 pnt, 5. Noordijk 41 pnt. 6. Enter 23 pnt en 7. Agilles 9 pnt. 560 kg. klasse: 1. Vorden 102 pnt, 2. Brekveld 77 pnt, 3. Noordijk 48 pnt, 4. Warken 44 pnt. 5. Holten 33 pnt. 6. Heure 31 pnt en 7. Jonge Kracht 6 pnt. Caths: 1. E.H.T.C. 58 pnt. 2. Noor dijk 49 pnt. 3. Holton 41 pnt. en 4. Buurse 29 pnt. met „Manolito" (3 springfouten- vr.6'/s) en Engbert Prins met „Donar" (3 springfouten- w. vr. 6Vï) jByde^.grijg^jtrgjking sluiting Op de parade/ bleek achttal en het viertal beide op de bovènste 'plaats waren geëindigd'. Voor de eerste prijs bij de dressuur voor achttallen zorgden Rudy Dek ker, Ineke Nijenhuis, Jan Vos, Ma rieke Robers, Jan Bronsvoort, Al fred Dekker, Hans Barvelink en Ron- ny Werkman. De tweede prijs was voor de Almelose Looleeruitertjes. Karin Brouwers, Carol Schrijvers, Rie Veneklaas en Bianca Schrijver, de den voor het achttal niets onder. Ook dit viertal maakte bij de jury een uitstekende indruk en de 97'/s punten waren goed voor de eerste prijs. Het achttal behaalde 103 pun ten. Bij de individuele dressuur (ring 5) was Jan Vos met „Quicksilver" zeer succesvol. „Quicksilver" was heel braaf, liep netjes aan de teugel en zo won Jan de eerste prijs, tweede prijs was voor Rudy Dekker met „Arma", ïn de sterk bezette ring 7 leverde Marieke Robers met „Scout" een uitstekende prestatie met het behalen van de derde prijs. Karin Brouwers moest zich met „Mr. Brouwny" in de dressuur ten met de allerbesten uit de streek. Ze deed het zeer goed en digde op de eervolle 4e plaats. Alfred Dekker won in de dressuur met „Liza" een vierde prijs. Vera Steunenberg was met haar jonge „Calimero" heel goed op dreef en z« won de eerste prijs in de Bl-dres- suur. Bij de behendigheidswedstrijden won Engbert Prins met „Donar", die snel en wendbaar was, de 4e prijs. Aan het ponyconcours te Wier den werd deelgenomen door de pony clubs „Looleeruitertjes" (Almelo); „Bergruitertjes"; „Albergen"; „Oos- terhofruitertjes" (Rijssen); „Marke- lo"; „Eschruitertjes" (Wierden); „Diepenheim" en „Vjenneruitertjes" (Vriezenveen). Zondag 20 augustus namen Joke Breukink met „Sandra" en Ronny Werkman met „Bruno" deel aan het sterkbezette concours te Goor. Joke won de eerste prijs bij het springen klasse L (cat. C/D en Ron ny. won bij het springen een vijfde en werd 8ste in de dressuur). Vele jaren geleden publiceerde mr. R. E. Hattink een register van het bekende geslacht Ter Horst te Rijs sen. Daaruit blijkt, dat het erve en goed Ter Horst te Ypelo (thans ge meente Wierden) in de Rijssense kwartieren van het gericht Kedingen gelegen, door zijn eigenaar Jan ter Horst werd gemaakt tot een leen van de Grimberg. Kedingen was 'n Twents richterambt, dat heeft bestaan tot 1811. Sedertdien raakte de naam Ke dingen in vergetelheid. Het gebied omvatte de richterambten van Goor (met inbegrip van Markelo) en Rijs- en (inclusief Wierden). Een erf in Rectum (gemeente Wierden) heette vroeger het Kedinkhuis, later samen getrokken tot Keenkhuis. Het ligt voor de hand om dan te stellen, dat de fa milienaam Kenkhuis te maken heeft met het Kedinkhuis. Een onder Rijs sen wonende drager van deze naam komt inderdaad uit Rectum. De Grim berg was de naam van een haveza- the, welke in 1921 is gesloopt. Deze ridderhofstede stond aan de weg van Rijssen naar Wierden. Een zoon van Jan ter Horst, even eens Jan geheten, werd op 17 maart 1700 in de kerk van Rijssen gedoopt. Hij vestigde zich binnen het wigbold van Rijssen en was herhaal delijk burgemeester van stad en wig bold. Onder wigbold wordt het rechts gebied verstaan, ook wel stadsvrij- heid genoemd. In 1752 bouwde Jan ter Horst aan de Regge de olie- en pelmolen. In de genealogie Ter Horst komen ook enkele namen voor van geslach ten uit Holten, nl. Dikkers, Vincent en Wansink. Eveneens wordt de naam Stokkers enkele malen vermeld, maar ik ben er nog niet zeker van waar het geslacht van deze naam moet worden gesitueerd, ofschoon ik reeds in een akte van 1640 de naam van Bartelt Stockers als maantschepen in Rijssen tegenkwam. Voorzover ik kan nagaan moet mr. Hattink zijn onder zoek omtrent het geslacht Ter Horst omstreeks 1885 hebben afgesloten. De genealogie Dikkers van H. J. Baren- dregt betekent dan ook een welkome aanvuling, aangezien deze van recen te datum is. Laat ik beginnen met de riaarn Dik kers. In 1784 is te Rijssen geboren Jan Dikkers als zoon van de Rij: se burgemeester - paardenhandelaar Hendrikus Dikkers en de Vriezenveen- se Gerhardina Kruys, waarschijnlijk verwant aan de familie Kruys, die als zovele „Rusluie" uit Vriezenveen met linnen en andere manufactu ren de handelsweg naar Sint Peters burg in het tsaristische Rusland heeft gevonden. Jan was koopman, burge meester-secretaris van Rijssen en trouwde in 1809 met Aleida ter Horst, dochter van mr. Jan Anthony ter Horst, advocaat te, Ootmarsum en De venter, en later secretaris te Rijssen en van Trientje Hulshoff. Het echtpaar Dikkers-ter Horst had acht kinderen. Een te Rijssen gebo ren dochter Trijntje trouwde in 1841 met ds. Reinier Hattink R.Ezn, her vormd predikant te Tubbergen van 1841 tot 1896! In Rijssen stond van 1819 tot 1869! ds. H. J. Hattink, voor dien predikant tè Nigtevecht bij Weesp. 'ciat"ïie? aanzien van wordt vermeld, dat zij. gehuwd-is ge veest met Derck Jansen ten Cotte Cate), die frT lijden is getrouwd met Berendina ter Horst, gedoopt op 17 februari 1701 te Rijssen. Fenneken Vincent was gehuwd met Gerrit Stokkers, terwijl hun zoon Ger- hardus Stokkers, geboren in 1758 te Rijssen, in 1789 trouwde met Herman- na Geertruid ter Horst. Eenmaal kwam ik de naam Wan sink tegen. In mijn bezit is een kopie van de huwelijksakte van Dirk ter Horst en Janna Wansink. Zij trouw den op 6 februari 1851 in Holten. Bur- gemeenster Jannes Vincent trad op als ambtenaar van de burgerlijke stand. Dirk ter Horst, geboren in 1810 te Rijssen, fabrikant van beroep, was een zoon van de grondeigenaar Gerrit Hendrik ter Horst en van Jen- neken Smit. De bruid, geboren in 1824 te Holten, was een dochter van Jan Albert Wansink en Margrictha Wolthuis. Bij dit huwelijk waren de getuigen: Jan Slagman, dienstbaar te Rijssen, Hayo Eelco Napjus uit Sneek, de veldwachter Barend Hoe ve en de postillon Hendrik Jan Brinks, beiden uit Hojten. Tegelijkertijd trouwde de drie jaar oudere broer Jan Wansink, olij- en pelmolenaar, met Engelina Joanna Meijers, dochter van Henricus Meij ers en Fenneken Vincent. Om het ge heel wat leesbaar te houden heb ik in de meeste gevallen bij de jaar tallen geen data genoemd. Hilversum. W. Otten. Onder het motto „Overbrug die af stand!" wordt in het week-einde van 26-27 augustus a.s. de jaarlijkse, landelijke actie gehouden van de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie. 323 Missionarissen en eigenlandse krachten hebben dringend om ver voer gevraagd, omdat zij hun werk voor de mensen in de ontwikkelings landen niet goed meer kunnen ver richten. Toch is vervoer wezenlijk voor hun werk: vervoer overbrugt de afstand naar hun mensen; vervoer doorbreekt het isolement; vervoer geeft commu nicatie; vervoer spaart hun krach ten, zodat zij langer mee kunnen; vervoer is het scharnier, waardoor 't vele werk draait. De MIVA vraagt uw hulp bij het oplossen van de vervoersproblemen van de 323 missionarissen, die in het week-einde van 26-27 augustus bij ge legenheid van de nationale MIVA- collecte en giro-aktie een beroep op u doen. Men schrijft ons: De leraar lichamelijke opvoeding en sport, de heer Van Heerde, heeft ons medegedeeld, dat hij bereid is op maandag 28 augustus a.s. voor Hatric een z.g. „open-avond" te wil len organiseren, dit mede naar aan leiding van het feit, dat op maandag 21 augustus j.l. weer diverse perso nen op de trim-avond zijn verschenen om hun eerste trim-oefeningen te gaan meemaken. Een „open-avond" wil dus zeggen, dat 't voor een ieder mo gelijk is geheel vrijblijvend een trim- avond mee te maken. Het „trimmen" is iets dat nog maar sedert korte tijd in de belangstelling is komen te staan. Trimmen is zeer goed voor de mens, mits het onder deskundige leiding gebeurt. Voorts is het nood zakelijk, dat men er mee doorgaat en niet, nadat men enkele weken ge trimd heeft ermee stopt om daarna opnieuw de tri-mvaonden te gaan be zoeken. Door te trimmen bouwt men een zeker lichamelijke conditie op, doch deze bereikte conditie is even snel weer verdwenen indien men het gedurende dezelfde tijd van conditie verbetering het weer laat afweten. Het Ministerie van Cultuur Recre atie en Maatschappelijk Werk is be reid subsidie te verlenen bij 't tot stan brengen van trim-banen. Het trim men is dan ook een zaak, die de volksgezondheid mede helpt bevorde ren. Wij leven thans in een tijd, dat van een ieder voor wat betreft de ar beidsprestatie veel wordt gevergd. Voorts worden wij dagelijks gecon fronteerd met 't toenemende snelver keer, hetwelk onbewust op ons in perkt.- .Er,wordt veel van een brom fiets of auto gebruik gemaakt om zich te verplaatsen.' Thans gaan velen ■er gelukkig—weer—-toe -oVer de fiets meer te gebruiken. De verkoop van fietsen neemt dan ook heden weer toe. Velen klagen ook over een zeke re „moe-heid", die bij hen optreedt. Deze „moe-heid" komt al sluimerend bij de mens opzetten. .Trimmen werkt ook zeer ontspannend. Laat de beeld buis maar eens voor één avond voor wat hij is en kom op de trimavond- om u in te spannen doch tevens Het afgelopen weekend werden er in het heerlyk verwarmde zwembad „De Koerbelt" te Rijssen trainings, wedstrijden gehouden tussen de sw«m- clubs „De Mors" (Rijssen), Maarkei (Markelo) en Twenhaarsveld uit Hol ten. Dat men op steeds jeugdiger leef tijd aan het wedstrijdzwemmen gaat deelnemen is hier wel gebleken. Er stonden zelfs extra series op het pro gramma. Voor meisjes en jongens onder de acht jaar. En als je acht jaar bent, of nog Jonger, is 50 meter een hele afstand. Er werden over het algemeen heel goede tijden gemaakt. Voor de mees te kinderen is dit echter helemaal niet belangrijk. Het plezier dat je met elkaar op deze wedstrijden be leven kunt is de hoofdzaak. Niet ie dereen kan tenslotte winnen. Als dus het „éigen récord" verbeterd wordt is men al dik tevreden. De organisa tie was prima. Een compliment dus voor „de Mors". Enkele uitslagen: Een 1ste plaats behaalden: Martin Wilpshaar (2x), Gerri Loman, Wim Meijer (2x), Inge van de Harst en Martha Gerbers. Een 2e plaats: Hanneke Truchei, Martha Gerbers, Hans Heyda, Tilly Traanman, Marcel van der Berg, Al- brecht Bulsink (2x), Janny Wansink, Gerard Willems en Linda Kamper- Een 3e plaats: Linda Kamperman, Henk Schuppert (2x), Wim Wilps haar. Wim Disseveld en Gerard Wil lems. heerlijk te ontspannen. Na het trim men een heerlijke douche nemen en U zult zien „U voelt zich een ge heel ander mens". Het doen voelen van 'n zekere spierpijn in de aanvang na het trimmen maakt U ervan be wust, dat u vele spieren dagelijks niet of zelden gebruikt. Het trimmen houdt niet in er een sportwedstrijd van te maken. Het wedstrijdelement wordt overgelaten aan de atleten, die ook bij Hatric zijn vertegenwoor digd. Trimmers kunnen bijvoorbeeld wel meedoen aan een „prestatie-loop" mits zij een sportkeuring hebben on dergaan. Wordt U echter lid van Ha tric, dan zorgt het bestuur ervoor, dat U medisch gekeurd wordt. Heeft U geen trainingspak of gymschoe nen laat U zich er dan niet van w houden om op maandag 28 augustus a.s. om 7.00 uur 's avonds in het Sportdal te komen. U komt dan ge woon in gemakkelijke kleding en la ge schonen. Wij, als bestuur van Ha tric, heten U van harte welkom. De voorzitter, P. Rijnsaardt. Geef deze missionarissen vervoer! Zo overbrugt u de afstanden naar de mensen in de ontwikkelingslan den; en u doet iets concreets voor hen! Steun daarom de aktie met een royale gift. Dit is het giro-nummer: Giro 27 22 49 t.n.v. MIVA - Keizers gracht 525 - Amsterdam. Overbrug die afstand! Alle junioren en pupillen elftal len zijn al weer enige we ken aan het trainen. Wie 's avond» in het Sportdal komt, ziet daar altijd wel één van Holtens 5 jeugdtrainers, Vaneker, Pauk, Kalfsterman, Joer of Beldman, met een selectiegroep be zig. Maar bij een goede voorberei ding op een seizoen mogen natuurlijk geen oefenwedstrijden ontbreken en daarom heeft de jeugdcommissie in overleg met de trainers de volgen de oefenwedstrijden voor a.s. zater dag vastgesteld: Al, Cl en El gaan naar het G.F.C. toernooi in Goor; het vertrek, per bus, is voor ieder een om 8.30 uur vanaf de Scholenge meenschap. Holten BI en Holten B2 spelen tegen Markelo BI en Marke lo B2. Aanvang 2.00 uur; vertrek 1.30 uur vanaf de Scholengemeen schap. Holten C2 - Blauw Wit Cl Aanvang 14.00 uur Sportdal. Blauw Wit C2-Holten C3 Aanvang: 13.00 uur Rijssenseweg. Getracht zal worden voor Dl nog een wedstrijd te vinden. In het kasje bij Beldman kan iedereen zien bij welk elftal hij hoort. 59 Voor zaterdag 26 augustus zijn voor de junioren en pupillen van „Blauw Wit '66" de volgende oefenwedstrij den vastgesteld: 10.45 uur Blauw Wit E 4 - Blauw Wit E 3 (Henk Aanstoot, Look) 10.45 uur Blauw it E 4 - Blauw Wit E 5 (Wim beldman) 11.30 uur Blauw Wit D - Blauw Wit E 1 13.00 uur Blauw Wit C 2 - Holten C 3 14.00 uur Holten C 2 - Blauw Wit C 1 (Sportdal). 16.00 uur Blauw Wit 2 (Sen) - Blauw Wit B 1 Donderdag 31 augustus: 18.30 uur Blauw Wit BI- Holten B 2. Vele grondgebruikers, zowel in de akkerbouw- als de graslandgebie den kopen de meststoffen reeds vroegtijdig aan. Dit lijkt ons zéér verstandig! Want de meststoffen zijn in de zo mermaanden het goedkoopst. Boven dien zijn door vroege aankoop de be nodigde meststoffen tijdig op het be drijf aanwezig. Dit heeft als voor deel dat men kan uitstrooien wan neer dit het beste past. Voor deze vroege aankoop komt vooral het Thomasmeel in aanmerking. Het gelijktijdig onderbrengen van slak- kenmeel en de stoppelresten komt de werking van het fosfórzuur ten goede. De kalk in deze meststof bevordert bovendien de vertering van dc stoppelresten. De verdeling van de meststof door de grond is nu zo gunstig mogelijk. Een tijdige uitstrooi van Thomasmeel op gras land bevordert de wortelontwikkeling alsmede de zodevorming voor nieuw grasland van het hoogste be lang en vergroot hierdoor de weerstand tegen vorst. Ook met het oog op de werkverdeling op het be drijf is er veel voor deze werkwijze te zeggen. Nu is er veelal meer tijd om de basisbemesting te geven dan in het drukke voorjaar. Een goede grondgebruiker streeft er steeds naar zo economisch en zo doelmatig mo gelijk te boeren. Door nu reeds zijn meststoffen aan te kopen slaat hij twee vliegen in één klap: „goedkoop bemesten en op tijd bemesten!" Op zaterdag 2 september a.s. zal de 9e internationale ,Taptoe-Twenthe' worden gehouden te Rossum op de gemeentelijke sportvelden R.S.C. Aanvang 19.30 uur. Nu de laatste ja ren Twenthe meer in de publiciteit komt en ook meer op aller gebied gaat samenwerken, meenden velen, ook dat op het gebied van de muziek Twenthe niet kan achter blijven. Ook de muziekkoprsen zien dit in dat ze meer en meer moeten paan samen werken en over moeten gaan tot samenspel. Daarom is de Taptoe- Twenthe in het leven geroepen, waar elke muziekliefhebber enkele uren volop kan genieten van een grote mu- zikale-show. Het angkloeng- en koelintangorkest „Nafiri Tuhan" uit Modjokerto, Oost- Java komt in september a.s naar Nederland om in een 30-tal steden concerten te geven. Dit zal de eer ste keer zijn dat zo'n muziekgroep ons land bezoekt. Het orkest bestaat uit 25 a 30 jongelui, jongens en meis jes van om en nabij de 0 jaar. De meesten zijn nog scholieren. De groep is er op succesvolle wijze in geslaagd een Aziatische bamboe-tech niek geschikt te maken voor het wes terse oor, dat gewend is aan en ver wend is door goede muziek. Strenge discipline en voortdurende repetities met individuele oefeningen hielden handen, gedachten en harten van de ze jongelui bezig, terwijl drang naai volmaking en gezonde onderlinge wed ijver er toe bijdroegen een grote gaaf heid te bereiken. Slechts de besten onder hen maken deel uit van het orkest, dat hier komt. De meester van hen werken bovendien mee in de kerk te Modjokerto en omgeving In 1970 ging men voor het eers1 naar het buitenland n.l. Singapore ëwaar succesvol werd opgetreden Eind aug. 1971 ging de groep naar Australië voor een toernee van 2'/ maand, waar men in 47 steden over- weldigende successsen oogstte. Dit ja komt „Nafiri Tuhan" in Nederland onder auspiciën van de Stichting „Sa- lam Aleikum", Indonesië-zending. postbus 3, Nieuwendam. Een nog gro ter succes wordt hier verwacht, éaar de Nederlanders Indonesië be ter kennen dan welk ander volk ook. tiet orkest brengt een programma van ^ristelijke muziek en zang. De ANG KLOENG is een oorspronkelijk uit West-Java afkomstig bamboe-instru ment. Als men dit instrument schudt, komen bamboe-kokers in beweging en produceren een bepaalde toonsoort. Voor het verkrijgen van verschillen de toonhoogten bezigt men bamboe kokers van diverse grootte en dikte. Een speler of speelster bespeelt één, Een slecht geoutilleerd, vol dorpsschooltje in een dorp in Bangla Desh. hobgstens twee, instrumenten. Muziek kan dus alleen in groepsverband wor den gemaakt, of wanneer een spe ler-speelster de serie ankloengs, die naast elkaar in een rek zijn opge hangen, één voor één bespeelt. Goed samenspel en een gave van improvi satie zijn vereisten voor het bren gen van goede angkloengmuziek. De KOELINTANG lijkt veel op de westerse xylofoon. Eerstgenoemde is echter geheel van hout gemaakt en komt uit Noord-Celebes. Het was Ben jamin Tanutama, de .leider van het orkest, die de ontdekking deed deze 2 primitieve instrumenten tot een uniek en magnifiek geheel te vormen, de première voor Nederland vindt plaats in de grote aula van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen in de hoofdstad Amsterdam, terwijl ook Dorpsbewoners luisteren ge intersseerd naar de plannen om hun dorp te verbinden met een koppelgemeente in het verre Nederland. radio- en televisie-optreden wordt vo bereid. NÏJVERDAL. Zaterdag wordt weer de jaarlijkse heide-hart-fiets- tocht gehouden. Deelneming staat open voor iedereen. Het is geen prestatierit en evenmin 'n wedstrijd. De bedoeling van de or ganisatoren is alleen gezonde ontspan ning te bieden aan hen die in alle rust willen genieten van de bloeiende hei de en de fraaie bossen in Nijverdal, Hellendoom en Holten. De tocht bestaat uit twee gedeelten en is in totaal ongeveer 40 kilometer lang. De start is om half een bij de brandtoren op de parkeerplaats aan de toeristenweg tussen Nijverdal en Holten, één van de mooiste delen van Twente. Het is ook de plaats van het eindpunt. Na afloop is er een barbe cue en een optreden van een groep boerendansers met muziek van een boerenkapel. De opbrengst van de tocht komt ten bate van de Neder landse Hartstichting. Inschrijven kan men bij de VW-kantoren in Nijverdal en Holten. Ter voorbereiding op de a.s. com petitie speelt het eerste elftal van Holten a.s. zaterdag in het Sportdal, haar laatste oefenwedstrijd tegen Markelo 1. De aanvangstijd is om 18 uur. De opstelling is als volgt: Doel: J. Deijk; acht-er: W. Kaizer, G. Paalman, W. Dikkers, G. Brands; midden: S. Meinsma en H. Hoefman; voor: A. Reylink, G. Soer, Joh. Vene klaas, B. Knapen. Wisselspelers: D. Pasop, H. Kalfsterman, G. Bannïnk. De gasten uit Markelo spelen in de eerste klasse van de Gelderse Voet balbond en hebben het vorige seizoen 'n serieuze kans gehad om kampioen te worden en te promoveren naar de 4e kl. KNVB. hetgeen hun in de laat ste wedstrijd is mislukt. Dit seizoen is trainer Ten Hove ook weer optimistisch gestemd, zodat het voor Holten een goede oefenwedstrijd kan worden. Indien de Holtense jon gens net zo spelen als j.l. zondag in Lochem, toen met 5-2 werd gewonnen van Lochem II, kan men een goede wedstrijd tegemoet zien. Zaterdagmorgen a.s. 10 uur oefe ning in het Sportdal voor pupillen e3 en e4. Zie kastje bij Beltman.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3