Raadsvergadering is achterlicht ziet u wel! Larense Schotsers organiseren folkloristisch festival Het geslacht Dikkers uit Holten in Overijssel Oefenwedstrijden van .Holten' van Blauw Wit jeugd begint weer met training Zonnestickers zorgen voor huiddecoraties WAAR GAAN WE HEEN? Zondag, 13 augustus Burgerlijke Stand Selectiewedstrijden SV „Holten" afdeling Jeugd ONZE AGENDA Inbraak op klaar lichten dag Roodbonten in 't stamboek Deschure verdwijnt I Holtense duiven- houders boekten succes bij Markelo Duif M. Lodeweges eerste vanaf Neuf villes Oefenprogramma lagere elftallen SV Holten Vrijdag 11 augustus 1972 B LAREN. Een weide aan de Hol- tenseweg is zondag 13 augustus het toneel van een groot folkloristisch festival waaraan vijftien dans- speelgroepen uit het oosten van het land, twee uit Duitsland en een uit Frankrijk meedoen. Ook treden er vendelzwaaiers op. In een optocht, die hieraan voor af gaat, zullen niet alleen deze groe pen te zien zijn, maar ook twee schuttersverenigingen uit Twente, voor de show van hun prachtige uniformen. Uiteraard zorgen de La rense muziekvereniging Apollo en zijn drumband voor muziek in deze op tocht. Het festival wordt georganiseerd door de Larense Schotsers, die twee jaren geleden 25 jaar beston den en die toen graag een festival hadden gehouden. Dat kon niet door gaan, omdat het oostelijke festival al was toegezegd aan Doesburg. Nu is Laren weer aan de beurt en men moet zeggen, dat de Schotsers niet bang zijn om de organisatie van zo'n festival op zich te nemen, want in 1965 deden zij het ook. Er komen dus achttien groepen op het podium en dat zijn er meer dan in 1965. Het zijn de Nederlandse dansgroepen de Tukkers uit Arnhem, de kindergroep van Markelo, de Hen geler Spoilers en Daansers, de Ach- terhoekse folkloredansers uit Ruur- de dansgroep Hellendoorn, de Plag- genmeijers uit Rekken, de groep Midden-Twente uit Delden; de Hup- pelklumpkes uit Gaanderen, de Lon- neker Boerendansers uit Usselo, de Knupduukskes uit Vorden, de Ste deke Daansers uit Diepenheim, de Korenaar uit Almelo en Wie eren 't Olde uit Zelhem. Dan twee boerenkapellen: de Grös- meijers uit Markelo en de Hooipluk- kers uit Lochem. Uit Duitsland komen de dansgroep de Rosenthalers uit Saarland en de muziek- en zanggroep St. Georg uit Kapellen; uit de Franse Elzas komt de Stering Wendel Loppain. Er komen ook vendelzwaaiers uit Delden. Zij hebben vaandels met stok ken van vier meter lang. OPTOCHT In de optocht van deze groepen lo- Sook de Schuttersvereniging Sint arten uit Losser en de Schutters vereniging Glanerbrug mee. De optocht begint om twee uur. Om drie uur zal men in de feestwei- de bijeen zijn, waar het festival wordt geopend door mr. Crommelin, burgemeester van Hellendoorn. Daar na neemt de heer Plekkenpol de lei ding van het feest over. Hij is al meer dan 25 jaren voorzitter van de Larense Schotsers. Het optreden van de achttien groe pen duurt tot ongeveer zes uur. FEESTACOND Het dans- en speelfeest in Laren is het jaarlijkse festival van district Oost van de Federatie van Folklo ristische groepen in Nederland. De voorafgaande zaterdagmiddag verga deren afgevaardigden van de aange sloten groepen in hotel Witkamp, voornamelijk om het districtprogram ma voor de winter en de volgende zo mer vast te stellen. Mr. Crommelin is de voorzitter van dit district. Zaterdagavond is er een feest avond van de Schotsers met de bui tenlandse gasten. De twee Duitse groepen logeren bij de Schotsers in Laren. De Fransen logeren dit week einde bij de Tukkers in Arnhem. Ook deze twee groepen worden zaterdag avond op het feest in Laren ver wacht. Zij komen dan zondag terug om mee te doen aan het festival. Het is te hopen, dat het die zon dag mooi weer is voor een dans- muziekfeest in de open lucht, de feestweide zal men kraampj vinden, waar men wat kan eten, drin ken en snoepen. Bij slecht weer wordt het festival verplaatst naar de zalen van Witkamp en Stegeman, zo dat in elk geval niemand vergeefs naar Laren komt. Geboren Maria Christina dv M. M. Veneklaas en fi. Barvelink (geb. te Deventer). Overleden J. Jansen, oud 83 jaar, (overled. te Deventer) Getrouwd D. J. van der Spek, oud 23 jaar, en J. C. de Wit, oud 23 jaar. Ondertrouwd H. W. E. Brons voort, oud 24 jaar, Bathmen en H. G. Willems, oud 20 jaar, Holten. H. Karkdijk, oud 26 jaar, Hellendoorn en G. Paalman, oud 20 jaar. Holten. BEVOLKING. Ingekomen J. Louwerenburg en gez. van Loosdrecht. Mej. L. C. Querido van Enschede. A. J. Schalkwijk en gez. van Amsterdam. J. Paalman van Vlissingen. J. H. A. Kramer en gez. van Zutphen. P. Disbergen en gez. van Deven ter. H. van Twillert en gez. van Smallingerland. J. W. Denekamp en gez. van Deventer. L. M. C. Giebels en gez. van Deventer. Vertrokken. M. L. Temmink naar Hellendoorn. 12 augustus: Selectiewedstrijden in 't Sportdal: 10.00 uur: B-groep; 13.30 uur: C en D-groepen; 15.30 uur: E- groep. In 't kastje bij de firma Belt man kun je lezen bij welke groep je bent ingedeeld. 19 augustus: Sportdag voor alle ju nioren en pupillen om de Frits Paule- cup (10.00 uur precies). 26 augustus: GFC-jeugdtoernooi in Goor. Nadere gegevens volgen zo spoedig mogelijk. Onder deze titel verscheen in „De Nederlandsche Leeuw", het maandblad van het Koninklijk Nederlandsch genootschap voor geslacht- en wapenkunde, een drietal artikelen (februari, maart en april 1972) van de hand van de Rot terdamse genealoog H. J. Barendregt, die daardoor de resultaten van zijn onderzoek omtrent het Holtense geslacht Dikkers publiceert. Nadat in deze publikatie het fa miliewapen is beschreven, wordt aan dacht besteed aan de naam Dikkers. Volgens de auteur is deze mogelijk ontleend aan de buurtschap Dijck, meestal Holterdijk of Dijkerhoek geheten. Zekerheid bestaat hierover niet, maar de veronderstelling lijkt mij aannemelijker dan die in de „En cyclopedie van namen" door A. Hui- zinga, die Dikkers in verband brengt met het uiterlijk van de mens. De inwoners van Dijkerhoek werden in 1644 al Dycker genoemd. 1) De genealogie vangt aan met Be rend Jacobsz Dickertz, geboren om streeks 550, overleden vóór 1 decem ber 1615. Hij was getrouwd met Trui- de N.N., overleden vóór 1 decem ber 1615. Tot aan het begin van de vorige eeuw waren vele leden van de fa milieherbergier en 1 andbouwer van De gemeenteraad komt dinsdag 15 augustus om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuis bij een ter behandeling van de volgende punten. agenda 1.Notulen van de vergadering van 19 juni 1972. 2.a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van: a. het perceel Kerkplein 4 met erf van de heer A. Westerik, al hier; b. grond in het Kolcomplex van N.V. Constructiebedrijf en Machinefa briek Universal, alhier; c. de boerderij met erf Beuse- berg 63 van de Stichting Beheer Landbouwgronden te Utrecht. d. de boerderij met erf Holter- broek 7 van de heer J. Koordes. 4. Verkoop van bouwterrein aan: a. de heer C. H. Hoogakker te Rijswijk (villaterrein Look) b. de heren H. Stukker en Th. Christiaanse, alhier (De Haar) c. de heren D. J. Beeftink en J. Jansen, alhier (complex De Haar. d. de heer G. J. F. M. P. Da- mink, alhier (stuk grond „De Haar"). 5. Voorstel tot rectificatie van het raadsbesluit tot verkoop van bouw terreinen aan de woningbouwver eniging „Onze Woning" te Deven ter. 6. Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht aan de N. V. Aannemings- en Wegenbouw bedrijf v/h J. Krekel en Zn, al hier voor: Vrijdag, 11 t.e.m. 15 aug. Fysiotherapeut, G. J. Kraay, afwe zig (zie adv.). Zaterdag 12 augustus: 20.00 uur: Afhalen kaarten feest avond 15 aug. en opgave deelname volksspelen in café ,,'t Bonte Paard" Zaterdag 12 t.e.m. 19 aug. Kwekerij G. J. Haneveld te Laren (G.) wegens vakantie gesloten. Zondag 13 augustus 14.00 uur: Optocht Intern. Folklore Festival te Laren(Gld) en 15.00 uur optreden dansgroepen terrein Hol- terweg (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-Dancing Booda te Bathmen Maandag 14 t.e.m. 21 aug. Gebr. Veldhuis, Larenseweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 15 augustus. 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize, 20.00 uur: Hervatting repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" en Hervormd Ke\-kkoor. Nieuwe leden hartelijk welkom. 20.00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal café „Het Bonte Paard" met opvoering blijspel „Weg- piraten" door de toneelvereniging „D.A.T.". Woensdag 16 augustus. School- en Volksfeest te Dijkerhoek m.m.v. H.M.V. 19.00-20.00 uur: Aanmelding nieuwe leerlingen muziekschool in de hal van de school „De Schakel", Schoolstraat (zie adv.). Zaterdag 26 augustus. 11.00-14.30 uur: Start vanaf gebouw Irene van de Heidewandeltocht der W.S.V. „De Trekkers". 20.00 uur: Heropvoering blijspel „Wegpiraten" door de Dijkerhoekse Toneelclub „D.A.T.™ in zaal "t Bon te Paard. a. de verharding van een gedeel te van de Duistere Steeg; b. het aanbrengen van een dek laag op de toeristenweg over de Holterberg. Voorstel tot wijziging van de gastarieven. Voorstel tot het definitief vast stellen van de huur van de wo ning Neerdorp 4. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1972 (o.a. kredieten voor aankoop containers, onteigening gronden „De Haar", reparatie archief kast, aankoop gasboiler t.b.v. wo ning Boschkampstr. 21, verbete ring urinoir Kerkstraat, yerhar- ding Postweg/Pannenweg, voor- bereidingskosten uitbreiding com plex Scholengemeenschap, uitbrei dingen g.e.b.). Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. beroep. De schrijver bespreekt o:a. de takken Postwagen (ook wel Schol ten), Denneboom en Rinkelaar. De Graaf noemt ook al de namen Dik kers met de toevoeging Bolink en Lokin. 1) Herbergier in het oude Scholten- huis De Postwagen (later ook nog aangeduid als „Het Zwolsche Post huis") was Jacob Dickerts, geboren omstreeks 1610. De waard van De Denneboom in Holten was EgbertDik- kers, geboren ca. 1680. De Denne boom met toebehoren werd op 11 mei 1714 aan Dikkers verkocht door Jan Denneboom. Het onroerend goed w gelegen aan de „gemeenewegh in Neerdorp, naest de mullershuys." Ik meen mij uit andere geschriften te kunnen herinneren dat De Denneboom aan de rand van het dorp stond. Na 1812 werden in dit café ook markevergaderingen gehouden. In Dijkerhoek stond de herberg-De Rinkelaar. Daar werd de scepter ge zwaaid door Gerrit Dikkers, geboren rond 1685, en gehuwd met Maria Vincent, dochtervan Cent Vincent, herbergier in De Rinkelaar. Dikkers Bolink was landbouwer op het ge lijknamige erve in Dijkerhoek. Dikkers Lokin kan verband houden met twee Dijkerhoekse taveernes, nl. de Groote Lokin en de (Nieuwe) Kleine Lokin. Gerrit Dikkers Lokin was herbergier in de Groote Lokin, gelegen aan de Holterwijk, welk goed werd gekocht op 20 juli 1747. Later was Jan Dikkers daar kastelein. Hij wordt tevens genoemd als de ei genaar van het erve Nieuwe Kleine Lokin aan de Holterdijk. De her berg (Groote) Lokin lag tussen De Rinkelaar en de Kleine Lokin. In 1783 is Hendrikus Dikkers herbergier in de Kleine Lokin. Het (Nieuwe) Kleine Lokin werd in 1800 verkocht aan Gerrit Hendrik Hesselink. In datzelfde jaar is er ook sprake van erve en goed De Lokin van Egbert Dikkers en Sara Bos in Dijkerhoek. De weduwe Dikkers-Bos verkocht de ze bezitting in 1809 aan Willem Vos van Avesate. Andere door de heer Barendregt ge noemde pleisterplaatsen zijn De Kroon of Croone, De Ulft (Espelo) en De Zwaan. Vele bekende Holten- Woensdagmorgen tussen half elf en kwart voor twee is ingebroken in de woning van de heer IJsebrand aan de Enkweg, tijdens afwezigheid van de bewoner. Door op een asemmer te gaan staan heeft de inbreker het bo venlicht van een raam aan de achter zijde van de woning ingeslagen en zich zo toegang verschaft. Hij heeft zich geschoren en gekamd en aange zien zijn broek en overhemd gescheurd waren heeft hij zich van kleren voor zien van de heer IJ. Er wordt een antiek herenzakhorloge vermist van omstreeks 1900 met op de achterzij de de beeltenis van Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik. Ook werd een kalfsleren jasje meegenomen, maar dat is later in een perceel mais in de Holterenk teruggevonden. De oude kleren werden in de woning achtergelaten. Door de heer A. Landeweerd te Barchem, inspecteur N.R.S. werden de volgende koeien van het MRY veeslag ingeschreven: Koba 7 b76 en Laura 4 b78 eig. G. Mekenkamp. Anna 4 b78 en Aaltje 27 b79 eig. J. Oolbekkink. Corrie 7 b - 73 eig. B. J. Vosman. Rozette 45 b79, Rozette 47 b78 en Erna 15 b77 eig. A. Groteboer. Lena 10 b77, Dora 2 b76 eig. gebr. Bosschers. Wily 3 b76, Gerda 24 b79 en Marie 6 b77 eig. jhr. A. G. van Coeverden. Johanna 17 b78, Paulien 2 b77, Ro- za 45 b78 en Wilma 2 Bplus80 eig. H. J. W. Scheperboer. Elsje 34 B plus 80, Bertha 38 bplus 81, Elsje 33 b79 en Elsje 35 b79 eig. G. J. Ve neklaas Slots. Helie 2 bplus80, Ko- sina b79. Hermien b76 eig. Joh. Was- sink. Leida b78 en JO b76 eig. W. Brinks. Anna 24 Bplus 80, Anna 22 b79, Dinie 4 bplus80 en Anna 17 bplus 80 eig. A. G. Nijland. Coba 81 bplus80, Coba 98 b76, Doba 91 b77, Marie 37 b77, Coba 97 bplus81 en Marie 39 b79 eig. H. Beldman. Dina 28 b78 eig. G. J. Rietberg. Johanna 7 b76 en Elsje 12 b77 eig. Joh. G. Wissink. Toosje b78 en Dika b76 eig. E. Overmeen. Jantina 14 b-74, Jan- tina 19 b77 en Jantina 22 bp)us83 eig. Joh. G. Toorneman. Marie 60 bplus 83 en Dora 38 b78 eig. Joh. ten Dam. Mina 29 b77, Gerretje 48 bplus80 en Gerretje 50 bpluSÈl eig. G. Meilink. Truida 2 b77, Marijke 5 b77 en Els je 28 b76 eig. wed. W. F. Tromop. Rozetta 6 b78, Rozetta bplus 80, Cla ra 36 bplus80, Clara 33 b77, Clara 29 b79 en Clara 30 b78 eig. J. Veneklaas. Corrie 29 bplus80, Sientje 4 bplus81 en Dina 16 b78 eig. II. Bosman. Sja- celien 8 b79, Sjacelien 6 bplus83 en Roosje 6 bplus80 eig. J. W. Marsman. Metha 15 bplus80 en Metha 22 b78 eig. A. Meijerink. Kato 16 b77 eig. H. *H. Bouwhuis. Alie b79 en Emma 10 b76 eig. A. B. Haverslag. Wilma 3 b78 en Mina 11 bplus80 eig. Joh. Boode. Paula 11 b78, Irama 3 bplus 80 en Dina 2 b77 eig. G. H. Blanke- na. Bartha 24 b79 eig. M. G. Meije rink. In het Keurstamboek werden de vol gende koeien ingeschreven: Jantina 8 bplus82 en Jantina 13 AB 87 ,.eig. J... Q. Toorneman. Corrie. 6 bplus -80 eig. J. Veneklaas. Mina 23,:bplus8.3r.en JVlina 25 bplus80 eig. G. Meilink. "SjoTanda 80 bplus80 eig. H. Beldman. Anna 17 bplus80, eig, A. G. Nijland. Boukje 26 bplus83 eig. A. Veltkamp. Bcrtha 27 bplusSO eig. G. J. Veneklaas-Slots. Wilma bplus80 eig. G. Mekenkamp. Corrie 26 bplus 80. Corrie 23 bplus82 en Gerrie bplus80 eig. H. Bosman. se namen komen in het Dikkers- register voor, zoals Aaftink, Lande weerd, Paalman, Schuppert. Vincent en Zandvoort. Ook de bekende acteur en regisseur Willem (Pim) Dikkers wordt vermeld. De- heer Barendregt, met wie ik in het begin van de vijftiger jaren meermalen contact had over het ge slacht Dikkers, heeft met zijn tijdro vend onderzoek de nog in leven zijn de leden van het geslacht Dikkers en ook vele anderen een grote dienst be wezen. Het is gelukkig ook een bij drage geworden aan de geschiedenis van Holten. De auteur laat diverse in- terressante (notariële) akten de re vue passeren. Het geheel is verlucht met een negental foto's en een kaar tje van Holten uit het jaar 1866. Hilversum W. Otten. 1) „Uit het archief der marke van Holten" door J. de Graaf. Men schrijft ons: De Schure op Meermanskamp gaat verdwijnen en snel ook. Hoewel na tuurlijk al lange tijd vast stond, dat De Schure moest verdwijnen, als de aanleg van de sportvelden zo ver gevorderd was, kwam het be richt sneller dan oorspronkelijk ver wacht. De Schure heeft begin januari haar oude onderkomen kunnen ruilen voor de boerderij, waar de oude schuur bijstond. Helaas heeft het maar 7'/i maand als onderdak kunnen dienen. Waren we bij de afbraak van de ou de Schure in de gelukkige omstan digheid dat we direkt konden ver bouwen en zonder noemenswaardig oponthoud door konden draaiennu is dit.niet het geval. Het zal waarschijn lijk wel ettelijke maanden duren voor De Schure een nieuw pand ingericht heeft. De plannen daarvoor liggen op tafel, maar over data valt alleen te spekuleren. Waarschijnlijk zal eerst genoegen moeten worden genomen met een tijdelijk onderkomen. Wan neer dat betrokken kan worden, is ook nog duister. Het is zinloos om naar een zonde bok te zoeken voor de huidige situa tie, daar schieten we niets mee op. De Schure zal terug komen, maar wanneer? Maandag 14 augustus zal een begin worden gemaakt met de ontruiming van De Schure, die waar schijnlijk eind augustus afgebroken zal worden. Zaterdagavond wordt in de Schure 'n bezoekersvergadering gehouden over de ontstane situatie. De Schure nodigt iedereen uit om zondag een kijkje te komen nemen; zondagmiddag is er een schaak- en damtoernooi, dat echter klein gehou den moest worden i.v.m. de korte tijd, die nog beschikbaar is, maar u kunt in De Schure zeker schaken en dammen. Aan het eind van de middag is er 'n broodmaaltijd. Schure zorgt voor een kop warme soep. Zondagavond zal onze expressiegroep, die amper een week draait een pro gramma van ca. een half uur ver zorgen. Er zijn plannen om 's avonds een kampvuur te houden. Komt u eens langs en binnen. Het is uw laat ste kans. De eerste oefenwedstrijden van Holten 1 zijn weer gespeeld en eindig den beide in een kleine nederlaag. J.l. zondag werd gespeeld tegen HO- DO in Hollandscheveld en in deze wedstrijd bleek duidelijk dat de ge wenste conditie der spelers nog veel te wensen overliet. De tegenstanders hadden reeds drie weken getraind en zelfs drie keer in de week en al enige wedstrijden gespeeld, hetgeen duide lijk in hun spel tot uitdrukking kwam. Hoewel de Holtenaren het grootste gedeelte van de wedstrijd in de aan val waren, bleven de doelpunten ech ter uit, deels door pech (vooral Soer) en deels door het uitstekende werk van de doelman van HODO. Het eer ste doelpunt, gescoord door de mid denvoor van HODO, was een presen tje van de scheidsrechter, aangezien er zelfs twee overtredingen aan voor af gingen, n.l. buitenspel en een ob structie-geval. Na rust was Holten voortdurend in de aanval, doch de afwerking van de traag opgezette aanvallen liet veel te wensen over. Het verre opdringen van de Holtense achterhoede kwam hen duur te staan, want bij het afbre ken van de Holtense aanval werd de rechtsbuiten van HODO in de vrije ruimte gelanceerd en deze snelle speler wist van dit buitenkansje dank baar gebruik te maken en passeerde doelman Deijk onhoudbaar (2-0). Wat Holten hierna ook probeerde, niets lukte meer en de meeste spelers wa ren te vermoeid om er nog iets goeds van te maken. Het was een verdiende overwinning voor HODO. Ook in de wedstrijd tussen de beide reserve-elftallen bleek, dat de tegen standers reeds enkele weken in trai ning waren, want zij waren veel snel ler in het spelen van de bal. Zij won nen dan ook verdiend met 2-1, waar bij moet worden opgemerkt, dat de voorhoede van Holten legio kansen heeft gemist. Doelman Beltman heeft weinig werk te doen gehad, doch had aan de beide doelpunten geen schuld. Het tegendoelpunt kwam op naam van Teun Scheperman. Na de zomerstop begint de nieuwe voetbalperiode weer voor de junioren en pupillen van Blauw Wit. Volgend' week wordt er weer getraind. Velen zullen gemerkt hebben, dat het veld aan de Vianenweg niet meer als voet balveld gebruikt wordt. Voor de jeugd kunnen we voorlopig beschikken over het veld aan de Rijssensestraat („ou de Meermanskamp"). De trainings tijden voor de verschillende junioren teams zijn als volgt: B donderdags van 7 tot 8 uur, Cl dinsdags van 6 tot 7 uur, C2 woensdags van kwart over 7 tot kwart over 8, D woensdags van kwart over 6 tot kwaft^yer 7 De trainingen van de pupillen: dins dags en donderdags van half 5 De postduivenvereniging „Snelle Wieken" te Markelo, nam met- haar Holtense leden deel aan de wedvlucht vanaf Chimay, afstand 286 km. 44 dui ven werden om 6,45 uur gelost met z.w. wind. De vlucht had een traag verloop. De uitslag der eerste tien was: 1. Joh. Paalman, Holten 10.37.16 uur, 2. G. J. Schuiterd, Holten: 10.46.39 u, 3. H. Dijkjans, Markelo, 10.53.40, u., 4. Joh. Paalman, Hol ten. 11.09.45 u„ 5. en 6. J. Scholte in 't Hof 11.17.15 u. en 11.19.23 u, 7. H. Jansen, Markelo, 11.20.14 ,u., 8. Joh. Paalman, Holten, 11.20.25 u, 9. G J Schuiterd, Holten, 11.25.35 u, 10. H. Dijkjans Markelo 11.26.34. uur. Deze zomer is er weer eens iets nieuws aan het strandtoneel toege voegd. Let maar eens op de gebrons de lichamen van de „happy youth", met de nieuwste huiddecoraties, als bloemen, vlinders, ankertjes en let ters. In Brazilië, het land van de kof fie, maar vooral van de zon, is het allemaal begonnen. Een van de groot ste fabrikanten van zonnebrandmid delen, Wella, gaf een reclamebureau aldaar opdracht een originele vorm van verkooppromotie te bedenken. De gedachte ging al gauw in de rich ting van zonnebrillen, zonnehoeden en dergelijke, maar al even snel wer den deze van de tafel geveegd. Te duur. Tot een van de mensen een ge wone sticker op zijn arm plakte en... Eureka. „Plak een sticker op de huid, en spray het zonnebrandmiddel er over heen. Als men later de sticker ver wijdert, wordt de vorm als een bleek silhouet zichtbaar op de gebronsde huid. Zo wordt tevens de bruinende werking van het zonnebrandmiddel aangetoond." Direct werden een aantal figuren, ontworpenankertjes, lipafdrukken, vlinders en initialen. Ze werden ge drukt op een zelfklevend materiaal van Fasson, dat de huid niet irri teert. De actie is een succes. Nu ziet men al op het strand, op straat en op kantoor, vrouwen en mannen met an kertjes, initialen en vlinders in de nek, op de armen, de benen en op de borsten. Verschillende fabrikanten van zonnebrandmiddelen in Europa geven deze huidstickers ook cadeau. half 6. De indeling van de pupillen wordt nog bekend gemaakt. Kijk voor mededelingen over oefenwedstrijden in het kastje bij het terrein of bij Kle- dinghuis, Beltman, Dorpsstraat. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 172 duiven deel aan dé wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 256 km. De duiven werden gelost om' 10.30 uur. Aankomst eer ste duif van M. Lodeweges 13.22.45 uur. De uitslag van de eerste lien was 1. M. Lodeweges, 2, 3, 7 Joh. Veldhuis. 4 H. Kruimelaar, 5 en 6 G. Steunenberg, 8. H. van Beek, A. ten Dam I en 10. L. Gazan. J.l. woensdagavond speelde Holten tegen de 3e klasser De Zweef in het kader van het G.J. Praastoemooi te Nijverdal. Het werd een onverdiende 2-1 nederlaag voor de Holtenaren. Deze wedstrijd werd met veel over tuiging gespeeld en er werden diverse mooie spelcombinaties op de mat ge legd. De Zweef speelde iets gemak kelijker en had voor de rust 'n betere greep op het middenveld, doch de Holtense achterhoede, met keeper Deijk als uitblinker speelde 'n goede wedstrijd en gaf weinig doelrijpe kan sen weg. Tien minuten na rust kwam De Zweef op goedkope wijze aan de leiding, doordat Wim Dikkers te ge haast een bal weg wilde spelen en de bal voor de voeten van een speler van De Zweef deponeerde, welke geen moeite had doelman Deijk on houdbaar te passeren (1-0). Holten liet het er niet bij zitten en het tem po werd goed in de hand gehouden en het middenveld werd beter be heerst dan voor de rust. Johan Veneklaas stichtte veel verwarring met snelle rushes en uit één van zijn pogingen werd hij op unfaire wijze in het strafschopgebied onderuit gehaald, waarbij tot stomme verbazing van vriend en vijand scheidsrechter Westerik een indirecte vrije schop gaf. De vrije trap werd bliksemsnel door Anton Reylink ge nomen en de achterhoede van De Zweef liet Soer geheel vrij en deze scoorde met een prachtige kopbal de gelijkmaker. Fel werd en gestreden om het winnende doelpunt en de Hol tense ploeg begon steeds beter te draaien. Ongelukkigerwijze raakte Willy Kaizer geblesseerd en moest helaas uitvallen, waardoor Holten met 10 man verder moest spelen. Door een blunder van scheidsrechter Westerik, welke een zwakke partij ten beste gaf, kreeg de Zweef van hem een doelpunt cadeau. Met nog ca. 10 minuten te spelen mocht Hol ten in haar eigen strafschopgebied 'n vrije trap nemen, waarbij een speler van de Zweef vlak bij stond en toen de bal op doelman Deijk werd terug gespeeld, tikte deze speler de bal in het Holtense doel en keurde de scheidsrechter dit doelpunt toe. Hier na kon Holten er niet meer in slagen de verdiende gelijkmaker te scoren, doch het was een uitstekende oefen partij geweest. Voor het komende weekeinde staan er weer diverse oefenwedstrijden op het programma: Zaterdag 12 augustus: Den Ham 2 Holten 2. Aanvang 16 uur, vertrek per auto 15 uur vanaf Smidsbelt. Zondag 13 augustus: AZC 3Holten 3 10.30 uur; AZC 4—Holten 4 10.30 uur; AZC "5—Holten 5 10.30 uur. Vertrek per auto om 9.30 uur vanaf Smidsbelt. ABS veteranenHolten 6. Het eerste elftal neemt a.s. zondag deel aan het Hooiplukkers-toernooi t-a Lochem, waarbij zij zijn ingedeeld in poule II, bestaande uit Zelhem, Hec tor, Spel. Lochem 2 en Holten. Het programma is als volgt: 14.25 uur: HoltenZelhem; 16.15 uur: Hol tenHector. Vgrtrek per auto om 13.30 uur vanaf Smidsbelt. De selectieploeg is: J. Deijk, J. Jan sen, W. Kaizer, G. Paalman, W. Dik kers, D. Dikkers, G. Bannink. J. Spakman. S. Meinsma, H. Hoefman, Joh. Veneklaas, J. Soer, H. Kalfster- man, T. Scheperman. A.s. woensdagavond speelt Holten 1 een oefenwedstrijd tegen SOS in Hel lendoorn. Aanvang half zeven en ver trek om half zes vanaf Smidsbelt per auto. Ook de lagere elftallen van de SV Holten zijn hun voorbereidingen voor de komende competitie begonnen. Voor het komende weekend zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld. A.s. zaterdagmiddag 12 augustus Den Ham 2Holten 2, vertrek 15.00 uur vanaf Smidsbelt. A.s. zondag spelen Holten 3, 4 en 5 in Zutfen tegen AZC 3, 4 en 5 oefenwedstrijden die om half elf beginnen. Vertrek van de Holtense elftallen om 9.30 uur vanaf Smidsbelt per auto. Voor bijzonderheden raad plege met het kastje bij de fa Belt man. DEVENTER. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel.: 13615 donderdag 10 aug. t.e.m. woensdag 16 augstus Detective Klute 18 jr. vrij. 11 aug. en zat. 12 aug., Nacht voorstelling 23.30 Tussen sex en zonde 18 jr. zat. 12 aug. en zond. 13 aug. mati nee 14.00 Vernietingswapen H 128. a.l. Aaanvangstijden: dgls. 20.00 u.; vrij. 21.00-23.30;za. 14-18.30-21.00-23.30 u; zo. 14-16-18.30-21 u; woe. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraa1, tel. 11100 donderdag 10 aug. t.e.m. woe. 16 aug. Paniek in het Grand restau rant a.l. donderdag 10 aug. t.e.m. woe. 16 aug. Sjors en Sjimmy en de rebel len a.l. vrijdag 11 aug. en zaterdag 12 aug. Nachtvoorstelling Texas Adio 18 jr. Aanvangstijden: dgls 20 u; vrij 20- 24 u; za. 18.45-21.15-24; zo. 16-18.45- 21.15. Matinee- elke dag 14 uur. LUXOR, Brink, tel.: 18622. donderdag 10 t.e.m. woensdag 16 aug. Meisjesinternaakt 18 jr. zondag 13 augustus matinee Goli ath en de Barbaren a.l. Aanvangstijden: dgls. 20 u; za. 18.30-21; zo. 14-16-18.30-21 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506 tot 4 september Expositie van de grafische collectie van de heer Blok land met werken van Marie Elisa La Eoroni Peccebi, Anna Grmeloga. Ol- ga Cechova. Openingstijden: dagls. 10-17 en 19-21 uur; za. av„ zo. en ma. gesloten. iGOETIEK DE ROZIJN F. NKORF, Assenstraat, tel. 11848. 11 aug. - 13 sept. Expositie van wer ken van Kees Vos, lino, gouache en monotypen Openingstijden: dgls. 14-18 uur. vrij. 14-18 en 19-21 uur zo. gesloten. Klooster 3, tel.: 16512. 12 eeuwen boek en schrift. Een keu ze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: dgls. 10-12 en 13-17 uur: wo. 10-12. 13-17 en 19-21 uur; za. en zo. gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke fietsen, keukens, zilver- en aardewerk. Openingstijden: dgls. 10-12.30 en 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556. Antiek kinderspeelgoed, Antieke kos tuums. Openingstijden: zie museum De Waag. LEBUINUSTOREN, Grote Kerkhof. De toren is dagelijks te beklimmen van 9-12 en 14-17 uur. Zondag geslo ten. DEVENTER BERGKWARTIER. El ke woensdagmiddag om 14.30 ver trekt een rondleiding onder deskun dige leiding van het VVV-kantoor Kos ten volw. 1,25 gl.p.p,, kind beneden 16 jr. 0,75, kinderen beneden 12 jaar alleen onder geleide. Max. 25 perso nen, min. 10 personen. REDERIJ SCHEERS, Woonboot Worp, tel.: 15914. zondag: Deventer-Terwolde: vertrek Dvtr: 10.15-12.15-14.15-16.15 u; Ver trek Terwolde: 11.15-13.15-15.15-17.15 u. dinsdag Deventer Lochem vertrek Dvtr: 10 u; vertrek Lochem 15 u. woensdag Deventer-Amhem vertrek Dvtr: 9 uur;vertrek Anrhem 16 u. donderdag Deventer-Bronkhorst ver trek Dvtr: 10 u; vertrek Bronkhorst 14.30 uur. vrijdag Deventer-Kampen vertrek Dvtr: 10 u; vertrek Kampen 15 u. Deventer-Gorssel v v Alleen dinsdag, Vertrek Deventer 10-12-14-16 uur. Ver trek Gorssel 11.15-13.15-15.15-17.15 uur tot 27 augustus. SPORTHAL Rembrandtkade t.e.m. 11 augstus van ma./vrij., al lerlei aktiviteiten voor kinderen van af 10 jaar Openingstijden 10-12 en 14-16 u. Kosten 0.50 per halve dag. SPEELKAR donderdag 10 augstus: speelkar A, B.C, rc-sp. Arendshorst. Deltaplein, Kon. Wenzelstr. om 10 en 14 uur. vrijdag 11 augustus: speelkar A, B, C. resp. v. Vlotenlaan. Lingestraat, Winkelcentr. Keizerslanden. 10 en 14 ur. zaterdag 12 augstus: Ballonoptocht, verkleed en prijsuitreiking in Speel tuin K;»dervreugd: Kinderkennis 14 u. oude Plantsoen; Kamp vuur Middenterrein Borgele 20 30. Feestprogramma Centrum Keizers landen. van 17 augstus t.e.m. 3 sept. uitgebreid in volgende agenda's. \LMELO. Varossieau Do. t.e.m. wo. Mijn tante is een sex- bom. 18 jaar. Aanvangstijden: do., vrij., ma. t.e.m. wo.: 2.30 en 8 ur. Zat.: 6.45 en 9 ur. Zon.: 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zat. De Rolling Stones gimme shel ter 14 jaar. Aanvangstijden: 2.315 ur. Zon: Atlas 14 jaar. Aanvangstijden: 23.15 uur. PALACE. Do. t.e.m. wo: Anatevka, als film a.l. Aanvangstijden: Do. t.e.m. vrij., m». t em. wo: 2.30 en 8 uur. Za: t n*. Zon: 2.30 en 8 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3