FEEST IN DIJKERHOEK Raiffeisenbank Holten maakt winst van bijna 90.000 gulden Laatste week recreatie- werk tent Borkeld Kindervakantieweek met een ballonnen-optocht besloten OPKOMST OPTOCHT GERING Programma optreden Duitse jeugdkapel Actie ontmoetingscentrum Meermanskamp Honderden bierflesjes sloegen op de straat te pletter V.V.Y.-vakantieprogramma Vrijdag 4 augustus 1972 Gezinsverzor gin g Storingsdienst GEB Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Medische Dienst Kerkdiensten Wachtdienst Slachthuis Gevonden en verloren voorwerpen Brandmelding Burgerlijke Stand Ondanks goede mede werking H.M.V. Nieuw leerboekje van het CBR ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD 24ste Jaargang - No. 31 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, f 12.per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad In de maandagavond in dorpshotel „Holterman" gehouden jaar vergadering van de Raiffeisenbank „Holten" heeft voorzitter G. J. Rietberg in zijn openingswoord optimistische geluiden laten horen ten aanzien van de in 1971 behaalde financiële resultaten. „Ik meen", zo zei hij, „dat we over het afgelopen jaar ruim schoots tevreden mogen zijn, alhoewel wij ook hier de kosten stijgingen goed in het oog moeten houden voor een goede renta biliteit van de bank." De spaargelden de kurk waarop de bank drijft zijn in 1971 weer fors gestegen. Uit de balanscijfers blijkt duidelijk dat de bank nog steeds het volste vertrouwen geniet van alle ingezetenen. Immers, inclusief de bijgeschreven rente bedroeg de aanwas der spaargelden in 1971 plus minus f 3.600.000,-. Aan de krediet- en voorschotaanvragen in het werkgebied van de bank kon dan ook weer ruimschoots wor den voldaan. De gang van zaken in de Nederland se land- en tuinbouw was in 1971 niet onbevredigend, hoewel de alge mene situatie wel werd overscha duwd door de internationale geldcri- sis en de 10 procent invoerheffing in de Verenigde Staten. Ook dit jaar liepen de resultaten per bedrijf weer vrij sterk uiteen. Matig waren de resultaten in de ak kerbouw, aanzienlijk beter waren de ze in de rundveehouderij en de dier lijke veredeling, met uitzondering van de legpluimveehouderij. De waarde van agrarische productie is met 8 procent toegenomen, terwijl de totale export met 7 procent steeg. Zowel in de land- als in de tuinbouw nam de productie toe door de zeer gunstige weersomstandigheden. In het kader van de in de EEG vastgesteld interventie-prijzen, wel ke drie jaar nagenoeg bevroren ble ven, kwam dit jaar een kleine ver hoging v.an 2 3 procent, hetgeen on voldoende is voor de sterk geste gen kosten van 10 procent. Ook in het Midden- en Kleinbedrijf, buiten de landbouw, was dit jaar Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, b.g.g. telef. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot, Zaterdag, 5 aug. t.e.m. vrijdag, 11 ■Bug. buiten de diensturen Elec- fcra: H. Heijenk, Kolweg 44, tel. 3124. Gas: W. C. v, d. Weerthof, Yoorsboerstraat 2, telef. 17-93. gaterdag, 5 aug. en zondag, 6 aug. E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Kïjssen, telef. 05480-2260 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval- &m>o Zaterdag, 5 aug. en zondag, 6 aug. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 9, telef. 1515. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtsemal, Piastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 5 aug. en zondag, 6 aug.: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N. 1, telef. 2356. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot.) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). HOLTEN. Ned, Herv. Kerk: 8.30 u en 10.15 u Hulppr. A. Schellevis. Extra collecte: Bouwfonds Irene; 10.00 u Jongeren- dienst in het gebouw Irene. Oppas dienst: mevr. Van Bruggen, Betty Paalman en Mientje Stegeman. Na de tweede dienst koffiedrinken voor de zomergasten in het gebouw Ire ne. Geref. Kerk: 8.30 u, 10.00 u en 19.15 u ds. F. de Jonge van Nijkerk. In alle diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkgebouw". Tijdens de dienst van ilO.OO uur kinderoppas in gebouw Rehoboth (Ineke Verveda en Rikie Brinkman. Na afloop koffiedrinken voor de zomergasten in het ge bouw (koffiezetten Ria Jansen en Dinie Scholman). R.K. Kerkdienst: 8.30 u en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 u, zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur ds. Lugtigheid (Bed. II. Doop). Extra collecte: Bouwfonds Irene. OKKENBROEK. Ncd. Hcrv. Kerk: 9.30 u van Melle (Cand. t.d. H. muiden (Z.H.)). ir dhr. F. D. te Lei- sprake van een dalende rentabiliteit welke werd veroorzaakt door de ster ke kosten stijging en onvoldoende groei van de omzetten. Hierdoor hebben reeds een aanzien lijk aantal kleine ondernemers hun bedrijf moeten beëindigen. De fusie van de Raiffeisenbanken en de Boerenleenbanken is begin 1972 een feit geworden, waardoor de Raiffei- sen-Boerenleenbank de grootste bank instelling in Nederland is geworden. Voorzitter Rietberg, sprak een woord van dank tot de directeur de heer H. J. Oolbekkink en het verdere personeel voor het plichtsgetrouw vervullen van hun taak. MILJOENEN Na de openingstoespraak van voor zitter Rietberg en een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzon der richtte tot oud-voorzitter ere-lid de heer J. H. Sprokkereef las de di recteur de heer Oolbekkink de no tulen en gaf hij tevens een toelich ting op jaarverslag over het boekjaar 1971. Het spaargeld-bedroeg op 1 jan. 1971 (7221 rekeningen) f 28.799.394.37. Ont vangen in 1971 f 16.791.760.18. Uitga ven in 1971 14.688.010.39, gespaard f 2.103.749.79, bijgeschreven rente f 1.502.798.72, totaal f 3.606.548.51. Saldo spaargelden per 31 dec. 1971 f 32.405.942.88 alzo een stijging van f 3.606.548.51. Het aantal spaarders steeg in het afgelopen jaar met 181 tot 7402. Ook in dit jaar valt een regelmatige stij ging van het spaargeld te constate ren en wanneer deze stijging ook in het 2e halfjaar „doorzet" zal het sal do spaargeld op 31 dec. a.s. boven de 35 miljoen liggen. Het voordelig saldo over 1971 be droeg f 86.227 (v.j. f 83.296). Een voorstel om de gemaakte winst aan de reserve toe te voegen ontmoette geen bezwaar. Het reservefonds steeg hierdoor tot f 1.086.797,Bij de ge houden stemming werd als bestuurs lid herkozen de heer H. J. Robers (tegencandidaat was de heer D. J. Bronsvoort Dijkerhoek 32) terwijl als lid van de Raad van Toezicht herko zen werd de heer Joh. Lubbersen, Neerdorp 93 (tegenkandidaat was de heer H. J. Struik, Espelo 3). Na ge houden rondvraag deelde voorzitter Rietberg in een kort slotwoord me de dat op dinsdag 15 augustus in kleine kring (bestuur leden van de R. van Toezicht en het personeel) zal worden herdacht dat de heer H. J. Oolbekkink 25 jaar aan de bank werkzaam was. Hij werd als kassier benoemd op 15 juli 1947 en werd la ter directeur van de bank waaraan hij een kwart eeuw zijn beste krach ten heeft gegeven. De actie ten bate vaa het ontmoetingscentrum verloopt buitengewoon voorspoedig. De collectanten hebben him taak praktisch volbracht. We zijn de bevolking van Holten bijzonder erkentelijk voor hun royale gif ten. Nu reeds is, nadat 20 van 37 collectanten hun bijdragen hebben in geleverd, een bedrag van f 16.000 bijeen gebracht. We hopen binnenkort het definitieve eindcijfer bekend te maken. In een nog verdere toekomst hopen we de hele gemeenschap van Holten uit te nodign om het ont moetingscentrum te komen bezichtigen, opdat een ieder getuige kan zijn van de bestemming van zijn gift. Mochten er nog inwoners zijn, die hun bijdrage niet hebben kunnen af geven omdat wij ze vergeten hebben een bezoek te brengen, dan bestaat nog steeds de mogelijkheid hun gift te storten bij de A.B.N. of bij de Raiffeisenbank te Holten, onder vermelding „Actie Ontmoetingscentrum Meermanskamp". Namens de initiatiefnemers, J. Warrink B. J. Markvoort W. Klein Velderman. In Dijkerhoek zal op woensdag 16 augustus weer het jaarlijks Schooi en Volksfeest worden gehouden. Tra ditiegetrouw worden de feestelijkhe den reeds de avond te voren ingezet met een feestavond in de grote zaal van café „Het Bonte Paard" Deze feestavond zal worden verzorgd door de plaatselijke toneelclub „D.A.T.", die deze avond over het voetlicht zal brengen het blijspel „Wegpiraten." De club, die reeds meer dan tien jaar bestaat, heeft een goede naam en in de loop der jaren grote suc cessen geoogst (o.a. met het opvoe ren van revue's) en ongetwijfeld zul len de Diekerhoekse tonelisten met „Wegpiraten" weer zorgen voor een mooie avond. Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Nadat bij de school de opstelling van de versierde wagen tjes, fietsen, steps enz. heeft plaats gehad gaat de jeugd om plm. 8.15 uur onder de tonen van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." naar de feistweide bij ,,Het Bonte Paard" waar de verschillende spelletjes ge daan zullen worden. Ook de jeugd zal zich kunnen ver maken in de draaimolen. Woensdagmiddag worden tussen 1 en plm. 5 uur de traditionele volks- Vrijdag, 4 aug. t.e.m. zondag, 6 aug.keurmeesters buiten de diensturen H. J. Moleman, Lage- weg 13, telef. 1974. Maandag, 7 aug. t.e.m. zondag, 13 aug. A. Groen, Ko- zakkenstraat 15, telef. 1230. Aangifte gestorven dieren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, te lefoon 1318. Het interkerkelijk recreatiewerk in de tent op de Borkeld gaat nog een week door. Zondag 6 augustus zou de laatste kampdienst zijn, maar dat bleek een fout te zijn in de lijst van de kerkdiensten, welke ieder jaar door de gezamenlijke kerken wordt uitgegeven. Leider is de heer T. Aarsen en zijn mede-teamleden zijn K. Aarsen, S. Kruithof, M. Schaap, M. Hijweeghe en W. Loman. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 6 augustus, 10 uur: Kampdienst. Spreker is de heer H. Ch. Vogel, hoofd van de school met de Bijbel. Maandag 7 augustus, 14 uur: Parelvissen (bosspel). Dinsdag 8 augustus, 19.30 uur: Puzzel-speurtocht. Woensdag 9 augustus, 14 uur: Vossenjacht. Donderdag 10 augustus, 20 uur: Toneelvoorstelling. Vrijdag 11 augustus, 18.30 uur: Kinderkennis. Zondag 13 augustus, 10 uur: De laatste kampdienst. Maandag tot en met vrijdag: Kindermorgen van 10 tot 12 uur. Kiosk op maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 10.30 en van 12 tot 12.30 uur. spelen als kuipsteken, ringsteken per fiets (voor dames) ringsteken per trekker (voor heren) stoelendans (M. m.v. J.H.M.V.") schieten (personele en vrije baan) gehouden. Tevens zal er bij voldoende animo een cross voor brommers worden gehouden. Het feest wordt besloten met een dansavond in zaal „Het Bonte Paard". Gistermiddag omstreeks vier uur ontstond aan het begin van de De- venterweg even voorby de Burg. Van der Borchstraat een enorme ra vage toen van een trekker met aanhanger de lading ging schuiven en honderden flesjes bier uit tallo ze plastic kratten op het naast de weg lopende rijwielpad te petter sloe gen. Dat ging met een enorm ge raas gepaard waardoor de omwonen den worden opgeschrikt en zich haas tig naar het terrein van de „ramp" spoedden. De expediteur M. S. uit Geervliet had juist een contract met de Grol- sche bierbrouwerij- te Grocnlo afge sloten en wilde met zijn nieuwe com binatie de eerzte zending zelf naar het westen vervoeren. Hij kwam met zijn lading hoogopgestepelde plas tic kratijes 18 paletten (zoals dat in vakjargon heet) elk bevattende 850 flesjes bier uit de richting van het dorp met wellicht wat te grote snelheid voor de 15 ton vracht, wel ke hij achter zich had. Hij heeft waarschijnlijk een rij- of beoorde lingsfout gemaakt waardoor bij het afremmen de aanhanger de trekker opdrukte en driekwart v.d. lading v.d. trekker op sti.p-.it terecht kwam. Van de ruim 15000 flesjes zijn er heel wat gesneuveld. Hulpvaardige han- emihebben de expediteurs geholpen de nog intact gebleven flesjes weer Gevonden: Rood kindervest, bankbil jet, plastik duivenkooi. Verloren: rode knipportemonnaie, zwarte portemonnaie met betaalpas, enkele betaalcheques NMB, zwarte bouvier, zwarte portemonnaie met 37 gld en treinkaartje, bril met donker montuur en polaroid zonnebril, blauw kinderjack, metalen haak voor weeg schaal, witte panamahoed, witte kin- derporternonnaie met inhoud en naam. Overdag: telef. 1352 (politiebu reau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). in de kratjes te doen. De politie heeft anderhalf uur 't verkeer moe ten regelen, omdat de vrachtwagen combinatie met z'n scheefhangende lading de weg blokkeerde, terwijl kantoniers van de rijkswaterstaat en omwonenden druk doende waren, om de enorme hoevelheid glas van het wegdek te verwijderen. Tegen ze- De schuivende lading veroor zaakte een enorme glasravage. ven uur had men de weg en het rij wielpad weer schoon en kon het ver keer weer normaal doorgang vinden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, omdat zich op het moment van het ongeluk geen mensen op het rijwielpad reden ter plaatste. Het voorval trok een enorme belangstel ling, maar bracht ook een aantal be hulpzame handen en „deskundi gen" die de scheefstaande lading weer in de goede stand brachten. Alcoholische dampen stegen van „de plaats des onheils" op. Het VVV-vakantieprogramma voor de komende week bevat de volgende evenementen en mogelijkheden: Maandag, 7 augustus, 14.00 - 16.00 uur: Bezichtiging manege Beldman, Mar- keloseweg, L.8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en in de manege. Tevens is er een foyer, waar consumpties verkrijgbaar zijn. De toegang is gratis. Dinsdag, 8 augustus, 14.30 uur: Bezichtiging kaasboerderij van de familie Cats, buurtschap Beuseberg, met uitleg en kaasproefje. Oude weg Holten- Laren volgen tot bord „Kaasboerderij". Men dient op tijd aanwezig te zijn. Kosten volwassenen f 1.- kinderen f 0.50. Woensdag, 9 augustus: 9.00 uur: WV-fietstocht onder leading met bezoek aan boerenherberg met o.a. veel antiek. Vertrek vanaf VW-kantoor, terug plm. 12.00 uur. Kosten f 1.- per persoon, 14.00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluimveebedrijf Barvelink, Borkeld 80, aan de Postweg. Men ziet de ontwikkeling van ééndagskuikens tot de produktie van eieren. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. 15.30 uur: Aubade van de Dinkelsbühler Knabenkapelle op terrein naast het gemeentehuis. 19.00 uur: Korte muzikale rondgang van de kapel met de muziekvereniging „H.M.V." en Drumband. 19.30 uur: Concert op de muziekkoepel in Kalfstermansweide. Bij slecht weer in de nieuwe garage aan de Weversstraat van het expeditiebedrijf J. Oolbekkink en Zn. Donderdag, 10 augustus: v.m. 6.00 uur: Ochtendwandeling „Zwerven door de Holterberg". Vertrek vanaf het VW-kantoor. Kosten f 1,25 p.p. Er wordt een koffiepauze gehou den op de helft van de tocht. Een mooie wandeling voor jong en oud met kans om wild te zien. Opgave tot woensdagavond 17.30 uur bij de WV. 14.30 uur: Bezichtiging kaasboerderij (zie onder dinsdag). Vrydag, 11 augustus: 14.30 - 18.00 uur: Warenmarkt in het Dorpscentrum. 20.00 - 21.00 uur: Rondleiding en natuurfilm in het museum „Piet Bos" op de Holterberg. De eigenaar Kees Bos is een gezellig causeur die heel veel weet te vertellen over de fauna der omgeving. Geboren: Marco Gert Jan zv J. G. Jansen en G. Timmerman. Ge rard zv G. H. Paalman en J. A. Meijerman. Hendrik Tonnie zv H. A. Rensen en G. Klein Teeselink. Overleden mej. T. Stukker, oud 80 jaar overl. 31-7-'72. BEVOLKING. Vertrokken. mej. E. van der Harst van Mr. G. Vixseboxsestraat 15 naar Groningen. mej. C. Staal van Churchillstraat 66 naar Amster dam. Men schrijft ons: De ballonnenoptocht van zaterdag 29 juli die als afsluiting bedoeld was van de eerste Holtense kindervakan tieweek was niet zo'n succes als de leiding verwacht had. Er werden ca. 100 ballonnen verkocht, terwijl er ca. 20 kinderen sommigen met hun ou ders, in de optocht meeliepen. Hier bij willen wij onze dank betuigen aan de Holtense Muziekvereniging, rijks politie en aan de heren T. Schuppert en H. Koopman Azn, die de ballon nen voor ons gevuld hebben. Toch moet men niet denken dat we ons door het feit, dat dit laatste eve nement niet naar wens verliep, heb ber. laten ontmoedigen, integendeel, wij kijken hoopvol uit naar een vol gende keer. Verder danken wij ieder een, die een steentje heeft bijgedra gen tot het welslagen van deze v/eek! Clubhuis ,,'t Kolnus" i Nadat het officiële leerboekje „Ei sen voor Rijvaardigheid" een uit gave van de Stichting CBR zijn 20e druk heeft beleefd, heeft het CBR hiervoor in de plaats dezer da gen een boekje met geheel gewijzig de opzet het licht doen zien. Dit boek je heet „het rijexamen." Daar de materiële inhoud, gebaseerd op wet en reglement, geen wijziging heeft ondergaan, behoudt het oude boekje ten volle zijn waarde. Ook de nieuwe uitgave „het rijexamen" is bedoeld als hulpmiddel bij het on derricht door de rijinstructeur. Bij de nieuwe druk valt vooral de ty pografische aanpak op. Er is royaal met kleuren gewerkt en er is een groot aantal illustraties opgenomen, waarvan de bedoeling is de leesbaar heid te vergroten. Het is tot stand gekomen in samen werking met de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond ANWB, de KNAC. de KNMV en de Commissie Overleg Autorijscholen. Het boekje is niet in de boekhandel verkrijgbaar, maar wel rechtstreeks bij het CBR P.C. Boutenslaan 1, Rijswijk (Z.H.) 10. Vrijdag 4 augustus 19.30 uur: Hervatting repetities Hol tense Muziekvereniging „HMV". Zondag 6 augustus 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 7 augustus 20.00 uur: Hervatting repetities Hol tens Gemengd Koor. Nieuwe leden hartelijk welkom. Maandag 7 t.e.m. zaterdag 12 aug. Herenkapsalon W. van Geenhuizen wegens vakantie gesloten (zie ad vertentie). Maandag 7 t.e.m. 16 aug. Bloemenmagazijn Vincent wegens va kantie gesloten (zie adv.). Woensdag 9 augustus 15.30 uur: Aubade Dinkelsbühler Kna benkapelle op terrein naast gemeen tehuis. 19.00 uur: Muzikale rondgang door het Dorp. 19.30 uur: Concert kapel en HMV op Kalfstermansweide-. Zondag 13 augustus 14.00 uur: Optocht Intern. Folklore Festival te Laren (Gld) en 15.00 uur optreden dansgroepen terrein Holterweg (zie adv.)* Dinsdag 15 augustus 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring te gemeentehuize. 20.00 uur: Hervatting repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Hervormd Kerkkoor. Nieuwe leden hartelijk welkom. 20.00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal café „Het Bon te Paard" met opvoering blijspel „Wegpiraten" door de toneelvereni ging „D.A.T.". Woensdag 16 augustus. School-en Volksfeest te Dijkerhoek m.m.v. H.M.V. Zaterdag 26 augustus 11.00-14.30 uur: Start vanaf gebouw Irene van de Heidewandeltocht der W.S.V. „De Trekkers" Op het programma van de kindervakantieweek stond vorige week vrijdagmorgen een fietspuzzeltocht. Daar hel weer niet erg mee wilde werken, besloot de leiding met de kinderen „levend ganzebord" te spelen in de scholen gemeenschap. 's Middags werd in hetzelfde gebouw een film gedraaid. Hierbij was de opkomst erg groot n.l. plm. 260 kinderen. Jan, Lammie en Joke Aanstoot gaven hun commentaar: „We moesten vanmorgen bij nummer 15 beginnen op het ganzebord en waren heel snel klaar. Het was heel leuk en onze groep had de tweede prijs (Lam mie). „Ik vond het mooi. Wy hebben 's morgens een swingende vis gewonnen, want onze groep kwam tweede uit de bus (Joke). „Vanmiddag was er film. Eerst een lach-film, toen een gewone lach-film en de laatste film Maus en Donald Duck en toen was een film van Micke het einde (Jan)". De reacties van de kinderen waren enorm enthousiast al de dagen, dat zij aan deze kindervakantieweek hebben meegedaan en er van hebben genoten. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, maar vooral de leidster Chris tine Kouwenberg en haar helpers komt dan ook een bij zonder woord van dank toe voor de wijze waarop zij dit „vakantiefeest" hebben verzorgd en begeleid. De ballonnenoptocht waarmede de vakantieweek zater dags werd besloten is een beetje in duigen gevallen. De opkomst van de kinderen was heel matig en ook de ge lederen van de muziekvereniging „H.M.V." waren door vakanties erg gedund, zodat het geheel wat tegenviel. Maar de Holtense jeugd heeft een prettige „kindervakan tieweek' gehad. Op woensdag, 9 augustus a.s. komt de Dinkelsbühler Knabenkapelle op haar tournee door Duitsland en Nederland ook op bezoek in Holten. Deze jeugdkapel, die in Duitsland grote bekendheid geniet o.a. in ver band met haar optreden voor radio en televisie, bestaat uit plm. 70 jon gens. Als begeleiders komen acht volwassenen mee. Dinkelsbühl ligt in Beieren. Als men op de landkaart een rechte lyn trekt van Frankfort naar München ligt bel stadje halfweg. Voor het bezoek van de Duitse jeugdkapel is het volgende programma vastgesteld: Woensdag, 9 augustus: Aankomst 12.00 uur: Begroeting van de kapel in Hotel Holterman. 15.30 uur: Aubade door de kapel op het terrein van Gebr. Wansink naast het gemeentehuis. 16.15 - 17.15 uur: Ontvangst door het gemeentebestuur in de hal van de Dorpsschool van het gemeentebestuur van Dinkelsbühl, consul Dr. Si mons en de kapel met haar leiders. 19.00 uur: Verzamelen op het terrein naast het gemeentehuis van de Kapel en H.M.V. met Drumband. Korte muzikale rondgang, met als eindpunt Kalfstermansweide, waar om 19.30 uur 't concert van de ka pel begint van 19.30 tot plm. 21.00 uur. Bij ongunstig weer zal het concert worden gegeven in de nieuwe ga rage van het expeditie- en transportbedrijf J. Oolbekkink en Zn, aan de Weversstraat. Na afloop van het concert gaan de muzikanten uit Dinkelsbühl met hun gastheren en gastvrouwen naar hun woningen om samen nog wat te praten over bezoek aan Holten. De Duitse jeugdkapel treedt op in traditionele klederdracht. Prachtige uniformen, die een schitterend schouwspel vormen. De toegangsprijs bedraagt 1 gulden. (Zitplaatsen, een beperkt aantal f 1.50). Donderdag, 10 augustus: 10.00 uur vertrek uit Holten naar Albergen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1