Tweede ,Schuredag bracht prettige ontspanning Duitse jeugdkapel komt naar Holten Grote kerkcollecte voor Vietnam op zondag, 30 juni aanstaande Recreatiewerk in de tent De Borkelld Oude Larenseweg wordt zes meter breed VY. V.-'vakantieprogramma Sportvliegtuigje landde vrijdag op de E 8 ONZE AGENDA Dinkelsbühler Knabenkapelle Burgerlijke Stand Om de grootste brasem Officiële publikatie Onttrekking weggedeelte aan het openbaar verkeer Bestemmingsplan buitengebied Holten - Dorperdijk André Dekker naar Helmond Sport Gevonden en verloren voorwerpen Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen G ezins verzor gin g Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Kerkdiensten Zondag 23 juli 5.00-9.00 uur voorm.: Onderlinge vis wedstrijd van de leden der Hengel- vereniging ,,De Rietvoorn" bij de i Ganzepannerbrug in Heino. 10.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 24 t.c.m. 29 juli Kindervakantieweek van clubhuis ,,'t Kolnus" (zie ber.). Afdeling Holten van Cop. Trio en Voordes Zelfbediening, wegens va kantie gesloten (zie adv.). Woensdag 26 juli 14.00 uur: Officiële opening slijterij Jan Haverslag. Burg. van de Borch- straat 16 (zie ber. en adv.). Maandag 31 juli 20.00 uur: Ledenvergadering Coöp. Raiffeisenbank in Dorpshotel Hol- terman (zie adv.). Maandag 31 juli l.exn. 14 aug. Horlogerie, optiek G. J. Aaftink, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 7 augustus 20.00 uur: Hervatting repetities Hol- tens Gemengd Koor. Nieuwe le den hartelijk welkom. Dinsdag 15 augustus 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring te gemeentehuize. 20.00 uur: Hervatting repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Hervormd Kerkkoor. Nieuwe leden hartelijk welkom. De voetbalwedstrijd tussen de dames en heren werd door laatstgenoemden met 2-1 ge wonnen. Uit Stadt Dinkelsbühl in Duitsland komt woensdag, 9 augustus, de ..Din kelsbühler Knabenkapelle" de gast zij in Holten. Aan het tournee, dat zater dag. 5 augustus in Schüttorf begint, nemen plm. 70 joAgens en 8 volwas senen deel. Zij zullen in hootdzaak worden ondergebracht in de gezin nen van het jcugdkorps van de Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." en eventueel in de gezinnen van de ou dere muzikanten. De voorbereidingen hiertoe zyn reeds in volle gang. De jeugdige muzikanten zullen plm. 11 uur in Hollen aankomen en dan by de pleeggezinnen worden ondergebracht, "s Avonds om 7 uur zal een rondgang door het dorp worden gemaakt en daarna vindt, om 20.00 uur een popu lair concert plaats in de muziekkoe pel op Kalfstermansweide. Hieraan zal ook H.M.V." indien het door de vakanties niet al te onvolledig is, deel- Geboren: Hendrikus, zv R. Nij- meijer en A. Scholman. Getrouwd: II. Willems, oud 32 jaar en J. Dijkslag, oud 21 jaar. Overleden: L. J. Krikkink, oud 78 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: J. de Ham en gez. van Leeuwarden. Mej. A. Keizer van Steenwijkerwold. A. J, Arend- se en gez. van 's-Gravenhage. nemen. Er zal een entree worden geheven van f 1.-. Donderdagmorgen, 10 augustus, vertrekt de jeugdkapel naar Albergen, waar men twee da gen hoopt te blijven. Voor twee jaar geleden hebben de jonge Duitse mu zikanten ook reeds een toui-nee ge maakt langs Oldenzaal, Enschede, Amsterdam en Albergen. Deze uit wisseling is tot stand gekomen door tussenkomst van de consul dr. Simon en de burgemeester of eventueel H. M.V. nog nader informeren over het programma, dat uitgevoerd zal wor den. Om plm. 10.00 uur werd de „Schu- redag" met een korte toespraak ge opend door voorzitter Gerrit Keuter man, die met name de vakantiehou dende jongelui in het bijzonder wel kom heette. Daarna begonnen de behendigheids wedstrijden bestaande uit koekhap- pen met hindernissen, een kampioens- krijg, waarbij twee kemphanen, op een plank staande die door twee man werd vastgehouden, probeerden elkaa met kussens er af te slaan. Dat gebeurde boven het mulle zand om ongelukken te voorkomen. Kam pioen werd het team van de Schure, dat tegen het Amstelteam uitkwam. De winnaars waren Gerrit Keuterma Wil Mol en Wim van Beek. Een voetbalwedstrijd tussen een da- mes- en een herenploeg werd door de heren met 2-1 gewonnen. Een ludieke vertoning werd de ver kiezing van Baron en Baronesse van Spore tot Schurenden, waarvoor wer den aangewezen Kees de Brabander uit Den Haag en Hanneke van Oort uit Os, die later de verschillende prijzen uitreikten o.a. van het koek- happen le pr.: August Muller, Hol ten, 2e pr. Hariëtte van der Vegt, Markelo en 3e pr. Mieke Vincent. Hinderniswedstrijd achter „De Schure". Holten. De opmerking, dat het tegen woordig wel wat uit de tijd is om nog baronnen en baronnessen te creeëren, maakte weinig indruk op het duo. 's Middags trad in de Schure op, de voortreffelijke hard-rock- en blues- groep „Cash Frost" uit Zutphen, die alle jongelui in het mysterieuze licht van de tot sociëteit veranderde oude boerderij trok. Deze groep speelde dit voorjaar ook voor de „Helper Haven actie" voor de Groningse kinderen, 's Morgens had men genoten van het optreden van Herman Erbee, die met z'n Nederlands- en Engelstalige folks- songs aller harten veroverde. Hij gaf bij zijn optreden een explicatie var Engelstalige liederen en voerde zijn optreden op tot een geslaagde conference. In verband met het overladen pro gramma moest en,u'le dingen zo als volleybal eri ringsteken op hobbe lige fietsen laten vervallen. De gehele dag waren er in De Schu re soep, koffie, limonade en broodjes verkrygbaar. De eenvoudige evenementen, die de V.V.V- voor de zomergasten elke week organiseert trekken enorm veel mensen. Vooral de bezichtiging van Manége Beldman, de kaasboerderij van de Fam. Caats, het pluim veebedrijf Barvelink en het museum „Piet Bos" hadden de laatste week enorm veel bezoek. Voor de ochtendwandeling, die donderdag plaats vond bestond zo'n grote aanmelding, dat de heer Kers, administrateur van de V.V.V. een groot aantal mensen heeft moeten teleurstellen. Maandag was het aantal bezoekers om informaties bij het V.V.V.-kantoor zo groot, dat de heer Kers en zijn vrouw hen nauwelijks te woord konden staan. „De mensen stonden in de rij" zei de heer Kers. „Ik heb nog nooit zo'n drukke dag mee gemaakt, in mijn veeljarige loopbaan". Het was toen eerst wat betrokken weer. Door de plotseling opgekomen hittegolf is het bezoek aanzienlijk verminderd. Bijna iedereen zoekt het nu in het zwembad „Twenhaarsveld" of in de schaduw van de bossen- Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: MAANDAG 24 JULI, 14.00—16.00 UUR: Bezichtiging Manége Beldman, Markeloseweg L 8.Men kan een kijkje nemen in de stallen en de manége. Tevens is er een foyer, waar consumpties verkrijgbaar zijn. De toegang is gratis- DINSDAG 25 JULI, 14.00-16.00 UUR: Bezichtiging van de kaasboerderij van de familie Cats, buurt schap Beuseberg, met uitleg en een kaasproefje. Kasten vol wassenen f 1,-, kinderen f 0,50. Oude weg Holten-Laren vol gen tot aan bord „Kaasboerderij". Men dient op tijd aanwezig te zijn. WOENSDAG 26 JULI: 9.00 uur, v.m.: VW-fietstocht onder leiding met bezoek aan boerenherberg. Vertrek vanaf het VVV-kantoor, terug plm. 12 uur. Kosten deelname f 1,- p.p. 14-00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluim veebedrijf Barvelink, Borkeld 80, aan de Postweg. Men ziet de ontwik keling van eendagskuikens tot de produktie van eieren. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. DONDERDAG 27 JULI: 6.00 uur. v.m.: Ochtendwandeling onder 't motto „Zwerven door de Holterberg". Vertrek vanaf het VW-kantoor. Kosten deelname f 1.25 p.p. Er wordt een koffiepauze gehouden op de helft van de tocht. Een mooie wandeling voor jong en oud. Kans om wild te zien. Opgave tot woensdagavond 17.30 uur bij de VVV. VRIJDAG 28 JULI: 14.30—18 00 uur: Warenmarkt in het Dorpscentrum (Kerkstr.). 20.00—21.00 uur: Rondleiding met natuurfilm in het museum „Piet Bos" op de Holterberg. De eigenaar Kees Bos is een ge zellig causeur, die veel weet te vertellen over de fauna van de omgeving. De hengelvereniging ,,De Riet voorn" houdt zondagmorgen van 5- 9 uur een viswedstrijd in een zijtak van het Overijssels Kanaal bij de Ganzenpannerbrug bij Heino. Er zijn aan deze wedstrijd vier prijzen ver bonden en bovendien een wisselbe ker voor degene, die in drie wed strijden de grootste bi-asem op het droge haalt. De eerste wedstrijd werd onlangs gehouden in de Schip beek en leverde nauwelijks enige vangst op. De laatste is op zondag 10 september, eveneens van 5-9 uur in het Twente-Rijnkanaal in de nabij heid van Lochem. De deelnemers gaan allemaal met eigen vervoer. Het Werelddiakonaat van de Hervormde kerk doet een dringend beroep op u om geld in te zame len voor hel hulpverleningswerk in Zuid-Vietnam. In april van dit jaar zijn de oorlogshandelingen in ernstige mate toegenomen. Tien duizenden vluchtelingen, doden en gewonden. Er bestaat een goe de weg om op dit. moment medi cijnen, verbandmiddelen en geld naar Zuid Vietnam te versturen, zodat het ter plaatse komt en goed besteed wordt. Meer dan 400 Viet- namezen helpen hun landgenoten in de oorlogsgebieden. Wij ontvin gen 't vogende telegram van Ticih Huyep Quang, secretarisgeneraal van de Verenigde Boeddhistische Kerk van Vietnam. „In Hué verzorgt de Boeddhis tische kerk 20 van de in totaal 50 centra voor oorlogsvluchtelingen uit Quang Tri. We hebben de zorg voor meer dan 22.000 vluch telingen op de terreinen van Boed dhistische tempels en scholen. Drie doktoren, een team medische studenten, verpleegsters en meer dan 400 sociale werkers van deze kerk zijn voor 't werk in deze cen tra verantwoordelijk. De vluchte lingen hebben onderdak, medische zorg en geld nodig. We hebben dringend hulp nodig. Wanneer dit zo verder gaat, akn de kerk haar werk niet voortzetten. We heb ben al de zorg voor 12 vluchtelin- gencentra dichtbij An Loc, voor meer dan 12.000 slachtoffers. We zullen over de situatie in Kontum, Binh Dinli en andere streken waai de oorlog woedt zo spoedig moge lijk na inspectie verslag uitbren gen". Helpt nu het kan! Giro 8 7 5 5 8 7 van Raiffeissen- bank te Holten op rekening „We- relddiaconaat" met vermelding „Vietnam". Bij de „kampioenskrijg" werden forse klappen uitgedeeld. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen een gedeelte van de Molenbel- terweg, te weten het gedeelte gele gen tusen het viaduct in de rijks weg Deventer-Holten en de oprit naar de Holterberg, aan het open baar verkeer te onttrekken in ver band met de bouw van een service flat op de Molenbelt. Bezwaren tegen deze onttrekking knnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden in gebracht. Holten, 21 juli 1972. Burgemeester en wethouder», voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaal de in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat onherroepelijk is geworden het be sluit van gedeputeerde staten van Overijssel dd. 13 december 1971, nr. 50425, afdeling 2, waarbij het raads besluit van 28 oktober 1970, nr. 4005 tot vaststelling van het bestemmings plan buitengebied der gemeente Hol ten, is goedgekeurd, behoudens voor zover dit strekt tot vaststelling van een aantal in hun besluit nader aan gegeven bepalingen c.q. gedeelten van bepalingen der voorschriften en de met rood omlijnde, respectieve lijk rood gearceerde gedeelten van de plankaart, waaraan goedkeuring is onthouden. Bovenbedoeld bestemmingsplan bui tengebied der gemeente Holten ligt voor een ieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage. Holten, 21 juli 1972. De burgemeester voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester. Zaterdag gaat op de Borkeld in de tent voor het interkerke lijk recreatiewerk een nieuw team van start. Het zijn Klaas Dijkhuis, die als hoofdleider optreedt, Ria Meijer, Germa Beldman. Michiel Schaap, Sietske Tuinstra en Rudi Span. Enkelen hebben ook al in de vorige teams meegewerkt om het de zomergasten zo prettig mogelijk te maken. Iedereen is dan ook van harte -welkom en het team hoopt, dat men van het onderstaande programma met volle teugen zal genieten. Het programma is wijzigingen voorbehouden als volgt samengesteld: Maandag tot en met vrijdag, 10.0012.00 uur: Kindermorgen. Zaterdag, 22 juli, 20.00 uur: Instuif. Zondag, 23 juli, 10.00 uur of 10.45 uur: Kampdienst (men ziet het bulletin aan tent). Maandag. 24 juli, 14-00 uur: Parelvissen. Dinsdag. 25 juli, 21.00 uur: De dodende straal (spel). Woensdag, 26 juli, 14.00 uur: Vossejacht en winkelspel. Donderdag, 27 juli, 20.00 uur: Toneel. Vrijdag, 28 juli, 19.00 uur: Bonte avond en film. De openingstijden van de bibliotheek zijn van 9.3010.30 uur en van 12.0012.30 uur. De Holtenaar en Vitesse-speler An dré Dekker, heeft een contract van 2 jaar getekend bij Helmond Sport. Hij gaat met zijn clubgenoot Co Prins Vitesse verlaten. André studeert in Nijmegen. Vanuit Anrhem was dat gemakkelijker te bereiken dan van uit Helmond. Hij zal nu dagelijks heel wat kilometers moeten verreizen, maar zijn positie heeft hij aanzien lijk verbeterd. Overigens, André staat nog steeds onder contract bij Go Ahead Aegles en is door de De venter club uitgeleend. Barry Hughes wilde hem niet missen. Verloren voorwerpen: Bruine he- renportomonnaie met verz. bewijs t.n.v. Paalman, gouden dameshorlo ge, bruine portomonnaie inh. 23.50, verrekijker 8 x 50, blauwe porto monnaie inh. 22.50, huissleutel, Sia- mesekater, blauwe portomonnaie met zwemkaart, oorhanger, dou blé dameshorloge „Palermo", blau we parkiet. Gevonden voorwerpen: Zwartbon te poes, bezinedop, zakboekje, lees bril, grijze dubbele fietstas, dames horloge merk Jiffy, T-shirt. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur J. F. Sijtse- ma, Pastoriestraat 50 tel. 1870 (alleen voor spoedgevllen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 22 juli en zondag 23 juli: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg NI, tel. 2356, 's zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn. b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag, 22 juli en zondag 23 juli H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, tel. i433 van 18.00-19.00 uur (Alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 22 juli en zondag 23 juli: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, tel. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9-10 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag 22 juli t.e.m. vrijdag 28 ju li buiten de diensturen. Electra: H. Huisman, Kolweg 42 tel. 1498. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 129 tel. 1945. Vrijdag 21 juli t.e.m. zondag 23 juli keurmeesters buiten de dienst uren J. Hof, Schepenenstraat 16 tel. 1697. Maandag 24 juli t.e.m. zon dag 30 juli: B. Groot Obbink, Kozak- kenstraat 2 tel. 1526. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis tel. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau. Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. 1325 (G. ter Harmsel). De oude Larenseweg van de Dor perdijk tot aan het Dorp Holten zal worden opgeknapt en verbreed. Deze weg krijgt steeds meer verkeer te verwerken, dat van en naar de nieuwe verbinding, de S14 of de E 8 ï-ydt. Dit verkeer zal aanzienlijk toe nemen als straks de brug bij Deven ter klaar is en de nieuwe E 8 over twee rybanen gebruikt zal worden. De S14 (de nieuwe verbinding Lo- chem-Raalte) is niet verder doorge trokken dan de Dorperdijk, daar mondt zij uit in de oude Larense weg. Er wordt overleg gepleegd tus sen de provincie en N.S., omdat bij doortrekking over of in de spoordijk van de lijn Deventer-Almelo, plm. 2 km ten westen van Holten respectie velijk een viaduct of een tunnel ge bouwd moet worden. Het kan ov gens nog wel drie tot vier jaar du ren zo is van de zijde van de provin cie meegedeeld. De oorspronkelijke plannen geven ook een doortrek king van deze weg aan naar Raalte, vanaf de oude E 8. Daarvoor werd door het Neerdorp en langs de Raal- terweg een geheel nieuwe tracé ont worpen onder andere door een deel van het bekend geworden Meilinks- bos in Espelo. In hoeverre deze plan nen ooit gerealiseerd zullen worden kon men ons niet zeggen. Voor de verbreding van de oude Larense weg met een meter, waardoor deze zes meter breed wordt, zal een groot aantal grondeigenaren een klein deel van hun bezit moeten afstaan. Er komt ook een voetpad langs. Van de zijde van de provincie is medege deeld. dat men begin 1973 met de ver breding van de weg wil beginnen. HOLTEN Ned. Hei'v. kerk: 8.30 en 10-. 15 uur ds. P. Lugligheid. Extra collecte: Ned Bijbel Genootschap. 10.15 uur Jongerendienst in het ge bouw Irene, Oppasdienst: Mevrouw Koopman, Mienie Mcesterberends en Alie Nijerees. Na de tweede dienst koffiedrinken met de zomergasten in gebouw Irene. Geref. kerk: 8.30. 10.00 en 19.15 uur ds. II. van Twillert. In alle diensten is het ene offer voor liet plaatselijk interk. recreatiewerk Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10 uur kinderoppas in gebouw Rehoboth (Mevr. Schuppert-Stam en Helma Beldman). Na afloop koffiedrinken met de zomergasten in gebouw Rehoboth (Koffiezetten: Henny Lan- deweerd en Willy Stam-Bosschers) R.k. kerkdienst: 8.30 uur en 9.45 uur H. Mis in hel gebouw Irene. NIEUW HEETEN U.K. Kerk: Zaterdagavond 7 uur zon dagmorgen 8 uur en 10 uur. DI.ÏKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Bouwfonds Bethanië. Ookkenbroek Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte: School en Evangelie. Vorige week vrijdagmiddag om plm. 4.00 uur landde op de noordelij ke rijbaan van de nieuwe E8, die nog niet in gebruik is, ter hoogte van boer derij van de familie Cats, een twee persoons sportvliegtuigje, waarmee Hans Joachim Rebezahl uit Hamburg en zijn medeinzittende Monica Nor- dert op weg waren naar Ostende. Bo ven Emmen waren zij door het geslo ten wolkendek de koers kwijtgeraakt en kreeg de militaire vliegdienst voor laagvliegers het toestel op het radarscherm, die hen een koerswijzi ging opgaf voor het vliegbeld Dee- len. Inmiddels was echter de brandstof opgeraakt en besloot de hr. Rebezahl zijn toestel op de verlaten E8-baan aan de grond te zetten. Het duurde nog tot omstreeks half negen, voordat men van 't vliegveld Teuge de gestande vliegers benzine kwam brengen. Een vertegenwoordiger van Het vliegtuigje uit Hamburg in de berm van de nieuwe E-8. de militaire vliegdienst had toen al ge ruime tijd staan wachten. Hij ver zocht de heer Rebezahl toen naar Teuge te vliegen voor het vervullen v.d. nodige formaliteiten. Het voort» zetten van de reis naar Ostende zat er met het oog op de duisternis niet meer in. HOLTENS Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Vrijdag 21 juli 1972 24ste Jaargang - No. 29 Uitgave van de Stichting „Holten? Nieuwsblad" te Holten Hoofd redact eui W Revers Telefoon 054HH 1234 Administratie: Gaarden»!raat 17. tel 1533 Redacteui en pl** hoofd red J Wiugers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v Holtens Nieuwsblad

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1