Uitbreiding slachthuis met kantoor en rein water kelder Echte vakantiesfeer van het team op De Borkeld Spaarbank Deventer Prachtige successen voor ponyclub Recreatiewerk in de tent op De Borkeld Budel, een rampvlucht voor jonge duiven Rode Kruis gaf prachtig aan Stichting Zieken en Ambulancevervoer Deventer ernstig toegenomen Recreatiewerk in en om tent Ondanks somermaanden Werkloosheid in gewest Vakantiegasten genoten van mooie rit Competitie-indeling 1972/1972 Almelose Rijwielvierdaagse door Holten Eindelijk die heerlijke zon fijdag 14 juli 1972 3 Als men zich niet wil inspannen kan het ook op deze manier. Volop geniet men zo van de mooie natuur in het landelijk schoon. En maar zingen een karretje op een zandweg reed De geregistreerde arbeidsreserve aan mannen is in de maand juni in het Gewest Deventer toegenomen van 662 (2.6 procent) tot 720 (2.8 pro cent). Deze stijging deed zich in alle bedrijfsklassen voor. Als voornaam ste oorzaak daarvan kan, geheel over eenkomstig voorgaande jaren, de aanmelding op de arbeidsmarkt van de jonge mensen, die de school ver laten hebben, worden genoemd. Het vinden van een geschikte arbeids plaats voor deze categorie van werk zoekenden zal in verband met de con juncturele situatie minder gemakke lijk gaan, dan in voorgaande jaren. De tweede oorzaak van de toegeno men arbeidsreserve is de afwachten de houding van het bedrijfsleven en 't zoeken naar middelen om de loonkos ten terug te dringen. De vraag naar arbeidskrachten, die vorig jaar met 't oog op de afgestudeerden met 172 toe nam, is nu slechts met 36 gestegen. Ook de vrouwelijke arbeidsreserve is vooral met jeugdigen gestegen, terwijl de vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten eveneens s aanzienlijk minder is toegenomen dan vorig jaar. De situatie in de belangrijkste be roepsgroep is als volgt: Bouw: ar beidsreserve 127, werkloos 127, vraag 27; Metaal respectievelijk 119, 119 en 51, landbouw respectievelijk 33, 23 geen vraag (Het aanbod bestaat uit afgevloeide agrariërs, die door be ëindiging van het E-object in Holten werkloos zijn geworden en uit de tro pen terugkerende tropische-land- bouwkundigen. De verwachting is, dat het aanbod zal afnemen in ver band met plaatsing in W.S.W.-ver- band), handels- en kantoorpersoneel respectievelijk 78, 78, 25. De Stichting Spaarbank te Deven ter met filiaal te Holten schrijft in haar jaarverslag over 1971 dat zo juist is verschenen, dat het afgelo pen jaar voor de instelling verblij dende resultaten te zien heeft gege ven, ondanks enkele factoren, die het tegendeel hadden mogen doen verwachten. Van deze factoren wordt onder andere genoemd, het feit dat het inwonertal van de ge meente Deventer niet is gegroeid en in 1971 zelfs is teruggelopen, mede weer als gevolg van het feit. dat de zo zeer gewenste gebiedsuitbreiding van de gemeente uitbleef en het bou wen van nieuwe woningen derhalve stagneerde. Een andere factor speel de de spaarbank parten cn wel de uitgevaardigde krediet - restrictie- maatregelen, waardoor de liquide De oriënteiïngsrit. welke de MAC ,,De Holterberg" in het kader van het V.V.V.-vakantieprogramma door alle buurtschappen van de gemeente Holten had uitgezet is een suc ces geworden. Van de 56 deelne mers kwamen er 43 van buiten Hol ten. Deze zomergasten hebben dan ook zeer genoten, want zij hadden on derweg reeën, hazen en konijnen ge zien. De start was om 19.00 uur bij het clubhuis café „De Biester" en de finish bij café Kalfsterman, bei den aan de Stationsstraat. Oud-voor zitter, H. W. Goorman, heeft met een toepasselijk woord de prijzen uit gereikt- De le prijs bestond uit een opgezet eekhoorntje geschonken door de heer Bosman van de Deven- terweg. De uitslag van de rit, die 48 km lang was, is als volgt: 1. Veld huis. Wijhe, 4 stp., 2. H. Lammers, Holten, 5 stp., 3. Joh. Jansen, Hol ten, 5 stp., 4. Bruggeman, Dinxper- lo, 5 stp, 5. L. Roelvink. Deventer, 18 stp., 6, J. Voortman, Hulzen, 22 stp., 7. Mej. Hofland, Amersfoort, 39 stp. en 8. Uiterwijk-Winkel, Holland- seveld, 46 stp. De afdeling Holten van het Nederlandse Roode Kruis heeft aan de Stichting voor Zieken- en Ambulancevervoer „Holten en om streken" een bedrag van f 2000.- geschonken, waarvoor de stich ting een zuurstofapparaat heeft aangeschaft. Dit bleek in de ten gemeentehuize, onder voorzitterschap van de heer K. Greep, ge houden vergadering van het Stichtingsbestuur. De Roode Kruis- afdeling kon zich deze donatie veroorloven door een milde gift van een Holtenaar, die onbekend wenste te blijven. De heer Greep heeft deze milde gever daarvoor dank gezegd en er op gewezen, dat, indien in het komende jaar dit zuurstofapparaat slechts bij één patiënt goede diensten zou bewijzen het geld een zeer goede bestemming zou hebben gekregen. De afdeling Holten van het Neder landse Rode Kruis heeft aan dé Stichting voor het zieken- en ambu lancevervoer „Holten en omstreken" f 2000 geschonken, waarvoor ze een zuurstofapparaat heeft aangeschaft. Dit werd meegedeeld in de ten ge meentehuize onder voorzitterschap van de heer K. Greep gehouden ver gadering van het stichtingsbestuur. De Rode Kruis-afdeling kon zich deze middelen in 1971 niet op lange ter mijn konden worden uitgezet. In hoofdzaak moest de belegging plaatsvinden op korte termijn. De rente der kortlopende beleggingen liep in het verslagjaar zeer sterk te rug. Uiteraard stegen de algemene kos ten ook weer aanmerkelijk. De kos ten veroorzaken onderdelen, zoals on dermeer die welke verbonden zijn aan spaargirodienst en cheque ver keer worden nauwlettend gevolgd. Als echter de daling van de rente voet ook in het volgend verslagjaar doorzet, dan zal deze zeker een merkbare invloed hebben op de be drijfsresultaten over 1972. „Het is dan ook verheugend te kun nen vermelden, dat het bedrijfsover- schot van 1971 praktisch gelijk is ge bleven aan dat van het vorige jaar", aldus het verslag. „Het bedrijfsover- schot is naar de Algemene Reserve overgeboekt, te weten f 435.888.52 (vorig jaar f 418.902,44). Omtrent de ontwikkeling van het bedrijf zegt het verslag ondermeer dat het aantal rekeningen, ondanks de daling van het inwonertal met 532 toenam met 1.506 tot 59.128 (vorig jaar respectievelijk 2.666 en 57.622). Ook het aantal behandelde posten steeg belangrijk. Uiteraard nam de geldomzet navenant toe en kwam in het verslagjaar op f 284.662.181.44 (vorig jaar f 235.643.984.60) onder andere door de steeds toenemende girale salaris betalingen en chequegebruik der cliënten. De aan rekeninghouders vergoede rente was over 1971 f 3.823.092.08 (vorig jaar f 3.549.117.30). In 1971 werd ingelegd f 143.762.720.84 (vorig jaar f 118.766.209 48) en te rugbetaald f140.899.460.60 (vorig jaar f 116.877.775.12), zodat in 1971 meer werd ingelegd dan terugbe taald f 2.863.260.24 (vorig iaar f 1.888.434.36). Aan het einde van het jaar was aan inleggers verschuldigd f 98.519.312.50 (vorig jaar fy92.003.441,91). De omloopsnelheid (dat wil zeggen het aantal malen, dat het gemiddeld tegoed in een jaar wordt terugbetaald was in 1971 1.51 (vorig jaar 1.33). Dit betekent dus, dat de gemiddelde spaartermijn (dat wil zeggen de pe riode, waarin het geld gemiddeld blijft staan) bijna 8 maanden was. donatie veroorloven door een gift van een Holtenaar, die onbekend wenst te blijven. De heer Greep heeft de gever daar voor dank gezegd en er op gewezen, dat, indien in het komende jaar dit zuurstofapparaat slechts bij één pa tiënt goede diensten zou bewijzen het geld een zeer goede bestemming zou hebben gekregen. In deze vergadering, waarin het verslag van de secretaris, de heer H, H. Bleijcnberg, werd goedgekeurd, heeft ook de penningmeester, de heer H. J. Oolbekking, verslag uit gebracht. Uit dit verslag bleek, dat behalve de gift van f 2000 de inkom sten o.m. hebben bestaan uit de do naties en subsidies van de heer K. Greep ad f 800 en van de Algemene Bank Nederland ad. f 500. Het exploitatietekort bedroeg .over 1970 (gedeeltelijk) en 1971 f 583,13, welk nadelig saldo gedekt werd door een subsidie van de gemeente Hol ten van f 3000. Hiervan werd f 2000 gebruikt voor afschrijving naar ver vangingswaarde van de ambulance wagen. De ambulance-auto wordt geëxploi teerd door de fa A. Muller en Zn. en de heer Joh. Aanstoot, die daarvoor een vergoeding ontvangen heeft. In verband met de te verwachten kos tenstijgingen heeft de voorzitter eèn bespreking gehad met het zieken fonds ,,VDZ" te Deventer. Het re sultaat is, dat de bijdragen aan het fonds met terugwerkende kracht van af 1 januari 1972 zullen worden ver hoogd wat betreft de kilometerprijs en de wachttijdenvergoeding. Men vertrouwt erop, dat de verhoogde kosten door toeslagen op de tarieven gecompenseerd zullen kunnen wor den. Volgens de directeur van ,,VDZ" de heer Alsemgeest zou de gemeen te Holten een toezegging van tenmin ste 25 pet. van de totale kosten van het ambulancevervoer dienen te sub sidiëren, in verband met haar ver antwoordelijkheid ten aanzien van de verkeersongevallen in de gemeente. De chauffeur-beheerder.- de heer Kruk, heeft de voorzitter attent ge maakt op het huren van een mobilo foon voor de ambulance-auto, waar door zij steeds in contact kan staan met Zwolle en Raalte. Burgemees ter mr. W. H. Enklaar adviseerde te informeren bij de stichting ter behar tiging van de medische telecommu nicatie te Deventer na advies te heb ben ingewonnen -bij de plaatselijke doktoren. Hij vindt het huren of aan schaffen van een mobilofoon een goede zaak, zeker als de Holtense ambulance mee gaat doen in het ge west Deventer. Hij verzocht de pen ningmeester daarvoor een post in de begroting van 1973 op te nemen. De ze begroting zal in augustus door het bestuur worden behandeld. Voorzit ter Greep is bezorgd over de toe komst aangezien de jaarlijkse subsi die is afgelopen. De ponyclub „De Bergruitertjes" heeft woensdag 12 juli op het door de ponyclub „De Oosterhofruitertjes" te Ityssen georganiseerd concours prach tige resultaten behaald. 's Morgens werden de dressuur- proeven afgelegd. Ronnie Werkman met „Bruno" en Rudy Dekker met „Arma" kregen van de jury voor de wyze van rijden „zeer goed", kwa men bij het springen foutloos rond en beide plaatsten zich voor de fi nale die 's middags werd verreden. Het achttal werd bij de dressuur tweede en bleef slechts een half pun tje achter bij de winnaars „De Eschruitertjes" te Wierden. Een schitterende prestatie leverde het viertal van de Bergruitertjes door het behalen van de eerste prijs (99 punten) bij de dressuur voor viertallen. Bij het equipe springen won equipe 2 de 5e prijs. Marieke Robers met „Scout", Ineke Nijenhuis met „Tar- pan" en Rudy Dekker met „Arma" reden een foutloos parcours mtt 30 punten doch de tijd was beslissend. Bij de dressuur klasse I won Al fred Dekker met „Iiza" een vierde prijs en Karin Bouwers behaalde met „Mr. Brouwny" de vijfde prijs in de klasse L2. Bij het* B-springen was de tweede prijs voor Hans Bar- velink met „Rex". Equipe I (Joke Breukink. Karin Brouwers en Caroline Schrijvers) be haalde 28 punten. Een goed resul taat maar net iets te weinig voor een prijs. Springen cat. B klasse L 5e prijs Ronny Werkman met ..Bruno". Springen cat. C klasse L 2e prijs Ru dy Dekker met „Arma". De eei-ste prijswinnaar was een se conde sneller dan Rudy. Aan het con cours te Rijssen werd deelgenomen door de „Oosterhofruitertjes" te Rijs sen, „De Bergruitertjes". „De Loo- leeruitertjes" te Almelo, „De Esch ruitertjes" te Wierden, en de pony clubs van Albergen, Markelo en DLe- penheim. Hoewel het „bruine monster" nog veilig opgeborgen ligt en het nog wel even duren zal voordat het „offici- cieel het veld in komt, gaan veler gedachten toch al weer uit naar de komende competitie, hetgeen mee brengt, dat 'n serieuze training met zover meer in het verschiet ligt: Wij laten daarom hieronder vast de inde ling van de verschillende elftallen van de S.V. „Holten" en de ZVV „Blauw Wit '66" volgen. KNVB, 4e klasse B (309): Enter, Hec tor, Holten, Nijverdal, Nijverdal, OSV '31, La Première, Reutum, Rood Zwart, Unisson, Wierden, Wil- helminaschool. Afdeling Twente, 2e klasse E (205): Almelo, 3, Enter 2, GFC 2, Haarle- se Boys 2. Hector 2, Heracles 3, Hol ten 2, Rietvogels 3, Twenthe 2, Wier den 2, WW 2. 3e klasse G (307): GFC 3, Hector 3, Holten 3, La Première 3, Luctor 4, Nijverdal 2, PH 5, RKSV 2, SOS 2, WW 3, De Zweef 3. 4e klasse N (414): Enter 4, Enter 5, Haarlese Boys 3, Haarlese Boys 5, Hector 6, Holten 5, Nijverdal 4, Om hoog 3, SDOL 3, Wierden 3. 4e klasse N (414): Enter 4, Entre 6, Haarlese Boys 4, Holten 4, RKSV 3, SDOL 2, SOS 3, Twenthe 4, Wier den 4, De Zweef 4. 5e klasse N (514): Enter 7. Haar lese Boys 7, Haarlese Boys 8, Holten 7, Omhoog 4, RKSV 4, SDOL 5, SOS 4, WW 7, De Zweef 5. ZATERDAGVOETBAL le klasse: A (II): Blauw Wit 1, Boswinkel 1, Drienerlo 1, DVO 1, Eversberg 1, Heracles 1, Klooster haar 1, Sp. Daarle 1, Sp. Denekamp 1, SVV 1, Vesos 1. 4c klasse E (45): Blauw Wit 4, DES 5, Enter V. 5, Enter V. 6 Eversberg 4, Excelsior 9, Hulzense Boys 4, Sp. Rijssen 6, Sp. Rijssen 3, Vesos 4. 4e klasse F (46): Blauw Wit 3, DES 6, Enter V. 7, Enter V. 8. Eversberg 3, Excelsior 8, Excelsior 11, Sp. Rijssen 5, SVVN 5. 4e klasse G (47): ASV 5, Blauw Wit 2, Daarlerveen 3, Deto 7, Dos 37 4, DOS '37 6,Kloosterhaar 4, Sp. Daar le 3, SVV 3. SVZW 4. Hoofdklasse A-junioren: A 3: DES Al, Dos '37 Al, Enter V. Al, Holten Al, MVV '29 Al, Rietvogels Al, SVVN Al, DE Tukkers Al, Voorwaarts Al, Wierden Al, De Zweef Al. Hoofdklasse B-junioren, B 3: Haar lese Boys BI, Deto BI, Den Ham BI, Holten BI, MVV '29 BI, ON BI, PH BI, Rietvogels BI, SVVN BI, Voorwaarts BI, De Zweef BI. B-junioren, B 12: Blauw Wit BI, DES BI, Enter BI, Enter V. BI, Hulzense Boys BI, Nijverdal BI, RV BI, SDOL BI, SOS BI, Sp. Rijssen BI, Vesos BI. B 14: Enter B2, Enter V. B2, Evers berg BI, Excelsior B3, Excelsior B4, Haarlese Bovs B2, Holten B2, SDOL B2, SVZW B2, De Zweef B2. Hoofdklasse C-junioren, C 3: Alme lo Cl, Excelsior Cl, Heracles Cl, Hol ten Cl, KOSC Cl, ON Cl, PH Cl, Rietvogels Cl, Voorwaarts Cl, Vr. C-junioren, C 22: DES C2, Enter C2. Enter V. C2, GFC C2, Hector C2, Holten C2, SDOL C2, SWN C2, Ve sos C2. C 23: Blauw Wit C2, Enter C3, Ex celsior C4, Excelsior C5, Holten C3, MVV '69 Cl, Omhoog C2, De Zweef C3, De Zweef C4. A-pupillen, E 21: Blauw Wit El, Enter El, Enter V. El, Excelsior E2, Hector E2. Hector E3, Holten El. Sp. Rijssen El, Twenthe El, WW El. Het gemeentelijk slachthuis van Holten zal na de bouwvakva kantie enigszins worden uitgebreid. Het betreft hier de bouw van een kantoortje met daaronder een opslagkelder van rein water, die 400 m3 kan bevatten. De uitbreiding betekent in feite een verbete ring van de outillage. Met de bouw, die maandag van start gaat, is anderhalf tot twee ton gemoeid, aldus het Dagblad van het Oos ten. De nieuwe waterkuip betekent, dat het openbaar slachthuis, waaraan ook de keuringsdienst is verbonden, zijn waterverbruik tot de helft gaat beperken. Het bedrijf heeft constant water nodig, water, dat in de nach telijke uren moet worden opgevan gen en ovei'dag wordt verbruikt. Doordat de koelinstallatie ook vaak 'S avonds en 's nachts moet werken en aangezien er dan in 't bedrijf geen water wordt gebruikt, loopt dit via de riolering weg. Om dit water op te vangen wordt het grote bassin ge bouwd. Het openbaar slachthuis onttrekt tussen do 600 tot 800.000 liter water per etmaal aan de ter plaatse aan wezige natuurlijke bronnen. „De gro te opslagtank komt er om onze wa- teronttrekking wat regelmatiger te maken, ter verzekering van onze wa tervoorziening" aldus directeur J Giosen. Nadat het water uit de grond is ont trokken komt het in de zuiveringsin stallatie van het Holtense bedrijf. Daarna wordt het water gekoeld en wordt in het bedrijf verbruikt. De zuivering van het afvalwater is voor het openbaar slachthuis nog steeds een groot probleem. Hiervoor heeft men nog geen afdoende oplossing kunnen vinden. „We hebben het wa ter geprobeerd te zeven. Dat gaat dan een uur goed, maar dan klapt de zaak dicht." De heer Giesen vertelt, dat het wa ter '1 slachthuis in de toekomst veel geld zal kosten. „We moeten straks veel meer rioolbelasting betalen. Ook wordt het onttrekken van water uil de grond belast. Als we water van een waterleidingmaatschappij zouden betrekken, zou dit voor ons bijna on betaalbaar zijn." In het gemeentelijk slachthuis wor den 2000 tol 2500 varkens en 150 tot 200 runderen per week geslacht. De aanvoer van rundvee heeft het eer ste half jaar een gevoelige daling te zien gegeven, waaraan de conjunc tuur debet is. De aanvoer van var kens is ongeveer gelijk gebleven. Van het Holtense slachthuis maken twee grossiers gebruik, een vleesver werkende industrie en een export slachterij. Het merendeel van het vlees wordt geëxporteerd, hoofdza kelijk naar de EEG-landen en Enge land. Wat de varkensslachterij be treft. heeft het Holtense bedrijf, een der modernste slachthuizen van Ne derland een Amerikaanse erken ning. Voor het rundvee nog niet, maar volgens directeur Giesen past Holten zich steeds meer aan aan de Amerikaanse eisen. „Maar de rund vee-export is ook niet zo interessant voor Amerika", vult hij aan. Directeur Qiesen ziet redelijke toe komstmogelijkheden voor 't slacht huis. „We hebben een vrij nieuw, groot complex met de mogelijkheid van uitbreiding. We zitten bovendien midden in een produktiegebied met alle mogelijkheden van dien." De heer Giesen noemt verder een snelle af voer van het vlees door de E-8, een ligging niet ver van de Duitse grens, zowel het vervoer per spoor als het wegvervoer. „We hebben zeker een complex met redelijke bestaansmo gelijkheden voor de toekomst. De heer Giesen zegt verder, dat de twee gebruikers van het slachthuis, een soort produktiegarantie geven. Beide hebben in het bedrijf geïnves teerd. „Deze grossiers kunnen niet weglopen door hun financiële belan gen in het slachthuis, wat wel een unicum in ons land is". Hijzelf is directeur van zowel de keuringsdienst als het slachtuis en in dienst van de gemeente Holten. In totaal werken ruim 100 mensen in het bedrijf. Van dit aantal zijn in dienst van de gemeente Holten, be halve directeur Giesen nog zeven keurmeesters, zes halbedienden en twee technici. Gezellig druk is het nu vooral op de campings in en rond Holten en ook de zwembaden zijn nu in trek Verdeeld over de gemeenten in het reserve absoluut en in procenten rayon is de geregistreerde arbeids- (tussen haakjes de cijfers over mei '72): Bathmen 11 is 2.2 procent (9 is 1.8 procent), Deventer 554 is 3.3 pet. (512 is 3.00 pet.), Diepenveen 31 is 1.6 pet. (27 is 1.4 pet.), Holten 25 is 2.5 pet. (25 is 2.5 pet.), Olst 28 is 1.4 pet. (29 is 1.5 pet.) en Raalte 71 is 2.5 pet. (60 is 2.1 pet.), totaal 720 is 2.8 pet. (662 is 2.6 net.). Tal van toeristen in Holten zijn hijzonder ingenomen met het recreatiewerk in de tent op de Borkeld, dat uitgaat van een inter kerkelijke commissie, samengesteld door de Hervormde, Gerefor meerde en R.-k. kerken in Holten. „Niet alleen, omdat zij daar hun kinderen kwijt kunnen, wanneer zij eens een dagje alleen uit wil len, maar ook omdat men er bij regenachtig weer terecht kan en vooral ook om de sfeer en de activiteiten, welke er ontplooid wor den", zei een zeer enthousiaste mevrouw, die al enkele jaren op de camping en bungalowpark „Twenhaarsveld" bivakkeert. Onder leiding van Herman Agter- hoek vijfde jaars student, in de theologie aan de universiteit van Utrecht en afkomstig uit Nieuw Hee- ten, die de streek dus door en door De Almelose Rijwielvierdaagse plm. duizend deelnemers komt vandaag de laatste dag van dit spor tief element gedeelteijk door Hol ten. Vanuit Almelo rijdt men naar Wierden en Nijverdal. De fietsers aan de 40 km tocht zwenken hier af naar Rijssen, maar de deelnemers aan de 65 km toertocht rijden via de Toe- ristenweg naar Nieuw Heeten en be reiken vervolgens via de Raalterweg Holten. Via' de Borkeld en Enter ke ren de deelnemers naar hun punt van uitgang terug. Naar schatting zullen zij tussen 12.00 en 14.00 uur I-Iolten passeren, want men is volkomen vrij hoe vlug .of hoe langzaam men de tocht wil afleggen. Het zal voor de deelnemers bij het enorme verkeer van de laatste dagen in de Dorpskom vooral wel oppassen zijn geblazen. kent heeft het team, bestaande uit Mini v. d. Schuyt, Willemien Tul- Ier, Anet Bulsink, Bea Veldhuis, Ma rianne Wijmenga en Rikie Brinkman, deze week weer leuke dingen geor ganiseerd. Maandag werd b.v. in een bos op de Borkeld in de nabijheid van de tent levend ganzebord ge speeld. Rondom aan de bomen cijfers op briefjes en in het midden een tafel met de dobbelstenen. Veel hilariteit als iemand weer terug moest, zoals dat bij ganzebord gaat. Dinsdagavond zaten aan de Twentsche koffietafel met kerentestoete, maar ook met rog gebrood, ruim 70 gasten aan. On der 't eten door demonstreerde de folklortische dansgroep „Wiej schotst De postduivenvereniging „Snelle Wieken" uil Markelo. met leden uit Holten, nam zondag met 185 jonge duiven deel aan de wedvlucht van- vedan" (Wij dansen door) uit Bar- chem, die ook tijdens de braderie op trad, tal van ouderwetse dansen. Woensdag was het een drukke dag voor he tleam. Om 10 uur trok men met 59 kinderen met twee boerenwa gens en een tractor er voor naar de Friezenberg onder Markelo, waar ge picknickt werd en waar ook weer het levend ganzebord werd gespeeld. Ruim honderdtwintig personen wer den 's avonds gedropt op de Spren- genberg bij Haarle. Opdracht was de boerderij „De Panne" op te zoeken op de Borkeld te Holten, waar soep geserveerd werd voor de vermoei de wandelaars. Het werd een laat feest, want sommigen kwamen pas om 2.00 uur thuis, zo lang was men onderweg geweest. Maar het was wel machtig interessant. Donderdagmiddag hielden de kinde ren een z.g. vossenjacht in het dorp, waarbij zo door middel van een wachtwoord de vossen vermomde leden van het team moesten op sporen. Ook dit was machtig span nend en interessant. Vanavond (vrij dag) staat een bonte avond met lam pionoptocht en kampvuur op het pro gramma. Dat trekt altijd grote be langstelling. af Budel (N. Br. afstand 126 km. De duiven werden om 9.45 uur gelost. Het is een ware rampvlucht gewor den. Van de ingekorfde duiven zijn er slechts plm honderd op de hok ken teruggekeerd. De ramp is zo erg, dat, indien er niet veel duiven nako men. vele jonge duivenliefhebbers to taal uitgespeeld zijn. Oorzaak het slechte weer van zondag. De uitslag van de eerste tien was I. J. Hassink 11.46.47, 2. J. Maat- kamp 11.46.51, 3. H. Jansen 11.51.51, 4. J. Scholte in 't Hof 11.55.42, 5. J. Maatkamp 11.56.44, 6. H. Voortman II.57.55, 7. Joh. Paalman, Holten 12.08.34, 8. en 9. J. Scholte in 't Hof 12.08.39 en 12.11.23 en 10. H. Voortman 12.23.26 uur. Van de oude duiven, welke zon dagmorgen om 5.45 uur werden ge lost in Ruffec, afstand 800 km, was zondagavond nog niets terug, zodat maandag het concours nog open bleef. De uitslag hievan was maan dag: A. M. Pullen 13.19.02, 2. G. J. Schuiterd, Holten, 15.32.09, 3. en 4. J. Scholte in 't Hof resp. 17.23.42 en 18.12.44, 5. G. J. Schuiterd, Holten, 20.03.46 uur. Waar geen plaatsnaam is genoemd zijn de deelnemers woon achtig in Markelo. Het programma in de recreatietent op de Borkeld voor de volgende week, dat zaterdag begint zal verzorgd worden door het team dat bestaat uit Willemien Tuller, Bea Veldhuis, Ru dy Span en de leider Herman Agterhoek. Dit team bedankt Minny van de Schuyt, Marianne Wijmenga, Rikie Brinkman en Anet Bulsink voor hun goede inbreng van deze week. Het team voor de volgende week hoopt met evenveel enthousias me enerzijds en naar het hoopt met eventueel be langstelling van de gasten een leuke week tegemoet te gaan: De bibliotheek is geopend van 9.3010.30 en van 12.0012.30 uur. Men kan er boeken lenen, kranten en tijdschriften kopen en informatie vragen. Het programma van 1622 juli is als volgt samengesteld: Zaterdag 15 juli, 19.30 uur: „De zoete inval". Zondag 16 juli, 10.00 uur: Kampdienst. Maandag 17 juli, 19.30 uur: „Beestenjacht" (maandag t.m. vrijdag 10.0012.00: Kindermorgen voor kinderen van 412 jaar). Dinsdag 18 juli, 15.30 uur: Volksspelen. Woensdag 19 juli, 11.0014.00 uur: Picknick. 21.30 uur: Inschrijving voor de dropping. 22.00 uur: Start van de dropping. Donderdag 20 juli, 15.00 uur: Fietstocht of wandeltocht. Vrijdag 21 juli, 19.00 uur: Kinderkennis. Pl.m. 21.00 uur: Kampvuur. Voor verdere informatie hangen er bij de tent en op verschil lende plaatsen in 't dorp raambiljetten, o.a. bij het WV-kan- toor, Gaardenstraat-hoek Dorpsstraat, telefoon 1533. „De tent en haar team heten U altijd hartelijk welkom. Komt U rustig binnen kijken" is het devies. Bij regenachtig weer worden wijzigingen in het programma bekend gemaakt op het publikatiebord bij de tent. MFh'"/ -i...v^j&ifeggl.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3