1 WmmSÊ I 1 GROTE OPRUIMING!!! Firma J.i. DtUekam en Za. verbouw van aardappelen Wat lekkers voor of kan gezond zijn toe WAAR GAAN WE HEEN? VAN HET ERF DER KERK Binnenkort verschijnt interim rapport over .Samen op weg5 LANDBOUW Economischer ONZE AGENDA Er wordt weer een moedercursus gegeven Nieuwe kaart van Holtens Dorpscentrum ï&wS-- e® Bananen-,Kolibries' Risotto Casimir Vruchtensalade EXTRA VOORBEÜÜE C. H. Rietdijk AFWEZIG Dit is ww bias? voor familieberichten Vrjjdag 14 juli 1972 Een dezer dagen zal het interim rapport 1972 van de hervormd-gere- formeerde werkgroep n,Samen op ëformcerde werkgroep „Samen op weg", indruk verschijnen. Daar mee komt dit rapport, dat aangebo den is aan de generale synoden van e Ned. Herv. Kerk en van de Geref. Kerken in Nederland als een tus sentijdse „balans" van het gesprek tussen hervormden en gereformeer den in ons land, op ruimere schaal ter beschikking. De werkgroep hoopt verder te gaan met haar „onderzoek van datgene wat de weg naar eenheid blokkeert. Op deze wijze wil zij graag de ker ken en de synodes het materiaal hel pen aanreiken om deze beletselen uit de weg te ruimen". Met dat laatste is de tweede fase van „Samen op weg" aangebroken. In de zestiger jaren kwam er ver andering na lange jaren, waarin, al dus het rapport, „de Nederlandse Hervormde Kerk en de Gereformeer de Kerken ieder hun eigen weg gin gen met een minimum aan raakvlak ken". Een eerder officieel gesprek tussen beide kerken in drie ronden (1949-1952; 1952-1955 en 1957-1959) had weinig tastbare resultaten opgeleverd. Maar tenslotte werd in de jaren '60- '70 de gescheidenheid steeds minder als een vanzelfsprekendheid aanvaard en het ongeduld van voorstanders van toenadering groter. We herinne ren hier aan de actie, de publicaties en de goed bezochte congressen van „De achttien", negen theologien uit elk van beide kerken, in 1962. Jongeren binnen 10 jaar Lokaal ontstonden allerlei vormen van samenwerking en in het najaar van 1969 werden zowel de hervorm de als ook de gereformeerde gene rale synode bezocht door vertegen woordigers van de landelijke actie groep „Samen op weg", bestaande uit jongeren uit beide kerk(verband) en. Zij vroegen in principe te beslui ten tot het nemen van maatregelen, die zouden kunnen leiden tot hereni ging van beide kerken binnen een tijdsbestek van ten hoogste tien jaar. De synodale adhesie kreeg gestalte in de vorm van het instellen van de landelijke hervormd - gereformeerde werkgroep, eveneens onder de aan duiding „Samen op weg", die tot taak kreeg de mogelijkheid tot sa menwerking der beide kerken te be studeren en voorstellen te ontwerpen die de samenwerking kunnen bevor deren en die de hereniging naderbij kunnen brengen. Ook in haar interim-rapport signa leert de werkgroep, gevormd uit hervormde synodeleden, geref. gene rale deputaten en enkele jongeren van „Samen op weg", dat voor ve len vanuit verschillende oorzaken, „nauwelijks het ideaal van de éne kerk bestaat". In Christus gegeven Naast moeilijkheden die verband hou den met een verschil in mentaliteit in beide kerken constateert de werk groep, dat er vele andere factoren zijn „die ons bij de aanloop var tweede fase aarzelend maken. We denken bijv. aan de verschillende ac centen die in beide kerken zowel theologisch als pastoraal gelegd wor den. Na een gescheidenheid van bij na een eeuw is het niet vreemd dat er in beide kerken iets van een ver- schillend klimaat, een verschillende ruimte gevoeld wordt. Als het waar is dat er in het verleden in de Ge reformeerde Kerken vrij gemakke lijk een absolutistisch trekje ten aan zien van de ruimte en de grensen van dé kerk viel aan te wijzen, dan was het eveneens niet moeilijk om in de Hervormde Kerk hier en daar een snufje relativering te signaleren. Ook al is er in dit opzicht veel aan het verschuiven in beide kerken, dui delijk is toch dat een overhaaste tegratie het risico van nieuwe desinte gratie in zich zou bergen. Van minder belang maar toch wel erg ingewikkeld) zijn de vraagstuk ken die integratie van beide kerken organisatorisch en financieel met zich meebrengt. In het „organisatie-pa troon" van beide kerken is nogal wat verschil op te merken dat niet in een handomdraai valt gelijk te trekken". De leden van de inter-synodale werkgroep willen bij het zoeken van de gezamenlijke weg vasthouden aan één uitgangspunt: „de eenheid is in Christus gegeven" en stellen in het hoofdstuk over de „motivatie", dat voor hen „het eigenlijke motief om niet in het gescheiden optrekken van de kerken te berusten voortkomt uit hot getuigenis van de Schriften". Paraplu- en harnasangst Zij wijzen de zgn. „parapluie- anst" bij gereformeerden (opgaan als welkome modaliteit naast de an dere onder de éne hervormde „su- per-parapluie") als niet langer gemo tiveerd af, evenals de „h.i. niet lan ger reële „harnasangst" bij her vormden voor een te „confessiona- listische aanpak wanneer gerefor meerden mede betrokken zijn in de kerk-van-morgen" Meer dan de helft van het niet zo omvangrijke rapport (omstreeks 40 pag.) is gewijd aan de „Betekenis"' functie en handhaving van de belij denis", op welk stuk hervormden en gereformeerden lange tijd een eigen afzonderlijke weg zijn gegaan. De werkgroep wijst met name op de be tekenis van een overeenstemming in belijden" die als handreiking voor de plaatselijke gemeenten dienst kan doen met het oog op de verlangde concensus. Beide synodes aanvaardden het rapoort ..Samen op weg" dat ver schijnen zal bij Boekencentrum N.V. Den Haag, evenals het voorstel sa men te gaan vergaderen. De werk groep zal de agenda ontwerpen voor deze gezamenlijke vergadering, die naar verwacht in de eerste helft van 1973 zal plaatsvinden. (Hervormd Persbureau) Begin augustus zal er een moeder cursus van start gaan in het Groene Kruisgebouw. Op deze cursus zal er gezamenlijk over vragen rondom geboorte, verzor ging en opvoeding van de zuigeling van gedachten worden gewisseld on der leiding van een districtverpleeg ster voor de kinderhygiëne. Deze cursus zal speciaal gegeven worden voor dames die hun eerste baby verwachten en voor (hen die kort geleden moeder zijn geworden. Er zullen totaal 8 lessen van plm. l'/i u. worden gegeven. De kosten be dragen f 3,50 voor de gehele cursus. De moedercursus zal worden gege ven op donderdag 's middags van half drie tot half vijf. Opgave voor deelname van 13.00- 14.30 uur aan het Groene Kruisge bouw of telefonisch 1436. Deze week verschijnt een nieuwe plattegrond van het dorp Holten. De kaart is geheel bijgewerkt, met. te vens de straatnamen van het nieu we complex „De Haar", waarbij met nummers alle openbare en belangrij ke gebouwen zijn aangegeven. Te vens zijn de straatnamen alphabe- tisch met indeling vermeld. Dit is vooral nu het dorp een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan voor ve len gemakkelijker zoeken. De kaart is door de VVV in samenwerking met de gemeente tot stand gekomen. Zij is vanaf 15 juli aan het VVV-kantoor verkrijgbaar ad f 1,Vooral voor de nieuwe wijkbewoners en de vakan tiegasten is het een handige wegwij- De teelt van aardappelen neemt in ons land een belangrijke plaats in. Om de aardappelteelt rendabel te maken is het zaak de opbrengsten zo hoog mogelijk en de kosten zo laag mogelijk te houden, zeker wanneer de prijzen van aardappelen tegenvallen. De toepassing van een verstandige bemestingsmethode biedt in dit ver band een goede mogelijkheid om een belangrijk bedrag op de kosten te besparen. Verschillende landbouwers maken ge bruik van het 2-jarige bemestingssys teem, waarbij al het fosforzuur aan de aardappelen wordt gegeven, terwijl het daaropvolgende graangewas on der normale omstandigheden geen fos faat ontvangt. De proef boerderij en in het Noorden van het land passen het zelfde systeem toe. Men strooit hier het Thomasmeel reeds in de (herfst uit. Door reeds in de zomermaanden de fosforzuur- en kalimeststoffen aan te kopen met het doel deze in de herfst uit te strooien, is men zeker 50 a 70 gulden per ha goedkoper uit dan wanneer een duurdere bemes ting in het voorjaar wordt toegepast. Thomasslakkenmeel de goedkoop ste fosfaatmeststof, die in de zomer maanden nog voordeliger in prijs is, leent zich bijzonder goed voor dit doel. De pH van de grond kan men op de ze wijze goed in de hand houden. De kalibemesting wordt dan gegeven in de vorm van kalizout 40 pet. Voor de chloor van kalizout behoeft men niet bevreesd te zijn. Vrijdag 14 juli 10.00-24.00 uur: Tweede „Schuredag" van de jeugdsociëteit De Schure in De Schure en in Irene. Zondag 16 juli 19.30 uur: Vakantiesfeer in Bar-Dan- cing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 17 t.e.m. 21 juli Café Haverslag wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Dinsdag 18 tot 28 juli Rijwielhandel G. H. Kolkman, Laren- seweg, wegens vakantie gesloten. Zondag 23 juli 5.00-9.00 uur voorm.: Onderlinge vis wedstrijd van de leden der Hengel- vereniging ,,De Rietvoorn" bij de Ganzepannerbrug in Heino. Maandag 24 t.e.m. 29 juli Voordes Zelfbediening, H. J. Wansink- straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 31 juli 20.00 uur: Ledenvergadering Coöp. Raiffeisenbank in Dorpshotel Hol- terman (zie adv.). Bent u een „toetjesmens" of houdt u juist van iets pittigs vooraf? In bei de gevallen is er keus genoeg- Wie de reklame voor voedingsmiddelen op de voet volgt, moet wel het idee krij* gen, dat variatie op dit gebied onuit puttelijk is. De smaakmakers en toetjesontwer pers gaan maar door met het ma ken van pittige sausies voor kleine hapjes en verrukkelijke smul- desserts en roepen ons toe, hoe heer lijk het is, „dat lekker ook gezond kan zijn." 't Is mogelijk, dat u van al de reklame een vaag schuldge voel krijgt, dat u iets influistert van versoberen zoet is slecht voor het gebit -— hartig en zoet zijn slecht voor de lijn. 'n Welkome aanvulling. Zijn een lekker voorafje en een zalig toetje uit voedingsoogpunt totaal overbodig en strelen ze alleen maar het verhemelte of hebben ze werke lijk een functie in de maaltijd en kunnen ze bijdragen aan een gezon de voeding? Gezond eten hoeft beslist niet saai en eentonig te zijn; het kan lekker klaargemaakt en aantrekkelijk opge daan worden. Het oog wil ook wat. de neus, die heerlijke geuren opsnuift en de tong en het verhemelte wil len ook wel eens verwend worden. Vooral bij de warme maaltijd is wel eens een aanvulling nodig met voe- DEVENTER. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 13 t.e.m. woensdag 19 juli De bedrieger bedrogen Louis de Fu- nes al. vrijdag 14 en zaterdag 15 juli, nacht voorstelling Liefde voor het huwe lijk (4e week) 18 jr. zaterdag 15, zondag 16, dinsdag 18 en woensdag 19 juli matinee: De piraat van de Zeven Zeeën al. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 uur, di. 14-20 u., wo. 14-20 u. CINEMA - Lange Bisschopstraat, telef. 11100. donderdag 13 t.e.m. woensdag 19 juli Samson and Delilah 14 jr. vrijdag 14 en zaterdag 15 juli, nacht voorstelling Raid on Rommel 18 jr. donderdag, vrij, za, zo. ma. di. wo. 13, 14, 15, 16, 17, 18. 19 juli matinee: Sjakie en de sjokolade-fabriek a.l. Aanvagstijden: dagelijks 20 u. vrij 20-24 u. za. 18.45-21.15-24 u. zo. 16- 18.45-21.15 u. matinee elke middag 14 u. LUXOR Brink, telef. 18662 donderdag 13 t.e.m. woensdag 19 juli Blue Movie 18 jr. zondag 16 juli matinee Astenx en Cleopatra al. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.. vnj. 18.30-21 u. zo. 14-3 6-18.30-21 u. Openbare leeszaal. Brink, telef. 13o06 gesloten wegens vakantie GALERIE TROG-ART. Hofstraat 2, telef. 16733. t.e.m. 21 juli Liesbeth Wiersma. wand kleden- „..i.- Openingstijden: dinsdag t.e.m vrij dag 13.30-17.30 u. vrijdag 13.30-17 en 19-21 u. BOETIEK DE ROZIJNENKORF. As senstraat 4. telef. 11848. t.e.m. 9 augustus versch. kunstenaars, o.a. Arno Kramer, J. Stuiver. Openingstijden: dagelijks 14-18 u vrijdag 14-18 en 19-21 u. zondag ge sloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Kloos ter 3, telef. 16512. 12 eeuwen boek en schrift een keu ze uit 20 jaar aanwinsten. Openingslijden: ma t.e.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 13-17 en 18-20 u. MUSEUM DE WAAG. Brink, telef 14556. antieke fietsen keukens zilver en aardewerk. Openingstijden dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. Een eenvoudige berekening leert ons dat bovengenoemde bemestings- wijze een belangrijke besparing geeft op de kosten en daarom zeker de moeite waard is om toe te apssen. Een bedrijf van 20 ha aardappelen kan op deze wijze minstens 1000 gulden op de kunstmestrekening be sparen. WONDERKIND. Op 19-jarige leef tijd is Mare Krusemeijer uit Soest aan de Utrechtse universiteit gepro moveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Marc had voor de lagere school drie en voor de hbs-b slechts twee jaar no dig. Met speciale toestemming werd hij op 12-jarige leeftijd toegelaten tot de universiteit. Hij ging toen voor het eerst een lange broek dragen. Na vier jaar was hij afgestudeerd en mocht hij zich drs. noemen. Hij had zijn medestudenten twee k drie jaar achter zich gelaten. Op uitnodiging van de Amerikaanse universiteit van Princeton heeft Mare daarna in de V.S. gestudeerd. Het Utrechtse wonderkind is momenteel met vakantie in Zwitserland. Na die periode gaat hij waarschijnlijk stude ren aan het Institute of Advanced Studies te Princeton. De ouders van Mare (vader is dr. in de scheikun de en zijn moeder rijksexaminatrice) houden hun superintelligente zoon zo veel mogelijk uit de publiciteit (El- seviers Magazine). BARTJE wordt de grote held van de komende t.v. winter. Dat staat als een paal boven water. Regisseur Willy van Hemert die het gelijknami ge boek van Anne de Vries momen- teeel in Drenthe verfilmt vertelt er in De Volkskrant van: „Ik heb be wust voor amateurs gekozen. Ko v. Dijk, die tussen zijn tanden doorpra tend aan een uier zit te trekken wordt, hoe goed hij het ook doet, nooit een echte boer". rijdag 14 ju Tal var recreaties kerkelijke meerde ei kinderen len, maai vooral oo den", zei de campi dingsmiddelen die in de vorige maal tijden van die dag niet of niet vol doende gebruikt zijn. Voor elk wat wils Is er nog geen fruit gegeten, dan kan er voor of na de maaltijd fruit genomen worden, b.v. vers vruchtesap, grapefruit of meloen als voorgerecht, of fruit of vruchtensla toe. Wie overdag weinig melk of melk- produkten gebruikt kan met het toe tje zijn schade inhalen. Yoghurt, pap, vla. pudding of milkshake zor gen voor een goede aanvulling. Krijgt u plotseling gasten en moet het vlees dat nèt genoeg was voor vier personen met z'n zessen gedeeld worden, geef dan een voorgerechtje met sardines, haring of tonijn, een ragoutje, ee neiergerecht enz.; doe balletjes in de soep of geef kaas of een zoete omelet na, dan krijgt ieder een toch voldoende. Op dezelfde manier kan een tè kleine portie groente bij het hoofd gerecht, aangevuld worden met een voorgerechtje in de vorm van een ge- Onder 1< hoek v theologie Utrecht ten, die d Xg"SjliVJ alii vulde tomaat, wat verse groenteslal van b.v. wortelen, knolselderij, of wat radijs en komkommer. Afhankelijk van uw lijn kunnen de gerechten meer of minder zoet of minder vet zijn, maar er is beslist voor elk wat wils. Vergeet niet dat een voorgerecht al tijd een kleine portie moet zijn, die alleen maar de eetlust opwekt. Voor- en nagerechten kunnen een be langrijke aanvulling vormen in onze maaltijden en zijn beslist niet alleen maar lekker of verwennerij. Een kind, dat zijn groente niet heeft opgegeten, moet u daarom niet als straf ook nog zijn yoghurt of vla wei geren want dan mist het zowel de groente, als het melkgerecht. De brochure „Voor- en nagerechten" kunt u bestellen per briefkaart bij het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, Laan Copes van Cattenburch 44. Den Haag met 25 cent aan postzegels extra bijgeplakt aan de adres-zijde. Vergeet niet te vermelden brochure 133. Wat deze elektronische ball point" noteert wordt recht streeks doorgegeven aan een geschreven informatie in een computer. Uitvoer van de aldaar opgeslagen kopie is dan op elk tijdstip mogelijk via een beeld scherm. Voor een dergelijke di recte invoer van met de hand computer heeft men in het researchlaboratorium van Sie mens te München een nieuwe oplossing gevonden. Men ge bruikt als onderlegger voor de „elektronische balpen" een dun ne plaat van piëzo-keramiek. Dit materiaal geeft bij mechani sche druk een elektrische span ning af.. Men maakt gebruik van dit effect om de positie van de pen doorlopend in elektrische signalen om te zetten. Voor de wetenschapsmensen is daarna echter slechts één stap gedaan in de richting van een verder strekkende ontwikkeling: in de toekomst moet de computer na melijk „leren" de met de hand geschreven informatie zelfstan dig te verwerken - bijv. invoer „in het klad" - lezen door com puter - uitvoer „in het net". De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 65 oude duiven deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 497 k.m. De duiven werden gelost om 6.00 uur. Aankomst eerste duif van J. Kruimelaar om 12.27.00 De uitslag der eerste tien was: 1. J. Kruimelaar, 2 en 7 J. Paalman, 3, 6 en 8 W. Aaftink, 4, G. Steunen berg, 5. H. ten Dam I, 9 en 10 Gebr. Willems. VIUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, telef. 14556. antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. LEBUINES TOREN. Grote Kerkhof, beklimming toren, dagelijks 9-12 en 14-17 u. zondag gesloten. c DEVENTER BERGKWARTIER. el ke woensdagmiddag om 14.30 u. ver trek bij het V.V.V. kantoor, Kosten f 1,25 voor volwassenen en f 0,75 voor jongeren beneden de 16 jaar. Kinderen beneden 12 jaar alleen on der geleide. Van te voren reserveren is gewenst, (telef. 16200) Rondleiding onder deskundige leiding. SPEELKAR. maandag 17 juli: Speelkar A.B.C., resp. Diepenveenseweg, Hoornwerk en Bemoldstr. 10-14 u., kosten f 0.30 p.u. dinsdag 18 juli: Speelkar A.B.C. resp. Deltaplein. Worp. J. van Arkelstraat 10-14 u alle leeftijden, woensdag 19 juli: Speelkar A.B.C. resp. Lingestraat, Sallandstraat, Win- kelcentr. Borgele 10-14 u. alle leef tijden Rederij Scheers: zondag: Deventer-Terwolde (Scher- penhof) vertr. Dev. 10.15-12.15-14.15- 16.15 Vertr. Terw. 11.15-13.15-15.15-17.15 u. dinsdag: Deventer-Lochem vertrek Deventer 10.00 u. vertrek Lochem 15.00 u. woensdag: Deventer-Arnhem vertrek Deventer 9.00 u. vertrek Arnhem 16 u. donderdag: Deventer-Bronkhorst ver trek Deventer 10.00 u vertrek Bronk- horst 14.30 u. vrijdag: Deventer-Kampen vertrek Deventer 10.00 u. vertrek Kampen 15.00 u. elke dag: Deventer-Gorssel. Vertrek Deventer 10-12-14-16 u. vertrek Gors- sel 11.15-13.15-15 15-17.15 u. ZATERDAG 15 juli: 13 45 u Optreden van Ricciotti-en- semble bij goed weer Winkelcentrum Keizerslanden, bij slecht weer in de Stationshal. 14.30-17 u.: Ricciotti-ensemble treed op in de binnenstad o.a. in de L. Bisscbopstr. bij Weijenberg. Broede renstraat bij de kerk, K. Bisschopstr. bij Smedenstraat, op de Brink voor de Waag. Op dit tijdstip vindt beraad ai*, over verloop van de avond, goed weer wordt er 's avonds op de Brink gespeeld. 19.30 u.: plaats Benodigdheden: 4 Chiquita bana nen, 4 eetlepels sherry, 3 eetlepels amandelsnippers, 1 eetlepel grote ro zijnen, 10 gevulde olijven, 3 eetlepels bosbessen, 2 eetlepels ananasstukjes, 1 eetlepel gemberstukjes, 1 eetlepel augurkjes (klein gesneden), 1 kleine hoeveelheid kippesalade en enkele mandarijnschijfjes. De bananen snijdt u in de lengte doormidden en giet er vervolgens de sherry overheen. Dit geheel laat u af gesloten enige tijd uitrekken. De amandelsnippers in de boter rooste ren. Vervolgens haalt u de banen door de amandelen heen, waarna u ze in stukjes van ongeveer 3 cm snijdt. De verschillende vruchtensoor ten verdeelt u over de stukjes ba naan (De rozijnen eerst in de sherr; wellen; de olijven zo garneren, da men het rode midden ziet). Tenslotte steekt u door de klaarge maakte „Kolibries" een houten cock tailprikker en rangschikt ze op een schaal. Benodigdheden: 2 eetlepels ma yonaise, 1 banaan, 1 zure appel, 3 eetlepels melk, llt citroen, 4 eetlepels fijngehakte kruiden, 2 eetlepels pa prikapoeder. De mayonaise, de fijngedrukte ba naan, de geraspte appel en de melk door elkaar roeren en met citroensap, paprika en (verse) kruiden op smaak brengen. Koud opdienen. Voor het serveren de saus met paprika en kruiden garneren. De „Kolibries" en saus kunt u met toast als voorgerecht serveren. Benodigdheden: lh pond rundvlees, it pond kalfsvlees, 1 grote fijngeha'k- ',e ui, 1 tomaat, 1 scheut tomatenket chup, 1 verse groene paprika, 4 rij pe Chiquita bananen, 3 ananasschij ven, 2 theelepels honing, scheut room, zout, peper, kerrie. Het klein gesneden vlees braadt u te zamen met de fijngehakte ui even aan. Bestrooi het vlees met wat meel en vervolgens met een klein beetje .vater of bouillon afblussen. Daarna voegt u de kruiden, gesneden tomaat en paprika toe en dit alles goed la ten doorstoven. Wanneer het geheel goed doorgekookt is, de in schijven gesneden banaan en de ananasstuk jes erbij doen. Door toevoeging van ketchup, honing, zout, peper en ker rie geeft u aan het geheel een pikan te smaak, welke u verfijnt door tot slot de slagroom erbij te doen. Bij dit recept kunt u rijst serveren Benodigdheden: 2 sinaasappelen, 2 zure appelen, 2 banen, suiker, melk of room, geraspte schil en sap van citroen, amandelsnippers. Schil de sinaasappelen, appelen, bananen en snijdt ze in stukjes. Ver wijder zorgvuldig pitten en klokhui zen. Strooi er suiker over en voeg het sap en de schil van de citroen er aan toe. Doe er dan naar verkiezing wat room of melk door en strooi er de amandelsnippers overheen. Koel serveren. Men kan ook nog andere vruchten nemen zoals: peren, kersen, aardbei en, frambozen, pruimen). Iedereen krijgt bij DOLLEKAMP de kans om te profiteren van DOLLEKAMP heeft rekening gehouden met „laatkomers" en daarom wordt in de komende week de OPRUIMING tegen EXTRA LAGE PRIJZEN voortgezet. Reeds vele huismoeders gingen in „HOERA STEMMING" (veel gehaald, weinig betaald!) de deur uit en in de komende week wordt het KOOPJESFESTIJN voortgezet. Tevens op goederen buiten de opruiming VIJF PROCENT KORTING Oranjestraat 69 Telefoon 1437 Hierbij betuigen wij aar. allen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belqpgstelling en deelne ming, welke wij ontvingen tijdens de ziekte en na 't overlijden van onze innig geliefde vader, groot en overgrootvader Herman Smale Uit aller naam: Fam. Joh. ten Dam Holten, juli 1972 Neerdorp 61. Dankbetuiging Hierbij betuigen wij onze j hairtieHLjke dank aan fami lie, buren, vrienden en I keinndssein voor ail die ge lukwensen, bloemen, ca deaus en kaarben die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijks- G. H. Schoneveld G. D. Schoneveld- Vineeint Holten, juli 1972 Waardenborchstraat 12 Voor uw hartelijke blijken van medeleven ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van on ze lieve zuster, schoonzus ter en tante Maria Apolonia Verhaar betuigen wij onze welge meende dank. Uw medeleven is voor ons een grote troost. Uit aller naam: C. Verhaar- Holten, juli 1S72 Borkeld 2 Dankbetuiging Voor de vele fe'licitatif bloemen en cadeaus o: vangen ter gelegenhe van ons 25-jarig huis lij ksfeest zeggen wij deze allen heel hartelij dank. A. Nieuwen huis A. Nieuwenhuis- Aiti Halten, juli 1972 Industriestraat 8 Als genit zing! 1§ Dankbetuiging Voor de vele blijken van meeleven en deel neming betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moedei" en oma MARIA AANST00D zeggen wij bij deze aan allen onze hartelijke dank. Familie H. Bosman Holten, juli 1972 ARTS van 17 t.m. 30 juli Dokter Bruins vervangt Deze is buiten de spreek uren, 8.30-9.00 u. en 13.00- 14.00 u. bereikbaar onder tefl. 2473 Zij die iets te vorderen hebben van de Braderieeommissie worden verzocht hun nota's evt. met consumptiebonnen in te leveren vóór dinsdag 1 augustus a.s. bij de penningmeester de heer B. Oplaat, Ned Middenstandsbank, Oranjestraat 9.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2