trlOLi CU J li EU VY 3 DL Ml# Waterfeest in 't ,,T wenhaars velcl Aan alle inwoners van de gemeente Holten jan Stam (12) won prachtige fiets Laatste dag braderie lennekesmarkt bracht gezellige drukte voor de jongelui V V.V.-vakantieprogramma H gg yEggr HBB h ^HjH bh bSbm BK ^99 Hjj ^SSKhw |H HB ^BSBB HBHSjr K91^^H wB^B^ Kerkdiensten Storingsdienst GEB Wachtdienst SLACHTHUIS Weekenddienst Dierenartsen Tandartsen Gezinsverzorging Gevonden en verloren voorwerpen Brandmelding Medische Dienst Laatste bczinningsavond Ballonnenwedstrijd A.B.N. Burgerlijke Stand Zo gezellig was het de vorige iveek op de Holtense braderie Rectificatie Vrijdag 14 juli 1972 UOITEIIC IIICIIWCQI Ah Redacteur en plv hoofdred. J Wiggers Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, 72,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens NieuwsbUuL Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot. maandagmorgen 8.00 uur J. H. A. Bruins, Vixseboxsestraat 11, telefoon 2473 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag 15 juli en zondag 16 juli: zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: Telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.), b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). HOLTEN Ned. Hcrv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Viering H. A.). Op pasdienst: mevrouw Vuuregge, Gre- tha Kromdijk en Willemien Loman. Na de tweede dienst koffiedrinken met de zomergasten in het gebouw Irene. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds. R. A. Hoogkamp. In alle diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10 uur kinderoppas in gebouw Reho- both (mevrouw De Haan en Mariet- je Jansen). Na afloop koffiedrinken voor en met de zomergasten (Koffie zetten: Ina Klein Nagelvoort en Hei- ma Beldman). R.K. Kerkdienst: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW IIEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen: 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink (Viering H. Av.). OKKENRP~"K Ned. He k: 9.30 uur ds. W. P. J. Osin' Doop). Extra voor het Jeugdgebouw. Door het mooie weer van de laatste dagen is het pas duidelijk druk, het toeristisch verkeer in Holten is, nu de mensen de na tuur intrekken en boodschappen komen doen in het dorp. Voor hen, die iets van het streekeigene willen genieten heeft de WV voor de volgende week weer een vakantieprogramma opgesteld. MAANDAG 17 JULI. 14.00—16.00 UUR: Bezichtiging Manége Beldman, Markeloseweg L 8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en de manége. Tevens is er een foyer, waar consumpties verkrijgbaar zijn. De toegang is gratis. DINSDAG 18 JULI, 14.00—16.00 UUR: Bezichtiging van de kaasboerderij van de familie Cats, met uit leg en een kaasproefje. Kosten volwassenen f 1,-, kinderen f 0,50. Buurtschap Beuseberg, oude weg Holten-Laren volgen tot bord „Kaasboerderij". Men dient op tijd aanwezig te zijn. WOENSDAG 19 JULI, 14.00 EN 15.00 UUR: Bezichtiging en rondleiding pluimveebedrijf Barvelink, Bor- keld 80, aan de Postweg. Men ziet de ontwikkeling van een- dagskuikens tot de produktie van eieren. Er wordt een kleine vergoeding gewaagd. DONDERDAG 20 JULI, V.M. 6.00 UUR: Ochtendwandeling onder 't motto „Zwerven door de Holter- berg". Vertrek vanaf het VW-kantoor. Kosten deelname f 1,25 p.p. Er wordt een koffiepauze gehouden op de helft van de tocht. Een mooie wandeling voor jong en oud. Opgave tot woensdagavond 17.-30 uur bij de WV. 14.30 UUR: Bezichtiging kaasboerderij familie Cats (zie dinsdag). VRIJDAG 21 JULI, 14.30—18.00 UUR: Warenmarkt in het dorpscentrum (Kerkstraat). 20.0021.00 UUR: Rondleiding met natuurfilm in het museum Piet Bos" op de Holterberg. De eigenaar Kees Bos is een gezel lige causeur, die veel weet te vertellen over de fauna van «te omgeving, enz. De tien prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd in verband met de opening van het nieuwe bankgebouw van de A.B.N. De laatste dag van de achttiende Holtense Braderie is bijzonder sfeervol verlopen. Dat begon 's middags met een zeer drukke en gezellige markt, waarbij de marktkooplieden met hun kramen ingepast waren tussen de kermisattracties. Niet alleen deze koop lui maar ook de standhouders kwamen soms handen tekort om het publiek te bedienen, terwijl de kinderdraaimolen en de bots autootjes op het Smidsplein doorlopend bezet waren. Het hoogte punt vormde de Jennekesmarkt rond de in het floodlight badende oude dorpstoren. Tegen negen uur hadden zich hier honderden jongelui verzameld om te proberen een van de vier geldprijzen in de wacht te slepen. Door leden van de folkloristische dansgroep „Wiej schots vedan" uit Holten en Barchem en door de com missieleden werden de nummers ver kocht. Wit voor de dames en bruin voor de heren. Vanuit de radiowagen van de geluidsinstallatie aan de voet van de toren dirigeerde voorzitter .Tan Wiggers de verkoop van de num mers, die grif van de hand gingen. Twee nummers voor 'n gulden, daar- Zaterdag 15 juli tot en met vrijdag 21 juli buiten de diensturen Eelec- tra: H. Heijenk, Kplweg 44, telef. 2124. Gas: W. C. van de Weerthof, Voorsboersstraat 2, telef. 1793. Vrijdag 14 juli tot en met zondag 16 juli - keurmeesters buiten de dienst uren B. Groot Obbink, Kozakken- straat 2, telef. 1526. Maandag, 17 ju li tot en met zondag 23 juli J. Hof. Schepenenstraat 16, telef. 1697. Aan gifte gestorven dieren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur laan het. slachthuis, telef. 1318. Zaterdag 15 juli en zondag 16 juli: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telef- 2004. Zaterdag 15 juli en zondag 16 juli: II. Hansman, Grote Maatweg 36. Wierden, telef. 05496-1765 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). voor wilde ieder wel een gokje wa gen naar de prijzen van 50, 25, 15 en 10 gulden. Het was een enorm ge joel en geroep om de bij elkaar pas sende nummers te vinden, waarbij sommigen hun nummer op een groot stuk karton geschreven hadden. De paren Als eersten kwamen Anja Nie- sink (16) uit Eemnes en Wim Harm- sen (32) uit Nijverdal zich melden. Zij ontvingen uit handen van de heer Wiggers ieder 25 gulden, voor num mer 241. Het tweede paar was Ma rianne Brand (10) uit Holten en Re- né ten Dam (11) uit Rijssen, die voor nummer 480 f 25 ontvingen De koppeling verliep daarna heel vlot want al spoedig meldde zich het 3e paar: Cobi Hebing (23) uit Delft en Dick Rozendaal (15) uit IJsselmui- Gevonden: Zonnebril doublé, Groen gele parkiet, Fototoestel Ko dak instamatic, Portemonnaie met in- oud, een snoer parels, jonge zwar te poes, Gazelle damesfiets, Union, lichtgroen vest- Verloren: Roodbruine portem. met in houd (Koffiemunten)., Bruine porte monnaie met inh., Gouden broche met twee blaadjes, een fietsslotsleu tel, trouwring met inscriptie: 4-10-68 Gerrit, Rode knipportemonnaie met inhoud, Jongensbril goudkleurig, twee broeken met een shirt. Nederlands paspoort t.n.v. W. H. van der Werf. Overdag: Telef. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: Telef. 1224 (G. W. Kna pen). B.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. In september a.s. zal de eerste fase van het sportpark Meermanskamp worden opengesteld. De sportstichting, d.w.z. de gehele sportwereld van Hol ten, is van mening dat de aanwezigheid van een clubgebouw-ontmoetingscentrum een onmisbaar sluitstuk vormt in het gehele complex. De sv. „Holten" heeft het initiatief genomen om tot de uitvoering ervan de geraken. Dit tracht zij te realiseren met behulp van eigen kapitaal, subsidie van de N.S.F., door inbreng van eigen arbeid en tenslotte hopen wij een bijdrage te ontvangen van de totale bevolking van Holten. Wij houden daartoe in de week van 24 t/m 29 juli een huis aan huis collecte. We zijn van mening dat de sport en zijn accommodaties een niet meer weg te denken plaats binnen onze gemeenschap innemen. Onder het motto ,,Twee avonden van bezinning" werden ook dit jaar uitgaande van a& kerkeraden der Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk in het vakantieseizoen weer be- zinningsavonden gehouden in de gro te tent in ,,Kalfstermansweide" die daar in verband met de Braderie was opgetrokken. In de slotbijeen komst van zondagavond kon namens de commissie uit dé beide kerken de heer A. J. Nijkamp plm. 300 bezoe kers welkom heten. Op 14 juni werd ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kan toor van de Algemene Bank Neder land N.V. een ballonnenwedstrijd ge houden. Door de enorme schare kin deren werden tweeduizend ballonnen opgelaten, die werden uitgereikt door Pipo de Clown en Mammaloe. Twee- bonderdenvier kaartjes werden door de kinderen terugontvangen en by de A.B.N. ingeleverd. Deze stelde tien fraaie prijzen beschikbaar met als hoofdprijs een prachtige kinder fiets. Deze pryzen werden vrijdag middag door de beheerder van de bank, de heer H. H. Bleijenberg met een toepasselijk woord uitgereikt. De vinders van de naamkaartjes kregen van de A.B.N. een attentie thuisge stuurd. Ver zijn de ballonnen deze keer niet gekomen, de grootste af stand bedroeg (Waddenoyen) 86 km. Zo wordt het clubgebouw-ontmoetings centrum op hét sportveldencomplex „Meer manskamp". We zijn ook van mening dat dit terecht is omdat ze voor een belangrijk deel de leefbaarheid van ons dorp bepalen. Bovendien vervult de sport, of we nu pro of anti zijn ook in medisch opzicht een steeds belangrijker rol in ons zittende leven. Het is juist om zijn algemene karakter en om het sportpark Meermanskamp een compleet gezicht te geven dat wij een financieel beroep op U doen. Spreker op deze bijeenkomst was de eerw. heer A. H. van Pijpen, prov. hervormd jeugdleider te Hollen. Hij had als titel voor zijn toespraak ge kozen „Wat doen we met. onze we reld?" Aan deze slotbijeenkomst werd medewerking verleend door de Hol tense Muziekvereniging ,,HMV". Het korps speelde o.l.v. van waarn. diri gent Henk Bouwhuis een viertal ge wijde nummers. De samenzang werd op hammondorgel begeleid door de heer J. H. van Engbrink. Het ging er gezellig toe op de Jennekesmarkt. Geboren Johanna Henriëtte Mar- gret dv A. J. Bolink en A. Koops. BEVOLKING. Ingekomen F W. Akkerman en gez. van Helmond. J. J. Mol en gez. van Zuidlaren. M. C. Pladdet en gez. van Deventer. W. Spaar- da en gez. van Deventer. J. de Waard en gez. van Wijk bij Duurste de. - E. H. lemhoff er. gez. van Lien- den. - E. Wichers van Lochem. - Me juffrouw H. M. Prinsen van Steen- wijk. F. R. Louwerens van Haar- lingen. Vertrokken. H. J. Mengerink naar Eibergen. J. Nijland naar Almelo. C. P, J. Janssen en gez. naar Heino. M. Kuilder en gez. naar Almelo. P. R. Leroux en gez. naar Zoetermeer. I Hardlopen: (910 jr.) 1. R. van Deijk 39.8 sec., 2. E. Toet 40.9 sec., 3. R. Petter 42.4 sec. Meisjes( (910 jr.) 1. J. van Brussel 31.3 sec., 2. Anita Admiraal 33.6 sec., 3. Ina Westerik 35.2 sec. Bij het plaatjes opduiken was de geluksfactor van groot belang. Er wa ren enkele deelnemers, die bij een duik twee genummerde plaatjes „pik ten" en dus met een duik twee prij zen in de wacht sleepten. Luchtbeddenrace: (12-15 jr.) 1. R. Yeskes 20 sec., 2. H. Jansen 22.9 sec., 3. H. van Bremen 24.8 sec. Luchtbeddenrace: (16 jr. en ouder) 1. P. Bes, 2. H. Yeskes. Touwtrekken: (12-15 jr.) 1. H. van Bremen. 2. R. Yyskes, 3. F. Vogel. Touwtrekken (16 jr. en ouder) 1. P. Namens de initiatiefnemers, J. Warrink, voorzitter. B. J. Markvoort, secretaris. W. Klein Velderman, penningmeester. den met nr. 379. En tenslotte waren de laatste prijswinnaars Mariet Lom (18) uit Holten en artien Nieu- wenhof (19) uit Amerongen, die resp. 15 -en 10 gulden met elkaar moch ten delen of er als paar een gezelli ge avond van maken. Of dat in derdaad gebeurd is, lag buiten het ge zichtsveld van de Braderiecommis sie, die met dit evenement weer heel wat volk naar de dorpskern had we ten te lokken. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd door de zwemclub „Twenhaars veld" weer een waterfeest georgani seerd. De deelname aan dit evene ment viel wat tegen maar de jonge lui, die ondanks de lage tempcratuur van het water toch tc water gingen hebben wel gezorgd voor een waar feest met de niodige spanning en sen satie. De heer P. M. Müller bestuurslid van de zwemclub, had de leiding van het. feest. Hij zorgde niet alleen voor een vlotte afwerking van 't program ma, doch ook voor «en humoristische omlijsting. De jongeren kwamen eerst aan de beurt met zaklopen, hindernis race, bekerrrace en hardlopen. De ouderen kwamen in actie bij plaatjes opduiken, luchtbeddenrace, touwtrek ken en worstelen op de balk. Dooi de acht- tot tachtigjarigen konden ook nog deelnemen aan de afvalrace. UITSLAGEN: Zaklopen: 1. Chris Schoe Hindernisrace: (10-11-12 jr.) 1. Mar tha Herbers 45 sec., 2. Reinier Yes kes 53,4 sec., 3. Janet van Brussel 1.15.6 sec. Bekerrace: 1. Martha Gerbers," 2. Ton van Dijk. 3. Renier Yeskes. Hardlopen: (6-7-8 jr.) 1. Johan ter Schegget 45 sec., 2. Chris Schoe 47.4 Bes, 2. H. Yeskes, 3. C. Israël. Afvalrace: (8-80 jaar) 1. C. Israël, 2. Dick Meuleman, 3. E. Stegehuis, 4. R. Yeskes, 5. F. van Dijk, 6. B. Brinkman. In de korte pauzes tussen de ver schillende onderdelen werden loten verkocht en dit betekende voor tal van toeschouwers toch ook een leuke prijs. De prijzen voor deze verloting waren beschikbaar gesteld door een aantal Holtense winkeliers, die hiervoor har telijk dank werd gezegd. Zij hebben hiermee de zwemclub weer prachtig geholpen bij het orga niseren van dit zwemfeest. Het slot nummer van het festijn „Worste len op de balk" bracht een summum aan spanning en sensatie. Het spor tieve duel tussen zomergasten en plaatsgenoten beslisten de Holte naren in hun voordeel. De le, 2e en 3de prijs waren respectievelijk voor Dinant Dikkers, Gerrie den Bouw meester en G. Brinkman. Het was de 12-jarige Jan Stam, uit de Bessinkpasstraat 33, die hiervoor de prachtige fiets in ontvangst mocht nemen. De overige prijzen werden gewonnen door: 2e prijs Gertie Tul- Ier (6), Deventerweg 7, een poppen wagen plus pop (Groesbeek - 66 km), 3e pr. René Hegeman (9), Espelo 10, een wiegje, die geruild wordt voor 'n ander geschenk (Erlekom - 58 km), 4e pr. Ansje Paalman (7), Look 29, een poppenhuis (Kekerdom (Gld.) - 55 km), 4e pr. Jacob Krikke (6), Ter- horne (Fr.) opblaasboot (Huissen (Gld.) - 52 km), 6e pr. Ineke Lode- weges (4), Gaardenstraat 3, autoped (Ooy-Zevenaar - 49 km), 7e pr. Wim Rietberg (14), Boschkampstraat 25, monopolyspel (Zijpendaal-Amhem - 48.5 km). 8e pr. Janneke Bronsvoort (11), Waardenborchstraat 18, fiets mandje (Arnhem - 48 km), 9e pr. An- dré Deijk (3), Schepenenstraat 21, kruiwagen (Loo-Duiven - 46 km) en 10e pi% Theo Deijk (10), alsvoren, paar zwemvliezen (Loo-Duiven - 46 km). In ons vorige nummer stond onder het verslag „Zesde klas verlaat de Dorpsschool" de naam van Dikie Aanstoot. Het zou terecht de indruk kunnen wekken, dat zij het verslag schreef. Dit is echter niet het geval, haar naam is als eerste van de leer lingen die de school verlieten, abusie velijk onder het verslag terecht- ge komen. Wij hopen dat U zich niet afzijdig zult houden. De sportwereld van Holten en in het bijzonder onze jeugd zal U er dankbaar voor zijn. Het bleef nog geruime tijd gezellig in het dorp, waarbij o.a. Club 53 uit Dykerhock met de disco-jockeys Ge rard Wagenvoorde en Eddy Reterink In Amicitia en de geluidsinstallatie op het braderieterrein een enorm volume muziek lieten horen. De stand houders deden inmiddels goede za ken, zodat ieder aan zyn trekken kwam Natuurlijk zullen er onder U zijn, die zeggen hier ni-ats mee te maken te hebben, omdat men zich er niet rechtstreeks bij betrokken weet. Het ontheft ons echter niet van een stuk verantwoordelijkheid, dat we met elkaar ook ten aanzien van dit stuk van het maatschappelijk leven hebben.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1